PDA

Zobacz pełną wersję : jakie oswietlenie



Tomasz Łuczak
21-04-2004, 09:41
Zastanawiam sie jakie zastosowac oswietlenie w nowym domku.
Poradzcie czy tradycyjne zarowki, swietlowki, halogenki czy moze cos z elektroniki diody...
Podajcie jak znacie jakies dobre strony www firm dotyczace tego tematu
:)

polanka
23-04-2004, 11:37
To chyba zależy przede wszystkim od stylu jaki preferujesz: nowoczesny, czy bardzo nowoczesny, czy super-techno-nowoczesny :lol: .
czy lubisz wiele źródeł światła,czy preferujesz górne oświetlenie.
Ja na przykład nienawidzę halogenów i nikomu ich nie polecę, ale to przecież kwestia gustu. Do kuchni za to polecam linestry -dają oświetlenie żarowe, ciepłe, ale wyglądają jak małe świetlówki, do zamontowania pod szafkami wiszącymi.

kaczorek.
27-04-2004, 10:59
w domu napewno energooszczedne ;)
zwazyeszy na spora ilosc punktow swietlnych

a kto co lubi to inna sprawa w tym momecie w mieszkaniu mam sufit podwieszany i wszedzie sa lampki na 220v ale w stylu halogenow
i mnie sie osobiscie podobaja.
w domku planuje napewno pare halogenow :) poniewaz daja mocne swiatło ktore pasuje np do różnych wnęk, + napewno halogeny do oświetlenia schodów bezpośrednio przy stopniach - kwadratowe ;)

oswietlenie napewno trzeba rozplanowac z glowa ! ja zaluje ze w mieszkaniu nie zrobilem paru wiecej wylacznikow itp.
pozatym oswietlenie nadaje klimat wnetrza tak ze jest bardzo istotna sprawa

Yna
27-04-2004, 11:10
Co kto lubi. Ja nie znosze lamp wiszacych i kinkietow brrrr....
wiec w calym domu mam roznego rodzaju halogeny - a jest teraz w czym wybierac. Moim zdaniem jest slicznie, wygodnie i funkcjonalnie ale wszystko to kwestia gustu ;-)