PDA

Zobacz pełną wersję : Kominek z zamknięciem gilotynowym, szyba pionowa



q12
24-11-2011, 14:10
Witam,

Przeglądam kominki różnych firm z pionową szybą z zamknięciem gilotynowym, ale jest tego jak na lekarstwo.
Spartherm ma fajny model Arte Bh 3s, ale szyba nie otwiera się całkowicie.

Znalazłem modele:
KFD Linea - V 1080,
Austro Flamm - Minos.

Czy ktoś miał do czynienia z tymi modelami? Jak się sprawują w użytkowaniu? Czy nie mają problemów użytkowych z takim zamykaniem?
A może ktoś mógłby polecić jakiś inny model?

Kominek ma być z zewnętrznym doprowadzeniem powietrza, bez żadnych płaszczy wodnych czy też DGP.

Z góry dziękuję

house4live
24-11-2011, 14:35
Witam,

Przeglądam kominki różnych firm z pionową szybą z zamknięciem gilotynowym, ale jest tego jak na lekarstwo.
Spartherm ma fajny model Arte Bh 3s, ale szyba nie otwiera się całkowicie.

Znalazłem modele:
KFD Linea - V 1080,
Austro Flamm - Minos.

Czy ktoś miał do czynienia z tymi modelami? Jak się sprawują w użytkowaniu? Czy nie mają problemów użytkowych z takim zamykaniem?
A może ktoś mógłby polecić jakiś inny model?

Kominek ma być z zewnętrznym doprowadzeniem powietrza, bez żadnych płaszczy wodnych czy też DGP.

Z góry dziękuję


Żaden z wkładów dostępnych na rynku nie otwiera się na 100%, jeżeli chodzi o mechanizm podnoszenia szyb w formie gilotyny.

KFDesing Linea H 1080 2.0 CI - w miarę ciekawy model, jeżeli nie masz wielkich wymagań, jeżeli chodzi o szczegóły wykonania. A na pewno wkład cechujący się bardzo dobrą ceną w stosunku do konkurentów, których wymieniłeś.

Jeżeli chodzi o Austroflamma, warto dołożyć parę złotów, lub ojro na Spartherma. Zyskasz niezawodny mechanizm podnoszenia drzwi. A jak to ktoś wcześniej w innym poście napisał, Spartherm wyznaje zasadę, że nawet Mercedes się psuje, z tym, że różnica jest taka, że w razie czego ich serwis działa w taki sposób, aby to najmniej zabolało klienta.

margod
24-11-2011, 16:05
A jak to ktoś wcześniej w innym poście napisał, Spartherm wyznaje zasadę, że nawet Mercedes się psuje, z tym, że różnica jest taka, że w razie czego ich serwis działa w taki sposób, aby to najmniej zabolało klienta.
O ile zakupi się Spartherma u autoryzowanego przedstawiciela a nie w firmie, która sprowadza te wkłady własnymi kanałami.

M***ki
24-11-2011, 16:42
Coś nie lubisz Daniela..

q12
24-11-2011, 16:47
Jest jeszcze wkład kominkowy:
Bodart & Gonay - Phenix 650,
który patrząc na wymiary posiada możliwość pełnego otwarcia drzwiczek oraz dodatkowo posiada możliwość stosowania jako palenisko otwarte.

Niestety nie posiada popielnika. Czy popielnik jest istotny i przydatny przy użytkowaniu kominka?

margod
24-11-2011, 20:01
Coś nie lubisz Daniela..
Niech tylko Romotop pokaże się w Hagosie, zobaczymy co wtedy będziesz śpiewał :)
Nic nie mam do uczciwej i zdrowej konkurencji, ale to działanie nie do końca jest fair.

Kominki Piotr Batura
24-11-2011, 20:18
A kto powiedział, że nie ma ? :)

q12
24-11-2011, 20:27
Widzę, że rozmowa powoli schodzi z tematu....

Czy ktoś zna kominki Bodart & Gonay - Phenix 650 (lub z tej linii)?

eniu
24-11-2011, 20:43
Widzę, że rozmowa powoli schodzi z tematu....

Czy ktoś zna kominki Bodart & Gonay - Phenix 650 (lub z tej linii)?


Tak znam . Konkretnie to palenisko świetnie
się prezentuje , fajnie się w nim pali , tylko broń Cie Panie
dotykać za często . Delikatne jak większość "Bodartów".

Do świecenia , może ewentualnie być . Do grzania - odpuść.

M***ki
25-11-2011, 14:40
Czyli mamy nowe zastosowanie kominków.. do święcenia :D

q12
25-11-2011, 19:11
A można prosić Mistrza Zduńskiego o opinie na temat wymienionych w poście kominkach i może o polecenie jakiegoś / jakiś kominków zgodnych z tytułem postu?

Z góry dziękuję

eniu
25-11-2011, 19:46
A można prosić Mistrza Zduńskiego o opinie na temat wymienionych w poście kominkach i może o polecenie jakiegoś / jakiś kominków zgodnych z tytułem postu?

Z góry dziękuję



Łatwo się domyślić odpowiedzi , o ile łaskawca raczyłby odpowiedzieć.
Z wymienionych przez Ciebie firm : Spartherm, KFD, Austroflam,
Bodart&Gonay - najlepszy jest... ROMOTOP :D

q12
25-11-2011, 20:43
Chętnie przyjrzałbym się i Romotop, jednakże poszukuję:

Wkładu Kominkowego z zamknięciem gilotynowym i szybą pionową.

A takich jest jak na lekarstwo. Nie ograniczam się do wymienionych wcześniej (chociaż mnie zainteresowały i ciekawy jestem opinii o nich ludzi, którzy mają coś do czynienia z kominkami).

Znalazłem również fajny wkład Brunnera - ale ta cena co znalazłem, to mnie ... Co kominki Brunnera mają takiego w sobie, że są w takowej cenie (tylko proszę nie pisać, że to Bentleye wśród kominków - tylko wymienić, co dokładnie je wyróżnia spośród innych).

Znalazłem jeszcze AXIS Z 800 I - ma / miał ktoś jakieś doświadczenie z tym wkładem?

A może ktoś zna jakieś inne, godne polecenia wkłady kominkowe z zamknięciem gilotynowym i szybą pionową.

M***ki
26-11-2011, 06:44
Axis ... odpuść sobie .. Polecam Spartherm . Proponuje odpuścić sobie głupie komentarze "enia", szkoda czasu na czytanie takich bzdur i złośliwości Kolegi który ma 2 loginy ...

barnio
12-12-2011, 23:26
Co sądzicie o kominkach Romotop Dynamic 055 C CDP lub Hajduk Volcano 2Ph, to dwa obecnie najtańsze kominki z podnoszoną szybą.

Forest-Natura
13-12-2011, 08:03
Witam.
Jest dużo innych - tańszych.
Ale z reguły przy takich wkładach "taniość" zaczyna się odbijać czkawką już przy pierwszych problemach z mechanizmem podnoszenia drzwiczek ...
Jak przestaną się płynnie podnosić, zaczną wydawać przy tym dziwne dźwięki, padnie łożysko, naciągną się linki, wykrzywią się prowadnice których nie można wyregulować - producent powie Ci że to Twoja wina bo ... pewnie we wkładzie była za wysoka temperatura (palone w nim przecież było ...) :rolleyes:
Hajduk "cieszył się" taką opinia - jak jest teraz nie wiem. Romotop ... nie ma żadnego serwisu w naszym kraju - mówi że się nie psują ich wyroby i dlatego nie potrzebują go mieć.
Zainwestuj w Spartherma lub Austroflamm'a. To pewniaki. Brunner też - ale zależy gdzie kupisz (serwis z prawdziwego zdarzenia ma tylko jeden z polskich dystrybutorów). MCZ, Hajduk, Kobok, Sparke, Lazar, Rueg ... jest jeszcze dużo innych producentów.
Pozdrawiam.

M***ki
13-12-2011, 15:08
Romotop ... nie ma żadnego serwisu w naszym kraju - mówi że się nie psują ich wyroby i dlatego nie potrzebują go mieć.


Kolego Nowakowski/Forest Natura : To że nie lubisz tej firmy wcale nie upoważnia Ciebie do pisania nieprawdy , jak dobrze wiesz serwis firmy Romotop prowadzony jest w całej EUROPIE przez PRODUCENTA, poprzez Dział Serwisowy . Nie ma więc czegoś takiego jak firma serwisowa w Polsce . Wszelkie naprawy gwarancyjne i pogwarancyjne wykonywane są przez ekipę z Czech .

Nefer
13-12-2011, 15:09
Co znaczy, że nie otwiera się całkowicie ? Mój Spatherm otwiera się do końca ...oczywiście rączka nie "wchodzi w obudowę" ale mówimy o kilku centymetrach - tyle co rama szyby.

Kominki Piotr Batura
13-12-2011, 15:17
Co znaczy, że nie otwiera się całkowicie ? Mój Spatherm otwiera się do końca ...oczywiście rączka nie "wchodzi w obudowę" ale mówimy o kilku centymetrach - tyle co rama szyby.


To znaczy, że u Ciebie zatrzymuje się załóżmy 6 cm przed górną
krawędzią , a w tym modelu jest to 15 cm. Zakładając ,ze cała
wysokość to 45 cm , zostaje Ci 30 cm na oglądanie ognia podczas
palenia z podniesiona szybą.


Tu opisałem to szerzej:http://forum.muratordom.pl/showthread.php?187740-Kominek-z-szyba-otwieran%C4%85-pionowo-do-g%C3%B3ry&p=5059971&viewfull=1#post5059971

Nefer
13-12-2011, 16:00
Nie wiem czy jest nawet te 6 cm....

http://www.900f.ru/components/com_virtuemart/shop_image/product/SPEEDY%20RDRh_2.jpg

Kominki Piotr Batura
13-12-2011, 16:11
Tak mi się kojarzy. Szyba wysoka na 570 mm, chowa sie w
kieszeni z blachy wysokiej na 540 mm . Daje to różnicę 30 mm.
Ale w tej kieszeni są odbojniki ze sprężynami ,które mają też
jakąś długość.

Nefer
13-12-2011, 19:34
Możet być - niezauważalne dla widza :)

M***ki
14-12-2011, 07:27
Szyba /drzwiczki musi być poniżej ponieważ powietrze podawane z góry "zakręca" na ramie trzymającej szkło , w innym przypadku mogłoby wyciągać dym na pomieszczenie . Nie wiem z jakiego okresu produkcji był wkład mierzony przez Piotra , możliwe że w starszych /pierwszych egzemplarzach/ był taki otwór na dokładanie drewna.

Nefer
14-12-2011, 12:00
Tak mi się kojarzy. Szyba wysoka na 570 mm, chowa sie w
kieszeni z blachy wysokiej na 540 mm . Daje to różnicę 30 mm.
Ale w tej kieszeni są odbojniki ze sprężynami ,które mają też
jakąś długość.

Masz rację Piotrze, dokładnie 7,5 cm :)

Forest-Natura
14-12-2011, 21:39
WItam.

Wszelkie naprawy gwarancyjne i pogwarancyjne wykonywane są przez ekipę z Czech .
W Hiszpanii i Rosji też ?
Nie prościej napisać że nie ma u nas w kraju serwisu tej firmy ?
Tak nawiasem - nie życzę sobie szanowny Miszczu żebyś używał tutaj mojego nazwiska. Łamiesz w ten sposób regulamin forum.
Pozdrawiam.

M***ki
15-12-2011, 17:05
WItam.

W Hiszpanii i Rosji też ?
Nie prościej napisać że nie ma u nas w kraju serwisu tej firmy ?
Tak nawiasem - nie życzę sobie szanowny Miszczu żebyś używał tutaj mojego nazwiska. Łamiesz w ten sposób regulamin forum.
Pozdrawiam.

Nie życzę sobie abyś po chamsku kpił sobie z tytułu MISTRZ ZDUŃSKI . Jeśli sam zdałeś ostatnio egzamin na CZELADNIKA w zawodzie zdun to choćby z tego powodu nie powinieneś kpić z kogoś kto od dawna ma tytuł MISTRZ . Twoje zachowanie w stosunku do mnie jest najlepszym przykładem co kryje się pod płaszczykiem pięknych cytatów a literatury.

M***ki
15-12-2011, 17:12
WItam.


Nie prościej napisać że nie ma u nas w kraju serwisu tej firmy ?.

To że ktoś wielokrotnie powtarza KŁAMSTWO o braku serwisu firmy Romotop w Polsce , nie zmienia faktu że fabryczna ekipa serwisowa wykonuje wszelkie naprawy . Jeśli ktokolwiek ma co do tego obiekcje bezpośredni kontakt znajduje się na stronie głównej www.romotop.pl Telefon kontaktowy 00420 556770915 , e-mail [email protected]

Forest-Natura
15-12-2011, 17:34
Witam.
Wiesz co - papiery to ja sobie robię dla kaprysu mojego. I przyjemności. Z marszu i eksternistycznie.
Szkoda słów ... Miszczu ... szkoda słów ...
Pozdrawiam.

eniu
15-12-2011, 17:38
Mistrzu . Zachowujesz się coraz częściej jak kretyn (nie piszę, że
jesteś kretynem, tak dla ścisłości :)). Zachowując się jak kretyn,
czujesz się zwolniony z myślenia. Do tego masz poważne problemy
z koncentracja uwagi, co skutkuje nieuważnym czytaniem tekstów
pisanych . Kretyn też by nie zauważył, że Forest pisał o braku serwisu
w Polsce. Oszczędź nam swoich tyrad, bo kretynów wokół mnóstwo,
więc po co nam jeszcze Mistrz, który pisze jak kretyn? Sam podajesz
linki do Czech, czyli serwisu w Polsce nie ma . I niema problemu,
Przyjadą Czesi, naprawią, i po kłopocie...Swoja drogą po co serwis
skoro Romotop NIGDY SIĘ NIE PSUJE . Nie sadzisz ,że to też kretynizm?
Serwis do nie psujących się wkładów ?

M***ki
16-12-2011, 06:21
Witam.
Jest dużo innych - tańszych.
. Romotop ... nie ma żadnego serwisu w naszym kraju - mówi że się nie psują ich wyroby i dlatego nie potrzebują go mieć..

Pisanie że NIE MA ŻADNEGO SERWISU W NASZYM KRAJU , sugeruje że klient kupując jest pozbawiony serwisowania tych wyrobów , jest to całkowicie niezgodne z prawdą . Serwis prowadzony jest przez wyspecjalizowaną grupę fabrycznych ślusarzy którzy doskonale znają wszystkie modele oraz są dobrze wyposażeni warsztatowo . Utrzymanie takie grupy do napraw gwarancyjnych i pogwarancyjnych ma sens w przypadku firmy która produkuje od 16 lat duże ilości palenisk . Od kilku lat produkcje utrzymuje się na poziomie 40 000 palenisk .

M***ki
16-12-2011, 06:26
.
Wiesz co - papiery to ja sobie robię .
Szkoda słów ... Miszczu ... szkoda słów ...
.
Papiery to możesz sobie zrobić .. kultury osobistej nadal brak .Kultura to coś się ma albo nie . Twoje pisanie Miszczu jest dobrym dowodem na to jakim naprawdę jesteś człowiekiem .

Forest-Natura
16-12-2011, 07:34
Witam.
No patrz ... temat był o paleniskach z drzwiczkami gilotynowymi, a tu nagle się porobiło tak, że musimy znów jakoś ścierpieć Twoją obecność na FM ... Miszczu ...

Dla tych co się pogubili - dla przypomnienia można przeczytać post nr 16 i dalszą wymianę zdań pomiędzy Nefer i Piotrem.
Jeszcze gwoli wyjaśnienia podnoszenia drzwiczek w paleniskach z pionowym przeszkleniem (wyższym niż szerszym) zwłaszcza tym naprawdę dużym (wysokość przeszklenia 70 - 80 cm i więcej). W takich wkładach szyba nie może się chować w całości bo mogło by to powodować poddymianie paleniska. Dlatego szyby takie podnoszą się do około połowy wysokości - wystarczającej do dołożenia drewna. Jeżeli komuś zależy na walorach estetyczno - wizualnych, to można takie palenisko zakupić bez dolnego szprosa/części ramki drzwiowej. Wtedy widoczna jest tylko sama krawędź szyby.
Teraz warto odnieść się z tym wszystkim do palenisk tej samej wysokości ale tylko z otwieranymi drzwiami na bok. Jak się tak popatrzy to jest to domena głównie ... polskich producentów, którzy mając w nosie to, że będzie się później dymić na salon u kogoś, wykorzystują troszkę mniejszą zasobność portfela przeciętnego Polaka i produkują takie "tańsze" cuda techniki z szybami ... nawet metrowej wysokości z paleniskiem płytkim na 30 cm i otwieraniem tylko na bok.
No ale miało być o zamykaniu gilotynowym ... to powyższe to taka mała dygresja.
Pozdrawiam.

eniu
16-12-2011, 07:48
Zapomniałeś dodać Forest,ze złośliwy bywasz. Wiem, trudno się
powstrzymać słysząc lamenty i kretyńskie wypowiedzi...:(

Forest-Natura
16-12-2011, 08:08
Witam.
Się przyznaję ... bywam ... :oops:
Zwalczam to w sobie jak mogę. Miszcz jest doskonałym zaworem bezpieczeństwa jak mi silnej woli zbraknie ...
Pozdrawiam.

eniu
16-12-2011, 09:35
Silnej woli mu nie brakuje, by tak się wystawiać na ostrzał...
Szkoda,że inne cechy słabiej mu się rozwinęły, byłoby może
nudniej ale mniej idiotycznie na forum...:D

q12
19-12-2011, 11:21
PRZYPOMINAM wszystkim, że ten wątek nazywa się: "Kominek z zamknięciem gilotynowym, szyba pionowa"

TYCH, którzy chcieliby wypowiadać się na inny temat, zapraszam do innych wątków.

Dziękuję wszystkim, którzy wypowiedzieli się na temat kominków.
Dziękuję ci Nefer, dlatego że szczególnie cenne są dla mnie uwagi użytkowników.

ZAPRASZAM do dalszej merytorycznej 'rozmowy'.

piogron
06-03-2012, 17:31
Co jest główną zaletą kominków z zamknięciem gilotynowym, tylko wygoda otwierania? Czy też można tych kominków używać jak z otwartą komorą spalania?

Kominki Piotr Batura
06-03-2012, 20:18
Dla mnie główna zaleta to właśnie funkcja, dająca namiastkę
kominka otwartego, przy zachowaniu cech paleniska z drzwiami.

M***ki
07-03-2012, 09:42
Co jest główną zaletą kominków z zamknięciem gilotynowym, tylko wygoda otwierania? Czy też można tych kominków używać jak z otwartą komorą spalania?

Można używać jako otwarte paleniska . Dodatkowo łatwiej obsługiwać , dokładać drewna wyjmować popiół , gdy są zastosowane często takie wielkie szyby.