PDA

Zobacz pełną wersję : Jak wykonać półokrągły wzór na suficie?



Robert999
05-11-2011, 22:23
Witam. Chciałbym wykonać u siebie w kuchni na suficie pół okrągły wzór (nie wiem jak to zbytnio nazwać ).jak wykonać stelaż pod takie coś,.jak wyginać profile(chyba że używać czegoś innego aby uzyskać zamierzone półkole.)? owy wzór ma być od jednej ściany do drugiej długość ok.3m.. jak posiadacie jakieś zdjęcia to bardzo bym prosił.

rania
05-11-2011, 23:04
Zawsze zastanawiałam sie po co ludzie to sobie robia. Fikusne sufity podwieszane dawno juz wyszly z mody, a na pewno nie dodaja uroku pomieszczeniu. Jeszcze raz sie zastanow czy oby na pewno chcesz miec polkolisty wzor na suficie...

eniu
06-11-2011, 06:26
Są tacy którzy muszą być modni i tacy którym się podobają fikuśne sufity :D

Robert , o ile chcesz obniżyć ten "fikusnik" ?

kajmanxxl
06-11-2011, 09:24
jeżeli chodzi Ci o coś na wzór francuskich zabytkowych sufitów to odlewa się je z gipsu, określ się lub pokaż fotki o czym rozmawiamy, remontowałem stare budowle i podglądałem jak robili takie cudeńka specjaliści

Robert999
06-11-2011, 20:04
chodzi mi mniej więcej o takie coś tylko mniejsze wywijasy coś w takim stylu jak na rysunku,wysokość bocznej ścianki to jakieś 15cm.dzięki i pozdrawiam

kajmanxxl
06-11-2011, 20:09
to wykonuje się z profili metalowych takich jak na ścianki działowe lub z drewna, obudowuje płytami gk i głaska gipsem

mtsw466
06-11-2011, 21:07
Gdzieś widziałem jak moczyli pasek płyty KG i wyginali ją fikuśnie jak chcieli. Mówie oczywiście o czole takiego czegoś reszta standardowo.

eniu
07-11-2011, 07:38
Sama płyta czołowa to pikuś . Zaczynasz od przymocowania do sufitu odpowiednio
ponacinanego profilu, najlepiej "U" 3 x 3 , w pożądanym kształcie łuku.
Potem robisz sufit podwieszany ,kończąc go tym samym kształtem.
Na końcu płyty GK podwieszonej musi się pojawić drugi raz profil taki jak ten
na suficie. Łącząc oba profile krótkimi kawałkami (odpadkami ) profila , tworzysz
konstrukcję , do której możesz przykręcić płytę do gięcia , lub krótsze ponacinane
kawałki płyty zwykłej . Gips i niezawodna rączka dopełniają reszty. Im dokładniej
przygotujesz poszczególne etapy , tym pewniejszy efekt końcowy . Zwróć uwagę,
by sprawdzając dokładność miedzy dolnym i górnym łukiem (profilem), był pion
w każdym miejscu . Będzie łatwiej ...

Robert999
08-11-2011, 15:11
A jakieś zdjęcia macie?