PDA

Zobacz pełną wersję : Drenaż + Folia Kubełkowa czy wywinąc go na dole???



ironmike
17-11-2011, 17:15
W starym domu fundament jest z kamienia, po wykonaniu izolacji pionowej chciałbym położyć drenaż (raczej do zbierania wody opadowej niż gruntowej). Chodzi o to żeby jak najmniej wody miało dostęp do spodu fundamentów tak aby zminimalizować podciąganie kapilarne. Czy jeśli na izolację poziomą położę folię kubełkową to mogę ją wywinąć pod spód drenażu np. 40 cm poniżej???

raas
19-11-2011, 17:19
folia kubełkowa nie nadaje się na izolację poziomą...jeżeli chodziło Ci o pionową, to wywijanie nie za bardzo zadziała właśnie dlatego że jest ona kubełkowa i zapewnia swobodny przeplyw wody między ścianą a folią.

ironmike
20-11-2011, 17:40
Może źle to wyjaśniłem. Izolacja pionowa już jest, folia kubełkowa ma tylko stanowić dodatkowe zabezpieczenie na izolacji pionowej. Wody gruntowe nie są problemem są dość głęboko. Fundament do pewnego momentu wykonany jest z kamienia. Drenaż kładę po to żeby zbierał wody opadowe i jak najmniej tej wilgoci gromadziło się pod fundamentem.

raas
20-11-2011, 21:35
Wydaje mi się że drenaż nie zbiera całości wody opadowej .Przy drenażu opaskowym chodzi o to aby woda nie napierała na ściany fundamentów- piwnic ale znalazła ujście w rurze drenarskiej. Jeżeli jesteś na etapie wykonywania drenażu i kombinujesz nad folią tak długą żeby od poziomu powierzchni ziemi dostać się aż pod żwir systemu drenażu to teoretycznie woda opadowa zostanie skierowana do drenażu ale czy cała? raczej nie. Aby zapobiec podciąganiu wilgoci z fundamentów przez mury musi być wykonana poprawna izolacja pozioma i jeśli zostanie połączona z izolacją pionową to 99 procent sposob na suchą piwnicę i mury:)

stanley79
18-04-2012, 21:00
Starałem się jak mogłem przy tym połączeniu izolacji pionowej i poziomej ale skoplikowany fundament schodkowy sprawił, że wota i tak przedostawała się (pod schodkami) do wew fundamentu. Dopiero przy wykonywaniu drenażu zauważyłem którędy się woda przedostaje. na ścianach obniżonej kołowni widziałem to wcześniej....