PDA

Zobacz pełną wersję : Przydomowa turbina i pomiar wiatru Power Predictor



mikeeco
07-11-2011, 12:49
Sluchajcie jest taka sprawa, ze planuje postawic przy domu mala turbine tylko nie wiem jeszcze
na ile ma to sens. znalazlem ostastino w internecie urzadzenie o nazwie Power Predictor.
Z filmiku na yioutube wynik aze jest to dokladnie to czego potrzebuje. czy ktokolwiek z uzytkownikow forum mial lub posiada urzadzenie i moze sie wypowiedziec na jego temat?

lesz
13-11-2011, 16:18
Post zalatuje reklama az...

Ale co tam, odpowiem. Wg. Mnie nie oplaca sie, wolaja pod 1000 zl za urzadzenie, musisz sie logowac na jakiejs ich www i wysylac dane podajac lokalizacje, itd...(swoja droga niezly sposob dla sprzedawcy na "darmowa baze" ukladu wiatrow w kraju od uzytkownikow).
Koszt bezprzewodowej stacji pogodowej z pomiarem wiatru, deszczu, cisnienia, z laczem usb do zgrywania danych to ok 500zl, a jak sie dobrze poszuka to pod 100 euro.
Jeszcze taniej za stacje z logowaniem pomiarow co 2-3h bez usb.

Zaleta ww. Produktu to logi duzo czestsze, ale w pomiarach wiatru nie chodzi o dokladnosc co 5sek, ale o stala srednia. Do tego nieco bardziej rozbudowana pogodowka powinna wystarczyc (oraz mamy pelne meteo, nie tylko wiatr) za polowe ceny. A to logowanienprzez www i ladne wykresy... Zapis danych w arkuszu kalkulacyjnym i jeszcze ladniejsze obrazki wychodza :) ot moje zdanie, pozdrawiam