PDA

Zobacz pełną wersję : Wkrętarko-wiertarka akumulatorowa Makita czy może Celma?



odaro
20-11-2011, 14:26
Ostatnio trafiłem na fajna wkrętarkę naszej produkcji czyli Celma WAK Li 18-DD.

Wkrętarka jest na akumulatory litowo -jonowe 18V o dużej pojemności 2,8Ah z szybką inteligentną ładowarką i udarem

Taka sama wkrętarko-wiertarka z udarem ale Makita jest po cenach z Allegro droższa przynajmniej 500zł.

Celma można kupić już za 699zł.

Celma WAK- LI 18 DD. (http://allegro.pl/celma-wiertarko-wkretarka-litowa-wak-li-18dd-2-8ah-i1922585744.html)

Używał może już ktoś tej wkrętarki i ma jakieś doświadczenia.

Miałem ja w rękach i bardzo fajnie wygląda. Gabaryty i wygląd bardzo przypominają Makita.


A może lepiej wybrać trochę słabszą np. bez udaru ale jednak Makita.

Np taką Wkrętarka Makita (http://allegro.pl/wiertarko-wkretarka-akum-makita-bhp453shex-walizka-i1942951991.html).

Albo taka też bez udaru Makita 453 (http://allegro.pl/makita-wkretarka-bdf453rfe-18v-3-0ah-zobacz-gratis-i1925527762.html)

Tylko wtedy zawsze trzeba parę złociszy dorzucić.

kajmanxxl
20-11-2011, 17:21
kiedyś Celma miała niezły sprzęt potem się pogorszyła jak jest obecnie nie wiem, zależy czy do drobnych prac czy do profesjonalnego tyrania makity są sprawdzone wytrzymują ostre tyranie, jak chcesz mieć dobry udar to kup sds bo we wszystkich wkrętarkach to bardziej gadżet

odaro
20-11-2011, 17:51
kiedyś Celma miała niezły sprzęt potem się pogorszyła jak jest obecnie nie wiem, zależy czy do drobnych prac czy do profesjonalnego tyrania makity są sprawdzone wytrzymują ostre tyranie, jak chcesz mieć dobry udar to kup sds bo we wszystkich wkrętarkach to bardziej gadżet

W sumie na udrze najmniej mi zależy ale jak będzie to może się przyda.

Wkrętarkę potrzebuje do pracy na swojej budowie nie do pracy zawodowej.

desmear
21-11-2011, 18:00
na własną budowę - tylko do czego ? u mnie na poważnie wkrętarka przydała się do zabudowy poddasza bo wykonywałem ją sam. wcześniej sporadycznie i każda ekipa miała swój sprzęt. zabudowę zrealizowałem przy pomocy 12 voltowego black&deckera za niecałe 300 zł i dwoma akumulatorami.
kiedyś zastanawiałem się czy nie kupić czegoś mocniejszego z akku 14 albo 18 voltów, potem dziękowałem w myślach, że wziąłem najmniejszą 12voltową wersję - ręka się nie męczy a poddasze bez problemu zabudowane.

Miszaki
21-11-2011, 18:17
Black&deckerem robimy sami całą wykończeniówkę, a kosztował jakieś 280 zł. Zwrócił się już chyba ze sto razy :)
Na razie jeszcze chodzi :)

kajmanxxl
21-11-2011, 21:32
dla amatorów może być i Black&decker w profesjonalnym użytkowaniu padnie po paru miesiącach dlatego ważne do czego takie narzędzie ma służyć

odaro
21-11-2011, 22:37
W Celmie dowiedziałem się wkrętarki te są produkowane w tym samym zakładzie co Makita i cześć podzespołów jest jednakowa.

Dlatego akumulatory Celmy pasują do Makity. Mają ten sam kształt i podłączenie.

Podobno żaden producent nie produkuje wkrętarek akumulatorowych w Europie,

redpradnik
23-11-2011, 09:03
W Celmie dowiedziałem się wkrętarki te są produkowane w tym samym zakładzie co Makita i cześć podzespołów jest jednakowa.

Dlatego akumulatory Celmy pasują do Makity. Mają ten sam kształt i podłączenie.

Podobno żaden producent nie produkuje wkrętarek akumulatorowych w Europie,

Kupiłem wkrętarke Celmy kilka msc temu .. ale bez udaru jakis nizszy model...
Skreciłem nią całą altane drewnianą , inne prace koło domu i jestem bardzo zadowolony.
Mogę polecić

sinusoid
21-05-2012, 14:55
Jeśli do wyboru miałbym Makitę i Celmę to jednak wybrałbym Makitę.

firewall
21-05-2012, 15:01
W sumie na udrze najmniej mi zależy ale jak będzie to może się przyda.

Wkrętarkę potrzebuje do pracy na swojej budowie nie do pracy zawodowej.

W takim razie kupowanie makity 18V to przerost formy nad treścią. Pracowałem z Makitą 12V, teraz mam celmę 12V - słabszy moment obrotowy, ale chodzi. Zaoszczędziłem parę stówek, ale jak ta padnie, to przeproszę sie z makitą.

redpradnik
21-05-2012, 19:25
Jeśli do wyboru miałbym Makitę i Celmę to jednak wybrałbym Makitę.

Tak tylko Celme kupjesz za 300 zl a Makite za 700 to ta roznica..

odaro
21-05-2012, 21:05
Tak tylko Celme kupjesz za 300 zl a Makite za 700 to ta roznica..

Ostatecznie kupiłem Celma

Z daleka moja Celma wygląda jak Makita :)

mortor
22-05-2012, 10:22
Tak tylko Celme kupjesz za 300 zl a Makite za 700 to ta roznica..

Pewnie zależy od tego co i ile będziemy robić do domowego użytku w granicach rozsądku nie trzeba kupować profesjonalnego sprzętu od razu, ale jeśli wiemy, że sprzęt nie będzie oszczędzany to zazwyczaj jednak warto dopłacić. Zostaje jeszcze po środku Bosch.

MORDIMER.
10-06-2012, 23:19
Ja od lat preferuje "starego, dobrego" Boscha. Jeżeli ktoś ma firmę to nie ma się co łaszczyć i kupować coś taniego i może wytrzyma jedną robotę, tylko zainwestować w porządny sprzęt. Szkoda czasu i nerwów na badziewie. Do domu i przy ograniczonych funduszach, pozostaje zielony Bosch - nieprofesjonalny ale jakość trzyma. Dlatego w tym przypadku proponuje coś takiego:http://megastore.pl/6573,Bosch-Wiertarko-wkretarka-PSR-18V-z-walizka.html

K160
11-06-2012, 07:51
Do zabudowy poddasza to akurat całkiem dobrze sprawdza się wkrętarka sieciowa na 230V. Jest lżejsza, mocna i nie myśli się o akumulatorach. Do tego cena w okolicach 180zł. Po kilku latach jest tak samo sprawna bo nie ma w niej akumulatorów, które mogłyby się starzeć.

mortor
18-06-2012, 14:03
Jeśli mamy dostęp do prądu to oczywiście, tym bardziej, że nie musimy pamiętać np. o tym, żeby przy dłuższym leżakowaniu nie ładować baterii do pełna (albo rozładowywać do zera) i tutaj sprawdzą się tańsze marki typu Kinzo. Chociaż jak robiłem podbitkę to jednak, wolałem akumulatorowe :)

Zalew83
24-06-2012, 17:42
Ostatecznie kupiłem Celma

Z daleka moja Celma wygląda jak Makita :)

I jak się sprawuje? Pytam bo muszę zakupić drugą do kompletu, pierwszą mam DeWalta z której jestem bardzo zadowolony. Ale ciekaw jestem właśnie Celmy, która jest właśnie produkowana na licencji Makity :) stąd to podobieństwo :)

odaro
24-06-2012, 20:45
I jak się sprawuje? Pytam bo muszę zakupić drugą do kompletu, pierwszą mam DeWalta z której jestem bardzo zadowolony. Ale ciekaw jestem właśnie Celmy, która jest właśnie produkowana na licencji Makity :) stąd to podobieństwo :)

Jestem bardzo zadowolony. Od razu ją polubiłem taka samo jak sprzęt Makita. Polecam.

yaiba83
27-09-2012, 10:40
Ja polecam Makite. Swoje kosztuje, ale jest dobra.

aDw
30-09-2012, 09:35
Ja całą budowe działam sprzętem Einhella. To chyba najlepszy stosunek ceny do jakości. Naprawde polecam , używam aku + flexów tej firmy i jeszcze się nie zawiodłem.

Pozdrawiam

maxus79
05-02-2013, 07:19
W Celmie dowiedziałem się wkrętarki te są produkowane w tym samym zakładzie co Makita i cześć podzespołów jest jednakowa.

Dlatego akumulatory Celmy pasują do Makity. Mają ten sam kształt i podłączenie.

Podobno żaden producent nie produkuje wkrętarek akumulatorowych w Europie,witam mam pytanie czy jesli bym kupil aku celmy do makity btd129 to czy ten aku celmy mozna ladowac w ladowarce makity ?

Zalew83
05-02-2013, 15:13
Jeśli aku z Celmy nawet by pasował, to ładowarkę musisz mieć też z Celmy. W akumulatorach Makity są chipy, które komunikują się z ładowarką. Jeśli nie ma żadnego, to ładowarka się nie załączy.

Wiem o co chodzi, akumulatory po blisko 300zł. Ale bardzo ciężko je zajechać, więc stosunek cena / jakość jest stosunkowo dobry. Wiem po sobie, klikanaście elektronarzędzi na ten rodzaj baterii.

W razie potrzeby namiar na aku -> http://www.bto.pl/B2CProdukt.aspx?id_artykulu=26899

Pozdrawiam, Zalewski Paweł

Laputa
27-02-2013, 14:47
Chyba na odwrót - nawet jeżeli Celmy fizycznie pasuje, to ładowarka musi być Makity, bo inaczej sprzęt nie zadziała :)

Zalew83
27-02-2013, 18:43
Chyba na odwrót - nawet jeżeli Celmy fizycznie pasuje, to ładowarka musi być Makity, bo inaczej sprzęt nie zadziała :)

Czy chip z aku komunikuje się z narzędziem? Z całą pewnością komunikuje się z ładowarką, w starszych Makitach aku Celmy spokojnie pracował z narzędziem, niezależnie od ładowarki, czy z nowymi tak jest, nie sprawdzałem.

Póki co po ponad roku użytkowania wszystkie baterie wciąż sprawne. Spróbować można, ale w nowej ładowarce Makity nie załadujesz innego aku niż właściwy, oryginalny. Brak komunikacji odczyta jako uszkodzenie i ładować nie będzie. :)

kajmanxxl
11-08-2013, 12:05
Ostrzegam przed elektronarzędziami Celmy kupiłem strug wydawał się bardzo porządny a okazał się wielkim szajsem już dwa razy naprawa gwarancyjna a firma wykręca się od zwrotu kasy że narzędzie było nieprawidłowo używane reklamują się "moc polskich narzędzi" a najtańszy strug z marketu wytrzymał dłużej niż narzędzie w którego instrukcji jest napisane że nadaje się do pracy ciągłej. Co do serwisu też wielka porażka czas trwania napraw jest najdłuższy ze znanych mi profesjonalnych serwisów.

subfosylny
11-08-2013, 14:43
Moja " za kupę kasy " zgłębiarka Festo była większą ilość dni w serwisie niż w pracy. Nie ma reguły.

Z obserwacji ostatnich 20 lat mogę powiedzieć, iż Makita to prosty i niezawodny sprzęt testowany przez pracowników, a ci jak wiadomo narzędzi nie szanują.
Podobne osiągi miały wkrętarki DeWalta i Boscha.

subfosylny
11-08-2013, 14:57
Jeśli aku z Celmy nawet by pasował, to ładowarkę musisz mieć też z Celmy. W akumulatorach Makity są chipy, które komunikują się z ładowarką. Jeśli nie ma żadnego, to ładowarka się nie załączy.

Wiem o co chodzi, akumulatory po blisko 300zł. Ale bardzo ciężko je zajechać, więc stosunek cena / jakość jest stosunkowo dobry. Wiem po sobie, klikanaście elektronarzędzi na ten rodzaj baterii.

W razie potrzeby namiar na aku -> http://www.bto.pl/B2CProdukt.aspx?id_artykulu=26899

Pozdrawiam, Zalewski Paweł

Policz koszty reanimacji aku. Taniej jest kupić nową wkrętarkę z dwoma aku w promocjach i nie mówi o cenach z USA.

kajmanxxl
11-08-2013, 16:15
Moja " za kupę kasy " zgłębiarka Festo była większą ilość dni w serwisie niż w pracy. Nie ma reguły.

Z obserwacji ostatnich 20 lat mogę powiedzieć, iż Makita to prosty i niezawodny sprzęt testowany przez pracowników, a ci jak wiadomo narzędzi nie szanują.
Podobne osiągi miały wkrętarki DeWalta i Boscha.

zaskakujesz mnie Festo ma problemy, Dewalta wkrętarek używam i lepszych nie znam mam też sds 18v już 10lat i to jest niezniszczalne narzędzie pracowało na blokach robiąc instalacji tysiące dziur w betonie i dalej działa

Thorex
23-08-2013, 10:32
Ja bardzo sobie chwalę wiertarko wkrętarke Celmy, mam już parę lat i jestem bardzo zadowolony, jedynie drugi akumulator musiałem kupić a tak to jak najbardziej OK.

firewall
23-08-2013, 15:42
Na budowie chętnie używam Celmy, bo prąd mam z agregatu. W zestawie mam 2 akumulatory więc ładuję je w domu i jak na razie nie muszę ich ładować na budowie. Jest zupełnie przyzwoita i mocy jej nie brakuje.

compi
24-08-2013, 09:02
Trochę się zmieniły czasy. NiCd odchodzą do lamusa. Tak samo konstrukcja samych wkrętarek zmienia się na plus, np krótkie wrzeciona gdzie mistrzem jest Bosch bo ma w ofercie podobno najkrótszą maszynkę, chyba 12V. W LM na półkach leży teraz malutka 12V AEG z dwoma aku, jeden drobny wielkości baterii R20 1,5Ah, drugi większy 3Ah i to robi wrażenie bo ta maszynka kosztuje około 540zł. Przy trafieniu na tani piątek(-10% na wszystko) lub uzbieraniu 1000 pkt na koncie lojalnościowym, mamy za 500zł fajny kompaktowy sprzęt. Nie ma walizki, a torbę z kordury, brakuje oddzielnej latarki(ma świecącą diodę nad spustem) i też jest króciutka. To tyle z ogólnych zalet litowo jonowych sprzętów. Minusy to jak ktoś opisał szybki STOP po rozładowaniu, który w droższych modelach jest sygnalizowany wskaźnikiem naładowania i najważniejszy wg mnie minus to słaba praca przy niskich temperaturach. Na mrozie wręcz nie popracujemy bo ładowarka może po prostu nie zadziałać, a naładowany wcześniej aku skończy się momentalnie. Mam jeszcze taką informację, że te 12V tak na prawdę nie osiągają takiego napięcia bo wynika to z przelicznika poszczególnych cel mających coś około 3,7V co daje okolice 11V w komplecie i jak określił to kumpel, jest to oszukaństwo. Podsumowując. Do drobnych prac wybrałbym maks. 14V litowo jonową. Wszystko co ponad to raczej sprzęty dla cieśli, dekarzy, hydraulików, monterów konstrukcji stalowych itp. Takie maszynki mają już zazwyczaj udar i przy źle ustawionym sprzęgle potrafią powykręcać stawy : ).