PDA

Zobacz pełną wersję : projekt JUNAK pracownia DOMOWE KLIMATY



justi_p
08-11-2011, 07:00
witam
znalazłam prawie idealny dla mnie projekt domu Junak z pracowni Domowe Klimaty http://www.domoweklimaty.pl/index.ph...roject_id=2931 niestety jest on dopiero w przygotowaniu i dostałam informację że może być wykonany do końca roku tylko jako indywidualny projekt. Tu moje pytanie- czy widziałyście może coś podobnego do niego- chodzi mi przede wszystkim o rozkład dołu oraz o to aby dach był dwuspadowy. Ewentualnie czy znacie jakieś biuro architektoniczne które podjęło by się jego wykonania za niewygórowaną cenę?

syrenaa
10-11-2011, 22:24
Witam, ja też jestem zainteresowana tym projektem ale dostałam taką samą informację. Jeżeli jest Pani dalej zainteresowana to może warto ich jeszcze wspólnie pomęczyć. Mój meil [email protected] pozdrawiam

justi_p
14-11-2011, 07:04
kontaktowałam się z biurem i projekt ma być na początku przyszłego roku

Evita-r
21-03-2017, 13:00
Witam, podbijam temat.
Czy ktoś zdecydował się na budowę tego domu?
W necie brak informacji, a dom wg mnie jest godny uwagi.
Zanim jednak podejmę decyzję, chętnie wysłuchałabym uwag co do budowy tego domu.

przemo1
21-03-2017, 13:07
Bardzo małe pokoiki, z powodzeniem znajdziesz podobne projekty z większą powierzchnią (moim zdaniem 10m2 to min z min jeśli w domu jest też garderoba). Na plus - duży salon, fajne rozwiązanie ze spiżarnią.

Evita-r
21-03-2017, 14:22
Bardzo małe pokoiki, z powodzeniem znajdziesz podobne projekty z większą powierzchnią (moim zdaniem 10m2 to min z min jeśli w domu jest też garderoba). Na plus - duży salon, fajne rozwiązanie ze spiżarnią.

Pokoiki to nie problem, można pokombinować ze ścianami, tym bardziej, że na górze potrzebuję 3, nie 4.
Dół domu jest idealny, salon duży, oddzielony od kuchni i jadalni. Niby wszystko razem, ale jednak osobno ;)
Spiżarkę planuję pod schodami, bo przy kuchni tak zorientowanej w stosunku do salonu, aż grzech nie pokusić się o bar.
Dużą zaletą jest też szerokość domu (1330). Spokojnie można poszerzyć garaż, nie robiąc z domu "jamnika". Na górze zyskam dodatkowo wrotkarnię :) -córki uwielbiają wrotki.

przemo1
21-03-2017, 14:31
Pokoiki to nie problem, można pokombinować ze ścianami, tym bardziej, że na górze potrzebuję 3, nie 4.
Dół domu jest idealny, salon duży, oddzielony od kuchni i jadalni. Niby wszystko razem, ale jednak osobno ;)
Spiżarkę planuję pod schodami, bo przy kuchni tak zorientowanej w stosunku do salonu, aż grzech nie pokusić się o bar.
Dużą zaletą jest też szerokość domu (1330). Spokojnie można poszerzyć garaż, nie robiąc z domu "jamnika". Na górze zyskam dodatkowo wrotkarnię :) -córki uwielbiają wrotki.

Skoro tyle zmian planujesz - to lepiej poszukać projektu bardziej dopasowanego. Będzie taniej przy adaptacji, która w tym wypadku i tak nie obejdzie się bez kompromisów (konstrukcję dachu nie zawsze się da bezproblemowo dopasować do potrzeb poddasza - np słupy).

Evita-r
21-03-2017, 14:46
Szukam od kilku miesięcy. Salony są malutkie , jadalnie ogromne, no chyba, że zrezygnujesz z dodatkowego pokoju na dole (u mnie wykluczone). Podobne są : wschód słońca ( za długi), dom w groszku, dom w majeranku (jamniki) - nie ma idealnego. Junak jest zgrabny. Minusem są oczywiście małe pokoje, ale wg mnie można to zmienić, a słupy...jeśli nie da się ich ukryć- przesunąć, mogą stanowić wartość dodaną.
Jak to mówią: "Jak się nie ma co się lubi - to się lubi, co się ma".
Dla mnie najważniejsze jest serce domu - czyli dół, bo tam się toczy większość życia.
Koszty zmian też nie są porażające, w końcu nie będziemy ingerować w bryłę budynku. (juz się dowiadywałam)

ups...-prócz garażu oczywiście

przemo1
21-03-2017, 15:12
Znam temat - też szukaliśmy z pół roku, kilka było tych "ostatecznych wersji", ale było warto - nasza Z-ka jest w 98% nam odpowiadająca :), bez większych zmian (zerknij - może akurat Ci podejdzie, z tego co widziałem jest też wersja z garażem?).
Natomiast słupy oczywiście można odkryć - gorzej, jak wyjdą w środku komunikacji (korytarz, drzwi itp), nie zawsze da się tanio przesunąć.

Evita-r
21-03-2017, 15:20
U nas podobnie, co tydzień nowy projekt, żaden idealny. Ale czas się decydować, bo stoimy w miejscu.
Projekcik zerknę, dzięki.

Elfir
21-03-2017, 16:01
Gotowiec rzadko kiedy jest idealny. Od idealnych sa indywidualne, dopasowane do działki i osobistych potrzeb.