PDA

Zobacz pełną wersję : Kocioł ze swoim zasilaniem



2011jacek
09-11-2011, 13:58
Witam

Poszukuję kotła gazowego (piecyka, junkersa) z własnym zasilaniem np. akumulator lub inne źródło. Kocioł jest do mieszkania mojej babci na wsi, u której często brakuje prądu (dwa lata temu przez 3 dni ;(

W momencie kiedy prądu nie ma, pompka która wymusza przepływ wody w grzejnikach nie działa = jest zimno.

znalazłem coś z "hydrogeneratorem" ale to do bieżącej wody, a chodzi mi o ogrzewanie.

Prosiłbym o pomoc lub o wskazówki gdzie mam szukać bo zaraz będzie zima. Myślę też nad UPC ale to jest osobne urządzenie a chciałbym mieć wszystko z integrowane bo chcę aby było bezpiecznie.

Pozdrawiam
J.

yaiba83
11-11-2011, 10:12
O zintegrowanym systemie jeszcze nie słyszałem.
Najlepszym rozwiązaniem jest właśnie UPS. Gdy ulegnie awarii bez problemu się go wymieni na nowy egzemplarz. W piecu już byłby poważny problem (czytaj kupa kasy za naprawę). UPS nie stwarza problemów, jest praktycznie bezobsługowy. Raz na ok 4-5 lat trzeba wymienić akumulator. Ja osobiście polecam UPS`y firmy APC i mam traumatyczne doświadczenia z Fideltronikiem (Ares 1600 LT i Rack) - montowaliśmy je do podtrzymywania telewizji przemysłowej. Fajne parametry mają, więc ich trochę namontowaliśmy. Żaden nie wytrzymał 2 lat i trzeba było akumulatory wymieniać z niewiadomych przyczyn (prawdopodobnie zły układ ładujący baterie), czyli kupa straty kasy na wyjazdy reklamacyjne...