PDA

Zobacz pełną wersję : Czajnik na płytę indukcyjną



Ania i Bartek
02-11-2011, 15:26
Poszukuję czajnika na płytę indukcyjną. Szukam i szukam i nie mogę się na żaden zdecydować. Poradźcie proszę choćby producenta, ale niekoniecznie z najwyższej półki. Chcę na ten czajnik wydać powiedzmy do 100zł (max. 2,5l).

Jeśli jest już na ten temat wątek - z góry przepraszam i proszę o przekierowanie

Dziękuję

mWilQ
02-11-2011, 16:46
Wejdź na pierwszą lepszą wyszukiwarkę cenową (ceneo, skąpiec, nokaut) lub do jakiegoś większego sklepu internetowego (electro.pl, torres.pl, elektromarket.pl, neo24.pl) wpisz w wyszukiwarce czajnik i między innymi znajdziesz odpowiedni na indukcję np. link (http://www.electro.pl/produkt-Czajnik_AMBITION_Nebraska-s145990,140.html). Pytanie tylko, czy przemyślałaś temat? Czajnik elektryczny nie będzie wygodniejszy, a może nawet bezpieczniejszy?

Ania i Bartek
02-11-2011, 19:41
Dziękuję Ci bardzo.
Do indukcji jestem przyzwyczajona, chyba też zużywa mniej prądu, niż czajnik elektryczny. Po prostu poprzedni czajnik zniszczyłam (zostawiłam włączony i wyszłam do ogrodu, woda się wygotowała, dno odkształciło, płyta wyłączyła sama). Poza tym szukam niedużego czajnika, na co dzień gotuję wodę na 2 herbaty/kawy.
Sprawdzę link i strony.

gtsvectra
02-11-2011, 21:12
Poszukuję czajnika na płytę indukcyjną. Szukam i szukam i nie mogę się na żaden zdecydować. Poradźcie proszę choćby producenta, ale niekoniecznie z najwyższej półki. Chcę na ten czajnik wydać powiedzmy do 100zł (max. 2,5l).

Jeśli jest już na ten temat wątek - z góry przepraszam i proszę o przekierowanie

Dziękuję

Zdecydować musicie Wy,
ja kupił bym jakiś tańszy, może inaczej, ja bym nie kupił ponieważ oszczędność raczej niewielka w stosunku do czajnika elektrycznego, a taki na płye indukcyjna ma jedna dużą wadę-nie wył się automatycznie po zagotowaniu, więc trzeba pilnować lub czekać na gwizdek

anape9
03-11-2011, 07:08
http://www.emalia.pl/product/show/364115/naczynie-kuchenne-czajnik-emaliowany-2l-sr-20-cm-emalia-olkusz-czajniki-emaliowane

niemodna
03-11-2011, 07:52
ja mogę polecić tą hurtownię...
http://sklepgalicja.pl/kuchnia-czajniki-c-1_13.html

andulka
03-11-2011, 21:42
trochę z innej beczki ale w takich warunkach brzegowych polecam kawiarkę, bo grzeje ona wodę przepływowo, i dokładnie tyle ile potrzebujemy, czyli jak robisz sobie 2 herbaty to nie grzejesz całego czajnika 1,5l wody a tylko 2 kubki
82797
A kto każe nalewać 1,5l wody? Można nalać 0,75 i na dwa kubki akurat :)
Ja mam indukcję i na niej czajnik, całkiem zwyczajny, chyba z Floriny.
Wolę taki czajnik od elektrycznego, bo mam mało miejsca na blacie. A czajnik ma gwizdek na stałe, nie da się zapomnieć o założeniu go ;)

edit: Właśnie sobie uświadomiłam, że to nasz drugi czajnik, bo w pierwszym po kilku miesiącach odpadła rączka. Tego modelu więc nie polecam: http://www.1002.pl/czajnik-florina-25l-a1254-nowosc-indukcja-p4241.html

niemodna
04-11-2011, 07:38
nie prawda, kwestia przyzwyczajenia - można nalać i na 1 kubek herbaty :)

MAGZIEM
04-11-2011, 08:55
Ja kupiłam taki na allegro i czekam na przesyłkę.
Jest na wszystkie rodzaje kuchenek, również na indukcję.

xawery39
07-11-2011, 18:32
he he kolega kupił sobie garczki pod indukcje z naklejkami nawet takimi i mu nie grzeje kuchenka tego , a jakieś stare ma i hulaja ? czym to idzie

Apsik77
08-11-2011, 17:32
Wejdź na pierwszą lepszą wyszukiwarkę cenową (ceneo, skąpiec, nokaut) lub do jakiegoś większego sklepu internetowego (electro.pl, torres.pl, elektromarket.pl, neo24.pl) wpisz w wyszukiwarce czajnik i między innymi znajdziesz odpowiedni na indukcję np. link (http://www.electro.pl/produkt-Czajnik_AMBITION_Nebraska-s145990,140.html). Pytanie tylko, czy przemyślałaś temat? Czajnik elektryczny nie będzie wygodniejszy, a może nawet bezpieczniejszy?

Ja mam dokładnie taki czajnik, kupiłam go w tesco. Używamy go juz prawie rok i jestem bardzo zadowolona, woda zagotowuje się ekspresowo , na pewno nie wolniej niz w elektrycznym a gwiżdże tak donośnie ,że nie sposób zapomnieć go wyłączyć. Jest bardzo wygodny , estetyczny i bezpieczny. Do tego nie muszę się martwić ze mi się grzałka przepali albo zacznie przeciekać co nie raz miało miejsce przy czajnikach elektrycznych.

compi
11-11-2011, 20:17
Kupiłem w oszołomie za 16zł i jest mały( to było ważne), ładny i ma na stale mocowany gwizdek( podnoszony). I pomysleć, że jeszcze niedawno byłem skłonny wydac nawet 80zł na coś niemieckobrzmiącego....

william.bonawentura
12-11-2011, 22:50
Do indukcji jestem przyzwyczajona, chyba też zużywa mniej prądu, niż czajnik elektryczny.
Czajnik elektryczny zużyje mniej energii do zagotowania tej samej porcji wody w stosunku do czajnika na kuchence indukcyjnej. Powodem różnicy są znacznie większe straty ciepła z metalowej obudowy w stosunku do tej z tworzywa.

compi
14-11-2011, 22:04
Obok mojej indukcji stoi metalowy czajnik elektryczny. Czemu metalowy? Ponieważ wszystkie dotychczasowe posiadane plastiki prędzej czy później, niezależnie od ceny i marki, traciły swoje walory, a czasem wręcz rozpadały się ze starości. Myślę, że straty na metalowym elektrycznym jak i na metalowym tradycyjnym będą takie same. Przewaga elektrycznego jest taka, że mając widoczną podziałkę możemy nalać tyle wody ile potrzebujemy.

gtsvectra
16-11-2011, 11:15
Czajnik elektryczny zużyje mniej energii do zagotowania tej samej porcji wody w stosunku do czajnika na kuchence indukcyjnej. Powodem różnicy są znacznie większe straty ciepła z metalowej obudowy w stosunku do tej z tworzywa.

moim zdaniem jest właśnie odwrotnie, ale różnice powinne byc raczej minimalne. Zrobie test i sprawdzę na przykładzie czajnika HD4686 i płyty AKM990