PDA

Zobacz pełną wersję : Nowe uszka dla Franiuszka - AUKCJA TRWA do 27 listopada, godz. 22.00!



Redakcja
11-11-2011, 09:05
Kochani Forumowicze,
Tradycją tego forum są aukcje charytatywne. Dzięki Waszej wrażliwości i wspaniałej postawie, wiele się udało już zrobić. A dzisiaj kolejne wyzwanie. Mały Franek, syn AgnesK urodził się jako wcześniaczek. Odtąd jego Rodzice walczą o zdrowie syna. Jego wola życia może zaimponować każdemu. Franek chce cieszyć się życiem, a my mu w tym pomożemy, dobrze? Potrzebne są aparaty słuchowe. Służba Zdrowia daje 3 tys. zł, potrzeba jeszcze 8 tys. zł.

Zapraszamy do aukcji, wystawiajcie przedmioty, licytujcie je. Musi nam się udać. To nie jest zbiórka na nic, walczymy o prawidłowy rozwój małego Franiuszka, który pilnie potrzebuje nowe uszka.

84384
Zbieramy: 8000 zł

Zakończenie aukcji w niedzielę 27 listopada o godzinie 22.00.

List Mamy Franka, AgnesK:
Cenowo wygląda to tak: Najsłabsze aparaty (których w ogóle nie bierzemy pod uwagę z oczywistych względów) kosztują około 6700 za 2 sztuki. Aparaty średniej klasy, w które celujemy to koszt około 11 tys. zł za 2 sztuki (cenę co do złotówki poznam za tydzień), proponowano nam jeszcze aparaty najlepszej klasy, ale cena około 9 tys. zł za sztukę jest dla nas nie do przeskoczenia. NFZ daje na aparaty 3 tys. zł. Celując w te aparaty średniej klasy potrzebujemy więc około 8 tys. zł.


List w imieniu Forumowiczów i do Forumowiczów od Żelki:
Kochani Forumowicze!
Tyle razy zbieraliśmy się tutaj, aby pomagać potrzebującym. Zawsze można było liczyć na Wasze Dobre Serca i Pomocną Dłoń! Tym razem, zwracany się do Was ponownie z wielka prośbą o pomoc dla małego Frania, naszego formowego Krasnalka i Ulubieńca. Dla tych nowszych Forumowiczów podajemy link do formowego wątku Frania i do bloga Frania, tam można dowiedzieć się wszystkiego na temat walki o Frania zdrowie.

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?148863-Franuś-Waleczny-czyli-jak-trudno-jest-wcześniaczkom/page329

http://dzielnyfranek.blogspot.com/

Wspieraliśmy Franka od Jego urodzenia. Wielu z Was może przypisać sobie cząsteczkę sukcesu Frania rehabilitacji i leczenia! Za każdą pomoc najserdeczniej Wam wszystkim dziękujemy!
Dziś, spotykamy się znowu, aby pomóc Franiowi uzbierać pieniążki na aparaty słuchowe.
Dla kogoś, kto życie spędza na turnusach rehabilitacyjnych, to kolejne mocne uderzenie w i tak zapożyczoną kieszeń. 3 tys. zł refunduje NFZ, całą resztę trzeba po prostu uzbierać.
Z pomocą Was Wszystkich i przy patronacie naszej zawsze chętnej do pomocy Redakcji damy rady!!! Każdy grosik, to kolejny nowy dźwięk w zaburzonym świecie dźwięków małego Frania! Pomożemy Dziecku w Jego walce o normalność, a może to właśnie dzięki Nam Mama Frania usłyszy nie długo tak bardzo oczekiwane słowo MAMA!!!
Dla Frania! Na aparaty słuchowe! Na nową, lepszą drogę w świecie pełnym dźwięków, których Franio z naszą pomocą nauczyć się rozpoznawać!!!
Razem damy rady!


Trudny życiorys małego Franka
Franiu urodził się w ciężkiej zamartwicy 07.08.2009 r. jako wcześniak hipotroficzny. Po urodzeniu ważył 1010 gr, otrzymał 3 pkt. w skali Apgar. W pierwszej dobie okazało się, że ma posocznicę, RDS, zaburzenia metaboliczne i zapalenie płuc. Z czasem u małego rozwinęła się dysplazja oskrzelowo-płucna i retinopatia III stopnia (malutki jest po zabiegu laserowego przyklejenia siatkówki). Franiu z respiratora zszedł po ponad 2 miesiącach. Przez wylewy do mózgu i drgawki krasnal jest zagrożony mózgowym porażeniem dziecięcym.
Teraz walczy ciągle m.in. z niedokrwistością i dysplazją oskrzelowo-płucną (w płucach Franuś ma blizny po rurce intubacyjnej). Regularnie odwiedza pulmonologa, neonatologa, neurologa, okulistę, logopedę, pedagoga, rehabilitanta, onkologa i endokrynologa. Franuś musi być intensywnie rehabilitowany. Oprócz (prywatnej) rehabilitacji domowej Franiu powinien uczestniczyć kilka razy do roku w turnusach rehabilitacyjnych. Koszt turnusu to ok. 4,5 tys. zł. Dzięki intensywnej rehabilitacji udało się osiągnąć już bardzo wiele. Od października 2010 Franiu siedzi, a miał być dzieckiem leżącym!
Franuś jest bardzo pogodnym (mimo wszystko!), kochanym i dzielnym facecikiem, który ma cały czas prawie 100% szansy na zdrowie. Ta świadomość jest dla jego rodziców największą nadzieją. Jednak żeby w pełni wyzdrowiał, potrzebne są pieniądze na leczenie.


Wpłaty:
Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”
ul. Łomiańska 5
01-685 Warszawa
61 1060 0076 0000 3310 0018 2660
tytułem: 10684 Kossowski Franciszek- darowizna na pomoc i ochronę zdrowia


Dokumenty potwierdzające konieczność zakupu aparatów słuchowych:

8438584387

Żelka
11-11-2011, 11:42
Dziękujemy Redakcjo! W takim razie trzeba utworzyć oddzielny wątek do wystawiania fantów i kolejny do licytowania fantów. Ten tutejszy niech będzie na pogaduchy aukcyjno-wszelakie. Może tak być? Czy jak? ;-)

Anna Wiśniewska
11-11-2011, 12:15
Żelciu, a może tutaj, w tym wątku tak pięknie zatytułowanym wstawiajmy fanty, w a drugim licytujmy?

Żelka
11-11-2011, 13:48
Edzia nasza kochana już działa.
Tutaj jest watek do wystawiania fantów.
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?190254-Tu-wklejamy-i-oglądamy-fanty

Żelka
11-11-2011, 14:03
Edzia zrobi do licytowania! ;-)

EDZIA
11-11-2011, 14:24
Licytować mozna tutaj! ;-)

Żelciu, może ten na pogaduchy zostawimy - do licytacji zrobiłam osobny :)

Żelka
11-11-2011, 15:09
Tak jest! ;-)

AgnesK
11-11-2011, 15:13
Chciałabym ogromnie podziekować kolejny raz Żelci za zaangażowanie, Redakcji za zgodę na aukcję i życzliwość bez granic i oczywiście Wam wszystkim za ...wszystko:)

Żelka
11-11-2011, 15:29
Aguś, cicho! Dopiero się rozkręcamy. :wiggle:To Franio ma gadać, Ty już umiesz! :lol:

Żelka
12-11-2011, 12:53
Chciałam tylko napisać, że jesteście przekochani, że dziś w dzien wolny, w dodatku słoneczny i spacerowy, ;-) zaglądacie do Franusia, wystawiacie nowe fanty i licytujecie!!!! No i jestem dumna, że Was znam. O! :-)

Żelka
12-11-2011, 17:57
Kochani TUTAJ WKLEJAMY I OGLĄDAMY ZDJĘCIA FANTÓW (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?190254-Tu-wklejamy-i-ogl%C4%85damy-fanty)
TUTAJ LICYTUJEMY (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?190265-Tu-licytujemy.)

aneta s
12-11-2011, 19:01
uffff...no to jestem juz we wlasciwym miejscu...a gdzie licytujemy?

AgnesK
12-11-2011, 20:36
Kochani, ja monotematyczna będę - serdecznie dziękuję Wam za wszystkie fanty, za wasze zaangażowanie i pomoc.
Cudowni jesteście:)

Żelka
13-11-2011, 11:51
Kolejny dzień aukcji dla naszego Frania! Jak na razie idzie nam pięknie, a będzie jeszcze piękniej!
Dziękujemy wszystkim wystawijającym swoje fanty, wszystkim licytujacym i oczywiście Redakcji//Administratorom/Moderatorom za trzymanie ręki na pulsie! Im nas więcej tym, lepiej dla Frania, zapraszamy, zapraszamy Wzystkich!!!
84678

jannasia
16-11-2011, 13:09
Kochani,
powiedzcie mi proszę, czy aukcja ma jakieś normy czasowe?
Mam zegar w stylu decoupage, który chętnie oddam na aukcję, tylko nie mam możliwości zrobienia zdjęć.
Najwcześniej w piątek będzie to możliwe. Zdążę?

Żelka
16-11-2011, 13:32
Aukcja potrwa tyle byś zdążyła. ;-) Czekamy na piątkowy zegarek! ;-)

malka
16-11-2011, 14:54
Żelciu, kochana,zmień proszę w aukcji EmSiii na litr, ok ?

Przyznam szczerze, że prawdziwy powód jest taki ,że nie mam mniejszej butelki :oops:
A z drugiej strony, czym jest pół litra - rozgrzewką dla dwojga ;) ;) :)

Żelka
16-11-2011, 15:12
Ok, już zmieniam.

malka
16-11-2011, 16:12
Ok, już zmieniam.

http://pu.i.wp.pl/k,NDAyMDcwMjgsNjQ2NTY4,f,calus.gif

jannasia
17-11-2011, 09:05
Aukcja potrwa tyle byś zdążyła. ;-) Czekamy na piątkowy zegarek! ;-)

Ok, super. W takim razie wait for me :)

Ew-ka
17-11-2011, 18:33
Żelcia- do kiedy trwa aukcja ,bo jakoś nigdzie nie znalazłam ?

joliska
17-11-2011, 18:35
Redakcja ma podjąć decyzję, na razie terminu zakończenia nie znamy :)

Ew-ka
17-11-2011, 18:44
dziękuję:)

Żelka
17-11-2011, 20:04
Ale pięknie Wam to idzie, prawie codiennie po tysiąc! :-) Aż radocha tu zerkać! Nawet Stare Wilki powracają!!! Co Ten Franio za siłe ma!!!! :-)

JAGODA 51
18-11-2011, 18:46
Mam fanty dla Frania, niestety nie potrafię wstawiać zdjęć, będę wdzięczna za pomoc.

joliska
18-11-2011, 19:43
Jagodo, napisałam do Ciebie PW :)

AgnesK
18-11-2011, 20:47
A ja nie wiem juz po prostu co mam pisać
Naprawdę

joliska
18-11-2011, 20:52
:hug:

malka
18-11-2011, 21:03
A ja nie wiem juz po prostu co mam pisać
Naprawdę

Aga, wszyscy kochamy Franciszka i.... tyle:)

Żelka
18-11-2011, 21:04
Spróbował by ktoś wątpić w naszych Forumowiczów, to już takiemu Aguś wytłumaczysz jaka siła jest w Ludziach, nie?! ;-)

A Franio jaki dumny będzie jak już będzie rozumiał ile Ludzi o Niego walczyło. Opowiesz Mu wszystko na pewno.

I wierzę w to, że Franio poniesie to otrzymane Dobro ze sobą w świat/życie i każda najmniejsza okazana Mu pomoc będzie procentować jeszcze większym Dobrem. I nawet, jeśli my wszyscy nie będziemy mogli fizycznie być tego świadkiem, będziemy tam przez ta malutką cząstkę, którą Franiowi teraz serdecznie ofiarowujemy. I to jest piękne.

AgnesK
18-11-2011, 22:10
:hug:

anSi
18-11-2011, 22:10
Czy ja mogłabym prosić Cię Zelko, abyś*mi dała sms-kiem znać ( gdy już*będzie dokładnie wiadomo, kiedy koniec aukcji) Bo ja począwszy od jutra i przez najbliższy tydzień będę*mało dostępna w sieci ( matury próbne w szkole i takie tam różne) A nie chciałabym przegapić szansy :)

Żelka
18-11-2011, 22:14
Pewnie, że tak.

aneta s
18-11-2011, 22:15
Aga, wszyscy kochamy Franciszka i.... tyle:)
Malka swiete slowa:hug:Jego nie mozna nie kochac...:yes::)

galka
19-11-2011, 04:52
Też tak uważam:yes:

aneta s - sypnęłaś fantami jak z rogu obfitości,będzie się działo:)

joliska
19-11-2011, 07:59
Słuchajcie, Redakcjo zwłaszcza ;) - rzucona na kolana dzisiejszą przebitką Zbigniewa100 proponuję uhonorowanie i Jego, i osób, które szczególnie pięknie przyczynią się do stanu konta Franusia, tytułem Złota kieszeń licytacji. Co Wy na to???

http://www.femineus.pl/Smileys/zgaga/uklon.gif

Żelka
19-11-2011, 09:00
My na to - TAAAAAK!!!!!!!
Choć ja bym najlepiej wszystkim uczestnikom medal złotego serca wręczyła! :-)

Redakcja
19-11-2011, 09:26
Kochani Forumowicze,
tempo tej licytacji i Wasza wrażliwość może przyprawić o zawrót głowy nawet tych którzy pamiętają poprzednie aukcje. Niezwykła sprawa!

By ująć aukcję w ramy, ogłaszamy zakończenie licytacji w niedzielę
27 listopada o godzinie 22.00.

P.S. W sprawie rangi specjalnej - do zastanowienia, bo... dobroć jest cicha.

AgnesK
19-11-2011, 09:49
Kochani, Redakcjo droga,
co ja mam powiedzieć (ja, człowiek małej wiary, Redakcja wie doskonale, mówiłam, że cudnie będzie jeśli uda się zebrać jakieś 3 tys..ehm..)
Dziękuje Wam wszystkim jeszcze raz z całego serca!

Żelka
19-11-2011, 10:34
dobroć jest cicha
Z całym szacunkiem kochana Redakcjo, ale za takim hasłem równie dobrze mogą się ukrywać Wielkie jak i małe serca. ;-)
Jakby każdy z tutaj licytujących stawiał własną skromność ponad dobro Frania, to kulawo by nam szła ta aukcja. Wiadomo przecież, że dobro (tak samo jak zło), samo się nakręca – dobro tworzy kolejne dobro. Owszem, można anonimowo wpłacić na konto Frania i na pewno są też tacy Ludzie, ale ta aukcja jest też po to, by dać dobry przykład. I Redakcja dobrze wie, że niektórzy tutaj notorycznie taki przykład dają. Nie przepuścili jeszcze żadnej aukcji.
Nie wiem co tam Redakcja postanowi jak się zastanowi ;-) ale tytuł „forumowicz wielki sercem” dla nas i tak będzie przy Ich nickach migotał.

Redakcja
19-11-2011, 10:38
Oczywiście, tytuł "Forumowicz wielki sercem" dla wszystkich biorących udział w aukcji - taki tytuł jest tradycją forum :)

Żelka
19-11-2011, 11:05
Jak my lubimy takie zastanawiania się Redakcji! :hug:

dżempel
20-11-2011, 20:04
hej nie radzę sobie z wklejeniem zdjęcia (nie było mnie tu ho ho albo i dłużej )i zapomniałam jak i co trzeba było robić .Zresztą wtedy też nie byłam orłem . Może prześle na maila fotkę :)i ktosik by mi pomogł :)

joliska
20-11-2011, 20:06
Dawaj do mnie na PW link do zdjęcia :D

dżempel
20-11-2011, 21:33
Dawaj do mnie na PW link do zdjęcia :D

kochaniutka dzięki za pomoc :)

joliska
20-11-2011, 21:38
Dzięki za pierniczki :hug:

tutli_putli
21-11-2011, 10:01
hmmm a jak tak po cichuteńku sobie myślę (być może za bardzo wybiegam myślą do przodu i to tylko sfera marzeń) a może... udało by się zebrać troszkę więcej i starczyło by na te najlepszej klasy aparaty? :)

AgnesK
21-11-2011, 21:29
:hug:
Tutli_putli, te Franiowi wystarczą:)
To wszystko to i tak 1000 x więcej niz mi sie marzyło

nemi
22-11-2011, 12:09
Kochani, bo ja dopiero teraz dotarłam (internet mi wyłączyli). Fanty wrzucę wieczorkiem, ale bardzo bardzo chciałabym poprzeć propozycje tutli_putli. Jeśli Redakcja by się zgodziła - może udałoby się przedłużyć licytacje tak, żeby udało się uzbierać na te najlepsze aparaty dla Franusia?

Ślicznie się to wszystko rozkręciło, więc myślę, że się uda w standardowym terminie, ale jakby się nie udało... Franiowi pomożemy bardziej...

Agnes może jednak?

tutli_putli
22-11-2011, 14:04
:hug:
Tutli_putli, te Franiowi wystarczą:)
To wszystko to i tak 1000 x więcej niz mi sie marzyło

AgnesK ale zawsze warto spróbować :)
:hug:ściskam mocno całą waszą rodzinkę a najbardziej Franule za te wszystkie codzienne bitwy jakie staczacie o zdrowie maluszka. Śledzę losy Frania od samego początku i nigdy nie wiem co mam napisać bo zawsze oczy mi się mocno pocą i brakuje za każdym razem słów...

AgnesK
23-11-2011, 23:00
Dzięki kochane kobietki:)
Aparaty już sa zamówione. Poza tym w tych droższych są funkcja, z których Franiu i tak nie potrafiłby i nie mógłby korzystać. Przynajmniej w aparatach firmy Phonak. Te, które zamówilismy są naprawdę bardzo bardzo dobre:)
W styczniu jedziemy na turnus 'wczesne wspomaganie rozwoju dziecka'. To będzie bardzo wazny turnus dla Frania - codziennie będzie pracował z rewelacyjną neurologopedką, bardzo mi na tym zależało. Obiecuję, że całą nadwyżka przeznaczona będzie na ten cel własnie:hug:

nemi
24-11-2011, 09:38
Agnes kurcze ile na ten turnus rehabilitacyjny potrzeba? Bo nam się trochę aukcja pospała, a może jak będzie konkretny cel do osiągnięcia to znów się rozrusza???

Ludziki Kochane są jeszcze nie licytowane fanty - może ktoś by miał ochotę? Przecież jak Agnes za aparaty zapłaci to co jej na turnus zostanie? 400?

Żelka
24-11-2011, 09:42
Aga chyba kiedyś pisała, że ten turnus 5000zł, ale nie wiem czy czegoś nie pomieszałam.

jamles
24-11-2011, 09:44
czyli przynajmniej 10 tys musimy przekroczyć :rolleyes:

nemi
24-11-2011, 11:56
Dobrze by było, żeby chociaż z 3 tys. na ten turnus udało się zebrać... Brakuje 2.500, więc może uda..?

AgnesK
27-11-2011, 15:43
Nemi, cudna z Ciebie kobieta:)
Ale naprawdę jest dobrze. Lepiej niż dobrze:)
Cudowni jesteście!!!

artmag
27-11-2011, 17:27
Na jakie konto wpłaty i czy za 3 przedmioty mogę zrobić 1 przelew na łączną kwotę? Co w opisie?

Żelka
27-11-2011, 17:52
Wpłaty:
Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”
ul. Łomiańska 5
01-685 Warszawa
61 1060 0076 0000 3310 0018 2660
tytułem: 10684 Kossowski Franciszek- darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

Sądzę, że może być razem jedna wpłata.
Potem w mailu do Agnieszki, prócz ksero wpłaty, trzeba koniecznie napisać nick z Forum i jaka kwota za co.
Na przykład:
W kesero będzie kwota 120zł. A w mailu Aga procz tego dostanie, że to od "nick z forum" za "ściereczki o anety s - 20zł" i "butelka wina od AgnesK - 100zł".
Jak Aga dostanie maila z potwierdzeniem da znać Wystawiającemu od kogo dotarły pieniążki.
Sądzę, że to nie będzie problem dla nikogo.
Potwierdzenia się Agnieszce przydadzą aby ew. móc szukać w Fundacji zagubionej kwoty, bo przy takiej ilości wpłat w tak krótkim czasie może dojść do jakiś nie chcianych pomiłek, albo też czasami Fundacja nie może odczytać czegoś i wtedy też się przydaje potwierdzenie.
Aguś jak coś jeszcze zapomniałam, to, proszę dodaj od siebie.

nemi
27-11-2011, 18:42
Agnes :hug:

Dziewczęta czy potwierdzenia wpłat przesyłać do Agnes na prv, czy może będzie jakiś mail, gdzie to będzie można wysłać?

AgnesK
27-11-2011, 19:17
Juz napisałam w wątku, który załozyła Edzia:)

Rany Julek
kurka wodna

Żelka
27-11-2011, 22:00
Kochani ja chciałam WAM WSZYSTKIM bardzo podziękować za piękne chwilę, za pomoc w prowadzeniu aukcji, za wystawianie tyle pięknych rzeczy, za dzielne licytowanie i walkę o fanty! Redakcji za możliwość zrobienia czegoś tak pomocnego i pięknego. Po raz kolejny Redakcja pokazała wielkie serce! Jolci i Edzi za cieżką pracę i cierpliwość do mnie! No i na koniec Franiowi i Adzę, że dzięki Waszej Rodzinie my wszyscy razem mogliśmy dokonać czegoś wielkiego i pięknego i poczuć się potrzebnym i ważnym!
WSZYSTKIM WAM BARDZO DZIĘKUJĘ!!!!

AgnesK
27-11-2011, 23:09
Żelciu, ujęłaś to bardzo pięknie.
Ponownie dziękuję Redakcji, wszystkim Wam za udział w licytacji, Żelci, Edzi i Jolci za nadzór..
Jesteście niesamowitymi ludźmi!!:)

Wkleiłam to zdjęcie na blogu Frania i podziękowania dla Was także,
ale zdjęcie wkleję ponownie, bo to zdjęcie najszczęśliwszego krasnala na swiecie:)


http://fotoforum.gazeta.pl/photo/3/ea/vd/fv9b/GjEB8V9iMIJhNbiZTB.jpg

tola
27-11-2011, 23:27
AgnesK, to zdjęcie Franusia jest tak niezwykle energetyczne,
że nie sposób na nie patrzeć i się nie uśmiechać. No nie sposób :) :) :)

Rynka
27-11-2011, 23:37
Franula....:rotfl:
To zdjęcie to wspaniałe podsumowanie licytacji.....aż sie dusza śmieje...i nawet ta zawierucha za oknem nie jest taka zła...hihihi....

Ivonesca
28-11-2011, 11:09
pozdrowienia od Maciejka dla Frania :-)
na ostatnią chwilę ale zdążyliśmy coś wylicytować ;-)

tabaluga1
03-12-2011, 17:18
Uśmiech Frania bezcenny. Poprawi humor nawet w najgorszą pogodę i w najtrudniejszych chwilach.

AgnesK
04-12-2011, 19:13
Dziękuje Wam wszystkim jeszcze raz.

W środę odbieramy aparaty!!!!!:)

artmag
04-12-2011, 19:52
Joopi:lol2:

RD2011
04-12-2011, 20:00
No suuuperrr !!!:lol2: :lol2:

swojaczka
04-12-2011, 20:26
:wave:niech się noszą bez niespodaianek

Rocia
05-12-2011, 13:25
I niech ułatwiają życie i rozwój Franusia :rolleyes:

AgnesK
05-12-2011, 15:39
Nie możemy się juz doczekać:)
Jutro na wszelki wypadek zadzwonie do pani protetyk z pytaniem czy już doszły:)

AgnesK
07-12-2011, 15:42
Kochani,

dzisiaj jest absolutnie wyjątkowy dzień - dzięki Wam!
Jesteśmy tak wzruszeni i szczęśliwi... Franula dostał dzisiaj swoje własne nowe aparaty:)
Krasnalek zaakceptował je bez mrugnięcia okiem, wreszcie nic mu w uszach nie piszczy, może nosić aparaty podczas jazdy samochodem - mają inny system zamocowania (wkładki silikonowe wykonywane na zamówienie).
A jak pięknie pracował podczas terapii słuchu! Pani logopedka robiła taaaaaaaaaaaaaakie oczy:)
Pisząc te słowa mam naprawdę łzy w oczach..tyle zrobiliście dla naszego Frania.
Jesteśmy Wam ogromnie wdzięczni.
Jeszcze raz więc z całego serca dziękujemy Wam i Redakcji, bo dzięki Wam wszystkim Franulka może zrobić kolejny ogromny krok.


Dostrajanie aparatów trwało prawie godzinę. Franulka był cierpliwy jak aniołek:) Jakby wiedział jakie to ważne, by siedział spokojnie (aparaty miał na uszkach, do nich były podłączone przewody, które z kolei były połączone z komputerem). Trwało to tak długo, bo - jak mówiła pani protetyk - u dzieci jest bardzo trudno dostroić aparat, dziecko nie powie, czy słyszy lepiej, czy gorzej, trzeba obserwować reakcje dziecka. Mamy wrażenie, że Franulek i my trafiliśmy na fantastycznego specjalistę:)

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/6/vg/va/50xc/fpJ8l4dYtkT0crvg7B.jpg

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/6/vg/va/50xc/DG6PVV96eUOaYUTLHB.jpg

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/6/vg/va/50xc/AFA5rrvrRxkPUdLJjB.jpg

Nowe aparaty poddaliśmy próbie ogniowej - pojechaliśmy do centrum handlowego, do 'Zdrowej Stópki', kupić buciki Franiowi. Pięknie reagował na dźwięki, potrafił zlokalizować źródło dźwięku, nie był rozdrażniony - do tej pory od rana ani razu nie zrzucił aparatów z uszu!!!:)

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/6/vg/va/50xc/mdyr6afRlWFZc1i69B.jpg

I to wszystko dzięki Wam:hug:

DPS
07-12-2011, 17:07
To wszystko dzięki Franiowi - my mamy olbrzymią satysfakcję, że mogliśmy pomóc.
Poczucie, że po coś okazaliśmy się potrzebni na tym świecie - bezcenne!!!

Cieszę się ogromnie, że Franus ma już nowe uszka, że mu pasują, że może sie dalej rozwijać.
Buziaki dla Małego Bohatera i dla Siostry oraz Rodziców!!! :hug:

Żelka
07-12-2011, 17:35
Pięknie Franuś! Aga cieszymy się razem z Wami. Teraz będzie tylko lepiej! Dzięki za te fotki!

aneta s
07-12-2011, 17:39
Agus jak ja kocham czytac takie wiadomosci:wave: HURAAAAAA:wave::wave::wave::wave::wave::wave:
PS. nie tylko Ty Kochana Jestes wzruszona...:hug:

nemi
07-12-2011, 18:17
Aguś fantastyczna wiadomość! Cieszymy się razem z Wami i mamy nadzieję, że teraz już będzie tylko lepiej! :wave:

Rocia
07-12-2011, 18:41
Święte słowa napisała DPS. Podpisuję się pod nimi obydwoma rękami. Nic więcej nie potrafię dodać.
Jaki ON jest słodki :)

swojaczka
07-12-2011, 19:11
Brawo dla Frania,że pozwolił na tak długie dostrajanie!
No to teraz za pierwsze, konkretne słowa,zdania:stirthepot::stirthepot::stirthepot:

kraania
07-12-2011, 19:35
Nowe uszka dla Franiuszka prezentują się naprawdę świetnie ! :-) A sam Franuś jeszcze lepiej! Jako stała podczytywaczka Franusiowego wątku muszę przyznać, ze też się wzruszyłam... Wyobrażam sobie co dopiero czuli rodzice...

JAGODA 51
07-12-2011, 19:58
No i ja stara baba łez radości nie mogłam powstrzymać, Franiu jak ja się cieszę.
Niestety nie umiem tych wesołych buziek wklejać.

AgnesK
07-12-2011, 20:39
Wiecie, jak patrze na te zdjęcia i czytam Wasze wpisy, to normalnie mam gulę w gardle..

Agduś
07-12-2011, 20:45
Nie wywnętrzam się tu zbyt często, ale dzisiaj... No nie mogę! Poczytałam w blogu, poczytałam tutaj i tak mi się jakoś błogo na duchu zrobiło, że całkiem jakby Święta już były... Ależ dłuuugie te Święta w tym roku będą - od dzisiaj aż do samych Świąt! I to wszystko dzięki Franiowi, dzielnemu krasnalkowi, którego na oczy nie widziałam, a jakbym go znała! Zresztą nie tylko ja, bo opowiadam o Nim wciąż wszystkim dookoła, jakby co najmniej moim bratankiem był. Już się staram hamować w tym gadaniu, bo zaczynają na mnie dziwnie patrzyć ;)

AgnesK
07-12-2011, 21:41
Agduś...:hug:
A wiesz, ze ja też sie czuje jakby Boże Narodzenie było już dziś?
Naprawdę zrobiliście coś..niezwykłego. Jak patrzymy na Frania, widzimy spokój, skupienie..
Dopiero teraz zaczynam sobie zdawać sprawę z tego jak wazne sa rzeczy na pozór oczywiste - chodzenie, jedzenie..świat przyjaznych dźwięków.
Dzięki Wam pewien mały krasnal ma lepsze zycie:)

tola
07-12-2011, 22:21
Ja też się wzruszyłam bardzo :)
Teraz tylko krok do tego, by Franuś zaczął mówić i śpiewać :)
Trzymam za to mocno.

Nefer
07-12-2011, 23:05
Ja nie wiedziałam, że te aparaty są takie twarzowe i eleganckie :):)
Franuś jest niezwykle dzielnym Facetem. Serce rośnie jak się na niego patrzy (bo bardzo wyrósł odkąd go widziałam !) i jak się czyta Twoją opowieść.
Chyba wszyscy biorący udział (jakikolwiek) w aukcji widzą, że to były najlepiej wydane pieniądze tego roku. najmądrzej i najsensowniej. Ucałuj mocno Franulę. Jest pięknym młodzieńcem :):)

anev
08-12-2011, 14:56
Ja też się wzruszyłam bardzo :)
Teraz tylko krok do tego, by Franuś zaczął mówić i śpiewać :)
Trzymam za to mocno.

Dokładnie o tym samym pomyślalam, do dzieła Franiu:bye:

rasia
08-12-2011, 15:07
Ależ się poryczałam................:lol: Uszka są cuuudne! Franek Wspaniały!!! Cieszę się razem z Wami i czuję wokół magię Świąt!:cool:
:wave::wave:

RD2011
08-12-2011, 15:59
Jak cudownie - wspaniale widzieć Franusia ! Taki skupiony ! Doskonale ,wie jak
współpracować! Aguś ! ucałuj Go mocno , mocno !

tabaluga1
08-12-2011, 16:16
Ja też miałam łzy w oczach patrząc na te zdjęcia i Twój opis.
Franiu jest bardzo dzielny i wyjątkowo mądry, jak na swój wiek. On pewnie rozumie dużo więcej, niż by nam się mogło wydawać. A to Wasza, Aguś, zasługa. Wasza ogromna miłość,bezgraniczna cierpliwość i determinacja potrafią zdziałać cuda. Bardzo się cieszę, że mogę uważać Was za swoich (niestety tylko forumowych) znajomych.
Dużo zdrówka i moc buziaków od forumowej ciotki.:hug::hug::hug::hug:

Rynka
08-12-2011, 17:15
:wave::wave:

Podpisuję się pod wszystkim co napisały dziewczyny, bo gdy sama chciałam cos napisać poryczałam się..:cry:
Franula :hug:

wu
08-12-2011, 17:17
codzienna harówka nabiera sensu jak się widzi jak dobrze można wydać zarobione pieniądze:) niech aparaty służą Franiowi jak najlepiej:hug: niedługo na pewno zacznie mówić bo to mądry Mały Człowiek:)

nitubaga
08-12-2011, 19:12
Amen :D:D

Super że się udało. Wielkie gratulacje dla wszystkich :)

AgnesK
08-12-2011, 19:58
Dziękuje Wam, kochani.
Bardzo, bardzo, bardzo:)
:hug:


Ps. Tabaluga1, my tyle jeździmy po Polsce..:) Nigdy nie mów nigdy, bo może któregoś dnia i do Twoich drzwi zapukamy:wiggle:

Jagna
08-12-2011, 20:23
Wspaniałe wieści. Świat do Krasnala zaszeptał, zaszumiał i zaszeleścił... To wielka chwila. A Franio? Że grzeczny? Że współpracował? Ja patrzę na jego minę i wiem jedno: ten młody człowiek właśnie rozpracowywał nowe zastosowanie impulsów komputerowych w aparatach najnowszej generacji! Te zmarszczone brewki, skupiony wzrok... Toż to mina neurochirurga w czasie operacji! Aga, Ty się szykuj, bo Twój syn to w Szwajcarii będzie doktorat robił, mówię Ci http://www.pic4ever.com/images/18.gif

Princesa
08-12-2011, 20:57
Wspaniała wiadomość, Franuś jest bardzo dzielny. Nowe uszka wyglądają na bardzo porządne :)

lasche
08-12-2011, 22:15
bardzo bardzo się cieszę :) i jestem wzruszona tyż :)

galka
09-12-2011, 05:20
Wspaniałe wieści. Świat do Krasnala zaszeptał, zaszumiał i zaszeleścił... [/IMG]

Ładnie powiedziane:yes:

madzia11mk
09-12-2011, 07:01
Agnieszko, podczytuję i podpatruję Was często, teraz mogę wreszcie dołączyć do "Waszego" grona, z czego bardzoooo się cieszę.
Dotarł do mnie twój fant - zawieszka na tee-lighty jest przepiękna! I taka DUŻA!:jawdrop: Nie spodziewałam się! Dziękuję bardzo :wiggle::wiggle::wiggle:

Jesteście z Franiem bardzo dzielni, tyle przeżyliście a uśmiech ciągle gości na Waszych twarzach. Mały wygląda jakby nic mu nie dolegało, jakby niczym się nie martwił. Zdaję sobie sprawę, że codzienność pewnie nie jest tak bardzo kolorowa, że zdarzają się płacze i marudzenie, ale co tam - te uśmiechy, radości, osiągnięcia wszystko przyćmiewają. Trzymajcie tak dalej!

PS. Teraz już pewnie będę u Was stałym gościem :)

Anna Wiśniewska
09-12-2011, 11:33
Przepiękny widok :)
Bardzo, bardzo się cieszę, że mogłam się do tego choć odrobinkę przyczynić :)
Franiu - dalej do przodu! :yes:

Buziaki!

AgnesK
09-12-2011, 20:08
Kochani, dziękuje Wam!
Jagna, pieknie napisałas:)
Madziu, masz nas już nie opuszczać!:)

hanka1950
10-12-2011, 09:05
Franio w aparacie cudny i dostojny. Jestem dumna, że dołożyłam do niego choć skromną cegiełkę. Historię Frania śledzę od początku, zarejestrowałam się specjalnie. Składam wszystkim biorący udział w aukcji i całej Franiowej rodzince życzenia spokojnych, pogodnych świąt i nowego roku, który przyniesie same dobro. Hanka

braza
10-12-2011, 11:40
Wspaniałe wieści. Świat do Krasnala zaszeptał, zaszumiał i zaszeleścił... To wielka chwila. A Franio? Że grzeczny? Że współpracował? Ja patrzę na jego minę i wiem jedno: ten młody człowiek właśnie rozpracowywał nowe zastosowanie impulsów komputerowych w aparatach najnowszej generacji! Te zmarszczone brewki, skupiony wzrok... Toż to mina neurochirurga w czasie operacji! Aga, Ty się szykuj, bo Twój syn to w Szwajcarii będzie doktorat robił, mówię Ci http://www.pic4ever.com/images/18.gif


Jagna, ależ Ty mądra kobieta jesteś!!!! Cytuję Twój wpis, bo sama bym tego lepiej nie ujęła!!!!

Cieszę się .... no po prostu jak cholera się cieszę!!!!!!