PDA

Zobacz pełną wersję : Czy powinnam płacić rachunek za ścieki?



MARTA79
31-10-2011, 10:30
Proszę o radę w mojej sytuacji, a mianowicie: od ok 2 lat mam przyłącze do sieci wodnej z gminy /wcześniej woda ze studni/ścieki odprowadzam do przydomowej oczyszczalni ścieków, posiadam rachunki a asenizację ścieków. Ostatnio analizując fakturę za wodę zauważyłam, że faktura wystawiona jest na wodę i ścieki. Stąd moje pytanie w temacie. Czy jest szansa odzyskać nadpłacone pieniądze za ścieki, których wodociągi nie odprowadzają / mojej wsi nie ma kanalizacji/? Czy jestem w stanie coś zdziałać w wodociągach, aby rachunki za wodę były niższe? Pozdrawiam!

robdk
31-10-2011, 11:17
Trzeba zgłosić do wodociągów. Obciążenie bezprawne i ktoś kto wprowadzał klienta do systemu zaznaczył, że ma być rozliczane ze ściekami.
Nadpłata pójdzie w rozliczenie następnych faktur.

MARTA79
31-10-2011, 11:37
Dziękuję za szybka odpowiedź. Mam nadzieję, że tak będzie. Aczkolwiek rozmawiałam z sąsiadką, która twierdzi, że też tak ma wystawioną fakturę, ale sprawdzając po kodach w niej zawartych wychodzi, że płaci tylko za wodę. Może ja źle odczytuję fakturę? Jak wrócę do domu sprawdzę jeszcze raz. Rozmawiałam również, ze znajomym z sąsiedniej gminy, u niego podobny metraż zużycia wody i rachunek o połowę niższy /też ma szambo/. Czy to możliwe, że różnica w cenie wody między gminami sięga 100 procent?
Jeszcze raz dziękuję! Pozdrawiam!

Trociu
31-10-2011, 12:39
Podaj dokładnie jakie masz pozycje na fakturze i nie gdybaj i rozmawiaj z ludźmi, którzy nie widzieli Twojej faktury.

MARTA79
31-10-2011, 12:45
Niestety jestem poza domem-wypad świąteczny, nie mam faktury przy sobie. Po powrocie z urlopu wrócę do tematu. Dziękuje serdecznie!

malka
31-10-2011, 22:17
Miałam podobną sytuację ni z gruszki ni z pietruszki zaczęto mnie obciążać z odbiór ścieków, niestety samo pisemko nie wystarczyło, bujałam się z wodociągami kilka miesięcy. Dopiero po mojej ostrej interwencji (dostałam wezwanie do zapłaty bo nie płaciłam za ścieki), państwo z RPWiK przysłało inspekcję telewizyjną, ta sprawdziłam,że dom nie jest podpięty do kanalizy i skorygowano faktury.
Więc da się, ale jak to w naszym kraju bywa, trzeba udowodnic,że nie jest się wielbłądem

MARTA79
23-11-2011, 11:26
Witam! Po wizycie w wodociągach i kolejnej analizie rachunku okazało się, że płacę tylko za wodę. Wpis na fakturze "za wodę i ścieki"musi być-tak skwitowała pani w wodociągach, a za co się płaci, to wynika z kodów usług, które są na fakturze. Kody mówiące o opłacie za ścieki, są u mnie "wyzerowane" . Dziękuje i pozdrawiam