PDA

Zobacz pełną wersję : Malowanie mebli z laminatu



colour
23-11-2011, 12:22
w dziale "Wnętrza" wątek przepadł jak kamień w wodę zatem tu ponowię próbę

Czy w ogóle można ładnie przemalować meble z laminatu? I tu moje 2 pytania:
1. Meble w mojej kuchni były robione na wymiar (mają ok 8-9lat) i w sumie bardzo mi odpowiadają zabudową ale na fronty laminowane imitujące drewno jasny orzech nie mogę już patrzeć, uchwyty i wyprofilowanie jest bardzo ładne zatem czy można takie meble przemalować np. na biało? Czy mogę zrobić to sama czy u stolarza? Czy można dokonać takiego przemalowania żeby farba trzymała się dobrze i żeby to nie wyglądało jak jakaś prowizorka?

2. Chciałabym też przemalować szafę komandor też z laminatu i tego chciałabym już dokonać sama, to są po prostu całkiem gładkie powierzchnie. I tu się pojawia pytanie - jaka farba? akrylowa? emalia do drewna? Powinnam zrobić to pistoletem czy dobry wałek wystarczy? Dodam, że malowanie nie jest mi całkiem obce.
Będę wdzięczna za podpowiedzi.

Rtoipb
04-12-2011, 21:55
Czy fronty nie są przypadkiem foliowane ( przód i boki drewnopodobne a wewnętrzne strony są białe)
jeżeli tak to niestety nie przemalujesz ich w prosty sposób farba nie będzie się trzymała.
Co do szafy może być farba akrylowa, a sposób malowania pistolet chyba najlepszy efekt da

colour
06-12-2011, 09:35
Dzięki, chyba masz rację z tymi frontami, ech chyba będę musiała się przejść do stolarza z szufladą i zobaczymy co on na to, bo w sumie powierzchnia tego jest matowa i aż się prosi o malowanie :) .
Natomiast szafa na bank zostanie przemalowana.