PDA

Zobacz pełną wersję : Pompa ciepła Sundez



kameleon1983
21-11-2011, 18:15
miał ktoś do czynienia z firmą REN Energy Sp. z o.o. oferują pompy ciepła PW model SDAW-250-A-S (wyjściowa moc grzewcza 37,2 kW osiągana przy mocy wejściowej 9,6 kW) za 12000

Zastosowano 2 sprężarki spiralne Copeland.

Maksymalna możliwa temperatura wody uzyskiwana dzięki pompie ciepła to 60 st. C. Gwarancja fabryczna 2 lata + 1 rok gwarancja firmowa.

za dużo o niej nie piszą. stron internetowa firmy chyba w budowie, za dużo nie można się dowiedzieć.

jJ23
15-12-2011, 09:03
Witam
Nie wiem czy moja odpowiedź coś jeszcze pomoże ale jestem w posiadaniu pompy SDAW - 125 która jest połówką tej nad którą się Pan zastanawia.Pompa pracuje u mnie od końca września i grzeje dom o powierzchni około 150m , w miarę ocieplony , 15 cm styropianu na ścianach ,30 cm wełny pod dachem.Temperaturę ustawiłem na 20,5*C.Zastosowałem zbiornik buforowy 1000 l który ładuję do 42* a z niego pompa obiegowa CO ciągnie do układu podłogówki i na 4 grzejniki aluminiowe.Do dziś zużyłem prądu za około 750 złotych.
Jeśli chodzi o firmę RENENERGY to niestety na późniejszą pomoc ja nie bardzo mogłem liczyć.Albo nie ma osoby która się zajmuję pompami albo obiecują że zaraz się ktoś odezwie.Być może dopiero zaczynają swoją działalność ale co innego mówił człowiek z którym rozmawiałem przed kupnem (my nie zostawiamy żadnego klienta bez pomocy)a teraz brak odzewu.
Jako laik potrzebowałem kilku odpowiedzi na moje pytania i nie otrzymałem ich.Wracając do samej pompy to mimo tego że to chińczyk to ja nie mam większych zastrzeżeń.
Pozdrawiam a o ewentualne pytania proszę na maila