PDA

Zobacz pełną wersję : Pomoc w aranżacji łazienki



lukasz298
08-11-2011, 22:02
Witam,
bardzo proszę o rady i opinie co ewentualnie zmienić w poniższej wizualizacji. Pod umywalką będzie szafka na wymiar w której zamknięta będzie szafka. Płytki to secret edeno. Lustro będzie tylko we wnęce gdzie umywalka.
Bardzo proszę o rady

lukasz298
08-11-2011, 22:06
Druga część zdjęć. Ściana koło umywalki wyglądać będzie jak na zdjęciu wiz9

lukasz298
10-11-2011, 07:39
Hej, hej
jeszcze raz bardzo proszę o opinie i dorady

Elfir
10-11-2011, 14:09
po co ci te łukowate sufity? Nijak się nie mają do linii płytek.
Ta ścianka z dekorowanymi ornamentem płytkami (między umywalka a sedesem): płytki niżej kończą się w innym miejscu niż płytki wyżej?

lukasz298
10-11-2011, 17:04
Dziękuję Elfir za odpowiedź, zawsze można na Ciebie liczyć.
Nad tym łukowatym sufitem się zastanawiam (projektantka za sklepu mówiła, że powinien optycznie poszerzyć łazienkę), mysłałem żeby ewentualnie zrobić tylko podwieszny sufit we wnęce nad szafką umywalkową, żeby umieścić tam oświetlenie.
Jeśli chodzi o "ornament" na ścianie po prawej stronie umywalki, ma ona ok 80 cm szerokości, więc wchodzi dekor i zostaje 20 cm. Na dole wchodzi tylko dekor bo 20 cm zabiera zabudowa geberitu.
A co myślisz/myślicie o tym ciemnym pasie płytek?
Zastanawiam się czy nie zrobić całej białej łazienki, ewentualnie wrzucić gdzieś jeszcze ten kwiatowy dekor (który jest bardzo ładny), ale żona i projektantka twierdzą, że będzie szpitalny klimat:). Co Wy o tym myślicie?

budulec91
10-11-2011, 17:27
Moim zdaniem, łazienka powinna być cała jasna. Można nadać jej delikatności poprzez dodanie jasnego dekoru (nadruk kwiatowy). Ten pasek z ciemnych płytek wygląda mało atrakcyjnie. Nad i pod lustrem te ciemne płytki wyglądają tragicznie. Takie jest moje zdanie. Ja lubię wnętrza klasyczne, takie które nie znudzą się za 2-3 lata. Niestety to pokazane przez Ciebie na takie wygląda.
Pozdrawiam,

budulec91
10-11-2011, 17:30
Natomiast lustro nad umywalką zaproponowałabym wyższe, sięgające od blatu aż do sufitu. Natomiast zrezygnowałabym z lustra na ścianie obok WC.

lukasz298
10-11-2011, 18:59
Lustra koło WC nie będzie. Bedzie tak jak na zdjęciu wiz9 dekor kwiatowy.
Płytek będzie 7 rzędów, czyli będą sięgać około 210 cm, no i lustra wyżej niż 210 raczej nie da się dać. Też jakoś nie bardzo podoba ten ciemny pas płytek, ale co dać w zamian? Dekor trzeba byłoby dać trochę wyżej, a na wysokości 102 cm zaczyna się grzejnik, a kończy na wysokości 183.
Co ewentualnie proponowałbyś?

Elfir
10-11-2011, 19:48
szczerze mówiąc w łazienkach nikt nie widzi sufitów. Bo pomieszczenie jest za małe, brak jest perspektywy - trzeba byłoby spojrzeć się w górę. A w łazience raczej patrzy się w dół i w lustro.
Ja bym na ścianie z grzejnikiem nie robiła płytek po sufit. Co najwyżej do poziomu blatu przy umywalce.

lukasz298
10-11-2011, 20:10
Powiem Ci Elfir, że nie myślałem o tak nisko położonych płytkach, to byłoby na wysokości około 90 cm. No i czy byłoby to praktyczne, to jest mała łazienka.
A co proponowalibyście na podłogę? Coś białego czy raczej np. cos szarego?

Elfir
10-11-2011, 20:17
ja mam małą łazienkę (w bloku) i jedna ściana wykafelkowana tylko do poziomu umywalki. Teraz uważam, że można było zrezygnować z kafelków jeszcze w innych miejscach.

Biała podłoga (a w zasadzie białe fugi) to samobójstwo.

lukasz298
10-11-2011, 20:34
Może i masz rację. Powiedzmy, że tą ścianę robimy do wysokości 90 lub 120 cm, dalej lustro do wysokości 210, ściana po prawej stronie płytki z wc 210 cm, no i ściana za wc no i tam gdzie będzie brodzik też 210 cm. Wszędzie białe płytki, dekor na kominie, no i dalej rezygnuje z ciemnych płytek. Podłoga myślę, że jakaś szara np nowa gala sg12. Szafka pod umywalką biła na wysoki połysk. A jaki kolor ścian wtedy? No i co z tym obniżonym sufitem, już wtedy nie po łuku tylko nad umywalką, żeby zamocować halogeny?

Elfir
10-11-2011, 20:47
ja mam łazienkę na biało, kolor tylko przy umywalce i na podłodze.

lukasz298
10-11-2011, 20:51
A może masz jakąs fotkę swojej łazienki dla inspiracji? A ściany bez płytek też na biało masz pomalowane?

Elfir
10-11-2011, 21:30
ściany mam białe.
Biały kolor powiększa.
Kolorowym dekorem zaznacz to, co chciałbyś podkreślić w łazience. Niech kolor odwraca wzrok od tych miejsc, które nie są atrakcyjne (czyli sedesu). Najbardziej reprezentacyjne są okolice umywalki i lustra. Dlatego jak najbardziej kolorowe płytki w tym rejonie + obudowa komina.

Elfir
10-11-2011, 22:02
Niestety w paincie nie wychodzi tak ładnie jak w programie:
http://img687.imageshack.us/img687/627/wiz6.jpg

Ściana z grzejnikiem na biało do polowy. Na tym tle duże czarno-białe zdjęcie w szerokiej, srebrno-czarnej ramie.
http://agness-print.pl/images/a02%20copy.jpg

Sufit obniżony tylko na umywalką i zamiast oczek halogenowych oprawy wbudowane ale kryształowe, aby nawiązywać to szklanego/akrylowego plafonu wzorowanego na lampie Caboche:
http://www.oprawy.net/sklep_foto/big/18374.jpg
Wnęka z umywalką w płytkach, płytki też na obudowie rur, ale do wysokości lustra, potem czarna lub bardzo ciemnoszara ściana z kolejną ramą, ale tym razem biała z czarnym i białym passe-partout i zdjęciem w ciemniejszych barwach.
http://www.crazyshop.pl/zasoby/grafiki/crazy/middle/ramka_cwieki_biala_l_2.jpg

Nad sedesem można dać wąskie, biało lakierowane szafki

budulec91
14-11-2011, 20:19
Ja proponuje na podłodze drewno tekowe lub płytki ceramiczne przypominające drewnom są dostępne w różnych kolorach.

Elfir
14-11-2011, 21:23
drewno wprowadzi zbyt rustykalny charakter do łazienki z lekką nutą glamour