PDA

Zobacz pełną wersję : Osłona grzejnika



dsfa5
19-09-2006, 17:16
Szanownych Forumowiczów wita zupełny laik i prosi o kilka rad:
1.pod parapetem w moim mieszkaniu sa stare żeliwne kaloryfery. i wymyśliłem takie coś, iż przed kaloryferami dam ekrany srebre odbijajace ciepło i zabuduję je(w zabudowie na wprost nich chcę dać cos "ala" siatka).ale mam nurtujace mnie pytanie.czy zabudowa nie zmniejszy mi za dużo efektywności jego grzania(dlatego chcę dać ekran odbijający ).mam zimny pokój i chcę stracić jeszcze ciepła grzania.jak najlepiej go zabudować?
2.pokój ten jest narożny na 4 piętrze i jest w nim zimno.blok w najbliższych latach nie będzie ocieplany.dlatego mysliłem aby ocieplic "delikatnie" od środka np styropianem cienkim 1 cm tę najbardziej zimną ścianę.tylko się boję że mogę sobie tym zaszkodzić a nie pomóc.co o tym pomyśle sądzicie?
Pozdrawiam i czekam na rady

anpi
19-09-2006, 17:31
Siatka na pewno osłabi efektywność grzejnika. Grzejnik działa na dwa sposoby - emituje podczerwień i ogrzewa powietrze, które opływa grzejnik i cyrkuluje w pomieszczeniu. Siatką zaburzysz tą cyrkulację.

Cypek
19-09-2006, 17:35
A styropianem od wewnątrz możesz zawilgocić pomieszczenie.
Punkt rosy może znaleźć się w przegrodzie.
Grzejnika jakbyś nie zabudował, zmniejszysz efektywność.
Raczej wymień go na większy nowocześniejszy aby było cieplej i ładniej.

kaszak
20-11-2011, 22:27
Zagadnęłam panią w spółdzielni czy mogłabym wymienić paskudny żeliwny kaloryfer na coś trochę ładniejszego i jakie to musiałoby miec parametry. Pani w tym momencie wpadła w szał i wywrzeszczała wypowiedź z której zrozumiałam, że jesli się odważę to zostanę obciążona wszelkimi domiarami i wyrównaniami, jeśli nie z całego województwa to przynajmniej miasta. Umknęłam w popłochu i poniechałam planowania zbrodni na sieci ciepłowniczej.
Zmuszona okolicznościami chciałabym żebyście powiedzieli czy perforowana blacha aluminiowa pomalowana farbą do kaloryferów na pożądany kolor jest dobrym pomysłem na ekran? Aluminium dobrze przewodzi ciepło a dziurki zapewniłyby przepływ powietrza.

Elfir
20-11-2011, 22:43
zamiast się pytać kretynek wyślij pismo do spółdzielni, wówczas masz szanse , że odpowie technik.

ikaria
21-11-2011, 08:18
Blacha ok ale może lepiej zastanowić się nad żakardową osłona drewnianą pomalowaną na odpowiedni kolor.

kaszak
22-11-2011, 10:30
Elfir, niestety, pani kretynka jest nie do obejścia, to ona rządzi.
Ikaria, mam wrażenie że taka drewniana osłonka będzie mi utrudniać cyrkulację. Fakt, że to ładniejsze ale tu akurat nie uroda jest najważniejsza. Metal będzie się nagrzewał i sam emitował ciepło, drewno zaś nie.

ikaria
22-11-2011, 20:52
Elfir, niestety, pani kretynka jest nie do obejścia, to ona rządzi.
Ikaria, mam wrażenie że taka drewniana osłonka będzie mi utrudniać cyrkulację. Fakt, że to ładniejsze ale tu akurat nie uroda jest najważniejsza. Metal będzie się nagrzewał i sam emitował ciepło, drewno zaś nie.

Myślałam raczej o czymś takim:http://www.rafalo.com.pl/strony/oslony.html#anchor

Myślę,żę cyrkulacja powietrza nie zostanie zachwiana;)

marchewkowa
22-11-2011, 21:26
pani kretynka jest nie do obejścia, to ona rządzi.
watpie
w spoldzielni rzadza przepisy
pomijam fakt,ze kretynka miala racje,ze kombinowanie przy grzejnikach w okresie grzewczym pociagnie za soba olbrzymia odpowiedzialnosc finansowa

Elfir
22-11-2011, 23:15
ale wymiana grzejnika w układzie zbiorowym, jaki jest blokach, nie jest zbrodnią.
Ważne jest by nowy grzejnik zapewniał taki sam odbiór ciepła i był zbliżony pojemnosciowo - wynika to z faktu, że instalacja w budynku działa sprawnie jako całość i wprowadzanie zmian w grzejnikach na podstawie "widzimisię" zakłóciłoby przepływy. Dlatego trzeba zamontować grzejnik o podobnych parametrach do demontowanego.
Zimą, aby wymienić grzejnik trzeba byłoby spuścić wodę z całego układu, zaczęłyby się telefony od ludzi, dlaczego "nie grzejecie?". Oczywiście sa technologie, które omijają spuszczanie wody. Ale o wiele łatwiej tego dokonać poza sezonem grzewczym - też trzeba spuścić wodę (klasycznym sposobem), ale nie działają wówczas pompy obiegowe i wymiennik.
Krzyczenie i straszenie członka spółdzielni przez babsztyla nadaje się do złożenia skargi. Bo spółdzielnia, to nie ten babsztyl, tylko właśnie członek spółdzielni. On ma głos na walnym zgromadzeniu, on jest pracodawcą.

kaszak
24-11-2011, 18:50
Ikaria, bardzo dzięki za linka, muszę sie zagłębić w ofertę.
Zdaje się że wynikło małe nieporozumienie - wcale nie chciałam wymieniać grzejnika w sezonie grzewczym, aż takim kretonem nie jestem :) Chodziło o wyrażenie zgody na zaś czyli na wiosnę. Raz już mi taką zgodę wyrażono - na wymianę grzejnika w łazience, więc nie spodziewałam się takiego dzikiego oporu tym razem. Sądząc z awantury tamtą zgodę otrzymałam wyłącznie w wyniku czyjejś pomroczności jasnej. A jedynym argumentem przeciw wymianom jako takim jest: "bo nie! Nikomu nie wydajemy zgody".

Elfir
24-11-2011, 20:52
najlepiej uszkodzic grzejnik - wówczas muszą dac zgode na wymianę :>

ikaria
24-11-2011, 22:59
Bardzo proszę.Nie chciałam reklamować tej konkretnej firmy tylko dla przykładu pokazałam.Takie osłony są bardzo estetyczne.Mam nadzieje,że coś znajdziesz fajnego i powiesz co wybrałaś.Pozdrawiam

kaszak
25-11-2011, 19:48
Elfir, genialne ! Oby mi tylko nie przylecieli z jeszcze bardziej ohydnymi żeberkami :) Jak człowiek nie chce to mu wtedy robią dobrze na siłę.

aranzator
05-09-2013, 11:14
Wiecie gdzie można kupić jakieś ciekawe obudowy kaloryferów?
Coś podobnego do tego:
http://swiatloiprzestrzen.pl/dizajnerska-obudowa-kaloryfera/

Diegov
18-02-2015, 18:16
Czy ktoś może coś powiedzieć o tej firmie.Jaka jest jakość ich paneli?
Wzory mają ładne,a i cena przystępna ,może już ktoś u Nich robił zakupy???

www.vistylo.pl