PDA

Zobacz pełną wersję : P?ytki matowe



wojptak
11-06-2002, 11:28
Co myślicie o matowych płytkach podłogowych i ściennych? Czy nie brudzą się one szybciej od glazury?

dziuba
11-06-2002, 12:52
Matowe czyli matowa glazura i terakota czy matowe na wzór kamienia (gresy)???
Ja mam same matowe podłogi - terakota, oraz matową terakotę na ścianie w łazience i jestem bardzo zadowolona.
W łazience podłoga jest drewnopodobna i żadnych plamek oraz włosów nie widać!!!! Śmieję się, że myję podłogę w łazience dopiero jak zaczyna cmokać przy chodzeniu :grin:

11-06-2002, 13:16
Mam ten sam dylemat:grin:
W łazience mam błyszczce i refleksy tak odbijają swiatło,ze trudno sie dopatrzec jakiegolwiek zacieku.
W kuchni zas matowa glazura, ktora niestety przyjmuje kazde pociagniecie nawet sama woda. Zalezy , gdzie sie siedzi :wink: , ale widac smugi, z ktormi walcze-wycieram sucha szmatka o sterylnych wrecz własciwosciach...i to tez widac.
Mimo,ze podobaja mi sie matowe, to z tych wzgledow zastanowie sie na pzryszlosc. Ma to znaczenie , ze jest to w pionie, tak sądzę. Podejrzewam,ze z podłoga jest lepiej.
A takie ładne matowe płytki ceresitu widziałam. :sad:

helism
11-06-2002, 13:38
Ja mam (tzn teściowie) pod prysznicem błyszczące płytki, które właściwie są matowe, z powodu osadzającego się kamienia. Dlatego też zamierzam u siebie mieć matowe.
Znalazłam 2 w 1. Paradyż ma takie płytki (seria Apis/Apia) niby matowe, ale z refleksami błyszczącymi. A może to jest tak zwany półmat...

dziuba
11-06-2002, 13:53
Tą terakotę, którą mam na ścianach w kibelku zmywam mopem! (Piotrek kiedyś dziwnie mi się przyglądał jak je myłam) Takim co ma gąbkę, która po wyschnięciu jest twarda jak kamień. Smug nie widać!!! Płyn - Oxygel.

bigmario4
03-07-2002, 22:23
Gres i podobne dobrze jest"pociągnąć"Delfinem z Atlasa można myć na mokro nie ma zacieków i smug.Mario

kasia
28-08-2002, 13:20
nie radzę atlasa, na płytki nieszkliwione najlepsze sa impregnaty HG- do czyszczenia, impregancji, czyszczenia fug.

bigmario4
28-08-2002, 20:16
Kasiu Atlas to firma a Delfin to własnie preparat impregnujący do gresow,płytek kamiennych tejże firmy.Zastosowalem Delfina w sklepie u ślubnej 3 lata temu,nadal płytki wyglądają jak nowe(na gresach powstaje taka jedwabista powloka)Mario

kasia
29-08-2002, 08:39
wiem, pracuję w firmie z płytkami ceramicznymi, gdzie mamy wiele
płytek, także inwestycje, hurt , obsługuję tez reklamacje-firme atlas wycofaliśmy ze względu na wiele reklamacji- zwłaszcza na zewnątrz i przy klinkierze!!!

bigmario4
29-08-2002, 18:56
Sorry Kasiu na pewno jesteś w temacie.Ja z produktami Atlasa miałem do czynienia parę lat temu i dlatego proponowalem Delfina i tak sobie myślę że chyba nie wszystkie produkty Atlasa są be.A jeżeli tak jest to proszę zaproponuj coś innej firmy(jesteś ekspertem)Mario

kasia
30-08-2002, 07:31
nie, nie, tylko człowiek troche podsłucha. gresy to inna historia. maja otwarte pory i zwłaszcza polery są bardzo cięzkiew utrzymaniu-wylej kawę lub wino i nie doczyścisz poleru. Trzeba zainpregnować -zamknać otwaRTE PORY - TU FIRMA HG, DYCKERHOFF SOPRO, ALE PODEJRZEWAM,ŻE WIĘKSZOŚĆ LEPSZYCH FIRM Z CHEMIA MA COŚ TAKIEGO

Danajot
30-08-2002, 09:18
Do Helism - ja właśnie pare dni temu kupiłam APIA ZEFIR, bardzo mi się podobają, kładzione będą za tydzień w łazience na poddaszu. Czy Ty swoje już użytkujesz ?, jeśli tak napisz jak sie sprawdzają.
Pozdrawiam

helism
31-08-2002, 09:59
W zasadzie jeszcze nie użytkuję. Płytki są położone i zafugowane. Jeszcze ich nie doczyściłam z tego fugowania i nie zaimpregnowałam (zrobię to jednak Delfinem), ponieważ robimy drobne wykończenia i w całym domu strasznie się pyli i nosi. Wszystkim znajomym, którzy nas odwiedzają bardzo się łazienka podoba, a zwłaszcza refleksy na Zefirze. Pomieszkujemy już, ale narazie nic nie mogę na temat użytkowania powiedzieć. Odezwę się za jakiś czas.

Danajot
02-09-2002, 13:53
Plytkarz zacznie kłaść je 09.09. - nie mogę się doczekać jak wyjdzie.
Pozdrawiam

Danajot
16-09-2002, 09:13
melduję, że płytki Apia Zefir już położone- łazienka wygląda pięknie.Płytkarz narzekał trochę, że listwy,dekory i cygara nierówne. Trudno powiedzieć czy narzekał dla zasady czy rzeczywiście niska jakość. Efekt końcowy - super.

helism
16-09-2002, 16:16
Zapomniałam napisać, że nasz płytkarz też narzekał na dekory (nierówne), więc chyba coś w tym jest. Miał więc trochę więcej roboty, ale chyba gra była warta świeczki :smile:

ryszardtom
23-09-2002, 20:06
Ratujcie ! Nic nie wiem o impregnowaniu płytek! Czy w łazience należy to zrobić? czym? jak? dlaczego? i jeszcze takie tam:smile: