PDA

Zobacz pełną wersję : Jedna pompa na trzy mieszkania.



dabliues
25-11-2011, 15:40
Witam
Planuje wybudowanie szeregowca z 3 mieszkaniami. powierzchnia użytkowa jednego segmentu to 160m2. całości prawie 500m2

Czy jest możliwość zastosowania jednej pompy ciepła? Jak wtedy wygląda regulacja temperatury w poszczególnych mieszkaniach oraz dystrybucja ciepłej wody??
Jaką powierzchnie działki trzeba przeznaczyć na kolektor poziomy??
Czy będzie to ekonomiczniejsze od zastosowania 3 mniejszych pomp??

Liwko
25-11-2011, 15:52
Pytanie, czy to będą mieszkania jednej rodziny, czy każde z osobna do sprzedaży.

dabliues
25-11-2011, 15:58
Pytanie, czy to będą mieszkania jednej rodziny, czy każde z osobna do sprzedaży.

Zapewne chodzi o podział kosztów?? Rachunki dla każdego z mieszkań osobne, chociaż z prądem nie powinno być problemu, można dać podlicznik i dzielić się kosztami.

Liwko
25-11-2011, 16:08
Zapewne chodzi o podział kosztów?? Rachunki dla każdego z mieszkań osobne, chociaż z prądem nie powinno być problemu, można dać podlicznik i dzielić się kosztami.

Problem będzie polegał na ustawieniu odpowiednich temperatur. Podłogówka to system naczyń połączonych, w jednym mieszkaniu przykręcisz pójdzie do innego. To samo z CWU. Cieżko będzie tak to zbudować, by wszyscy byli zadowoleni. Moim zdaniem, lepiej jest zrobić trzy osobne systemy. DZ tak czy siak będzie miało jeden rozmiar, to samo z GZ. Jedynie pompy trzeba trzy i trzy instalacje. Wcale nie musi to być droższe, a zdecydowanie będzie lepszym rozwiązaniem.

dabliues
25-11-2011, 17:18
pytanie, jaka bedzie roznica w cenie.

Liwko
25-11-2011, 17:36
pytanie, jaka bedzie roznica w cenie.

To zależy od firmy. Ja mam PC polskiej firmy i sobie bardzo chwalę, a kosztuje 1/3 ceny tych zachodnich. Jeżeli weźmiesz trzy sztuki to i cena pompy jak i instalacji pewnie będzie niższa.
W jakim regionie będzie ta inwestycja?

dabliues
25-11-2011, 20:37
W jakim regionie będzie ta inwestycja?

Poznań

Liwko
25-11-2011, 23:14
Poznań

No to witam ziomka:) Pod nosem masz instalatora, który mi zakładał PC.
http://ppcpompy.eu/page14.php
Zadzwoń i zapytaj o najlepsze rozwiązanie. Pozdrów go od Liwko;)