PDA

Zobacz pełną wersję : (Chyba) spartolony dach?! Proszę o komentarz.



ekokamil
30-10-2011, 23:30
Witam,

Buduje dom wg. projektu Archona - Dom w Passiflorze: http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-passiflorze/m4864d1cfe8544 (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Farchon.pl%2Fgotowe-projekty-domow%2Fdom-w-passiflorze%2Fm4864d1cfe8544)

Właśnie jesteśmy w trakcie robienia ocieplenia oraz tynkowania na zewnątrz. Niestety pojawił się problem - mianowicie wykonawcy dachu nie zostawili miejsca na zrobienie ocieplenia drewnianych słupów stanowiących konstrukcję moich 'kwadratowych jaskółek'. Dociągnęli dach do samego słupa i teraz nie da się tam choćby pomalować a co dopiero ocieplić i otynkować. Wykonawca twierdzi że tak jest w projekcie. Zobaczcie proszę na zdjęcie oraz na rzut więźby wg projektu i powiedzcie kto ma rację? Ja tam widzę że należało zostawić 16cm luzu od osi słupa, a słup ma 10cm szer więc wychodzi 11cm od boku słupa. Plus dodatkowo widzę tam jakieś 4cm, nie jestem jednak pewny co to jest.

Za wszelkie komentarze będę wdzięczny.

Przy okazji - wie ktoś może jak się walczy z nieuczciwymi wykonawcami? Gdzie ja mam to zgłosić i jak dochodzić odszkodowania?

Pozdrawiam,
Kamil
8231382314

ekokamil
31-10-2011, 09:32
Hej FlashBack,

Dzieki za rade. Ocieplenie oczywiscie jest bledne i bedzie zmienione - tak jak mowiles najpierw musze poprawic dach a niestety wykonawca nie poczowa sie do obowiazku naprawy za free. Wycenil poprawke na 2700zl bo wg niego jest to cos nowego co my sobie teraz zazyczylismy i nie bylo tego w projekcie.
Rece opadaja.

Kamil

Jan P.
01-11-2011, 08:00
Dekarz powinien wiedzieć bez planów , że ocieplenie pionowe powinno łączyć się z poziomym i tak zrobić. Jan.

michal_mlody
01-11-2011, 08:27
Z mojego doświadczenia to częsty motyw w wykonaniu dachu. Dachowcy często zapominają, że w takich miejscach będzie jeszcze ocieplenie. Niewiedza, brak wyobraźni a kier bud też powinien zainteresować się takimi szczegółami.

Ocieplenie wszelkich jaskółek powinno być wykonane przed zafoliowaniem i łaceniem.

ekokamil
04-11-2011, 09:48
Dzieki za wwszystkie odpowiedzi.
Nie chce zapeszac ale jutro ma przyjechac wykonawca dachu i go poprawic.

Zastanowila mnie jednak rzecz - wykonawca powiedzial ze poprawi to tylko z jego dobrej woli bo w sadzie i tak bylibysmy przegrani bo gwarancje na dach utracilismy bo dach byl przez nas przerabiany. Chodzi o to ze wmontowalismy dachowke kominkowa do wentylacji pionu kanalizacji. Oraz nad wejsciem do domu przedluzylismy kawalek dachu o 3 dachowki zeby zadaszyc wejscie. Szkopul w tym ze obie te 'przerobki' sa po przeciwnej stronie dachu w stosunku do tych jaskolek. Przy jaskolkach nic nie bylo robione.
Moim zdaniem obie te rzeczy nie maja ze soba nic wspolnego, co wiecej wydaje mi sie ze tutaj nie o gwarancje przeciez chodzi. Gwarancja to jest od np. przeciekania dachu... a fakt ze dach zostal wybudowany niezgodnie z projektem to chyba troche osobna sprawa, nie?

Czy rzeczywiscie w sadzie bylibysmy przegrani? Wie ktos?

Kamil

Rumun10
06-11-2011, 17:29
Podaj namiary na "wykonawcę" partacza, żeby inni wiedzieli jaki jest z niego dobry dekarz :bash:



Pozdro Rumun

ekokamil
06-11-2011, 18:30
Ehh...:)