PDA

Zobacz pełną wersję : Bejca na lakierze



Mufka
20-05-2006, 22:09
Witam
Mam polki sosnowe polakierowane, chcialabym je zabejcowac na ciemniejszy kolor, czy wystarczy ze lekko zeszlifuje lakier (zmatuje) i na to dam bejce czy musze drzec do zywego drewna?

boorg
21-05-2006, 10:46
Nie. :(
Ale możesz użyć lakier koloryzującego - wtedy będzie OK. :D

Mufka
21-05-2006, 11:28
Lakier koloryzujacy to lakier koloryzujacy czy lakierobejca? Pytam bo musze wiedziec o co w sklepie prosic :lol: . Rozumiem ze jesli zedre lakier do golej dechy to juz obojetnie czym to portaktuje tak?

boorg
21-05-2006, 11:39
...Lakier koloryzujacy to lakier koloryzujacy czy lakierobejca?...
Jak zwał tak zwał - ma mieć kolor. :wink:


...zedre lakier do golej dechy to juz obojetnie czym to portaktuje tak?...
Dokładnie tak. :P

Mufka
21-05-2006, 12:01
boorg jak zwykle mozna na Ciebie liczyc :D , dziekuje

piotrul
22-05-2006, 08:41
Jeszcze dla pewności sprawdz przed kupnem czy mozna stosować do wnętrz, bo większość jest tylko na zewnątrz.

marjucha
22-05-2006, 08:51
A nie na odwrót?

piotrul
22-05-2006, 12:35
No właśnie nie. Chciałem pójść na "łatwiznę" i tak zrobic ze swoją podłogą, na szczęście nie była jeszcze lakierowana, ale nie znalazłem czegoś takiego do wnętrz, więc została bejca i lakier.

marjucha
22-05-2006, 12:41
No właśnie nie. Chciałem pójść na "łatwiznę" i tak zrobic ze swoją podłogą, na szczęście nie była jeszcze lakierowana, ale nie znalazłem czegoś takiego do wnętrz, więc została bejca i lakier.
Ja zawsze rozumowałem w ten sposób, że jeśli lakierobejca nadaje się na zewnątrz to tym bardziej można ją stosować wewnątrz, bo przecież warunki zdecydowanie gorsze są na zewnątrz.
Inaczej ma się sprawa z produktem na którym napisane jest, że tylko do użytku wewnątrz pomieszczenia. Takiego czegoś na zewnątrz bym nie użył.
Pozdrawiam

Majka
22-05-2006, 13:01
No właśnie nie. Chciałem pójść na "łatwiznę" i tak zrobic ze swoją podłogą, na szczęście nie była jeszcze lakierowana, ale nie znalazłem czegoś takiego do wnętrz, więc została bejca i lakier.
Ja zawsze rozumowałem w ten sposób, że jeśli lakierobejca nadaje się na zewnątrz to tym bardziej można ją stosować wewnątrz, bo przecież warunki zdecydowanie gorsze są na zewnątrz.
Inaczej ma się sprawa z produktem na którym napisane jest, że tylko do użytku wewnątrz pomieszczenia. Takiego czegoś na zewnątrz bym nie użył.
Pozdrawiam

a ja patrzę sie pod wzgledem szkodliwości :lol: Wiele produktów nie można stosować wewnątrz, bo są szkodliwe dla zdrowia :wink:

marjucha
22-05-2006, 13:27
marjucha napisał:
Cytat:
No właśnie nie. Chciałem pójść na "łatwiznę" i tak zrobic ze swoją podłogą, na szczęście nie była jeszcze lakierowana, ale nie znalazłem czegoś takiego do wnętrz, więc została bejca i lakier.

Ja zawsze rozumowałem w ten sposób, że jeśli lakierobejca nadaje się na zewnątrz to tym bardziej można ją stosować wewnątrz, bo przecież warunki zdecydowanie gorsze są na zewnątrz.
Inaczej ma się sprawa z produktem na którym napisane jest, że tylko do użytku wewnątrz pomieszczenia. Takiego czegoś na zewnątrz bym nie użył.
Pozdrawiam


a ja patrzę sie pod wzgledem szkodliwości Wiele produktów nie można stosować wewnątrz, bo są szkodliwe dla zdrowia
To jest argument,który do mnie trafia. :wink:

bombel81
11-11-2011, 17:13
Zabejcowalem wodna bejca stol, niestety nie wiedzialem, ze byl lakierowany. Efekt jest taki, ze bejca nie schnie, klei sie i nie wiem co dalej. Prosze o informacje od bardziej doswiadczonych - dziekuje.