PDA

Zobacz pełną wersję : Gaz



flatronka
17-11-2011, 09:52
Dzień dobry

W końcu dostaliśmy termin z działu realizacji z gazowni, że do końca tego miesiąca zrobią nam przyłącze gazowe od rury głównej do skrzynki gazowej. Teraz potrzebujemy waszej pomocy, chodzi o to, że jak już to zrobią to znowu zapewne będą jakieś przeszkody, aby gaz puścić do naszego domu, a my tylko chcemy zacząć ogrzewać dom przed zima. Jak myślicie wyrobimy się. Co jeszcze będziemy musieli pozałatwiać w urzędach. Pewnie nie jedna osoba na forum przez to przechodziła to niech coś napisze. Jesteśmy gotowi do odbioru gazu, cała instalacja w domu jest.


pozdrawiamy

orko
17-11-2011, 13:04
Główną przeszkodą będzie tylko odbiór kominiarski oraz aktualna próba szczelności instalacji wewnętrznej.
Jeśli macie szanse na W2 to trzeba zadeklarować to przy podpisywaniu umowy gdyż raczej będzie parcie na W3.

adam998
17-11-2011, 15:46
Dzień dobry

W końcu dostaliśmy termin z działu realizacji z gazowni, że do końca tego miesiąca zrobią nam przyłącze gazowe od rury głównej do skrzynki gazowej. Teraz potrzebujemy waszej pomocy, chodzi o to, że jak już to zrobią to znowu zapewne będą jakieś przeszkody, aby gaz puścić do naszego domu, a my tylko chcemy zacząć ogrzewać dom przed zima. Jak myślicie wyrobimy się. Co jeszcze będziemy musieli pozałatwiać w urzędach. Pewnie nie jedna osoba na forum przez to przechodziła to niech coś napisze. Jesteśmy gotowi do odbioru gazu, cała instalacja w domu jest.


pozdrawiamy

Rozumię ze wewnetrzna instalacje masz już wykonaną ? bo jeśli tak to tak jak kolega wyzej pisal odbior kominiarski tzw. po wykonawczy oraz protokól z próby szczelnosci instalacji. Z tymi dokumentami do gazowni i podpisujesz umowę wtedy kwestia 1-2 dni zakladaja licznik i mozna kozystac. Może sie troche przeciagnac jezeli firma wykonujaca przylacze nie zda szybko dokumentow do gazowni. U mnie przeciaglo sie to 2 tygodnie
Pozdrawiam

flatronka
17-11-2011, 23:19
odbiór kominiarski już był. Próba szczelności też już jest zrobiona. :)

dzięki jeszcze raz

pozdrawiamy

naszaheidi
28-11-2011, 14:21
U mnie byla umowa z w/w dokumentami,nie wiem dlaczego ale po zalozeniu kurka i podlaczeniu mnie do domu znow musialam kominiarza i probe robic...pewnie mnie w trabe zrobili,ale gaz jest!