PDA

Zobacz pełną wersję : Jak zamocować wełnę do płaszcza wodnego?



brachol
30-10-2011, 09:42
Witam
Jak w temacie jak mocuje się wełnę do płaszcza wodnego?

bohusz
30-10-2011, 09:57
Jaką funkcję ta wełna ma spełnić?

Temat ten był poruszany na forum już kilkanaście razy.
Zanim napiszesz poczytaj...

brachol
30-10-2011, 10:10
wełna ma zapobiec wychładzaniu sie płaszcza wodnego i niepotrzebnemu nagrzewaniu pomieszczenia w którym znajduje się kominek

Forest-Natura
30-10-2011, 12:36
Witam.
Najwygodniej to sreberkiem na zewnątrz i łączenia oklejać taśmą.
Wokół przyłącza dymowego ze 2 cm luzu - niech się wietrzy i nie przypala.
Pozdrawiam.

M***ki
30-10-2011, 17:25
Nie stosuj wełny mineralnej. Do takich zastosowań poprawna będzie włóknina ceramiczna .

bohusz
30-10-2011, 17:41
Ja jestem zwolennikiem nie izolowania wkładów z płaszczem wodnym. Bo według mnie nie ma racjonalnego i zrozumiałego ku temu uzasadnienia.

No chyba, że takowy wkład znajduje się w nieogrzewanych piwnicach jako typowy kocioł CO...

eniu
30-10-2011, 19:11
wełna ma zapobiec wychładzaniu sie płaszcza wodnego i niepotrzebnemu nagrzewaniu pomieszczenia w którym znajduje się kominek

to salon ma być zimny ? :(

Forest-Natura
30-10-2011, 19:20
Witam.

Nie stosuj wełny mineralnej. Do takich zastosowań poprawna będzie włóknina ceramiczna .
To weź pytającemu napisz konkretnie jaką i gdzie ją ma kupić. Potem go przekonaj że ma dać kilka razy więcej za taki sam efekt plus o wiele większą kłopotliwość w montażu.
Pozdrawiam.

Kominki Piotr Batura
30-10-2011, 21:08
Czytam o wełnie na wkład , to mi się scyzoryk w kieszeni sam
otwiera . Najlepiej na szybę też !!

REALeco
31-10-2011, 07:49
brachol zadał konkretne pytanie, do którego się przyłączam i bardzo proszę o odpowiedź, jeżeli ktoś ma coś do powiedzenia w tej kwestii. Odczucia i wrażenia osobiste i zawodowe są cenne, ale nie tak jak konkretna odpowiedź na zadane pytanie: JAK ZAMOCOWAĆ WEŁNĘ NA KOMINEK Z PŁASZCZEM WODNYM, dokładnie, czyli: którą stroną (taką z folią alu, dlaczego), czym (klej, taśma itp), wymiary (padła już informacja o odległości od rury spalinowej, czy się potwierdzi ?) i co jeszcze trzeba wiedzieć o temacie.

bohusz
31-10-2011, 08:04
No widzisz brachol zadał konkretne pytanie, a tu nie ma konkretnej odpowiedzi. No i co teraz bedzie...
Administracja tego forum jakoś nie dba chyba i nikogo nie zatrudniła do etatowego udzielania odpowiedzi.

Można jedynie liczyć na jakąś darmową odpowiedź kogoś sporadycznego, komu się akurat nudzi i coś tam od siebie naskrobie "na odczep się"

REALeco
31-10-2011, 08:25
No widzisz brachol zadał konkretne pytanie, a tu nie ma konkretnej odpowiedzi. No i co teraz bedzie...
Administracja tego forum jakoś nie dba chyba i nikogo nie zatrudniła do etatowego udzielania odpowiedzi.

Można jedynie liczyć na jakąś darmową odpowiedź kogoś sporadycznego, komu się akurat nudzi i coś tam od siebie naskrobie "na odczep się"

Szczęście, że tacy ludzie ciągle są, zwłaszcza że to fachowcy - tak przynajmniej się wyrażają. Dlatego też inne nieświadome owieczki, które na tak dobrych fachowców podczas wydawania pieniędzy na inwestycję nie trafili, kasę wydali a teraz muszą poprawiać (bo zima za progiem).
Forum - masz rację, jak większość biznesu w naszym kochanym kraju: płać i spadaj, niczego nie oczekuj w zamian. Nie robiąc nic - nie zmienimy tego, robiąc cokolwiek - budujemy szansę na zmiany.

bohusz
31-10-2011, 11:31
Tylko zawsze i wszedzie zasada jest taka.
Że wszelkie zmiany należy zacząc od własnego podwórka, od siebie. Bo na innych mamy znikomy wpływ, albo nie mamy go wcale.
Możemy wymusić pewne działania u innych, ale te wymuszone są z reguły na pokaz i okresowe, robione wyłącznie aby osiągnąc zamierzany cel.

M***ki
31-10-2011, 15:22
Czytam o wełnie na wkład , to mi się scyzoryk w kieszeni sam
otwiera . Najlepiej na szybę też !!

Akurat w przypadku kominka z płaszczem wodnym ograniczenie "straty ciepła" przez szkło daje dobre efekty .. dla pracy części wodnej. Czy stosować wełnę na szybę ? W większości wkładów wodnych i tak nie bardzo widać ogień :D więć może warto ?:lol2::lol2:

brachol
31-10-2011, 17:06
czyli co nie stosować wełny? A nie będzie problemu z niedogrzaniem płaszcza albo z przegrzaniem pomieszczenia w ktorym umieszczony jest kominek?

bohusz
31-10-2011, 17:20
Ja jestem zdania, że izolowanie wkładu w sumie nic nie daje.
Głównie w wkładach tych co mnie interesują ogrzewane są lamele wodne (wymienniki) spalinami w czopuchu. Tak zresztą jest również w kotłach CO na paliwa stałe

eniu
31-10-2011, 21:33
czyli co nie stosować wełny? A nie będzie problemu z niedogrzaniem płaszcza albo z przegrzaniem pomieszczenia w ktorym umieszczony jest kominek?

Więcej oddaje szyba i rura spalinowa niż korpus wkładu.
Izolowanie wkładu to wymysły hydraulików , którzy mają pojęcie o kominkach takie jak
ja o rurkach...:D. Co innego ,gdy wkład jest profesjonalnie zaizolowany(izolacja
osłonięta blachą).

Najwyżej zakręcisz kaloryfer w salonie ...

margod
31-10-2011, 21:50
A ja tam izoluję płaszcz, moim zdaniem ciepła i tak jest za dużo od szyby i kawałka rury spalinowej. A izolacja podniesie o kilka stopni temperaturę wody, dzięki czemu zbiornik buforowy szybciej naładuje się i wcześniej będzie można przestać palić.
Po za tym nie demonizujcie aż tak tej wełny. Nawet najlepsi producenci wkładów z PW izolują korpusy wełną mineralną (np. Brunner, Spartherm) Ciekawe jak izoluje się Romotopy? Wszak chłodzony wodą płaszcz nie nagrzewa się do temperatury wyższej niż 100st.C. Więc o czym ta rozmowa w tej temperaturze to się nawet papier nie zapali.

eniu
31-10-2011, 21:56
O tym mówię . Profesjonalnie można izolować , a nie napitolić
wełny byle jak i wdychać to co wyfrunie...

M***ki
01-11-2011, 16:54
Margod : Romotop ma izolacje zewnętrzną dolnej części płaszcza wodnego wykonaną z włókna ceramicznego , osłona z blachy ocynkowanej . www.kafle-kominki.pl/wklad_kominkowy_dynamic058.htm

bagi69
01-11-2011, 17:04
Można tak mocować.
http://kominki-market.pl/1414-2614-thickbox/gwozdzie-przylepce-gws-32.jpg

bagi69
01-11-2011, 17:06
Przykleić, i wełnę jak Azje na pal.

Forest-Natura
01-11-2011, 21:55
Witam.

Romotop ma izolacje zewnętrzną dolnej części płaszcza wodnego wykonaną z włókna ceramicznego , osłona z blachy ocynkowanej
Śmiem twierdzić że ta firma po raz kolejny nie wie co robi ... A już na pewno do czego służy "włókno ceramiczne" ...
Kolejny przerost formy nad treścią.
Ale podobno nie lubię tej firmy ... to może dla tego tak mi się wydaje
Oczekuję na "kontrofensywę" ... :p
Pozdrawiam.

eniu
01-11-2011, 22:02
Witam.

Śmiem twierdzić że ta firma po raz kolejny nie wie co robi ... A już na pewno do czego służy "włókno ceramiczne" ...
Kolejny przerost formy nad treścią.
Ale podobno nie lubię tej firmy ... to może dla tego tak mi się wydaje
Oczekuję na "kontrofensywę" ... :p
Pozdrawiam.


Idąc dalej tym tokiem myślenia , skoro rzeczona firma tak robi , to
dla pewnych środowisk musi to być jedyne słuszne rozwiązanie.

REALeco
06-12-2011, 00:12
Jak przystało na forum zapytało się A, trzeba odpowiedzieć B: MOCOWANIE WEŁNY DO PŁASZCZA, ustalone, wykonane: Po konsultacji w producentem kominka - makroterm - sreberko na wierzchu (bez żadnego uzasadnienia, po prostu innego przypadku nie znają), klejenie - próbowałem pattex fix (bezbarwny - wcześniej próba kilkudniowa czy wytrzyma na kominku) - porażka, wełna się rozwarstwia, nic nie trzyma, olałem po pierwszym kawałku. Wyciąłem maksymalnie duże kształtki ( w sumie 4 szt na cały kominek) i połączyłem taśmą alu zbrojoną siatką, zwykłą (taka chyba do 120*C, nie 1200 - jak do rur spalinowych), tą taśmą na obrzeżach do blachy kominka - tyle. Planowałem to na ok 1-2h, zeszło z 6 - teraz wiem, że warto było zlecić to jakiemuś kazkowi od regipsów, pewnie ze 100 by wziął, a ja byłbym zdrowszy (psychicznie), ale na pewno nie przemądrzałkom od kominków, za pewnie 1200...... Wnioski z funkcjonowania: po 1. ciepła z kominka nigdy za wiele, więc pitolenie, że mam za ciepło - kiedy palisz w kominku, w upały ?, teraz troszeczkę go mniej (strzelę że 10-20%), po 2. wyraźnie ustabilizowała się temperatura wody, tzn. nie mam problemu ze spadaniem temperatury po pierwszym szczycie od rozpalenia (było tak, że rosła np. do 75, za chwile spadała do 58 i za cholerę nie chciała wrócić do góry), po 3 nie wpłynęło to zauważalnie na czas osiągnięcia temperatury podczas rozpalania, to wyraźnie zależy o sposobu palenia w tym etapie (a znacznie się podciągnąłem w tej kwestii, niestety po wielu porażkach..). Ciekawostka: makroterm preferuje izolację całego kominka, wraz ze wszystkimi rurami, nawet spalinową do samej ściany - ja taki odważny nie byłem.

Forest-Natura
06-12-2011, 09:14
Witam.

ale na pewno nie przemądrzałkom od kominków, za pewnie 1200.....
Jak byś trafił faktycznie na "przemądrzałka od kominków" to za zupełną darmochę doradził by Ci za podobną (do Makrotermu) cenę palenisko już "ogacone" wełną i w płaszczyku z ocynku, o nieporównywalnie lepszych parametrach spalania oraz użytkowych, niezmąconym sadzą widoku ognia, automatyką z prawdziwego zdarzenia w miejsce wentylatora do kotła miałowego i "dizajnem" ... trochę odbiegającym (:p) od rzeczonego wynalazku rodem z naszych pięknych gór ...
Potem ten "przemądrzałek" nauczył by Cię od razu poprawnie palić w kominku. I miałbyś w każdym momencie palenia w kominku taki widok ognia jak w załączniku, bezproblemowe użytkowanie i parametry pracy takiego kominka ...
Napisałeś w poprzednim poście o budowaniu i szansach na zmiany - właśnie poprzez oddanie tego typu wyborów i rzeczy w ręce "przemądrzałków" a nie Pana Kazka od regipsów na takie zmiany w naszej budowlanej rzeczywistości mamy dopiero szanse ...
O to chodzi właśnie także tutaj - na Forum :rolleyes:
Pozdrawiam.

eniu
06-12-2011, 11:05
Sąsiadowi "KOZAK OD RYGIPSÓW" samochód naprawiał . Pewnie
też za stówkę :D . Zapomniał koła dokręcić , bagatela ...

bohusz
06-12-2011, 11:15
Sąsiadowi "KOZAK OD RYGIPSÓW" samochód naprawiał . Pewnie
też za stówkę :D . Zapomniał koła dokręcić , bagatela ...

To zrozumiałe, bo przecież wkrętarka do płyt GK chyba nie pasuje do kół samochodowych. Tylko zastanawiam się jak to koło odkręcił...

Ja jednak nic nie mam do ludzi z wykończeniówki. Szczególnie tych znających swoje umiejętności i szanujących się finansowo.
ZRESZTĄ CHYBA TAK JAK KAŻDY Z INWESTORÓW.

brachol
06-12-2011, 20:25
Forest-Natura
a możesz napisać jakiej firmy można kupić taki dobry kominek w cenie podobnej do Makroterma?

REALeco
08-12-2011, 12:00
Witam.

Jak byś trafił faktycznie na "przemądrzałka od kominków" to za zupełną darmochę doradził by Ci za podobną (do Makrotermu) cenę palenisko już "ogacone" wełną i w płaszczyku z ocynku, o nieporównywalnie lepszych parametrach spalania oraz użytkowych, niezmąconym sadzą widoku ognia, automatyką z prawdziwego zdarzenia w miejsce wentylatora do kotła miałowego i "dizajnem" ... trochę odbiegającym (:p) od rzeczonego wynalazku rodem z naszych pięknych gór ...
Potem ten "przemądrzałek" nauczył by Cię od razu poprawnie palić w kominku. I miałbyś w każdym momencie palenia w kominku taki widok ognia jak w załączniku, bezproblemowe użytkowanie i parametry pracy takiego kominka ...
Napisałeś w poprzednim poście o budowaniu i szansach na zmiany - właśnie poprzez oddanie tego typu wyborów i rzeczy w ręce "przemądrzałków" a nie Pana Kazka od regipsów na takie zmiany w naszej budowlanej rzeczywistości mamy dopiero szanse ...
O to chodzi właśnie także tutaj - na Forum :rolleyes:
Pozdrawiam.

Podzielam wypowiedź w 100%, tylko w innym wątku p.t. "Jaki kominek wybrać", tutaj rozważaliśmy: Jak mocować wełnę do już posiadanego. Nie jestem w pełni zadowolony z makrotermu, a zasyfiona szyba już mnie nie denerwuje tylko dlatego, że przestałem ją czyścić - to była "syzyfowa praca". Mam taką elektrociepłownię eko-doświadczalną w domu, na jaką mało kto się odważa (przychodzi do głowy), więc jeżeli chodzi o porady z prawdziwiej eksploatacji, kosztów i rozwiązań - mogę służyć wieloma radami, również w sprawie kominka z wentylatorem i wbudowaną wężownicą/wymiennikiem.

Forest-Natura
08-12-2011, 12:56
Witam.
Kup w Makrotermie wermikulitowe wyłożenie paleniska, w tej chwili mają je już w ofercie. Podniesiesz znacząco parametry spalania. Jak już będziesz miał, to spalaj drewno mniejszymi porcjami częściej dokładając. A samo nagrzewanie układu zrób poprzez ułożenie stosu i zapłon górny - piszemy od pewnego czasu (głównie Piotr, Eniu i ja) o takim sposobie palenia i jak użytkownicy kominków to podchwytują to łapią się za głowy że wcześniej tak nie palili. To wszystko plus wełna, diametralnie zmienią walory użytkowe Twojego kominka.
Brachol - ww firma ma w ofercie paleniska w zakresie cenowym 4,5 - 14 tys. zł, czyli ... w grę wchodzi co najmniej kilku producentów i kilkadziesiąt modeli innych palenisk. Można wybierać, przebierać i dopasowywać akurat do tego co się chce :rolleyes:
Pozdrawiam.