PDA

Zobacz pełną wersję : Hurtownia 110 km od budowy, czy to ma sens???



kupiecjudex
17-11-2011, 18:51
Jestem na etapie załatwiania materiałów budowlanych, mam przedmiar itd.
Ruszyłem po hurtowniach, i się załamałem ja nie wiem czy im zależy na kliencie.
Materiału jest dużo i tak w jednej hurtowni maja to tamtego znów nie, bo nie są przedstawicielem, czy też nie mają umowy z producentem. Mniejsza o szczgóły. potem lataj człowieku od hurtowni do hurtowni i szukaj bo tu to a tu tamto.
Tak to się w Pćimiu budować!!!
Ostatecznie za namową majstra (swój człowiek - nie naganiacz hurtowni) trafiłem do hurtowni LOSKO w Olsztynie, wzięli projekt policzyli co i jak, w zasadzie zgadza się z tym co mi wyliczył kosztorysant, przedstawiciel tej hurtowni rzeczowy, raczej si,ę zna na tym co mówi.
Mam uzgodnione że towar mi przywiozą jak będę potrzebował, według postępów budowy, jak podpiszę z nimi umowę na zaopatrzenie całej budowy to potem wezmą co zostanie.
Niby wszystko super!!

Ale tak się zastanawiam hurtownia od miejsca budowy mieści się 110 km., a jak mi czegoś nie dowiozą bo im transport nawali albo co innego, albo jak mi zabraknie np 50 dachówek, czy cegieł elewacyjnych. Każdy kto buduje lub budował to wie że zawsze czegoś brakuje. I czy oby na pewno będą dymać z Olsztyna z 50 dachówkami???

I nie wiem czy wogóle w to wchodzić.
Czy ktoś korzystał z usług hurtowni Losko w Olsztynie, lub innej oddalonej od miejsca budowy???
Jak to wygląda w praniu?

Elfir
17-11-2011, 19:56
Ja mieszkam w Poznaniu - też mnie traktowali w hurtowniach jak UFO.
Dlatego kupowałam materiały 40-80 km od miejsca budowy, bo w Poznaniu nie dało sie z nikim rozmawiać.

Tak więc nie jesteś odosobniony. Jest nawet watek, gdzie wylewamy żale na hurtownie.

kupiecjudex
17-11-2011, 20:53
To że buce sa w tych hurtowniach (na szczęście nie wszystkich) to fakt, nie ma co rozstrząsać.
Ale mnie głównie o logistykę chodzi. Jak pustaków zabraknie a ci mi je dopiero za kilka dni przywiozą a ekipa kiblować będzie na budowie i ognisko palić :stereo:
Sam osobówką po nie nie pojade.

[QUOTE=Elfir;5010232].
Dlatego kupowałam materiały 40-80 km od miejsca budowy, bo w Poznaniu nie dało sie z nikim rozmawiać.


Anie miałeś kłopotów z dowozem, na czas było, według potrzeb??

Elfir
17-11-2011, 20:59
sama wyliczyłam wszystkie materiały. Niestety, przeliczyłam się z bloczkami i została mi jedna paleta.
Ale cement i klej kupowałam na miejscu.

jajmar
17-11-2011, 23:44
Jak chcesz wszystko w jednej hurtowni kupić to za przeproszeniem co tu robisz, na FM ? Sądze że to mozliwe ale na 1000% nie jest to ekonomiczne.

Za te km tez zaplacisz.

Sebxyz
18-11-2011, 07:01
Witam.
Ja robilem zakupy w olsztyńskiej hurtowni LOSKO (dachówki, okna polaciowe, obróbki blacharskie i rynny). Kontakt bardzo rzeczowy, podejście do klienta profesjonalne a i z transportem nie bylo problemu, dowozili wszystko na czas w miarę postępów na budowie. Budowa zdecydowanie bliżej Olsztyna niż Twoja, ale rozmawialem z przedstawicielem tej hurtowni i mówil, że nieraz wysylaja bus z doslownie jednym gąsiorem do klienta. Rozmawialem z wieloma osobami, które robily zakupy w LOSKO i wszyscy byli zadowoleni ze wspólpracy .
Pozdrawiam
Sebxyz

desmear
18-11-2011, 07:22
Styropian zamawiałem w Łodzi(250km ode mnie).

akurat tutaj miejsce zamówienia nie ma znaczenia. Styropianu jest tyle, że i tak jechał do Ciebie transport od producenta, w Łodzi zostawiłeś tylko marżę. Ja też styropian zamawiałem w Łodzi (pewnie ta sama internetowa hurtownia), jestem z Łodzi a styropian przyjechał bodajże z Mazur.

kupiecjudex
18-11-2011, 14:30
Jak chcesz wszystko w jednej hurtowni kupić to za przeproszeniem co tu robisz, na FM ? Sądze że to mozliwe ale na 1000% nie jest to ekonomiczne.

Za te km tez zaplacisz.

A za te jak będziesz jeździł od hurtowni do hurtowni i kupował w jednej to a drugiej tamto, to nie zapłacisz?

Na cału dom to jest materiału dobrze za 200 tys (za SSO), weź sie pierdziel ze wszystkimi. Jak bym był bezrobotny i miał dużo czasu to bym może i tak zrobił. Ale wtedy nie mniał bym się za co budować.

jajmar
18-11-2011, 15:19
Na cału dom to jest materiału dobrze za 200 tys (za SSO), weź sie pierdziel ze wszystkimi. Jak bym był bezrobotny i miał dużo czasu to bym może i tak zrobił. Ale wtedy nie mniał bym się za co budować.

Zapłacisz za kążdy transport, ale uwierz że warto czasem wykonac telefon do innej hurtowni czy producenta i nawet jak nie kupisz to rozpoznasz ceny.

desmear
18-11-2011, 16:31
hurtownie hurtowniami a czasami cenniki supermarketów również warto mieć na uwadze.
w ciężkim szoku byłem, gdy się okazało, że taka sieć LM ma klej do styropianu Weber (taki jak chcieli moi wykonawcy) dużo taniej niż najtańsze hurtownie internetowe (DUUUUŻA różnicaa).
Profile do karton gipsu również mieli ciut taniej niż okoliczne hurtownie, z tym, że w hurtowniach były jakieś nie wiadomo skąd a w LM Rigipsa mają

i mały przykład:

zaprawa klejowa WEBER SERPO 405 (KS131)

http://www.pol-bid.pl/systemy-docieplen/weber-ks131-maxit-serpo-405.html

28,6 zł/worek (25kg)

Allegro http://allegro.pl/zaprawa-klejowa-do-welny-mineralnej-weber-ks131-i1887966567.html

26,18/worek

i LM
http://www.leroymerlin.pl/produkty/zaprawa-klejowa-do-systemow-ocieplen-serpo-405-maxit,1169713581,1169720595.html

21,50/ worek

jest różnica?

kupiecjudex
18-11-2011, 18:12
Oczywiście że trzeba zorientować się przynajkmniej w kilku hurtowniach, ale gdy bierze się w jednej za czięzkie pieniądze to i rabaty dają inne, niż normalnie (zazwyczaj). Ale pewnie że dla obrazu całokształtu sytuacji trzeba zobaczyc jak sie sprawy mająilku hurtowniach.
Problem jednak w tym, że rzadko która posiada każdy asortyment jaki jest potrzeby, to wymaganie spełniają tylko nieliczne, zazwyczaj duże.

greyzone
18-11-2011, 18:15
Odległość nie ma znaczenia. Zobacz jak to Ciebie wyniesie kosztowo.
Moje materiały jechały do mnie 450 km i opłaciło się bardzo.
Zbrojenie kupiłem po 1.5 za kilogram a na miejscu ponad 3 pln
Okna tez pokonały ponad 400km i tez się opłaciło.
Patrz żeby było dobrze dla Ciebie a nie dla okolicznych hurtowni które niestety ceny maja z kosmosu.