PDA

Zobacz pełną wersję : Uszczelnienia w łazience



atheo
17-11-2011, 20:38
Witam,
moje pytanie zmierza jak uszczelniacie narażone miejsca na znaczne zawilgocenia czy nawet silne lenie strumienia wody na przykład na półki na wanną ? mam zamiar zrobić takie półki nad wanną http://www.zielonystyl.com/zs/polki.jpg a na jednym krańcu wanny umieścić deszczownice, wiec samo przez sie będzie lała się woda i pytanie moje jak to dobrze zrobić żeby nie było później niespodzianek ? półki chce zamontować na konstrukcji stalowej z profili, obić płytą zieloną, (zastanawiam się nad dwiema) zaimpregnować, nałożyć folie w płynie i pomiędzy ścianą a płytą uszczelnić sylikonem sanitarnym i dopiero na to kafle ... czy to dobry pomysł ???

pozdrawiam i dziękuje za sugestie

vadiol
18-11-2011, 22:48
Na styku ściana - gk daj taśmę narożnikową .

zarowa2
18-11-2011, 23:30
najpierw folia w plynie na cala sciane tam gdzie będzie wana na styku ścian w rogach na styku ściany i posadzki na łączeniu pulki z ściana tasma wtopiona w folie w plynie jak polozysz kafelki to silikon i niema prawa byc niespodzianek
http://allegro.pl/atlas-tasma-uszczelniajaca-do-spoin-120-mm-a5-i1894795134.html

atheo
21-11-2011, 18:44
Dziękuje bardzo za cenne spostrzeżenia. Nasuwa mi się jeszcze pytanie jakiej foli w płynie byście polecili ? i czy pod taką folię należałoby dodatkowo zagruntować płytę zieloną? Ktoś mi jeszcze polecał płyty Aqua Stop ale czy jak zrobie taki zabieg jak podpowiadacie to czy nie wyjdzie na to samo ??
pozdrawiam
Paweł

Tomek0
22-11-2011, 18:01
Folia w płynie wystarczy. Producencji przy ich zaleceniach gwarantują wysoką skuteczność nieprzepuszczalności. Co do firm to nie ma konkretnych dobrych firm. Byle tylko byla do zastosowań wew i zew ( lepiej zabezpieczy, ponieważ ma lepsze właściwości nieprzepuszczalności ). Pojedź do LM albo Castoramy, tam masz duży wybór. Pamietaj tylko, że 2 warstwy to minimum.

ikaria
29-11-2011, 10:41
Z tego co wiem Ceresit ma dobra folie w plynie.Pamietaj,ze folii nie stosuje sie na powierzchnie ktore maja byc malowane farba.