PDA

Zobacz pełną wersję : Tynkowanie w domu



krzychu_budowniczy
04-11-2011, 06:33
Witam wszystkich pytanie jedno co myślicie o tym ,aby zamiast tynków wewnętrznych dać po prostu płytę gipsową na stelażu ????
Nie powiem kilka razy się z tym spotkałem w nowych domach ,ale nie wiem co myśleć ,ze względu na finanse metr tynku maszynowego to około 26 zł no i czas nie potrzebna ekipa! płyta wychodzi taniej ,ale jeżeli chodzi o praktyczność płyty to lipa przynajmniej dla mnie wiecznie wypadające gniazdka itd.:confused:

BrodowskiG
15-11-2011, 15:10
A myslałes o przyklejeniu plyt? mniej miejsca stracisz. a co do gniazdek to pewne puszki Ci wylatują, sa takie skrecane, ktore sie daje do plyt

karol47
23-11-2011, 09:35
U mnie tynkowali za 10 zł za m2.

peya81
22-03-2012, 10:40
Ja się tak zdecydowałem tylko na poddasze i dokładnie tak jak kolega wyżej napisał - montaż na kleju (polecam Knauf). Zrobione ładnie i estetycznie. Koszt robocizny 25zł/m2. Gniazdka będą przykręcone do puszek i nie powinno być z nimi problemu. Na parterze jednak, gdzie więcej się będzie przebywało zdecydowaliśmy się na tradycyjne tynki cementowo-wapienne + gładzie.

koka1
25-03-2012, 22:11
Napiszę jak u nas będą (z oszczędności wielkiej), wyglądały tynki: jako, że mąż z zawodu elektryk - osadzanie puszek elektrycznych dokonał w murze, (zgodnie z arkanami wyuczonej profesji - najlepiej, zresztą dużo taniej, niż z użyciem puszek do regipsów). Tynki maszynowe - fajna sprawa, ale sporo kosztują; tynki "rzucane" - fachowo, też tanie nie są. Zatem wymyślił sobie, że mając bardzo proste ściany (ekipa spisała się na medal), zrobi tzw. "przecierki", (jak ja to mówię, zacierki - bo i te dobre robi :P). Sam je i wykona, i narzuci, i rozetrze. Grubości - na listwie 0,6 cm. Nie liczyliśmy kosztów w zestawieniu z klejeniem regipsów zamiast tynków, bo w temacie "rzucano-gładziowym", mąż czuje się lepiej.
Trochę to potrwa jednak niewiele (finansowo) - kosztując, ale cieszyć też będzie taki hand made, jako, że nasza budowa bardzo gospodarcza już teraz :rolleyes:

JarekKRK45
07-04-2012, 06:48
Witam , ciekawe co wyjdzie taniej na gotowo , tynki czy rygipsy ?

aga_ada
10-05-2012, 12:51
decyzje o tym co robimy podejmowaliśmy długo rozmawiając z kilkoma fachowcami i od tynków i od wykończeniówki oraz z kilkoma znajomymi już wybudowanymi na początku chcieliśmy tynk gipsowy: bo szybko i bez gładzi, jednak sprowadzono nas na ziemię, że w łazienkach i kuchni lepiej nie że gładź i tak musi być - może nie tyle ale zawsze itd.
więc stanęło na: dół, klatka schodowa, korytarz góra i łazienka góra - tynk cementowo- wapienny kładziony maszynowo, pokoje - sypialnie na poddaszu płyty gipsowe na klej, obecnie mamy już tynki zrobione i posadzki też, teraz podział ról: ja projektuję i wybieram: łazienki, kuchnię, podłogi, schody i drzwi wew. a moja druga połowa wykonuje: ocieplenie zew., gipsowanie, ocieplenie poddasza, położenie płyt gipsowych na poddaszu, dopilnowanie zakończenia elektryki. Wiem wiem moja część prac lekka i przyjemna a jego wręcz odwrotnie ..... ale ja chętnie mu pomagam

zapomniałam o kosztach w trakcie liczenia co lepiej generalnie rozchodzi się o robociznę bo materiały porównywalnie i jeśli ktoś robi sam zawsze wyjdzie taniej ....

radmag87
30-06-2013, 16:01
witam, orientuje się ktoś cenowo ile biorą ekipy z towarem z a tynki Knauf diamant ? woj mazowieckie

atsyrut
16-08-2013, 13:14
Trzy razy dobrze się zastanówcie zanim wybierzecie firmę do tynkowania.
Sprawdzajcie referencje i opinie klientów.

Poniżej w stopce zdjęcia moich tynków - ku przestrodze

maggs1
16-08-2013, 19:59
Trzy razy dobrze się zastanówcie zanim wybierzecie firmę do tynkowania.
Sprawdzajcie referencje i opinie klientów.

Poniżej w stopce zdjęcia moich tynków - ku przestrodze
Pokaż fotki po malowaniu ;)
No po prostu MISZCZE w swojej branży, moi też się nie popisali, mieli robić poprawki ale już nie chcę ich wpuszczać do domu (może do garażu :), sam położę szpachle i będzie ok.
Mam nadzieję, że nie zapłaciłeś, to kasę przeznaczysz na speca od gładzi -tylko dobrego :)
Pozdrawiam

atsyrut
19-08-2013, 09:37
Pokaż fotki po malowaniu ;)
No po prostu MISZCZE w swojej branży, moi też się nie popisali, mieli robić poprawki ale już nie chcę ich wpuszczać do domu (może do garażu :), sam położę szpachle i będzie ok.
Mam nadzieję, że nie zapłaciłeś, to kasę przeznaczysz na speca od gładzi -tylko dobrego :)
Pozdrawiam

zapłciłem całość - bo spękania wyszły po kilku miesiącach.

fakt nireówności nie zauwazyłem - bo po prostu się na tym nie znałem... liczyłem że trafiłem uczciwą firmę :)

człowiek uczy się całe życie.

jak będe po malowaniu to zdjęcia powstawiam:)

maggs1
25-08-2013, 11:44
No właśnie inwestor się cieszy, że prace idą do przodu i nie zauważa fuszerki, a potem trzeba ponosić dodatkowe koszty. Pozdrawiam i życzę wszystkim super fachowców.

atsyrut
02-09-2013, 09:04
dokładnie tak jest jak piszesz :)

nic dodać nic ująć