PDA

Zobacz pełną wersję : projekt DOM PRZY CYPRYSOWEJ w.9 pracownia GALERIA DOMÓW



BiEj
17-11-2011, 20:28
Witam,

Pytanie jak w temacie - czy ktoś z Was buduje lub wybudował dom według projektu UPB-5428 Dom przy Cyprysowej 9?
Efektem długich poszukiwań właśnie wspomniany projekt najbardziej pasuje wymaganiom moim i mojej żony. Oczywiście nie obędzie się bez zmian - to już chyba standard przy gotowych projektach ;) Dlatego szukam, kogoś z kim mógłbym podyskutować o swoich pomysłach, a nawet może zapozyczyć od kogos jakieś praktyczne rozwiązanie:D

Z niecierpliwością czekam na odpowiedzi :)

P.S. Projekt można zobaczyć tutaj: http://www.galeriadomow.pl/projekt,upb5428-dom-przy-cyprysowej-9,256.html

BiEj
19-11-2011, 20:52
Nie znajde nikogo, kto buduje, budował lub będzie budował według tego projektu?

bsbs82
17-05-2012, 18:11
Czy zdecydowałeś się jednak na ten projekt? Zacząłeś budowę? Może coś doradzisz, bo właśnie planujemy budowę tego domu

Gosc321_1
10-03-2013, 12:56
Witam. Na wiosnę ruszamy z Cyprysową 4. Projekty bardzo podobne. Budowa na Podhalu. Życzę powodzenia :)

MaBa
11-03-2013, 17:42
Up.
Strasznie cicho na tej Cyprysowej.
Też budujemy 9 . Mamy stan surowy prawie zamknięty. Kładziemy istalacje.
I już są sprawy kiedy pukam się po głowie jak tak mogłam. :bash:
Czy ktoś tą chałupkę skończył ?

Gosc321_1
11-03-2013, 17:56
Up.
Strasznie cicho na tej Cyprysowej.
Też budujemy 9 . Mamy stan surowy prawie zamknięty. Kładziemy istalacje.
I już są sprawy kiedy pukam się po głowie jak tak mogłam. :bash:
Czy ktoś tą chałupkę skończył ?
No to mnie zaintrygowałaś :) Napisz coś więcej

Gosc321_1
11-03-2013, 18:35
MaBa przede wszystkim chciałbym cię zapytać o salon. W projekcie ma 25 m2. Jak to wygląda w praktyce - starczy? W sumie nasze projekty różnią się tylko garażem (ja będę miał dwustanowiskowy).

MaBa
12-03-2013, 18:36
Aksami
Zlikwidowaliśmy jedno skrzydło z tarasowych w salonie. W miejsce okien w salonie daliśmy też dwa tarasowe i przesunęliśmy je nieco w stronę kuchni. Generalnie mamy open space. Kuchnię od salonu odgradza jedynie kominek. Właśnie na wysokości kominka w tym przejściu planujemy stół. A salon puki co wizualnie jest malutki i nieustawny. Liczę, że po tynkach jakoś to się optycznie powiększy.
W kuchni zlikwidowałam spiżarkę - ta będzie w pralni, a pralnia w kotłowni ;) (kotłownie mamy czystą tzn. gazową).
Dałam też ciała z wod-kan w kuchni, które jest zrobione prawie w połowie ściany z drzwiamy wejściowymi - okno na tej ścianie jest zlikwidowane. A że chcę lodówkę dwudrzwiową i piekanik w zabudowie na wysokości blatów, to się w kuchni nie mieszczę. Przynajmniej na tym etapie sobie tego nie wyobrarażam.
Przesuneliśmy też drzwi wejściowe tak zeby wstawiś szafę po lewej. W dojnej łazience będzie prysznic i bez bidetu.
Góra niewiele się zmieniła. Usuneliśy jedynie okna balkonowe w łazience i pokoju obok - i są rozsunięte. I podobnie po drugiej stronie w pokojach są tylko pojedyncze drzwi balkonowe i też odsunięte od siebie.
Co do okien na górze proponuję bardzo mocno przemyśleć ich osadzenie. Jeżeli zastosujesz rozwiązanie jak w projekcie będziesz obijac klanką okienną o ścianę i na pewno nie zamontujesz karniszy (takie problemy miał mój szwagier w podobnym zastosowaniu).
Trzeba też uważać na nadproże w bramie garażowej. Jest ono bardzo niskie i jeżeli planujesz branę segmentową lub rolowaną to cie zblokuje ocieplenie sufitu w garażu, bo się prowadnice mogą nie zmieścić.
Jezeli masz jakie spytania pisz, postaram sie w miare czasu odpwoiedziec
Tymczasem mogę zaprosić na mojego bloga http://maba-wdomu.blogspot.com/ gdzie jest trochę zdjęć jak to aktualnie wygląda i emocje na bierzącą ;)

Zwróć uwagę że metraż salonu obejmuje też kawałek hollu przed klatką schodową. Więc sam salon wcale tyle metrów nie ma.

I w rzuty ze zmianami w projekcie 176192176193

Gosc321_1
12-03-2013, 18:49
MaBa dzięki za namiary na bloga. Zapewniam że "przekopię" go bardzo dokładnie :)

Gosc321_1
13-03-2013, 09:53
MaBa mamy na forum jeden wątek o cyprysowej zajrzyj:
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?182367-projekt-DOM-PRZY-CYPRYSOWEJ-w-2-pracownia-GALERIA-DOM%C3%93W/page8
nawet pozwoliłem sobie napisać o Twoich spostrzeżeniach, tak żeby zrobić małą burzę mózgów :)

MaBa
13-03-2013, 15:56
Aksami
dzięki, ja tu jestem świeżynka musze się obyć cogzie i dlaczego menu jest w angielskim :cry:

Gosc321_1
13-03-2013, 16:33
Aksami
dzięki, ja tu jestem świeżynka musze się obyć cogzie i dlaczego menu jest w angielskim :cry:
Przwiń stronę na ostatnim czerwonym pasku wybierz z rozwijanej listy - teraz masz "English US" zmień na "Polski" :)

MaBa
13-03-2013, 17:03
Dzięki Ci !!!! W końcu rozumiem co robię ;)
:lol2:

Grafi_
12-05-2013, 22:09
Też planuje zakup tego projektu ale chciałbym by poddasze wyglądało jak w cyprysowej 25 ;) (bez lewego balkonu)