PDA

Zobacz pełną wersję : Jak zamocować szybę w drzwiach wewnętrznych



pakeroso
08-11-2011, 16:56
Witam serdecznie! Nie mam pojęcia, jakie są możliwości wstawienia szyby do moich starych, drewnianych drzwi. Podpowiedzcie, jak tego dokonać mając taki rodzaj mocowania, jak na poniższym rysunku.
http://img214.imageshack.us/img214/4237/beztytuueyhl.jpg

Nie chcę za bardzo oblepiać kitem, bo to kiepsko wygląda, no ale jeśli nie znajdę innego wyjścia to trza będzie tak zrobić.

Charlie
11-11-2011, 00:10
Idź z grafem do Castoramy i dobierz sobie jakieś listewki - szyba ma 4mm grubości.
Po dobraniu listewek - np. ćwierćwałków, musisz je sobie przyciąć pod kątem 45 stopni na odpowiednią wysokość i szerokość. Do tego potrzebny jest Ci odpowiedni sprzęt bo wbrew pozorom to precyzyjna robota żeby wyszło estetico :) Dokup sobie odpowiednio delikatne gwoździki do zabicia przyciętego ćwierćwałka. Acha, przed zabiciem listewek/ćwierćwałków wypada je pomalować pod kolor skrzydła drzwi. No i już.

P.S mnie osobiście to by się nie chciało nawet czytać tej instrukcji, którą sam napisałem zresztą :) i polazł bym z grafem i rozmiarami (wysokość i szerokość)do najbliższego stolarza i scedował bym na niego rozwiązannie tego arcyproblemu :):)

finlandia
12-11-2011, 12:30
ojej, pisałem odpowiedź na ten temat ale jej nie widzę.. mam nadzieję, ze nie wylądowała gdzieś w innych tematach:)

Moja propozycja - zabierz skrzydło do szklarza. U nich taka robota to codzienność.

pakeroso
12-11-2011, 21:46
Wyjmowanie skrzydła odpada - strasznie ciężkie jest, a najbliższy stolarz kilka dzielnic dalej.
Dam trochę sylikonu wokół szyby (żeby nie drżała), obiję ćwierćwałkami 5x5 i powinienem otrzymać zadowalający efekt.

Dzięki serdeczne za pomoc :)

pakeroso
16-11-2011, 20:51
A jednak zmieniłem koncepcję - ćwierćwałek musiałby mieć ok. 5 mm, a to zbyt mało dla stolarza na przycięcie marketowego ćwierćwałka, więc zastosowałem kątownik. Efekt jest rewelacyjny i nawet udało mi się przyciąć listwy samodzielnie.

Poniżej schemat mojego rozwiązania
http://img27.imageshack.us/img27/4237/beztytuueyhl.jpg

finlandia
17-11-2011, 12:10
Wyszło Ci dokladnie tak, jak wykonują to producenci drzwi. Czyli OK :)