PDA

Zobacz pełną wersję : Kolor scian



pero44
08-11-2011, 10:04
Witam
to mój pierwszy post więc przepraszam jeśli nie jest w odpowiednim miejscu.
Mam pytanie odnośnie koloru ścian. Proszę o uwagi lub ewentualnie inne propozycje.
Kładę gładź w przedpokoju - szerokość ok 1,5m długość 6m.
Planuję zakupić farbę koloru jasno zielonego (kolor wiosna koniczynowa) oraz jasny brąz (jesień orzechowa).
Proszę o pomoc czy pasują te kolory do siebie. Zastanawiałem się aby pomalować 3 ściany na zielono oraz jedną (tę na wprost od wejścia - mała ściana na końcu) na brązowo, lub ewentualnie wszystkie na zielono i porobić takie pasy w rogach na brązowo (chodzi mi o pasy np 20cm w rogach na każdą ścianę).
Będę wdzięczny za wasze opinie, sugestie.

rudecka
14-11-2011, 12:07
Oj, uważaj z tą zielenią, to dość "trudny w obsłudze" kolor. Ciężko jest wybrać odcień, który będzie wyglądał rzeczywiście tak, jak sobie zaplanowaliśmy - często farba wydaje się ładna, a efekt jest "radioaktywny" :). Mam korytarz w jasnozielonym kolorze, część wnękowa jest wytapetowana, tapeta jest zielonkawa w czarne paski różnej grubości. Pasy tapety (mniej więcej na pół szerokości rolki) są też w miejscach, gdzie mam kontakty - te miejsca są często upalcowane i brudne, w ten sposób można tego uniknąć. Efekt jest naprawdę fajny. Również w innym pokoju mam pasek innej farby w rogu i ładnie to wygląda. Ogólnie - pomysł połączenia dwóch kolorów jest ok, ale musisz bardzo ostrożnie wybierać odcienie :). Może zamiast jasnego brązu coś jeszcze delikatniejszego, jakiś beż? Żeby pomieszczenie nie było ponure.

Lopesjus
14-11-2011, 12:09
Oj, uważaj z tą zielenią, to dość "trudny w obsłudze" kolor. Może zamiast jasnego brązu coś jeszcze delikatniejszego, jakiś beż? Żeby pomieszczenie nie było ponure.

... żeby nie wyszło z tego g**no w lesie...