PDA

Zobacz pełną wersję : śmierdzi



nowiciusz79
06-11-2011, 11:36
Witam, ostatnio po rozpalaniu pieca węglem śmierdzi w kotłowni szambem- nie wiem czy to jakieś gazy z węgla czy inny czort? Czy to normalne?

czp01
06-11-2011, 11:41
Może masz koło kotła kratkę ściekową i brakło w jej syfonie wody to taki zapach może podciągać. :)

nowiciusz79
06-11-2011, 12:34
Bez żartów- zapach czuć jak rozpalam w piecu a nie cały czas. Wydaje mi się że kiedyś na innym węglu tego nie było.

hydraulik_
06-11-2011, 15:09
Witam, ostatnio po rozpalaniu pieca węglem śmierdzi w kotłowni szambem- nie wiem czy to jakieś gazy z węgla czy inny czort? Czy to normalne?
I to ratuje ci życie .
Do spalanie potrzeba powietrza .A jak powietrza brak to ciągnie smród z kanalizy(podciśnienie w domu)

nowiciusz79
07-11-2011, 06:59
Rozumiem że tak ma być i nic złego się nie dzieje?

VIP Jacek
07-11-2011, 12:15
"tak nie ma być" i dzieje się dużo złego. :yes:
Tak, jak napisał hydrauli, do spalania potrzeba dużo powietrza i trza to powietrze dostarczyć do kotłowni.
Sposobów jest wiele i zależy to od wielu czynników, a także od wiedzy i inteligencji palacza. Można otworzyć drzwi, okno, wywalić dziurę w ścianie.
Ale najlepiej jest wykonać tzw. "zetkę" przez którą będzie zasysane powietrze do kotłowni, tyle ile będzie potrzeba.

nowiciusz79
08-11-2011, 19:19
ok, jutro porzyczam młot pnełmatyczny:) i dostarczę powietrze do kotłowni.

hydraulik_
08-11-2011, 19:31
ok, jutro porzyczam młot pnełmatyczny:) i dostarczę powietrze do kotłowni.
Jak już to zrobisz to sprawdzi jak zrobioną masz wentylację kanalizacji.
Powinna wychodzić nad dach rurą dn 110 .Czasem robią na skróty i wprowadzają rurke do kanału wentylacyjnego i to np dn 50
A kanały wentylacyjne nie są szcżelne smrodek dostaje się do domu podczas wstecznego przepływu w wentylacji grawitacyjnej podczas palenia