PDA

Zobacz pełną wersję : Szukam instalatora - Warszawa



Aggula
26-11-2011, 16:42
Witam serdecznie!
Proszę Was o namiary (na pw, lub bezpośrednio w wątku, jak kto woli) na dobrych, sprawdzonych instalatorów pomp ciepła. Zamierzam zacząć zbierać oferty, interesują mnie pompy Nibe, Alfa, Notec, Vaillant, Danfoss, Siebel Eltron, IVT/Buderus/Junkers.

Będę wdzięczna za sprawdzone namiary!

hydraulik_
27-11-2011, 14:49
Nie będę polecał siebie .Ale czasami takie kontakty można uzyskać właśnie w tych wymienionych firmach.
Ja lubię stiebla .Ale obecnie polecam PC powietrze woda .Domów około 200 m2 to dobre rozwiązanie

Grem
27-11-2011, 15:23
interesują mnie pompy Nibe, Alfa, Notec, Vaillant, Danfoss, Siebel Eltron, IVT/Buderus/Junkers.

Przekrój producentów imponujący. Czym się kierujesz, że aż tyle modeli bierzesz pod uwagę? Nieczęsto się zdarza, że inwestorowi jest wszstko jedno jaka pompa stanie u niego w domu.

Aggula
27-11-2011, 18:55
Do tej pory bylam zdecydowana na Nibe. Ale juz wiem, ze wymienione przeze mnie firmy produkuja podobne pompy, ktore maja szanse sprawdzic sie w moim domu rownie dobrze. Nie wiem, na jakiej podstawie mam sie "zawezic", jesli poziom halasu nie jest w moim przypadku istotny, a z mojego researchu wynika, ze to glowna roznica miedzy Nibe a reszta konkretnych firm, ktore wybralam. Nie szukam przeciez "czegokolwiek".

photos
27-11-2011, 19:23
ja mam viessmanna i jest okej. Ale jakbym stal przed wyborem raz jeszcze, pewnie bylby ecopower albo ecopol. Viessmann ma suepr sterownik, marki ktore wymienilas zapewne tez. I to raczej koniec zaley, bo srodek kazda ma prawie identyczny.

sledz98
27-11-2011, 21:23
... z mojego researchu...

Wybacz moje czepialstwo - ale do jasnej ciasnej, czy język polski naprawdę nie ma swoich określeń na czynność poszukiwania? Już bez przesady z tymi angloizmami wsadzanymi bez sensu gdzie popadnie.

Aggula
27-11-2011, 22:18
Photos, a jak z serwisem wspomnianych przez Ciebie pomp? to dla mnie tez istotny czynnik wyboru, z tego tez powodu Nibe spada nizej na liscie.

photos
28-11-2011, 09:39
Photos, a jak z serwisem wspomnianych przez Ciebie pomp? to dla mnie tez istotny czynnik wyboru, z tego tez powodu Nibe spada nizej na liscie.
Ja jestem zbyt mało doswiadczony żeby powiedziec cos na ten temat, zbyt krótko uzytkuje. Ale Viessmann jest wszędzie więc myślę że nie byłoby problemu. Tylko patrząc na doświadczenie innych serwis raczej sie tu nie przydaje, takze ten czynnik postawiłbym raczej na koncu listy wymagań.

Grem
28-11-2011, 20:29
Zgadzam się z photosem. Przy pompach tak zaawansowanych technologicznie serwis rzadko się przydaje. Zastanawiam się tylko co jest nie tak z serwisem Nibe. Montuję ich sporo i na razie nie było wpadki. A że trzeba sporo umieć by otrzymać autoryzację, to chyba lepiej. Nie ma nic gorszergo dla marki jeśli jeśli jeden serwis musi poprawiać po drugim.

wihajster
01-12-2011, 21:05
A ja mam nieco inne doświadczenia, z serwisu i napraw...
Zaawansowanie technologiczne nie jest synonimem małej awaryjności, powiem więcej - wręcz przeciwnie....

A drugie - gdzie to zaawansowanie technologiczne we wieśku? Tak szczerze? Bo słabo zauważam. Wręcz przeciwnie, parę błędów konstrukcyjnych już miałem przy okazji naprawy maszyny tejże firmy.

Aggula
05-12-2011, 07:15
Grem, Nibe super, słyszałam tylko, że może być kiepsko po okresie gwarancyjnym...

Wihajster, to co w takim razie polecasz...?

photos
05-12-2011, 08:08
A ja mam nieco inne doświadczenia, z serwisu i napraw...
Zaawansowanie technologiczne nie jest synonimem małej awaryjności, powiem więcej - wręcz przeciwnie....

A drugie - gdzie to zaawansowanie technologiczne we wieśku? Tak szczerze? Bo słabo zauważam. Wręcz przeciwnie, parę błędów konstrukcyjnych już miałem przy okazji naprawy maszyny tejże firmy.
Każda pompa będzie raczej podobna więc zaawansowania technologicznego ,które zdecydowanie pozwala górować jednej marce nad drugą raczej nie znajdziemy. W sterownikach już tak. Nie wiem jak w Nibe ale raczej na pewno tak jak Viessmann ma dosyć rozbudowany sterownik.

photos
05-12-2011, 08:23
Grem, Nibe super, słyszałam tylko, że może być kiepsko po okresie gwarancyjnym...

Wihajster, to co w takim razie polecasz...?
Ale co słyszałaś, mów konkretnie i będzie wtedy wiadomo...
To nie sa nowe samochody gdzie psuja sie wtryski, siada dwumasa i ciągle miga sprężyna bo mamy np zapchany DPF.

W pompach jeżeli nie ma jakiejś wady fabrycznej na dobrą sprawę poza sprężarką nie ma co się zepsuć. Nie wiem do czego tam ma być ten serwis. Bardziej do niepoprawnie wykonanej instalacji lub złego ustawienia, wyregulowania ale do samego urządzenia raczej nie będzie potrzebny. Oczywiście nie mozna generalizować bo może sie coś stać ale, w końcu to tylko urządzenie.
Ja powiem szczerze że brałbym teraz Polskiego Ecopola. Kiedy ja kupowałem pompe mieli podobna cene do mojej ale właściciel ekopolu dopiero zaczynał z tym tematem i nie bardzo mógł mi pokazać jakąś instalacje z jego urządzeniem. Miał u siebie zamontowana ale on ma dolne źródło na studniach i za bardzo mnie to nie interesowało. Patrząc teraz jak się rozwinął i i zaglądając do środka pompy jak to uczynił Adam można śmiało powiedzieć że nie odbiega wykonaniem od drogich marek. Nie ma tam żadnej chińszczyzny jak co niektórzy podejrzewali. Jedynie obudowa i sterownik zdradzają cene produktu ale to moim zdaniem powinno się najmniej liczyć. Mało tego w środku wszystkie rurki czy to z z glikolem czy do parownika są zaizolowane, sam parownik również. Sprężarka tez jest zaizolowana wełną mineralna,dzięki temu nie traci temperatury i wycisza hałas. Mój veissmann nie jest już tak zaizolowany.
Jest jeszcze jedna polska firma PPC, maja również przystępne ceny. Oczywiście tych firm jest więcej np Nateo, ale ich to chyba bym nikomu nie polecił, produkt może prezentuje się bardzo ładnie ale do ich obsługi to chyba każdy miał jakieś ale, potrafili wziąć zaliczkę na pompę i nie dostarczyć urządzenia przez kilka miesięcy, a ceny ich pomp to chyba nawet viessmanna przewyższają.
Zastanów się poważnie czy chcesz wydać 25-30 tys zła na coś co możesz mieć za 15 tys i będzie równie dobrze spełniało swoje zadanie.