PDA

Zobacz pełną wersję : Okna (brąz, drewno) - trudny wybór



Noel
19-04-2004, 13:41
Do tych co mają lub mieć będą. Jaka firma - doświadczenia w użytkowaniu (jestem na etapie wyszukiwania firmy, a z wiedzą na ten temat to u mnie zielono)

echo
19-04-2004, 13:51
poprzednio użytkowałem okna Stolbud Grybów (teak); po 3 sezonach wszystko było OK (pomimo dość słabej powłoki lakierowej); cena okien też była zadowalająca;
teraz jednak do nowego domu zamówiłem mahoniowe okna Urzędowskiego - znajomy ma je w swoim domu - byłem, oglądałem i wyglądaja wprost cudnie!!! Mam nadzieje, że będa super :lol:
Mój przyszły sąsiad również chodził, przebierał i w końcu wybrał Urzędowskiego (też mahoń)

Wojciech Madejski
19-04-2004, 16:14
Do tych co mają lub mieć będą. Jaka firma - doświadczenia w użytkowaniu (jestem na etapie wyszukiwania firmy, a z wiedzą na ten temat to u mnie zielono)

Czesc . Kupilem braz mahon (M1) z beżową ścianą zewnętrzną - b.dobre
ze zrobionymi na ten sam kolor dębowymi parapetami wewnętrznymi -jeszcze lepiej . ALE :

Uwaga na bezpieczeństwo : zdjąłem z otworów stare kraty. Kupiłem okna (na parter - z szybami antywłamaniowymi i BEZPIECZNYMI OKUCIAMI !!! Uwaga : teraz dowiedziałem się , że nie są bezpieczne a bezpieczne (jako tako są WK2 i muszą być specjalnie montowane ) .
Okucia - montowane są przy samej krawędzi wewnętrznej
framugi śrubkami ok 3 cm. Wypychane narzędziem okno przy krótkich śrubkach z 1,5 cm materiału przed sobą rozszczepia brzeg framugi i WYPADA razem ze skrzydłem okna.
Podobno w oknach aluminiowych można długimi śrubami dokręcić się do stalowego rdzenia , w drewnianych - nie ma do czego.
Producent twierdzi że tak ma być . Proszę sprawdzić producenta , obejrzeć samemu i nie słuchać BAJEK HANDLOWCÓW .

Pozdrawiam[/code]

Noel
27-04-2004, 08:24
Czy może jeszcze jakieś uwagi, opinie (Stolimpex, Gebauer) ?

tom soyer
27-04-2004, 10:13
ja mam okna Arex Wolsztyn, meranti w kolorze jesionu, jestem z nich bardzo zadowolony.

Noel
27-04-2004, 10:15
Dzięki Tom zaraz sprawdzę ..... :D

tom soyer
27-04-2004, 10:19
Arex PW Roman Bauta
64-200 Karpicko
gm. Wolsztyn
ul. Poznanska 9
(068) 347-02-00

pchelek
27-04-2004, 10:22
Zaczep antywłamaniowy ma co najmniej cztery wkręty i jest szeroki.
Dwa wkręty wchodzą faktycznie przy krawędzi ale dwa następne są od krawędzi co najmniej 1,5 cm. Te zaczepy na dwa wkręty to taka taniocha.

ozzie
27-04-2004, 12:03
My zamowilismy wszystkie okna od firmy Pinus, mahon meranti w kolorze mahoniu (taki nieco czerwony). W tym samym kolorze bedzie drewniana konstrukcja ogrodu zimowego. Kolor wydaje nam sie piekny, jakosc tych okien tez dobra, ale cos wiecej bedziemy mogli powiedziec na jesieni, kiedy okna beda zamontowane.

PS- atrakcyjna byla tez oferta z firm Goran i Gidanex, ale w koncu zdecydowalismy sie na Pinusa. :)

bobo30
27-04-2004, 18:26
Noel, przeczytaj pierwsze 10 stron "szukam dobrych okien", a sie dowiesz czego trzeba. Pchelek poleca okna! Również wspomnianą przez Ciebie firmę Gebauer. Zawsze myślałam,że kupimy okna meranti(mahoń), ale ostatnio widziałam okna sosnowe właśnie tej firmy. Piękne, cudowne, naprawdę super, tak więc jeśli cena nas nie dobije, to będzie sosna z Gebauera. Pchelek polecał też Goran, Adpol. Sam poczytaj, bo mnie jeszcze pchelek ochrzani, że się udzielam.

MALINKA
27-04-2004, 18:38
Oglądałam ostatnio okna M&S drewniane mahoniowe i sosnowe. Wyglądają na bardzo starannie wykonane. Dużo na forum jest o tej firmie ale głównie o plastiku. Ja jestem zainteresowana drewnem. Uważam że warto zobaczyć. Czekam obecnie na wycenę.