PDA

Zobacz pełną wersję : koszty ocieplenia



gervail
04-11-2011, 09:28
kilka lat temu budowalem dom i ocieplenie 15cm styropianem + siatka + tynk kosztowalo ok 75zł/m2. teraz styropian położyłem sam a za siatke + tynki (robocizna i materiał) usłyszałem 60zł. co delikatnie mowiac wydaje mi sie kwota z kosmosu.

jakie sa aktualne ceny za robocizne i materiały za m2? tynku akrylowy.

orko
04-11-2011, 09:40
A co się dziwisz to że sam ułożyłeś styropian tylko nieznacznie obniża cenę za m^2. U mnie chcieli dodatkowo 5 zł za m^2 przyklejonego styropianu a jednak wolałem to zrobić sam i nie żałuję.

GalicjaSpzoo
04-11-2011, 10:42
Ja w podkarpackim ostatnio usłyszałam 80 bez materiałów :) Ale dalej jeszcze nie pytałam. Więc średniej nie znam.

edde
04-11-2011, 13:09
w mojej okolicy powiedzmy 35-40zł to normalna cena za ocieplenie (robocizna: styro, siatki, kleje, tynki), to ceny u przedstawicieli producentów typu kabe czy caparol

EWBUD
04-11-2011, 18:14
Witam.
Cena normalnie funkcjonującej firmy to od 60 zł/ m2 netto.
Oczywiście gwarancja i faktura.
A jeśli część prac jest już wykonana - jw. przyklejony styropian - to coś można ponegocjować, ale wszystko zależy od tego jak ten styropian jest zrobiony :)
Bo nieraz bywa i tak, że mimo przyklejonego styro cena za robociznę pozostaje ta sama jak gdyby go nie było, czytaj: tarowanie, tarowanie......tarowanie :)