PDA

Zobacz pełną wersję : Wykucie otworu zewnętrznego



abana
06-11-2011, 09:16
Witam! Zamarzył mi się taras w związku z tym musimy wykuć otwór w ścianie zewnętrznej pod drzwi balkonowe 1200x2100. Chciałabym się dowiedzieć jakie dokumenty potrzebuję aby uzyskać pozwolenie na przebudowę. I ile mniej więcej może mnie to kosztować.

finlandia
06-11-2011, 09:59
Faktem jest, że nowy otwor lub powiekszego obecnego wymaga pozwolenia (ale chyba malo kto o tym pamieta). Procedur nie znam - nigdy sie nie budowalem.
O koszty zapytaj budowlańców, bo to praca której typowe firmy okienne sie zwykle nie podejmują. Przy nowym otworze potrzebne jest zrobienie nadproza, ew. jesli jest tam okno to podkuce w dol jest juz prostsze.
Inna sprawa to ten wymiar 120 cm szerokosci - to male wyjscie. Za duze by bylo praktyczne na jedno skrzydlo, a przy podziale na pol swiatlo wyjscia jednego skrzydla bedzie ok 50cm - da sie przez nie wychodzic, ale juz ze śniadaniem na tacy nie przejdziesz bez otwierania drugiego skrzydla.

abana
06-11-2011, 12:08
Dzięki za odpowiedź, ale nie do końca o to mi chodziło. Ile wezmą budowlańcy to wiem, bardziej interesuje mnie jakie papierki muszę zdobyć by uzyskać pozwolenie i ile te wszystkie formalności kosztują. Samowolka nie wchodzi w grę, mam bardzo"miłych i usłużnych " sąsiadów.