PDA

Zobacz pełną wersję : Ocieplanie i wygłuszenie sufitu podwieszanego



tomfix
21-11-2011, 09:37
Witam. Nie wiem gdzie umieścić ten post. Mam nadzieję że dobrze wybrałem. Potrzebuje porady w pewnej sprawie. W pokoju mam podwieszany sufit który okazał się pusty w środku. Płyta na stelażach wisi które są przymocowane do starego sufitu z desek pokrytego trzciną i jakimś tynkiem czy czymś w ten deseń. Moje pytanie brzmi. Czy zwalić tylko płyty zostawić stelaż i wsadzić wełny ile się da między ten drewniany sufit z trzciną a stelażem i przymocować nowe płyty? Czy lepiej zwalić też ten tynk z trzciną? Chodzi mi tez o zdrowotne aspekty? Czy ta trzcina nie jest jakaś pyląca czy coś się nie robi z nią po iluś tam dziesiątkach lat? Kamienica ma około 200 lat. (W jednym roku tego trzcinowego sufitu pojawiła się wilgoć i grzyb. Reszty płyt jeszcze nie zwaliłem to nie wiem co jest dalej). Czy może zostać tylko wełna. Zależy mi na tym również żeby ciepło nie uciekało mi przez sufit do sąsiada i żeby trochę wygłuszyć.

tomfix
24-11-2011, 18:49
86874
sufit wygląda tak

tomfix
27-11-2011, 08:11
właśnie nie wiem. z desek jest zrobiony z tego co się orientuję. Ale nie zaglądałem w środek i sam nie wiem dlaczego tak wygląda. W każdym razie nie rusza sie

Tomek W
28-11-2011, 10:07
Przy stropach między kondygnacyjnych izolację daje się głównie ze względu na izolacyjność akustyczną. Jeżeli w pomieszczeniu jest taka sama temperatura jak u sąsiada np.: 20 st.C to nie będzie zachodzić przepływ energii cieplnej, większość strat spowodowana będzie przez ściany zewnętrzne oraz wentylacje pomieszczenia.

Jeżeli ta trzcina w przegrodzie jest zawilgocona to sugerowałbym mimo wszystko ją usunąć (zamienić na materiał izolacyjny), chociażby z uwagi na drewno i oczywiście aspekt zdrowotny. Przy okazji warto się zastanowić skąd się wzięła wilgoć w wewnętrznej przegrodzie budynku? Wolne przestrzenie można uzupełnić wełną.

Od spodu pomieszczenia proponuję płyty STROPROCK. Wysoka gęstość płyty wraz z płytą g-k zapewni zwiększenie masy przegrody, co za tym idzie zwiększenie izolacyjności akustycznej. Przy mocowaniu od spodu tego ustroju tłumiącego warto pamiętać o precyzyjnym wykonaniu detali takich jak np. stosowanie pianek wygłuszających, jako przekładek do profili czy też odpowie mocowanie obrzeża płyt g-k do ścian, które nie będzie powodowało przekazywania na nie drgań (wg wytycznych producenta płyt g-k).

tomfix
28-11-2011, 19:50
dzięki tomek w. A mógłbyś jeszcze zbadać jeden temat dotyczący ściany w tym samym pokoju?
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?191167-Sciana-z-desek.-Co-z-tym-zrobi%C4%87&p=5024707#post5024707