PDA

Zobacz pełną wersję : Kiedy montarz okien w ścianie trójwarstwowej???



kupiecjudex
08-11-2011, 17:38
Cały czas byłem przekonany że okna wścianie 3W montuje się po ociepleniu i wykonaniu ściany licowej.
Podobnie poroponował poducent okien (który również będzie je montował) zalecając jedynie wymurowanie otworu w miejscu izolacji klejem.
fromu mam dośc dokładnie przestudiowane, też tak wszyscy robili.
Aż tu nagle znajduje coś takiego..

http://www.budbazar.pl/Artykuly/108/3/jak-budowac-sciane-trojwarstwowa-etap-2-montaz-izolacji-i-warstwy-oslonowej

Ze zdjęcia na tej stronie wynika, iż okno jest zamontowane w jakieść drewnianej ramie, nic tam nie napisali jednak jak to jest z montażem takiego okna czy np. już wykonano tam ciepły montarz i czy tą ramę należy jeszcze izoloiwać, uszczelniać, czy wystarczy dojechać dio niej jedynie wełną.
|Czy ktoś spotkał się z takim sposobem montarzu??????

Rzecz jest o tyle istotna że w 2012r postawie dom w stanie surowym, ale ekipa od ocieplenia, wymurowania ściany licowej (i innych fajnych rzeczy) może przyść dopiero w 2013 (wcześniej mają wszystko zajete). To mi komplikowało SSZ, bo byłem przekonany że dokąd nie będzie ocieplenia iściany licowej to okien nie da się zamontować, a to skoleii powoduje niemożność wykonywania np. instalacji wewnątrz co by nie trzeba byłó ich ponoiwnie zakładać (złodzieje!!!). Zdjęcie na wskazanej stronie świadczyło by że byłem w błędzie.

A myłem że wiem już prawie wszystko na temat budowania. :(

bwojtek
08-11-2011, 17:47
Na długie zimowe wieczory:
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?162002-montaz-w-warstwie-ocieplenia-jak-to-zrobic-dobrze

kupiecjudex
08-11-2011, 21:49
Na długie zimowe wieczory:
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?162002-montaz-w-warstwie-ocieplenia-jak-to-zrobic-dobrze

:) przejżałem ten wontek wcześniej, jakoś nie zauważyłem tam nic na temat który mnie interesuje. Ale ok. poczytam ponownie, żeby nie było że idę na łatwiznę.
Ale jak ktoś chce się tu podzielić swoją wiedzą to będę wdzięczny.

blokno
09-11-2011, 05:57
Ze zdjęcia na tej stronie wynika, iż okno jest zamontowane w jakieść drewnianej ramie, nic tam nie napisali jednak jak to jest z montażem takiego okna czy np. już wykonano tam ciepły montarz i czy tą ramę należy jeszcze izoloiwać, uszczelniać, czy wystarczy dojechać dio niej jedynie wełną.
|Czy ktoś spotkał się z takim sposobem montarzu??????

Owszem tak są montowane okna we wszystkich budynkach szkieletowych z drewna. Tutaj do muru nośnego przymocowane są drewniane krawędziaki tworząc ramę, w której osadzone jest okno. Wystarczy do nich "dojechać" wełną. Natomiast między klinkierem a ramą okna (lub prowadnicą rolety) konieczne jest uszczelnienie wodoszczelną taśmą rozprężną.

kupiecjudex
09-11-2011, 09:52
Owszem tak są montowane okna we wszystkich budynkach szkieletowych z drewna. Tutaj do muru nośnego przymocowane są drewniane krawędziaki tworząc ramę, w której osadzone jest okno. Wystarczy do nich "dojechać" wełną. Natomiast między klinkierem a ramą okna (lub prowadnicą rolety) konieczne jest uszczelnienie wodoszczelną taśmą rozprężną.

Czyli rozumiem że skoro ja buduję z porothermu, to taki montarz nie wchodzi w grę i mój "okniarz" miał rację najpierw musze wykonać ocieplenie i ściane licową a dopiero potem okna, po odpowiednim wykończeniu warstwy ocieplenia w świetle okna.

kupiecjudex
09-11-2011, 09:55
ale jeszcze jedno, to zdjęcie na wskazanym przeze mnie linku nie wygląda jak dom szkieletowy, raczej to dom właśnie z porotermu, lub innej ceramiki, czyli tak jak u mnie.
To by przczyło Twojej tezie blokno