PDA

Zobacz pełną wersję : Wykończeniówka kiedy tak naprawdę się zaczyna?



Robert999
20-11-2011, 16:31
Witam,mam takie oto pytanie.-Stan sórowy otwarty, zamknięty,zadaszony,ok. te pojęcia wszyscy wiedzą o co chodzi a od jakiego etapu prac na budowie można mówić o wykończeniówce?od kiedy się ona zaczyna?

Kwitko
20-11-2011, 16:38
No tak, nad tym to się nigdy nie zastanawiałam. Wydaje mi się że jak już są wszystkie instalacje,tynki i posadzki to dalej to już jest wykończeniówka ;)

firewall
20-11-2011, 16:41
Wykończeniówka zaczyna się od momentu gdy siadasz i widzisz ile jest jeszcze do zrobienia, a ty nie masz ochoty nawet kiwnąć palcem:D

Eskaa
20-11-2011, 16:42
Robert ale tak właściwie to po co pytasz, jakie to ma znaczenie ? Zakładasz osobny wątek żeby zadać takie pytanie ?

Kwitko
20-11-2011, 17:38
Może Robert999 poprostu chce wiedzieć czy już jest na etapie wykończeniówki czy nie :P

Robert999
20-11-2011, 17:44
Eskaa pytam tak z czystej ciekawości- a co do osobnego tematu to niby gdzie miałem o to zapytać? może w temacie "franka z poczty" który pyta np.w dziale ELEWACJE ZEWNĘTRZNE o tynk który chce wybrać na swój dom..tak pozatym bez urazy ale dziwią mnie tacy ludzie jak ty że bezsensu krytykują i odpisują komuś na posty,jak nie masz nic mądrzejszego do pisania to nie pisz.poco wogóle się wysilać na tak interesującą odpowiedz,..ale spoko jak to mówią niektórym myślenie sprawia ból.
a tak wracając do tematu to często spotykam się z taką oto sytuacją;
-pyta się kolega kolegi; na jakim etapie budowy już jesteś?
-pada odpowiedż(XXXXXX)-i wtedy za każdym razem nieważne jaka była odpowiedż ten drugi mówi
-teraz to jakoś poszło ale najgorsza jest ta wykończeniówka,ona to zobaczysz....
,właśnie o to mi chodzi każdy nażeka na tzw.wykończeniówkę ale czy wogółe wiemy od jakiego etapu prac budowlanych się ona zaczyna. pozdrawiam,

piotrmak
20-11-2011, 17:48
Dla mnie osobiście wykończeniówka to roboty które robi się co kilka lat:). Malowanie, szpachlowanie, płytki, wanna, meble do kuchni. Tak rozumiem wykończeniówkę

Eskaa
20-11-2011, 18:21
Wiesz- dla mnie to twoje pytanie jest po prostu dziwne. Jeśli ktoś cię pyta na jakim etapie budowy jesteś możesz po prostu powiedziec co aktualnie robisz ( płytki, podłogi, malowanie itd. itd) , bo samo określenie "wykończeniówka" jest tak ogólne, że i tak pewnie ktoś zapyta co dokładnie robisz...