PDA

Zobacz pełną wersję : Pytanie o izolację szmaba



Mariuszż
22-04-2004, 09:59
Witam, mam zamiar budowac sam szambo, bedzie ono z bloczków betonowych popularnie zwanych "emkami" lub "kanoldami". Mam zamiar wysmarowac je od wenatrz i od zewnątrz "czymś" i tu mam właśnie problem czym to zrobic??? Ściany funadamentowe piwnicy domu otynkowałem i najpierw zagruntowałem Izolbetem A a potem dałem dwie warstwy Izolbetu K, natomiast szambo to szambo, wiadomo środowisko bardziej nieprzyjazne no i nie mam zamiaru go tynkować od środka, a może wytynkować tylko od zewnątrz i tak samo jak na domu Izolbet A +K?? Pomóżcie i podzielcie się swoimi doświadczeniami w tym względzie.
Dzięki za wszelkie sugestie.
Mariusz

tczarek
22-04-2004, 11:24
Pisz sensownie nazwę wątku To taka uwaga na przyszłość.
Nie wiem czy jest sens w budowaniu szamba. Z tego co wiem to nadzory budowlane mogą zapytać o atest i co wtedy. Można kupić całą masę gotowych betonowych szamb i nie wiem czy budowa i uszczelnienie i niepewność warta jast takiej ceny.

plp
22-04-2004, 11:25
Może prościej tak: 3 osadniki po 4 kręgi fi 100 lub fi 200 ?
Pomalowane z zewnątrz czymś czarnym, nie pamiętam nazwy, bitumex albo podobnie.

Koparka, 3 - 4 godziny i szambo ustawione i zasypane. Potem tylko wybetonować dna, zabetonować łączenia kręgów i porobic przepusty.

Chyba prościej.

PS. Mój sąsiad postanowił wylać szambo z betonu. Miał pecha, w trakcie prac było dużo obfitych deszczów i burz. W efekcie wymurował to z pustaków szalunkowych zalanych betonem. Trwało to 3 tygodnie, a większość czasu poświęcił na wyciąganie z dołu błota, taplając się w nim po kolana.

PL