PDA

Zobacz pełną wersję : [b]CZY MURATOR POWINIEN WYKLUCZAĆ Z FORUM FIRMY???[/b]



Tomasz W.
21-04-2004, 19:23
Prowadzę firmę handlowo-instalacyjną udzielając odpowiedzi na różne pytania z mojej branży przy okazji użytkownicy forum mogą sprawdzić po ile mogą u nas kupić np. kocioł.

jako "reklama" w stopce była informacja w stylu kompletacja dostaw na terenie całego kraju

dostałem upomnienie że jak się nie poprawię to mnie wyrzucą z forum

drogi forumowiczu czy przeszkadza Ci taka drobna reklama jeśli przy okazji dostajesz odpowiedź rzeczową na nurtujące Ciebie pytania ... od osoby która zawodowo zajmuje się tematem który Cie interesuje ....

ja nie wiem .... proszę o wypowiedź .... może ja się mylę ... a może trzeba zmodyfikować regulamin

pozdrawiam

Tomasz W.

pawel.k2
21-04-2004, 19:42
A to ci dopiero. Jeszcze nie dostałem upomnienia. Nie zabiorę głosu w ankiecie bo nie do mnie ona skierowana.
Normalnie jestem osłabiony pomysłowością moderatora.

Renia
21-04-2004, 20:14
Nie mam nic przeciwko temu, aby wypowiadali się fachowcy. Jeśli nawet przy okazji reklamują swoje usługi, to każdy forumowicz ma wybór: skorzysta lub nie. Kto jak nie zawodowiec z branży może lepiej poradzić ?

slaw
21-04-2004, 20:29
To nie firmy piszą posty tylko ludzie. Niektórych ludzi czasami trzeba utemperować, bo przesadzają.

W Twoim przypadku zapewne chodzi o posty w stylu: "w zakresie materiałów do instalacji sanitarnych zapraszam do rozmów oferujemy wysokie upusty z dostawą do klienta". To brzmi jak nachalna reklama - a jej mamy dość na stronach papierowego Muratora. Puszczaj takie teksty na priva - to nie będzie kłuło w oczy.

Tomasz W.
21-04-2004, 20:43
A to ci dopiero. Jeszcze nie dostałem upomnienia. Nie zabiorę głosu w ankiecie bo nie do mnie ona skierowana.
Normalnie jestem osłabiony pomysłowością moderatora.

drogi pawle k
ta ankieta to nie pomysł moderatora tylko mój
jest to moja odpowiedź na upomnienie za zupełnie skromną i nienachalną informację w stopce o kompletacji i dostawie materiałów na terenie całego kraju

druga sprawa to piszesz że nie zabierzesz głosu a twój głos został odnotowany na nie ....???

pozdrawiam
tomasz w.

Tomasz W.
21-04-2004, 20:44
Nie mam nic przeciwko temu, aby wypowiadali się fachowcy. Jeśli nawet przy okazji reklamują swoje usługi, to każdy forumowicz ma wybór: skorzysta lub nie. Kto jak nie zawodowiec z branży może lepiej poradzić ?

reniu
jak to się dzieje że twoja odpowiedź jest na tak a w sondażu są na tą chwilę już trzy na nie ??

Tomasz W.
21-04-2004, 20:50
To nie firmy piszą posty tylko ludzie. Niektórych ludzi czasami trzeba utemperować, bo przesadzają.

W Twoim przypadku zapewne chodzi o posty w stylu: "w zakresie materiałów do instalacji sanitarnych zapraszam do rozmów oferujemy wysokie upusty z dostawą do klienta". To brzmi jak nachalna reklama - a jej mamy dość na stronach papierowego Muratora. Puszczaj takie teksty na priva - to nie będzie kłuło w oczy.

sławku tak naprawdę życie to ciągły handel ... dobrami uczuciami układami itd

moja "reklama" to mała zwykła stopka którą poprzedzały zazwyczaj odpowiedzi na temat .....
puszczanie na priva to spam ... też niewskazane .... dlaczego mam kombinować przecież nikogo do niczego nie zmuszam
jak widzę odpowiedź która wg mnie jest kiepska to jadę dalej i się nad nią nie rozczulam
dlaczego więc murator nie wspiera drobnej przedsiębiorczości
co się stanie jak ktoś do mnie napisze ....
kupi materiały taniej niż mógł ....
wykonamy mu dobrą fachową instalację ....
pozna odpowiedź i rozwiąże swój problem ....

moim zdaniem problem polega nie na naruszeniu dobra uczestników forum czyli Twojego tylko na nieuiszczeniu opłaty za reklamę ....

Qura
21-04-2004, 21:32
Oddałem głos na tak, bo informacja w stopce nie jest nachalna, można z niej skorzystać i można ją zignorowac, ale przykład wypowiedzi który podał slaw, to już jednak za wiele. Forum słóży do wymiany zdań a nie do reklamy i nachalnego szukania klientów. Jak będziesz dobrym doradzcą to forumowicze sam się do ciebie zgłoszą po pomoc w zakupie, a ty aby zachować dobry obyczaj poprosisz ich na priwa. Dobry przykład to jareko z wątku o oknach.
Nie możesz na forum namawiać nikogo do skorzystania z twoich usług, ale możesz dyskretnie poinformować (np. w stopce), że takie usługi prowadzisz.

slaw
21-04-2004, 21:32
Wg. mnie stopka to najmniej dokuczliwe miejsce na reklamę. Jeśli post wnosi coś do dyskusji to dyskretny link do miejsca gdzie można się czegoś więcej dowiedzieć jest pożądany.

Spam to informacje niechciane - natomiast jeżeli ktoś wyraźnie pyta o podobną firmę to nie będzie taktował odpowiedzi jako spam.

Co do opłat za reklamę to chyba nie masz racji - pojawia się tutaj wiele namiarów na firmy nie reklamujące się w Muratorze - tylko ich forma nie drażni tak bardzo jak Twoje niektóre odpowiedzi. Przyznam, że mnie osobiście nie przeszkadzają Twoje wypowiedzi, ale skoro zwróciłem na nie uwagę - jako na odbrobinę zbyt nachalne to chyba rozumiem moderatora.

Aleksandryta
21-04-2004, 21:51
Ja wpisałam tak, gdyż uważam, że na forum fachowcy powinni też sie wypowiadac i pomagać innym dokonac pewnych wyborów oraz "prostować" niektóre wypowiedzi mniej doswiadczonych forumowiczów. To, co jest napisane w stopce absolutnie mi nie przeszkadza, sama zadecyduje, czy skorzystam z usług tej, czy innej firmy. Byleby nie było reklamy swojej firmy w tresci wypowiedzi.
Po prostu przedstawiciele firm musza uwazac na treść swoich wypowiedzi.

Tomasz W.
21-04-2004, 22:31
Co do opłat za reklamę to chyba nie masz racji - pojawia się tutaj wiele namiarów na firmy nie reklamujące się w Muratorze - tylko ich forma nie drażni tak bardzo jak Twoje niektóre odpowiedzi. Przyznam, że mnie osobiście nie przeszkadzają Twoje wypowiedzi, ale skoro zwróciłem na nie uwagę - jako na odbrobinę zbyt nachalne to chyba rozumiem moderatora.

w niektórych wypowiedziach mogło się zdarzyć tak że zachwalałem rozwiązanie lub produkt który stosujemy i sprawdziliśmy. czasami trudno powstrzymać się od powiedzenia ... panie kup pan to i to to będzie dobrze .... staram się udzielać fachowe odpowiedzi czyli minimum reklamy ona powinna być moim zdaniem dokładnie w stopce jedna mała linijka ... to taka premia za poświęcony czas...

teraz siedzę od dwóch godzin odpwiadając na różne pytania które spłynęły mailem może skończy się to sprzedażą a może nie ale z pewnością osoby z którymi rozmawiam będą wiedzieć co jest dla nich dobre i ile za to można zapłacić

alison
22-04-2004, 06:33
Witam,

Moim zdaniem, a jestem raczej młodym uczestnikiem FORUM, można w nim dojrzeć działy, w których można się zareklamować np. ogłoszenia drobne, natomiast w mojej opini w wątku wymiana doświadczeń lub sondaże nie powinno umieszczać żadnych reklam, nieważne małe czy duże, subtelne czy nachalne, w stopce czy w główce :lol: Inaczej z czasem FORUM z "w miarę" niezależnego źródła wiedzy może stać się najtańszym i najefektywniejszym nośnikiem reklamy: wiadomo czytelników dużo, zaufanie do fachowości piszących duże, więc darmowy marketing zapewniony. Oczywiście, zaraz ktoś się odezwie, że reklama nie musi być wyraźna, może być zakamuflowana, i że niektórzy na FORUM to zakamuflowani pracownicy firm, którzy pomogają w kreowaniu zbytu... to prawda, zresztą nie dawno była sytuacja z niejaką JULIĄ "zachwalającą" firmę KASTA, potem okazało się, że ona tam pracuje.... no generalnie bałagan, niepotrzebny hałas i moje wrażenie że ktoś nas wkręca :-? ! Kiedy chcę poszukać reklam korzystam z mass-mediów, w FORUM chciałabym mieć spokój ze spamem :wink:
Kończę, pozdrawiam i sorry za przydługi wątek...

Józia S.
22-04-2004, 08:35
Tomaszu,
uważam, że powinieneś w profilu przy "zawodzie" napisać (nawet szerzej), czym się zajmujesz. A w stopce obok podpisu np. "instalator - do usług". Nie sądzę, żeby to miało komuś przeszkadzać.
Oddałam głos na "tak".

markus_gdynia
22-04-2004, 09:03
I ja oddałem głos na TAK.
Jeżeli osoba pisząca przedstawia się otwarcie, że robi w biznesie, to nie mam nic przeciwko temu. Kupić nie muszę, a wszystkie informacje i sugestie od ludzi pracujących w ogólnie pojętej branży budowlanej przyjmuję z zainteresowaniem. I tak decyzja końcowa należy do mnie.

pawel.k2
22-04-2004, 17:11
A to ci dopiero. Jeszcze nie dostałem upomnienia. Nie zabiorę głosu w ankiecie bo nie do mnie ona skierowana.
Normalnie jestem osłabiony pomysłowością moderatora.

drogi pawle k
ta ankieta to nie pomysł moderatora tylko mój
jest to moja odpowiedź na upomnienie za zupełnie skromną i nienachalną informację w stopce o kompletacji i dostawie materiałów na terenie całego kraju

druga sprawa to piszesz że nie zabierzesz głosu a twój głos został odnotowany na nie ....???

pozdrawiam
tomasz w.

Nie zrozumiałeś mnie. Osłabiony jestem pomysłowością moderatora, że wysłał Ci takie ostrzeżenie. Wiem, że ankieta to Twój pomysł.
Nie zabrałem głosu bo nie jest ona do mnie skierowana. Mój głos nie może być zaliczony ani na tak ani na nie. Jeśli stało się inaczej to ankieta jest manipulowana.

Renia
22-04-2004, 19:36
reniu
jak to się dzieje że twoja odpowiedź jest na tak a w sondażu są na tą chwilę już trzy na nie ??

No a co teraz powiesz ?

AgnesK
22-04-2004, 20:40
Moja odpowiedź to "tak".
Uważam, że postawienie sprawy fair tzn. umieszczenie informacji w profilu, iż wykonuje się konkretny zawód, świadczy usługi w danym zakresie, czy też prowadzi firmę jest ok. Jeśli jeszcze informacje udzielane na forum są fachowe, to myślę, że jest to najlepszą reklamą. Rozwiązanie, które proponuje Józia uważam za b. dobre. Jeśli zadaję pytanie na Forum i odpowiada na nie człowiek, który "siedzi w temacie", to budzą one moje większe zaufanie. Czy to grzech, że część z nas prowadzi jakieś własne firmy? Sądzę, że nie. I chwałą Bogu, że zaglądają tu też fachowcy. A nikt nie zmusi mnie siłą, abym skorzystała z usług tej czy innej firmy. Jeśli będzie odpowiadała mi oferta, cena itp, to skorzystam. To jeno moja decyzja.
Tomku, umieść w stopce informację, którą zaproponowałą Józia. Jeśli ktoś będzie zainteresowany napisze Ci na priva.

Krystian
22-04-2004, 22:02
Drobna uwaga - temat wątku jest odwrotny niż zadane pytanie w ankiecie, jeżeli ktoś nie przeczyta do końca to wynik głosowania będzie ciut zwichrowany... :-? :-? :-?

AgnesK
23-04-2004, 07:32
A to słuszna uwaga. Chyba wszyscy odpowiadają na pytanie postawione w ankiecie po przeczytaniu postu Tomka. Ja przynajmniej tak zrobiłam.

inwestor
23-04-2004, 08:11
Moim zdaniem nie powinno być reklamy na forum. Forum Muratora jest bezpłatne bezinteresowne i absolutnie nie powinno służyć do celów komercyjnych. Jest dział ogłoszeń i tam firmy mogą sobie pisać swoje adresy i się reklamować. Jak najbardziej jestem za tym aby fachowcy z firm pisali na forum i oczywiście jak mają na to ochotę mogą umieszczać informację że się tym czy tamtym zajmują zawodowo. Natomiast reklamie jestem stanowczo przeciwny.
Pozdrawiam

apeska
23-04-2004, 09:27
Nie rozumiem czegoś, przcież wypowiedź osoby, która zajmuje się danym tematem zawodowo nie musi być od razu reklamą. JA nie mam nic przeciwko temu, aby mi podpowiedział ktoś, kto "siedzi w temacie" profesjonalnie. A jeśli przy okazji zaprosi mnie do współpracy to przcież nic mi się nie stanie - najwyżej odmówię. JEstem przekonana, że wielu branżystów wypowiada się w dobrej wierze i wcale nie "dybie" na nas, widząc w nas tylko potencjalnych klientów.
POzdrawiam zawodowców i amatorów (takich jak ja). A.

andreyko
23-04-2004, 09:44
oczywiście zgadzam się z poprzednikami , że na forum nie powinno się przedstawiać reklam a zupełnie inna sprawą jest udzielanie porad, nawet przez osoby prowadzące zawodowo działalność. Jeśli stanie się inaczej - zostaniemy wchłonięci w ten cały cyrk a dyskusje zostaną na uboczu. Bez sensu ......

Bio
23-04-2004, 14:05
Udzielam porad jak umiem najlepiej. Sadzę,że mam coś do powiedzenia na temat kotłów opalanych paliwami stałymi. Na forum nigdy nie zdradzę nazwy swojej firmy,ani nazwy kotłów które produkuję.Jeżeli nawet zostanę złapany za rękę,to będę udowadniał,że to nie moja ręka. Ja chcę być odbierany obiektywnie.Chcę byc wiarygodny.Owszem napisałem gdzieś,że w moim interesie leży prawidłowo wykonany komin.Ale nie tylko w moim.W interesie setek producentów kotłów i kominków.W interesie nas wszystkich,korzystajacych z takich urządzeń. Ja za to co tutaj robię nie oczekuję zapłaty. Ty Tomku chcesz gratyfikacji za swoją wiedzę. Przynajmniej ja to tak odbieram. Zawsze w takich przypadkach forumowicze szukać mogą podstępu. Udzielaj tylko porad.Forumowicz skorzysta z tej wiedzy.

Redakcja
23-04-2004, 16:29
Podpisujemy się pod poglądem Bio. Fachowców znajdą Forumowicze i bez stopki z adresem. Dlatego konsekwentnie usuwamy taką formę reklemy na Forum.
Redakcja

Tomasz W.
23-04-2004, 17:08
DROGA redakcjo

zbyt ogólnie rozumiecie pojęcie reklamy

informacja czym się ktoś zajmuje zawarta w 2-3 słowach nie jest tym za co chcecie linczować firmy

szczerze mówiąc nie chce mi się z wami na ten temat dłużej dyskutować

sądząc po efektach sondażu powinniście zmienić zdanie a nie zachowywać się jak wszechmogący dyktator

kto tu dla kogo jest ....

kwiatkor
23-04-2004, 17:45
JEstem przekonana, że wielu branżystów wypowiada się w dobrej wierze i wcale nie "dybie" na nas, widząc w nas tylko potencjalnych klientów.

Jeśli to prawda to, po co reklama?

Przy okazji - Tomek - złote usta za zadane przez Ciebie pytanie w ankiecie. Jest bardziej pokręcone i przebiegłe niż wypowiedzi pewnego rzecznika rządu :lol:

Luśka
23-04-2004, 18:04
Zagłosowałam na "nie'. Jeśli pierwsza część pytania ankiety jest nierozerwalnie związana z drugą - to nie. Zmienię zdanie, jeśli choć raz spotkam się z wypowiedzią producenta typu - mój wyrób jest gorszy niż firmy X, więc go raczej nie kupujcie. Przykro mi, nie wierzę w bezinteresowność wypowiedzi producentów. Życie mnie tego niestety nauczyło i dużo musi wody upłynąć, zanim zmienię zdanie. Natomiast opinie użytkowników są dla mnie najcenniejsze, bo doświadczeń ludzi, którzy na własnej skórze "przećwiczyli" różne rzeczy nie znajdę w żadnej Panoramie firm, ulotkach czy reklamach. Dlatego Forum jest dla mnie taką wiarygodną skarbnicą "wiedzy praktycznej". Jeśli chcecie Panowie Tomaszu i Bio zabierać głos na Forum, to bez reklamy. Kto będzie chciał, to Was znajdzie.

pawel.k2
23-04-2004, 18:29
Zagłosowałam na "nie'. Jeśli pierwsza część pytania ankiety jest nierozerwalnie związana z drugą - to nie. Zmienię zdanie, jeśli choć raz spotkam się z wypowiedzią producenta typu - mój wyrób jest gorszy niż firmy X, więc go raczej nie kupujcie.

Kamikadze? Spróbuj powiedzieć coś takiego o sobie swojemu szefowi jeśli pracujesz na etacie, lub zrób tak ze swoją firmą pierwsza, zacznij od siebie.

Przykro mi, nie wierzę w bezinteresowność wypowiedzi producentów.

I masz rację.

Życie mnie tego niestety nauczyło i dużo musi wody upłynąć, zanim zmienię zdanie. Natomiast opinie użytkowników są dla mnie najcenniejsze, bo doświadczeń ludzi, którzy na własnej skórze "przećwiczyli" różne rzeczy nie znajdę w żadnej Panoramie firm, ulotkach czy reklamach. Dlatego Forum jest dla mnie taką wiarygodną skarbnicą "wiedzy praktycznej".

100%

Jeśli chcecie Panowie Tomaszu i Bio zabierać głos na Forum, to bez reklamy. Kto będzie chciał, to Was znajdzie.

Ciekawe jak ma ktoś trafić do firmy jeśli nie będzie się ona reklamować na wszystkie możliwe sposoby?

kwiatkor
23-04-2004, 18:50
A teraz poważniej:

Dla mnie jedną z najcenniejszych rzeczy jakie mogę spotkać na forum muratora to, wbrew pozorom, nie wypowiedzi specjalistów. Choć dla tych wypowiedzi można stosować pewną mądrość ludową: "dobra rada lepsza jak pieniądze" to nie stanowią dla mnie o unikalności tego forum - bowiem taką wiedzę można zdobyć także z książek, prasy, spotkań i rozmów ze sprzedawcami i producentami.

To co tworzy charakter tego forum to wypowiedzi zwykłych ludzi którzy dzielą się swoimi - zwłaszcza - złymi doświadczeniami z zastosowania jakichś materiałów czy usług. Nie trudno znaleźć listę zalet czegokolwiek ale uzupełnienie tego opisu o doświadczenia zwykłych użytkowników czy klientów daje mi możliwość unikalnej obiektywizacji oceny.

Prawdą, i to potwierdzoną na forum, jest to, że takie wypowiedzi są także dziełem "ludzi z branży". Ale nie dodajmy do tego reklamy. I to z dwóch powodów:

I. Wydaje mi się, że jeśli admin dopuści jakąkolwiek "małą ale stałą reklamkę" pojawienie się wielkich reklam będzie tylko kwestią czasu (no bo niby dlaczego nie?). A tu już tylko krok do tego, co dzieje się z dużą częścią prasy: bardziej wydawcy dbają o tego, który zapewnia im byt (czyli reklamodawca) niż o czytelnika.

II. Powołując się na swoją biegłą znajomość dziedziny tworzysz swój autorytet. I nic w tym nie ma złego, a nawet wręcz przeciwnie: potrzeba na autorytetów, czyli jednostek (osób, instytucji itp.), których ocenę jesteśmy w stanie uznać za prawdziwą w sytuacjach, gdy powszechnie uznanej oceny brak lub jest ich kilka i są sprzeczne.
Takie pojęcie autorytetu wymaga od tegoż autorytetu umiejętności i możliwości szerszego i głebszego spojrzenia na dany obszar, podczas gdy sama reklama, z założenia jest tu zawężeniem i ukierunkowaniem poglądów (choć sam reklamodawca może być dużo więcej wart, choc tego nie widzimy). Dlatego też nie dziwią mnie odczucia, że takie połączenie fachowości z reklamą są równie cenne jak niektóre obraźliwe wypowiedzi anonimów.

Pozdrawiam Marek

kwiatkor
23-04-2004, 19:00
Luśka, pisząc swoją poprzednią wypowiedź nie było jeszcze na forum Twojej. W sprawie rad zwykłych uzytkowników zgadzam się z Tobą w całej rozciągłości :lol:
Trochę inaczej jest w przypadku producentów: dwukrotnie przedstawiciele dwóch dużych i znanych producentów (podkreślam przedstawiciele producentów nie handlowcy) doradzało mi inne produkty niż ich własne. Raz, bo producent wiedział, co produkuje i mimo stworzonej opinii na rynku otwarcie powiedział co i dla jakich potrzeb produkuje (chodziło o izolację przeciwwodną fundamentów). W drugim przypadku, róznież sprawa związana z wysokim poziomem wód gruntowych na mojej działce, doradził tradycyjne rozwiązanie zamiast ich nowoczesnego, ale mniej sprawdzonego w tych warunkach.




Ciekawe jak ma ktoś trafić do firmy jeśli nie będzie się ona reklamować na wszystkie możliwe sposoby?

Paweł - sądzę, że pytanie trochę nie w temacie. Oczywiście rynek to ciągła walka o klienta, czy to reklamą, formami sprzedaży bezpośredniej czy marką, jakością i referencjami. Ale nie o to tu chodzi.
Problem jest taki: jak od stosu informacji marketingowych oddzielić rzetelne doświadczenia i wiedzę, a wszczególności jak zrobić to na tym forum?

Bio
23-04-2004, 19:39
Zagłosowałam na "nie'. Jeśli pierwsza część pytania ankiety jest nierozerwalnie związana z drugą - to nie. Zmienię zdanie, jeśli choć raz spotkam się z wypowiedzią producenta typu - mój wyrób jest gorszy niż firmy X, więc go raczej nie kupujcie. Przykro mi, nie wierzę w bezinteresowność wypowiedzi producentów. Życie mnie tego niestety nauczyło i dużo musi wody upłynąć, zanim zmienię zdanie. Natomiast opinie użytkowników są dla mnie najcenniejsze, bo doświadczeń ludzi, którzy na własnej skórze "przećwiczyli" różne rzeczy nie znajdę w żadnej Panoramie firm, ulotkach czy reklamach. Dlatego Forum jest dla mnie taką wiarygodną skarbnicą "wiedzy praktycznej". Jeśli chcecie Panowie Tomaszu i Bio zabierać głos na Forum, to bez reklamy. Kto będzie chciał, to Was znajdzie.


Mam serdeczną prośbę Luśka. Wskaż chociaż jeden mój post w którym uprawiałem reklamę.Mam nadzieję,że napisałaś to z rozpędu.

pawel.k2
23-04-2004, 19:56
Paweł - sądzę, że pytanie trochę nie w temacie. Oczywiście rynek to ciągła walka o klienta, czy to reklamą, formami sprzedaży bezpośredniej czy marką, jakością i referencjami. Ale nie o to tu chodzi.
Problem jest taki: jak od stosu informacji marketingowych oddzielić rzetelne doświadczenia i wiedzę, a wszczególności jak zrobić to na tym forum?[/quote]

Właśnie to forum to robi, oddziela reklamę od porad doświadczonych i wyposażonych w wiedzę. Jesli firma tu sie zareklamuje i jednocześnie udzieli złej porady to to forum je zweryfikuje, a firma straci wielu potencjalnych klientów. Uważam, że każdy właściciel firmy jest na tym forum bardzo ostrożny z reklamą i tym co pisze. Uważam również że każda firma tu obecna (z branży) jest tu również po to by się sprzedać i pozyskać klientów (nie ma co się oszukiwać). Jedne robią to mniej inne więcej nachalniej. Co wcale nie oznacza, że nie udzielają dobrych porad, wiecej, dają za darmo swoje doświadczenie, wiedzę zdobyte przez wiele lat za cięzkie pieniądze.

Luśka
23-04-2004, 20:01
Kwiatkor, jeśli na Forum będą zabierali głos fachowcy z branży tematycznej doradzającej w szczególnych przypadkach i proponując konkretne rozwiązania - to jestem 4 łapami za. Ale podobnie jak Ty obawiam się kolejnego zalewu reklam, które i tak atakują nas z każdej strony i w nadmiarze.

Pawlek2 - no właśnie, ponieważ nikt z nas nie jest raczej kamikadze, rzetelnej informacji raczej więc nie uzyskam. Dlatego wiedza kto z forumowiczow jest producentem czy przedstawicielem jakiejś firmy nie jest mi potrzebna. Mogę ją znaleźć w równie łatwo dostępnych jak Forum źródłach. A firmy doskonale sobie radzą z reklamowaniem swoich wyrobów. Jest tyle form w marketingu, że nie muszą tego robić tutaj. Bardziej interesujące jest jak się faktycznie wyrób X czy Y spisuje w praktyce. A tego mi raczej żaden kamikadze nie powie. Nawet jeśli wie! Zresztą to firmy powinny docierać do potencjalnych klientów, a nie na odwrót. Tak to sobie wyobrażam :lol:

Luśka
23-04-2004, 20:10
Bio, wymieniłam Ciebie nie z rozpędu, ale świadomie. Jako "drugą stronę medalu". Uważam, że fachowe wypowiedzi są jak najbardziej pożądane na Forum, tylko nie łączone z reklamą. Czyli w Twoim przypadku - rób tak dalej :lol: :lol: :lol:

pawel.k2
23-04-2004, 20:12
Luśka, na Boga, więcej optymizmu i wiary w ludzi :D

Ależ ten moderator (bo to on się przyczynił do powstania ankiety) ma łeb nie od parady. Taką gorącą dyskusję sprowokować jednym ostrzeżeniem. :wink:

Tomasz W.
23-04-2004, 20:18
[quote="Luśka"]Zagłosowałam na "nie'. Jeśli pierwsza część pytania ankiety jest nierozerwalnie związana z drugą - to nie. Zmienię zdanie, jeśli choć raz spotkam się z wypowiedzią producenta typu - mój wyrób jest gorszy niż firmy X, więc go raczej nie kupujcie.

droga lusiu

ja nie jestem producentem

nie mam jedynie słusznego produktu w ofercie

ja wybieram to co najlepsze dla klienta opierając się na moim doświadczeniu a mam większe niż klient

doradzając kocioł X daję to co moim zdaniem najlepsze bo na kocioł Y też mam dobre rabaty i sprzedając go też tak samo zarobię więc moje doradztwo różni się zdecydowanie od producenta

pozdrawiam

kwiatkor
26-04-2004, 15:32
ja wybieram to co najlepsze dla klienta opierając się na moim doświadczeniu a mam większe niż klient


i moze w tym cały problem - może na forum nie chcemy pomocy tych którzy wiedzą, co dla nas najlepsze (nie tylko handlowcy, ale i politycy, dziennikarze, urzędnicy - jakże dobrze wiedzą co my potrzebujemy!) tylko sami szukamy wiedzy by umieć ocenić istniejące na rynku czy w technologiach warianty.

Sympatyczka
26-04-2004, 17:34
Głosuję na NIE!!
Przeszkadza mi taka reklama w myśl zasady "Każdy kot swoje parchy chwali". Tomaszu zastanów się, jak zadałeś nam swoje pytanie? Mówisz przy okazji.. to jakis absurd. Ty sie przede wszystkim reklamujesz a przy okazji udzielasz porad...hihi I jak widzisz jest tu wielu fachowców, którzy robią coś dla nas za darmochę, nie przy okazji.
A przy okazji :P przyjrzyj się jak relkama działa dziś na ludzi, jaka jest nachalna i wszedobylska: internet, TV, radio, prasa, ulice, sklepy, to obłęd. Niech więc forum pozostanie oazą pozbawioną takiej działalności. Ty sam staniesz się bardziej wiarygodny.
Podrawiam i głosuję za przyznaniem "Złotych ust"za sposób zadania pytania w ankiecie.

tomek1950
26-04-2004, 18:51
Głosuję na NIE!!
Podrawiam i głosuję za przyznaniem "Złotych ust"za sposób zadania pytania w ankiecie.
:D :D :D :D

Anam
26-04-2004, 19:08
ja wybieram to co najlepsze dla klienta opierając się na moim doświadczeniu a mam większe niż klient

doradzając kocioł X daję to co moim zdaniem najlepsze bo na kocioł Y też mam dobre rabaty i sprzedając go też tak samo

Ale kotłów od konkurencji nie polecasz? :lol:

Ps.Nie głosowałam bo mój mąż też zagląda na Forum i jest do tego z twojej branży :wink:
Pozdrawiam.

krzyss
29-04-2004, 12:04
Do głosujących za wyrzuceniem: A czy firma nie może powiedzieć czegoś mądrego? Przecież po to mamy swoje głowy, aby nie ulegać każdej namowie. A jak ktoś zbytnio się będzie reklamował, to "jaja" można sobie z niego porobić i od razu weselej będzie.

Tomasz W.
05-05-2004, 08:16
ja wybieram to co najlepsze dla klienta opierając się na moim doświadczeniu a mam większe niż klient

doradzając kocioł X daję to co moim zdaniem najlepsze bo na kocioł Y też mam dobre rabaty i sprzedając go też tak samo

Ale kotłów od konkurencji nie polecasz? :lol:

Ps.Nie głosowałam bo mój mąż też zagląda na Forum i jest do tego z twojej branży :wink:
Pozdrawiam.

PODAJ PROSZĘ PRZYKŁAD TAKIEJ WYPOWIEDZI

CO TO ZNACZY KOTŁY OD KONKURENCJI ... SKORO NIE JESTEM PRODUCENTEM ANI ZWIĄZANYM UMOWĄ DYSTRYBUTOREM......

Tomasz W.
05-05-2004, 08:19
Głosuję na NIE!!
Przeszkadza mi taka reklama w myśl zasady "Każdy kot swoje parchy chwali". Tomaszu zastanów się, jak zadałeś nam swoje pytanie? Mówisz przy okazji.. to jakis absurd. Ty sie przede wszystkim reklamujesz a przy okazji udzielasz porad...hihi I jak widzisz jest tu wielu fachowców, którzy robią coś dla nas za darmochę, nie przy okazji.
A przy okazji :P przyjrzyj się jak relkama działa dziś na ludzi, jaka jest nachalna i wszedobylska: internet, TV, radio, prasa, ulice, sklepy, to obłęd. Niech więc forum pozostanie oazą pozbawioną takiej działalności. Ty sam staniesz się bardziej wiarygodny.
Podrawiam i głosuję za przyznaniem "Złotych ust"za sposób zadania pytania w ankiecie.

Dziękujęza nadany tytuł ....

swoją drogą jest to dowód na to że często ludzie nie czytają dokłądnie i zajmują stanowisko

uważam że krytyka nie na temat źle świadczy o krytykującym

pozdrawiam czytających dokładnie :)

Joasia
09-05-2004, 03:20
A ja nie jestem przeciwniczką informacji w stopce, że autor jest firmą. Przeciwnie - wolę to wiedzieć, bo dzięki temu mogę zweryfikować taki post, podejść do niego z większym krytycyzmem.
Padł tu juz przykład Julii i Kasty. Wyobraźcie sobie ten post Julii z napisem w stopce: jestem pracownikiem Kasty. Tamta sprawa to oczywiście przykład skrajnej nachalności i niewytłumaczalnej niewiary w inteligencję forumowiczów. Ale tak sobie myślę, że pewnie są tu autorzy nieco bardziej finezyjni. A ja kryptoreklamy nie lubię jeszcze bardziej, niż reklamy.