PDA

Zobacz pełną wersję : zawiasy meble



eklichu
02-11-2011, 18:45
witam ostatnio wymienialem meble w kuchni i koles ktory mi je robil namowil mnie na zawiasy ze spowalniaczami za ktore musialem doplacic ok 550 zl ,moje pytanie brzmi czy prawidlowo jest ze osoba wykonujaca dala tylko jeden zawias ze spowalniaczem a 2 zwykly czy tak moze byc bo drzwiczki sa ogolnie duze i ten jeden zawias wydaje mi sie ze nie wyrabia

firewall
02-11-2011, 18:47
A tak coś konkretniej nie łaska?

eklichu
02-11-2011, 19:50
ogólnie to moje pytanie brzmi czy j prawidłowo jest że na dość szerokich 50cm drzwiczkach jeden zawias ze spowalniaczem wystarczy bo drzwiczki zamykają się tak jak by były normalne zawisy .w moim przypadku jest jeden zawias ze spowalniaczen a drogi zwykły i czy to tak powinno być czy ktoś kto ma takie zamiasy moze napisać czy ma 2 czy 1 zawias ze spowalniaczen .bo pamiętam że jak wykonawca mebli pokazywał przykładowe meble z tym cichym domykiem to się elegancko zamykalo a u mnie to praktycznie nie ma różnicy

firewall
02-11-2011, 19:54
50cm to nie problem. Pytanie: co to za zawiasy - firma, jaki rodzaj spowalniacza? Bez tego nie ma odpowiedzi na postawione pytania.

eklichu
02-11-2011, 20:04
firma to gtv a ja chyba mylnie napisalem to chodzi o drzwiczki które się otwieraja na boki a zawias jeden jest taki allegro.pl/zawias-gtv-prosty-z-cichym-domykiem-prowadnik-i1888737309.html a drugi to nie pisze nic na nim

firewall
03-11-2011, 19:26
gtv to proste zawiasy. Jeżeli dobrze Ci domyka bez tłuczenia to jest w porządku. Jeżeli nie to dołóż drugi taki. Z tymi nie miałem do czynienia, bo zwykle zakładam blumy z domykaczem( ale to inny pułap cenowy). Zwykłe gtv daje się do tańszych mebelków, ale nie spotkałem się z tym aby coś złego działo się z nimi.

eklichu
03-11-2011, 19:34
właśnie źle się domykaja bo klapia a za te zawiasy musiałem dopłacić 550zł zaledwie do 11 drzwiczek więc na mój gust to dość dużo a meble tanie nie były a czy przy wymianie na inne nie wyrobia się otwory i czy mam to reklamować do wykonawcy ?

firewall
04-11-2011, 19:36
Otwory pod zawiasy nie wyrobią się. Można spokojnie wymieniać. Taka dopłata to byłaby OK do Blumów(no może kapkę więcej), a nie do tej najtańszej firmy na rynku zawiasów.

eklichu
04-11-2011, 20:10
aha , dzis odwiedzil mnie wykonawca mebli( rozsypalo sie zasloniecie stopek mebli po kontakcie z mopem :) i zwrocilem mu uwage na te zawiasy a on odpowiedzial krotko ze on tak robi i tyle i ze 9 zl za zawias w hurtowni placi i zaczal wyjezdzac ze szuflata duzo kosztuje, a co ma jedno wspolnego z drugim :)

firewall
04-11-2011, 20:26
no cóż... kiedyś jak ktoś chciał zwykłe zawiasy( gtv) to ich nawet nie liczyłem bo to grosze były. Przy Blumach lub Hettichach to już była inna bajka.