PDA

Zobacz pełną wersję : dom-kostka z różnicą poziomów [ pokój co pół piętra]



skalmo
19-04-2004, 10:10
8) chcę wyburzyć na dole pomieszczenie gospodarcze aby powiększyć salon na dole dom jest stary ciężki, nie obędzie się więc bec filaru wzmacniającego . Z czego go zrobić, czy na suficie montować jakąś szynę wzmacniającą? Może z luksferów? Pół domu jest o pół piętra wyżej i nie mam możliwości łączenia innych pomieszczeń . Uparłam się i wyburzę ściankę nośną .

qmaan
22-04-2004, 00:09
radze umówić się z konstruktorem, odżałować kilkaset złotych i zrobić to zgodnie ze sztuką budowlaną ,
architekt
[email protected]

skalmo
22-04-2004, 06:55
radze umówić się z konstruktorem, odżałować kilkaset złotych i zrobić to zgodnie ze sztuką budowlaną ,
architekt
[email protected]


a gdzie znaleźć młodego zdolnego architekta w województwie świętokrzyskim, który wie jak przerobić taki gierkowski nietypowy dom-kostkę. Konstruktor tego domu nie miał wyobraźni i chociaż żyje, to wolę kogoś innego.

pitbull
22-04-2004, 08:03
Najprościej jakiegokolwiek w Izbie Architektonicznej woj. Swietokrzyskiego. Jak masz plany to mozesz mi podeslac - moge popatrzec.
Lubie Staszów - w okolicy jest pare pięknych zamków - zwłaszcza Kurozwęki i stadnin koni. :)

skalmo
22-04-2004, 10:24
plany zapodziały się gdzieś podczas porządków popowodziowych - szukamy. Ten dom darowali nam rodzice - nam laikom - właśnie zaczęłam kupować pisma specjalistyczne i wizualizuje swoje pomysły. Niestety moja wyobraźnia przerasta założenia konstrukcyjne i dom moźe się zawalić. "per aspera ad astra" .

pitbull
22-04-2004, 12:15
No to by nie bylo wskazane - niezaleznie pod jaka gwiazda sie urodzilas.

skalmo
14-07-2004, 09:37
i stało się - jesteśmy właścicielami kostki. Pierwsza rzecz kupujemy drzwi wejściowe PCV i garażowe , pozamykamy i poczekamy na dopływ gotówki. Czy ktoś z was - szczęśliwców posiadaczy kostki - zmienił stropodach na blaszany lekko spadzisty? Czy zrobił to legalnie?