PDA

Zobacz pełną wersję : Przekop pod drogą



_Piotr
12-06-2002, 11:31
Mój dom stoi w górskiej dolinie. Doliną płynie uregulowana rzeka z bardzo głębokim korytem - praktycznie nie ma żadnego niebezpieczeństwa powodziowego. Brzegiem rzeki biegnie szeroka droga gminna asfaltowa, a za drogą stoi mój dom. Niestety od drogi do domu teren jest płaski, a równo z początkiem domu zaczyna się wznosić... Cała woda deszczowa nie ma więc żadnego ujścia i obecnie zalewa mi całe podwórko...
Tak mi się zdaje, że rozwiązaniem byłoby odprowadzenie wody opadowej pod drogą do rzeki, bo nigdzie więcej nie mam jakiegoś niższego miejsca, nie mówiąc o rowie... Z tym że w ogóle nie wiem co się wiąże z takim przekopem - czy trzeba na to jakieś specjalne pozwolenia? Koło drogi biegnie kanalizacja, a więc pewnie trzeba by jakieś plany czy Bóg wie co zdobywać... Czy ktoś ma pojęcie o takich przedsięwzięciach?
I jakiego rzędu kwót należałoby się spodziewać za zlecenie jakiejś firmie przebicia się pod drogą?

Nocki2
12-06-2002, 18:28
Ja za przekop pod drogą bez naruszenia nawierzchni asfaltu płaciłem 100 zł za 1metr bieżacy przekopu o średnicy fi 10cm. Pomierz szerokość drogi i dodaj do tej szerokośc po ok 2 metry na stronę od krawędzi asfaltu.
Pozwolenie na budowę będzie na pewno potrzebne, decyzja o warunkach zabudowy i ZUDP. Musisz też skontaktować się z gestorem drogi i wstępnie ustalić opłaty za zajęcie pasa drogowego (ilość godzin x stawka)
Pozdrawiam,