PDA

Zobacz pełną wersję : Czym wysypać podłoże



Darpiot
10-11-2011, 13:20
Ok. 150m2 pod ogrodzeniem mam w nasadzeniach iglastych i liściastych. Całość wyłożona jest agrowłókniną. Dom stoi nieopodal parku leśnego więc problem liści jest spory. Czym to podłoże wysypać aby było ładnie i nie nastręczało problemów przy oczyszczaniu z liści. "Odrzutowe grabie" mam ale kory nie podmucha. Przychodzi mina myśl tylko grubszy kamień. A może jednak kora?

Elfir
10-11-2011, 22:26
wywalić włókninę, wysypać grubo korą i nie grabić liści. Będzie ci się naturalnie tworzyła próchniczna ziemia. A przed chwastami chronić powinny gęste nasadzenia bylin okrywowych - innymi słowy naśladuj naturę.

Darpiot
11-11-2011, 09:16
Dziękuję Elfir za radę. Wzbudza jednak moje obawy walka z chwastami. Jest to spora powierzchnia i zanim całość przyjmie oczekiwany charakter zapewne parę lat upłynie. Do tego czasu chwasty mogą stanowić spory problem i wyzwanie. A do "obróbki" ma jeszcze sporo trawnika i kilka rabat.
Pozdrawiam

Elfir
11-11-2011, 19:13
to przykryj włókniną i olej liście. Po co je sprzątać z rabat? Stanowią dodatkową ochronę roślin.
A co roku na jakimś fragmencie dosadzaj nowe rośliny okrywowe i usuwaj włókninę.