PDA

Zobacz pełną wersję : Obniżenie sufitu o 3cm



mamak
10-11-2011, 16:59
Witam,
Od kilku dni szukam informacji na temat obniżenia sufitu o 3cm, wszędzie widzę stelaż i płyty karton gipsowe a ja nie mogę zastosować stelaża ponieważ przekroczę wtedy 5cm.
I tutaj pytanie - w jaki sposób zamocować podwójną płytę kartonowo gipsową do sufitu? Są do tego jakieś profile płaskie czy trzeba to zrobić bezpośrednio na sufit na kołkach rozporowych? Jeśli tak to jakie kołki zastosować i w jakich odstępach je rozmieszczać - będę wdzięczny za każdą wskazówkę.

r7m8
10-11-2011, 17:09
Jest coś takiego jak profil kapeluszowy o wysokości zdaje się 12 mm, do którego można bezpośrednio mocować płyty GK.

Elfir
10-11-2011, 20:20
a nie można położyć grubo tynku?

mamak
14-11-2011, 22:50
Dzięki wielkie Panowie, przyznam, że naszukałem się tych profili trochę bo nigdzie ich nie mieli ale udało mi się je zlokalizować u mnie w mieście teraz mam jeszcze tylko pytanie czy wystarczy jak puszcze takie profile na wzdłuż co 50cm czy trzeba je jeszcze "krzyżować"?

No i kolejny problem troszkę z innej beczki - dopiero się uczę(i to na własnych błędach) więc będę nudny;)
W drugim pomieszczeniu obniżam fragment sufitu o 10cm, będzie to zrobione na wieszakach - wszystko jest dla mnie jasne tylko ten podwieszony fragment skończy się mniej więcej w połowie sufitu i muszę go jakoś "zamknąć".
Nie wiem czy się dobrze wyraziłem ale chodzi o to, że obniżona część nie ma być jak otwarta półka tylko zamknięty schodek;)
W jaki sposób zatkać tą lukę między płytą a sufitem? Można na gipsie wkleić tam szeroką na 10cm płytę i później to wykończyć czy robi się to inaczej?

eniu
15-11-2011, 08:26
Profile w poprzek płyty co 50 cm , wzdłuż - co 40 cm .

mamak
15-11-2011, 13:01
jak dobrze, że na każdy problem znajdzie się łatwe rozwiązanie;)

zastanawia mnie jeszcze jedna sprawa - wydaje mi się, że dobrze sobie to w głowie poukładałem no ale lepiej zapytać.
podeprę się rysunkami z painta więc proszę się nie śmiać;)

Chcę obniżyć czerwony obszar o 6cm. Do ścian przykręcam profile przyścienne UD(zielone linie). Następnie mocuje do sufitu wieszaki(żółte punkty) i z profili przyściennych przez wieszaki prowadzę profile CD(białe linie) do których przykręcę płyty. Czy dobrze to rozumie?
Trzeba jakoś zakończyć te poprzeczne profile od strony gdzie nie ma profilu przyściennego(niebieska linia) czy mogą zostać takie gołe?

http://wojtekk2.iswift.eu/sufit.jpg

mamak
16-11-2011, 20:10
FlashBack powiedz mi w jaki sposób ten końcowy profil ud(ten, który nie będzie przytwierdzony do ściany) przymocować do końcówek cd?

I jeszcze jedno pytanie, wieszaki do sufitu montować na plastikowych kołkach czy może stalowych rozporowych? Chodzi o pełny beton(nie wiem z czego jest ale wierci się go koszmarnie;))

mamak
16-11-2011, 20:26
kurcze tylko im dłużej myślę tym mocniej się zastanawiam czy jest sens robienie tego stelaża na taki kawałek sufitu?
może zrobię to na kapeluszowym i podwójna płyta?

końcowy efekt ma wyglądać tak, że mniejszy prostokąt ma być o jakieś 6cm obniżony i tu miał być ten stelaż a większy -3cm i tu już doradziliście kapeluszowe i tak też zrobię, co myślicie o tym podwójnym karton gipsie na ten mniejszy odcinek?
http://wojtekk2.iswift.eu/sufit2.jpg

eniu
16-11-2011, 20:51
A Ty przypadkiem całego sufitu nie podwieszasz ?! :D

mamak
16-11-2011, 21:34
mniejszą połówkę a czemu pytasz?:P
pytałem z początku o jeden kawałek, teraz o drugi - niby wszystko było jasne a...

zarowa2
16-11-2011, 22:08
FlashBack powiedz mi w jaki sposób ten końcowy profil ud(ten, który nie będzie przytwierdzony do ściany) przymocować do końcówek cd?

I jeszcze jedno pytanie, wieszaki do sufitu montować na plastikowych kołkach czy może stalowych rozporowych? Chodzi o pełny beton(nie wiem z czego jest ale wierci się go koszmarnie;))

zeby zamknac zabudowę przykręcasz do sufitu startowke ud przykręcasz do niej plyte do plyty od dolu mocujesz startowke i wkładasz w nia profile cd
do mocowania w ścianach i suficie kolki szybki montaż 40x60 albo 60x60

eniu
16-11-2011, 22:44
mniejszą połówkę a czemu pytasz?:P
pytałem z początku o jeden kawałek, teraz o drugi - niby wszystko było jasne a...

Wietrzę podstęp:D
Co innego obniżyć (podwiesić , podkleić , pogrubić ...) sufit np betonowy w jednym
miejscu , a inna sprawa jak podwieszasz cały , tylko w jednym miejscu niżej o trzy centy.

Ustalmy najpierw priorytety . Z czego sufit , gdzie obniżasz , cały nie cały itp itd...:)

mamak
17-11-2011, 08:40
obniżone ma być pół sufitu(tak jak na ostatnim rysunku) z tym, że ta jedna część(ta mniejsza) ma być troszkę niżej niż druga
z czego sufit...:) hm, chciałbym to wiedzieć - jest twardy, nie ma w nim pustych przestrzeni czyli nie jest to żaden pustak

mamak
18-11-2011, 20:35
no nikt już nie podpowie ale prawie wszystko wiem;))

pozostał mi tylko jeden problem - czym mocować esy do sufitu, czy mogą to być kołki rozporowe szybkiego montażu?
czytam, że lepiej stosować rozporowe tylko trzymam w ręku jeden z nalepką "szybkiego montażu un" a drugi "rozporowy" i oba wyglądają tak samo:P pogubiłem się troszkę, cczym one się różnią?
rozporowe się "wkręca" a szybkiego montażu "wbija"?

eniu
18-11-2011, 21:43
Teoretycznie rozporowy to kolejność: dziura , kołek , materiał , śruba.
Szybki to wiercenie całości przez materiał i kołkowanie młotkiem.
W praktyce bywa rożnie.

W tej sytuacji wieszasz jedną płytę za drugą na wieszakach , obniżając
tam gdzie chcesz o wartość profilu przyściennego (3 cm) .Płyta niższa
musi zachodzić na (za) wyższą też o 3cm. co pozwoli przykręcić profil do
górnej (najpierw - najlepiej na ziemi przed podwieszeniem) i dolnej płyty.

mamak
21-11-2011, 21:30
możecie mnie zabić ale to znowu ja:)

kupiłem już wszystko, zacząłem wiercić w pokoju dziury na wieszaki i.... okazało się, że na suficie są pustaki a nie twardy beton do którego kupiłem kołeczki stalowe
no i teraz doradźcie mi proszę jakie kołki zastosować, czy może to być coś takiego jak tutaj:
http://www.technox.pl/cms/?zum,45
a może bardziej to(z tym, że w sklepie mówili, że tego nie stosuje się do mocowania wieszaków
http://static.e-budownictwo.tv/gallery/221/1_570d7f84a35f4cb174a1bb7c17c5f87892dbd487.jpg

wiem, że truje ale nie ma mi kto doradzić a każdym ze sklepów sobie zaprzeczają

william.bonawentura
27-11-2011, 08:54
kupiłem już wszystko, zacząłem wiercić w pokoju dziury na wieszaki i.... okazało się, że na suficie są pustaki a nie twardy beton do którego kupiłem kołeczki stalowe

Domyślam się, że masz strop gęstożebrowy (Teriva, Ackerman itp.). Takie kołeczki "motylki" są jak najbardziej odpowiednie. Musisz jednak dość dokładnie wyrysować sobie przebieg belek żeby w nich przypadkiem nie wiercić.