PDA

Zobacz pełną wersję : Pompa ciepła - chińszczyzna z kompresorem Panasonic - proszę o opinie



Strony : [1] 2 3 4

amir
27-11-2011, 12:28
Witam

Znalazłem taki wynalazek: http://allegro.pl/pompa-ciepla-woda-woda-7kw-sprez-panasonic-i1942174044.html
Koszt tej pompy to zaledwie 5600pln. Ile do tego będę musiał dołożyć aby zbudować samodzielnie instalację typu woda-woda? Działka ma powierzchnię zaledwie 600m2 a więc poziomy kolektor odpada. Za to mam na działce bardzo wysoki poziom wody gruntowej (0,8m do 1m) - niestety dość agresywna. Czy da się użyć takiej wody przez jakiś dobry wymiennik (tytanowy?) do instalacji z pompą tego producenta? Jakie to mogły być koszty? Co w ogóle sądzicie o tej pompce? Chcę zbudować nieduży domek 90m2 a całkowita 120m2 (z tym, że w tym skosów sporo) i dobrze go ocieplić. Dom postawiony ma być na płycie fundamentowej ogrzewanej. Dodam, że na tym terenie występuje warstwa wodonośna (są nawet ujęcia wody) - niestety nie wiem jeszcze na jakiej głębokości...

sledz98
27-11-2011, 21:26
Przy działce 600m możesz dać PC z bezpośrednim parowaniem (Zirius, ClimaComfort). Oczywiście koszt będzie sporo większy od prezentowanej przez Ciebie PC. Ja mam podobną działkę (696m2) i spokojnie zakopałem 210m bieżących rury na głębokości 0,8m. Wody podobnie do Ciebie mam właśnie na tej głębokości.

wihajster
01-12-2011, 20:45
Odradzałbym system woda-woda.... "NIBY" ma wyższą sprawność, choć to dyskusyjne w niektórych przypadkach, to ryzyko jest bardzo duże.
Pompy z ciężkimi uszkodzeniami jakie naprawiałem to właśnie "po dwóch studniach" - masakra.

Gdzie planujesz inwestycję?

..a w ogóle jeśli chcesz zastosować wymiennik pośredni aby jakoś zabezpieczyć samą pompę ciepła to efektywność całości spadnie Ci poniżej obyczajnej glikolowej niestety.
A na tę pompę nawet patrzeć nie będę, sorry ;)

amir
02-12-2011, 15:19
Odradzałbym system woda-woda.... "NIBY" ma wyższą sprawność, choć to dyskusyjne w niektórych przypadkach, to ryzyko jest bardzo duże.
Pompy z ciężkimi uszkodzeniami jakie naprawiałem to właśnie "po dwóch studniach" - masakra.

Gdzie planujesz inwestycję?

..a w ogóle jeśli chcesz zastosować wymiennik pośredni aby jakoś zabezpieczyć samą pompę ciepła to efektywność całości spadnie Ci poniżej obyczajnej glikolowej niestety.
A na tę pompę nawet patrzeć nie będę, sorry ;)

Buduję w okolicach trójmiasta. Natomiast dlaczego nie spojrzysz na tę pompę?:) Ponoć sprężarka jest Panasonica?:)
Gość twierdzi, że w kraju pracuje kilka instalacji a tutaj jego katalog:
http://keno-energy.com/pdf/wodnenew.pdf

sledz98
02-12-2011, 17:01
Wpadnij do mnie (lębork) to Ci pokażę moje Ziriusa :)

amir
02-12-2011, 20:32
Popatrzeć to sobie mogę;) Niestety kasy tyle to ja nie mam;( Ziriusy to z 5x tyle kosztują co taka tania pompka...

wihajster
02-12-2011, 23:18
Buduję w okolicach trójmiasta. Natomiast dlaczego nie spojrzysz na tę pompę?:) Ponoć sprężarka jest Panasonica?:)
Gość twierdzi, że w kraju pracuje kilka instalacji a tutaj jego katalog:
http://keno-energy.com/pdf/wodnenew.pdf

OK, spojrzałem. Tego się spodziewałem, rasowy chińczyk...
Sprężarka akurat nic tu nie "pomaga", ostatnio naprawiałem markową pompę ze sprężarką Mitsubishi i zaczęła się zacierać po 2(!!) latach pracy. Grzała wodę użytkową do 40 st.C a wyżej wyłączał awaryjnie sterownik.
Dobrą opinię mam jak dotąd o Copeland i Bristol jeśli chodzi o najbardziej popularne w PL sprężarki stosowane w dobrych pompach ciepła.

Wracając do Twojego faworyta: cóż cena kusi. Być może będziesz zadowolony z zakupu. Masz jednak spore ryzyko że nie otrzymasz pomocy po kilku latach z powodu braku części zamiennych - zupełny brak serwisu. Tu akurat trochę generalizuję ale to z powodu złych doświadczeń serwisowych.
Nie wiem jak w tym konkretnym przypadku, być może po 15 - 20 latach dostaniesz coś w przypadku awarii ale szczerze mówiąc biorąc przykład z "marketowych" klimatyzatorów gwarancja i serwis pogwarancyjny to przeważnie fikcja. To znaczy na gwarancji jeśli coś drobnego ulega uszkodzeniu to wymieniają całą jednostkę, nie ma na przykład dostępnych samych czujników temperatury. Po gwarancji się po prostu nie naprawia tylko wymienia sprzęt.
Do przemyślenia.
Do przemyślenia też system woda-woda... Ja odradzam.

A z okolic Trójmiasta akurat pochodzę ;)
Mam tam kilka pracujących instalacji, nie chińczyków ;)

jbloch
04-12-2011, 20:07
Popatrzeć to sobie mogę;) Niestety kasy tyle to ja nie mam;( Ziriusy to z 5x tyle kosztują co taka tania pompka...

ja zdecydowałem się właśnie na tą chińska pompę ze względu na cenę . próbnie chodzi już 2 miesiące i nic na razie się
strasznego nie dzieje

wihajster
04-12-2011, 22:01
(..)próbnie chodzi już 2 miesiące i nic na razie się
strasznego nie dzieje

Super, gratulacje!
Już 2 miesiące.

Bez komentarza.

Załącz zdjęcie tego domu i instalacji, to MOŻE (ja nie) ktoś uwierzy że to nie jest "nieudolna" reklama "jednopostowca" zarejestrowanego przed chwilą na forum.... ;)

slawek9000
05-12-2011, 11:50
tu sobie poczytaj
http://www.blog.karbon.com.pl/bez-kategorii/chinska-kuchnia/

oraz 2 część

http://www.blog.karbon.com.pl/pc-powietrzna/chinska-kuchnia-c-d/

ta lektura dała mi wiele do myślenia
cały blog też polecam

jbloch
05-12-2011, 19:41
Super, gratulacje!
Już 2 miesiące.

Bez komentarza.

Załącz zdjęcie tego domu i instalacji, to MOŻE (ja nie) ktoś uwierzy że to nie jest "nieudolna" reklama "jednopostowca" zarejestrowanego przed chwilą na forum.... ;)

NO I CO Z TEGO ZE TO MÓJ PIERWSZY POST-ZAWSZE MUSI BYĆ TEN PIERWSZY RAZ.
Nie stać mnie na rasową pompę ciepła więc zaryzykowałem z chińczykiem.To bardzo nieskomplikowana w budowie pompa i z tego co się orientuje to każdy kumaty chłodnik da sobie radę z naprawą tego taniego ,,cudeńka".Przeciętna maszyna do lodów typu włoskiego jest bardziej skomplikowana w swojej budowie.Mnie na razie działa-pożyjemy zobaczymy jak będzie.W ogóle nie przasadzajmy z tą chińską jakością od lat używam lodówki, komputera , drukarki itp i nic się nie dzieje.JA myślę że wiele produktów made in china jest na dobrym poziomie .Zdjęcia postaram się zrobić (chinskim aparatem cyfrowym prosto z marketu) w weekend. Tylko prosze się nie przerazić stanem wykonania instalacji - jak powiedziałem wcześniej podłączyłem pompę prowizorycznie na próbę -zobaczymy jak będzie si e sprawować przez tą zimę.
A SWOJĄ DROGĄ PANIE WIHAJSTER BRZYDKO TAK KOMUŚ ZARZUCAĆ KRYPTOREKLAMĘ NA PODSTAWIE ŻE JEST TO PIERWSZY POST-W KOŃCU TO PAN CAŁY CZAS OFERUJE SWOJE USŁUGI NA FORUM MURATORA - NIECH PAN NIE MIERZY INNYCH UŻYTKOWNIKÓW FORUM SWOJA MIARĄ

hydraulik_
06-12-2011, 15:54
Odpaliłem już kilka pompek chińskich ze sprężarkami markowymi (toschiba) .
Działają
Co prawda jedna ruszyła za trzecim wymienionym agregatem zewnętrznym.W jednej pad wentylator a w drugiej zawór 4 drogowy.

jbloch
06-12-2011, 19:57
Odpaliłem już kilka pompek chińskich ze sprężarkami markowymi (toschiba) .
Działają
Co prawda jedna ruszyła za trzecim wymienionym agregatem zewnętrznym.W jednej pad wentylator a w drugiej zawór 4 drogowy.

Rozumiem że piszesz o pompach P-W . Ja mam na gazie R 410A woda-woda ale podłączyłem ją pod kolektor poziomy (3 pętle 150mb każda fi 40mm).Na razie to ustrojstwo działa zasilanie wody ma 8 stopni na powrocie 4 po 5 godzinach pracy.
Zdaje sobie sprawe że awaryjność chińskich pomp ciepła jest większa niż markowych . Ale nikt chyba nie twierdzi że markowe są bezawaryjne w 100 procentach. Wystarczy poszperać choćby na forum muratora i znajdzie się parę przypadków kiedy inwestorzy mieli kłopoty z serwisami markowych pomp ciepła a wydali na nie naprawdę grube pieniądze . Mnie pompa kosztowała 5700 pln + 1600pln rury pe40+około 1000 armatura+1 dzień pracy koparki. jeśli się sprawdzi przez tą zime to w przyszłym roku zrobię parę usprawnień i zobaczymy jak będzie chulać.NIE BOJE SIĘ ,,CHIŃCZYKÓW"- OD 20 LAT PRACUJĘ PO RÓŻNYCH SERWISACH MARKOWYCH FIRM ŚWIATOWYCH , WIĘKSZOŚĆ Z NICH BAZUJE W WIĘKSZYM LUB MNIEJSZYM STOPNIU NA CHIŃSKICH ELEMENTACH A KROJĄ NIEŚWIADOMYCH LUDZI AŻ PRZYKRO PATRZEĆ. Tylko odrazu zaznaczam iż nie mam nic wspólnego z branżą ogrzewnictwa,nie jestem żadnym propagatorem chińskich produktów, jestem zwykłym zjadaczem chleba który próbuje jakoś sobie w życiu w tym kraju.

jbloch
06-12-2011, 20:09
OK, spojrzałem. Tego się spodziewałem, rasowy chińczyk...
Sprężarka akurat nic tu nie "pomaga", ostatnio naprawiałem markową pompę ze sprężarką Mitsubishi i zaczęła się zacierać po 2(!!) latach pracy. Grzała wodę użytkową do 40 st.C a wyżej wyłączał awaryjnie sterownik.
Dobrą opinię mam jak dotąd o Copeland i Bristol jeśli chodzi o najbardziej popularne w PL sprężarki stosowane w dobrych pompach ciepła.

Wracając do Twojego faworyta: cóż cena kusi. Być może będziesz zadowolony z zakupu. Masz jednak spore ryzyko że nie otrzymasz pomocy po kilku latach z powodu braku części zamiennych - zupełny brak serwisu. Tu akurat trochę generalizuję ale to z powodu złych doświadczeń serwisowych.
Nie wiem jak w tym konkretnym przypadku, być może po 15 - 20 latach dostaniesz coś w przypadku awarii ale szczerze mówiąc biorąc przykład z "marketowych" klimatyzatorów gwarancja i serwis pogwarancyjny to przeważnie fikcja. To znaczy na gwarancji jeśli coś drobnego ulega uszkodzeniu to wymieniają całą jednostkę, nie ma na przykład dostępnych samych czujników temperatury. Po gwarancji się po prostu nie naprawia tylko wymienia sprzęt.
Do przemyślenia.
Do przemyślenia też system woda-woda... Ja odradzam.

A z okolic Trójmiasta akurat pochodzę ;)
Mam tam kilka pracujących instalacji, nie chińczyków ;)

ciekawe rzeczy opowiadasz - kto przy zdrowych zmysłach będzie naprawiał 15-20 letnią pompę ciepła , jak mi mi mój chińczyk nabyty za 5700 pln przechodzi 5 lat będe zadowolony i z uśmiechem na ustach oddam na złom, i kupie następną chińśką a może wietnamską byle była tania i grzała. I bardzo jestem ciekaw czy kolega będzie miał dostęp do części swoich markowych pomp ciepła .

wihajster
06-12-2011, 21:20
(...)
A SWOJĄ DROGĄ PANIE WIHAJSTER BRZYDKO TAK KOMUŚ ZARZUCAĆ KRYPTOREKLAMĘ NA PODSTAWIE ŻE JEST TO PIERWSZY POST (...)

Jeżeli źle oceniłem - PRZEPRASZAM :)

Tylko dlatego, że w ostatnim czasie widziałem kilka podobnie brzmiących "reklam".

wihajster
06-12-2011, 21:23
ciekawe rzeczy opowiadasz - kto przy zdrowych zmysłach będzie naprawiał 15-20 letnią pompę ciepła (...)
Może to zaskakujące - ale zdarza mi się naprawiać takie pompy. I pracują nadal :)

Co do chińskich produktów niskiej jakości - już kilka firm wycofało się z importu z powodu wysokiej awaryjności. Głównie w klimatyzatorach, teraz trwa "bum" na pompy ciepła. Będzie tak samo.

slawek9000
07-12-2011, 16:04
jbloch, czym napełniłeś dolne źródło?

jbloch
07-12-2011, 19:07
Wodą ! . w przyszłym tygodniu wymienię na glikol.

jbloch
07-12-2011, 19:19
spokojnie ja się nie gniewam. dwa lata temu zacząłem budowę domu i jestem stałym czytelnikiem tego forum.Dzięki takim ludziom jak TY czy hydrauli henok wiele
dowiedziałem sie wielu rzeczy o których nawet nie miałem pojęcia - bardzo mi to pomogło w trakcie budowy . A to że niektóre rzeczy robię po swojemu ,to mam pełną świadomość (dzięki wam szanowni forumowicze) czym to grozi.

jbloch
07-12-2011, 19:40
Może to zaskakujące - ale zdarza mi się naprawiać takie pompy. I pracują nadal :)

Co do chińskich produktów niskiej jakości - już kilka firm wycofało się z importu z powodu wysokiej awaryjności. Głównie w klimatyzatorach, teraz trwa "bum" na pompy ciepła. Będzie tak samo.

ok. naprawiałeś 15 - 20 letnie pompy -ale czy były to oryginalne części takie jak 20 lat temu-zapewne nie tylko jakieś zamienniki. nie wiem jak jest w pompach ciepła ale w branży w której pracuje firma zapewnia części zamienne przez 7 lat od wycofania z produkcji.czysto teoretycznie -bo po 3-4 latach od wycofania produktu z rynku podnosi się cenę części do takiej granicy iż naprawa urządzenia staje się nieopłacalna.i oto chodzi żeby klient kupił nowy lepszy produkt.ciekawi mnie też jakiej części nie dostanę do mojej chińskiej pompy za jakiś tam czas .przecież tam w środku jak patrzyłem jest tylko sprężarka , którą o ile się orientuje da się zastąpić ,są też dwa wymienniki ciepła które da się zastąpić innymi,jakieś filtry zawory i inny osprzęt zapewne też nie śą jakimiś szczytami techniki nie do zastąpienia.problem możę być ze sterownikiem ale myślę że da się coś zrobić w końcu mam bardzo prosty w zasadzie działania sterownik załącz jak temperatura wody z niska-wyłącz jak osiągnie zadaną wartośc . nie wiem może jestem niepoprawnym optymistą na ten temat może się ,,sparzę" wtedy będe żałował że cię nie posłuchałem,a może będe się cieszył że cię nie posłuchałem . okaże się za jakiś czas.

wihajster
07-12-2011, 22:37
Sprawa chińskich pomp wygląda tragicznie w przypadku powietrznych. I to w zasadzie miałem na myśli bo tutaj jest masa możliwych problemów.
Natomiast masz po części rację z gruntowymi, jaka by nie była to "coś" da się zaczarować aby przywrócić sprawność.
Problemem mogą być wymienniki z nietypowymi wyprowadzeniami. Ale to się akurat nie psuje, chyba że "na wodzie"...

Pytałeś czy były do naprawy oryginalne części - to co się najczęściej wymienia jest w standardowej ofercie chłodnictwa.
Czasami trzeba też poprawić fabrykę bo niektórzy nie przewidzieli takiego zagrożenia jak drgania sprężarki i spowodowane tym pękanie rur ;)

jbloch
08-12-2011, 19:44
Witam

Znalazłem taki wynalazek: http://allegro.pl/pompa-ciepla-woda-woda-7kw-sprez-panasonic-i1942174044.html
Koszt tej pompy to zaledwie 5600pln. Ile do tego będę musiał dołożyć aby zbudować samodzielnie instalację typu woda-woda? Działka ma powierzchnię zaledwie 600m2 a więc poziomy kolektor odpada. Za to mam na działce bardzo wysoki poziom wody gruntowej (0,8m do 1m) - niestety dość agresywna. Czy da się użyć takiej wody przez jakiś dobry wymiennik (tytanowy?) do instalacji z pompą tego producenta? Jakie to mogły być koszty? Co w ogóle sądzicie o tej pompce? Chcę zbudować nieduży domek 90m2 a całkowita 120m2 (z tym, że w tym skosów sporo) i dobrze go ocieplić. Dom postawiony ma być na płycie fundamentowej ogrzewanej. Dodam, że na tym terenie występuje warstwa wodonośna (są nawet ujęcia wody) - niestety nie wiem jeszcze na jakiej głębokości...
Witam.Miałem podobny dylemat dwa lata temu gdy zaczynałem budowe domu .Po dziesiątkach godzin spędzonych na czytanu i forum muratora doszedłem do wniosku że najważniejsze jest w miarę możliwości maksymalnie zaizolować dom ,zainstalowąć ciepłe okna, wyposażyć w WM,zrezygnować z kominów i dopiero do tego dobierać źródło ciepła .chciałem zainstalować najpierw pompę ciepła bezpośrednie parowanie - no ale cóż ta cena-póżniej zacząłem myśleć o powietrze -woda - no ale cóż ta cena(mam na myśli markowe ,tanich troche się zdygałem po lekturze forum) więc trafiłem na pompę woda woda o pięknej wszystkomówiącej nazwie meeting 7 kw.Tylko jak rozwiązać DZ takiej pompy skoro przy próbnym odwiercie okazało się że do 20 metrów w głąb ziemi sama glina i jakieś twarde iły (chyba iły)woda taka że szkoda mówić.Więc zrobiłem klasyczny kolektor poziomy 450 mb bieżących rury fi 40 sam to to podłączyłem (prowizorycznie) i jakoś całkiem przyzwoicie działa. Od 7 listopada do 7 grudnia zużyłem pądu 800 KW a w domu ( czyt.zamieszkałej budowie) mam wszystko na prąd (kuchenka piekarnik). Co prawda grzeje (tylko podłogówka po całości) sam parter 80m2 ale na poddaszu chula wiatr (włożyłem ostatnio 15 cm wełny docelowo ma być 45cm)od poddasza oddzielony jestem pojedyńczą (tymczasowo)płytą k-g.Nie wiem co bym zrobił na twoim miejscu ale jeśli chcesz mieć pompę ciepła (chińską czy nie chińska) zostaje ci chyba opcja z odwiertami lub bardzo dobra izolacja i pompa powietrze woda.Mnie tam na razie mój chinol działa nie wiem jak długo i z jaką sprawnością ale to się okaże coś więcej po tej zimie.

jbloch
08-04-2012, 16:54
No cóż,minął pierwszy sezon zimowy z chińską pompą ciepła . Od 03,11,2011 do 04,04,2012 zużyłem 4040 kw na wszystko.Nie wiem ile pociągneła pompa bo nie zainstalowałem na razie osobnego licznika na pompę,ale jestem zadowolony . Ave meeting !!!

krakol
08-04-2012, 20:18
Najgorsza awaria jaka może Cię spotkać to sprężarka koszt z transportem około 1400 zł + wymiana 410A + spawanie zamkniesz się w 2000 zł (chłodnik za 500 zł wymieni ci sprężarkę) jest to opcja jeśli pompa się zepsuje w co wątpię.
Przypuśćmy tylko teoretycznie, że pompa się zepsuje po 4 latach do ceny zakupu dodasz 2000zł i dalej będzie działać. A teraz przypuśćmy, że masz Nibe aby przedłużyć standardową 2 letnią gwarancję musisz dokonać 2 płatnych przeglądów i wykupić za 180 euro gwarancję na lata 3-5 czyli wydajesz 2000zł za coś co nie miało awarii a jak będzie miało w 6 roku to 10.000 nie twoje.

Tu masz ceny części zamiennych dla pompy 10kW od twojego producenta w dolarach.

compressor 337
heat exchanger 173*2
thermostatic expansion valve 48
high pressure switch 5
low pressure switch 5
air switch 9
A.C. contactor 11
controller 60

lujski
08-04-2012, 20:27
No cóż,minął pierwszy sezon zimowy z chińską pompą ciepła . Od 03,11,2011 do 04,04,2012 zużyłem 4040 kw na wszystko.Nie wiem ile pociągneła pompa bo nie zainstalowałem na razie osobnego licznika na pompę,ale jestem zadowolony . Ave meeting !!!

meeting gruntowy czy powietrzny ?? a jak powietrzny to monoblock..??

Zigobar
08-04-2012, 20:30
Witaj, jbloch.
Jakie miełeś najniższe temperatury DZ, a jakie najwyższe w GZ?
Ile godzin/dobę PC pracowała podczas mrozów?
Jaką temperaturę w mieszkaniu utrzymujesz?

miki121
08-04-2012, 20:40
Najgorsza awaria jaka może Cię spotkać to sprężarka koszt z transportem około 1400 zł + wymiana 410A + spawanie zamkniesz się w 2000 zł (chłodnik za 500 zł wymieni ci sprężarkę) jest to opcja jeśli pompa się zepsuje w co wątpię.
Przypuśćmy tylko teoretycznie, że pompa się zepsuje po 4 latach do ceny zakupu dodasz 2000zł i dalej będzie działać. A teraz przypuśćmy, że masz Nibe aby przedłużyć standardową 2 letnią gwarancję musisz dokonać 2 płatnych przeglądów i wykupić za 180 euro gwarancję na lata 3-5 czyli wydajesz 2000zł za coś co nie miało awarii a jak będzie miało w 6 roku to 10.000 nie twoje.

Tu masz ceny części zamiennych dla pompy 10kW od twojego producenta w dolarach.

compressor 337
heat exchanger 173*2
thermostatic expansion valve 48
high pressure switch 5
low pressure switch 5
air switch 9
A.C. contactor 11
controller 60

Kolego a co ma się zepsuć w NIBE że wymiana będzie ciebie kosztować 10000k????

krakol
08-04-2012, 21:05
Kolego a co ma się zepsuć w NIBE że wymiana będzie ciebie kosztować 1000k????

A co jest takiego w Nibe, że pierwsze uruchomienie kosztuje 1100zł (samo uruchomienie bez jakichkolwiek prac montażowych) a przegląd 400zł + dojazd . Mniemam, że awaria po gwarancji będzie baaaardzo kosztowna. Niektóre firmy budują siatkę aby wszystkim żyło się lepiej a klient za to zapłaci.

miki121
08-04-2012, 21:11
A co jest takiego w Nibe, że pierwsze uruchomienie kosztuje 1100zł (samo uruchomienie bez jakichkolwiek prac montażowych) a przegląd 400zł + dojazd . Mniemam, że awaria po gwarancji będzie baaaardzo kosztowna. Niektóre firmy budują siatkę aby wszystkim żyło się lepiej a klient za to zapłaci.

Rozumiem że kosztuje ale nie wie kolega ile i że to kosztuje 10k...
Np. w Atlanticu klient nie płaci złotówki za uruchomienie wszystko pokrywa producent.....
Każdy producent ma inne umowy i inne warunki ale nie jest dobrze wszystkiego uogólniać ...
Nieraz robiłem naprawy serwisowe gwarancyjne i pogwarancyjne i wszystko zależy od umowy pomiędzy inwestorem a serwisantem...
Pozdrawiam

jbloch
09-04-2012, 15:15
meeting gruntowy czy powietrzny ?? a jak powietrzny to monoblock..??

Gruntowy, tupu woda-woda podłączony do trzech obwodów 150mb każdy fi 40mm kolektora poziomego.

jbloch
09-04-2012, 15:17
Kolego a co ma się zepsuć w NIBE że wymiana będzie ciebie kosztować 10000k????

Nic nie musi się zepsuć , na dzień dobry mam nawet więcej niż 10 000 pln w kieszeni

jbloch
09-04-2012, 15:45
Najniższa temperatura zasilania na początku lutego 3 stopnie zasilania 1 stopień powrót.Najwyższą GZ temperaturę miałem 50 stopni celcjusza ale to było na próbę sprawdzenia pompy, normalnie starczało jak było ok 38 stopni zasilani podłogówki.Zima była u nas do końca stycznia łagodna starczało jak pompa pracowała od 4 do 8 godzin na dobę,w lutym były większe mrozy przez parę dni pompa pracowała 12-16 godzin na dobę.Ta pompa nie ma sterownika pokojowego , reguluje się tylko nastawe temperatury wody zasilani GZ. Całą zime próbowałem nastawić poszczególne pętle GZ, więc różnie bywało z tą temperaturą, jak żle nastawiłem to bywało że rano było 17 stopni innym razem było 24 stopnie.Tylko proszę nie krzyczeć że miałem zimno ztąd te 4000 kw zużytej energii- nieprawda miałem ciepło jak dobrze nastawiłem parametry pompy, musiałem mieć ciepło bo mam 8 miesięczne(obecnie) dziecko.Po tej zimie jestem mądrzejszy wiem że ta pompa na pewno mi wystarczy-muszę wykończyć dom-na razie na poddaszu hula mi wiatr w dosłownym tego słowa znaczeniu.Sytuacje poratował mi w czasie zimy strop typu JS 2(polecam). Dom budowany według projektu z kolekcji muratora D06a ,mały wariant ll"z małymi przeróbkami(-sciana-20 cm styropianu na ytunga, strop JS2 , okna 0,8 ,podłogówka po całości ,w dachu ma być od 35-do 60 cm wełny)

jbloch
09-04-2012, 15:50
Najniższa temperatura zasilania na początku lutego 3 stopnie zasilania 1 stopień powrót.Najwyższą GZ temperaturę miałem 50 stopni celcjusza ale to było na próbę sprawdzenia pompy, normalnie starczało jak było ok 38 stopni zasilani podłogówki.Zima była u nas do końca stycznia łagodna starczało jak pompa pracowała od 4 do 8 godzin na dobę,w lutym były większe mrozy przez parę dni pompa pracowała 12-16 godzin na dobę.Ta pompa nie ma sterownika pokojowego , reguluje się tylko nastawe temperatury wody zasilani GZ. Całą zime próbowałem nastawić poszczególne pętle GZ, więc różnie bywało z tą temperaturą, jak żle nastawiłem to bywało że rano było 17 stopni innym razem było 24 stopnie.Tylko proszę nie krzyczeć że miałem zimno ztąd te 4000 kw zużytej energii- nieprawda miałem ciepło jak dobrze nastawiłem parametry pompy, musiałem mieć ciepło bo mam 8 miesięczne(obecnie) dziecko.Po tej zimie jestem mądrzejszy wiem że ta pompa na pewno mi wystarczy-muszę wykończyć dom-na razie na poddaszu hula mi wiatr w dosłownym tego słowa znaczeniu.Sytuacje poratował mi w czasie zimy strop typu JS 2(polecam). Dom budowany według projektu z kolekcji muratora D06a ,mały wariant ll"z małymi przeróbkami(-sciana-20 cm styropianu na ytunga, strop JS2 , okna 0,8 ,podłogówka po całości ,w dachu ma być od 35-do 60 cm wełny)
Witaj, jbloch.
Jakie miełeś najniższe temperatury DZ, a jakie najwyższe w GZ?
Ile godzin/dobę PC pracowała podczas mrozów?
Jaką temperaturę w mieszkaniu utrzymujesz?

lujski
10-04-2012, 17:02
napisalem w switea do Chin :) i dostalem ceny :
MEETING MD20D,Panasonic 417A,-10 ℃ ~45℃) is $666 (616+50) z przesylka wychodzi mniej niz 2,5 tys. zl ....

1.MEETING MD30D Panasonic compressor 417A ambient temp -10 ℃ ~45℃ $948(898+50)
2.MEETING MD30D Copeland compressor 417A ambient temp -19 ℃ ~45℃ $1,042(992+50)
3.MEETING MD30D Copeland compressor 407C/404/134A ambient temp -25 ℃ ~45℃ $1,042(992+50)
nawet kupic 2 sztuki, gdzie druga ma byc na czesci zamienne to i tak wychodzi TANIO :)

Magnolia18
10-04-2012, 17:35
napisalem w switea do Chin :) i dostalem ceny :
MEETING MD20D,Panasonic 417A,-10 ℃ ~45℃) is $666 (616+50) z przesylka wychodzi mniej niz 2,5 tys. zl ....

1.MEETING MD30D Panasonic compressor 417A ambient temp -10 ℃ ~45℃ $948(898+50)
2.MEETING MD30D Copeland compressor 417A ambient temp -19 ℃ ~45℃ $1,042(992+50)
3.MEETING MD30D Copeland compressor 407C/404/134A ambient temp -25 ℃ ~45℃ $1,042(992+50)
nawet kupic 2 sztuki, gdzie druga ma byc na czesci zamienne to i tak wychodzi TANIO :)

jak odnajde to podam ceny na Meetinga jakie ja dostalem jakis czas temu ... interesowaly mnie wylacznie modele ponad 20kW
mam ...
MD60D 1.7K USD + czesci jak sie cos wysypie przez rok za friko ...

adkwapniewski
10-04-2012, 17:39
Sprawdź czy wysyłka napewno 50 dolców bo się moż okazać że to tylko FOB :)

Na ebay`u u Gondzika z wysyłką pod dom 12kW meeting kosztuje ~6904PLN (gdzie wysyłka 1 144,48PLN !!!) więc i tak się opłaca :) U nas na allegro 8000PLN kup teraz

Jak to jest ... Niemiec sprzedaje na ebay`u Chińską pompe taniej niż Nasi sprzedawcy na allegro a o sklepach już nie mówię. Jak mu się to opłaca ? ;)

lujski
10-04-2012, 17:54
nie wysylka 130 dolców, zapomnialem dopisac - policzylem ze 666 plus 130 to daje 796 & x 3.18(tyle kurs na dzisiaj, ja z pamieci wziolem kurs z przed kilku dni 3.12 - moj blad, dlatego wyszlo ponizej 2500) - wychodzi 2531 zl.
napisali mi jeszcze ze przy zakupie 3 sztuk, cena 616 plus przesylka - te 50 to o tyle wiecej kosztuje jakby sie bralo 1 sztuke ..

Magnolia18
10-04-2012, 18:04
Sprawdź czy wysyłka napewno 50 dolców bo się moż okazać że to tylko FOB :)

Na ebay`u u Gondzika z wysyłką pod dom 12kW meeting kosztuje ~6904PLN (gdzie wysyłka 1 144,48PLN !!!) więc i tak się opłaca :) U nas na allegro 8000PLN kup teraz

Jak to jest ... Niemiec sprzedaje na ebay`u Chińską pompe taniej niż Nasi sprzedawcy na allegro a o sklepach już nie mówię. Jak mu się to opłaca ? ;)

te 50 zielonych to bedzie za frach morski ... za tego MD60D wolali 70 papierow
szkop pewnie kupuje masowo, moze nie tylko PC i ma cene negocjowana

lujski
10-04-2012, 18:06
te meetngi to na glikolu jada ??

adkwapniewski
10-04-2012, 18:10
Czym wysyłają ? Masz może instrukcje rozruchową do tej pompy ? jak tak to mógłbyś podesłać na PW ?

Upewnij się jeszcze jeśli możesz że transport faktycznie pod dom :)

No to robi sie ciekawie, taka pompa(MD20D) CWU nagrzeje napewno a cena niższa jak hew`ka

Dla 12kW (MD30D) z cłem i VAT`em wychodzi ~4800PLN ... no no

lujski
10-04-2012, 18:15
wysylka do Gdyni - , ale to nie problem zmienic (napewno za doplata( pewnie z jakies 3 dyszki), aby jakis DHL pod dom podwiozł, zawsze mi chinole pod dom paczki wysylaja :))

o instrukce niepytalem

Magnolia18
10-04-2012, 18:15
Czym wysyłają ? Masz może instrukcje rozruchową do tej pompy ? jak tak to mógłbyś podesłać na PW ?

Upewnij się jeszcze jeśli możesz że transport faktycznie pod dom :)

No to robi sie ciekawie, taka pompa(MD20D) CWU nagrzeje napewno a cena niższa jak hew`ka

Dla 12kW (MD30D) z cłem i VAT`em wychodzi ~4800PLN ... no no

cena z transportem ktora Mu podali pewnie na bazie CIF badz C&F Gdynia ... odbior w porcie, oplaty portowe oraz urzedowe oraz transport pod drzwi po stronie klienta. Chyba, ze DHL bo gdzies mi sie tez o oczy obilo wtedy w cenie 130+50 USD mogliby sie zmiescic i byloby pod drzwi badz najblizszy UC

adkwapniewski
10-04-2012, 18:20
Pół warsztatu zamówiłem u chińczyków ale zawsze było pod dom(dhl,ems - załatwiali vat bo na elektronikę nie było cła) więc teraz nie bardzo rozumiem ten FOB i CIF ("trochę" większe paczki ;) )wiem że to OT ale gdyby ktoś mi to wytłumaczył łopatologicznie było by fanjnie tzn co zrobić żeby przyszło pod dom :)

lujski
10-04-2012, 18:23
jak niezapomne to wieczorem zapytam o tego DHL-a i o instrukcje rozruchowa :)

Magnolia18
10-04-2012, 18:50
Pół warsztatu zamówiłem u chińczyków ale zawsze było pod dom(dhl,ems - załatwiali vat bo na elektronikę nie było cła) więc teraz nie bardzo rozumiem ten FOB i CIF ("trochę" większe paczki ;) )wiem że to OT ale gdyby ktoś mi to wytłumaczył łopatologicznie było by fanjnie tzn co zrobić żeby przyszło pod dom :)

FOB - oplacona dostawa do portu w tym wypadku chinskiego, reszta kosztow po stronie odbiorcy
CIF - oplacona dostawa do portu odbiorcy w tym wypadku Gdynia, reszta kosztow po stronie odbiorcy. CIF zawiera takze oplacone ubezpieczenie przesylki w czasie frachtu morskiego.
Zeby przyszlo pod dom ... najlepiej jakby Chinczyk to zlecil ( zawsze taniej to zalatwi ) np DHL-owi. DHL podejmuje przesylke w porcie i dostarcza do Ciebie. Oczywiscie pozostana do oplacenia naleznosci celno-podatkowe ( clo i VAT )

Tu masz opisane dosc fajnie:
http://www.transimpex.com.pl/pl/incoterms.htm

adkwapniewski
10-04-2012, 19:05
I wszystko jasne - Dzięki :)

klaudiusz_x
10-04-2012, 20:11
Nie znam niemieckiego, czy istnieje możliwość osobistego odbioru? Jeśli tak, to i z gwarancją bliżej. Berlin nie jest tak daleko. Za 500 złoty można dojechać.
http://www.ebay.pl/itm/Luft-Wasser-Warmepumpe-Luftwarmepumpe-12-KW-Neuware-/260972623540?pt=LH_DefaultDomain_77&hash=item3cc32e36b4

Chyba że robicie zakupy grupowe w Chinach. Można to wziąć pod uwagę.

adkwapniewski
10-04-2012, 20:19
Co się stanie jak pompa będzie przewymiarowana np o 4kW ?

klaudiusz_x
10-04-2012, 20:26
Co się stanie jak pompa będzie przewymiarowana np o 4kW ?

Będzie krócej pracować, szybciej grzać.

adkwapniewski
10-04-2012, 20:30
Zero minusów ?

klaudiusz_x
10-04-2012, 20:36
Zero minusów ?

Monoblock.
Resztę pytaj pompiarzy.

Nie wiecie czy cena MD30D od Godzika na ebay to promocja, czy normalna praktyka? W sklepie ma po 3k euro.

lujski
11-04-2012, 05:38
ne ebay ma 4000 za 7kw
chinole napisali mi ze jesy mozliwosc wysylka dhl-em, ale nie moze wtedy w pompie byc gaz, takze trzeba wtedy u siebie na miejscu go uzupelnic ...(mze przez to ze leci samolotem..?) a do kosztow dhla- pozniej mi napisza bo potrzebowali moj dokladne adres -

hydraulik_
11-04-2012, 06:33
ne ebay ma 4000 za 7kw
chinole napisali mi ze jesy mozliwosc wysylka dhl-em, ale nie moze wtedy w pompie byc gaz, takze trzeba wtedy u siebie na miejscu go uzupelnic ...(mze przez to ze leci samolotem..?) a do kosztow dhla- pozniej mi napisza bo potrzebowali moj dokladne adres -
Bo nie wolno przywozić R 22 do europy.
A tu musisz napełnić zamiennikiem i wyregulować do zamiennika.Trudne

adkwapniewski
11-04-2012, 07:32
Statkiem juz można do Europy wwozić ?

Na każdej ulotce czynnik jest podany jako : R417A/R407C/R404A <- w zależności od modelu (nigdzie nie widziałem r22)
Zresztą meeting ma znaczek CE i pare innych certyfikatów ...

lujski
11-04-2012, 07:47
R417A nie r22 - ale mi napisali ze mozna R410 - i jakies tam inne :)(chyba opcja do wyboru)

miki121
11-04-2012, 12:09
Statkiem juz można do Europy wwozić ?

Na każdej ulotce czynnik jest podany jako : R417A/R407C/R404A <- w zależności od modelu (nigdzie nie widziałem r22)
Zresztą meeting ma znaczek CE i pare innych certyfikatów ...

Dla kolegi znaczek ce to też info pt CHINA EXPORT :)
Co do czynnika jest przepis mówiąc że do 3kg można transportować a powyżej chyba nie wolno...
Musiał bym sprawdzić bo to stary temat :)

miki121
11-04-2012, 12:11
R417A nie r22 - ale mi napisali ze mozna R410 - i jakies tam inne :)(chyba opcja do wyboru)

Tzn. jedna sprężarka ma opcję wszystkich gazów ??? :)
Ciekawie się robi bardzo ciekawie co znowu się wymyśli :)

adkwapniewski
11-04-2012, 12:22
Z mojej korespondecji z innym sprzedawcą wynika że czynnik zależy od modelu. Myślę że gdyby rozmawiać z producentem to informację były bardziej ścisłe ale ilość zamówionych szt. musiała by być większa niż 10.

Dla mnie CE zaczy tyle co tu : http://www.uokik.gov.pl/oznakowanie_ce_i_jego_znaczenie.php
Jeśli kolega uważa inaczej to proszę nie do mnie tylko do uokik lub producenta urządzenia :)

miki121
11-04-2012, 12:26
Z mojej korespondecji z innym sprzedawcą wynika że czynnik zależy od modelu. Myślę że gdyby rozmawiać z producentem to informację były bardziej ścisłe ale ilość zamówionych szt. musiała by być większa niż 10.

Dla mnie CE zaczy tyle co tu : http://www.uokik.gov.pl/oznakowanie_ce_i_jego_znaczenie.php
Jeśli kolega uważa inaczej to proszę nie do mnie tylko do uokik lub producenta urządzenia :)

Kiedyś była z Tego tytułu wielka afera bo jeden z producentów urządzeń klimatyzacyjnych - chińskich sprzedał na przetarg urządzenia twierdząc że mają one CE a później jedna z firm która nie wygrała przetargu się odwołała i wyszło że Ten sam znaczek oznacza nie co innego co china export :)
sytuacja z życia wzięta ....

adkwapniewski
11-04-2012, 12:34
Meeting - certyfikaty : http://www.heat-pumps.com.cn/Certificate.htm

Instrukcja zbiorcza : http://www.heat-pumps.com.cn/aspx/GetDown.aspx?ID=43

lujski
11-04-2012, 15:41
miki - mysle ze sprezarka inna bo przy R410 juz cena jest troche wyzsza :)

Henderson
11-04-2012, 19:26
ale uważaj jak kitajec skuma, że nie znasz się to zamiast scrolla dostaniesz rotacyjną za 40USD robioną po ciemku na schodach. Oczywiście możesz reklamować.... U nich jak klient robi zamówienie poniżej 50 000 USD to jest uważany za biednego i nie rokującego więc na 100% dadzą ci g.... Dopiero powyżej 250 000USD szanują klienta i robią najwyższą klasę. Więc jak chcesz cos dobrego kupic to szukaj w Polsce lub Niemczech

Magnolia18
11-04-2012, 21:01
ale uważaj jak kitajec skuma, że nie znasz się to zamiast scrolla dostaniesz rotacyjną za 40USD robioną po ciemku na schodach. Oczywiście możesz reklamować.... U nich jak klient robi zamówienie poniżej 50 000 USD to jest uważany za biednego i nie rokującego więc na 100% dadzą ci g.... Dopiero powyżej 250 000USD szanują klienta i robią najwyższą klasę. Więc jak chcesz cos dobrego kupic to szukaj w Polsce lub Niemczech

wiesz z autopsji? zaslyszales ?
jak zaslyszales, zamilknij ... wiesz cos konkretnie, zapodaj ...
bede punktowal ...

aleksus
11-04-2012, 21:47
A w polsce te pompy to niby skąd? Jak robice zbiorowe zakupy to tez sie pisze:welcome:

miki121
11-04-2012, 21:56
Jak czytam ten temat to przypomina mi się historia Pana który kiedyś wpadł na pomysł sprowadzania chińskich autek..
Nawet otworzył salon sprzedaży po roku sprzedało się kilkadziesiąt autek i salon znikł z Panem a szczęśliwi użytkownicy mają autka bez części i bez żadnego serwisu...
A w wypadku takich pompek przy - 20 pada pompa i zamawiamy części od producenta :)
Wiem że to jest trochę negatywne podejście ale mimo mojego doświadczenia i możliwości naprawy tego ustrojstwa samemu nie kupił bym tego nawet za 4 k 10kW :)

adkwapniewski
11-04-2012, 22:39
Za troszke > 4k to już prawie 12kW :)

Meeteing padł przy -20 ?

Tą pompę można kupić u Gondzika na ebay`u - wysyłka z Niemiec. Ma też części zamienne do tych pomp. Mail, tel - kontakt jest , może nawet "po polskiemu" Bo i Imię i Nazwisko swojsko brzmi :)

Idąc tropem niedobrych Chińskich produktów to nie powinniście kupować żadnej elekroniki/AGD/itd bo wsio trzepane jest w Chinach - proponuje rozłożyć "markowe" urządzenie i sprawdzić gdzie są wyprodukowane podzespoły ... :)

fotohobby
11-04-2012, 23:11
TE pompy są w Berlinie, więc to nie koniec świata. Jak ktoś w Zachodniopomorskiem mieszka, to ma za miedzą.
ZA komfort się płaci - za komfort 5letniej gwarancji, za świadomość, ze instalator mieszka 50km dalej.

Ale można zaryzykować, kupić Meetinga, a nawet dwa i mieć podręczny magazynek części :)

adkwapniewski
11-04-2012, 23:25
Właśnie o to chodzi - co kto lubi :)

lujski
12-04-2012, 04:04
to co pisze henderson to kompletna bzdura - nakupilem samych telefonow u chinoli pewnie juz ponad tysiac na SZTUKI ! i to kazdy wysylany w inne miejsce, osobna paczka itd... nie bylo ZADNEJ reklamacji, jedynie ktos sie awanturowal ze paczka nie przyszla mu w 3 dni a w tydzien ...

lujski
12-04-2012, 04:07
a na ta pompe na 90% sie zdecyduje ... i tak ma mi grzac do okolo -5, potem wlacze gaz - wykorzystam w miare jeszcze wysoki COP i zmieszcze sie w taryfie W2 :)

fotohobby
12-04-2012, 19:19
Jak dla mnie bez sensu - płacić za pompę, za przyłącze, za piec, potem opłaty stałe za gaz...

Możesz przedstawić jakieś wyliczenia, pokazujące ekonomiczne uzasadnienie takiego projektu ?

kbab
12-04-2012, 21:19
Jak dla mnie bez sensu - płacić za pompę, za przyłącze, za piec, potem opłaty stałe za gaz...

Możesz przedstawić jakieś wyliczenia, pokazujące ekonomiczne uzasadnienie takiego projektu ?
W takim układzie pc może być z tych tańszych, opłacalność można policzyć po ustaleniu warunków tj jaka taryfa na prąd, jaki udział tych nośników w sezonie grzewczym. Zakładając 75/80% energii cieplnej z pc przy wykorzystaniu wysokiego cop reszta z gazu efektywność takiego systemu bez problemu pokryje opłaty stałe z tar W-2 (aktualnie ok 24zł/mies). Pomijam tu fakt komfortu cieplnego i brak jakichkolwiek obaw z powodu przerw w dostawach energii. Jestem zwolennikiem dywersyfikacji nośników energii ponieważ w takim przypadku mamy wpływ na ich korzystny wybór (w zależności od kosztu i sprawności systemu), natomiast przerwa w dostawach prądu może utrudnić nawet wypicie ciepłej herbaty przy jednym nośniku.

klaudiusz_x
12-04-2012, 22:11
W takim układzie pc może być z tych tańszych, opłacalność można policzyć po ustaleniu warunków tj jaka taryfa na prąd, jaki udział tych nośników w sezonie grzewczym. Zakładając 75/80% energii cieplnej z pc przy wykorzystaniu wysokiego cop reszta z gazu efektywność takiego systemu bez problemu pokryje opłaty stałe z tar W-2 (aktualnie ok 24zł/mies). Pomijam tu fakt komfortu cieplnego i brak jakichkolwiek obaw z powodu przerw w dostawach energii. Jestem zwolennikiem dywersyfikacji nośników energii ponieważ w takim przypadku mamy wpływ na ich korzystny wybór (w zależności od kosztu i sprawności systemu), natomiast przerwa w dostawach prądu może utrudnić nawet wypicie ciepłej herbaty przy jednym nośniku.

W zasadzie sam zastanawiam się nad taką pompą. Powietrze woda z ebay z Berlina to koszt 6,5k za 12KW. Kiedy COP zejdzie do 1, przełączam na prąd.
Dywersyfikacja? Po co?
Mam butlę na propan butan w garażu. W przypadku braku prąd, wnoszę do kuchni i podłączam pod czajnik. W najgorszym razie objadę kilka dni z butli, tanio i bez zbędnych dodatkowych kosztów.

fotohobby
12-04-2012, 23:43
Pomijam tu fakt komfortu cieplnego i brak jakichkolwiek obaw z powodu przerw w dostawach energii. Jestem zwolennikiem dywersyfikacji nośników energii ponieważ w takim przypadku mamy wpływ na ich korzystny wybór (w zależności od kosztu i sprawności systemu), natomiast przerwa w dostawach prądu może utrudnić nawet wypicie ciepłej herbaty przy jednym nośniku.

Jak już zauważono, żeby napić sie herbaty wystarczy butla, a nie rura z gazem :)
Ja rozumiem, że "efektywność takiego systemu bez problemu pokryje opłaty stałe z tar W-2 ", pytanie, kiedy pokryje koszt przyłącza i pieca.

lujski
13-04-2012, 01:55
piec nie taki drogi, nawet nie planuje kondensacyjnego, srtata kasy, a jak takiego nie planuje to w 2 tys. spokojnie sie zmieszcze, a bede mial tanie gotowanie bez zastanawiania sie czy taryfa tania czy droga ...a gotowac lubie duzo i dlugo :)

czyli pompa 4 tys, piec gazowy 2 tys. przylacze plus robocizna (brat mi to zainstaluje wiec browar:)) - wyjdzie mnie mniej niz 10 tys. a moze niewiele bedzie trzeba na bufor dolozyc :)

kbab
13-04-2012, 08:24
Koszty każdy kalkuluje sam (za przyłącze i piec zapłaciłem ok 1,5kzł). Ludzie od tysięcy lat budują domy z kominami, czy Ci decydujący się o jego braku robią dobrze??? Już czas weryfikuje takie systemy - sporo użytkowników takich "nowoczesnych domów" po jakimś czasie dobudowuje komin, o burzących kominy jakoś nie słychać. Koszt przesyłowy to jedynie wybrana pozycja z faktury, za kWh w gazie ostatnio zapłaciłem 0,2392zł w prądzie 0,5839zł - uważam że te proporcje niewiele się w czasie zmienią.

lujski
13-04-2012, 14:36
u mnie nie bedzie wcale komina .. jedynie wentylacyjne - a co do gazy to ponizej 21 kW to niepotrzeba komina, tylko dziura w scianie :), a ze nie planuje dwufynkcyjnego, tylko jednofunkcyjny - MAX 14 kW, zrobie jakis bufor i w nim albo wode bedzie grzac pompa, albo piec gazowy ...
nawet dwufunkcyjne sa 21kW, takze nawet przy takim jest komin niepotrzebny ...

aaa no i kominka tez nie planuje ... jedynie taki na bioetanol dla klimatu :) - bez sensu wydawac na "tradycyjny" kominek 10 tys. ...czy wiecej

klaudiusz_x
15-04-2012, 12:55
Skoro te chińskie takie tanie, to może kupić jakąs 18KW PW? Za dnia w ciągu 2 godzin taniej taryfy trochę nadrobi. Jedyny minus, to grzanie przez bufor, ale może da się to jakoś usprawnić. Z drugiej strony w podobnej cenie cenie jest 16KW woda-woda.

jbloch
15-04-2012, 18:43
Bo nie wolno przywozić R 22 do europy.
A tu musisz napełnić zamiennikiem i wyregulować do zamiennika.Trudne

Można przywozić r22 do Europy np. do Rosji.Panowiei pompiarze przestańcie straszyć ludzi tym r22 on jest zabroniony u nas tylko prawnie/administracyjne tak samo jak np. śliwowica Łącka a przecież też nie jest taka zła.A tak na prawdę chinole produkują pompy na cały świat , jak poma idzie do Polski to jest na gazie dopuszczonym do użytkowania u nas,i jest odpowiednio do niego zbudowana, jak idzie do np.USA to jest na r22, i jest do tego gazu odpowiednio zbudowana.

jbloch
15-04-2012, 18:54
u mnie nie bedzie wcale komina .. jedynie wentylacyjne - a co do gazy to ponizej 21 kW to niepotrzeba komina, tylko dziura w scianie :), a ze nie planuje dwufynkcyjnego, tylko jednofunkcyjny - MAX 14 kW, zrobie jakis bufor i w nim albo wode bedzie grzac pompa, albo piec gazowy ...
nawet dwufunkcyjne sa 21kW, takze nawet przy takim jest komin niepotrzebny ...

aaa no i kominka tez nie planuje ... jedynie taki na bioetanol dla klimatu :) - bez sensu wydawac na "tradycyjny" kominek 10 tys. ...czy wiecej

A nie lepiej zrezygnować w ogóle z kominów ( troche kasy zostanie na izolacje) zastosować WM pompę gruntową , biokominek ,a na czarną godzinę to dobrze ocieplony dom mozna ogrzać choćby farelkiem.Ja tak zrobiłem i jestem zadowolony.

jbloch
15-04-2012, 19:01
Skoro te chińskie takie tanie, to może kupić jakąs 18KW PW? Za dnia w ciągu 2 godzin taniej taryfy trochę nadrobi. Jedyny minus, to grzanie przez bufor, ale może da się to jakoś usprawnić. Z drugiej strony w podobnej cenie cenie jest 16KW woda-woda.

A zdajesz sobie sprawe ile wody będziesz na godzinę potrzebował do pompy woda-woda 16 kw? Taka pompą to byś ogrzał ze cztery takie domy jak Twój.Jak już woda -woda to z całą pewnością starczy Tobie 7 kw( itak będzie naddatek mocy grzewczej)Ja mam 7kw dom gorzej ocieplony od Ciebie 140m po podłodze i mi starcza.

jbloch
15-04-2012, 19:40
Z mojej korespondecji z innym sprzedawcą wynika że czynnik zależy od modelu. Myślę że gdyby rozmawiać z producentem to informację były bardziej ścisłe ale ilość zamówionych szt. musiała by być większa niż 10.

Dla mnie CE zaczy tyle co tu : http://www.uokik.gov.pl/oznakowanie_ce_i_jego_znaczenie.php
Jeśli kolega uważa inaczej to proszę nie do mnie tylko do uokik lub producenta urządzenia :)

miki 121 ma rację z tym znakiem ce,jest znak CE który oznacza China Export i jest znak CE certyfikat europejski ale te znaki różnią się zapisem graficznym,i żaden sąd europejski tego nie ruszy,pozostaje być tylko świadomym konsumentem i nauczyć się je (znaki CE) rozróżniać.

adkwapniewski
15-04-2012, 21:51
kol zerknie tutaj : http://heatpumpfactory.com/info.asp?act_id=1006

i się wypowie czy to China Export czy właściwy CE ...

miki121
15-04-2012, 21:59
Poczytaj sobie tutaj...

http://www.muratorplus.pl/biznes/wiesci-z-rynku/uwaga-na-buble-kiedy-znak-ce-oznacza-china-export_68654.html

klaudiusz_x
16-04-2012, 00:50
A zdajesz sobie sprawe ile wody będziesz na godzinę potrzebował do pompy woda-woda 16 kw? Taka pompą to byś ogrzał ze cztery takie domy jak Twój.Jak już woda -woda to z całą pewnością starczy Tobie 7 kw( itak będzie naddatek mocy grzewczej)Ja mam 7kw dom gorzej ocieplony od Ciebie 140m po podłodze i mi starcza.

Tylko że w najbliższej okolicy nie ma mniejszych pomp (na razie) w podobnej cenie. A w czym problem z tak dużą pompą?
Przy woda-woda nie muszę grzać bufora.

aleksus
16-04-2012, 08:15
2.MEETING MD30D Copeland compressor 417A ambient temp -19 ℃ ~45℃ $1,042(992+50)
3.MEETING MD30D Copeland compressor 407C/404/134A ambient temp -25 ℃ ~45℃ $1,042(992+50)

jaka jest roznica miedzy tymi pompa a dv invertem, czy ta md30d z praca do -25 to jest evi?

clarnet
16-04-2012, 08:45
Pomijając już wszelkie parametry techniczne (o których można by długo dyskutować) i skróty typu China Export czy Central Europe (takie też są interpretacje), to jest jeszcze jeden formalny aspekt całej sprawy.
Za znak CE odpowiada wprowadzający produkt do obrotu.
Gdyby więc okazało się np. na skutek kontroli (rutynowej czy też będącej wynikiem jakiegoś zdarzenia), że produkt nie spełnia wymogów, to w 4 litery dostaje nie kto inny tylko sprzedawca/importer.
Może on oczywiście wystąpić z regresem zwrotnym do producenta czy też jednostki certyfikującej.
W tym pierwszym wypadku - chińscy producenci nie utrzymują swych przedstawicieli przy komisji europejskiej; może więc sądzić się z chińską fabryką.
W tym drugim przypadku - podobnie; co to za jednostka certyfikująca? Link na certyfikacie powyżej prowadzi do nieistniejącej strony. Osoba reprezentująca firmę i przedkładająca certyfikat powinna być podana z imienia i nazwiska.
I wreszcie nawet jeśli założymy, że certyfikacja jest rzetelna, to jaką mamy pewność, że producent, po roku produkcji nie wprowadził rozwiązań tnących koszty i omijających normy i dyrektywy? U kogo będziemy tego dochodzić?
Czyżby w UE nie było mądrych i przedsiębiorczych?
Jeśli sprawa jest tak prosta i oczywista, to dlaczego zamiast iluś tam set tysięcy sprzedanych w europie pomp PW markowych producentów, nie mamy sprzedanej tej samej ilości pomp alibaba, meeting czy inna heatpumpfactory?
Przecież taki przedstawiciel/importer fabryki producenta zbijałby kokosy.
Te same „markowe” podzespoły - nie widać różnicy to po co przepłacać. Zbyt zapewniony bo cena rzuca konkurencję na kolana. Kasa leci szerokim strumieniem, a europejscy producenci, albo plajtują albo obniżają swoje wygórowane marże. Nie ma chętnych na interes życia?

adkwapniewski
16-04-2012, 11:27
@clarnet "Markowi" producenci tak nie robią ? :D :rolleyes: - wystarczy że taka "markowa" pompka będzie zaprojektowana (cykl życia produktu) na 3-4 lata (tyle ile gwarancji) i co wtedy (przykład - laptopy - 2 lata...) ?

Każdy kto kupi taką pompę ryzyko ponosi na własną odpowiedzialność i tyle , ja jestem świadomy tego co mnie czeka , zamawiałem nie raz ani dwa z aliexpress, ebay itd.

Zamiast odpowiedzieć na istotne pytania typu
jaka jest roznica miedzy tymi pompa a dv invertem, czy ta md30d z praca do -25 to jest evi? lepiej bic pianę ? :) Wiecej zyskacie u "potencjalnego" klienta wtedy kiedy odpowiecie na pytania zamiast dyskredytować chińskie pompki , tych 2-5 klientów którzy kupią chińczyka i tak pewnie nie stać na Wasze "markowe" pompy , nie lepiej pomóc i zyskać dobrą opinię ?

Tyle żali ;)

adkwapniewski
16-04-2012, 11:36
2.MEETING MD30D Copeland compressor 417A ambient temp -19 ℃ ~45℃ $1,042(992+50)
3.MEETING MD30D Copeland compressor 407C/404/134A ambient temp -25 ℃ ~45℃ $1,042(992+50)

jaka jest roznica miedzy tymi pompa a dv invertem, czy ta md30d z praca do -25 to jest evi?

Tutaj (http://www.alcocontrols.com.pl/copeland/doc/broszury/Copeland%20-%20EVI%20Scroll.pdf) są podane sprężarki copeland`a z EVI nie wiem jaka jest w md30d ale można zapytać

miki121
16-04-2012, 11:43
Też masz rację ale ja nie chcę pisać o tym bo sam nie wiem co tam w środku jest wsadzone a porównywania laptopa do pompy nie jest dobrym przykładem...
Każda bardzo tania chińszczyzna która mi przeszła przez ręce od pompy zaczynając po klimatyzator itd...
Narobiła mi zawsze problemu więc jednogłośnie mówię nie wszystkim tanim chińskim wynalazką.
Niskiej jakości podzespołów, tabelą z danymi pompy które są tak odległe od rzeczywistych parametrów..
Części dostępne w zwykłej sprzedaży np. hurtownia chłodnicza - w ogóle nie można odnaleźć w katalogów producentów danych podzespołów..
A w wypadku dobrze zamontowanej pompy dobrze dobranej nie ma ona prawa paść po 2 latach ani nawet 4...
I szczerze odradzam kupno takich rozwiązań ...

adkwapniewski
16-04-2012, 11:53
@miki121

Jakbyś miał wybrać między "brandowanym" chińczykiem 3,8kW tylko do cwu a chińczkiem 7kW/12kW do cwu i może do podgrzewania w okresie przejściowym CO to co byś wybrał ? (pomijając że jesteś wogóle na nie dla chińczyków ;) )

miki121
16-04-2012, 12:01
@miki121

Jakbyś miał wybrać między "brandowanym" chińczykiem 3,8kW tylko do cwu a chińczkiem 7kW/12kW do cwu i może do podgrzewania w okresie przejściowym CO to co byś wybrał ? (pomijając że jesteś wogóle na nie dla chińczyków ;) )

Szczerze to 3,8kW brandowane :)

adkwapniewski
16-04-2012, 12:07
:rolleyes: :)

clarnet
16-04-2012, 12:13
@adkwapniewski
Czytaj ze zrozumieniem.
Bo ja o wozie, a ty o kozie.
Nie odniosłem się do parametrów technicznych i jakości - bo to dyskusja bez końca, która do niczego nie prowadzi. Zresztą nie o nie pytałeś..
Nie interesuje mnie też fakt, że ktoś sobie pompkę z chin sprowadził za nieduże pieniądze, a brat mu ją zamontował za browara (jak ktoś napisał). Każdy jest panem własnego losu.
Odniosłem się dokładnie do twoich wpisów.
Jeśli ktoś sprowadza urządzenie z Chin, to czy chce, czy nie chce (nawet jak je sprowadza na własny użytek), staje się wprowadzającym te urządzenie do obrotu. I tym samy bierze na siebie odpowiedzialność za to urządzenie, wynikającą m. in. ze znaku CE.
Twoje twierdzenie, że mnie to nie dotyczy, bo tutaj oto na podanym przeze mnie linku do uoik jest definicja CE a na innym podanym przez mnie linku jest kwit chińskiego producenta i dlatego ja jestem kryty i odsyłam do producenta - świadczy o dość powierzchownej znajomości tematu.
Sam pytałeś o zdanie na temat tego certyfikatu - więc Ci je wyjaśniłem.
Sam pisałeś „niech kol. rzuci okiem na ten certyfikat”
Nie zarzucaj mi więc bicia piany - bo Ci rzeczowo odpowiedziałem. Jak uważasz, że nie mam racji i napisałem nieprawdę - to mi to pokaż.
Nie dyskredytowałem takiej czy innej pompki, (to zresztą oddzielny temat) tylko zwróciłem uwagę na aspekt formalny znaku CE i odpowiedzialności jaka ciąży na wprowadzającym urządzenie do obrotu.
Mam nadzieję, że teraz wyjaśniłem Ci to dość jasno.
Jeśli nadal nie rozumiesz to trudno.

hydraulik_
16-04-2012, 12:27
Można przywozić r22 do Europy np. do Rosji.Panowiei pompiarze przestańcie straszyć ludzi tym r22 on jest zabroniony u nas tylko prawnie/administracyjne tak samo jak.
Masz rację w Rosji dopuszczony.

clarnet
16-04-2012, 12:48
@jbloch
Jak pompa wyprodukowana w chinach na R22 idzie do Polski, to jest zazwyczaj pusta. A ty możesz ją sobie napełnić zamiennikiem R22 czyli R417A cz R419. (często robi to sam importer)
Ale to ZAMIENNIK. Ma właściwości podobne, bardzo zbliżone. Ale nie takie same na jakie produkowana jest pompa/sprężarka/
Niska cena urządzeń na R22 wynika z jednego faktu, że rynek się skurczył, a linie produkcyjne pozostały oraz z drugiego faktu, że na R22 masz niższe ciśnienia, a więc sama konstrukcja wymiennika i sprężarki jest tańsza w produkcji.
Nikt nie straszy R22 bo on nie gryzie.
Ale jest zabroniony i ściśle ewidencjonowany. Nie wolno budować nowych instalacji na R22.
Nie kupisz go ot tak w hurtowni, a przynajmniej nie powinieneś.
Hurtownia rozlicza się z każdego kilograma (komu sprzedała), a ja robię to samo pisząc co roku sprawozdanie ile kupiłem i na jakie cele i u kogo zużyłem.
Można oczywiście kombinować i pisać, że u takiego czy innego klienta napełniałem starą instalację po nieszczelności i poszło na to kolejne 4 kg freonu, ale za wyciek R22 odpowiada właściciel instalacji, a nie napełniający.
Tak więc urządzenie na R22 napełnisz nie R22 tylko zamiennikiem.

adkwapniewski
16-04-2012, 13:21
CUT
I wreszcie nawet jeśli założymy, że certyfikacja jest rzetelna, to jaką mamy pewność, że producent, po roku produkcji nie wprowadził rozwiązań tnących koszty i omijających normy i dyrektywy? U kogo będziemy tego dochodzić?
Czyżby w UE nie było mądrych i przedsiębiorczych?
Jeśli sprawa jest tak prosta i oczywista, to dlaczego zamiast iluś tam set tysięcy sprzedanych w europie pomp PW markowych producentów, nie mamy sprzedanej tej samej ilości pomp alibaba, meeting czy inna heatpumpfactory?
CUT

@clarnet Własnie ... ja o kozie ty o wozie :) Odniosłem się do tekstu powyżej ...tylko nie pisz proszę że nie zdarza się aby producent wprowadził kilka rev. danego modelu urządzenia ...

Przy "pytaniu" o certyfikat były trzy kropeczki - wg mnie to nie pytanie.Zresztą to nie było do Ciebie tylko do kol jbloch. Mnie nic nie musisz wyjaśniać ...

Jeżeli czytałeś na czy polega subtelna różnica w "znaczkach" na certyfikatach (z podanego linku przez miki121) i oglądałeś "znaczek CE" na chińskim certyfikacie to widać że jest prawidłowy i tyle w temacie.

krakol
16-04-2012, 14:01
CE to dyrektywy jest dyrektywa np. maszynowa , której pompy ciepła nie dotyczą i dyrektywa kompatybilności elektromagnetycznej, która dotyczy pomp ciepła : "Celem dyrektywy EMC jest unikanie wzajemnego zakłócania się urządzeń (poprzez zasilanie z tej samej sieci i poprzez promieniowanie). Ten cel osiąga się budując urządzenia o niskiej emisji zakłóceń i odporne na zakłócenia. Celem dyrektywy nie jest bezpośrednie zapewnienie bezpieczeństwa ludziom, zwierzętom, mieniu czy środowisku"

Dyrektywę EMC MOŻE SAM SOBIE KAŻDY PRODUCENT WYSTAWIĆ I WSZYSTKO JEST ZGODNE Z PRAWEM. Jest to tylko ocena zgodności czyli kit dla UE.

hydraulik_
16-04-2012, 14:14
CE to dyrektywy jest dyrektywa np. maszynowa , której pompy ciepła nie dotyczą i dyrektywa kompatybilności elektromagnetycznej, która dotyczy pomp ciepła : "Celem dyrektywy EMC jest unikanie wzajemnego zakłócania się urządzeń (poprzez zasilanie z tej samej sieci i poprzez promieniowanie). Ten cel osiąga się budując urządzenia o niskiej emisji zakłóceń i odporne na zakłócenia. Celem dyrektywy nie jest bezpośrednie zapewnienie bezpieczeństwa ludziom, zwierzętom, mieniu czy środowisku"

Dyrektywę EMC MOŻE SAM SOBIE KAŻDY PRODUCENT WYSTAWIĆ I WSZYSTKO JEST ZGODNE Z PRAWEM. Jest to tylko ocena zgodności czyli kit dla UE.

Jest zgodne z prawem jeżeli spełnia normy np.Emisji elektromagnetycznej.I to zawarte jest w owej deklaracji.
Wystarczy ,że sprzedasz i ktoś zmierzy .Jeżeli masz przekroczenie normy dostajesz 100 000 zł kary i nakaz wycofania sprzedanych urządzeń z rynku.
Jest jeszcze kilka parametrów.Robiłem taki certyfikat w zeszłym roku.

A takie sobie wystawienie to jeszcze poświadczenie nieprawdy.

Nie jest istotne jak wygląda znaczek .Ważne jest jakie dokumenty jemu towarzyszą

jbloch
16-04-2012, 18:55
Tylko że w najbliższej okolicy nie ma mniejszych pomp (na razie) w podobnej cenie. A w czym problem z tak dużą pompą?
Przy woda-woda nie muszę grzać bufora.

Problem w tym że do zasilania (dolne źródło) będziesz potrzebował pewnie około 4000l wody na godzinę -czyli musisz zbudować naprawdę dużą studnie do zasilania, i drugą tak samą dużą do zrzucenia tej wody-a to na pewno tanie rozwiązanie nie będzie.Jeśli nie ma w najbliższej okolicy mniejszej pompy to poszukaj w dalszej, albo zrób tak jak ja.Osobiście uważam że bufor przy pompie ciepła to naprawde spore nieporozumienie.Sama podłoga jest baaardzo dużym buforem i żaden zbiorniczek nawet z 1000l wody niewiele zmieni dl efektywności pompy.Ja mam np. na parterze blisko 80 m2 wylewki betonowej o gr. 12 cm czyli w przybliżeniu 8 m sześciennych betonu ( pewnie gdzieś 16 ton to waży).Pytanie ile zbuforuje ciepła w podłodze a ile w np. 1000l zbiorniku (który waży 1 tone).Nie wolno oczywiści zapominać że pompa ciepła to źródło ciepła niskotemperaturowe i grzanie wody do wysokich temperatur to żadna oszczednośc.

jbloch
16-04-2012, 19:06
Pomijając już wszelkie parametry techniczne (o których można by długo dyskutować) i skróty typu China Export czy Central Europe (takie też są interpretacje), to jest jeszcze jeden formalny aspekt całej sprawy.
Za znak CE odpowiada wprowadzający produkt do obrotu.
Gdyby więc okazało się np. na skutek kontroli (rutynowej czy też będącej wynikiem jakiegoś zdarzenia), że produkt nie spełnia wymogów, to w 4 litery dostaje nie kto inny tylko sprzedawca/importer.
Może on oczywiście wystąpić z regresem zwrotnym do producenta czy też jednostki certyfikującej.
W tym pierwszym wypadku - chińscy producenci nie utrzymują swych przedstawicieli przy komisji europejskiej; może więc sądzić się z chińską fabryką.
W tym drugim przypadku - podobnie; co to za jednostka certyfikująca? Link na certyfikacie powyżej prowadzi do nieistniejącej strony. Osoba reprezentująca firmę i przedkładająca certyfikat powinna być podana z imienia i nazwiska.
I wreszcie nawet jeśli założymy, że certyfikacja jest rzetelna, to jaką mamy pewność, że producent, po roku produkcji nie wprowadził rozwiązań tnących koszty i omijających normy i dyrektywy? U kogo będziemy tego dochodzić?
Czyżby w UE nie było mądrych i przedsiębiorczych?
Jeśli sprawa jest tak prosta i oczywista, to dlaczego zamiast iluś tam set tysięcy sprzedanych w europie pomp PW markowych producentów, nie mamy sprzedanej tej samej ilości pomp alibaba, meeting czy inna heatpumpfactory?
Przecież taki przedstawiciel/importer fabryki producenta zbijałby kokosy.
Te same „markowe” podzespoły - nie widać różnicy to po co przepłacać. Zbyt zapewniony bo cena rzuca konkurencję na kolana. Kasa leci szerokim strumieniem, a europejscy producenci, albo plajtują albo obniżają swoje wygórowane marże. Nie ma chętnych na interes życia?

spokojnie ,spokojnie kiedyś tak myśleli producenci np. skarpetek gdzie oni są dzisiaj - co druga para skarpetek czy majtek w sklepie to chiński wyrób.Tak samo w ręką w nocniku obudzą sie też kiedyś europejscy producenci pomp(czego im osobiście nie życze).Pamiętajcie że w latach 80-tych tak samo wyśmiewano sie w Europie z koreańskich samochodów i elektroniki a dzisiaj co?,hunday,kia samsung to poważni swiatowi producenci o uznanej marce.Przewiduje że tak też się stanie z chińskimi producentami pomp.

hydraulik_
16-04-2012, 19:36
Problem w tym że do zasilania (dolne źródło) będziesz potrzebował pewnie około 4000l wody na godzinę -czyli musisz zbudować naprawdę dużą studnie do zasilania, i drugą tak samą dużą do zrzucenia tej wody-a to na pewno tanie rozwiązanie nie będzie.śc.

Ta zrzutowa to większy problem .Bo się zamula

clarnet
16-04-2012, 19:48
spokojnie, spokojnie - jeszcze kilka postów i to zrozumiesz.
Czy samochody kia, hyunday kosztują 20-30% ceny innych samochodów na rynku w swojej klasie.
Czy TV albo laptop samsunga kosztuje 20-30% HP
Czy koreańska pompa ciepła PW LG Therma V kosztuje 6,5K za 12 kW, tak jak te na ebayu o których toczy się dyskusja?
Dlaczego?

lujski
16-04-2012, 20:06
a to dlatego ze niektore firmy maja taka polityke ze chca byc towarem "luksusowym" dla węższego grona klientów ... piszesz o hyundahach - to zupelnie inna półka niz np. tata - a jednym i drugim dojedziesz - fakt, moze w mniejszym komforcie, ale "komfort" to raczej pojecie wzgledne ... moge sie czuc komfortowo jak bede mial na pompie napis LG therma, badz zabudan, co nie zmienia faktu ze meeting dokladnie tak samo ogrzeje mi wode, dom .... ale nizsza pólka ..
a co do tv - samsung to najwyzsza pólka, co nie zmienia faktu ze bardzo duzy sukces na zachodzie ma Polska firma "Manta" = w Anglii w sektorze sprzedazy tv3d ma 1-sze miejsce ...- a dla nich taki polski tv to jak dla nas chinczyk typu meeting ...

adkwapniewski
16-04-2012, 20:07
@clarnet
Może dlatego że przytoczona przez Ciebie pompka to split - chyba troszkę droższe od monoblocków ?
Split EVI 9kW u Chińczyka kosztuje ~7K PLN z VAT i dostawą , na ebay`u była by pewnie ~12K PLN brutto za komplet (jednosta wew + zew)

1igor1
16-04-2012, 21:12
Samsung najwyższa półka w TV?? chyba kolego w cenie, bo w niczym więcej

clarnet
16-04-2012, 21:15
Lujski,
To nie ja pisze o hyundayach - odpowiedziałem tylko na przykład jaki podał jbloch
A LG przyszło mi na myśl jako pierwsze; ot koreański producent.
Wyjaśnijmy proszę jedną rzecz.
Nie jestem przeciwnikiem żadnej chińskiej pompy. Mamy wolny rynek.
Ale jak adkwapniewski spytał o ceryfikat i mu odpowiedziałem, to na mnie wskoczył, że mu się wcinam w prywatną rozmowę na publicznym forum i pianę biję.
Czego oczekiwał. Że ach i och i tylko brać?
Z tymi cenami nie ma tu nic odkrywczego. Prawie codziennie dostaję maila od jakiejś Jane Liu, Toma Wonga czy innych sales manager china factory z ofertami pomp ciepła po 1000 USD czy klimatyzatorów ściennych po 100 USD. Żaden problem.
Opinii o tych pompach usłyszysz mało z prostej przyczyny.
Pojedynczy instalator nie będzie się bawił w import, bo bez tego zarobi swoją pracą. Ma więc mało kontaktu z takimi urządzeniami.
Firma instalacyjna też nie - bo nie weźmie sobie na głowę importu urządzenia nie potwierdzonej jakości i bez gwarancji obsługi serwisowej i całego bagażu z tym związanego. nie chce potem świecić przed klientem oczami. Woli specjalizować się w konkretnej marce, która już jest na rynku.
Sprzedażą tych pomp na allegro, czy innych serwisach najczęściej zajmują się Ci, co mają o nich małe pojęcie, ale wychodzą założenia, że lepsze jest deko handlu niż kilo roboty. I do tego handlu mają smykałkę.
Wreszcie możesz sam sprowadzić i napisać opinię.
Nie licz jednak, że znajdziesz instalatora, który Ci powie zamontowałem 100 chińczyków EVI 9kW po 7 K PLN i jest cacy.
Tak więc - jak ktoś ma chęć, to niech sprowadza tego chińczyka, kupuje, zamontuje, niech mu lata dobrze służy, i niech będzie z niej zadowolony i poleci znajomym.

adkwapniewski
16-04-2012, 21:45
CUT
Ale jak adkwapniewski spytał o ceryfikat i mu odpowiedziałem, to na mnie wskoczył, że mu się wcinam w prywatną rozmowę na publicznym forum i pianę biję.
Czego oczekiwał. Że ach i och i tylko brać?
CUT

@clarnet wyjasnijmy sobie jedno : nie pytałem Cię o żadne certyfikaty, zdanie pytające w języku polskim kończy się pytajnikiem ... Uczepiłeś się tego certyfikatu jak rzep psiego ogona.

Forum nie służy robieniu "biznesów życia" tylko wymianie doświadczeń ... co takiego ciekawego napisałeś w tym temacie oprócz epopei na temat certyfikatów i braku opłacalności importu chinskich pomp ? Masz doświadczenia z chińskim pompami , zamontowałeś chociaż 5 szt ?

Ciśnienie rośnie ? Proszę Cię ...

clarnet
16-04-2012, 22:13
Widzę, że ciśnienie raczej Tobie rośnie. Wyluzuj :cool:
I napisz trochę o tych pompach EVI, bo takich nie montuję.
Podziel się swoim doświadczeniem.

adkwapniewski
16-04-2012, 22:37
jestem wyluzowany :)

Doświadczeniem ? Nie mam doświadczenia w montażu pomp - kiedyś musi być ten pierwszy raz :)
Jeśli kupię chińczyka nieomieszkam się podzielić doświadczeniem z montażu i ewentualnego użytku:)

RadekNet
16-05-2012, 12:19
Minal miesiac od ostatniego wpisu... czy ktos moze juz kupil pompe od tego czlowieka z Berlina? Jak wrazenia (mam na mysli sprzedawce, bo pompa jaka jest taka jest)?

adkwapniewski
16-05-2012, 12:51
Jeszcze nie kupiłem. Jeszcze trochę czasu zostało , najpierw kocioł, potem podłogówka i wylewki.
Pompka później.

Kolega z forum "wynalazł" chigo 6kW + zbiornik 200l nierdzewny ~6,5k PLN to też warto rozważyć jako pompka do cwu + dogrzewanie w okresach przejściowych, za pompkę wychodzi około 3k PLN, bojler i tak muszę kupić więc wygląda to ciekawie - prawie zestaw hewalexa a jednak te 6kW robi różnicę.

Tylko schemat by się przydał jak to spiąć wszystko : podłogówka + kocioł + pompka + bojler 200l. Tak żeby pompką dogrzewać podłogówkę i bojler, lub kociołkiem grzać podłogówkę i bojler. Równocześnie nie muszą działać.
Bojler z zestawu Chigo ma dwie wężownice.

RadekNet
16-05-2012, 13:06
Jeszcze nie kupiłem. Jeszcze trochę czasu zostało , najpierw kocioł, potem podłogówka i wylewki.
Pompka później.

Szkoda, bo chce ja zamowic na dniach i w ciagu 2 tygodni odpalic, wiec przydalo by sie zdanie kogos doswiadczonego ;)


Tylko schemat by się przydał jak to spiąć wszystko : podłogówka + kocioł + pompka + bojler 200l. Tak żeby pompką dogrzewać podłogówkę i bojler, lub kociołkiem grzać podłogówkę i bojler. Równocześnie nie muszą działać.
Bojler z zestawu Chigo ma dwie wężownice.

Napisz na [email protected] to Ci podam namiary na goscia, ktory mi projektowal instalacje - pompa ciepla, solary, bufor, tak, zeby maksymalnie wykozystac cala energie do zasilania co i cwu.

Arturo72
16-05-2012, 13:38
Kolega z forum &quot;wynalazł&quot; chigo 6kW + zbiornik 200l nierdzewny ~6,5k PLN to też warto rozważyć jako pompka do cwu + dogrzewanie w okresach przejściowych,.
Bojler z zestawu Chigo ma dwie wężownice.



A co tu wyszukiwać,tego jest sporo na rynku pod różnymi nazwami,napaliliście się na te Chiny jak chińczyk na suchary http://allegro.pl/pompa-ciepla-c-w-u-thermoval-6-0kw-g-nowosc-i2318711436.html

adkwapniewski
16-05-2012, 13:39
Dzięki ale myślę że ktoś na forum pomoże :)

@Arturo72 eee nie napaliłem się te Chigo to z Polski też z allegro :)
Ale dzięki za link jak wyszukasz jeszcze jakieś to podeślij oczywiście oscylujące w tej cenie ;)

lujski
16-05-2012, 18:22
chigo wydaje mi sie ze jest troche lepszym wyborem bo ma troche lepszy optymalny COP no i split

Arturo72
16-05-2012, 18:58
chigo wydaje mi sie ze jest troche lepszym wyborem bo ma troche lepszy optymalny COP no i split
A Ty wierzysz w te bajki co wypisują jako dane ?
Wg jakich norm badają wydajności ? Wg chińskich ? Kto te dane weryfikuje i certyfikuje ? Zapewne Chiński Centralny Urząd Miar i Jakości ;)
Z dużą dozą pewności śmiem twierdzić,że te dane mają się nijak do rzeczywistości,jakby pisało COP10 to też by było dobrze ;)
Takie pompy mają jedną zaletę,są tanie i trzeba się pogodzić z takimi niedogodnościami,jak dane niezgodne z rzeczywistością.

miki121
16-05-2012, 19:06
Ja ostatnio odpalałem dwa urlichy i chodzą fajnie do CWU...
Po targach w Nowym Targu mamy mnóstwo zapytań o pompy do CWU ;)
A jak chinol to może być chigo, urlich, thermoval i tak różnią się w 99% naklejką :)

lujski
16-05-2012, 19:31
no to jakby te ulrichy podlaczyc do bufora i z tego bufora krasc druga wezownica cieplo do podlogowki ..?? tylko czy temp. mozna w buforze ustawic np, na 40 - bo wiecej to chyba dla podlogowki niedobrze ;/

miki121
16-05-2012, 19:44
Ogólnie czytając DTR-ki Urlich-a człowiek się zastanawia o co chodzi :)
Producent podaje że pompa może pracować do - 25 stopni ale nie można znaleźć zbyt dużo informacji o COP tego produktu :(
A więc trudno powiedzieć co się będzie działo poniżej - 5...
Trzeba by sprawdzić na żywym obiekice :)
Bo za moment się okaże że mój Atlantic i Clarneta Daikin to lipa i przegrywa z Urlichem ;)

adkwapniewski
16-05-2012, 19:44
A Ty wierzysz w te bajki co wypisują jako dane ?
Wg jakich norm badają wydajności ? Wg chińskich ? Kto te dane weryfikuje i certyfikuje ? Zapewne Chiński Centralny Urząd Miar i Jakości ;)
Z dużą dozą pewności śmiem twierdzić,że te dane mają się nijak do rzeczywistości,jakby pisało COP10 to też by było dobrze ;)
Takie pompy mają jedną zaletę,są tanie i trzeba się pogodzić z takimi niedogodnościami,jak dane niezgodne z rzeczywistością.

A Ty co labolatorium w domu masz ? Badałeś takie pompki ? "łał" Arturo72 zadziwiasz mnie coraz bardziej ...

@miki121 ma rację wszytstkie te pompki to ta sama konstrukcja , róznią się nakleją, czasmi zastosowanym gazem, sprężarka i zbiornikiem (pojemność ;) ), piszę tu o pompkach do cwu oczywiście.

Miałem się wybrać na targi i pooglądać stoisko miki121 ale w tym roku przenieśli z "rynku" do hali a i czasu brakło ... :)

adkwapniewski
16-05-2012, 19:49
Ogólnie czytając DTR-ki Urlich-a człowiek się zastanawia o co chodzi :)
Producent podaje że pompa może pracować do - 25 stopni ale nie można znaleźć zbyt dużo informacji o COP tego produktu :(
A więc trudno powiedzieć co się będzie działo poniżej - 5...
Trzeba by sprawdzić na żywym obiekice :)
Bo za moment się okaże że mój Atlantic i Clarneta Daikin to lipa i przegrywa z Urlichem ;)

No ale do dogrzania co w okresach przejściowych to taki "urlich" 6kW by wystarczył żeby kotła nie odpalać ...
Pytanie brzmi jak to pogodzić pompkę , kocioł podłogówkę i bojler ?

miki121
16-05-2012, 19:50
No to szkoda :)
Ale targi była naprawdę fajne..
Nawet nie brałem pod uwagę że będzie taki ruch i tyle zapytań :)
No i trzy umowy już podpisane ;)

miki121
16-05-2012, 19:52
No ale do dogrzania co w okresach przejściowych to taki "urlich" 6kW by wystarczył żeby kotła nie odpalać ...
Pytanie brzmi jak to pogodzić pompkę , kocioł podłogówkę i bojler ?

Jeżeli znalazł by się odważny to połączyć to w całość to nie jest żadna filozofia:)

adkwapniewski
16-05-2012, 19:56
Jeżeli znalazł by się odważny to połączyć to w całość to nie jest żadna filozofia:)

Odważny jest tylko napisz jak :) zeby było optymalnie i z jak najmniejszą ilością pompek.

lujski
17-05-2012, 06:29
pewnie najlepszym rozwiazaniem to bedzie reczne odlaczenie pompy i przylaczenie piecyka gazowego (w moim przypadku) do dolnej wezownicy do grzania co, zeby zbytni nie komplikowac instalacji ...

adkwapniewski
17-05-2012, 11:04
Tylko co będziesz przełączał "ręcznie" ?

Ja chciałbym żeby wszystko było podłączone i tylko włączając kocioł , pompa by się wyłączała , ze sterowaniem "elektrycznym" nie mam problemu , mam problem z podłączeniem "hydraulicznym" , nie mogę znaleźć schematu w którym pracuje albo jedno albo drugie urządzenie, schematy które podał Arturo72 dotyczą równoczesnej pracy a taka mnie nie interesuje.

Poza tym w pompach do cwu w obiegu pompa - wężownica bojlera jest woda , roztwór glikolu czy coś innego jeszcze ? Bo w Chigo jak dobrze przeczytałem jest freon ? (jeżeli się mylę proszę mnie poprawić)

RadekNet
30-05-2012, 22:00
Raz sie zyje ;) Wlasnie do mnie jedzie 18kW chinczyk ;)

Jaki zrobic odstep od sciany budynku?

lujski
16-06-2012, 11:17
Witam, i jak tam doswiadczenia z tymi urzadzenami.. ??

RadekNet
16-06-2012, 11:59
Pompa jeszcze nie podpieta - czekam teraz na 3 silnych, zeby wrzucic pompe na podmurowke i hydraulik ja podepnie pod kotlownie. Niestety, na uruchomienie elektryczne tez jeszcze przyjdzie poczekac, bo chce to zrobic osobiscie, a bede w Polce za jakies 2 tygodnie dopiero.
Wrazenia jesli idzie o sprzedawce w sumie pozytywne, ale dokladnie sie okresle kiedy rozwiaze sie sprawa malego uszkodzenia, ktore powstalo podczas zaladunku (ladowal sprzedawca). Umowilem sie, ze jak zobacze pompe osobiscie to bedziemy rozmawiac.

adkwapniewski
05-07-2012, 11:22
Pompa jeszcze nie podpieta - czekam teraz na 3 silnych, zeby wrzucic pompe na podmurowke i hydraulik ja podepnie pod kotlownie. Niestety, na uruchomienie elektryczne tez jeszcze przyjdzie poczekac, bo chce to zrobic osobiscie, a bede w Polce za jakies 2 tygodnie dopiero.
Wrazenia jesli idzie o sprzedawce w sumie pozytywne, ale dokladnie sie okresle kiedy rozwiaze sie sprawa malego uszkodzenia, ktore powstalo podczas zaladunku (ladowal sprzedawca). Umowilem sie, ze jak zobacze pompe osobiscie to bedziemy rozmawiac.

Podpiąłeś już może pompę ? Możesz wrzucić kilka zdjęć, więcej szczegółów nt pompy ?

RadekNet
05-07-2012, 11:36
Podpiąłeś już może pompę ? Możesz wrzucić kilka zdjęć, więcej szczegółów nt pompy ?

Jesli chodzi o uruchomienie to jeszcze z tydzien, bo opoznil mi sie wyjazd do Polski. Ale na cokole juz stoi:

https://lh5.googleusercontent.com/-26Mm9_c0OeM/T_Vs4kvtsWI/AAAAAAAAB2Y/02BoMyQe2E4/s640/4.07%2520002.jpg

adkwapniewski
07-07-2012, 12:58
Jesli chodzi o uruchomienie to jeszcze z tydzien, bo opoznil mi sie wyjazd do Polski. Ale na cokole juz stoi:

https://lh5.googleusercontent.com/-26Mm9_c0OeM/T_Vs4kvtsWI/AAAAAAAAB2Y/02BoMyQe2E4/s640/4.07%2520002.jpg

Poczekam :) Odbierz PW i odpisz jeśli możesz :)

jbloch
14-07-2012, 20:17
Osiem miesięcy z chińską pompą ciepła
03,03,2011-02,02,2012 2250 kw rachunek 1433pln
02,02,2012-02,04,2012 1792 kw rachunek 1161 pln
02,04,2012-02,06,2012 975 kw rachunek 694 pln
w domu wszystko na prąd ,5 osób, prąd budowlany . Nie mam podlicznika na pompę ciepła ale na zdrowy rozum -skoro ostatni rachunek jest bez używania pompki do ogrzewania co (tylko do cwu) to średnio na miesiąc zużywam ok 350 pln to z tego wyinika że na sezon grzewczy pompka zużyła :
1433+1161-5*350=844 pln na samo co.Cyba całkiem nieźle jak na chinola ze sprężarką panasonik--tak opluwanego na forum jakie to badziewie.Ciekawe jaki bym miał rachunek na markowej pompce ?

aleksus
16-07-2012, 01:19
No to znowu namieszałem sobie w głowie.Czy technicznie(w naprawie)będzie tańsza pompa powietrze/woda czy glikol/woda. Te drugie można jeszcze taniej dostać niż jest na cenniku na stronie 2 naszego tematu:yes:

jbloch
16-07-2012, 07:09
No to znowu namieszałem sobie w głowie.Czy technicznie(w naprawie)będzie tańsza pompa powietrze/woda czy glikol/woda. Te drugie można jeszcze taniej dostać niż jest na cenniku na stronie 2 naszego tematu:yes:

woda-glikol jest ma prostą budowę techniczną przez co musi być mniej awaryjna od powietrze woda.Wieczorem spróbuje wstawić zdjęcia "bebechów"mojego chińskiego cudeńka

jbloch
16-07-2012, 18:16
125578
woda-glikol jest ma prostą budowę techniczną przez co musi być mniej awaryjna od powietrze woda.Wieczorem spróbuje wstawić zdjęcia "bebechów"mojego chińskiego cudeńka

jbloch
16-07-2012, 18:26
woda-glikol jest ma prostą budowę techniczną przez co musi być mniej awaryjna od powietrze woda.Wieczorem spróbuje wstawić zdjęcia "bebechów"mojego chińskiego cudeńka

125585125586125587
sterownik motorola ,spreżarka panasonic,wymieniki ciepła - ciekawe której części nie dostane (jak się ewentualnie zepsuje) w standartowej ofercie chłodnictwa, ciekawe LIWKO która to część jest taka delikatna że monterowi rozsypuje się w rękach w czasie montażu?

chcialbympompe
16-07-2012, 19:33
125585125586125587
sterownik motorola ,spreżarka panasonic,wymieniki ciepła - ciekawe której części nie dostane (jak się ewentualnie zepsuje) w standartowej ofercie chłodnictwa, ciekawe LIWKO która to część jest taka delikatna że monterowi rozsypuje się w rękach w czasie montażu?

Przyznaj się szczerze: sprzedajesz te chińczyki? Właściwie (prawie) wszystkie twoje posty na forum to wychwalanie skośnookich PC...
A z innej strony: jaką masz pewność, że sprężarka jest Panasonic'a? Tak trudno wyprodukować naklejkę przy całym procesie produkcji PC?
Zanim kupiłem moją PC trafiłem do pewnej firmy w Szczecinie, która na "znanym portalu aukcyjnym" wystawia PC made in CHRL. Po krótkiej rozmowie "na żywo" sprzedawca sam powiedział żebym tego nie kupował. Nie odważył się tego sprzedać komuś z bliskiej okolicy.

jbloch
16-07-2012, 19:59
Przyznaj się szczerze: sprzedajesz te chińczyki? Właściwie (prawie) wszystkie twoje posty na forum to wychwalanie skośnookich PC...
A z innej strony: jaką masz pewność, że sprężarka jest Panasonic'a? Tak trudno wyprodukować naklejkę przy całym procesie produkcji PC?
Zanim kupiłem moją PC trafiłem do pewnej firmy w Szczecinie, która na "znanym portalu aukcyjnym" wystawia PC made in CHRL. Po krótkiej rozmowie "na żywo" sprzedawca sam powiedział żebym tego nie kupował. Nie odważył się tego sprzedać komuś z bliskiej okolicy.

Nie nie sprzedaje żadnych pomp ciepła . ja po prostu od 20 lat pracuje po różnych serwisach markowych sprzętów ( przeważnie elektronarzędzia) i widzę co się dzieje, jak manipuluje się nieświadomym klientem byle go skroić. Nie chodzi mi o wychwalanie chinoli, tylko o zwrócenie uwagi że ,dookoła zalewa nas masa chińskich towarów z których coraz większa ilość to naprawde dobre produkty.Ilu z nas siedzi sobie przed chińskimi monitorkami, chińskimi komputerkami,w chińskich kapciach i majtkach, i nic się nie dzieje. ja oprócz cińskiej pompy mam chińska lodówkę zamrażarkę,wspomniany komputer a chiński telewizor kupiony 8 lat temu działa do dzisjaj ,tylko wyniosłem go na strych bo wstyd już tą :piłkę:pokazywać ludzią.
gdbym sprzedawał te pompy to takich zdjeć bym nie zamieszczał bo była by to antyreklama.
Co do sprzedawcy ze szczecina to doopa nie sprzedawca niech lepiej zmieni zawód, bo handlować to też trzeba umieć

A ty jak kupisz markową pompę to taki pewien jesteś że nie jest na w jakiejś cześci chińskim produktem?Tak cię przekona nalepka mad in eu?
Jeśli tak to muszę stwierdzić że naiwny jesteś,
nie wychwalam chinoli stwierdzam ze swojego doświadczenia że bubla to można kupić z każdego kraju nie ważne czy z europy czy azji.tak samo można kupić dobry produkt z każdego kraju nawet z mongoli i albani.

wihajster
16-07-2012, 20:33
sterownik motorola ,spreżarka panasonic,wymieniki ciepła (...)
1) Uruchomiłeś bez glikolu????
Szronienie części powrotnej na to wskazuje.
Albo masz za mały przepływ dolnego źródła, albo za mały parownik.
2) Motorola to producent któregoś z układów scalonych a nie całości układu ;) Jak pompa działa w sensie załączania/wyłączania itd. decyduje o tym soft "wgrany" do mikrokontrolera (tego układziku z naklejką) napisany (lub skopiowany) przez małego osobnika o skośnych oczach.
3) Toshiba to prawdopodobnie może być, ale jest to sprężarka rotacyjna z klimatyzatora, najtańszy szajs (bez urazy, tego chyba się spodziewałeś) z całą pewnością nie scroll, czyli masz wszystko w wersji VLC -Very Low Cost. Zresztą ile zapłaciłeś - tyle dostałeś. Zgodnie z zasadami ekonomii, ba, nawet zgodnie z regułami fizyki: nic za darmo.

kozmo
17-07-2012, 11:30
Witam wszystkich bardzo serdecznie :)

To mój pierwszy post niejako iż zaczynam remont starego domu zainteresowałem się tym forum w pierwszej kolejności by: "Iść już przetartym szlakiem" :)

Pompy ciepła: temat nie powiem - bardzo interesujący. Chińska alternatywa już nas dawno zalała, wszystko (a przynajmniej 90% produktów) jest produkowane w chinach ze względu na koszty pracy i brak obostrzeń jakie narzuca UE. Wszystkie liczące się marki mają mają tam swoje fabryki, ale to nie decyduje o jakość ich wyrobów bo przecież trzymają swoje standardy.

jbloch - Uważam że masz trochę racji, z tego co pamiętam z lektury to nie przepłaciłeś za tę pompę wiec pewnie po około 5 latach ci się zwróci niezależnie od tego czy będzie jeszcze działała czy nie :)

wihajster -nie jestem żadnym ekspertem ale rotacyjna czy nie rotacyjna, jeżeli to prawdziwy panasonic będzie działać długo, w pracy mieliśmy klimatyzator firma to żadna znana ba nawet nie pamiętam nazwy, działał praktycznie bez przerwy przez 16 lat (z racji warunków gdzie pracuję(utrzymanie ruchu), od wiosny do jesieni 24h/dobę ,zimą trochę rzadziej). Jak padał otworzyliśmy go do czyszczenia siedział tam panasonic, klimatyzator pobierał 800W z sieci. Później go dobito działał jeszcze miesiąc i sprężarka po prostu się rozleciała (chwyciło ją).

Planuje zakup pompy najwcześniej w przyszłym roku nie wiem jeszcze co to będzie czy firmówka czy chińska. Z racji warunków gruntowych (sam piach) preferowałbym powietrze-woda. Bardzo pomocne okazują się spostrzeżenia kolegów z użytkowania pomp za co dziękuję.

RadekNet - czekam z niecierpliwością na rezultaty instalacji :)

Pozdrawiam !

mostek
20-07-2012, 06:42
hmmm tak sobie mysle ze ten cokół pod pompe to chyba troche nieszczesliwy ...;/

aleksus
23-07-2012, 21:34
Zapytałem o ta pompę ciepła mds20d jest to pompa gruntowa.Sprężarka panasonic,mam dwa rodzaje czynnika chłodzącego R417A za 670 usd i R410A za 720 usd. Teraz pytanie o co chodzi z tym gazem? Czy jest to coś warte tych pieniędzy?

Andy51
13-09-2012, 19:09
Witam
Mam pytanie czy ktoś używa pompy chińskiej CWR-08XB chodzi mi konkretnie o wejście w program ustawiający temperaturę i czas są to parametry od C1 do Cf.
Tak informacyjnie kolektor spiralny 600m 4 x 150 m 32 mm pompa ma 7 kW.
Pompa już pracuje.
Pozdrawiam serdecznie liczę na uprzejmość kolegów.

jbloch
14-09-2012, 07:14
Witam
Mam pytanie czy ktoś używa pompy chińskiej CWR-08XB chodzi mi konkretnie o wejście w program ustawiający temperaturę i czas są to parametry od C1 do Cf.
Tak informacyjnie kolektor spiralny 600m 4 x 150 m 32 mm pompa ma 7 kW.
Pompa już pracuje.
Pozdrawiam serdecznie liczę na uprzejmość kolegów.

No to kolego , teraz nie wiem czy zdajesz sobie sprawe że wsadZiłeś kij w mrowisko.Zaraz panowie monterzy pomp ,,markowych" pojada po tobie jak po łysej kobyle-jakie to chińskie gówno kupiłeś ,a teraz nie ma kto ci ustawić parametrów na sterowniku-a jak byś miał ,,markową "PC to pan monter po jakiś dwóch miesiącach przyjechał by ci ustawić z 1000 pln by skasował i byś na pewno zadowolony był , a i cieplęj przy rozliczeniu by ci się zrobiło i to bez odpalania PC.
pozdrawiam jest nas już dwóch do pożarcia

aleksus
14-09-2012, 21:04
Jestem trzeci do tanga:wiggle: Zamówiłem pompę,czekam na wysyłkę.Zobaczymy ile jest warta
:yes:

aleksus
14-09-2012, 21:53
Jaka prawda? Jak widzę w innych tematach nasza forumowa GWIAZDA Atlantic po dokładnym przyjrzeniu się nie jest aż tak wspaniała! Ba wystarczy wejść w pierwsze świeżo wałkowane tematy. To jest istne kółko wzajemnej adoracji :P Problem z takowaniem,duże zużycie prądu , a nazywać markową to delikatnie mówiąc nieporozumienie :goodnight:

miki121
14-09-2012, 22:05
Pompa nie ma żadnego problemu z taktowaniem i dużym zużyciem prądu :)
Ale jeżeli potrzebujesz podstaw w ugruntowaniu się że zakup chińczyka jest słuszną decyzją to nie ma problemu ;)
A jeżeli dla ludzi którzy zużywają miesięcznie blisko 15m3 ciepłej wody i płacą za jej podgrzanie i podtrzymanie w zbiorniku stałej 45 stopni temperatury miesięcznie około 80zł to chyba nie jest prądożerny :)
A jeżeli mówisz o dużym zużyciu prądu to poczekam aż się pochwalisz swoim zużycie prądu ;)

aleksus
14-09-2012, 22:37
Jeszcze tu zawita jedna osoba która będzie piać z zachwytu nad Atlanticami.A co do opłacalności-sprawności MARKOWYCH chińczyków będę co jakiś czas informował szanowne grono.

miki121
14-09-2012, 22:47
No i tak trzymać :)

aleksus
14-09-2012, 23:05
Nie no spoko Panowie ,nie mam nic do was.Chce tylko podkreślić ,że nie tylko markowe pompy trzeba brać pod uwagę.Czy ta pompa będzie coś warta-zobaczymy już zimą:rolleyes:

aleksus
14-09-2012, 23:13
Ps. dostałem informacje,że będą na Międzynarodowych Targach Chłodnictwa, klimatyzacja,
Wentylacyjnych i pomp ciepła w Norymberdze(DE)
od wtorku do czwartku, 9-11 października 2012.
Czy ktoś będzie tam się wybierał?

hydraulik_
15-09-2012, 05:42
Jeszcze tu zawita jedna osoba która będzie piać z zachwytu nad Atlanticami.A co do opłacalności-sprawności MARKOWYCH chińczyków będę co jakiś czas informował szanowne grono.
W Fujitsu też są elementy chińskie i naklejka z Dortmundu ,a składane w Tajlandii.
Chinol może być OK. Tylko ,żeby były części serwisowe .Reszto to lodówka

Andy51
15-09-2012, 08:51
Witam
Mam pytanie czy ktoś używa pompy chińskiej CWR-08XB chodzi mi konkretnie o wejście w program ustawiający temperaturę i czas są to parametry od C1 do Cf.
Tak informacyjnie kolektor spiralny 600m 4 x 150 m 32 mm pompa ma 7 kW.
Pompa już pracuje.
Czy coś w materii możesz mi pomóc.
Pozdrawiam liczę na pomoc

jbloch
15-09-2012, 20:17
A nie jest to prawdą ? Jak widać jest ;)
Nie jestem monterem,jestem inwestorem,który kupił markową pompę za 14tys.zł z montażem i z 5 letnią gwarancją i ustalonym serwisem rocznym w cenie 150zł :)

Zwróć się do użytkownika "krakol",ofertował mi chinola gruntowego,nawet w fajnej cenie z odwiertami,nie wiem jaki model ale może będzie obeznany w temacie :)
Nie nie jest prawdą.Sytuację można porównać do kogoś kto kupił jakis wypasiony telewizor i nie radzi sobie jeszcze z ustawieniami- więc pyta na forum -może ktoś pomoże w końcu po to jest te forum ( MIĘDZY INNYMI)

jbloch
15-09-2012, 20:18
czekaj na tego swojego chinola ;)

o następny z poglądami rasistowskimi się znalazł

jbloch
15-09-2012, 20:23
Pompa nie ma żadnego problemu z taktowaniem i dużym zużyciem prądu :)
Ale jeżeli potrzebujesz podstaw w ugruntowaniu się że zakup chińczyka jest słuszną decyzją to nie ma problemu ;)
A jeżeli dla ludzi którzy zużywają miesięcznie blisko 15m3 ciepłej wody i płacą za jej podgrzanie i podtrzymanie w zbiorniku stałej 45 stopni temperatury miesięcznie około 80zł to chyba nie jest prądożerny :)
A jeżeli mówisz o dużym zużyciu prądu to poczekam aż się pochwalisz swoim zużycie prądu ;)
Chińskie też nie mają problemu z taktowaniem-przecięż tak naprawdę taktowanie nie zależy od pompy (no chyba że naprawdę ma skopany sterownik) tylko od poprawności montażu.Zapewniam cię że zużycie prądu przez dobrą chinską PC wcale nie jest większy -no chyba że będziemy się spierać o wartości po przecinku.

miki121
15-09-2012, 20:31
Chińskie też nie mają problemu z taktowaniem-przecięż tak naprawdę taktowanie nie zależy od pompy (no chyba że naprawdę ma skopany sterownik) tylko od poprawności montażu.Zapewniam cię że zużycie prądu przez dobrą chinską PC wcale nie jest większy -no chyba że będziemy się spierać o wartości po przecinku.

No jeżeli tak jest to sam jestem ciekaw że tak niewiele chinoli się sprzedaje :)
Ale co do taktowania itp. to nie montaż a ustawienia przez użytkownika na które ma wpływ :)

jbloch
15-09-2012, 20:38
Nie no spoko Panowie ,nie mam nic do was.Chce tylko podkreślić ,że nie tylko markowe pompy trzeba brać pod uwagę.Czy ta pompa będzie coś warta-zobaczymy już zimą:rolleyes:
Spokojnie jak dobre DZ ,jak dobrze zamontowana(a nie jest to jakaś tajemna wiedza- jak twierdzą niektórzy monterzy markowych pomp) to będzie grzała jak należy.
pamiętam jak 3 lata temu chciałem kupić markową pompe ( salon VIESSMANNA w szczecinie) powiedział mi tak na pytanie o pompie ciepła -panie jak nowozbudowany dom to 50W na metr to pompa ma być o mocy 12 kw a oni robią koniecznie razem z podłogówką i bedzie to kosztować 90 000 pln a wogóle to kup sobie pan piec gazowy będzie taniej. nawet nie chciał słuchać że mam lepsze izolacje ż będzie WM, itp.Powim ci że nie mając jeszcze PC zrobiło mi się naprawdę ciepło

jbloch
15-09-2012, 20:46
No jeżeli tak jest to sam jestem ciekaw że tak niewiele chinoli się sprzedaje :)
Ale co do taktowania itp. to nie montaż a ustawienia przez użytkownika na które ma wpływ :)

a skąd wiesz że że chińskich PC sprzedaje sie mało .Robiłeś jakieś badania rynku.przejdź się ulicą jakiegokolwiek miasteczka w polsce i zobacz jakie jednostki zewnętrzne wiszą na zewnątrz budynków - nie są to w przeważających przypadkach markowe .W twoich zdaje się też jest troszkę części chińskich czy tam tajlandzkich?
taktowanie masz rację - ale np. zapowietrzone GZ nie bedzie miało wpływu na taktownie?

aleksus
15-09-2012, 20:57
[QUOTE tak niewiele chinoli się sprzedaje :)
[/QUOTE]
- mega zły pijar na tym forum
-utrudniony dostęp do serwisu
- zachwyt na niemieckimi,skandynawskimi pompami
Ja długo zastanawiałem się nad Polską vs Chińską pompą .Cena czyni cuda;)
Reszta pomp kompletnie nieopłacalnie ekonomicznie

fotohobby
15-09-2012, 20:59
Nie nie jest prawdą.Sytuację można porównać do kogoś kto kupił jakis wypasiony telewizor i nie radzi sobie jeszcze z ustawieniami- więc pyta na forum -może ktoś pomoże w końcu po to jest te forum ( MIĘDZY INNYMI)

A to sterowniki tych Chinczyków są tak wypasione ?
:)

Może po prostu przyrównamy to do sytuacji, kiedy ktos kupuje egzotyczny produkt, egzotycznego producenta, bez instrukcji, dostępu do pomocy technicznej i musi liczyć za łut szczęścia, że jest ktoś, kto ew. problem rozwiązał wcześniej ?

aleksus
15-09-2012, 23:50
hmmm:bash:
czytałem na tym forum wiele zapytań na temat ustawień pomp ciepła.Jak domniemam tez otrzymali instrukcję obsługi, BA zostali pouczeni przez FACHOWY SERWIS podczas montażu.Ale oni to mogą szukać wskazówek a' plebs' musi chować się po kontach bo kupił produkt "drugiej kategorii"
Tak sobie myśl.OWCE TRZEBA STRZYC:P

Andy51
16-09-2012, 00:04
Witak Kolege
Pompe sam zakupiłem w Chinach sam zmontowałem sam uruchomiłem mam instrukcję brak w niej kodów do wejscia w interesujące mnie programy ale rozmawialem dzisiaj z producentem i mam nadzieję otrzymam .
Jeśli chodzi o serwis jest chyba lepszy niż w niejednej polskiej firmie czynny codziennie od 6 rano do 22 ich czasu (7 godzin do przodu).
Pozdrawiam

chcialbympompe
16-09-2012, 07:03
Chińskie też nie mają problemu z taktowaniem-przecięż tak naprawdę taktowanie nie zależy od pompy (no chyba że naprawdę ma skopany sterownik) tylko od poprawności montażu.Zapewniam cię że zużycie prądu przez dobrą chinską PC wcale nie jest większy -no chyba że będziemy się spierać o wartości po przecinku.
Proponuję byś opomiarował swojego chińczyka i wtedy będzie widać wszystko czarno na białym.

jbloch
16-09-2012, 08:50
Proponuję byś opomiarował swojego chińczyka i wtedy będzie widać wszystko czarno na białym.
opomiarowanie-sztuka dla sztuki na niepotrzebne wydanie kolejnych pieniędzy na kolejny gadżet Mi wystarczą zamiast opomiarowania rachunki za prąd -one są najważniejszym opomiarowaniem.Zdaje się że wcześniej podawałm-jestem naprawdę zadowolony.

jbloch
16-09-2012, 08:52
[QUOTE tak niewiele chinoli się sprzedaje :)

- mega zły pijar na tym forum
-utrudniony dostęp do serwisu
- zachwyt na niemieckimi,skandynawskimi pompami
Ja długo zastanawiałem się nad Polską vs Chińską pompą .Cena czyni cuda;)
Reszta pomp kompletnie nieopłacalnie ekonomicznie[/QUOTE]
mega zły pijar - to chyba nie do mnie?

jbloch
16-09-2012, 08:56
A nie jest to prawdą ? Jak widać jest ;)
Nie jestem monterem,jestem inwestorem,który kupił markową pompę za 14tys.zł z montażem i z 5 letnią gwarancją i ustalonym serwisem rocznym w cenie 150zł :)

Zwróć się do użytkownika "krakol",ofertował mi chinola gruntowego,nawet w fajnej cenie z odwiertami,nie wiem jaki model ale może będzie obeznany w temacie :)
a tak na marginesie - co wchodzi w zakres serwisu rocznego za 150 pln?Czy jak na przykład zaczniesz coś ustawiać w sterowniku i coś skopiesz w ustawieniach to taki pewien jesteś że zaraz zjawi się monter i zrobi ci to w ramach rocznego serwisu?OJ ARTURO, ARTURO ZACZNIJ MYŚLEĆ

chcialbympompe
16-09-2012, 08:57
Mi wystarczą zamiast opomiarowania rachunki za prąd -one są najważniejszym opomiarowaniem
Tyle, że sam napisałeś wcześniej:

Nie mam podlicznika na pompę ciepła
więc możesz najwyżej spekulować o parametrach pracy twojej PC.

fotohobby
16-09-2012, 11:23
Witak Kolege
Pompe sam zakupiłem w Chinach sam zmontowałem sam uruchomiłem mam instrukcję brak w niej kodów do wejscia w interesujące mnie programy ale rozmawialem dzisiaj z producentem i mam nadzieję otrzymam .
Jeśli chodzi o serwis jest chyba lepszy niż w niejednej polskiej firmie czynny codziennie od 6 rano do 22 ich czasu (7 godzin do przodu).
Pozdrawiam

Mam nadzieję, że Twoja nadzieja nei okaże się płonna :)

jbloch
16-09-2012, 11:36
Tyle, że sam napisałeś wcześniej:

więc możesz najwyżej spekulować o parametrach pracy twojej PC.
żadne spekulacje - zwykła matematyka -najważniesze żebu w domu było ciepło ,żeby była ciepła woda ,żeby rachunek całościwy za prąd był przyzwoity.
mogę skanować rachunki jak byś bardzo się upierał- nie będe szczelał foch jak niejaki J-J. Powiem Ci że od 03,11,2011 do dzisiaj zużyłem 1400 kw w drogiej taryfie i 5100 k w taniej taryfie prąd budowlany taryfa 12 a całość rachunków ( w domu wszystko na prąd) 3900 pln - teraz na początku pażdziernika bedzie rachunek około 600pln(niestety ciągle prąd budowlany średno 0,70 pln za kw) ciągle prace budowlane trwają pralka chodzi 2 razy dziennie (dwoje dzieci jedno właśnie skończyło 1 roczek drugie 17 roczek)indukcja piekarnik chodzi często -mogę się pochwalić że żona ma smykałke do wypieków od ciasta drożdzowego przez torty na chlebie kończąc-nie jestem niewolnikiem taniej taryfy - a czy PC z całości rachunku zużyła tyle a pozostałość tyle guzik mnie to obchodzi.jak wykończę dom to napewno rachunki za prąd spadną(chyba że prąd podrożeje)zużycie prądu miesięczne poza sezonem grzewczym mam na poziomie 400 kw miesięcznie i uważam to za wynik przyzwoity. Przecież wystarczy odjąc te zużycie miesięczne od zużycia miesięcznego w sezonie grzewczym i wyjdzie przybliżony wynik ile zużywa prądu PC.a WOGÓLE ZAŁOŻE NA POCZĄTKU PAŻDZIERNIKA PODLICZNIK I ZOBACZYMY JAKIE BEDZIE ZUŻYCIE ENERGII.

chcialbympompe
16-09-2012, 13:50
żadne spekulacje - zwykła matematyka -najważniesze żebu w domu było ciepło ,żeby była ciepła woda ,żeby rachunek całościwy za prąd był przyzwoity.
Masz całkowitą rację. Ale nie upoważnia to do wyciągania wniosków, że PC chinol działa tak samo skutecznie jak "markowa" i tylko o to mi chodzi.

ZAŁOŻE NA POCZĄTKU PAŻDZIERNIKA PODLICZNIK
Załóż cyfrowy bo może dasz się namówić na monitoring :)

jbloch
16-09-2012, 16:45
Masz całkowitą rację. Ale nie upoważnia to do wyciągania wniosków, że PC chinol działa tak samo skutecznie jak "markowa" i tylko o to mi chodzi.

Załóż cyfrowy bo może dasz się namówić na monitoring :)
kupiłem już kalsyczny - po prostu cena czyni cuda . niby dlaczego chińska PC miałaby być znacząco gorsza .prawa fizyki są takie same w chinach i w polsce.uwierz w końcu że większość podzespołów w większości markowych PC jest już dawno robiona w chinach.na czym polega wymiana starego atlantica na nowy. włożono więcej podzespołów produkowanych taniej (jak myślisz gdzie?) i oznaczono to nowym modelem.i tak pod wyrobioną marką sprzedaje się coraz w większym stopniu zchińszczone PCjako markowe w pełni a tak nie jest
ale widzę niedowierzanie z tym ,,chinolem" z twojej strony ( chodzi o ten monitoring) naprawdę uważasz mnie za jakiegoś oszusta?
dziwne to wszystko jest ktoś spytał się na początku tego forum o opinie o PC z kompresorem panasonica a że akurat taką mam to podziliłem się swoim doświadczeniem z tą PC i natychmiast pojawili się jacyś monterzy markowych [PC i jak by mogli to by mne najchętniej zlinczowali-czego oni tak się boją tych <<chinoli" ?

jbloch
16-09-2012, 16:47
[QUOTE=wihajster;5458190]1) Uruchomiłeś bez glikolu????
Szronienie części powrotnej na to wskazuje.
Albo masz za mały przepływ dolnego źródła, albo za mały parownik.
2) Motorola to producent któregoś z układów scalonych a nie całości układu ;) Jak pompa działa w sensie załączania/wyłączania itd. decyduje o tym soft "wgrany" do mikrokontrolera (tego układziku z naklejką) napisany (lub skopiowany) przez małego osobnika o skośnych oczach.
3) Toshiba to prawdopodobnie może być, ale jest to sprężarka rotacyjna z klimatyzatora, najtańszy szajs (bez urazy, tego chyba się spodziewałeś) z całą pewnością nie scroll, czyli masz wszystko w wersji VLC -Very Low Cost. Zresztą ile zapłaciłeś - tyle dostałeś. Zgodnie z zasadami ekonomii, ba, nawet zgodnie z regułami fizyki: nic za darmo.[/QUOTE
atak na marginesie tych skośnych oczu - japończycy też takowe mają a pompy robią chyba dobre?

jbloch
16-09-2012, 16:53
Masz całkowitą rację. Ale nie upoważnia to do wyciągania wniosków, że PC chinol działa tak samo skutecznie jak "markowa" i tylko o to mi chodzi.

Załóż cyfrowy bo może dasz się namówić na monitoring :)
działa tak samo skutecznie - poprostu grzeje po to ją kupiłem a nawet jak robi to z trochę gorszym COP GDZIEŚ TAM PO PRZECINKU JAKIE TO MA ZNACZENIE .I tak najażniejsza jest izolacja domu wtedy ogrzewanie spychamy na margines { nie jestem panem TB) a kupno chińskiej PC to też marginezacja ogrzewania.

jbloch
16-09-2012, 19:29
A to sterowniki tych Chinczyków są tak wypasione ?
:)

Może po prostu przyrównamy to do sytuacji, kiedy ktos kupuje egzotyczny produkt, egzotycznego producenta, bez instrukcji, dostępu do pomocy technicznej i musi liczyć za łut szczęścia, że jest ktoś, kto ew. problem rozwiązał wcześniej ?
Przyjacielu jak w cywilizowanym kraju ( a Polska niewątpliwie takim jest) to prawo wymaga żeby instrukcja obsługi była i to polsku napisana koniecznie - inaczej produkt nie może byc na terenie naszego kraju sprzedwane. można taki produkt nieważne jakiego producenta zwrócić bez żadnych kosztów . a sterownik jak dla mnie jest w moim ,,chińczyku.. dość prosta i przejrzysta i przyszła do mnie drogą internetową jeszcze nim przywiózł dhl PC

fotohobby
16-09-2012, 21:43
Mój drogi, jak się kupuje pompę bezpośrednio w Chinach, to raczej prawo w naszym "cywilizowanym kraju" nie może wymagać polskiej instrukcji, hmmm ?
A swoją drogą, co takego niezwykłego jest w możliwościach tego sterownika, że przyrównałeś swoja sytuacją do posiadacza "wypasionego" telewizora ?

Serio pytam, bo pewnie za rok będę dokonywał zakupu, więc ta wiedza sie przyda...

jbloch
17-09-2012, 10:45
Mój drogi, jak się kupuje pompę bezpośrednio w Chinach, to raczej prawo w naszym "cywilizowanym kraju" nie może wymagać polskiej instrukcji, hmmm ?
A swoją drogą, co takego niezwykłego jest w możliwościach tego sterownika, że przyrównałeś swoja sytuacją do posiadacza "wypasionego" telewizora ?

Serio pytam, bo pewnie za rok będę dokonywał zakupu, więc ta wiedza sie przyda...
no tak ale ja pisałem że jak sie kupuje w POLSCE to instrukcja musi być po polsku.jak zamierzasz kupić w chinach to zapewne angielski znasz więc dostaniesz instrukcję w tym języku napewno. choć nie jestem tego pewien że po polsku nie dostaniesz . wejdź na strone made in china com wpisz po angielsku pompa ciepła i wyskoczą ci wszyscy chińscy producenci PC. tam możesz zapytać o instrukcje .tylko po co kupywać w chinach skoro z reguły trzeba kupić kilka sztuk bo sprzedają hurtem . moja PC w chinach kosztuje okoł o 2700 pln a w polsce z gwarancją zapłaciłem 5700 pln no i mam instrukcje po polsku.
sterownik w mojej PC jest prosty i nie trzeba praktycznie w nim zmieniać ( po za pierwszym razem gdy trzeba ustawić temperatury pasujące do domu)
gorzej jest jeśli zmienia się jakieś ważne parametry pracy sprężarki ( z reguły chronione kodami) bo jak zrobi się coś nie tak to szlag pompke trafi. te nieszczześliwe porównanie do telewizora przyszło mi na myśl jak znajomy ( wykładowca na uniwersytecie) kupił w media jakś dobry telewizor przywióżł do domu i włączył a telewizor ,nie odbiera - bo nie umiał ustawić pilota i kanałów . więc zaczął dzwonić do serwisu żeby przyjechali mu ustawić -historia prawdziwa -i tak skojarzyłem że kolega ma podobny dylemat -choć jak się okazało nie miał po prostu kodów.

klaudiusz_x
23-09-2012, 18:51
Jestem trzeci do tanga:wiggle: Zamówiłem pompę,czekam na wysyłkę.Zobaczymy ile jest warta
:yes:

Pompa podłączona?
Mozesz napisać coś więcej?

aleksus
23-09-2012, 20:15
Pompa płynie .Ja jestem na etapie układania 2 nitki DZ.Jak zamontuję to na pewno zdam relację :yes:

jbloch
24-09-2012, 07:07
Pompa płynie .Ja jestem na etapie układania 2 nitki DZ.Jak zamontuję to na pewno zdam relację :yes:

a można wiedzieć jakiej mocy masz zamówioną PC jakiej wielkości kolektor poziomy, jakie ocieplenie domu?

aleksus
24-09-2012, 08:26
Zamówiłem mds 20d 7 kw.DZ w trakcie układania-będzie 3x150metrow. Dom ma 140m2 ,sciany 24bk+15 styropianu,poddasze 30 wełny,podłoga 10 styropianu.

mibud
16-10-2012, 14:10
Witam Panowie,
Mam zamiar sprowadzić z Chin pompę ciepła firmy Clitech. Czy słyszeliście coś o tej firmie ? http://www.chinaclitech.com/product-2-10-11.html

Andy51
16-10-2012, 20:03
Witam mam taką pompę pracuje jestem zadowolony .
Pompa CWR-08xb 600 m kolektora poziomego z rury 32 mm.
Pozdrawiam gdyby były pytania to z chęcią odpowiem.
Co do instrukcji jest po angielsku więc pewnie niema trudności w jej tłumaczeniu.

mibud
16-10-2012, 21:00
A gdzie ją kupiłeś? W Polsce czy za granicą ?

Andy51
16-10-2012, 21:13
Pompę kupiłem od producenta z Chin.

mibud
19-10-2012, 17:16
Mam kolejne pytanie odnośnie czynnikia chłodniczego. Na stronie producenta podane są podane te cynniki chłodnicze: R417A, R407C, R410A,R22.Jak myślicie czy do tej samej pompy wciskają różne czynniki czy podzespoły są dostosowane do konkretnego freonu?
Skłaniałbym się ku czynnikowi 410A. Co o nim sądzicie?
Czy ktoś byłby zainterosowany sprowadzaniem tej pompy http://www.chinaclitech.com/product-2-10-11.html.
Andy 51. Ile trwałą przesyłka i jaki był całkowity koszt pompy?

Andy51
19-10-2012, 18:49
Witam koszt z przywiezieniem pod dom ok 5000 zł jeśli chodzi o gaz to jet w pompie 410A.
Pozdrawiam gdybyś chciał widzieć moją pompę chodzącą to jest parę fotek na
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic110203-3450.html

Andy51
19-10-2012, 19:18
Przesyłka ok 1,5 miesiąca.

Devilman123
25-10-2012, 19:55
Andy51 Czy mógłbyś podać dokładny adres skąd zamówiłeś swoją pompę ciepła?

Także chcę kupić pompę ciepła i nie chce płacić kilkanaście tysięcy skoro może kosztować koło 5 tys


Pozdrawiam

Yarecky
25-10-2012, 20:00
Myślę, że alternatywą do sprowadzania takich urządzeń może być np.: http://www.hewalex.pl/oferta/pompy-ciepla-gruntowe-serii-wke/
Przynajmniej serwis na miejscu.

Arturo72
25-10-2012, 20:04
Także chcę kupić pompę ciepła i nie chce płacić kilkanaście tysięcy skoro może kosztować koło 5 tys
Pozdrawiam
Zakładając,że będzie poprawnie działała (jak wogóle będzie) ;)

Myślę, że alternatywą do sprowadzania takich urządzeń może być np.: http://www.hewalex.pl/oferta/pompy-ciepla-gruntowe-serii-wke/ (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.hewalex.pl%2Fo ferta%2Fpompy-ciepla-gruntowe-serii-wke%2F)
Przynajmniej serwis na miejscu.
Żadna alternatywa,za taką kasę mam markową pompę ciepła z 5 letnią gwarancją :)

Teraz zauważyłem,że to są gruntowe a ja pisałem o takiej gwarancji w przypadku powietrznej ale gruntowe za taką cenę to masz już sprawdzone i działające np.ecopower czy ekopol.
Hewalexem gruntowym nikt się nie chwali ;)

Andy51
25-10-2012, 20:52
Witam
Podaję adres http://www.chinaclitech.com/
Można pogadać z Chinką po angielsku ma kobieta dużo cierpliwosci można się dogadać .
Pozdrawiam

Andy51
25-10-2012, 21:06
Witam
Podaję adres http://www.chinaclitech.com/
Można pogadać z Chinką po angielsku ma kobieta dużo cierpliwosci można się dogadać .
Pozdrawiam

aleksus
25-10-2012, 22:43
Arturo72 czy oby na pewno twoja pompa jest taka markowa?
Ze strony producenta

Kilka kluczowych dat ...

1968: Stworzenie marki Atlantic


Stworzony przez pana i pana Lamoure Radat, historia Atlantic zaczęło się w La Roche-sur-Yon (w regionie Vendée na zachodnim wybrzeżu Francji). Jej działalność: produkcja konwektory gorące wody, w ponad 400.000 sztuk rocznie.


1970: Pierwszy kryzys naftowy: energia elektryczna staje się "panujący energii" we Francji.


1972: The 1st konwektor elektryczny


1978: The 1st Zakres podgrzewacz wody


1980: Elektroniczne konwektory termostat


1985: Programowalne konwektory i przednie wyloty powietrza


1991: Lauch z promienników panelowych


1993: Atlantic sprawia szerokie stosowanie elektroniki


1996: Nowa generacja podgrzewacz wody z ACI (antykorozyjny Integrated) technologii


1999: Nowa generacja grzejników łazienkowych projektowych


2000: Wprowadzenie zakresie kontrolowanych grzejników najazdowych


2001: Innowacje technologiczne z ASP (Anti Process Porastanie) w ogrzewaniu


2004: Premiera pierwszej grzałki elektronicznej wody i nowego systemu programowania ogrzewania: Program Przełęcz


2005: Wprowadzenie Maradja, grzejnik elektryczny z żeliwnym elementem grzewczym


2006: Atlantic wchodzi na rynku odnawialnych źródeł energii: pompy ciepła, Solar podgrzewacz wody, itp.


2007: uruchomienie grzejników łazienkowych szklanych: Organza


2009: uruchomienie Alipsis, wysokiej klasy grzejnik dekoracyjny szklany wyposażony w system wykrywania obecności.


2009: Wprowadzenie Odysséo, termodynamiczny podgrzewacz wody. Pompa ciepła + podgrzewacz wody w jednym produkcie optymalnych oszczędności energii i ekologii.


wrzesień 2009: zmiany w tożsamości marki Atlantic! Odzwierciedla jego nowe pozycjonowanie marki; aktywne, Multi-Energie marki, logo Atlantic evoluates.


2010: Wprowadzenie Discovery termodynamiczny podgrzewacz wody na wywóz sprzedaży. Niedrogi produkt, który pozwala na oszczędzanie energii.


Czerwiec 2010: wprowadzenie nowej generacji grzejników z zaawansowaną technologią, która pozwala na optymalne oszczędności energii o 10%.

- Wykrywanie Nieobecność
- Automatyczne wykrywanie
- Automatyczne wykrywanie okien otwartych i zamkniętych


Czerwca 2011 r.: Rozpoczęcie projektu F17 i F117, nowy projekt nowej konwektorów panelowych. Wersja jest dostępna w mechaniczne i elektryczne.

Co by tu nie mówić ale 6 letnie doświadczenie to tylko zalążek tego co proponują MARKOWE pompy np Nibe.
NAWET chinole dłużej robią swojej pompy



Company Profile
Established in 2001, Guangzhou JinLun Electric Equipment Co., Ltd. is a professional manufacturer of heat pumps. We have got 15 national patents for heat pump issued by SIPO
With continuous development and more fierce competition on the market of heat pump, intellectual property becomes the core competence for a company. We research and develop to get the achievement with intellectual proprietary, not only to strengthen the competition advantage, but also to promote the innovation and advancement of industry technology
We execute the international quality system ISO9001:2008 during all the production process, and perform strictly according to 5S standard.
Our company has attained national and international certifications such as CCC,CE. And also obtained the state well-paid corporate, district well-paid corporate.
Our main products are air source heat pumps, water source heat pumps, geothermal source heat pumps, swimming pool heat pumps, two source heat pumps ,triad heat pumps, Industrial dehumidifier and central air-conditioning etc.

Sory za język, można przetłumaczyć u wujka googla ;)
ooo i nawet maja swojej patenty:rolleyes:

Nasza markowa" Atlantic" pompa to taki kundelek-troche swojego,druga połowa z innej firmy.To tyle z mojej strony na temat tych pomp.Trzeba sprawdzić samemu.Może coś zacytuje " Wróżka prawdę ci powie "

Arturo72
25-10-2012, 22:46
Nasza markowa" Atlantic" pompa to taki kundelek-troche swojego,druga połowa z innej firmy.To tyle z mojej strony na temat tych pomp.Trzeba sprawdzić samemu.Może coś zacytuje " Wróżka prawdę ci powie "
Ale ten kundelek zapewne jest pewny swojego produktu,że daje 5 lat gwaracji ;)

aleksus
25-10-2012, 23:03
Sam lada dzień dostane mojego chinola.Jak będzie coś nie teges to druga w kolejności będzie pompa z naszego podwórka

miki121
26-10-2012, 07:19
Szczerze mówiąc skoro mówisz że Atlantic to " kundelek" to jak nazwiesz tą chinkę :)
Co do Pompy ciepła atlantica hydroboxy są robione na terenie Francji w fabrykach Atlanica.
A agregaty są produkowane przez firmę FUJITSU i nikt tego nie ukrywa.
A Fujitsu raczej kundelkiem bym nie nazwał w zakresie klimatyzacji i chłodnictwa.
Ale zawsze musisz jakoś obronić swoją decyzję i próbować jej bronić :)

jbloch
26-10-2012, 08:39
Szczerze mówiąc skoro mówisz że Atlantic to " kundelek" to jak nazwiesz tą chinkę :)
Co do Pompy ciepła atlantica hydroboxy są robione na terenie Francji w fabrykach Atlanica.
A agregaty są produkowane przez firmę FUJITSU i nikt tego nie ukrywa.
A Fujitsu raczej kundelkiem bym nie nazwał w zakresie klimatyzacji i chłodnictwa.
Ale zawsze musisz jakoś obronić swoją decyzję i próbować jej bronić :)
Tą chinkę można nazwać nazwać markowym produktem w 100% produkowanym w Chinach , czego nikt nie ukrywa.Atlantic jest montowany we Francji na np. agregatach Fujitsu produkowanych na dalekim wschodzie a nie we Francji,ale tym się nikt nie chwali, na np. wymiennikach produkowanych w Tajlandji,ale tym się nikt nie chwali,i, rurek miedzianych to o ile się orientuje we Francji się nie produkuje, więc ile jest tej francuskości w tej francuskiej PC?Czy PC montowana na miejscu w Chinach , na w większości tych samych elementach co tzw. markowe PC, musi aż tak bardzo ustepować swoimi parametrami, czy jakością ?Otuż nie - różnica jaka jest miedzy np Atlanticiem a np moją chinką jest taka że Atlantic ma podpisane umowy z chłodnikami na terenie Polski na montaż i serwisowanie tych że PC, A CHŃCZYCY NA RAZIE TEGO JESZCZE NIE MAJĄ -KWESTIA CZASU.

jbloch
26-10-2012, 08:49
[QUOTE=Arturo72;5596070]Ale ten kundelek zapewne jest pewny swojego produktu,że daje 5 lat gwaracji ;)[/QUOTE
To że dają gwarancję na ileś tam lat wcale nie świadczy że te PC są aż takie rewelacyjne- powiem szczerze iż uważam prawdopodobieństwo wystąpienia jakiejś poważnej awarii PC w ciągu 5 lat za bardzo małe , i to zarówno w twojej niby to markowej PC , jak i w mojej markowej chince.
Swoja drogą pracuję teraz w wielce (kiedyś ) markowej firmie niby niemieckich(teraz jakieś 80% chińskich ale tym się nikt nie chwali) elektronarzędziach,jak się słabo sprzedawały pewne elektronarzędzia to się zrobiło 3 letnią gwarancję full sevice-i narzędzia idą jak woda ale to nie swiadczy że są takie dobre (powiem że są bardzo kiepściutkie)

jbloch
26-10-2012, 08:54
Andy51 Czy mógłbyś podać dokładny adres skąd zamówiłeś swoją pompę ciepł


Pozdrawiam
Za 5-6 tyś to chińska PC kupisz tak jak ja w Polsce-przynajmniej bedziesz miał polską gwarancje

plusfoto
26-10-2012, 08:55
Oby się nie skończyło tak jak z chińską autostradą Łódź -Warszawa. Do niedawna tam też cena grała główną rolę a produkt niby ten sam miał być.

jbloch
26-10-2012, 09:01
Zakładając,że będzie poprawnie działała (jak wogóle będzie) ;)

Żadna alternatywa,za taką kasę mam markową pompę ciepła z 5 letnią gwarancją :)

Teraz zauważyłem,że to są gruntowe a ja pisałem o takiej gwarancji w przypadku powietrznej ale gruntowe za taką cenę to masz już sprawdzone i działające np.ecopower czy ekopol.
Hewalexem gruntowym nikt się nie chwali ;)
A dlaczego chińska PC miały by nie działać?Masz może jakieś doświadzenia z Chińskimi PC?Czy czasem twoja opinia nie jest wyedukowana ( w dość bolszwewicki sposób)przez monterów niby markowych PC? Ja swoją opinie o chińskich PC mam wyrobioną na podstawie mojej PC, NO NIE JEST ONA ZBIEŻNA Z TWOJĄ .

jbloch
26-10-2012, 09:07
Oby się nie skończyło tak jak z chińską autostradą Łódź -Warszawa. Do niedawna tam też cena grała główną rolę a produkt niby ten sam miał być.
A NIBY NASZE FIRMY TO BUDUJĄ TAKIE REWELACYJNE AUTOSTRADY. W PONIEDZIAŁEK UROCZYŚCIE OTWIERAJĄ A WE WTOREK ZACZENAJĄ POBIERAĆ OPŁATY I JEDNOCZEŚNIE REMONTOWAĆ TA REWELACYJNA AUTOSTRADĘ.To że jakaś (w tym przypadku akurat chińska)firma'' dała ciała "to zdarza się na całym świecie narodowość firmy nie ma znaczenia.A po zatym co autostrada ma wspólnego z PC.?

Devilman123
26-10-2012, 09:35
Do jbloch

Mogłbyś podać namiary na tą pompę ciepła którą kupiłeś?

Pozdrawiam

miki121
26-10-2012, 09:37
A dlaczego chińska PC miały by nie działać?Masz może jakieś doświadzenia z Chińskimi PC?Czy czasem twoja opinia nie jest wyedukowana ( w dość bolszwewicki sposób)przez monterów niby markowych PC? Ja swoją opinie o chińskich PC mam wyrobioną na podstawie mojej PC, NO NIE JEST ONA ZBIEŻNA Z TWOJĄ .

Odpowiem Tobie w prosty sposób.
Montuję klimy i pompy ciepła od 17 lat z hakiem :)
Montowałem wiele produktów zarówno markowych jak i mniej markowych.
Najwięcej miałem kłopotu z urządzeniami z najniższej półki cenowej zarówno z warunkami gwarancji jak i jakość wykonania urządzenia.
Samo rozłożenie jak i złożenie urządzenia bardzo często graniczyło z cudem.
Jak dziś pamiętam urządzenia marki FONKO - klimatyzatory które po 4 latach średniej eksploatacji zaczeły popuszczać wode.
Nie był to przypadek w jednym urządzeniu ale w kilkudziesięciu całość rozbiła się o brak dostępności części zamiennych i skończyło się na korzystaniu z fachowca od klejenia różnych rzeczy który każdą jedną tacę wylewał środkiem uszczelniającym.
Pomijam fakt kosztów i kombinacji związanych z doprowadzeniem tego do porządku :)
Każda firma z serii "niska cena" z chin nie ma w Polsce zaplecza serwisowego, dostępu do części oraz wsparcia technicznego.
Przy montażu pomp ciepła też tak jest i choćby ta pompa kosztowała mnie 2k za 8kW to mnie to nie zainteresuje. :)
Ale dla Ciebie i innych zainteresowanych jestem w trakcie wykonywania kotłowni testowej dla ogrzewania swojego dom oraz badania parametrów pracy urządzenia zwanego pompą ciepła powietrze - woda.
W tym roku będą zamontowane dwie pompy ciepła:
1. Atlantic S8
2. Meeting 7kW.

Pompy będą ogrzewała dwie kondygnacje budynku każda po 93m2.
Jedna na jedną kondygnację która oparta jest o ogrzewanie podłogowe w 100%.
W następnym roku dojdzie DAIKIN i ME do kompletu.
Całość będzie opomiarowana w kązdym jednym punkcie:)
Zarówno poprzez pobór prądu pompy, grzałek, pomp obiegowych poprzez wyciągnięcie energii wykorzystywanej do odmrażania pompy itp.
Pomiar temperatury w pompie na instalacji każdy układ będzie sprawdzany w 16 punktach.
Wtedy spokojnie sprawdzimy która pompa jest lepsza a która gorsza a może są identyczne ;)
Instalacja jest w trakcie wykonywanie w wolnym czasie i planowany rozruch mam po długim wekedzie.
Dodatkowo czy twój sprzedawca gwarantuje ci dostawę części zamiennych w 24-48 godzin od diagnozy uszkodzenia??
Ja w tej chwil tworzę swój magazyn części zamiennych do pomp ciepła Atlantic-a w celu oczekiwania przez klienta na jakąkolwiek część dużej niż jeden dzień.
Fakt że od początku współpracy z Atlanticiem miałem 3 awarie pomp ciepła:
1. Uszkodzona pompa cyrkulacyjna - zakamieniona;
2. Uszkodzenie modułu sterowniczego - wysoko wilgotność powietrza - urządzenie niezabezpieczone podczas prac budowlanych - zalane wodą.
3. Uszkodzenie jednostki zewnętrznej - ekipa tynkarzy załatwiła urządzenie poprzez przebicie chłodnicy prętem.

aleksus
26-10-2012, 18:46
miki 121 ale w jednym poście piszesz 2 sprzeczne rzeczy " Przy montażu pomp ciepła też tak jest i choćby ta pompa kosztowała mnie 2k za 8kW to mnie to nie zainteresuje. ".- trzy zdania niżej ze montujesz meetinga do testów :jawdrop: Już rozumiem :stirthepot: za kilka miechów będę słyszał ze to SA MARKOWE POMPY CIEPŁA .Jak widzisz,ludzie chcą kupować pompy ciepła ale tańsze- takie w cenie pieca na ekogroch.To dla czego im tego nie dać?

Arturo72
26-10-2012, 19:36
A dlaczego chińska PC miały by nie działać?Masz może jakieś doświadzenia z Chińskimi PC?Czy czasem twoja opinia nie jest wyedukowana ( w dość bolszwewicki sposób)przez monterów niby markowych PC? Ja swoją opinie o chińskich PC mam wyrobioną na podstawie mojej PC, NO NIE JEST ONA ZBIEŻNA Z TWOJĄ .
Jest VW niemiecki jest i chińska podróba VW identycznie wyglądająca,jest Mercedes niemiecki jest i chińska podróba Mercedesa identycznie wyglądająca.
Każde auto chińskie ma problem z europejskim testem zderzeniowym.Ciekawe czemu ? Przecież są podobne do markowych ;) Po prostu robią badziewie a nie auta,podobnie jest czy będzie z pompami,jak z każdą inną chińską rzeczą,która ma bardzo krótki okres użytkowania.
Można wymianiać takie rzeczy bez końca a przyład z dzisiaj z głupią wiertarką,kupioną w LM za psią kasę,wytrzymała 1 miesiąc,raptem kilkanaście dziur,padła regulacja lewy/prawy :)
Jeśli wg Ciebie nie ma różnicy to nie mam pytań :)

Na koniec jestem ciekawy dlaczego te chińskie pompy ciepła,tak tanie i niby takie dobre nie zalewają rynku światowego ?
Przecież na kieszeń Niemca,Francuza,Norwega,Anglika to jest raptem 2 tygodniowa pensja także takie pompy wg mnie powinny być w kazdym domu,ba w każdym mieszkaniu na zachodzie :D
U biedniejszych sąsiadów typu Czechy,Wegry,Litwa,Łotwa też jakoś nie widać zalewu tanich,chińskich pomp ;)
Ciekawe czemu występuje takie zjawisko.

aleksus
26-10-2012, 20:13
Widzę,że kolega był w chinach a LG, Samsung zna? Nie paplać ze wszystko jest beeee.Odwróciłem mojego lapka Toshiba i co za napis widnieje?
Made in China.Dajcie już spokój z tym,70% albo i wiecej rzeczy jest robione w chinach

Arturo72
26-10-2012, 20:17
Widzę,że kolega był w chinach a LG, Samsung zna? Nie paplać ze wszystko jest beeee.Odwróciłem mojego lapka Toshiba i co za napis widnieje?
Made in China.Dajcie już spokój z tym,70% albo i wiecej rzeczy jest robione w chinach
To prawda,że jest robione ale markowe firmy mają coś takiego jak Kontrola Jakości i nie pozwolą sobie wypuścić chłamu na rynek.
Pytanie o zalanie rynku europejskiego przez tanie pompy aktualne ;)

Czy Wy naprawdę uważacie,że wiertarka Toya Li Hen za 40zł o mocy 700W i 3000obr/min jest tak samo dobra technicznie i wytrzyma tyle czasu co Bosch o mocy 700W i 3000obr/min za 600zł ??

r19
26-10-2012, 20:20
Do jbloch

Mogłbyś podać namiary na tą pompę ciepła którą kupiłeś?

Pozdrawiam

Pewnie kupił w Exothermie :)

r19
26-10-2012, 20:24
Widzę,że kolega był w chinach a LG, Samsung zna? Nie paplać ze wszystko jest beeee.Odwróciłem mojego lapka Toshiba i co za napis widnieje?
Made in China.Dajcie już spokój z tym,70% albo i wiecej rzeczy jest robione w chinach

Poskładano w Chinach, ale czy to Chińska myśl techniczna czy tania siła robocza?

Jest różnica?

Andy51
26-10-2012, 20:35
To prawda,że jest robione ale markowe firmy mają coś takiego jak Kontrola Jakości i nie pozwolą sobie wypuścić chłamu na rynek.
Pytanie o zalanie rynku europejskiego przez tanie pompy aktualne ;)

Czy Wy naprawdę uważacie,że wiertarka Toya Li Hen za 40zł o mocy 700W i 3000obr/min jest tak samo dobra technicznie i wytrzyma tyle czasu co Bosch o mocy 700W i 3000obr/min za 600zł ??

Witam
Szanowny Panie proszę pokaż mi jeden typ samochodu gdzie nie ma części Chińskich mam na mysli markowe europejskie.
Kolego nie takiego tak samo jest z pompami ciepła nie mówiąc o komputerach czy komórkach.
Więcej optymizmu życzę.

Devilman123
26-10-2012, 21:24
Andy 51 i jak się sprawuje Twoja gruntowa pompa ciepła ?

Pozdrawiam

r19
26-10-2012, 21:27
Niektórzy z Was mylą produkcję w Chinach z produkcją chińską.

wihajster
26-10-2012, 21:33
Niektórzy z Was mylą produkcję w Chinach z produkcją chińską.
Brakowało tego stwierdzenia :)

Andy51
26-10-2012, 21:38
Bardzo dobrze pobiera prądu tyle co pisze w instrukcji na razie jest ok.

Zigobar
26-10-2012, 23:12
Bardzo dobrze pobiera prądu tyle co pisze w instrukcji na razie jest ok.

Witaj, czy możesz podać [zmierzoną] moc pobieraną dla przykładowych warunków pracy?

miki121
27-10-2012, 08:31
miki 121 ale w jednym poście piszesz 2 sprzeczne rzeczy " Przy montażu pomp ciepła też tak jest i choćby ta pompa kosztowała mnie 2k za 8kW to mnie to nie zainteresuje. ".- trzy zdania niżej ze montujesz meetinga do testów :jawdrop: Już rozumiem :stirthepot: za kilka miechów będę słyszał ze to SA MARKOWE POMPY CIEPŁA .Jak widzisz,ludzie chcą kupować pompy ciepła ale tańsze- takie w cenie pieca na ekogroch.To dla czego im tego nie dać?

Nie montuje jej u siebie aby potem ją sprzedawać tylko po to aby uzyskać namacalne różnice w parametrach pracy :)

Andy51
27-10-2012, 09:49
Witaj, czy możesz podać [zmierzoną] moc pobieraną dla przykładowych warunków pracy?

Witam mam nastawioną temperaturę 40 pobór mocy to 1600 W w tym są dwie pompki temperatura dolnego zródła to 12/7 stopnia po 3 godz pracy.
Jeśli pójdę wyżej z temperaturą to Tobie napiszę .
Jeśli jakieś pytanie bardzo proszę .
Pozdrawiam

Zigobar
27-10-2012, 11:34
Andy51
Jakich obiegówek dla DZ, GZ użyłeś?
Z jaką mocą pracują?
Podawana na stronie producenta dla CWR-08XB moc grzewcza/pobierana [7/1,45kW] to dla:
Wejścia parownika: 15 stopni.
Wyjścia skraplacza: ?

Andy51
27-10-2012, 12:04
Witam
DZ to 4 x 150m kolektor spiralny32 mm plus ok 15 m rury 40 mmm
Wyjscie skraplacza do 55 stopni.
Moc podana to moc bez pompek które ja podałem jedna pompka DZ 50 W druga pompka GZ też 100 W oraz dodatkowo pompka na kaloryfery to 50 W.
To w sumie daje ok 1600 Wh nie zawsze pompka na kaloryfery pracuje choć samej podłogówki mam ok 125 m.
Dodatkowo mam bufor 1000 l to pozostałosc po kominku z plaszczem wodnym ale też go wykorzystam.
Pozdrawiam

Zigobar
27-10-2012, 15:08
Andy51
Można zatem przyjąć, że podawane przez producenta wartości mocy grzewczej i pobieranej dotyczą warunków B15/W35.

Przykładowo dla innej PC g-w [7kW]:
B0/W35 7,3/1,6kW
B0/W50 6,9/2,1kW

Jeszcze jedna [6kW]:
B0/W35 5,9/1,4kW
B5/W55 6,4/2,2kW

Jak głęboko zakopałeś kolektor?
"jbloch" miał w grudniu DZ 8/4 stopnie, a w lutym 3/1 stopień. Ciekawe, ile będzie u Ciebie? Podawaj raz w miesiącu temperatury DZ.

aleksus
27-10-2012, 17:01
miki121 szacun dla ciebie .Wydałes 4 koła tylko po to by nam udowodnić,że ta pompa nie nadaje się do niczego.Jest mały zonk bo chłopacy piszący w tym temacie mają gruntowe pompki.Jeśli Ci się uda to będziesz moim guru:D .Czekam na pełne dane

klaudiusz_x
27-10-2012, 17:13
Czekam na pierwsze pomiary chińskiej Meeting 7kW. Zobaczymy jak będzie radzić sobie przy niższych temperaturach. W sumie to ogólny możliwości tanich powietrznych już znam. Wystarczy polukać na allegro.
Generalnie na początki byłem napalony na powietrzną, jednak teraz bardziej skłaniam się w stronę gruntowej. Tu także proszę użytkowników pomp za 5k o podawanie ich osiągów.

miki121
27-10-2012, 17:55
miki121 szacun dla ciebie .Wydałes 4 koła tylko po to by nam udowodnić,że ta pompa nie nadaje się do niczego.Jest mały zonk bo chłopacy piszący w tym temacie mają gruntowe pompki.Jeśli Ci się uda to będziesz moim guru:D .Czekam na pełne dane

Nie chcę być nikogo guru ;)
Ale uważam że szukanie i testowania produktów jest istotne.
Co do gruntówek z założenia nie chce mi się bawić z nimi z powodu braku czasu :)
A pompa będzie podpięta do stanowiska testowego na którym chcę sprawdzać PC PW i o to chodzi.
Testując próbując ciągle się uczymy i w to warto inwestować :)

Andy51
27-10-2012, 18:19
Andy51
Można zatem przyjąć, że podawane przez producenta wartości mocy grzewczej i pobieranej dotyczą warunków B15/W35.

Przykładowo dla innej PC g-w [7kW]:
B0/W35 7,3/1,6kW
B0/W50 6,9/2,1kW

Jeszcze jedna [6kW]:
B0/W35 5,9/1,4kW
B5/W55 6,4/2,2kW

Jak głęboko zakopałeś kolektor?
"jbloch" miał w grudniu DZ 8/4 stopnie, a w lutym 3/1 stopień. Ciekawe, ile będzie u Ciebie? Podawaj raz w miesiącu temperatury DZ.
Kolektor mam zakopany na 1.7 m ziemia gliniasta woda na 3 m.

aleksus
27-10-2012, 19:38
Powietrznej chinki się bałem .Po długim namyśle padło,ze zamiast pompy z ecopol-system przetestuje meetinga gruntowego.Koszt pompy troszkę droższy od zwykłego kotła na węgiel.Moja pompa będzie opomiarowana na 8 kanałowym systemie pomiaru temperatury na ds18s20.Będziemy mogli je porównać w bezpośredniej walce podczas ogrzewania domów:D

jbloch
28-10-2012, 07:45
Niektórzy z Was mylą produkcję w Chinach z produkcją chińską.
No taak.Otwiera sobie np. copeland fabrykę spreżarek w chinach ,inny światowy producent otwiera w chinach, fabrykę np. sterowników do PC- kupuje te elementy francuz , montuje z nich PC, chwali się że wyprodukował europejską PC i kasuje nieprzyzwoicie duże pieniążki- wszak oferuje MARKOWĄ PC.
I teraz kupuje te elementy chińczyk i montuje z nich PC I JUŻ JEST ONA BEE BO NIE MARKOWA, to nic że kosztuje już całkiem normalnie.

miki121
28-10-2012, 08:24
Z jednej strony mogę przyznać Tobie rację :)
Ale np w hydroboxie Atlantica 90% jest napisano wykonano w francji, austrii, szwjacarii itp.
Co do produkcji w chinach też troszkę mogę powiedzieć bo pracowałem wiele lat temu w firmie która brała towar w chinach i niestety różnica była wielka pomiędzy jednym wykonaniem a drugim.
I np. wyprodukowanie klimatyzatora w niskiej jakości który w Polsce kosztował za np. 2,7kW 1400zł. a 2,7kW za 2800zł. było widać różnicę w jakości, trwałości, parametrach pracy, głośności itp. Fakt bezsporny i jedno i drugie było wyprodukowane w Chinach jednak różnica pomiędzy jednym i drugim była olbrzymia.
Tak samo jest z pompami ciepła jeżeli pompa - agregat jest produkowana dla DAIKIN-a, ME, FUJITSU wiemy że jest wykonana według technologi którą opracowała któraś z powyższych firm i wiemy że wykonano je w wyższych standardach niż te które produkują małe fabryczki w Chinach :)
Ponadto złożenie prostej pompy ciepła - szczególnie gruntowej nie jest żadną filozofią i można to zrobić w Naszym kraju za kilka tysięcy.
Teraz pojawia się pytanie dlaczego w Kanadzie, Francji, Niemczech nie sprzedają się te bardzo tanie pompy ciepła z chin??
Dlaczego w Polsce duże firmy które ściągają z Chin tony sprzętu chłodniczego, klimatyzacyjnego , materiałów montażowych nie ściąga pomp ciepła.
Bo przecież jeżeli pompa ciepła będąca w cenie taniego kotła na paliwa stała dawała by możliwość montażu pompy ciepła w każdym domu :)
Wyobraź sobie osiedla domków w gliwicach, katowicach itp. bez dymu z kominów :)
Było by pięknie ale jakoś nie jest :)

rwxw
28-10-2012, 10:38
Co do produkcji w chinach ... niestety różnica była wielka pomiędzy jednym wykonaniem a drugim.
W dzisiejszych czasach traci na znaczeniu kraj pochodzenia, bo prawie wszystkie znaczące firmy mają swoje fabryki w Chinach. Wzrasta też jakość tych nie najtańszych chińskich wyrobów wzorowanych na zachodnich, bo Chińczycy szybko się uczą. Jednak jeśli się kupuje w hurcie towar po 5$ za tonę, to jakość musi być marna, gdziekolwiek by ten towar nie został wyprodukowany.

Dlaczego w Polsce duże firmy które ściągają z Chin tony sprzętu chłodniczego, klimatyzacyjnego , materiałów montażowych nie ściąga pomp ciepła.

Bo jak do tej pory jest to towar niszowy, nie sprzedaje się masowo i stąd nie warto na dużą skalę się tym zajmować. Ile klimatyzatorów sprzeda jeden supermarket, a ile pomp się sprzedaje w całej Polsce ?

jbloch
28-10-2012, 15:20
Z jednej strony mogę przyznać Tobie rację :)
Ale np w hydroboxie Atlantica 90% jest napisano wykonano w francji, austrii, szwjacarii itp.
Co do produkcji w chinach też troszkę mogę powiedzieć bo pracowałem wiele lat temu w firmie która brała towar w chinach i niestety różnica była wielka pomiędzy jednym wykonaniem a drugim.
I np. wyprodukowanie klimatyzatora w niskiej jakości który w Polsce kosztował za np. 2,7kW 1400zł. a 2,7kW za 2800zł. było widać różnicę w jakości, trwałości, parametrach pracy, głośności itp. Fakt bezsporny i jedno i drugie było wyprodukowane w Chinach jednak różnica pomiędzy jednym i drugim była olbrzymia.
Tak samo jest z pompami ciepła jeżeli pompa - agregat jest produkowana dla DAIKIN-a, ME, FUJITSU wiemy że jest wykonana według technologi którą opracowała któraś z powyższych firm i wiemy że wykonano je w wyższych standardach niż te które produkują małe fabryczki w Chinach :)
Ponadto złożenie prostej pompy ciepła - szczególnie gruntowej nie jest żadną filozofią i można to zrobić w Naszym kraju za kilka tysięcy.
Teraz pojawia się pytanie dlaczego w Kanadzie, Francji, Niemczech nie sprzedają się te bardzo tanie pompy ciepła z chin??
Dlaczego w Polsce duże firmy które ściągają z Chin tony sprzętu chłodniczego, klimatyzacyjnego , materiałów montażowych nie ściąga pomp ciepła.
Bo przecież jeżeli pompa ciepła będąca w cenie taniego kotła na paliwa stała dawała by możliwość montażu pompy ciepła w każdym domu :)
Wyobraź sobie osiedla domków w gliwicach, katowicach itp. bez dymu z kominów :)
Było by pięknie ale jakoś nie jest :)
Bierzemy chińską sprężarkę,chiński wymiennik ciepła,np chińską elektronikę , skręcamy to wszystko 97 francuzkimi śrubkami i mamy PC W 97% FRANCUZKĄ.

jbloch
28-10-2012, 15:24
[QUOTE=miki121;5598205]Nie chcę być nikogo guru ;)
Ale uważam że szukanie i testowania produktów jest istotne.
Co do gruntówek z założenia nie chce mi się bawić z nimi z powodu braku czasu :)
A pompa będzie podpięta do stanowiska testowego na którym chcę sprawdzać PC PW i o to chodzi.
Testując próbując ciągle się uczymy i w to warto inwestować :)[/Q
No trochę guru to jesteś - z racji wykonywanej profesji.
Zwróć też uwagę że ten wątek forum zaczął i tyczy się o PC chińskie gruntowe-przeczytaj pierwszy wpis.

jbloch
28-10-2012, 15:41
Pewnie kupił w Exothermie :)
Niczego nie kupiłem w exotermie.Owszem miałem wycenę PCz exoterma alę ta poska PC(tak samo polska ja atlantic francuzki) była za droga.Choć muszę powiedzieć .że profesjonalizm obsługi klienta exoterm ma o niebo lepszy ja vieesman w szczecinie.

jbloch
28-10-2012, 15:45
Poskładano w Chinach, ale czy to Chińska myśl techniczna czy tania siła robocza?

Jest różnica?
A co mnie to obchodzi czyja to myśl techniczna - najważniejsze że ma być tanio dobrze i ma grzać.

wihajster
28-10-2012, 18:11
Jednocześnie ma być tanio i dobrze powiadasz, już to kiedyś widziałem ;) :D

plusfoto
28-10-2012, 18:20
A co mnie to obchodzi czyja to myśl techniczna - najważniejsze że ma być tanio dobrze i ma grzać.
Jak przyjdzie chińczyk i za 1/3 twojej stawki pozbawi cię etatu wtedy będzie tanio, nie koniecznie dobrze i nie wiadomo czy będzie grzać.
Normą jest że ludzie coś produkujący chcieli by zarobić dużo ale w sklepie swój produkt kupić za grosze.

aleksus
28-10-2012, 18:39
Czy Polacy pracujący za granicą, mając bardzo często stawkę niższą niż tubylec musi pracować gorzej ? Co wy pier........!
A co najlepsze 90% wypowiadających nie ma żadnego doświadczenia z tymi pompami ale są beeeee

jbloch
28-10-2012, 18:54
Jednocześnie ma być tanio i dobrze powiadasz, już to kiedyś widziałem ;) :D
ale się wysiliłeś- jaka konstruktywna wypowiedż , jak dużo wniosła, ho ho.

wihajster
28-10-2012, 19:01
A co najlepsze 90% wypowiadających nie ma żadnego doświadczenia z tymi pompami ale są beeeee
Pracuję w chłodnictwie zawodowo jakieś ~20 lat i jak widzę wnętrze takiej maszyny chińskiej, wykonanie i najtańsze szajsowate kompresory rotacyjne to mnie trzęsie ;)
Ale Ty tego nie zrozumiesz ;)

jbloch
28-10-2012, 19:02
Z jednej strony mogę przyznać Tobie rację :)
Ale np w hydroboxie Atlantica 90% jest napisano wykonano w francji, austrii, szwjacarii itp.
Co do produkcji w chinach też troszkę mogę powiedzieć bo pracowałem wiele lat temu w firmie która brała towar w chinach i niestety różnica była wielka pomiędzy jednym wykonaniem a drugim.
I np. wyprodukowanie klimatyzatora w niskiej jakości który w Polsce kosztował za np. 2,7kW 1400zł. a 2,7kW za 2800zł. było widać różnicę w jakości, trwałości, parametrach pracy, głośności itp. Fakt bezsporny i jedno i drugie było wyprodukowane w Chinach jednak różnica pomiędzy jednym i drugim była olbrzymia.
Tak samo jest z pompami ciepła jeżeli pompa - agregat jest produkowana dla DAIKIN-a, ME, FUJITSU wiemy że jest wykonana według technologi którą opracowała któraś z powyższych firm i wiemy że wykonano je w wyższych standardach niż te które produkują małe fabryczki w Chinach :)
Ponadto złożenie prostej pompy ciepła - szczególnie gruntowej nie jest żadną filozofią i można to zrobić w Naszym kraju za kilka tysięcy.
Teraz pojawia się pytanie dlaczego w Kanadzie, Francji, Niemczech nie sprzedają się te bardzo tanie pompy ciepła z chin??
Dlaczego w Polsce duże firmy które ściągają z Chin tony sprzętu chłodniczego, klimatyzacyjnego , materiałów montażowych nie ściąga pomp ciepła.
Bo przecież jeżeli pompa ciepła będąca w cenie taniego kotła na paliwa stała dawała by możliwość montażu pompy ciepła w każdym domu :)
Wyobraź sobie osiedla domków w gliwicach, katowicach itp. bez dymu z kominów :)
Było by pięknie ale jakoś nie jest :)
Już od dawna sciąga się tony np. klimatyzatorów z chin.Przeszedłem się ostatnio po moim mieście główną ulicą ale od tyłu budynków , i co widze zewnetrzne jednostki klimatyzatorów i pomp ciepła do wody typu chigo na 27 naliczonych sztuk były tylko 2 LG reszta nazw trudnych do wyartykułowania.. Myślę że na innych ulicach nie tylko w moim mieście jest to samo.To są tony PC w końcu klimatyzatory to też PC.

wihajster
28-10-2012, 19:05
ale się wysiliłeś- jaka konstruktywna wypowiedż , jak dużo wniosła, ho ho.
Kup sobie też narzędzia z LIDLA albo innej Biedronki, też nie zauważysz różnicy?
Ja się wyleczyłem z tanizny, tanizna się zwyczajnie nie opłaca.
Jeszcze się nie nauczyłeś?

wihajster
28-10-2012, 19:09
na 27 naliczonych sztuk były tylko 2 LG reszta nazw trudnych do wyartykułowania.. .
W marketach masz także "szynkę" po cirka 10PLN/kg.
Na zdrowie.

r19
29-10-2012, 10:06
A co mnie to obchodzi czyja to myśl techniczna - najważniejsze że ma być tanio dobrze i ma grzać.

Ja nie muszę bronić chińskich produktów na śmierć i życie, bo nimi nie handluję.
Wogóle nie jestem z branży.

jbloch
29-10-2012, 10:40
[QUOTE=r19;5600494]Ja nie muszę bronić chińskich produktów na śmierć i życie, bo nimi nie handluję.
Wogóle nie jestem z branży.[/QUOTE
To dokładnie tak jak ja.

jbloch
30-10-2012, 10:32
W marketach masz także "szynkę" po cirka 10PLN/kg.
Na zdrowie.
ta szynka w markecie to zdaje się nie chińska jest,tylko jakaś markowa europejska.Akurat chińskie jedzenie to jest cenione ( choć ja akurat nie przepadam)
Jak widzisz szajs można zrobić i w europie ,i chinach,tak samo jak rzeczy dobre jakościowo.Jak ludzie kupią u ciebie twoja zkundloną pc za nieprzyzwoicie duże pieniążki, to później muszą oszczędzać i jeść taką tanią szynkę .Ja wędlinę robię sobie sam -żadna to sztuka tajemna nie jest -zupełnie tak jak w przypadku montażu PC.
A TAK W OGÓLE TO JEST FORUM O POMPIE CIEPŁA CHIŃSKIEJ Z KOMPRESOREM PANASONIC-FORUM KULINARNE TO CHYBA GDZIE INDZIEJ MUSISZ POSZUKAĆ.

jbloch
01-11-2012, 16:29
145727
145728145729145730145731

jbloch
01-11-2012, 16:43
145727
145728145729145730145731
Całość zużycia (brakuje jednego miesiąca do pełnego roku)w domu (właściwie zamieszkałej budowie) 3 dorosłe osoby +17 letni syn + 14 miesięczny syn(w robieniu synów jak widać mam wprawę) 1 chińska pralka 1 chińska chłodziarka 1 chińska lodówka 1 chińska mikrofala 1 chińska kuchenka indukcyjna 1 chiński piekarnik - wszystko udaje że nie chińskie ( firma w której kupywałem ten sprzęt oferowała nawet za 150 pln jak dobrze pamiętam gwarancję rozszerzoną na 5 lat - taka ciekawostka dla ARTURO) zasobnik na cwu 300 litrów + grzałka elektryczna nie wiem jakiej mocy. Jak bym kupił wszystko bardziej markowe to pewnie zapłaciłbym ze 4 razy drożej ,ale czy zużycie energii miałbym 4 razy mniejsze? aha jeszcze chiński telewizor i chiński komputer( też udają że nie chińskie)

jbloch
01-11-2012, 16:52
Moja zamieszkała budowa - wszystko temi ręcami145733