PDA

Zobacz pełną wersję : DRZWI WEWNĘTRZNE - pomoc w wyborze, producenci, materiały



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 [19] 20 21

Kamiss
13-01-2018, 15:34
Technika tak poszła do przodu, że tego tematu już nie rozwija. Praktycznie umarł śmiercią naturalną..
Wychodzi na to, że muszę sama rozejrzeć się w temacie harmonijki :) Może przy okazji stanę się prekursorką nowego (starego) trendu :cool:

patent.x
15-01-2018, 19:48
Ciężko jest zrobić dobre drzwi harmonijkowe. Dlatego odeszły w zapomnienie. Zastąpiły je lepsze rzeczy np. drzwi łamane. Najczęściej są łamane na 2 części. Ma ją w swojej ofercie Porta, Invado, Polskone
https://www.invado.pl/produkty/drzwi-lamane/drzwi-lamane#product_cart

Lepszą rzeczą są drzwi przesuwne. Mogą być naścienne i chowane w ścianę. Masz normalne skrzydło podłączone do systemu przesuwnego. Bez porównania lepsze niż harmonijka i łamane.
http://erkado.pl/?ch_przesuwne=systemy-pojedyncze

Można też polecieć w coś takiego:
https://www.seart.pl/media/wysiwyg/ru/blog/Zoom-na-przesuwne-drzwi-rustykalne/drzwi_przesuwne_z_kawa_ka_drewna.jpg

Mr A
15-01-2018, 21:24
Do tego przy przesuwnych drzwiach jest jeszcze system magic ;)
http://drims.pl/drzwi-przesuwne/

Kamiss
16-01-2018, 10:21
Ciężko jest zrobić dobre drzwi harmonijkowe. Dlatego odeszły w zapomnienie. Zastąpiły je lepsze rzeczy np. drzwi łamane. Najczęściej są łamane na 2 części. Ma ją w swojej ofercie Porta, Invado, Polskone
https://www.invado.pl/produkty/drzwi-lamane/drzwi-lamane#product_cart

Lepszą rzeczą są drzwi przesuwne. Mogą być naścienne i chowane w ścianę. Masz normalne skrzydło podłączone do systemu przesuwnego. Bez porównania lepsze niż harmonijka i łamane.
http://erkado.pl/?ch_przesuwne=systemy-pojedyncze

Można też polecieć w coś takiego:
https://www.seart.pl/media/wysiwyg/ru/blog/Zoom-na-przesuwne-drzwi-rustykalne/drzwi_przesuwne_z_kawa_ka_drewna.jpg

Dzięki patent.x za odzew :) Znam rozwiązania, które proponujesz, ale potrzebuję każdego centymetra w swoim mieszkaniu dlatego postawiłam jednak na harmonijki. Wahałam się między nimi a przesuwnymi w ścianie, ale względy praktyczne również przesądziły o harmonijce. Znalazłam jakieś drewniane z szyną górną i dolną. Mam nadzieję, że dzięki temu będa stabilne i łatwo przesuwalne... :)

finlandia
16-01-2018, 10:36
.... Znalazłam jakieś drewniane z szyną górną i dolną. Mam nadzieję, że dzięki temu będa stabilne i łatwo przesuwalne... :)
.. i "potykalne" o tą dolną szynę.. no, ale to do przyzwyczajenia. Ludzie mają progi i też żyją :)



...
Można też polecieć w coś takiego:
https://www.seart.pl/media/wysiwyg/ru/blog/Zoom-na-przesuwne-drzwi-rustykalne/drzwi_przesuwne_z_kawa_ka_drewna.jpg
jeśli ja dobrze kojarzę, to ten system przesuwny wyglądający jak do hali gospodarczej kosztuje krocie. Podobnie ta decha ;)

Kamiss
16-01-2018, 14:49
.. i "potykalne" o tą dolną szynę.. no, ale to do przyzwyczajenia. Ludzie mają progi i też żyją :)
Spytam swoją ekipę, czy ten próg można zminimalizować kładąc panele :)

patent.x
16-01-2018, 22:25
Szukasz dobrych drzwi, nie bierz harmonijkowych. Weź przesuwne. Chowane w ścianie mają minimalną szerokość kasety 100mm plus zabudowa z płyt gk. Zabudowaną ścianę możesz wykorzystać. Naścienne bez zabudowy mają ok 56 mm przy założeniu grubości skrzydła 50 mm. Jak napalasz się na harmonijkowe, to lepiej łamane. Po złożeniu zajmą więcej miejsca,trzeba się do nich przyzwyczaić, ale to będą ciągle jakieś drzwi. Harmonijkowe, te które znam, to taka atrapa drzwi. A pokaż te harmonijkowe które wybrałeś.

Finlandia, dokładnie tak jak piszesz. System tamten z linku wygląda jak do ubojni, decha jak na stół w karczmie. Łączysz te dwa elementy i płacisz krocie. Samemu można po taniości coś podobnego ogarnąć. Są ludzie którzy kupują takie rzeczy. Widziałem drzwi przesuwne które wyglądały jak dwie pełne palety zbite ze sobą, bez nóżek. Oczywiście oheblowane, lakier, dodatki. Właściciel był zachwycony.

Kamiss
17-01-2018, 08:41
Szukasz dobrych drzwi, nie bierz harmonijkowych. Weź przesuwne. Chowane w ścianie mają minimalną szerokość kasety 100mm plus zabudowa z płyt gk. Zabudowaną ścianę możesz wykorzystać. Naścienne bez zabudowy mają ok 56 mm przy założeniu grubości skrzydła 50 mm. Jak napalasz się na harmonijkowe, to lepiej łamane. Po złożeniu zajmą więcej miejsca,trzeba się do nich przyzwyczaić, ale to będą ciągle jakieś drzwi. Harmonijkowe, te które znam, to taka atrapa drzwi. A pokaż te harmonijkowe które wybrałeś.

Drzwi łamane odrzuciłam na wstępie bo nie podobają mi się z wyglądu, ale poza tym, zajmują 2 razy tyle miejsca co harmonijki. Drzwi przesuwne chowane w ścianę, po długim wahaniu, odrzuciłam ze względu na grubość kaset k/g+drzwi, i syf, który się będzie gromadził w tej kasecie. Wklejam zdjęcie, na którym widać jak chcę urządzić mieszkanie. Harmoniki planuję do wiatrołapu i pokoi. Jak widać metraż jest mały i każdy cent na wagę złota.
Wstępnie przymierzam się do któryś z tych http://www.klaczak.com.pl/oferta/drzwi/harmonijkowe-biale, nie znalazłam żadnych opinii o nich, ale wyglądają solidnie...405165

finlandia
17-01-2018, 09:26
.. A pokaż te harmonijkowe które wybrałeś....
Prawdę mówiąc od początku mam wrażenie (może błędne) że to pytanie było celem tematu :) Ale ok. Niech będzie.

Te drzwi wyglądają jak każde harmoniki: zawsze mówię, że powinny znajdować się w sklepie pomiędzy drzwiami a zasłonkami.Drewniane listewki mogą wydawać się bardziej szlachetne niż znane panele z cienkiego pcw, ale dalej zalety drzwi takie jak wyciszenie czy stabilność pozostają niedoścignione.
Gdyby to chodziło o moje mieszkanie bez żadnych wątpliwości zastosowałbym bym w takim układzie klasyczne drzwi, bo styl nadawany przez harmonijki mi zwyczajnie nie pasuje.

Kamiss
17-01-2018, 10:27
Prawdę mówiąc od początku mam wrażenie (może błędne) że to pytanie było celem tematu :) Ale ok. Niech będzie.

Te drzwi wyglądają jak każde harmoniki: zawsze mówię, że powinny znajdować się w sklepie pomiędzy drzwiami a zasłonkami.Drewniane listewki mogą wydawać się bardziej szlachetne niż znane panele z cienkiego pcw, ale dalej zalety drzwi takie jak wyciszenie czy stabilność pozostają niedoścignione.
Gdyby to chodziło o moje mieszkanie bez żadnych wątpliwości zastosowałbym bym w takim układzie klasyczne drzwi, bo styl nadawany przez harmonijki mi zwyczajnie nie pasuje.
A zajrzałeś do zdjęcia, które wkleiłam? Metraż nie pozwala na drzwi zwykłe. Nie moge udawać, że mam mieszkanie 60 m gdy nie mam ;) Chodzi tylko o to, czy harmonijki poszły z duchem czasu i wyglądają estetycznie i dają się łatwo zamykać. Niestety nikt z forumowiczów nie dysponuje tą wiedzą, więc musze się zdać na siebie i albo być zadowoloną albo szybko żałować :) Wybrałam (wstępnie) te z linku bo wydają się najbardziej stabilne, ale jak będzie próg wystawał to będę szukała innych (vivaldi,marley itp.).

finlandia
17-01-2018, 10:50
Zdjęcie oglądałem, ale zapomniałem że mam lupę w narzędziach ;p Niewiele widać na zamieszczonej miniaturce. Metraż nie zmienia mojego podejścia do tematu. Jestem tradycjonalistą.
Ale to jest Twój wybór i Twoje mieszkanie. Mam nadzieję, że po urządzeniu podzielisz się opinią.

Kamiss
17-01-2018, 11:45
Zdjęcie oglądałem, ale zapomniałem że mam lupę w narzędziach ;p Niewiele widać na zamieszczonej miniaturce. Metraż nie zmienia mojego podejścia do tematu. Jestem tradycjonalistą.
Ale to jest Twój wybór i Twoje mieszkanie. Mam nadzieję, że po urządzeniu podzielisz się opinią.Generalnie chodzi oto, że przy małym metrażu trzeba wykorzystać każdy możliwy centymetr, a zwykłe drzwi zabierają ich bardzo dużo :) tez nie jestem hurraoptymistką i miłośniczką takich drzwi, ale moim zdaniem nie mam wyjścia, więc spróbuję, żałując, że przede mną nikt z tu obecnych nie próbował ;) Pozdrawiam

finlandia
17-01-2018, 15:55
Dyskutuję z mitem, że drzwi zabierają miejsce. Może w ekstremalnie ciasnych przypadkach, ale w normalnym użytkowaniu przestrzeń, która potrzebna jest na otwarcie skrzydła jest i tak pusta, bo służy komunikacji. Chyba że mówimy o schowkach typu szafa, gdzie wystarczy wrzucić ciuchy i podeprzeć szczotką drzwi by się nie otworzyły.
To z takim stawianiem sprawy się nie zgadzam. Podobnie z drzwiami przesuwnymi - zajmują tyle samo miejsca co zwykłe, ale z racji specjalnego sposobu otwierania dają możliwości innych aranżacji pomieszczenia.

patent.x
17-01-2018, 21:18
Podzielam zdanie Finlandii. Harmonijkowe sprawdzą się w altance. W domu jedyną rolę jaką spełnią, to zasłonią, jak zasłonka. Tylko sztywna, z plastiku lub cienkiej deseczki. Nie może być grubsza, zajmie więcej miejsca. Zazwyczaj żywotność takich drzwi jest krótsza. Szybciej pokazuje się zmęczenie materiału. Kiedyś były modne takie z ekoskróry.
Drzwi przesuwne zajmują tyle samo miejsca, to są takie same drzwi co otwierane tradycyjnie. Można zamówić do nich ościeżnicę, belkę, jak w normalnych. Sposób otwierania w wielu przypadkach jest bardziej użyteczny. W systemach zabudowanych można wykorzystać ten fragment ściany w prawie dowolny sposób. Drzwi przy tym pozostają drzwiami, nie zasłonkami. Dobrze sprawdzają się jako oddzielenie stref, które często są otwarte, np. dziennej od nocnej.

Tak w ogóle to nie wiem po co zadałaś pytanie. Dobre są? Nie. No to biorę.

Kamiss
17-01-2018, 23:11
Tak w ogóle to nie wiem po co zadałaś pytanie. Dobre są? Nie. No to biorę. Po to żeby się dowiedzieć, czy ktoś użytkuje i może się wypowiedzieć o ich zaletach bądź wadach (obecnie). Bo większość opinii o harmonijkach powstała na podstawie doświadczeń sprzed 20 lat. Jak widzę jednak nikt z obecnych nie ma i nie używa więc nie drążę tematu.

Juniorka
18-01-2018, 09:21
Po to żeby się dowiedzieć, czy ktoś użytkuje i może się wypowiedzieć o ich zaletach bądź wadach (obecnie). Bo większość opinii o harmonijkach powstała na podstawie doświadczeń sprzed 20 lat. Jak widzę jednak nikt z obecnych nie ma i nie używa więc nie drążę tematu.

W poprzednim mieszkaniu miałam jedne drzwi harmonijkowe. Potrzebowałam ich do komórki (takie małe pomieszczenie gospodarcze ok. 1,5mkw.), do której wchodziło się z sypialni. Drzwi tradycyjne nie wchodziły tam w rachubę, drzwi przesuwne też nie, więc zostały harmonijkowe ;). Robiłam je na wymiar na zamówienie, drewniane dębowe, kolorystycznie dobrane pod resztę drzwi (mniej więcej takie jak w załączniku). Dolna szyna nie była położna, tylko górna. Dolnej nie było po to, by się nie potykać i wygodnie odkurzać. I optycznie też lepiej wyglądało, bo w sypialni i komórce były deski, więc nie kłuło w oczy jakieś dzielnie tych przestrzeni.
Natomiast drzwi harmonijkowych na pewno nie zrobiłabym w innych miejscach typu pokoje czy kuchnia.

finlandia
18-01-2018, 09:41
Juniorka -
w przypadku który opisałaś - pełna zgoda co do każdego szczegółu. I mniej więcej po to są stworzone drzwi harmonijkowe. Śniło mi się też dziś stare, malutkie mieszkanko - 3 pokoje na 40m2. Tam pewnie też by się sprawdziły ;)

Kamiss
18-01-2018, 21:44
W poprzednim mieszkaniu miałam jedne drzwi harmonijkowe. Potrzebowałam ich do komórki (takie małe pomieszczenie gospodarcze ok. 1,5mkw.), do której wchodziło się z sypialni. Drzwi tradycyjne nie wchodziły tam w rachubę, drzwi przesuwne też nie, więc zostały harmonijkowe ;). Robiłam je na wymiar na zamówienie, drewniane dębowe, kolorystycznie dobrane pod resztę drzwi (mniej więcej takie jak w załączniku). Dolna szyna nie była położna, tylko górna. Dolnej nie było po to, by się nie potykać i wygodnie odkurzać. I optycznie też lepiej wyglądało, bo w sypialni i komórce były deski, więc nie kłuło w oczy jakieś dzielnie tych przestrzeni.
Natomiast drzwi harmonijkowych na pewno nie zrobiłabym w innych miejscach typu pokoje czy kuchnia.

Dziękuję za odpowiedź :) Proszę tylko jeszcze napisać czy drzwi się zacinały przy otwieraniu, czy swobodnie chodziły na szynie?

Kamiss
18-01-2018, 21:45
Juniorka -
w przypadku który opisałaś - pełna zgoda co do każdego szczegółu. I mniej więcej po to są stworzone drzwi harmonijkowe. Śniło mi się też dziś stare, malutkie mieszkanko - 3 pokoje na 40m2. Tam pewnie też by się sprawdziły ;)

na szczęście teraz masz zapewne piękny, duży dom i nie musisz się przejmować jakie drzwi Ci się zmieszczą, a z jakich musisz zrezygnować :)

finlandia
18-01-2018, 21:57
Pudło. Żyję na niespełna 50m2 i na każde 10metrów przypada mi jedna sztuka drzwi. Wszystkie są zwykle otwarte poza łazienką i wyjściem. Nie wyobrażam sobie, by światło przejścia było pomniejszone o 10 z powodu zwiniętej harmonijki ;p

Kamiss
18-01-2018, 22:12
A ja sobie nie wyobrażam by drzwi zajmowały mi pół ściany ;)

Juniorka
19-01-2018, 08:40
Dziękuję za odpowiedź :) Proszę tylko jeszcze napisać czy drzwi się zacinały przy otwieraniu, czy swobodnie chodziły na szynie?

Tak jak pisałam miałam tylko górną szynę. Rzadko korzystaliśmy z tego pomieszczenia (raz na dzień, raz na dwa dni), więc przy tej częstotliwości nie było problemów z otwieraniem, nigdy się nie zacięły (przez 7 lat), może też dlatego, że drzwi nie były najtańsze. Ale jakbym miała kilka razy dziennie przesuwać je tam i z powrotem, to chyba coś by mnie trafiło ;). Chyba wtedy częściej byłby otwarte ;)

Juniorka
19-01-2018, 08:49
A ja sobie nie wyobrażam by drzwi zajmowały mi pół ściany ;)
Jakie drzwi zajmują pół ściany? ;)

Wiesz, jak podobają ci się harmonijkowe i chcesz je mieć, to raczej nikt cię nie przekona do innych.

adder
19-01-2018, 09:33
Po to żeby się dowiedzieć, czy ktoś użytkuje i może się wypowiedzieć o ich zaletach bądź wadach (obecnie). Bo większość opinii o harmonijkach powstała na podstawie doświadczeń sprzed 20 lat. Jak widzę jednak nikt z obecnych nie ma i nie używa więc nie drążę tematu.

Przed remontem mieszania miałam zainstalowane do sypialni drzwi harmonijkowe. Służyły kilka dobrych lat, prowadnica górna trochę się przez ten czas zużyła, ale drzwi się nie zacinały, nie było problemu z ich używaniem (używane były kilka razy dziennie). Sypialnia nieduża (8m), wcześniej stało tam dużo mebli, więc nie było miejsca na zwykłe drzwi, a przesuwne by się nie zmieściły. Drzwi służyły do zamykania, aby pies nie wchodził pod naszą nieobecność (jakby mocniej te drzwi popchnął, to by je otworzył, ale to leniwe stworzenie było ;) ). Ogólnie tak jak już poprzednicy pisali - drzwi harmonijkowe, to bardziej zasłonki a nie drzwi. Nie chronią przed hałasem, zapachem z kuchni, nadają też trochę "specyficzny" klimat. Obecnie nie mam żadnych drzwi, ale planuję po remoncie korytarza wstawić drzwi zwykłe, bo jednak zapachy i hałas są uciążliwe (wstajemy z mężem o innych godzinach). Jeżeli drzwi maja tylko osłonić pomieszczenia i nie przeszkadza Tobie ich wygląd, to nie jest to najgorsza opcja.

finlandia
19-01-2018, 10:05
Jakie drzwi zajmują pół ściany? ;)

Wiesz, jak podobają ci się harmonijkowe i chcesz je mieć, to raczej nikt cię nie przekona do innych.

Raczej jaka to ściana, że 86cm skrzydła zajmuje jej połowę ;)

Myślę dziewczyny, że Wasze opinie z użytkowania są najbardziej wiarygodne, a już podsumowanie Adder jest kompletne. Nic dodać, nic ująć.

Kamiss
19-01-2018, 12:43
Przed remontem mieszania miałam zainstalowane do sypialni drzwi harmonijkowe. Służyły kilka dobrych lat, prowadnica górna trochę się przez ten czas zużyła, ale drzwi się nie zacinały, nie było problemu z ich używaniem (używane były kilka razy dziennie). Sypialnia nieduża (8m), wcześniej stało tam dużo mebli, więc nie było miejsca na zwykłe drzwi, a przesuwne by się nie zmieściły. Drzwi służyły do zamykania, aby pies nie wchodził pod naszą nieobecność (jakby mocniej te drzwi popchnął, to by je otworzył, ale to leniwe stworzenie było ;) ). Ogólnie tak jak już poprzednicy pisali - drzwi harmonijkowe, to bardziej zasłonki a nie drzwi. Nie chronią przed hałasem, zapachem z kuchni, nadają też trochę "specyficzny" klimat. Obecnie nie mam żadnych drzwi, ale planuję po remoncie korytarza wstawić drzwi zwykłe, bo jednak zapachy i hałas są uciążliwe (wstajemy z mężem o innych godzinach). Jeżeli drzwi maja tylko osłonić pomieszczenia i nie przeszkadza Tobie ich wygląd, to nie jest to najgorsza opcja.

Dziękuję za tak wyczerpującą odpowiedź :)

patent.x
23-01-2018, 20:57
A ja sobie nie wyobrażam by drzwi zajmowały mi pół ściany ;)
Bierzesz drzwi w zabudowie i zajmują minimalnie 100mm grubości na ścianie. Ściana do wykorzystania. Możesz nawet zrobić stelaż na półki, lub wykorzystać ten od zabudowy. Poniżej zdjęcie, stelaż zabudowujesz gk i malujesz, naklejasz tapetę, co chcesz..


405654

mazwoj
26-01-2018, 16:36
Dokładnie tak. Można zamiast drzwi harmonijkowych zastosować rozwiązanie zaproponowane przez Portę. Masz tam modele Alfa i Beta. Drzwi łamane na pół. Znacznie lepsze jak harmonijki i mniej awaryjne. Zajmują trochę więcej miejsca ale nie wygląda to tandetnie. Przynajmniej ja tak kategoryzuję drzwi harmonijkowe.
Masz też opcję jak podpowiadają Ci wyżej, czyli drzwi chowane w ścianę. Raz, że estetycznie to wygląda, nie zajmuje miejsca na ścianie, a do tego można postawić sobie jakiś mebel przy ścianie i nie będą drzwi ani wadziły ani go zasłaniały. Przy takich przesuwnych to tak na prawdę najważniejszy jest cały system. Masz obecnie 2 najbardziej popularnych dostawców. Eclisse - znajdziesz go w w/w Porcie i Leon dostępny np z drzwiami Erkado. Są jeszcze inne systemy, ale tam masz mało opcji do wyboru, abo jest się zmuszanym do konkretnych rozwiązań.

angelita
27-01-2018, 12:45
Czy ktoś byłby w stanie rozpoznać po zdjęciu co to za zawiasy - firma, model?
405866

finlandia
28-01-2018, 07:39
Wygląda na zawias Argenta.
Wygląda też, że skrzydło powyżej klamki ociera o ościeżnicę i pewnie trzeba wkręcić śrubkę regulacyjną w skrzydle (imbus nr4)

EDZIA22
28-01-2018, 12:59
ekipa remontowa zasygnalizowała mi że czas zamówić drzwi wewnętrzne bo czas oczekiwania długi.. no i tu zaczynają sie schody bo kompletnie się nie znam... oglądałam katalogi i mniej więcej wybrałam tak:
1. DRE AURI kolor dąb polski 3D (opcjonalnie orzech amerykański jest w dekor 3D) lub ewentualnie dekor DRE-Cell dab bielony ryfla (choc wydaje sie jasny...)
2. DRE PREMIUM kolorystyka jak wyzej (tylko nie wiem co znaczy PREMIUM . PREMIUM4* PREMIUM8**) WIADOMO MODEL A RESZTA???
3. PORTA KONCEPT model A.8 dąb naturalny okleina Portaperfect 3d szyba matowa.
4. PERSECTO KAMELLA dab polski 3d
5.ERKADO DAGLEZJA1 , KAMELIA1; PETUNIA 1, MALWA 1
Jakiego producenta od razu wykluczyć? Chcę po prostu dobre drzwi do mieszkania przy dzieciach, do bloku z wielkiej płyty (jeśli to ma znaczenie). Kompletnie nie wiem nic a panie w sklepie mam wrażenie że siedzą byle by nikt ich nie tykał. A ja sama tylko patrze wizualnie i to tez nie bardzo bo w katalogach okazuje sie ze inny kolor niż na żywo...
czy ktos pomoże? Tak abym mogła pójść i zamówić wszystko jak trzeba ....

finlandia
28-01-2018, 21:10
Poz. 1 i 2 - podobne. Poz 3 - Porta - powiedzmy ze poziomy wyzejm bo ma ramę opartą na drewnianej płycie stolarskiej.
Poz 4 - piewrsze słyszę, 5 Nie znam bliżej by móc coś dobrego powiedzieć.

Juniorka
29-01-2018, 11:52
W drzwiach do łazienki od systematycznego ich mycia "zszedł" lakier na rogu. Nie, że od razu, tylko tak po trochu, aż doszliśmy do widoku drewna. Czy to podlega reklamacji? Tylko w drzwiach łazienkowych tak się zadziało, w pozostałych (6) nie. Dzwoniłam do producenta i osoba, z którą rozmawiałam powiedziała, że to normalne, bo łazienka, para, temperatura itd. Powiedzieli, że wyślą mi tubkę lakieru, żebym sobie je zamalowała. Na razie tubka do mnie nie dotarła. Ale nie daje mi spokoju czy tak się załatwia tego rodzaju reklamację (drzwi robione były na zamówienie)?

Sylw.
29-01-2018, 17:22
To ja z innej beczki.
Nie wiem jakie to drzwi-producent, typ. Będę wdzięczna za pomoc.Zdjęcie mieszkania pochodzi z Internetu.

finlandia
29-01-2018, 18:39
To ja z innej beczki.
Nie wiem jakie to drzwi-producent, typ. Będę wdzięczna za pomoc.Zdjęcie mieszkania pochodzi z Internetu.

Sprawdź Centurion. Ościeżnica jest zaokrąglona, Porta się z niej wycofała a na pewno robił ją jeszcze Centurion. Ps. Moim zdaniem kompletnie nie pasuje do tego modelu ; )

Sylw.
29-01-2018, 19:33
Sprawdź Centurion. Ościeżnica jest zaokrąglona, Porta się z niej wycofała a na pewno robił ją jeszcze Centurion. Ps. Moim zdaniem kompletnie nie pasuje do tego modelu ; )

Co nie pasuje do tego modelu? Ościeżnica? A w czym ona zaokrąglona przeszkadza? Pytam, bo się nie znam...

Sylw.
29-01-2018, 19:45
Przejrzałam ofertę Centuriona. Albo jestem niewidoma albo to nie Centrurion. Centurion ma węższe szczeble między szybami i najczęściej więcej szyb.

Sylw.
29-01-2018, 19:49
A drzwi białe lepsze lakierowane czy malowane?

wg39070
29-01-2018, 19:55
A drzwi białe lepsze lakierowane czy malowane?

A jaka to różnica?

finlandia
29-01-2018, 19:57
A drzwi białe lepsze lakierowane czy malowane?

Ogólnie to raczej mowa o tym samym tylko różnie nazywane.

Sylw.
30-01-2018, 04:08
A jaka to różnica?
Może jest różnica, nie wiem, kto pyta nie błądzi....

angelita
31-01-2018, 14:57
Wygląda na zawias Argenta.
Wygląda też, że skrzydło powyżej klamki ociera o ościeżnicę i pewnie trzeba wkręcić śrubkę regulacyjną w skrzydle (imbus nr4)

Dzięki wielkie za podpowiedź. Właśnie dopłaciliśmy za "lepsze" zawiasy i zamiast Polsoftów "dużych" miały być Kubica "duże". Logo na tym zawiasie (takie A) zasugerowało nam, że to może być inna firma... Mnie jako laikowi skojarzyło się, że podobne "A" ma w logo firma Hafele.

A moglibyście doradzić czy zawiasy Kubica byłyby lepsze (trwalsze)? Powinnam się upominać? Na razie firma twierdzi, że to są Kubice...

PS. Finlandia, a co ci zasugerowało, że skrzydło ociera o ościeżnicę? Nic takiego nie widzę, nie słyszę i nie czuję ;-) Ale jak tak faktycznie jest to lepiej, żebym to dostrzegła teraz, bo mam jeszcze szansę poprosić ekipę o poprawkę, bo przyjdą jeszcze zamontować klamki, które nie dojechały na czas.

finlandia
31-01-2018, 16:06
Dzięki wielkie za podpowiedź. Właśnie dopłaciliśmy za "lepsze" zawiasy i zamiast Polsoftów "dużych" miały być Kubica "duże". Logo na tym zawiasie (takie A) zasugerowało nam, że to może być inna firma... Mnie jako laikowi skojarzyło się, że podobne "A" ma w logo firma Hafele.

A moglibyście doradzić czy zawiasy Kubica byłyby lepsze (trwalsze)? Powinnam się upominać? Na razie firma twierdzi, że to są Kubice...

PS. Finlandia, a co ci zasugerowało, że skrzydło ociera o ościeżnicę? Nic takiego nie widzę, nie słyszę i nie czuję ;-) Ale jak tak faktycznie jest to lepiej, żebym to dostrzegła teraz, bo mam jeszcze szansę poprosić ekipę o poprawkę, bo przyjdą jeszcze zamontować klamki, które nie dojechały na czas.

Przepraszam, pospieszyłem się i wprowadziłem w błąd. Argenta pisze całą nazwę. Uznałem że potrzebujesz instrukcji regulacji, a podstawową sprawą w słabych zawiasach jest właśnie opadanie skrzydła .
Przeszukałem net i widzę że tak właśnie (jak u Ciebie) wygląda Kubica tylko logo ma inne. Może coś się zmieniło w zakresie tej grafiki:
http://baza.vds.pl/esklep/?cls=stoitem&stiid=5017

angelita
02-02-2018, 18:32
Przepraszam, pospieszyłem się i wprowadziłem w błąd. Argenta pisze całą nazwę. Uznałem że potrzebujesz instrukcji regulacji, a podstawową sprawą w słabych zawiasach jest właśnie opadanie skrzydła .
Przeszukałem net i widzę że tak właśnie (jak u Ciebie) wygląda Kubica tylko logo ma inne. Może coś się zmieniło w zakresie tej grafiki:
http://baza.vds.pl/esklep/?cls=stoitem&stiid=5017

No właśnie na zdjęciach jest sporo podobnych zawiasów, tylko różne "loga" i ciężko powiedzieć czy to to co powinno być... Spróbuję może jeszcze popytać w sklepach. Dzięki za próby poszukiwawcze :-)

putek
07-02-2018, 09:14
Cześć,

wybraliśmy wstępnie drzwi wewnętrzne Porta Koncept K.3/K.0 (łazienki, garderoby) w okleinie Portaperfect 3D. Bezprzylgowe, zamek magnetyczny. Mamy ich 14 szt. Do tego 2 szt. Porta Grande A1 z lustrem i A.0 i 2 szt. drzwi technicznych (wejście do garażu i piwnicy).

Jedna sprawa - czy w podobnym przedziale cenowym jest sens szukać jeszcze innych propozycji?

Czy możecie doradzić drzwi techniczne? Chciałbym, żeby były "ciepłe" i ciche. Szerokość otworu 880 i 895. Wysokość do ustalenia (będzie trzeba podwyższyć otwory). Cena w miarę rozsądku.

W piwnicy mamy niestety kiepsko wykonane otwory. 1970-1980/840-880 (po tynkowaniu z narożnikami) Czy zostaje w tym przypadku tylko poszerzanie tych otworów lub zmiana modelu drzwi/ościeżnic? Funkcjonalność może być mniejsza. Mam 190cm wzrostu i dodatkowo nie chciałbym obijać czupryny.

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam

Michał

rydzo
22-02-2018, 23:30
Witam serdecznie,

Jestem w trakcie remontu i szukam białych, gładkich drzwi bezprzylgowych.

W sumie potrzebuję 6 par - 2 do sypialni, garderoba, spiżarnia, 2 łazienki.

skłaniam się do ASILO LINATE 1 albo POLSKONE CAMBIO 00 (z pełnym wypełnieniem).

Dodatkowo jedne z drzwi (do spiżarni) chcę kupić w wersji licowanej ze ścianą - tu mam do wyboru: DRE SARA ECO albo ECLISSE.


Dodatkowo:
Wszystkie otwory mają wielkość 90x214cm, czyli są wyższe niż standard, dlatego będę stosował regulowane ościeżnice.


któreś z wymienionych polecacie bardziej?
Może coś jeszcze powinienem wziąć pod uwagę?

I jeszcze jedna dość istotna kwestia - zależy mi na szybkim czasie realizacji (tu np ECLISSE ma przewagę nad DRE).


Czy są jacyś producenci, gdzie czas realizacji będzie znacząco szybszy niż np w POLSKONE (do 12 tyg)?

wg39070
23-02-2018, 14:38
Ościeżnice regulowane w pionie? A drzwi naciągniesz?

patent.x
01-03-2018, 22:44
Wiesz, będzie miał lepszą wentylację, zamiast podcięcia luz wentylacyjny. Tak naprawdę niektóre firmy mają możliwość wybrania drzwi wyższych i w niektórych jest to uzależnione od ościeżnicy, przykładowo w Dre dla dwóch płytowych jest ościeżnica którą można zastosować do wyższych skrzydeł. Jeśli chodzi o czas oczekiwania, wiele firm ma krótsze terminy.

PrzyszłyBudowniczy
31-03-2018, 21:55
Poszukuję drzwi podobnych do: 410559
Rozważam aktualnie:
- Centurion model Afro MT,
- Erkado model Frezja,
- Polskone model Fortimo.

Znalazłem też z Asilo model Colombo 1, ale najdroższy bo fornir.

Wszystkie są wykonane w technologii ramowej, ceny mniej więcej te same.
Czy jeszcze jakiś inny producent ma podobny model w swojej ofercie? Jeśli nie, czy któryś z wyżej wymienionych wyróżnia się na tle innych? Po przeczytaniu kilku różnych postów, każdy wydaje się mieć swoje wpadki. Tylko Centurion jest wykonany na ramiaku z drewna litego a nie MDFu ("ramiaki pionowe DREWNIANE obłogowane cienkimi płytami HDF ").
Myślę by wybrać tego którego okleina najbardziej się spodoba, ale może fakt że Centurion jest z ramiaka litego powinien zważyć? Ma to znaczenie po latach?

finlandia
05-04-2018, 15:44
Załącznik mi się nie wyświetla. Ale powiedzmy że wiadomo o co chodzi.
Centurion pisze że ramiaki pionowe są oparte na drewnie (poziome już nie). Kiedyś był u nich tylko MDF. DLa mnie zaleta jest firmy - szybki termin.
Erkado - dla mnie jest "podróbką" Polskone ale skupiają się by robić taniej a nie lepiej (stad tylko mdf). Dlatego nie próbuję ich oferować.
Polskone - w tym modelu całą ramę mają z drewna (plus obłożenie płytą).
Asilo - najdroższy z nich, masywniejsza ościeżnica, do tego opaski łączone pod kątem 90stopni. Całość z mdf. Jest widocznie lepszy standard, ale nie mi oceniać czy warte jest to kilkuset złotych.

kerad85
05-04-2018, 20:17
Erkado w okleinie premium jak na razie są najlepsze z tych co widziałem (u znajomych).
My mamy Intenso, bo Erkado nie miało zwykłej białem okleiny premium, a żona uparła się na ten kolor :)

Widać, jednak sporą różnicę na plus na korzyść Erkado.

finlandia
05-04-2018, 21:15
Z chęcią poznam podstawy Twojej opini. Odczucia? czy jakieś konkrety?

PrzyszłyBudowniczy
05-04-2018, 23:07
Dzięki. Poprawiłem załącznik.
A czy jest jeszcze jakiś producent poza tymi których wymieniłem na którego zwrócić uwagę?
Sprawdziłem jeszcze Erkado Premium i faktycznie w katalogu widnieje
Ramiak drewniany dla oklein PREMIUM
MDF jest dla grecko i CPL.

patent.x
17-04-2018, 22:03
Erkado w okleinie premium jak na razie są najlepsze z tych co widziałem (u znajomych).
My mamy Intenso, bo Erkado nie miało zwykłej białem okleiny premium, a żona uparła się na ten kolor :)

Widać, jednak sporą różnicę na plus na korzyść Erkado.
Biała, gładka okleina premium jest, jakoś w ubiegłym roku doszła. Biała, gładka, bez struktury drewna.

patent.x
17-04-2018, 22:16
Dzięki. Poprawiłem załącznik.
A czy jest jeszcze jakiś producent poza tymi których wymieniłem na którego zwrócić uwagę?
Sprawdziłem jeszcze Erkado Premium i faktycznie w katalogu widnieje
MDF jest dla grecko i CPL.

Przy wyborze okleiny Premium jest ramiak z drewna klejonego, płyciny z hdfu. W okleinie greko i cpl ramiaki są z mdf. Różnica w cenie dosyć niewielka. Podawałeś model Frezja, jeśli chodzi Ci po głowie Frezja 3 to warto dołożyć do szyby vsg, łatwiej się czyści. W Polskone Fortimo jeśli masz szersze otwory, warto dopłacić do 3go zawiasu. Dopłata nie jest wielka, powinno być to w standardzie. Asilo jeszcze nie znam, ale słyszałem o zaletach mimo ramiaka z mdfu.

INTER DOOR
15-05-2018, 12:39
W temacie drzwi wewnętrznych warto stawiać na ponadczasowość, bo raz wybrany model będzie nam służyć bardzo długo. Z drugiej strony niektóre trendy czerpią z klasyki i nie musimy się obawiać, niedługo nam się znudzą albo wyjdą z mody. Tak jest np. z intarsjami - elementami zdobiącymi (pionowymi albo poziomymi), które nadają drzwiom szyku i elegancji. Prostota też zawsze się sprawdza - w każdym wnętrzu. Pozostałe rzeczy, jak wykończenie, przeszklenia, zdobienia - to już kwestia naszego pomysłu na całość wystroju.

fm_aga
23-05-2018, 14:03
A jesli chodzi o Lakbud z Wrocławia to jak najbardziej ok. Zaryzykowal bym twierdzenie ze we Wroclawiu trudno trafic w lepsze rece.

finlandia czy nadal podtrzymujesz to stwierdzenie?

szukam firmy do wymiany i montażu okien a wpis był dosyć dawno a teraz nie sprzedają już na profilu schuco.

finlandia
23-05-2018, 17:15
Tak, wpis był dawny i znana mi osoba już tam nie pracuje.. a opierałem swoje zdanie na zaufaniu właśnie do niego. Zaufanie w tematach drzwiowych... :)

sadza1789
14-06-2018, 13:28
Witam;

Stanowczo odradzam zakup drzwi Artus białe super- mat.
Z zamówionych 10szt drzwi, na wszystkich ościeżnicach występuje efekt "skórki pomarańczy ". Po zgłoszeniu reklamacji dostaliśmy odpowiedz:
"Pod wzglendem technicznym efekt "skórki pomarańczy "powstałych pod okleiną kątowników nie jest to wadą fabryczną ani produkcyjną."

Czyli jaką?... Drzwi bardzo słabej jakości: posiadają liczne odszczypania listew przy szkłach, pozostałości kleju po produkcji itd.
Naprawdę odradzam!...

finlandia
16-06-2018, 09:34
Kupując jedne z najtańszych drzwi na rynku na prawdę ktoś oczekuje super jakości... ?

putek
17-06-2018, 20:29
Cześć,

czy mogę Was prosić o podpowiedź czy są jakieś wyraźne różnice na korzyść jednych z poniższych drzwi. Mamy ich w sumie 14 szt.

1. Porta Koncept K.3/H.4. Parter 6 szt. w okleinie Portaperfect 3D. Pietro 6 szt. w okleinie Portasynchro 3D. Grande A.0 - 1 szt. A.1 lustro - 1 szt. Bezprzylgowe, zamek magnetyczny.
2. Pol-Skone Sempre W02. Parter 6 szt. w okleinie CPL Lamistone, Piętro 6 szt. w okleinie Silstone. W00 - 1 szt. WLZ (lustro) - 1 szt. Bezprzylgowe, zamek magnetyczny.

Ościeżnice regulowane.

Z góry dzięki za pomoc

finlandia
18-06-2018, 13:17
na pierwszy rzut oka to katalogowo bardzo porównywalne oferty. Można wysuwać przypuszczenia, że okleina CPL w przypadku Polskone będzie mocniejsza.
Natomiast ja stawiam je za równorzędne i na ogół decydują inne aspekty: wymiary otworów, warianty opcji nietypowych jak i termin realizacji..

putek
18-06-2018, 13:44
Dziękuję za odpowiedź. W takim razie będę musiał wybrać jakiś akcent, który przeważy :). Czy do tych drzwi w wersji bezprzylgowej powinno dołożyć się trzeci zawias? I czy okleina Portasynchro jest rozsądnej jakości?

finlandia
18-06-2018, 14:49
Wg mnie przy tak ciężkich drzwiach trzeci zawias jest obowiązkowy. A i tak po jakimś czasie opadną i będą wymagały regulacji (na szczęście Porta daje odpowiednią instrukcję).
Widuję takie drzwi w miejscach intensywnie użytkowanych: nie dają rady....
Okleiny do użytku domowego : czyli jak przykleisz na drzwiach kartkę z godzinami otwarcia gabinetu, to razem z mocną taśmą oderwiesz część rysunku z okleiny. Jak będziesz otwierał drzwi trzymając w ręku metalowe wiadro z ostrą końcówką - to jest szansa że zadrapiesz.
Także.. może to brzmi słabo, ale to normalny standard rynkowy. Nie ma co obiecywać cudów. I nie znam drzwi konkurencyjnych które byłyby wyraźnie lepsze.

aSandra
26-07-2018, 17:59
Witam,
bardzo proszę o opinie odnośnie drzwi wewnętrznych firmy POL SKONE; czytałam wiele opinii o tej firmie i o jej produktach.
Podobają mi się drzwi MODERN wersja 02 ( bez przeszkleń) producent podaje, że są one zbudowane z*ramiaka drewnianego obłożonego
dwiema gładkimi płytami HDF pokrytymi powierzchnią malowaną ekologicznymi farbami akrylowymi z palet RAL i NCS.
Rozumiem z tego, że są one wytrzymalsze od takich z płyty "plaster miodu", albo to moje pobożne życzenie.
Nie wiem, czy słusznie wnioskuję, ale wydaje mi się, że drzwi malowane również dłużej będą wyglądały jak w dniu zakupu:p niż te z okleiną
Myślałam o drzwiach białych:p
Z góry dziękuję i czekam na Wasze opinie

finlandia
26-07-2018, 20:50
Po części prawda. Rama drewniana, płyty HDF, ale środek to raczej mdf /płyta wiórowa, a tak można doposażyć praktycznie każde drzwi występujące w standardzie z plastrem miodu.
Co do trwałości - chyba pytasz o stabilność koloru ... - nie mam wiedzy. Nie widzę by coś szczególnego się działo z drzwiami w dobrej okleinie. A i widziałem ostatnio tego typu drzwi które wyglądały słabo już po ok 3 latach. Także malowane=trwalsze - to nie jest reguła.

aSandra
26-07-2018, 21:26
Finlandia,
dzięki za odpowiedź.
Ta okleina mnie trochę odstrasza, bo widziałam co stało się z okleiną na drzwiach u mnie w pracy, odkleiła sie od dołu do wysokości klamki.
Dlatego pewnie skłaniam się do drzwi malowanych.

finlandia
26-07-2018, 23:04
A ja widziałem drzwi malowane, na ktorych z oscieżnicy odchodziła... no wlaśnie.. wyglądało jak okleina. Wyglądało, ze to była futryna w okleinie która zostala pomalowana....

aSandra
27-07-2018, 11:33
Czyli nie ma pewności jakie drzwi kupujemy?:bash: Trzeba liczyć na szczęście?

Finlandia, czy te drzwi to były POL SKONE

finlandia
27-07-2018, 14:05
Czyli nie ma pewności jakie drzwi kupujemy?:bash: Trzeba liczyć na szczęście?

Finlandia, czy te drzwi to były POL SKONE

Tak, to bylo PS i do tego Moderny. Na moje szczęście nie ja realizowałem. Ale to nie znaczy ze skreślam te drzwi, bo sam parę razy je realizowałem i nie miałem zastrzeżeń. Przypadek dziwny nawet dla mnie a wiele widziałem- złożenie kilku czynników.. WIem że nie ułatwiam wyboru, ale wyraznie zaznaczam, że reklamacje mogą zdażyć się wszędzie i dlatego trzeba szukać wykonawcy wiarygodnego, który nie tylko sprzeda ale i pomoże w razie potrzeby także pózniej.

aSandra
27-07-2018, 16:43
Dzięki
na razie czekam na pomiar i w przyszły tygodniu będę zamawiać. Chyba jednak PS bo bardzo podoba mi się ten model, niestety u innych producentów nie widziałam, takiego który byłby podobny i skradł moje serce:yes:

PrzyszłyBudowniczy
09-08-2018, 06:38
U mnie też polskone. Mam tylko dylemat odnośnie szyb które są dostępne. Czy ktoś może mi powiedzieć jaka jest różnica między
Szkło hartowane biały mat 4mm w drzwiach Fortimo a
Szkło laminowane matowe o grubości 6,4mm w Form.
Może macie jakieś zdjęcia realizacji? Jak bardzo przezierne są to szyby, czy doświetlą pomieszczenie, czy raczej zapewnią intymność?

finlandia
09-08-2018, 09:51
1. Szkło hartowane 4mm jest pojedyncze - takie występuje w większości drzwi (chyba że w tanich są cieńsze).
2. Szkło laminowane - czyli sklejone ze sobą dwie szyby 3mm. Z racji większego przeszklenia pewnie jest mniejsze ryzyko stłuczenia.
Szczerze mówiąc nie znam badań na ich wytrzymałość:)
Jest jeszcze jedna sprawa: hartowane będzie z jednej strony błyszczące (gładkie) a z drugiej matowe (ma to znaczenie przy otwieraniu drzwi na korytarz lub do pokoju i jeśli się da trzeba zaznaczyć przy wybieraniu tą opcję) a szkło lamionowane z dwóch stron jest gładkie. Tak samo laminowane będzie bardziej "kryjące" ale obydwa z nich zapewnią tą "intymność".

ematik
12-08-2018, 17:55
Witam serdecznie,

przejrzalem juz ponad 30 watkow z archiwum, ktore bezposrednio drzwi wewnetrznych dotyczyly. Niestety nie znalazlem odpowiedzi na moje pytanie, moze tutaj mi cos odpowiecie?

Bardzo podobaja mi sie drzwi drewniane. Jakie sa zalety (oprocz tego, iz mi sie podobaja) drzwi drewnianych nad drzwiami z plyty (fornirowanymi)? Jakie sa zalety drzwi z plyty nad drzwiami drewnianymi?

Czy drzwi z plyty sa mniej podatne na odksztalcanie?
Czy drzwi drewniane to tylko debowe, czy sosna i olcha tez sie nadaja jako material?

Z gory dziekuje za Wasze odpowiedzi, na dniach chce zamowic drzwi, i zastanawiam sie czy bede mial problemy z sosna badz olcha. Jesli sa problemy jak je usuwacie - wizyta stolarza?

Drzwi drewniane nie sprawiają żadnych problemów pod warunkiem że są prawidłowo wykonane. Zarówno dąb jak i sosna nadają się na drzwi, jeśli wolimy tańszą wersję wybieramy sosnę. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jednak jest montaż drzwi dębowych z racji tego że dąb jest twardym materiałem i przez to mniej podatnym na obicia i różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Jak powszechnie wiadomo drewno jest dobrym izolatorem termicznym oraz akustycznym co jest niewątpliwie jego zaletą. Zapraszam do obejrzenia naszej małej galerii : [moderowano]

krisr77
14-08-2018, 13:46
wszyscy pytaja zapytam i ja :)
potrzebuje 4 skrzydła + oscieznice plus 2 tunele.
bialy mat, 80ki przylgowe, najlepiej w opaskach 90 (jakos nie widziałem dobrze połączonych opasek 45 w białym kolorze w salonach)
wybor padł na :
POLSKONE SEMPRE W03 laminat CPL
DRE EVEN malowane
DRE AURI DRE-CELL biały mat
PORTA KONCEPT A9 supermat
ERKADO KAMELIA 1 biały premium

wszystkie zbliżone cenowo do DRE EVEN malowane (najdrozsze), DRE AURI sa najtańsze ale te DRE EVEN najmniej do mnie przemawiają (jakoś nie widać tego ze to malowane ja tam średnio bym odróżnił od okleiny)

zależy mi na trwałości oczywiście które z tych skrzydeł (a tak naprawdę oklein) będą najtrwalsze ?
gdzieś wewnętrznie skłaniam sie do tych które maja ramiaki drewniane (czyli Polskone,Porta i Erakdo) bo ewidentnie czuć różnice w ciężkości skrzydła i przez to przynajmniej sprawiają wrażenie trwalszych a i w użytkowniku sa jakby bardziej płynne (nie wiem jak to opisać)

krisr77
27-08-2018, 11:01
widzę jakoś watek umarł:( a ja nadal w rozterce
rozmawiałem z gostkiem który handluje ERKADO (nawet nie wiem czy to nie jakaś spółka córka bo sie nazywa kozłowski drzwi okna czy jakoś tak :)
i odradza okleinę PREMIUM - zasugerował ze ERAKDO będzie sie z niej wycofywać bo jest dużo reklamacji ze odchodzi, pęka - jest za sztywna.
nie wiem ile w tym prawdy ale gdzie nie dzwoniłem nikt nie ma drzwi w okleinie premium - nikt. same greko
i teraz mój wewnętrzny faworyt stracił główna zaletę i juz w ogóle nie wiem co dalej robić a za góra 2 tyg muszę juz zamawiać skrzydła.

ps. czy standardem jest ze firmy biorą opłatę za montaż przed dokonaniem montażu ?
mam 2 oferty:
jedna w schemacie 40% zaliczki, 40% przed montażem, 20 % po montażu
i druga tańsza 40% zaliczki, 60% przed montażem
cos czuje ze w tym drugim przypadku chęć panów do poprawnego montażu może być troszkę mniejsza

finlandia
31-08-2018, 16:40
I co tu napisać? Faktycznie parę lat temu Kozłowski zmienił nazwę na Erkado i w tym czasie firma zaczęła się pojawiać w szerszej dystrybucji. To było okres wchodzenia oklein z wyraźnym rysunkiem słoi drewna (Greko widziałem wcześniej w Poskone pod nazwą Silkstone). Ładne, niedrogie - słowem - dobra oferta się przyjęła w salonach zniechęconych współpracą ze starymi, dużym producentami (łatwo zrzucić na nich winę swoich niepowodzeń). Ale do rzeczy: jak było tanie greko, to nikt nie kupował droższych premium.
Co do zaliczek: trochę nie fair jest branie całej kasy przed montażem (na forum dominują głosy że montaż płaci się po, ale i nie brak takich którzy twierdzą że w ogóle nie dają zaliczek) , ale to Wawa, więc rządzi się swoimi prawami :(

krisr77
02-09-2018, 22:41
dzięki za odpowiedz
pochodziłem po salonach i w końcu znalazłem ERKADO w okleinie premium ale niestety nie białe a jakieś szare ze struktura drewna (białych nie ma nigdzie)
rzeczywiście okleina bardzo gruba i sztywna ale przez to taka plastikowa i nienaturalna.same skrzydła tez nie zrobiły na mnie jakiegoś szczególnego wrażenia pomimo ramiaka drewnianego skrzydła sa lekkie, w wyglądzie i odczuciu trochę takie marketowe.
chyba zdecyduje sie na klasykę czyli DRE AURI w białym macie. sa najtańsze najładniejsze wg mnie, fajne w miarę ciężkie.
brak opasek 90 stopni jakoś przeboleje.
zaoszczędzana kasę wydam na lepsze klamki :)

patent.x
10-09-2018, 14:48
Mam w ofercie m.in. Erkado, może nie żyję bardzo dobrze z handlowcem, ale nikt nie wspominał o wycofywaniu okleiny Premium, jak również nie miałem przypadłości z odklejaniem. Okleina na moje oko jest dobra, kwestie wizualne wiadomo są subiektywne, a skrzydło w Premium jest na drewnianej ramie, nie na mdf. Ta o której piszesz to kora biała i taką strukturę miała mieć. Gładka jest po prostu gładka i bialutka. Zadzwoń do ich przedstawiciela na Twój region, może wie gdzie jest na wystawie model który Cię interesuje w biały Premium. Greko to podobnie jak podstawowa okleina w Dre, Polskone itd. Lepiej dołożyć jest do lepszej, nie ma wątpliwości. W Dre Auri miały mat to podstawowa wersja, całość na mdfie. Stąd też niższa cena. To już lepiej Sempre z Polskone, drożej, ale lepiej niż w Dre.

mazwoj
11-09-2018, 16:09
Też nie wiem skąd masz takie info o tym, że Erkado rezygnuje z tego typu oklein. Aż zadzwoniłem do ich przedstawiciela z małym "opr", że takich rzeczy muszę dowiadywać się z netu, a ten szybko zdementował to. Ja na tą okleinę mam tyle samo reklamacji co na każdą inną, czyli są to sporadyczne przypadki związane raczej z nieumiejętną eksploatacją drzwi jak wadą samej okleiny. Wiadomo, że żywotność będzie dłuższa przy prawidłowym obchodzeniu się z nią.
Tak po cichu Ci powiem jedną rzecz, że jak szukasz białych drzwi w lakierze to wstrzymaj się jeszcze tydzień. Z tego co wieść niesie będą mieli również drzwi lakierowane. Czekam z niecierpliwością na wzornik z próbką. Jak dotrze to powiem coś więcej.

krisr77
11-09-2018, 19:24
wiem od handlowca z tej firmy kozłowski czy jakoś tak. czy to prawda nie wiem ale odradzał i tak to argumentował.
ze tamta była ala kora tez jestem świadom i widziałem na wzorniku ta biała mat,nawet ladna. ale same skrzydła mnie nie przekonały
z polskone nie podobała mi sie ta okleina widać było pod światło "strukturę", w przypadku erkado, dre i porty rzeczywiście jest to jednolita biel
w zasadzie juz zamówiłem Auri teoretycznie mogę jeszcze zmienić ale wole juz nie mieszać... :)
tak jak pisałem dre sa najtańsze fajne ciężkie, w sumie najbardziej mi sie podobają (listwa górna i dolna licuje sie z reszta poprzecznych ). podobno reklamacji tez najmniej każdy poleca
zaoszczędzaną kasę wydałem na klamki w sumie kosztują tyle co skrzydło z ościeżnica :(
co do lakierowanych to z chęcią ale chyba nie moj budżet a taki lakier jak w dre even mnie nie przekonuje

finlandia
11-09-2018, 20:57
W ub tygodniu montowałem Auri (a dzień wcześniej Koncepty z Porty). Mój majter nie ogląda metek a drzwi ocenia tylko po tym co widzi w trakcie pracy.
Zapytałem go o szacowaną cenę.. bez wahania powiedział, że Auri na pewno jest droższe jakieś 4 stówki na sztuce od Konceptów. W praktyce było 200 tańsze i w teorii to właśnie Koncepty powinny być mocniejsze.
No cóż.. z drugiej strony - ocena chwilowa nie musi przekładać się na trwałość i sam jestem ciekaw, jak drzwi z obu przypadków będą wyglądały za 10 lat :)

mazwoj
17-09-2018, 07:10
krisr77 - dziwne. Rzeczywiście kiedyś poszła mała seria z okleiną nie spełniającą standardów, ale na tyle tego co się sprzedaje i montuje to jakoś większych problemów z tymi drzwiami nie ma. Erkado, tak jak i Porta produkuje koło 30 tysięcy sztuk miesięcznie więc jakby szedł bubel to na pewno internet nie zostawiłby suchej nitki na tych firmach.
Z Auri będziesz zadowolony, bo DRE robi dobre ramówki w tej cenie. Co do Konceptów Fin, to trochę w tej cenie jest marki Porta, a trochę samych drzwi.

finlandia
21-09-2018, 09:53
. Co do Konceptów Fin, to trochę w tej cenie jest marki Porta, a trochę samych drzwi.
Ja jednak sobie bardzo cenię, jak drzwi zrobione są chociaż trochę z drewna z takie są Koncepty:) Po tym tygodniu znowu z sympatią wracam do Sempre z Polskone. Lubię wiercić i czuć żywicę a nie klej (wyczulony jestem na te zapachy). Są mocne a przy tym nie aż tak ciężkie, także spokojny jestem o ich trwałość użytkową.
A poważniej: wczoraj oglądałem jakieś stolarskie drzwi. Żenada. Klient wściekły, bo miały być drewniane. A tymczasem klamki, zamki i zawiasy są ruchome, bo będący pod fornirem mdf już się zmielił i wkręty nie trzymają..

Hamada
30-09-2018, 10:17
Dzień dobry :-)
Przymierzam się do wymiany drzwi wewnętrznych (5 sztuk) , a ponieważ domownikami są także psy chciałabym, by były stosunkowo odporne na zarysowania (lub możliwe do naprawy). Kolor biały (4 sztuki + drzwi do przedsionka raczej ciemniejsze), wzór nie aż tak ważny, budżet umiarkowany. Sprzedawca polecił nam DRE NESTOR białe lakier wodny. Będę wdzięczna za opinie.

Kaizen
30-09-2018, 10:35
Kup drewniane olejowane. Najlatwiejsza naprawa - a nawet "postarzenie" moze się podobać. Lakiery i okleiny poddadzą się pazurom a naprawa klopotliwa.

Hamada
30-09-2018, 11:28
O! To jest pomysł. A możesz polecić jakąś firmę? Mieszkam pod Warszawą

Kaizen
30-09-2018, 11:58
O! To jest pomysł. A możesz polecić jakąś firmę? Mieszkam pod Warszawą

W marketach masz Kornika i Radex. Ja kupowalem Kornika w ich sklepie internetowym, bo w marketach nie mieli surowego dębu.

mazwoj
06-10-2018, 07:36
Ja jednak sobie bardzo cenię, jak drzwi zrobione są chociaż trochę z drewna z takie są Koncepty:) Po tym tygodniu znowu z sympatią wracam do Sempre z Polskone. Lubię wiercić i czuć żywicę a nie klej (wyczulony jestem na te zapachy). Są mocne a przy tym nie aż tak ciężkie, także spokojny jestem o ich trwałość użytkową.
A poważniej: wczoraj oglądałem jakieś stolarskie drzwi. Żenada. Klient wściekły, bo miały być drewniane. A tymczasem klamki, zamki i zawiasy są ruchome, bo będący pod fornirem mdf już się zmielił i wkręty nie trzymają..

Chyba nawet na tym forum w dziale drzwi zewnętrznych toczyła się jakiś czas temu dyskusja na temat drzwi drewnianych i tego kiedy są to jeszcze drzwi drewniane, a kiedy są to drzwi z wstawkami drewnianymi. Patrząc na to co jest dostępne w sprzedaży to ciężko znaleźć 100% drewniane drzwi w jeszcze ludzkich pieniądzach. No bo co mamy dla Kowalskiego? Sosnowe Korniki które ostatnio reklamują się po forach? Znakomita większość drzwi ramowych to MDF z ewentualną wstawką z drewna w ramiaku jak ktoś chce lepsze drzwi (np. takie Erkado w serii Stile na okleinach premium).
Oczywiście Kowalski wybierze MDFy zamiast drzwi drewnianych, bo jednak cena znacząco się różni od siebie.
A Sempre z Pol-Skone to już taka trochę chyba nasza Polska tradycja jak karp na święta, bo chyba każdy słyszał o tym modelu ;).

Hamada
08-10-2018, 12:34
Poczytałam o drzwiach drewnianych i dopiero teraz mam mętlik w głowie :eek:
Rozumiem, że drzwi kupuję "surowe" i po mojej stronie jest zadbanie o nie?
Czy wymiary są standardowe, czy jednak przed kupnem potrzebne są dokładniejsze pomiary?
Czy mogę założyć, że drzwi dębowe Kornika przetrwają 20 lat, czy jednak za taką cenę to raczej naiwność?

Petrykovskim
09-10-2018, 20:22
Witam, w najbliższym czasie chcę zamówić drzwi z firmy Porta, Vector Premium model T oraz ościeżnice level 20 cm. Drzwi z dodatkowym zawiasem, wypełnieniem płytą otworową i zamkiem magnetycznym.

1) Drzwi są lakierowane, a ościeżnica może być w okleinie premium lub lakierowana lakierem UV - którą opcję wybrać? Co będzie bardziej trwałe i będzie pasować kolorystycznie?
2) Jak rozumiem te drzwi są oparte na ramie drewnianej wypełnienie do wyboru - w tym przypadku płyta wiórowa otworowana i oklejone HDF ?
3) Czy to najlepszy wybór, czy polecicie coś innego w podobnym stylu i podobnych pieniądzach - najlepiej z podwyższoną ościeżnicą (znaczenie estetyczne)
4) Czy ktoś mógłby polecić na bazie swoich doświadczeń firmę z której Portę zamówić w Płocku (głównie chodzi o montaż) ?


Dziękuję za podpowiedzi.

mazwoj
15-10-2018, 15:03
Hamada - drzwi Kornika to jest niższa półka drzwi drewnianych. W drzwiach np CALa masz już powłokę zrobioną na gotowo. Oczywiście o drzwi musisz dbać i ewentualnie po jakimś czasie (strzelam, że będzie to 10 lat) możesz drzwi odświeżyć. Tylko cena CALa i Kornika to dwie zupełnie inne historie.

Petrykovskim:
1. Bliżej ościeżnicy w lakierze do skrzydła lakierowanego.
2. Znakomita większość rynku drzwiowego to drzwi oparte na ramie. Widocznej lub nie
3. Kwestia upodobań. Mi te ościeżnice akurat nie podchodzą wizualnie. Kwestia skrzydeł z wypełnieniem to masz:
-skrzydła typowo ramowe jak u 99% producentów (Porta, DRE, Invado, Erkado itd itd).
-skrzydła z płytą wiórową jak w Porcie (ciężkie i ciche wypełnienie)
-skrzydła z płytą wiórową z otworami jak w Porcie (trochę lżejsze i nadal dość dobrze wyciszające wypełnienie)
-skrzydła z płytą Homalight jak w Ekrado (najlżejsze i chyba najcichsze wypełnienie)
-skrzydła z plastrem miodu jak w zasadzie każdej firmie (Porta, DRE, Invado, Erkado itd itd). (bardzo lekkie i ciężko tu mówić o jakimkolwiek wygłuszeniu drzwi)
-skrzydła z wypełnieniem stablilizujacym - jeszcze bardziej oszczędna wersja od plastra miodu. (jak wyżej)
4. nie znam aż tak dobrze tamtych rejonów abym mógł Ci konkretnie jakąś firmę polecić.

adder
04-11-2018, 14:01
Cześć,
przymierzam się do wymiany drzwi wewnętrznych do mieszkania w bloku. Jakiś czas temu dostałam propozycję montażu ościeżnic nakładkowych i wydaje się to idealną propozycją - zero kucia, zostaje jedynie wyciąć zawiasy ze starych ościeżnic. Ta opcja jest trochę droższa od normalnych ościeżnic, ale nakład pracy dużo mniejszy. Czy ktoś spotkał się z takimi ościeżnicami? Jak wygląda ich trwałość? Czy warto zawracać sobie tym głowę czy lepiej zacisnąć zęby i wykuć stare ościeżnice (2 szt. w działówkach z suporexu, 1 szt. w płycie). Z tego co się orientowałam, takie rozwiązanie oferuje Voster, Erkado oraz Invado.
I jeszcze jedno - szukam drzwi zewnętrznych klatkowych, w jednym z salonów dostałam nie najgorszą ofertę na drzwi firmy Admar, niestety w internecie nie ma informacji na ich temat. Czy ktoś spotkał się z tym producentem?

patent.x
07-11-2018, 20:03
Ościeżnice nakładkowe wymagają dokładnego wymierzenia otworu, osoby która sie na tym zna. Łatwo tu o błąd. Dobrze zamontowana będzie spełniała swoją rolę. Trzeba pamiętać, że zmniejsza otwór. Jeśli robisz remont raz na długi okres, zastanów się nad wymontowaniem starych, zamontowaniem nowych. Firmy Agmar nie znam.

finlandia
08-11-2018, 17:33
Patent.x opisał wszystko bardzo dobrze. Ościeżnice tego typu nie są idealnym rozwiązaniem na wszelkie problemy. Jak jest remont - warto zamontować całość od nowa.
Przesunięciu ulega też położenie skrzydła i często pojawi się problem estetyczny w obrębie podłogi.

Ps. Drzwi Admar - mniejsza firma z północy kraju robiąca drzwi wewnętrzne - praktycznie szerzej nie znana. Agmar - stara firma znana z produkcji drzwi zewnętrznych

adder
11-11-2018, 17:18
patent.x, finlandia dziękuję za odpowiedzi.

Remont jest robiony częściowo, pomieszczenie po pomieszczeniu, a pomysł z wymianą ościeżnic przyszedł ostatnio. Mieszkanie posłuży nam jeszcze 2-3 lata i powiem szczerze, że już mi się nie chce bawić w wykuwanie, ale fajnie byłoby zasłonić metalowe ościeżnice. Jeżeli chodzi o zmniejszenie otworu, to nie jest problem, tak samo jak przesunięcie skrzydła. Poczekam na technika od montażu drzwi zewnętrznych, jeżeli podejmie się montażu ościeżnic nakładkowych to spróbujemy, jeżeli nie to zostawimy jak jest.

Chodzi i firmę Admar z woj. warmińsko-mazurskiego. Kompletne drzwi z wymianą są około 15-20% tańsze od od konkurencyjnych (też z MDF'u) - Mikea Otium i Pol-Skone Cerber Plus. Trochę tańsze, ale nie wiem czy warto ryzykować i testować na sobie.

finlandia
20-11-2018, 12:05
Dla mnie mdf w ostatnich paru latach się "zepsuł". Strasznie szybko łapie wilgoć i zaczyna puchnąć od niezabezpieczonych krawędzi. Mam wrażenie, że silikonowanie tylko trochę odsunie problem w czasie. A może po prostu coraz więcej rzeczy (my, jako ludzie) robimy na odwal, włącznie ze zmywaniem - że z mopa aż cieknie ma rozlana ze szklanki woda sama wyschnie... Dlatego jestem zwolennikiem drewna.. lub stali. Na drzwi wejściowe polecam drzwi stalowe. Tzn. w żadnym bądz razie nie mdf na ościeznicach. Obawiam się wilgotnych klatek schodowych. Unikam robienia drzwi wejściowych, ale w tym roku zdarzyło mi się Enter z DRE (dość ubogie wyposażenie, mdf, ale musiał być ze względu na idealny kolor no i zamykały się bardz ladnie ;) ). Koszt - ok 1600zł. Stalowe drzwi serii Premium z Wikęda - 150zł drożej, w tym fabryczne skrócenie (a seria Normaln byłaby tańsza). Także mam wątpliwości czy jeszcze tańsze drzwi mają sens w kontekście trwałości.

logigamer
26-11-2018, 12:27
Cześć.

Ja szukam drzwi prostych (bez dodatków etc )malowanych na biało. Dobrą cenę mają DRE DUO 10 - https://www.dre.pl/pl/home/malowane/duo - 240zł + 110zł za lepsze wypełnienie. Ktoś ma/zna/poleca? Ościeżnice jak się da to bezprzylgowe ale to jutro będzie gość co powie co można a co nie. Domek z 1985 z jednej stro ny bliźniak więc tam nie ma nigdzie takich samych otworów. teraz zamontowane są stalowe ramy i zamierzam je wyciać i wstawić nowe, właśnie takie.

Dzięki!

finlandia
26-11-2018, 13:46
O ile ja dobrze widze to ten model nie ma opcji bezprzylgowej. Krawedz "karnies" to też takie zdobienie na rantach.. mało dzisiejsza. Do tego ramki przyszybowe zaokrąglone w okleinie (czytaj mogą się różnić kolorem). Producent zaleca też ościeżnicę w tej samej okleinie...
Reasumując: nie spodziewaj się, ze w tej cenie znajduje się extra okazja.

logigamer
26-11-2018, 14:05
finlandia, dzięki! .

Rozumie, że są budżetowe... Przylgowe też mogą być a pewnie będę musiał w niektóych miejscach ze zględu a grube mury...

A to może już te? https://www.dre.pl/pl/home/malowane/uni - tylko nie rozumiem tego: skrzydła bezprzylgowe rozwierne55 zł ... co to znaczy?

Dzięki.

mazwoj
26-11-2018, 14:40
Lakierowane drzwi generalnie będą droższe od okleinowanych. Jak szukasz w bieli rozwiązania budżetowego to popatrz sobie w DRE model Standard 10 (pełne, gładkie, najprostsze), albo w Erkado Clasic (tak samo jak wyżej). Tańszych białych budżetowych drzwi nie znajdziesz. Do tego ościeżnica prosta i gotowe. Pytanie jak niski to ma być budżet, bo te drzwi nie są stworzone do tego aby cieszyły jakością przez kolejne dziesięciolecia.

finlandia
26-11-2018, 15:05
Dlaczego ze względu na grube mury? Zwykłe, czy bez - trzeba użyć więcej materiału.. Dla bezprzylgowych potrzeba szerszych otworów... a w przypadku remontu to może być różnie. Od tego bym zaczął - czy da się dopasować do otworów.
Nie wiem czy ktoś poza DRE chce dopłaty za bezprzylgować. Teoretycznie to prostsza produkcja. Praktycznie w ich przypadku drzwi są szersze o prawie 3cm. Poza tymi 55zł to droższe są też ościeżnice o blisko 200zł. W przypadku wzmacnianego Uni brałbym trzeci zawias (kolejne 80zł). Także zbiera się..

Ja na prawdę nie widzę zalet drzwi bezprzylgowych... ta samo malowania - okleina biały mat też jest spoko..

logigamer
26-11-2018, 15:08
Dzięki. Budżet na drzwi z ościeżnicą, klamką, zamkniem to maks 1000zł. Wolałbym chyba lepsze drzwi przylgowe niż gorsze bo bezprzylgowe. plus jak trzeba to ten plaster miodu bez dopłaty do lepszego wypełnienia. Docelowo musze kupić 10 sztuk (na początek 4 bo remont na razie jest na dole) drzwi dlatego też budżet na sztukę nie jest high end.


Ja na prawdę nie widzę zalet drzwi bezprzylgowych... ta samo malowania - okleina biały mat też jest spoko..
Ja mam wrażenie że malowane drzwi są trwalsze, że okleina szybciej się zniszczy odejdzie etc. Bezprzylgowe mi się podobają bo estetyczniej to IMO wyglada, szybciej się czyście etc... Ale nie musi być :)

finlandia
26-11-2018, 16:52
Jeśli Twój remont nie obejmuje wymiany podłóg, rozkuwania ścian itp (by w pełni móc dopasować otwory) to temat estetyki całości może pozostawić wiele do życzenia.
Miałem przypadek że wbrew ogólnym zasadom: - 422424 - to właśnie bezprzylgowe okazały się jedyną możliwością zastosowania..

Okleina matowa jest gruba, mocna i dobrze wygląda. Nie proponowałbym najtańszej..
W budżecie 1 tys. ciężko będzie się wyrobić jako bezprzylgowe (mówię o cenie z montażem).

logigamer
26-11-2018, 17:09
Dzięki.
No podłogi nie ale ściany tak, można przesuwać itd.
Np w łazience jest tak:422425 a w dwóch pokojach drzwi ściany mają szerokość 24cm. A na nimi wzmocnienie żelbetowe ściany nośnej więc opaska na górę nie pójdzie.

To jakieś możecie polecić skrzydła cena/jakość? takie na lata, zarówno okleina jak i malowane. Ja przeliczę budżet, ew podziele zakupy.

dzięki.

justo
01-12-2018, 11:47
Cześć Kochani,

Szukam drzwi do domu, nowy budynek - potrzebuję 13 par drzwi, wstępnie myślałam o Intenso (Belize lub Marsylia), ale może macie namiary na jakieś porządne drzwi w dobrej cenie w okolicach Warszawy, jestem z Wołomina? Najlepiej z montażem. Przy takiej ilości zależy mi na dobrej cenie.
Jeżeli chodzi o model to proste drzwi z delikatnym przeszkleniem - najchętniej wzór podobny do Marsylii czyli pionowe przeszklenie, a reszta drzwi prosta lub inny model bez zbędnych udziwnień,raczej prosty. Najbardziej podoba mi się Tuluza Intenso - ale cena mnie powala - może znacie taki model u kogoś taniej?

finlandia
01-12-2018, 12:15
Nie widziałem takiego modelu drzwi w katalogach firm masowych. Zerknij do CALA - tam jest coś co przypomina wyglądem Tuluzę. I od razu uznasz że cena 920 za skrzydło nie jest wygórowana.. ;)

Dobra oferta - słowo klucz. Nawet jeśli ktoś coś kupił "dobrze" to wcale nie musi się to powtórzyć u Ciebie. Jest tysiąc zależności zaczynając od rabatów jakie mają sprzedawcy na daną markę (i tego ile są skłonni podzielić się nim z klientami).

Nie ma skuteczniejszej metody, jak zmierzyć dwa, trzy otwory i poprosić o wycenę w firmach godnych zaufania i wtedy porównać, ale to nie koniec: przy pomiarach może okazać się że otwory nie są "katalogowe" i wymagają przeróbek które jedna firma policzy słono a inna zrobi w cenie.. No i pozostaje kwestia zakresu prac: jedni wstawią drzwi "na piankę", inni zabezpieczą silikonem doły ościeżnic by nie puchły, przykręcą ościeżnicę śrubami by ciężkie skrzydła nie opadały a jeśli przy krzywych ścianach zostaną widoczne szczeliny to je wypełnią akrylem. To jest co niemal dwukrotność nakładu pracy..
No i kwestie faktury: stykam się z fuchami robionymi "na lewo" a to na starcie powinno być tańsze niż robione przez firmę wystawiającą fakturę.

Bepo
01-12-2018, 14:25
Cześć! My kwestię wyboru modelu drzwi mamy już za sobą, ale zastanawiam się nad faktyczną różnicą pomiędzy drzwiami ramowymi, a z płyty. Sprzedawca w sklepie namawia nas na DRE, bo one są ponoć dużo lepszej jakości niż Polskone. Interesuje nas model Nestor(DRE) albo Fiord(Polskone). W przypadku drzwi DRE jest to ramiak, a w przypadku Polskone decydowalibyśmy się na pełną płytę.

justo
01-12-2018, 15:00
[QUOTE=finlandia;7745916]

Finlandia dziękuję za cenne rady, szczególnie dotyczące jakości i zakresu montażu, byłam w kilku salonach i nikt nawet się o tym nie zająknął.
Co do wielkości otworów wiem tyle, że wszystkie musimy pozmniejszać (polecono nam w tym celu przykleić styrodur lub płyty gk).

W takim razie muszę porównać więcej ofert, żeby zobaczyć gdzie uzyskam najlepsze rabaty.
Może ktoś ma do polecenia sprawdzoną firmę z tej strony Warszawy? (Wołomin)

mazwoj
05-12-2018, 18:36
Cześć! My kwestię wyboru modelu drzwi mamy już za sobą, ale zastanawiam się nad faktyczną różnicą pomiędzy drzwiami ramowymi, a z płyty. Sprzedawca w sklepie namawia nas na DRE, bo one są ponoć dużo lepszej jakości niż Polskone. Interesuje nas model Nestor(DRE) albo Fiord(Polskone). W przypadku drzwi DRE jest to ramiak, a w przypadku Polskone decydowalibyśmy się na pełną płytę.

Ramowe drzwi porównujesz jakim rodzajem drzwi płytowych? Dla mnie to oczywiste które drzwi nazywamy płytowymi. Klasyczne płytówki to ramiak z MDFu lub drewna lub połączenia w/w i wypełnienie z plastra miodu. Na to okładziny z HDFu + laminat. Często ludzie jednak na siłę pchają tam wewnątrzklatkowe drzwi z wypełnieniem z płyty wiórowej, płyty wiórowej z otworami lub z płyty homalight. To trochę inny rodzaj drzwi, choć na pozór wszystkie mają te same składowe: ramiak, wypełnienie i okładziny.
Tak czy inaczej ramowe stoją dużo wyżej jakościowo jak płytówki - stąd ich wyższa cena.

Bepo
06-12-2018, 11:08
Ramowe drzwi porównujesz jakim rodzajem drzwi płytowych? Dla mnie to oczywiste które drzwi nazywamy płytowymi. Klasyczne płytówki to ramiak z MDFu lub drewna lub połączenia w/w i wypełnienie z plastra miodu. Na to okładziny z HDFu + laminat. Często ludzie jednak na siłę pchają tam wewnątrzklatkowe drzwi z wypełnieniem z płyty wiórowej, płyty wiórowej z otworami lub z płyty homalight. To trochę inny rodzaj drzwi, choć na pozór wszystkie mają te same składowe: ramiak, wypełnienie i okładziny.
Tak czy inaczej ramowe stoją dużo wyżej jakościowo jak płytówki - stąd ich wyższa cena.

Dzięki za wyjaśnienie.

No właśnie dostaliśmy ofertę na drzwi ramowe w o 800 zł lepszej cenie niż te z płyty(czyli za sztukę ok. 80-90 zł mniej- wyceny robiliśmy w 3 różnych miejscach i w jednym z nich było dość okazyjnie). Nie chcemy plastra miodu, tylko wypełnienie z pełnej płyty, bo kosztuje +/- 140 zł więcej na drzwiach, a konstrukcja o niebo stabilniejsza. Szkoda, że ramówki z DRE nie do końca odpowiadają nam wyglądem, bo byśmy się nie zastanawiali :(

finlandia
07-12-2018, 10:30
Cześć! My kwestię wyboru modelu drzwi mamy już za sobą, ale zastanawiam się nad faktyczną różnicą pomiędzy drzwiami ramowymi, a z płyty. Sprzedawca w sklepie namawia nas na DRE, bo one są ponoć dużo lepszej jakości niż Polskone. Interesuje nas model Nestor(DRE) albo Fiord(Polskone). W przypadku drzwi DRE jest to ramiak, a w przypadku Polskone decydowalibyśmy się na pełną płytę.

Częściej chyba korzystam z PS niż DRE. Nestory robiłem w ub.r. Fiordy częściej.. ale mam chyba pecha do Pol-skone, bo niemal co zamówienie to reklamacje jakościowe. Niedoróbki. Ludzkie błędy. Wkurzające, ale dla mnie to nie powód, by ich całkowicie przekreślać (bo okleiny syntetyczne są ok, a forniry bardzo ładne), ale na dzień dzisiejszy wybrałbym Nestory z DRE.

SF89
01-02-2019, 16:32
Cześć,
pierwszy raz zadaję pytanie na tym forum, będę wdzięczny za wszystkie opinie, które pomogą nam podjąć ostateczną decyzję dotyczącą wyboru drzwi

Potrzebujemy wstawić w domu 10 par drzwi (w tym 2x bezprzylgowe i 1 x przesuwne). zamówiliśmy kilka wycen i mamy taki oto wyniki za całość z montażem i akcesoriami.

Intenso Magnat - 13700,00
DRE EVEN - 13990,00
Polskone Simple 00 - 14900,00
Porta Desire 02 z ościeżnicą okleinowaną - 14091,00
Porta Desire 02 z ościeżnicą lakierowaną - 16200,00

która opcja Waszym zdaniem jest najlepsza?
macie może jakieś inne propozycje w tym temacie i tej półce cenowej (~1300-1600 za skrzydło z ościeżnicą).

z góry dzięki za wszelkie opinie.
Pozdrawiam!

niktus
02-02-2019, 01:00
Witam,
Również stanąłem przed dylematem wyboru drzwi wewnętrznych.
Byłem praktycznie zdecydowany na Pol-Skone model Fortimo (model W01S1),ale ostatnio mój światopogląd został zburzony po zaprezentowaniu marki Intenso.
Chodzi konkretnie o model Marsylia (Model W4), który jest bliźniaczo podobny do wspomnianego Pol-Skone. Podobno Intenso ma lepsze okleiny.
A może warto dołożyć do Intenso Tuluza? To zupełnie inna półka, ale zainteresowało mnie rozwiązanie szkła zlicowanego z powierzchnią skrzydła.
Niezależnie od modelu interesuje mnie opcja bezprzylgowa, jeśli to ma wpływ na wybór.
Ktoś coś podpowie w obu tematach ?
Z góry dziękuję za wszystkie wypowiedzi.

finlandia
02-02-2019, 07:51
Intenso Magnat - 13700,00
DRE EVEN - 13990,00
Polskone Simple 00 - 14900,00
Porta Desire 02 z ościeżnicą okleinowaną - 14091,00
Porta Desire 02 z ościeżnicą lakierowaną - 16200,00...

Cena Porty pewnie już od wczoraj jest nieaktualna (jest luty, więc wszedł w życie katalog 2/2019 ! - wiem, nabijam się, ale to pokazuje że podwyżki są ciągle na topie :(
DRE - z tym co miałem styczność (nie za często) - pozytywne wrażenie.
Polskone malowane - pozostawia trochę do życzenia. Kontrola jakości wypuszcza buble. Co prawda uwzględniają reklamacja, ale ten stres zaczyna mi przeszkadzać.
Intenso - nie miałem okazji montować. Kolega Robespierre kiedy jeszcze tu był zawsze się o nich wyrażał pozytywnie. Mnie "odrzucił" wpis na jednej ze stron internetowych: "solidne drzwi drewniane". Otóż tyle im do drewnianym co pozostałym. To duże nadużycie ze strony konkretnego sprzedawcy - nie mogą konkurować z prawdziwymi drzwiami drewnianymi jak Ronkowski czy Cal, ale z masówkami już jak najbardziej.

SF89
02-02-2019, 12:53
Dzięki za odpowiedź. To lepsze dre w okleinie za 14 tys. czy porta malowana uv za 16 tys.?

gabriela
02-02-2019, 16:07
Dzięki za odpowiedź. To lepsze dre w okleinie za 14 tys. czy porta malowana uv za 16 tys.?

Za taką cenę kupisz drzwi drewniane Barański

finlandia
02-02-2019, 21:04
Dzięki za odpowiedź. To lepsze dre w okleinie za 14 tys. czy porta malowana uv za 16 tys.?

A w tym modelu DRE to nie jest też lakier ? Bo wydaje mi się, że własnie lakier UV..
Co lepsze? hmm.. pewne rozwiązania są za Portą (więcej możliwości nietypowych), pewne za DRE (np. są wyższe ) - to zależy jak pasują do otworów.
Czy za 1.500 uda się kupić drzwi drewniane w satysfakcjonującym malowaniu? Ja mam wątpliwości.

SF89
03-02-2019, 21:11
Tak,
rzeczywiście, DRE to również lakier UV - coś mnie zmyliło.

wysokości otworu to dla Porta: 2060
wysokość otworu dla DRE: 2070/2079 więc rzeczywiście ciut wyżej.

mamy około 2100 wysokość otworów. na rzecz DRE przemawia cena ~2000 zł oszczędności.

Ogólnie jesteśmy dalej w kropce bo jak już chcieliśmy iść w DRE to okazało się, że opinie w internecie o DRE są fatalne...

finlandia
04-02-2019, 10:30
U mnie DRE awansowało z poz 3 na 2 wyprzedzając Polskone. Zdecydowały o tym wpadki konkurencji niż ich zalety.
Za Portą przemawia lepsza kompleksowość oferty. Zakres i zgranie całości jest wzorem dla reszty. Ale nie każdy prowadzi wielką inwestycję, a w domu często ograniczamy się do max 2- 3 rozwiązań konstrukcyjnych, a nie nawet kilkunastu :)

Mówiąc o wysokości bardziej myślę o zakrywaniu opaski: Porta - 2108, DRE bezprzylgowe 2134. Czasem te 2,5cm to są niedotynkowane dziury które przykrywa opaska.

Nie pamiętam jakiś szczególnie złych opinii o DRE z ostatniego czasu. Zdarzają się na wszystkich, ale nie mogę potwierdzić że za coś trzeba winić fabrykę a nie dalsze ogniwa..

wojtekweb
09-02-2019, 22:27
Potrzebuję 10 sztuk drzwi wewnętrznych do domu.

Do tej pory zdecydowany byłem na bezprzylgowe DRE UNI

https://www.dre.pl/pl/home/malowane/uni

jednak trafiłem na kilka opinii o pojawiających się odpryskach, a wczoraj w salonie dostałem potwierdzenie, że czasami występuje taki problem.

Salonów odwiedziłem prawie 10 i w każdym DRE chwalą, a odradzają PORTĘ lub POL-SKONE lub jedno i drugie ;) (wady, reklamacje jak i czas oczekiwania na drzwi jak i po reklamacji)

Poradzono mi, żeby sprawdzić jeszcze DRE STANDARD 10, tylko Dre Cell 2. Niestety nie było ich w salonie i nie mogłem zobaczyć, jak się prezentują na żywo. Czy ktoś z Was ma takie drzwi? Jak się prezentują i sprawdzają w codziennym użytkowaniu po kilku latach. Czy ta okleina jest faktycznie dużo lepsza od Cell 1?

Komentarze i propozycje odnośnie innych marek/modeli mile widziane. Interesują mnie drzwi bezprzylgowe, 3 zawiasy, wypełnienie typu płyta a nie plaster miodu.

wspolpraca
27-02-2019, 19:39
A ja mam pytanie z innej beczki. Czy są drzwi, którymi nie da się trzaskać. Tak jak w meblach cichodomyk ?

finlandia
28-02-2019, 09:39
Teoretycznie podciągać można pod to zamek magnetyczny. Tylko że w tym przypadku zamek "nie trzaśnie", ale same drzwi zwyczajnie trzepną ;)
Drzwi bezprzylgowe, na zawiasach ukrytych też wymagają większej siły do trzaśnięcia (nożycowy układ zawiasów stawia opór)
Jeden z "myków" to przekrzywić skrzydło na zawiasach. Wtedy przy zamykaniu będzie uderzało jednym rogiem stopniowo dociskając dalszą powierzchnią, dzięki temu "trzaśnięcie" będzie się rozkładało stopniowo, inaczej niż przy idealnie zachowanym przyleganiu, gdzie uderza całą płaszczyzną (ten trik to trochę żart).

wspolpraca
01-03-2019, 11:48
Czyli producenci nie nadazaja :) tak myślałam, ale się ludzilam
������

finlandia
01-03-2019, 16:33
Czyli producenci nie nadazaja :) tak myślałam, ale się ludzilam
������
No też mnie to dziwi. Ale możesz poszukać w jakimś większym zagłębiu indywidualistycznych firm typu Bartycka w Warszawie.
Trochę to zastanawiające - w szafkach kuchennych taki mechanizm dobrej klasy kosztuje pewnie kilkaset złotych. W drzwiach taka dopłata będzie okrzyknięta zdzierstwem... ;(

makofski
02-05-2019, 09:50
Drodzy Panowie, poszukuję prostych drzwi wewnętrznych, bez szybek i wzorów, do całego domu. Jaką firmę i linię(model) byście polecili?
Moje wstępne wymagania po przeczytaniu tego wątku:

wytrzymała okleina (małe dzieci) - będę szukał czegoś w kolorze jasnego drewna ze słojami
solidne, żebym za 5-10 lat nie wymieniał - co by się nic nie odklejało, wypaczało, pękało itd.

Budżet ok 1000 na skrzydło z ościeżnicą, czas oczekiwania nieistotny

finlandia
08-05-2019, 10:33
Niby proste pytanie, a o odpowiedź tak ciężko.. :(
Czy masz na myśli najzwyklejszy, płaski model skrzydła? czy jednak jakieś frezy, wstawki, przetłoczenia?
Chyba najprościej jest udać się do dwóch- trzech salonów z większą ekspozycją (nie firm z jednym skrzydłem na stojaku) i porozmawiać, podotykać. WIększość salonów ma w ofercie szeroki przekrój producentów, bo nie ma firmy która by wyczerpywała wszystkie potrzeby.

Budżet 1 tys zł z ościeżnicą (klamką, montażem i Vatem) nie pozwala na szaleństwa, ale też nie jesteś skazany na zakup najtańszych opcji..

mazwoj
15-05-2019, 14:46
Takie drzwi można znaleźć u 99% producentów, o ile chodzi o to co pisał Finlandia czyli o płaskie skrzydło bez żadnych frezów czy zawijasów na powierzchni. Takie coś ma DRE, Erkado, Invado, Porta itd itd itd. Wszystko w wersji przylgowej lub bezprzylgowej.
Dalej rozchodzi się o jakość oklein, wypełnienie w tym skrzydle, zastosowane technologie bądź ich brak. No i przede wszystkim czy to mają być drzwi z MDFu czy drewniane, bo to rzuci duuuużo światła na cenę drzwi.
W takim budżecie można szukać nawet najprostszych drzwi wewnątrzklatkowych ale to trochę inna stylistyka może być pomimo tego, że nadal to są proste gładkie skrzydła. Za to w takich drzwiach okleiny to często PCV więc jeszcze odporniejsze. Ale to już moja fantazja.

wally666
01-06-2019, 19:35
No to teraz czas na mnie.

Właśnie dziś chłopaki skończyli tynki i czas na wstępne rozeznanie tematy drzwi wewnętrznych.

Szukam drzwi białych lub szarych, nowoczesnych z niewielkimi frezami lub wstawkami alu/lacobel, i co najważniejsze - 4 z 5ciu drzwi z rewersem (odwrócona przylgą), najchętniej z podwyższoną lub maksymalnie wysoka górna blenda / poprzeczka ościeżnicy. Jedne drzwi nie mają węglarka po jednej stronie. Jedyne drzwi bez odwrotnej przylgi miały by być do łazienki, chętnie z cienką pionowa szybka. Wszystkie otwory mają po 92-93x214cm. Budżet do 2000 na gotowo z montażem z płytą wiórowa, bez klamek. Buduje się pod Warszawa w Pruszkowie.

Lokalny sprzedawca jest też producentem własnych drzwi, ale jego oferta jest raczej słaba, skrzydło i ościeżnica z MDF, drewno tylko przy zawiasach, lakierowane. Cena wyjściowa to ok 1500pln plus 400pln za odwrotna ościeżnice (rewers) plus wszystkie dodatki typy frezy, wyższa blenda górna, szybka do łazienki itp. Trochę sporo jak noname z mdfu.

Polećcie proszę jakiegoś sensownego producenta drzwi które można zamówić z rewersem żeby cena nie przekraczała 2000 na gotowo bez klamek?

finlandia
01-06-2019, 21:37
Budżet za słaby by móc przebierać. Odwrotna przylga w jednej ze znanych mi firm (100% drewno) kosztuje symbolicznie, ale kompletne drzwi zaczynają się powyżej 2000zł. Pewnie bliżej im 2,5-3... I inna sprawa - nie polecam. Drzwi w tej firmie są bardzo szczelne, co sprawia że zamykanie przy odwrotnej przyldze dają wyraźny opór wynikający z oporu powietrza.
W innej mi znanej (100% mdf ) - ten "bajer" kosztuje 500zł, co też sprawia że wyjdzie powyżej 2,5 tys.
Jednym słowem - warto sprawdzić jak odwrotna przylga działa na żywo.

wally666
02-06-2019, 06:38
Ok, no to zwiększamy budżet do 3k, drzwi nie będzie tak dużo więc jako to przełknę. Jaki mam teraz wybór? Jagras, Cal, interdoor, poproszę o kolejne namiary.

finlandia
03-06-2019, 14:28
Interdoor to już nie drewno :)
Dołóż jeszcze Ronkowski - robią klasycznie (100% drewno bez zbędnego podbijania wagi), są elastyczni i terminowi (poza czasem realizacji, bo to od zawsze 3 miesiące). I mega nowocześnie.
W tym segmencie nie ma już zbyt wielu firm z siecią ogólnokrajową (powszechnie znanych) za to mnóstwo mniejszych rzemieślniczych zakładów z dobrą renomą ale ja nawet nie potrafię wskazać ich nazw..

Ps. Wcześniej pisałem na szybko, ale mówiąc o budżecie miałem na myśli fakt, że w tej chwili drzwi z dużych (i z założenia tanich zakładów) drzwi fornirowane wycenia na "dwatysiąceplus.."

mazwoj
10-06-2019, 16:08
W takim budżecie to ja szukałbym w okolicznym mniejszych miejscowościach jakiegoś stolarza, który Ci robi to co chcesz. Jeden krzyknie Ci 4000zł za takie "bajery" inny zaproponuje 2000zł. Trzeba poszukać. Może jakiś lokalny wytwórca drzwi coś pomoże? Z producentów dużych i znanych to zawsze coś będzie nie tak. Albo budżet, albo odwrotna przylga, albo koronka nad drzwiami.

makofski
14-06-2019, 08:17
Czy ktoś mógłby podzielić się opinią? Szukałem drzwi prostych, bez frezów i szybek, z okleiną drewnopodobną, w końcu znalazłem:
Erkado Altamura 1 - drzwi z płyty, pełne wypełnienie, Dąb Szary ST CPL, raczej przylgowe, z podcięciem wentylacyjnym, opaski 90 stopni.
Cena z montażem wychodzi około 900 za skrzydło (z ościeżnica regulowana) bez klamki.
Dobry towar? Dobry deal? :)

finlandia
14-06-2019, 16:53
Czy ktoś mógłby podzielić się opinią? Szukałem drzwi prostych, bez frezów i szybek, z okleiną drewnopodobną, w końcu znalazłem:
Erkado Altamura 1 - drzwi z płyty, pełne wypełnienie, Dąb Szary ST CPL, raczej przylgowe, z podcięciem wentylacyjnym, opaski 90 stopni.
Cena z montażem wychodzi około 900 za skrzydło (z ościeżnica regulowana) bez klamki.
Dobry towar? Dobry deal? :)

Dziwne te poszukiwania, bo niemal każdy katalog zaczyna się od takich drzwi. To najprostszy model, więc nie ma co w nim udziwniać i w marketach to skrzydło potrafi kosztować mniej niż 100zł. A w Erkado, w tej konkretnej okleinie (jest z tych lepszej jakości) :
1. Skrzydło - 240zł
2. Wzmocnienie płytą 93zł
3. Podcięcie 20zł
4. Trzeci zawias - 15zł (+ ew osłonki na nie 18 lub 27zł)
5. Ościeżnica na najgrubsze spotykane ściany w nowych domach - ok 30cm - 370zł (a jaka masz ściany 10cm to i 100zł taniej)
6. Łączenie opasek 90stopni - 80zł.
Montaż, klamka, rabat + 8% Vat.
Podsumuj co masz, a czego nie i wtedy można wydać opinię czy to dobry deal.
Wiem że nie pomagam, ale chcę pokazać, że na cenę ma wpływ bardzo dużo składowych i coś pozornie atrakcyjne w bliższym poznaniu może okazać się po prosty drogie. Równie dobrze może być okazją :)

Ps. No to by nie być tak nieżyczliwym: z dodatków które wymieniłem nie wszędzie muszą być wskazane wypełnienia płytą (np. garderoba). Resztę bym brał.

makofski
15-06-2019, 09:08
Sugerujesz że skrzydło marketowe (przy moich skromnych wymaganiach) będzie równie dobre jak skrzydło Erkado? Mam ogromną obawę odnośnie wytrzymałości okleiny w takich skrzydłach. U mnie czynnikiem decydującym jest właśnie wygląd i jakość okleiny.
Dzięki za radę odnośnie garderoby, stówka więcej w kieszeni :)

Gregso
15-06-2019, 23:07
Witam, Bardzo prosiłbym o poradę w zakupie drzwi wewnętrznych w systemie kompaktowym (wsuwanych w ścianę). Skrzydło białe w lakierze uv lub cpl.
Obecnie rozważam modele takie jak:
1) Porta - Grande Model A0 - lakier UV
2) DRE - Berge 6 - lakier UV
3) Erkado - Turan 2 - lakier UV
4) Asillo - Colombo / Bari - lakier UV
5) Voster - Lugo - biały CPL
6) Invado - Domino 1 - eco-fornir CPL
7) Pol-Skone - Sempre W 00 - Limestone CPL

Zależy mi aby były wytrzymałe i łatwe w utrzymaniu czystości, w strukturze gładkie/śliskie. Pierwsze pytanie lakier UV czy CPL? Jeśli lakier UV to która firma? Drugie pytanie czy warto rozważać CPL w Voster, Invado i Pol-Skone? Czy każda z tych firm robi dobre systemy kompaktowe / wsuwane w ścianę ?

Z góry bardzo dziękuję za wszelkie wskazówi !!!!

mazwoj
24-06-2019, 14:25
Sugerujesz że skrzydło marketowe (przy moich skromnych wymaganiach) będzie równie dobre jak skrzydło Erkado? Mam ogromną obawę odnośnie wytrzymałości okleiny w takich skrzydłach. U mnie czynnikiem decydującym jest właśnie wygląd i jakość okleiny.
Dzięki za radę odnośnie garderoby, stówka więcej w kieszeni :)

Chyba Finlandii chodziło o to, że rzucasz w powietrzu kwotę i nie wiadomo co składa się na wycenę. Sama zmiana klamek może rzutować na cenę klamki o 100%. Zmiana ościeżnicy wpływa mocno na cenę całości. To samo jakieś wypełnienia inne niż standardowe czy inny rodzaj okleiny. Jak się obawiasz okleiny słabej jakości to rozważ okleinę CPL czy Premium albo lakier UV jak podchodzi Ci biały kolor (mowa o tym konkretnym producencie). Poza tym lepsza okleina to tutaj też dodatkowe wzmocnienia w postaci drewnianego ramiaka.

justyn_ka
30-07-2019, 17:25
Hej wszystkim :wave:
mam nie lada zadanie, bo chciałam mieć wysokie, ukryte, bialy mat, drzwi w łazience tj. mniej wiecej w przedziale od 2,20 do 2,70m
Miałam wydać ok 2000 (zdaje sie ze 3000 bardziej realne)
ALE
zaczęły się tematy ukrytych, aluminiowych ościeżnic, wagi skrzydła, wplywu na zawiasy..
i nigdzie nie widac porady na tematy jakosciowe. Sprzedawcy straszą - tu oscieznica z MDFu, wiec byc moze napuchnie; tu oscieznica tylko przylega do muru, moze byc rownoległe do oscieznicy pekniecie tynku; tu ciezkie skrzydlo zle wplynie na slabe zawiasy, tu tylko Leon etc.
Z mojego szybkiego riserczu wynika ze mam do wyboru pomiedzy: polskone, porta, asilo, ecclise
Jakie kupic wysokie drzwi lazienkowe na przynajmniej 10lat? :o

finlandia
30-07-2019, 18:37
Temat drzwi ukrytych pojawia się jednostkowo co jakiś czas. Jest na tyle sporadyczny, że nie mam wyraźnych typów.
Ale powtórzę: DRE (najtańsze) i Polskone to zwykłe ościeżnice aluminiowe (taki "prostokątny kształtownik pusty w środku). Mocny. Ale... właśnie. Łączenie ze ścianą wymaga dobrego wykończenia ze strony ekip od ścian. Miałem przypadek lekkiego skrzydła, gdzie ruch zawiasów spowodował odprysk tynku (było położone bezpośrednio na zawias, a ten z nie jest "elastyczny".
W tym kontekście ościeżnica ASILO jest dużo wyższą klasą. To jest mdf połączony z okleiną ale i szerokimi siatkami do tynkowania. Także - tu nie ma opcji by ktoś zrobił źle ściany i powiedział "nie wiedziałem"...
A czy napuchnie? W przypadku zalania nie można wykluczyć. Podobnie jak każda inna ościeżnica z MDF (a one stanowią zdecydowaną większość na rynku) bo prawdziwe drewno jest już czymś wyjątkowym.

grafiq
28-10-2019, 09:34
Odkopię trochę temat.
Tynki zrobione więc przyszedł czas na wybór drzwi. Potrzebuję w sumie 8 skrzydeł z ościeżnicami. Zastanawiam się nad poniższymi modelami:
- Porta Koncept A9 lub C6 w kolorze białym. Która z oklein jest lepsza Portadecor lub Premium?
- Porta Verte Home lub Premium D7. Jaka jest różnica między nimi? I czym się różną od Konceptów?
- DRE Scala lub Elsa (oba z 6 szybkami) w kolorze białym. Jaka różnica między tymi skrzydłami, gdyż w katalogu różnicy nie widać żadnej?
Które z powyższych byście polecili? A może byłoby coś w podobnym stylu wartego polecenia z innej firmy (wiem, że Voster ma coś podobnego w ofercie)?

grafiq
05-11-2019, 07:56
Wiem, że nie powinno się pisać posta pod postem, ale dostałem dość fajną ofertę na jeden z tych modeli i do końca tygodnia muszę podjąć decyzję. Pomoże ktoś?

finlandia
05-11-2019, 10:18
Jak widać czasem trzeba się przypomnieć, bo w moim przypadku post został zasypany w skrzynce..
Ad. Porta jakość pokrycia ma ładnie opisane w katalogu: Decor - 3 gwiazdki, Premium - 4. Różnica w cenie na komplecie to ok 100zł (te lepsze powinny wyjść ok 1100zł + klamka)
Ad. Verte: tańsza marka Porty. Tu konstrukcja jest delikatniejsza (wizualnie "lżejsze" w praktyce to niemal 10kg). Ramiaki ich są zrobione z MDF (podobnie jak w DRE), a w przypadku Konceptów to była solidna rama oparta na drewnianej konstrukcji ( ale widzę że też lekko została odchudzona z drewna). Verte Premium wygląda na solidniejsze niż Home (właśnie przekroje ramiaków + grubości szyb 6mm vs 4mm). Verte powinno być tańsze od Konceptów po ok 100-200zł /szt.
DRE. Też musiałem się zagłębić w katalog by wyszukać różnice i nie mam pewności.. ale wygląda że Elsa ma ukośnie ścięte elementy konstrukcyjnie a Scala jest poskładana z klocków prostokątnych. Jednym słowem detal.. DRE spodziewałbym się wyceny na ok 1000zł /szt.
Reasumując: wybrałbym Koncept. Szukając tanio a nieźle - Veete. Kompromis - DRE (elementy konstrukcyjne w przekrojach jak Porta, materiałowo jak Verte czyli nie ma w nich grama prawdziwego drewna a jak mawiają złośliwi stolarze "z kurzu ulepione").
A jakaż to "ciekawa" oferta wpłynęła ? Ciekaw jestem ceny rynkowych.. .

grafiq
05-11-2019, 10:58
Dostałem ofertę na DRE z montażem po cenach katalogowych z 8% VAT-em, czyli ok. 7100 brutto za 8 skrzydeł z ościeżnicami. Na Verte najtaniej dostałem 9000 brutto z montażem, a Koncepty za 9300 brutto z montażem. Także różnica całkiem spora w cenie pomiędzy DRE, a Verte i Portą.

finlandia
05-11-2019, 12:10
Takie "proste " wyceny z podaną kwotą ogólną mogą być błędnie rozszyfrowywane :) Zakładając że bierzesz pod uwagę drzwi przylgowe z widocznymi zawiasami:
na szybko przeliczyłem to DRE - cena ok 7 tys za 8 szt nie powinna być problemem przy średnim rabacie (średni to nie znaczy mały).
Ościeżnice na ścianę o grubości 30cm będą wyraźnie droższe od tych na ścianę 15cm.

Jeśli już wybierasz DRE, to zwróć uwagę na ościeżnicę: ta tańsza z kątownikiem K63 (takie ozdobne wykończenie) niekoniecznie pasuje do nowoczesnych wzorów i wg mnie lepiej brać ościeżnicę z kątownikiem T80 (prosty). Dopłata mniej niż 20 zł na sztuce..

grafiq
05-11-2019, 13:13
Ościeżnica będzie na ścianę 15cm, a co do kątownika to liczone było z T63.

Przy tej różnicy w cenie lepiej brać DRE czy jednak iść w Verte/Portę? Przy Vercie i Porcie trzeba doliczyć jeszcze koszt klamek.

finlandia
05-11-2019, 13:48
Jeśli cena jest istotna a wszystko wymiarowo pasuje to brałbym DRE. Dość często je montuję, nie mam zastrzeżeń. Nie są to drzwi za 2 tys+ ... ale w swoim segmencie są ok.
Osobiście nie podoba mi się ościeżnica z tym kątownikiem :)

grafiq
06-11-2019, 09:46
Ten T80 jest spoko, tylko nie wiem czy będę w stanie go zmieścić, bo w kilku przypadkach mam dość małe "wypusty" na ościeżnicę. Chyba, że da się je podocinać po długości lekko żeby je jakoś zmieścić.

finlandia
06-11-2019, 10:00
No to już jest kwestia do ustalenia z montażystą. Czasem korzystam z wersji z węższymi kątownikami jeśli mam za mało miejsca i chcę uniknąć cięcia, bo to zawsze jest jakieś ryzyko. A po co sobie dokładać pracy, a Inwestorowi kwot na wycenie.. :)

Ewa7506
06-11-2019, 14:02
Bardzo proszę o radę przy wyborze drzwi wewnętrznych. Myślałam o Calu ale cena mnie przerasta 9szt. ok. 30tys. Myślę zatem o Pol- Skone Deco- Lux fornir dąb europejski + dopłata do pełnej płyty+ dopłata do 3 zawiasu. Bezprzylgowe z ościeżnicą drewnianą DUO. Z drugiej strony Asilo Marconi 1 (podobno lepsza jakość) ale ościeżnice tylko MDF. Cena obu wariantów zbliżona ok. 17tys. brutto z montażem bez klamek.

finlandia
06-11-2019, 17:47
ASILO w mojej ocenie tez ma lepszą jakość ale w Polskone forniry wyglądają bardziej naturalnie, za to zdarzają im się jakieś drobne uszkodzenia, które w przypadku takich kolorów łatwo naprawić przy odrobinie umiejętności serwisowych.

Wg mnie w przypadku Pol-skone wystarczy wypełnienie płytą otworową Wystarczająco wzmocni skrzydło, a go nie przeciąży, bo waga dzisiejszych drzwi premium jest chora. W sensie zbyt ciężkie i obawiam się, że ukryte zawiasy będą się po paru latach sypać.

W Poskone ościeżnica Duo ma drewniany jedynie pierwszy fragment (ok 8cm). Dalej już są dokładki z mdf, do tego mało estetyczne szczególnie jak ościeżnica jest na ścianę 15cm i więcej. To są drzwi po prawej:
436732
Zwróć uwagę, na te kapselki ukrywające śrubę montażową. Ja zawsze z nich rezygnuję (trzeba było dopłacić ok 20zł) a mocowanie robimy jak we wszystkich drzwiach pod uszczelką.

W Asilo cała ościeżnica jest masywniejsza niż średniorynkowy standard. Także to też jest atut.

Ewa7506
06-11-2019, 19:22
Bardzo dziękuję. Będzie zatem Asilo. Sądzisz, że można takie drzwi zamontować w przejściu do garażu lekko ogrzewanego?

finlandia
06-11-2019, 20:38
Do garażu zawsze proponuję uszczelkę opadającą (koszt w zależności od firmy ok 150-200zł).

Myślałem w drodze do domu o Twoim przypadku i dyskutowałem o nim z żoną (a to doświadczona w branży doradca). Ona tak jak ja wybrałaby Polskone, z ościeżnicą DIN DUO (bo zakładam że chodzi o drzwi bezprzylgowe, z zawiasami chowanymi)..
Polskone - bo mają prawdziwy rysunek drewna. Asilo ma forniry modyfikowane (czyli prawdziwe drewno, ale w nienaturalnym układzie), do bólu powtarzalne.
Jeśli nie jesteś perfekcjonistką, to drobne wpadki Polskone nie są problemem (takie uszkodzenia na drzwiach pojawią się w ciągu pierwszych tygodni użytkowania).

Ale jest też inna opcja: od jakiegoś czasu widuję drzwi Barański. Nieźle wyglądają. Nie są drogie jak na drewno. Może warto na nie spojrzeć?

Ewa7506
07-11-2019, 08:18
Bardzo Wam dziękuję. Tobie i żonie. To forum bardzo mi pomogło zarówno przy budowie pierwszego domu 12 lat temu, jak i teraz gdy budujemy "poprawiając błędy". Cieszę się, że jeszcze kilku Super Doradców pozostało :-) Podjadę do dystrybutora drzwi Barański i zorientuje się w cenie. Jak mnie z butów nie wyrwie (jak Cal) to byłaby niezła opcja. W ich katalogu jest fajny model Barcelona.

cierzyn
28-11-2019, 18:09
Drodzy forumowicze,
mam rozterkę przy wyborze drzwi wewnętrznych.
Do wyboru mam od najtańszego:
- Erkado Laurencja czyli ramiak z okleiną premium i tu pytanie czy warto pchać się w bezprzylgówki z tą firmą i modelem?
- DRE UNI 10 czyli schowana rama z wypełnieniem z płyty wiórowej dziurkowanej, lakierowane, wersja bezprzylgowa koniecznie.
- Erkado Turan ramiak lakierowany frezowane bezprzylgowe, ok 1700 netto.

drugie pytanie dotyczy otworów wentylacyjnych przy rekuperacji. Czy w pokojach wystarczy 8mm przewidziane przez producenta czy należy wycinać 3cm otwory?

Dzięki

finlandia
28-11-2019, 19:05
Mi Erkado nie leży. Tzn. w ostatnim czasie parę razy je montowałem i nic specjalnego w nich nie widziałem.
Może spodziewałem się cudów, bo co drugi klient przychodzi i z takim zachwytem mówi o tej firmie.. Sprzedawcy są zachwyceni. Nie wiem czym. To są zwykłe drzwi, takie same jak pozostałe marki.
Dlatego z wymienionych opcji wybrałbym DRE.

AndrzejWalczak
09-12-2019, 09:02
Też je posiadam i jestem zadowlony.

finlandia
09-12-2019, 09:36
Też je posiadam i jestem zadowlony.
Co posiadasz Andrzej?

libra100
09-12-2019, 15:02
Mi Erkado nie leży. Tzn. w ostatnim czasie parę razy je montowałem i nic specjalnego w nich nie widziałem.
Może spodziewałem się cudów, bo co drugi klient przychodzi i z takim zachwytem mówi o tej firmie.. Sprzedawcy są zachwyceni. Nie wiem czym. To są zwykłe drzwi, takie same jak pozostałe marki.
Dlatego z wymienionych opcji wybrałbym DRE.

Ja do tej pory byłam zdecydowana na Portę, natomiast dla mnie jedną z istotniejszych cech drzwi jest dźwiękoszczelność. Gmerałam w internecie i wyszło mi, że Porta ma wew. płytę wiórową otworową, natomiast Erkado ma pełną płytę - u nich to się nazywa płyta homalight. Findlandia, myślisz, że da się zauważyć (usłyszeć) różnicę między tymi dwoma wypełnieniami?

finlandia
09-12-2019, 15:18
Homalight ? pokaż źródło tych informacji, bo mi się wydaje że dotyczy ona tylko drzwi wejściowych do mieszkań.
Przy zwykłych skrzydłach jest "płyta pełna".

Poza tym - wypełnienie jest różne w zależności od modelu skrzydła. Przy niektórych zwyczajnie nie ma wyboru.
Osobiście preferuję płytę otworową - nadaje skrzydłom odpowiednią sztywność. Pełna - jest wg mnie zbyt ciężka i zawiasy ukryte za długo na takich nie pożyją. A niestety - taki jest trend w obecnych drzwiach.

libra100
10-12-2019, 07:26
Źródło to ich strona internetowa, homalight jest jako opcja za dopłatą https://erkado.pl/produkt/uno-premium-2/

donvitobandito
10-12-2019, 10:02
Wszystkie te drzwi z płyty to wg mnie podobna, słaba jakość. Nawet przez chwilę, myślałem nad drewnianymi, ale za dużo wydziwów chciałem, i cena była kosmos, dlatego zdecydowałem się na gotowe.
Wybrałem Portę, bo tylko ich kojarzyłem. Dodatkowo moje wymiary otworów idealnie pasowały pod ich ukryte zawiasy (erkado wymaga większego prześwitu). Dopłaciłem do trzeciego zawiasu, pełnego wypełnienia itp. Drogie jakieś to nie było, ale mam ich trochę, w tym szklane, ukryte itp. to i tak ponad 20k poszło niestety.
Zresztą w budowie to gdzie się nie spojrzy to bez 20k nie podchodź ;)

finlandia
10-12-2019, 10:05
Patrz, a w katalogu drukowanym, który preferuję w swojej pracy, taka opcja nazywa się "pełna płyta" i nie ma oznaczenia że to ów homalight, stąd moje zdziwienie.

Rzuciłem okiem na Deklaracje Właściwości Użytkowych. Oczywiście dla skrzydeł wewnętrznych nie ma badanej dźwiękoszczelności, bo z założenia to "nie dotyczy". Ale jest dla drzwi wejściowych do mieszkania - model Herse wykonany na tej płycie - Rw 32dB, czyli podobnie jak odpowiednie modele z innych firm (przy czy bez problemu da się znaleźć lepsze parametry).
Także - traktowałbym tą płytę jako wersję zmniejszenia wagi skrzydła , a co za tym idzie zwiększenia jego trwałości.

Lubię rozmawiać na argumenty, także jeśli ktoś ma wiedzę / info w tym temacie to proszę - chętnie rozwinę swój stan świadomości rynkowej :)

pandzik
10-12-2019, 11:14
Szukam tanio 10 sztuk drzwi z regulowanymi ościeżnicami od 11 do 24cm. Na ramiak czy najlepsza okleinę mnie nie stac, ale moze da się coś znaleźć. Białe drzwi lub lekko zabarwione z delikatnym rysunkiem drewna. Nowoczesne z niewielkimi poziomymi szybkami. Coś jak Erkado Laurencja ale tańsze:) Od oficjalnych cenników da się coś urwać? Gdzie uderzyć, macie może jakiś przedstawicieli na Śląsku?
Może pozostaje market. Czasem trafia się nawet Erkado lub inne z porządną, wg nich, okleiną....

finlandia
10-12-2019, 12:18
Za market głowy nie dam. Z natury unikam. Ale da się tam znaleźć tanie skrzydła w interesującej Cię kompozycji. Nie wiem jak wyjdą ościeżnice regulowane, ale przypuszczam że na czymś muszą sobie odbić niską cenę skrzydła.

Mój typ dla tego rodzaju zapytania to Porta Verte, model G4. O ile wspomniana Laurencja to pewnie średni koszt ok 1100zł z montażem, to Verte powinno wyjść do 900zł, przy czym Erkado w tym modelu prezentuje wyższy standard techniczny, nawiązujący wykonaniem i ceną do Porty z serii Koncept.

Oczywiście że są firmy sprzedające z rabatami od cen katalogowych. Rząd do 10% wydaje się być normą, chociaż znam hurtownie sprzedające totalnie bez rabatów, a i takie, co walczą z całym światem i dają rabaty niemal takie, jak swoim stałym odbiorcom.

pandzik
10-12-2019, 13:18
Ościeżnice regulowane wszędzie są drogie. :). Dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam

pandzik
17-12-2019, 11:11
Za market głowy nie dam (...)

Dostałem oferty na Erkado Lawenda i Porta :Verde G4.
Taniej wychodzi Erkado. Wszak przy okleinie Graco mamy tylko ramiak z mdfu ale cena czyni cuda.

Mam pytanie jeszcze odnośnie koloru. Mam tam do wyboru biały Graco i śnieżnobiały. Ten drugi wiadomo, ale ten biały Graco.
Na zdjęciach wydaje się prawie szary. Ma ponoć fakturę malowania. Tylko ten odcień , czy nie jest za ciemny, mdły? Na śnieżnym mi nie zależy. Może ktoś miał styczność?

kowalskii8
23-12-2019, 10:42
Poszukaj w necie jakichś sprawdzonych ofert. Łatwo coś w ten sposób znaleźć.

finlandia
23-12-2019, 15:26
Dostałem oferty na Erkado Lawenda i Porta :Verde G4.
Taniej wychodzi Erkado. Wszak przy okleinie Graco mamy tylko ramiak z mdfu ale cena czyni cuda.

Mam pytanie jeszcze odnośnie koloru. Mam tam do wyboru biały Graco i śnieżnobiały. Ten drugi wiadomo, ale ten biały Graco.
Na zdjęciach wydaje się prawie szary. Ma ponoć fakturę malowania. Tylko ten odcień , czy nie jest za ciemny, mdły? Na śnieżnym mi nie zależy. Może ktoś miał styczność?

Nie miałem okazji widzieć śnieżonobiałego, nie mam go też w swoim próbniku. Biały Greco faktycznie wygląda na lekko zżółknięty a nie szary jak to jest przedstawione w katalogu).


Poszukaj w necie jakichś sprawdzonych ofert. Łatwo coś w ten sposób znaleźć.
Rozumiem nabijanie postów (pod spam?) ale jak już się pisze, to wypadałoby to robić z sensem, by innym łatwiej było znaleźć.

pandzik
24-12-2019, 10:58
Nie miałem okazji widzieć śnieżonobiałego, nie mam go też w swoim próbniku. Biały Greco faktycznie wygląda na lekko zżółknięty a nie szary (...)

Zżółknięty to nie wygląda chyba dobrze. :) Zastanowię się przez święta.

finlandia
24-12-2019, 12:11
Zżółknięty to nie wygląda chyba dobrze. :) Zastanowię się przez święta.

Myślę, że powinieneś poszukać tego modelu na jakiejś większej ekspozycji w salonie hurtownika, bo mniejsze sklepy to mają max parę sztuk. Byłem ostatnio w takiej hurtowni - jakość ekspozycji raczej marketowa, ale można było zobaczyć parę modeli z bliska, w tym ich "braki". Moja dotychczasowa ocena Erkado nie pokrywa się z ogólnym zachwytem spotykanym u sprzedawców. Drzwi jak drzwi.

Przeszukałem swoje zasoby fotek z targów - niestety nie mam drzwi w tym kolorze.

luksus007
26-12-2019, 18:01
Witam,
aktualnie stoję przed wyborem (3szt. bezprzylgowe, 3szt. odwrotna przylga - wszędzie po 3 zawiasy + zamki magnetyczne) - kolor biały + płaskie z jednym frezem.
DRE Binito - lakierowane
Intenso Andora - okleina

Z tego co czytam to Intenso ma lepszą ramę, ale obawiam się trochę o trwałość okleiny. Cenowo wychodzi to niemal identycznie.
Co jest lepszym rozwiązaniem? Czy może jest inna firma warta uwagi o lepszych parametrach?

Pozdrawiam,
Łukasz

Edit:
Cena za 6szt z ościeżnicami regulowanymi i montażem wychodzi 10-11 tyś.

finlandia
27-12-2019, 10:52
Nie potrafię odpowiedzieć. DRE jest firmą postrzeganą za dobrą (przyjazna klientowi), ale nie oszukujmy się: to są produkty konkurujące na rynku masowym. Z tym, że rozważasz ich produkt z wyższej półki.

Intenso - firma mniejsza, uważana za lepszą, ale to ciągle ta sama półka.
Także - nie mam typu.

Natomiast co do drzwi z odwrotną przylgą: zawsze polecam ją wcześniej przetestować i to najlepiej nie na otwartej ekspozycji, bo moje doświadczenia (z innymi firmami) w zamkniętych pomieszczeniach są takie, że drzwi pryz zamykaniu stawiają wyraźny opór powietrza, co np. przy małej kubaturze i częstym użytkowaniu może być odbierane jako uciążliwe.

maver1ck
27-12-2019, 18:40
Jak wszyscy pytają to i ja.
Potrzebuje 6 skrzydeł drzwi.
Po przejrzeniu katalogów najbardziej mi się podobają:
DRE Nestor 10
DRE Binito 70
Polskone Modern 02.
Asilo Bari 3 (najmniej mi się podobają, ale Asilo jest chwalone)

Wszystko w lakierze białym, bezprzylgowe. I teraz pytanie:
Cos jeszcze jest do kupienia w tym przedziale cenowym ? (do około 2000 zł sztuka)
Która z powyższych firm będzie mniej problematyczna ?

finlandia
27-12-2019, 21:44
Jak wszyscy pytają to i ja.
Potrzebuje 6 skrzydeł drzwi.
Po przejrzeniu katalogów najbardziej mi się podobają:
DRE Nestor 10
DRE Binito 70
Polskone Modern 02.
Asilo Bari 3 (najmniej mi się podobają, ale Asilo jest chwalone)

Wszystko w lakierze białym, bezprzylgowe. I teraz pytanie:
Cos jeszcze jest do kupienia w tym przedziale cenowym ? (do około 2000 zł sztuka)
Która z powyższych firm będzie mniej problematyczna ?
I bardzo dobrze, wykorzystuję fakt, że nie ma innych chętnych do odpowiadania, więc ja przynajmniej nadrobię teorię, bo ostanie 2-3 lata częściej jestem na montażu niż w biurze.
I tak:
- Nestor 10 to kopia Modern 02. Mi się osobiście podoba ta klasyka wykonania. Rama, płycina, wklęsłości i wypukłości. Po prostu drzwi zrobione "po staremu". Na plus dla Polskone - drewniana rama. Na minus: ogólnie dużo błędów, pomyłek, niedoróbek byle jak zatuszowanych. Uzasadnione reklamacje załatwiają, ale swoje długie tygodnie/miesiące/ trzeba odczekać. DRE - firma w ogólnie pojętej obsłudze to niemal wzór, także to mój wybór.

Binto 70 odpowiada już Porcie Vector. To proste, płaskie skrzydło z delikatnymi przefrezowaniami. Ten wzór jest bardziej wyczuwalny niż widoczny. Podobnie jak Porta Vector. Znacznie niższa cena, ale i prostota produkcji i wyglądu. Taka nowoczesność.

Asilo Bari - mix powyższych. Budowa ramowa jak Nestor, ale wzór uproszczony (wypłaszczony). Taki kompromis wizualny. Na pewno wersja najlepsza z wymienionych pod kątem jakości - w pozostałych trzeba doposażać i różnica w cenie nie będzie tak duża. Ale też bym ich nie przeceniał. W przypadku zalania wodą wszystkie ościeżnice będą puchły tak samo (a nawet i droższym się zdarza).

maver1ck
27-12-2019, 23:48
O i wyszło, że nie doczytałem katalogów.
Dobrze rozumiem, że tylko Binito jest płytowe?
Czyli jeżeli zależy mi też na w miarę dobrej izolacji akustycznej to resztę mogę olać ?

I czy ktoś kojarzy czy ościeżnica w tym systemie może być lakierowana ?
https://www.dre.pl/pl/home/systemy-przesuwne/kaseta-pa

finlandia
28-12-2019, 11:42
O i wyszło, że nie doczytałem katalogów.
Dobrze rozumiem, że tylko Binito jest płytowe?
Czyli jeżeli zależy mi też na w miarę dobrej izolacji akustycznej to resztę mogę olać ?

I czy ktoś kojarzy czy ościeżnica w tym systemie może być lakierowana ?
https://www.dre.pl/pl/home/systemy-przesuwne/kaseta-pa

Dobrze kojarzysz, ale nie wiem skąd twierdzenie, że tylko drzwi płytowe są cichsze? Z tego co wiem, nie bada się drzwi wewnętrznych pod tym kątem, a jeśli dobrze zapamiętałem info sprzed lat z jednej firmy: powszechnie uważane drzwi na plastrze miodu a płycie mają niemal niezauważalną różnicę w poziomie akustyki, ale mimo wszystko ja bym brał wypełnienie z płyty otworowej. Dzięki temu (niecałe 100zł) drzwi sprawiają lepsze wrażenie masywnych.

Sprawdziłem tą kasetę w lakierze - nie jest dostępna nawet w programie, a tzn. że trzeba złożyć zapytanie o wykonanie na tzw "kontrakt". Myślę że nie powinno być z tym problemu (orientacyjnie podobnej wielkości ościeżnica malowana jest droższa o ok 130zł od wersji w okleinie).

luksus007
01-01-2020, 19:37
Nie potrafię odpowiedzieć. DRE jest firmą postrzeganą za dobrą (przyjazna klientowi), ale nie oszukujmy się: to są produkty konkurujące na rynku masowym. Z tym, że rozważasz ich produkt z wyższej półki.

Intenso - firma mniejsza, uważana za lepszą, ale to ciągle ta sama półka.
Także - nie mam typu.

Natomiast co do drzwi z odwrotną przylgą: zawsze polecam ją wcześniej przetestować i to najlepiej nie na otwartej ekspozycji, bo moje doświadczenia (z innymi firmami) w zamkniętych pomieszczeniach są takie, że drzwi pryz zamykaniu stawiają wyraźny opór powietrza, co np. przy małej kubaturze i częstym użytkowaniu może być odbierane jako uciążliwe.

Dziękuję za odpowiedź.
Odwrotna przylga jest mi znany i efekt, o którym wspomniałeś już testowałem u kolegi. Fizyki się nie oszuka :), ale nie jest to dla mnie utrudnienie.

Wiem, że wspomniane przeze mnie firmy to ta sama klasa. Z jednej strony Intenso ma opinię porządniejszej firmy w wykonaniu, jednakże DRE też ma pozytywną opinię i w codziennym użytkowaniu trwałość powinna być taka sama - jeśli drzwi byłyby bez wad (popraw mnie jeśli się mylę).

Pytanie co łatwiej będzie utrzymać w czystości? Co będzie łatwiejsze do konserwacji na lata? Kolor biały także chyba najbardziej 'przyciągajacy' zabrudzenia.
Wydaje mi się, że na co dzień okleina Intenso będzie łatwiejsza do czyszczenia natomiast patrząc na lata, łatwiejszy będą skrzydła lakierowane od DRE.
Czy może na rynku jest coś innego lepszego pod tym kątem? Czy też nie ważne co wybiorę w tej klasie efekt będzie ten sam?

Pozdrawiam

rhein
02-01-2020, 02:00
Witam
Czy ktoś montował i posiada w domu drzwi szklane? Bardzo mi sie podobają i chcialbym dowiedzieć się o wadach i zaletach. Jak z funkcjonalnością, tłumieniem hałasu. Jak drzwi sprawują się w toalecie czy łazience.
Każda rada mile widziana
Pozdrawiam

rodzinanaswoim
02-01-2020, 10:32
Hej wszystkim
Wykończeniówka w toku, finalizacja coraz bliżej:).
Teraz przed nami temat wyborudrzwi wewnętrznych i paneli. W przypadku drzwi raczej wersja ekonomiczna- celuję w Porte lub DRE.
Czy ktoś może polecić jakiś warty rozważenia salon/ sprzedawcę w Krakowie lub okolicy?
Potrzebuje 11 par drzwi plus ok. 150 m2 paneli. Mile widziane miejsce gdzie można wybrać wszystko przy dobrej obsłudze i w dobrej cenie. :)
Może być na priv jesli ktoś nie chce robic reklamy.
Dzięki!

finlandia
02-01-2020, 10:54
Dziękuję za odpowiedź.
Odwrotna przylga jest mi znany i efekt, o którym wspomniałeś już testowałem u kolegi. Fizyki się nie oszuka :), ale nie jest to dla mnie utrudnienie.

Wiem, że wspomniane przeze mnie firmy to ta sama klasa. Z jednej strony Intenso ma opinię porządniejszej firmy w wykonaniu, jednakże DRE też ma pozytywną opinię i w codziennym użytkowaniu trwałość powinna być taka sama - jeśli drzwi byłyby bez wad (popraw mnie jeśli się mylę).

Pytanie co łatwiej będzie utrzymać w czystości? Co będzie łatwiejsze do konserwacji na lata? Kolor biały także chyba najbardziej 'przyciągajacy' zabrudzenia.
Wydaje mi się, że na co dzień okleina Intenso będzie łatwiejsza do czyszczenia natomiast patrząc na lata, łatwiejszy będą skrzydła lakierowane od DRE.
Czy może na rynku jest coś innego lepszego pod tym kątem? Czy też nie ważne co wybiorę w tej klasie efekt będzie ten sam?

Pozdrawiam
To lepsze wykonaniem musiałby potwierdzić ktoś, kto stale montuje jedne i drugie drzwi. Kiedyś Robespierre stawiał na Intenso. Ja nie mam z nimi wystarczających doświadczeń.
Żałuję że do tego tematu nie zaglądają forumowicze już mieszkający, by podzielić się wrażeniami użytkowymi. Pewnie wszystko jest ok, bo inaczej byłyby przestrogi ;)


Witam
Czy ktoś montował i posiada w domu drzwi szklane? Bardzo mi sie podobają i chcialbym dowiedzieć się o wadach i zaletach. Jak z funkcjonalnością, tłumieniem hałasu. Jak drzwi sprawują się w toalecie czy łazience.
Każda rada mile widziana
Pozdrawiam
Montuję sporo drzwi szklanych. Lider jakości to dla mnie Gipsy Kings. W ostatnim czasie sporo wstawiam DRE (bo tanie, ale nie tandetne) i próbowałem Erkado (jeszcze tańsze) ale od blisko 3 mies. mam w toku reklamację (niby robi się nowa tafla).
Najczęściej wstawiam je właśnie w kolejności:
- jako pierwsze w wejściu.
- do łazienek
- do schowków, garderób itp.
Jak do tej pory nikt się nie skarżył ani nie miałem reklamacji wynikających z użytkowania.


...
Czy ktoś może polecić jakiś warty rozważenia salon/ sprzedawcę w Krakowie lub okolicy?
...
Może być na priv jesli ktoś nie chce robic reklamy.
Dzięki!

Ależ dobra "reklama" jest w cenie. Polecenia od wiarygodnych użytkowników są pożądane i jedyne co za to " grozi" to podziękowanie ze strony szukających. W najgorszym wypadku (jeśli to jednak będzie ewidentna reklama bez pokrycia, którą będą zgłaszali użytkownicy) post /link może zniknąć. Sankcje w postaci bana otrzymują wyłącznie spamerzy (łatwo ich poznać - często mają kilka postów na krzyż a w każdym link).

rodzinanaswoim
02-01-2020, 14:18
Ależ dobra "reklama" jest w cenie. Polecenia od wiarygodnych użytkowników są pożądane i jedyne co za to " grozi" to podziękowanie ze strony szukających. W najgorszym wypadku (jeśli to jednak będzie ewidentna reklama bez pokrycia, którą będą zgłaszali użytkownicy) post /link może zniknąć. Sankcje w postaci bana otrzymują wyłącznie spamerzy (łatwo ich poznać - często mają kilka postów na krzyż a w każdym link).

Zgadzam się, na takie jawne polecenie na forum liczymy najbardziej :)

Krzyssiek91
02-01-2020, 20:55
Witam. Podoba mi się model drzwi ramiakowych Erkado Petunia. Chciałbym zastosować 9 skrzydeł przylgowych z oscieznicami regulowanymi oraz 1 skrzydło przesuwne i 2 skrzydła przesuwne na jednej szynie. Wszystko w okleinie Premium lub CPL. Czy trafnie kieruję swoje upodobania czy jednak powinienem zmienić tor?

Przeczytałem spory kawałek tematu lecz nie wywnioskowalem zbyt wiele ponieważ wątek ostatnio kręci się wokół skrzydeł bezprzylgowych...

finlandia
03-01-2020, 10:04
Przylgowe czy bez - to są praktycznie te same skrzydła. Przy bezprzylgowych w grą wchodzą jeszcze zawiasy, ale większość naszych producentów używa produktów na takim samym poziomie (nie jest jakiś wygórowany).
Mi osobiście Erkado nie leży, ale jak wspomniałem - ostatnio ich trochę montowałem. Niczym szczególnym się nie wyróżniają na tle konkurencji. Także - nie mam większych obiekcji.

Wersja w okleinach lepszych ma być na ramiaku drewnianym, czyli jak odpowiedniki tego modelu z Porty - model Koncept i Polskone- model Sempre.

Jedyne o czym trzeba pamiętać to zabezpieczenie dolnych przekrojów ościeżnic. Ja niby smaruję je zgodnie z zaleceniami silikonem, ale mam wątpliwości czy to da radę w przypadku intensywnego mycia podłóg. Niestety - mdf jest wrażliwy i często widuję kilkuletnie drzwi zniszczone przez wodę. Dotyczy to wszystkich producentów wykonujących ościeżnice z płyty.

maver1ck
03-01-2020, 15:54
Dobrze kojarzysz, ale nie wiem skąd twierdzenie, że tylko drzwi płytowe są cichsze? Z tego co wiem, nie bada się drzwi wewnętrznych pod tym kątem, a jeśli dobrze zapamiętałem info sprzed lat z jednej firmy: powszechnie uważane drzwi na plastrze miodu a płycie mają niemal niezauważalną różnicę w poziomie akustyki, ale mimo wszystko ja bym brał wypełnienie z płyty otworowej. Dzięki temu (niecałe 100zł) drzwi sprawiają lepsze wrażenie masywnych.

Sprawdziłem tą kasetę w lakierze - nie jest dostępna nawet w programie, a tzn. że trzeba złożyć zapytanie o wykonanie na tzw "kontrakt". Myślę że nie powinno być z tym problemu (orientacyjnie podobnej wielkości ościeżnica malowana jest droższa o ok 130zł od wersji w okleinie).

To z tą kasetą dziwnie jest.
Sprzedawca w Bel-polu w Katowicach wyklikał mi dzisiaj kasetę Eclisse do DRE malowaną.

I patrząc na cenę oferty pewnie będę zamawiał DRE Binito.

finlandia
03-01-2020, 20:32
Wyklikał.. bo może dołożyli przy ostatniej aktualizacji. W obecnych czasach firmy są w stanie wprowadzić korekty codziennie. Dobrze że póki co ceny są przywiązane do katalogu. W drzwiach, bo w oknach już nie mam takiej pewności ;)

Krzyssiek91
09-01-2020, 18:54
Finlandia - To jaka jest Twoja piramida (lista) od najlepszego do słabszych patrząc na stosunek jakość/ cena?

finlandia
09-01-2020, 21:07
Nie ma takiej listy, bo moje spojrzenie jest bardzo ograniczone, a do tego bardzo subiektywne a każdy montażysta może uważać inaczej. Pracuję tylko na tym co znam i oferuję, nie wykonuję montaż zleconych więc i doświadczeń szerokich brak...
Ale m.in dzięki temu tematowi poznałem drzwi Ronkowski. Owszem, parę lat temu wydawały mi się nie tanie. Ale absolutnie dopracowane. I wg dzisiejszych cen jakie trzeba zapłacić za popularne drzwi fornirowane, to wcale nie jest drogo, zwłaszcza że mówimy o 100% drewna.

Cal - ma aspiracje do bycia liderem rynku. Dobrze idzie, ale wg mnie uległ trendom i przesadza z wagą skrzydła (chęć najwyższej jakości wykończenia gładkich powierzchni wymusza płytę, ale nie tani mdf a najtwardszą wersję wodoodporną). Może po zmianie zawiasów (na te których od zawsze używa Ronkowski) nie powinienem się już obawiać.

Niżej - Asilo, niezłe były drzwi Lagrus.

A potem - Porta, DRE, Pol-skone (spadło w moich notowaniach za wpadki jakościowe - nawet dziś moja opiekunka zaznaczyła, by poinformować klienta że zdarza się, iż fabryka reklamacje odrzuca.

Gdzieś w okolicach Asilo może być Barański (drzwi niemal drewniane ale też i z płyt) - za mało montowałem by mieć wyraźne stanowisko - znajomi sprzedawcy chwalą, a ja widziałem drobne błędy produkcyjne - na szczęście nie wpływające na ostateczny efekt.

arti17cf
15-01-2020, 21:51
Dostałem wycenę drzwi AGMAR, model KORA w wersji: sosna, bezprzylgowe, ościeżnica regulowana 250-295 mm z montażem w cenie: 2.800 zł. Według was cena ok?

finlandia
16-01-2020, 11:12
Dostałem wycenę drzwi AGMAR, model KORA w wersji: sosna, bezprzylgowe, ościeżnica regulowana 250-295 mm z montażem w cenie: 2.800 zł. Według was cena ok?
Zakładając, że katalog 2018 widniejący na ich stronie jest aktualny to:
- skrzydło - 1800zł
- ościeżnica 690zł
- 2 x komplet opasek (bo wygląda że trzeba je osobno kupić) - 200zł
- Vat 8% - to wychodzi 2905 zł. A musisz jeszcze dodać montaż.
Jeśli się zgadzają moje założenia, to 2800 wygląda na cenę ok.

O ile niemal 3 tys. za drzwi to "dobra cena". Ale niestety - teraz poniżej 2 tys. ciężko skompletować cokolwiek w fornirze.

wally666
16-01-2020, 12:33
Finlandia, czy mógłbyś proszę podpowiedziec czym się kierować jeśli chodzi o wybór drzwi z odwrotną przylgą? Mam do założenia 4 szt takowych na ścianę 12cm plus 1 łazienkowe na ścianę 18cm w tym samym korytarzu. Białe, z pionowa wąska szybką doświetlającą. W wielu punktach usłyszałem że drzwi z odwróconą przylgą na pewno się opuszcza i żadne dodatkowe zawiasy temu nie zaradzą. Mam w swoim mieście producenta drzwi i on robi tylko z pełnego mdfu, inni robią na ramiaku sosnowym plus wypełnienie MDF. Co będzie trwalsze?

finlandia
16-01-2020, 12:46
Delikatnie mówiąc nie jestem zwolennikiem drzwi z odwróconą przylgą (parę postów temu to było omawiane), Tak samo nie lubię drzwi bezprzylgowych.

Czy się opuszczą? Nie wiem. Może. My na montażu zawsze dajemy śruby pod uszczelkę by pod wpływem ciężaru i użytkowania drzwi całość się nie opuściła. A same skrzydło ma /powinno mieć/ regulację na zawiasach jak każde inne.

Z tym, że w drzwiach odwróconych które montowałem nie było uszczelki na ościeżnicy..

wally666
16-01-2020, 15:54
Ok a generalnie jak oceniasz drzwi pełnego mdf vs ramiak plus MDF? Wydawało mi się zawsze że drewno to drewno ale kilku sprzedawców twierdziło inaczej podpierając się teoria że MDF jest twardszy i bardziej zbity od zwykłego ramiaka sosnowego...

finlandia
17-01-2020, 13:01
Po raz kolejny muszę napisać coś, czego nie powinienem jako sprzedawca:
- jestem wrogiem mdf. Potrafi być miękki (są różne klasy), zawiasy się w nim nie muszą trzymać (obruszają się), śrubki mocujące klamkę mielą tą płytę. Puchnie od wilgoci, w zalewanych łazienkach futryny wymieniam non stop.
- są też twarde płyty, w tym odporne na wilgoć (np. Cal obkłada nimi swoje drzwi z serii płytowych), ale one ważą... wg mnie za dużo (to już kiedyś w pełni dębowe drzwi z Urzędowskiego nie były cięższe).
- drewno - mocne a przy tym - wg dzisiejszych standardów - lekkie. Nie tak jak plaster miodu, ale też nie przesadzone jak drzwi w pełni z mdf..

Mi konstrukcyjnie leżały drzwi typu Sempre z Polskone (od 4 lutego podwyżka średnio 5-10%) czy dawniej model Koncept z Porty, które miały ramę z drewna. Obecnie tego drewna jest w tych drzwiach coraz mniej.

wally666
19-01-2020, 14:58
Dzieki finlandia!

A masz moze jakies doswiadczenie z systemami drzwi przesuwnych bezoscieznicowych do zabudowy KG? Szukam powoli systemu do realizacji przejscia z sypialni do garderoby - oba pomieszczenia bedzie dzielic scianka KG.

Widze 2ch glownych konkurentow - Laguna i ich system Gustavson Estima oraz Eclisse Syntesis Line. Co wybrac zeby nie narzekac?

finlandia
19-01-2020, 15:35
Nie montujemy kaset (robią to zwykle ludzie od wykończeniówki), więc ciężko o własne doświadczenia. Ostatnio za poleceniem człowieka od drzwi Kerno ( poziom top), zapoznawałem się z tą ostatnią - Syntesis - pozwalała na perfekcyjne wykończenie ściany bez ościeżnicy. Tyle że skrzydło wymaga nafrezowań otworów na wieszaki ( na górze skrzydła).

Mytra222
24-01-2020, 18:32
Witam, czy ktoś może się wypowiedzieć na temat drzwi Artus?

Mytra222
25-01-2020, 06:09
Witam jestem przed zakupem 10 par drzwi. Firma która była na pomiarach.bardzo poleciała firmę Artus. Niestety nie mogę znaleźć nigdzie informacji na temat jakości drzwi. Wybrany model Artus rivia A kolor dąb Wydminy.

finlandia
25-01-2020, 06:24
Każda firma coś musi polecać, inaczej długo nie pociągnie ;) W ty przypadku polecają firmę mało popularną i tym wyróżniają się od innych.

Gdzieś już kiedyś te drzwi widziałem. Wrażenia nie zrobiły, bo co tu można wymyślić? Konstrukcja jak wszystkie inne popularne - czyli mdf + okleina, z tym założeniem, że cena powinna być niższa o 100-200zł/szt w stosunku do podobnych modeli z bardziej znanych firm. Już z samego tego faktu, nie można się spodziewać tam cudów tylko najtańsze materiały.

Mytra222
25-01-2020, 07:16
Dziękuję za odpowiedź. Druga firma poleciała Intenso lub Porta . Mamy dylemat właśnie która firme wybrać. Każdy argumentuje inaczej . Ekipa z porty twierdzi, że te okleiny z artus są bardzo stare przez to że maja fakturę wypukła i mogą odklejac się . Zdziwiło nas , że te drzwi z Artusa sa bardzo ciężkie jedno piszą że to.zaletą drudzy, że wada. Dodam, że w domu jest 2 dzieci .

finlandia
25-01-2020, 10:02
Nie znam Artusa a nie ładnie to gadać na konkurencję. Coś być musi - 100 czy 200 zł różnicy w cenie nie bierze się z niczego. Widziałem że Artus ma też lepsze wersje pokryć (odpowiednio droższe).

Waga - ja jestem wrogiem tego trendu. Wydaje się on dziś nieodwracalny :(

Mytra222
25-01-2020, 10:16
[QUOTE=finlandia;7900348]Nie znam Artusa a nie ładnie to gadać na konkurencję. Coś być musi - 100 czy 200 zł różnicy w cenie nie bierze się z niczego. Widziałem że Artus ma też lepsze wersje pokryć (odpowiednio droższe).

My wzięliśmy okleine najdroższe prestiz , ale jak wiemy czasami cena nie świadczy o produkcie. A dziwi mnie to że firma istnieje od 1995 roku A nie można znaleźć żadnej opini na temat tych drzwi.

Mytra222
25-01-2020, 10:19
A coś możesz powiedzieć na temat firmy intenso?

finlandia
25-01-2020, 13:12
Firma może i istnieje, ale w najlepszym wypadku robiła tanie drewniane skrzydła jak wszyscy w tamtej okolicy .
Intenso - swego czasu bardzo chwalone przez kolegę Robespierre - a on miał duże doświadczenie.
Ja nadal pozostaję wierny Porcie. Za całokształt (w tym czyste i przyjazne zasady serwisu).

Lookatorka
25-01-2020, 19:04
Firma może i istnieje, ale w najlepszym wypadku robiła tanie drewniane skrzydła jak wszyscy w tamtej okolicy .
Intenso - swego czasu bardzo chwalone przez kolegę Robespierre - a on miał duże doświadczenie.
Ja nadal pozostaję wierny Porcie. Za całokształt (w tym czyste i przyjazne zasady serwisu).

Porcie ? Za serwis ? Poważnie ? To ja bym się chętnie dowiedziała jak należy zabezpieczyć ościeżnicę firmy Porta na czas malowania ?

finlandia
25-01-2020, 19:43
Porcie ? Za serwis ? Poważnie ? To ja bym się chętnie dowiedziała jak należy zabezpieczyć ościeżnicę firmy Porta na czas malowania ?
Serio.

Zgodnie z instrukcją malowanie robimy wcześniej. Pewnie masz drzwi w tanim pokryciu i na taśmie malarskiej została część wzoru? Ja zawsze pytam w drugą stronę - kto maluje ściany bez gruntu, tak, że w trakcie akrylowania z taśmą schodzi nam farba ze ściany...
Dotyczy to wszystkich producentów drzwi. Szczególnie tych z tanią okleiną papierową.

Owszem - to jest punkt, który jest minusem. Fabryka się ugięła przed rynkiem i dobre, mocne skrzydła wykonuje też w tanich okleinach, a wg mnie powinna skupić się tylko na tych dobrych. Ale kto by to kupował..

A serio: polecam korzystać ze specjalnej taśmy ochronnej do akrylowania (taka cienka foliowa). Ciężko dostępna, bo nieznana. Ale problem znika.

Lookatorka
25-01-2020, 21:44
Serio.

Zgodnie z instrukcją malowanie robimy wcześniej. Pewnie masz drzwi w tanim pokryciu i na taśmie malarskiej została część wzoru? Ja zawsze pytam w drugą stronę - kto maluje ściany bez gruntu, tak, że w trakcie akrylowania z taśmą schodzi nam farba ze ściany...
Dotyczy to wszystkich producentów drzwi. Szczególnie tych z tanią okleiną papierową.

Owszem - to jest punkt, który jest minusem. Fabryka się ugięła przed rynkiem i dobre, mocne skrzydła wykonuje też w tanich okleinach, a wg mnie powinna skupić się tylko na tych dobrych. Ale kto by to kupował..

A serio: polecam korzystać ze specjalnej taśmy ochronnej do akrylowania (taka cienka foliowa). Ciężko dostępna, bo nieznana. Ale problem znika.

Szczerze to nie wiem czy to pokrycie to jest „tanie” czy „drogie” ... nazywa się PortaPerfect i o ile pamietam to w wybranym przeze mnie modelu i kolorze to była chyba topowa okleina ... Ościeżnice nie były akrylowane ponieważ bardzo dobrze dolegały do ścian i nie było takiej potrzeby. Owszem były zamontowane długo po malowaniu w suchych, ogrzewanych i praktycznie wykończonych pomieszczeniach ale ponieważ było kilka niedociągnięć malarskich postanowiliśmy przed przeprowadzką odświeżyć/położyć jedną warstwę farby na można powiedzieć pomalowane ściany (ok roku po montażu ) - znaczy nie sami tylko ekipa malarska. Ościeżnice zostały zabezpieczone bardzo delikatną taśmą która może pozostawać na oklejanych detalach 3 dni (u nas była raptem kilka godzin) i jakież było nasze zaskoczenie (niemiłe) gdy PortaPerfect wzór został miejscami na taśmie a ościeżnice zyskały średnio upiększające białe łatki. To nawet nie zeszła cała okleina tylko coś jakby nadruk z okleiny. Szczerze to nie wyobrażam sobie jak zastosować się do punktu o malowaniu przed montażem - czyli co, przy każdym malowaniu wymieniać drzwi ? No nie takiej jakości się spodziewałam po tej marce - to były z pewnością moje ostatnie drzwi tej firmy. Lakierowanych też nie wolno taśmami zabezpieczać ? Mocniejsze potarcie ściereczką podczas sprzątania również grozi zmyciem wzoru ?
W ramach ciekawostki - miejscami na ścianach też była przyklejana ta sama taśma - farba ceramiczna Scala dała radę zostać na miejscu ...

finlandia
26-01-2020, 07:07
To co opisujesz pasuje do tanich oklein. Zdarzyło mi się zeewać z taśmą wzór ale nie przyszło by mi do głowy winić za to serwis. Na pewno wykluczyłem te pokrycia z serii "polecam". Dlatego tak ciężko mi piać z zachwytu nad tanimi drzwiami.
W takiej sytuacji pozostaje korektor do retuszu /30-100zł/ w zależności od popularności koloru i marki/. W ostateczności zwykły mazaki..

Lookatorka
26-01-2020, 09:18
To co opisujesz pasuje do tanich oklein. Zdarzyło mi się zeewać z taśmą wzór ale nie przyszło by mi do głowy winić za to serwis. Na pewno wykluczyłem te pokrycia z serii "polecam". Dlatego tak ciężko mi piać z zachwytu nad tanimi drzwiami.
W takiej sytuacji pozostaje korektor do retuszu /30-100zł/ w zależności od popularności koloru i marki/. W ostateczności zwykły mazaki..

Tak zachowanie pasuje do tanich a jednak klasyfikacja oklein ze strony firmowej twierdzi że to bardzo mocna profesjonalna okleina polecana do biur i hoteli :

https://www.porta.com.pl/p/22/klasyfikacja-pokryc.html

Mam PortaPerfect 3D w kolorze dąb południowy - to które w takim razie okleiny tej firmy są godne polecenia skoro przy okleinie typu „profesional” takie rzeczy się dzieją a firma ma to w głębokim poważaniu razem z klientem i jedyna odpowiedź to że w gwarancji punkt numer ileśtam zabrania stosowania taśmy malarskiej - co by to innego miało być i jak ma się utrzymać na ościeżnicy - siłą woli ?

Zastosowaliśmy korektor bo cóż było zrobić ale niesmak pozostał zwłaszcza że jedne drzwi mamy z gatunku „tanie” z marketu na C... i tam okleina jak nowa po odklejeniu tej samej taśmy ...

finlandia
26-01-2020, 09:34
No właśnie to co opisujesz nie pasuje do okleiny tej klasy i myślę że ktoś jest w błędzie a nie noszę ze sobą archiwalnych katalogów by to zweryfikować.

Lookatorka
26-01-2020, 15:58
No właśnie to co opisujesz nie pasuje do okleiny tej klasy i myślę że ktoś jest w błędzie a nie noszę ze sobą archiwalnych katalogów by to zweryfikować.

Żeby nie być gołosłowną :

439966439966

Montowane nieco ponad dwa lata temu (jakoś tak wrzesień - listopad?). Ładne drzwi niestety z brzydką niespodzianką ...

finlandia
26-01-2020, 18:04
Żeby nie być gołosłowną :

439966439966

Montowane nieco ponad dwa lata temu (jakoś tak wrzesień - listopad?). Ładne drzwi niestety z brzydką niespodzianką ...
Wierzę. Bardziej zakładam pomyłkę w klasyfikacji.. bo jeśli dobrze kojarzę kolor, to ja dałbym go dwie klasy niżej.

Lookatorka
26-01-2020, 18:27
Wierzę. Bardziej zakładam pomyłkę w klasyfikacji.. bo jeśli dobrze kojarzę kolor, to ja dałbym go dwie klasy niżej.

Był on również dostępny w jakiejś niższej klasie ale tam wzór był jakby to ująć „płaski” i wyglądał tandetnie, dlatego wybraliśmy PortaPerfect 3D że na tej okleinie są ładnie zaznaczone słoje co wyglądem oraz w dotyku fajnie imituje drewno. Drzwi wyglądają bardzo ładnie, zamki są dobrze spasowane i przy montażu panowie montażyści nie musieli nic praktycznie regulować ... tylko ta jakość i podejście firmy do problemu/klienta pozostawia wiele do życzenia ... ehh a miało być tak pięknie

finlandia
28-01-2020, 16:17
Był on również dostępny w jakiejś niższej klasie ale tam wzór był jakby to ująć „płaski” i wyglądał tandetnie, dlatego wybraliśmy PortaPerfect 3D że na tej okleinie są ładnie zaznaczone słoje co wyglądem oraz w dotyku fajnie imituje drewno. Drzwi wyglądają bardzo ładnie, zamki są dobrze spasowane i przy montażu panowie montażyści nie musieli nic praktycznie regulować ... tylko ta jakość i podejście firmy do problemu/klienta pozostawia wiele do życzenia ... ehh a miało być tak pięknie

Nie mogę przestać myśleć o Twoim przypadku. Przeglądałem dziś próbki i katalog. Okleiny portaperfect są mocne. Naprawiałem niedawno drzwi w którymś z jaśniejszych kolorów: pies wygryzł w nich niezłą dziurę i widziałem jak dużo jest tam postrzępionych warstw, w tym folia która musi skutecznie zabezpieczać wzór przed taśmą czy też szorowaniem.

Jeszcze się zastanawiam, czy nie dostaliście innego koloru niż zamawiany. To wydaje się niewiarygodne, ale jedna ze znajomych twierdzi, że jej fabryk uznała reklamację całego zlecenia z powodu pomyłki. Wierzyć mi się nie chce i szybciej zakładam błąd sprzedawcy, ale u Was oznaczenie na karcie gwarancyjnej jest wyraźne.
Czy mogę Cię prosić o foto tych drzwi (koloru, może być tych uszkodzonych fragmentów).

Lookatorka
28-01-2020, 19:33
Nie mogę przestać myśleć o Twoim przypadku. Przeglądałem dziś próbki i katalog. Okleiny portaperfect są mocne. Naprawiałem niedawno drzwi w którymś z jaśniejszych kolorów: pies wygryzł w nich niezłą dziurę i widziałem jak dużo jest tam postrzępionych warstw, w tym folia która musi skutecznie zabezpieczać wzór przed taśmą czy też szorowaniem.

Jeszcze się zastanawiam, czy nie dostaliście innego koloru niż zamawiany. To wydaje się niewiarygodne, ale jedna ze znajomych twierdzi, że jej fabryk uznała reklamację całego zlecenia z powodu pomyłki. Wierzyć mi się nie chce i szybciej zakładam błąd sprzedawcy, ale u Was oznaczenie na karcie gwarancyjnej jest wyraźne.
Czy mogę Cię prosić o foto tych drzwi (koloru, może być tych uszkodzonych fragmentów).

440099

Kolor jest na pewno ten który zamawialiśmy, oznaczenia na wszystkich kartach (bo drzwi było 5 szt plus tunel) wykluczają raczej pomyłkę sprzedawcy za to żadnej „folii” ani niczego w tym stylu nie widzę na tej okleinie. To co widać przyklejone do taśmy to jakby nadruk koloru ? Bardzo to cieniutkie ciężko wyczuć palcem na tej taśmie ze coś na niej jest, na ościeżnicach nadal jest okleina tyle że bez koloru, nie zdarła się do gołego mdf-u.

Lookatorka
28-01-2020, 19:34
Sory za jakość zdjęcia - nie wiem czemu taka marna przeszła bo jest bardzo wyraźne u mnie ...

finlandia
28-01-2020, 20:52
Trochę inaczej to sobie wyobrażałem. Dalej nie wykluczam, że jest to pokrycie niezgodne z etykietą (nie widać bo przeszła tylko miniaturka fotki).

Jeśli jednak, to zakładam, że okleina "napiła" się farby i odeszła na krawędziach :(

Lookatorka
28-01-2020, 22:30
440110

Chyba nie umiem dodawać zdjęć ... nie dość że małe (po kliknięciu trochę się powiększa) to jeszcze bokiem, poza tym jak chcę jeszcze jakieś wrzucić to mi wyskakuje „nie udało się założyć grupy” ... są też takie efekty (mniejsze) od czoła ościeżnicy - mniejsze bo tam praktycznie nie było taśmy ale chyba od czoła to ościeżnica zabezpieczona folią farby nie piła ... poza tym farba ceramiczna jest bardzo gęsta a malowanie było na koniec maja więc schło „na piechotę” ... teraz to ja się zaczęłam zastanawiać czy zamiast porządnej okleiny za którą zapłaciłam nie dostałam jakiegoś papierowego badziewia ... no ale pomyliliby w fabryce i wszystkie drzwi i ościeżnice i domawiany za kilka tygodni tunel ? No bo wszędzie jest ten sam gatunek „beleczego”...

Lookatorka
29-01-2020, 10:07
440119

440120

No nie potrafię tego wrzucić w lepszej jakości ...
Brzegi okleiny jako takiej nie są pozarywane to wyglada jak efekt zdzierania ceny z pudełka gdy oprócz ceny schodzi nam część nadruku przy czym tektura nadal jest w porządku - to co ściągnęła taśma jest tak cieniutkie że zarówno ciężko to wyczuć na taśmie jak i brak tego na ościeżnicy równie ciężko wyczuć ...

Jeborn
12-02-2020, 20:13
Witam, stoję przed wyborem drzwi do mieszkania(przylgowe z ościeżnicami regulowanymi), otrzymałem kilka ofert i chciałbym prosić o poradę, która opcję wybrać:
1. Porta Verte Home C, Portaperfect 3D - 900 kolor ok, cena ok, skrzydło nie wydaje się jakoś super solidne
2. Erkado Magnolia, CPL- 950 kolor średnio mi odpowiada, cena w miarę ok, drzwi wydają się solidne
3. Porta Koncept C, Portaperfect 3D -1050 kolor ok, cena trochę za wysoka jak dla mnie, drzwi wydają się solidne
4. Voster Bergamo, CPL - 800 kolor ok, cena super, w porównaniu do powyższych okleina wydaje się być słabej jakości
Drzwi widziałem na żywo, odczucia mam jak powyżej i chciałem się zmieścić w 1000 zł/sztuka, którą opcję byście mi poradzili ?

Krzyssiek91
13-02-2020, 20:25
Jakie opaski są przez Szanowne Grono na pierwszym miejscu : 6cm zacinane na 45st czy 8cm z kątem 90cm?

finlandia
13-02-2020, 21:02
Witam, stoję przed wyborem drzwi do mieszkania(przylgowe z ościeżnicami regulowanymi), otrzymałem kilka ofert i chciałbym prosić o poradę, która opcję wybrać:..

Ad. - to mój typ w drzwiach tanich / średnich. Nie są tandetne, ale jak zauwazyłeś nr 3 - Koncept - to jednak masywniejsza konstrukcja.
Okleiny CPL w poz 2 i 4 powinny być mocniejszymi pokryciami. Także - to może być tylko słabe pierwsze wrażenie.


Jakie opaski są przez Szanowne Grono na pierwszym miejscu : 6cm zacinane na 45st czy 8cm z kątem 90cm?
6cm na dzień dzisiejszy wygląda skromnie. Stosuję sporadycznie, jak muszę z powodu braku miejsca.
Kąt 90st - jest ok, ma swoją specyfikę. Sensownie wygląda przy drzwiach ramowych, jest bardziej elegancki, ale nie dopłaciłbym do niego 100zł :)

Jeborn
13-02-2020, 21:22
Załóżmy, że Koncepta jednak odrzucę ze względu na cenę, Erkado kusi bo ma ramiak z drewna klejonego, ale czy warto dopłacać Porty/Erkado(cena podobna), czy lepiej pójść po taniości i kupić Vostera. Gdyby Pan musiał to co by Pan wybrał na moim miejscu z tych 3 modeli?

finlandia
13-02-2020, 21:41
Dostałem kawałek Erkado z drewnem w środku (niby występuje w lepszych okleinach), ale na pewno nie jest ono klejone. Ani nawet przyklejone do płyty. Ale nie ukrywam swojej niechęci do tej firmy. Chwalona przez wszystkich sprzedawców budzi mój opór i szukam słabych stron. Jednak nie odmawiam klientom Erkado. Chcą - to mają.

Voster - całkiem przyjemna prezentacja rok temu, ale nie udało mi się zebrać doświadczeń praktycznych.

Krzyssiek91
14-02-2020, 10:38
FINLANDIA - miło jest wejść na forum, zadać pytanie i czekać na rzetelną, składną i fachową odpowiedź :)

finlandia
14-02-2020, 22:04
Odpowiadam, bo ostatnio raczej ciężko by ktoś inny chciał się tu bezinteresownie udzielać. Odkąd Robespierre wyemigrował czuję się osamotniony. A lubiłem jego rzeczowe posty..

Na forum jest miejsce dla wszystkich, którzy trzymają się tematu i powstrzymują od promocji własnego biznesu..

Ps. A co do tego ramiaka w Erkado - patrzę w katalog - jest klejony, ale próbka którą otrzymałem już nie.. optymistycznie zakładam, że to jakiś nieudany element trafił do sieci, zamiast do śmietnika..440886

Pacynka13
14-02-2020, 23:30
Witam użytkowników :)

Poszukuję drzwi wewnętrznych. Po przejrzeniu katalogów, obejrzeniu wystaw w sklepach, chcę zasięgnąć waszej opinii.
Chcę aby to były drzwi bezprzylgowe w kolorze białym. Tak aby okleina wytrzymałam użytkowanie domowe :) Wytypowałam poniższe modele:

1. Porta KONCEPT https://www.porta.com.pl/produkt/id/3584
do pokoju C6, do łazienki C2
kolor: PortaDecor - biały

2. DRE ELSA/ELSA A2
katalog: https://www.dre.pl/images/files/katalogi/Katalog_DRE_2019_2_U_web.pdf
do zobaczenia na stronie 18-19. Do pokoju: ELSA, do łazienki ELSA A2
Kolor: Decor Dre-Cell biały mat

3. DRE SCALA /SCALA A (katalog str. 24-25)
katalog: https://www.dre.pl/images/files/katalogi/Katalog_DRE_2019_2_U_web.pdf
Do pokoju: SCALA, do łazienki SCALA A2
Kolor: Decor Dre-Cell biały mat

4. ERKADO
pokoje: https://erkado.pl/produkt/azalia-1/
pokoje: Azalia 1, łazienka: Azalia4
kolor: śnieżnobiały greco

5. POLSKONE ARCO
https://www.pol-skone.pl/produkty/drzwi-wewnetrzne/arco
do łazienki: W2S; do pokoju W2
kolor: 120 biały

6. VOSTER BERGAMO
https://www.voster.pl/produkty/drzwi-wewnetrzne/bergamo
model 10 pokoje; 40 do łazienki
kolor: V-platinum Biały

Mam otwory drzwiowe o wymiarach:
Drzwi 1:
wysokość: 2,12
szerokość 91,5
głębokość 15,4

Drzwi 2:
wysokość: 2,12
szerokość 91,2 - 91,5
głębokość 12,5

Drzwi 3:
wysokość: 2,12
szerokość 91,5 - 91,7
głębokość 12,5

Moje wątpliwości:
1. Co to jest uszczelka opadająca i do czego służy?
2. Czy muszę kupować w komplecie klamkę i zamek? Czy o to zostanie zmniejszona cena drzwi?
3. W mieszkaniu nie będzie progów. Jak wygląda sytuacja z akustyką w drzwiach bezprzylgowych? Wiem, ze nigdy nic nie będzie szczelna na 100 %
4. Czy znana jest wam jakość/trwałość wskazanych przeze mnie oklein?
5. W przypadku drzwi bezprzylgowych producent daje 2 zawiasy, gdzie w takim samym modelu przylgowym są 3. Dlaczego tak się dzieje? Czy drzwi bezprzylgowe są cięższe od swojego przylgowego odpowiednika? Czy waszym zadaniem dla drzwi bezprzylgowych dokupić 3 zawias?
6. Chce poznać wasze zdanie, opinie o danym producencie. O Porta i DRE jest tego trochę. W przypadku Erkado, Polskone i Voster tyle co kot napłakał.
Jeśli mam sobie odpuścić któregoś producenta proszę napisać dlaczego. Zależy mi na porządnych drzwiach na lata. Wiem ze nic nie jest wieczne ale nie chce ich wymieniać za 6-8 lat przykładowo. Dziś mam drzwi za 100 zł z casto na zasadzie "na pół roku będą dobre"... i jak widać prowizoryczne rozwiązania są najtrwalsze ;)

Będę wdzięczna za każdą opinię, która ułatwi mi dokonanie wyboru :)

finlandia
15-02-2020, 15:19
W końcu jakieś pytania techniczne! :D
Ale zacznę od wyborów:
1 - Koncept - chyba najlepszy model z wymienionych, ale pokrycie decor dosć słabe, tj. do nieintensywnego użytku domowego. Co prawda mam takie u siebie w biurze dłużej niż 10 lat i nie narzekam, ale widziałem "u ludzi" zużyte bardziej. Same skrzydło "niedozajeżdżenia".
2, 3 i 4- technicznie to samo, różni się jedynie wzór.
5 - Niemal jak wyżej, może nawet tak samo.
6 - brak doświadczeń.

Ale decydujące są tu wymiary, bo dla wszystkich producentów są za wysokie (uniwersalne to ok 208). Żadne z wymienionych drzwi nie przykryją 212cm i zostanie nad nimi 1-2cm dziury w zależności od firmy. Chyba że wybierzesz np. DRE bezprzylgowe (krycie ponad 213cm) to wtedy obejdzie się bez przeróbek, ale montażyści i tak mogą oczekiwać zmniejszenia by się lepiej montowało.

Zawiasy:
- normalnym drzwiom wystarcza dwa. To walka o rynek ze strony nowych producentów sprawił, że pojawiło się ich trzy (np. paradoks - tanie Arco z Polskone ma 3, a lepsze Sempre tylko dwa. A może się mylę w interpretacji i trzeci zawias to kwestia konstrukcji skrzydła - w mdf trzyma słabiej niż w drewnie, więc jest 3 zamiast 2.

W przypadku bezprzylgowych swoim klientom zalecam trzy. Skrzydła są ciężkie a wg mnie te zawiasy słabiej trzymają i mają skłonność do opadania.

Zamek w skrzydłach jest zawsze. Realnie kosztuje ok 20-30zł, chyba że magnetyczny - wtedy trzeba liczyć że to do 50zł więcej (często jest w cenie drzwi bezprzylgowych). Klamki nie ma praktycznie nigdy (czasem w promocji ktoś dorzuca jakiś tani model).

Uszczelka opadająca
kosztuje do 200 zł. Druga sprawa: wydłuża czas produkcji zwykle od tygodnia do miesiąca bo skrzydło bywa produkowane na specjalne zamówienie. A teraz o zaletach: uszczelnia, nie tylko od chłodu (z garażu, kotłowni, piwnicy) ale też wycisza. Drzwi dźwiękochłonne poza lepszą budową mają właśnie uszczelkę opadającą pełniącą rolę progu.

Kaizen
15-02-2020, 16:00
3. W mieszkaniu nie będzie progów. Jak wygląda sytuacja z akustyką w drzwiach bezprzylgowych? Wiem, ze nigdy nic nie będzie szczelna na 100 %

Jak nie masz specjalnie skrojonej wentylacji (nawiew i wywiew w każdym pomieszczeniu) lub kratek w murze to drzwi nie mogą być szczelne - potrzebujesz podcięcia albo tulei (albo chociaż z 1cm szczeliny pod drzwiami) niezależnie od tego, czy masz WM czy WG.

Szczelne drzwi robisz tylko pomiędzy strefami o różnej wentylacji (np. do garażu czy kotłowni z WG gdy w domu masz WM).

Pacynka13
15-02-2020, 16:44
Jak nie masz specjalnie skrojonej wentylacji (nawiew i wywiew w każdym pomieszczeniu) lub kratek w murze to drzwi nie mogą być szczelne - potrzebujesz podcięcia albo tulei (albo chociaż z 1cm szczeliny pod drzwiami) niezależnie od tego, czy masz WM czy WG.

Szczelne drzwi robisz tylko pomiędzy strefami o różnej wentylacji (np. do garażu czy kotłowni z WG gdy w domu masz WM).

Z wentylacji to są wywietrzniki w oknach. Tuleje będą w łazience. Ale nie wyobrażam sobie 1 cm szczeliny pod drzwiami.
Przecież to będzie wyglądać jakby drzwi były źle docięte :o
Nie wiem co to jest WG i WM :(

Pacynka13
15-02-2020, 17:00
W końcu jakieś pytania techniczne! :D
Ale zacznę od wyborów:
1 - Koncept - chyba najlepszy model z wymienionych, ale pokrycie decor dosć słabe, tj. do nieintensywnego użytku domowego. Co prawda mam takie u siebie w biurze dłużej niż 10 lat i nie narzekam, ale widziałem "u ludzi" zużyte bardziej. Same skrzydło "niedozajeżdżenia".
2, 3 i 4- technicznie to samo, różni się jedynie wzór.
5 - Niemal jak wyżej, może nawet tak samo.
6 - brak doświadczeń.


Cieszę się, ze mogłam pomóc... to troszkę jeszcze dopytam :)
Technicznie wybierałam drzwi z MDF jako porządnego materiału. Mógł być też HDF, ale to chyba przesada do mieszkania....
Dla 2, 3 i 4 chodzi o to że to ramiaki i poprzeczne panele czy coś innego?
Dlaczego 5 jest "niemal" a nie to samo co wcześniejsze? Wiem głupie pytania:sick:, ale kto pyta nie błądzi :)



Ale decydujące są tu wymiary, bo dla wszystkich producentów są za wysokie (uniwersalne to ok 208). Żadne z wymienionych drzwi nie przykryją 212cm i zostanie nad nimi 1-2cm dziury w zależności od firmy. Chyba że wybierzesz np. DRE bezprzylgowe (krycie ponad 213cm) to wtedy obejdzie się bez przeróbek, ale montażyści i tak mogą oczekiwać zmniejszenia by się lepiej montowało.


Wymiary to obecne otwory. Wysokość mierzona od wylewki. Na to przyjdzie klej i podłoga - myślę ze to będzie około 1,5 cm mniej. Ale nie mam pewności czy tyle nie będzie miała sama podłoga. Jak takie zmniejszenie ma wyglądać? Czy np. wystarczy przykleić płytę gk? Czy robi się to inaczej??



Zawiasy:
- normalnym drzwiom wystarcza dwa. To walka o rynek ze strony nowych producentów sprawił, że pojawiło się ich trzy (np. paradoks - tanie Arco z Polskone ma 3, a lepsze Sempre tylko dwa. A może się mylę w interpretacji i trzeci zawias to kwestia konstrukcji skrzydła - w mdf trzyma słabiej niż w drewnie, więc jest 3 zamiast 2.

W przypadku bezprzylgowych swoim klientom zalecam trzy. Skrzydła są ciężkie a wg mnie te zawiasy słabiej trzymają i mają skłonność do opadania.

Zamek w skrzydłach jest zawsze. Realnie kosztuje ok 20-30zł, chyba że magnetyczny - wtedy trzeba liczyć że to do 50zł więcej (często jest w cenie drzwi bezprzylgowych). Klamki nie ma praktycznie nigdy (czasem w promocji ktoś dorzuca jakiś tani model).


Jak oglądałam to większości miejsc do skrzydła dawali zamek i klamkę. W tegorocznych katalogach też to jest. Stąd to pytanie. Bo mi się nie podobają to co dają... wolę sobie sama wybrać. Właśnie czy jak kupię w markecie klamkę i zamek to rozumiem ze są one uniwersalne i będą pasować.



Uszczelka opadająca
kosztuje do 200 zł. Druga sprawa: wydłuża czas produkcji zwykle od tygodnia do miesiąca bo skrzydło bywa produkowane na specjalne zamówienie. A teraz o zaletach: uszczelnia, nie tylko od chłodu (z garażu, kotłowni, piwnicy) ale też wycisza. Drzwi dźwiękochłonne poza lepszą budową mają właśnie uszczelkę opadającą pełniącą rolę progu.
[/QUOTE]

Wziąłbyś coś takiego do mieszkania? Czy sobie darował? W sumie dziś mam przylgowe, plaster miodu. jeśli nie będzie głośniej z bezprzylgowymi to mi nie potrzebna :)

Czy każdy producent robi podcięcie wentylacyjne tej samej wysokości? Czy jest jakaś przyjęta wysokość podcięcia?
Odnosze wrażenia, ze podcięcia są za wysokie i szpecą drzwi. Dlatego do łazienki myślę nad tulejami.

Kaizen
15-02-2020, 17:19
Z wentylacji to są wywietrzniki w oknach. Tuleje będą w łazience.

I co wleci tymi nawiewami (bo wg prawa mają być nawiewniki, a nie wywietrzniki) jak nic z tego pokoju nie wyleci? I skąd ma wlecieć powietrze do łazienki, jak drzwi do pomieszczeń z nawiewnikami będą szczelne?
Żeby powietrze "przeleciało" przez dom z nawiewnika do wywiewnika nie może być po drodze szczelnych drzwi. Inaczej wentylacja nie będzie działała i pojawi się wilgoć, pleśń, grzyb i wysokie stężenie CO2.


Odnosze wrażenia, ze podcięcia są za wysokie i szpecą drzwi. Dlatego do łazienki myślę nad tulejami.

Mi najbardziej podoba się rozwiązanie, które zobaczyłem u Kornika. Nie wiem, czy ktoś jeszcze to robi:

https://images.obi.pl/product/PL/1152x726/439995_3.jpg

To są takie nacięcia w kształcie odwróconego V - czyli tłumi dźwięki i światło też się nie przedostaje.
Ale z 1-1,5 cm luzu pod drzwiami też nie wygląda źle.

finlandia
15-02-2020, 20:54
Z wentylacji to są wywietrzniki w oknach. Tuleje będą w łazience. Ale nie wyobrażam sobie 1 cm szczeliny pod drzwiami.
Przecież to będzie wyglądać jakby drzwi były źle docięte :o
(
Zerknij na swoje obecne drzwi. Jeśli nie przycinano ich w trakcie montażu to szczelina przyjęta na rynku to ok 1cm +/- 2mm. Kiedyś DRE miało 17mm! i było to szokujące, ale tylko dla bardziej wrażliwych.

A skoro już mowa o podcięciach to odniosę się do innych wypowiedzi:
- przepisy mówią o wymogu 200cm2 (dla łazienek). I to jest punkt odniesienia. Jeden rząd tulejek nie spełniał norm nawet jeśli policzy się z powierzchnią prześwitu pod drzwiami.




Wymiary to obecne otwory. Wysokość mierzona od wylewki. Na to przyjdzie klej i podłoga - myślę ze to będzie około 1,5 cm mniej. Ale nie mam pewności czy tyle nie będzie miała sama podłoga. Jak takie zmniejszenie ma wyglądać? Czy np. wystarczy przykleić płytę gk? Czy robi się to inaczej??
i.
Tak, najprościej płyta k/g + wykończenie tynkiem pasującym strukturą do reszty ściany.




Wziąłbyś coś takiego do mieszkania? Czy sobie darował? W sumie dziś mam przylgowe, plaster miodu. jeśli nie będzie głośniej z bezprzylgowymi to mi nie potrzebna :)
Darowałbym sobie. Chyba że chodzi o jakąś szczególną izolację

persil91
15-02-2020, 21:19
Witam, poszukuję drzwi w kolorzenajbliżej dopasowanym do wybranej podłogi - panele Quick step dąb spokojny naturalny (1855). Ktoś coś?

https://images92.fotosik.pl/318/e370aa5691a4da90med.jpg (https://www.fotosik.pl/zdjecie/e370aa5691a4da90)

Pacynka13
16-02-2020, 20:35
I co wleci tymi nawiewami (bo wg prawa mają być nawiewniki, a nie wywietrzniki) jak nic z tego pokoju nie wyleci? I skąd ma wlecieć powietrze do łazienki, jak drzwi do pomieszczeń z nawiewnikami będą szczelne?
Żeby powietrze "przeleciało" przez dom z nawiewnika do wywiewnika nie może być po drodze szczelnych drzwi. Inaczej wentylacja nie będzie działała i pojawi się wilgoć, pleśń, grzyb i wysokie stężenie CO2.

Mi najbardziej podoba się rozwiązanie, które zobaczyłem u Kornika. Nie wiem, czy ktoś jeszcze to robi:

https://images.obi.pl/product/PL/1152x726/439995_3.jpg

To są takie nacięcia w kształcie odwróconego V - czyli tłumi dźwięki i światło też się nie przedostaje.
Ale z 1-1,5 cm luzu pod drzwiami też nie wygląda źle.

nie wiem co to jest, jeśli o mnie chodzi mi się to nie podoba i bym to wywaliła... no ale jak mam to mam... przynajmniej do czasu aż okna będą dobrze się sprawdzać (deweloper montował) :p poza tym, ja jestem zmarzluch i nie przepadam jak mi gdzieś zawiewa :(
Fajne rozwiązanie, ale przyznam się że się nie spotkałam z tym nigdzie. 1-1,5 wygląda straszne ;)

tego nie wiedziałam o wentylacji...poczytam :)

Pacynka13
16-02-2020, 21:04
Zerknij na swoje obecne drzwi. Jeśli nie przycinano ich w trakcie montażu to szczelina przyjęta na rynku to ok 1cm +/- 2mm. Kiedyś DRE miało 17mm! i było to szokujące, ale tylko dla bardziej wrażliwych.

A skoro już mowa o podcięciach to odniosę się do innych wypowiedzi:
- przepisy mówią o wymogu 200cm2 (dla łazienek). I to jest punkt odniesienia. Jeden rząd tulejek nie spełniał norm nawet jeśli policzy się z powierzchnią prześwitu pod drzwiami.



zerknęłam na obecne drzwi :) w jednych mam 5 mm, w drugich 7 mm. Ale one były przycinane - skrzydło było dopasowywane do metalowych ościeżnic z lat 70 :grin:

Trochę poczytałam o wentylacji:
https://www.wentylacyjny.pl/1769-49-234-wentylacja-grawitacyjna-w-lazience-w-domu-jednorodzinnym--wymagania.html

te 200 cm kw. (0,02 m) to przekrój netto... czego przekrój? jak go policzyć/sprawdzić??

W tym artykule tez jest info, że wentylacja grawitacyjna może być stosowana jeśli kubatura nie przekracza 6,5 m sześciennego... tak sobie przeliczyłam że moja łazienka ma 12,90 m sześciennego :confused:

Krzyssiek91
17-02-2020, 20:20
Finlandia - A czy masz może zdanie nt. zakupu klamki Metal bud u producenta drzwi w komplecie że skrzydłem itd. za kwotę 60 zł czy lepiej wydawać by się mogło kupić tą samą klamkę w LM za 33 zł (w promocji z 40). Niby rzeczy z marketów są gorsze ale czy na pewno?

finlandia
17-02-2020, 21:18
Nie cierpię klamek Metal-bud. Za napis na pudełku "polski producent klamek" podczas gdy w środku od bardzo dawna siedzi chińszczyzna i to w tanim wykonaniu.
Ona jest mniej więcej tyle warta, jakieś 50zł (obawiam się że w markecie cena 30zł dotyczy tylko klamki a za kolejne 20 trzeba dokupić rozetkę (znowu taki "chwyt marketingowy").

Krzyssiek91
18-02-2020, 05:31
Nie, tu akurat jest wszystko rzetelnie i bez oszuwst ponieważ i u producenta i w markecie płaci się osobno za klamkę i za rozetę pod klucz lub wc.
A wracając do samej jakości to faktycznie może być różnica?


Wg Ciebie kto ma dobre i trwałe nowoczesne klamki?

finlandia
18-02-2020, 10:53
Myślę że Metal bud ma tak słabe materiałowo klamki, że nie powinno być różnic. Ew. może to być "drugi gatunek" z mikrouszkodzeniami.
Chociaż raz w życiu zdarzyło mi się, że klientka dostarczyła z marketu klamki słabsze niż moje wyobrażenie o tandetności (a chińczyki montuję dość często).

Mój wybór nr 1 to od lat klamki Hoppe. W Polsce jest mały wybór (na Niemcy nas nie stać) ale na allegro ktoś sprzedaje parę tańszych modeli, np. Dublin.

Poza tym - firma Enger (mają sklep internetowy na stronie) ma dobre klamki z europejskich fabryk (marki Tupai, Stille, WB, Aprile). Jest jeszcze firma Barcz - mają swoje klamki "stylowe" retro, ale i włoskie produkty. Niżej oceniam Nomet, Gamet (nie wiem czy to są ich produkcje) ale sprawiają wrażenie lepszych niż tani import. Poza tym dystrybutorzy klamek azjatyckich (VDS, Domino) mają w ofertach klamki lepszej klasy, ale ich cena dorównuje tym importowanym.

Krzyssiek91
18-02-2020, 12:38
Mam odpowiedź od Pana z firmy MB. Do marketów robi inna fabryka z gorszego materiału i z gorszą powłoką żeby była lepsza cena ale " i tak są dobre i nie ma reklamacji " :P

Pacynka13
29-02-2020, 17:21
Cześć :)

Czy drzwi firm: PORTA i Polskone posiadają odwrotną przylgę?
DRE ma, ale tylko dla wybranych modeli. W przypadku dwóch pozostałych nie doszukałam się informacji.
Będę wdzięczna za pomoc :)

finlandia
01-03-2020, 11:37
Musisz wybrać model i wysłać konkretne zapytanie. Jedne i drugie (a praktycznie już we wszystkich znanych firmach) widziałem odwrotną przylgę, ale nie jestem pewny czy są w oficjalnych katalogach.

Pacynka13
01-03-2020, 15:53
Musisz wybrać model i wysłać konkretne zapytanie. Jedne i drugie (a praktycznie już we wszystkich znanych firmach) widziałem odwrotną przylgę, ale nie jestem pewny czy są w oficjalnych katalogach.

szukałam po katalogach z tego roku i znalazłam tylko takie info u DRA. Przy danym modeli piszą w jakich opcjach jest dostępny.
Modele mam wybrane, przy wysyłaniu zapytań jeden ze sprzedawców oddzwonił i zapytał czy czymś takim nie jestem zainteresowana.
I teraz znowu mam mętlik w głowie. Bo jak sobie przemyślałam wszytko to na 3 sztuki drzwi będę miała tylko 1 zlicowane ze ścianą, w pozostałych zlicowanie będzie od środka pokoju, a od korytarza będą widoczne ościeżnice :(

Nie mniej, obdzwonię jutro wszystkich i będę dopytywać.

finlandia
01-03-2020, 19:18
Nie analizowałem szczegółowo katalogów na ten rok, ale tak jak wspomniałem - Porta robi od dość dawna (widziałem użytkowane w ich centrum szkoleniowym) a Pol-skone pokazało je w tym roku na Budmie. Podobnie pokazało i DRE, wcześniej widziałem w Erkado, Intenso, chyba także Voster.
Nie sądzę by sprzedawcy przez telefon byli w stanie udzielić pełnych odpowiedzi. Za dobrą monetę przyjąłbym już fakt, że będą kojarzyli co to jest ;)

Pacynka13
03-03-2020, 11:43
Nie analizowałem szczegółowo katalogów na ten rok, ale tak jak wspomniałem - Porta robi od dość dawna (widziałem użytkowane w ich centrum szkoleniowym) a Pol-skone pokazało je w tym roku na Budmie. Podobnie pokazało i DRE, wcześniej widziałem w Erkado, Intenso, chyba także Voster.
Nie sądzę by sprzedawcy przez telefon byli w stanie udzielić pełnych odpowiedzi. Za dobrą monetę przyjąłbym już fakt, że będą kojarzyli co to jest ;)

Piszesz, ze PORTA robi od dawna - owszem, ale takie drzwi liczą około 2500 - 3000 od sztuki. Info od sprzedawcy, nie wiem ile w tym prawdy nie będę dyskutować.
Przez telefon ogarniają (nie wszyscy) ale mi wymienili firmy które to robią, powiedzieli że światło drzwi się zmniejsza, a drzwi otwarte są pod kątem 90 stopni.
Podano mi Intenso oraz ASILO.

Znalazłam modele z Intenso (Markiz, Grenoble i Paris, kolor Alaska) to drewno klejone i mdf. Gdzieś tutaj prezentowałaś zdjęcie czegoś podobnego. Czy to jest wytrzymałe jak ramiak MDF? Dziękuję za pomoc.

finlandia
03-03-2020, 15:08
Szczerze mówiąc - nie znam ceny z Porty. Myślę że to kwestia ilości, ale takie wartości to raczej ktoś z rękawa rzucił by Cię zniechęcić do tego co nieznane :D
W głowie mi bździ kwota 500-700 zł w Erkado. I myślę że inni nie wyskoczą z wyższą. Robiłem parę razy odwrotną przylgę w dobrych drzwiach drewnianych i tam kosztowała 50 albo 150zł, ale cena wyjściowa była inna ;) Nie byłem zadowolony z funkcjonalności. Opór powietrza przy zamykaniu, ograniczenie kąta otwarcia, zawężenie światła przejścia to rzeczy do których można się przyzwyczaić. Ale też są dobrym powodem by niezadowolony Inwestor mógł wyrazić "siebie" i coś urwać. A ja z założenia unikam prowokowania takich sytuacji :)
Poza tym ja jestem tradycjonalistą i dla mnie odwrotna przylga w większości przypadków nie ma uzasadnienia.. :)

Robaczywy
05-03-2020, 15:52
Potwierdzam cenę odwrotnej przylgi z Porty. Chyba mają w ofercie tylko po to, żeby nie było, że są do tyłu z konkurencją. Moja historia jest następująca...
Wypatrzyliśmy sobie z Żoną drzwi Porta Royal Premium, mialy kosztować z regulowanymi ościeżnicami i montażem 1100zł / sztukę. Jednak zdaliśmy sobie sprawę, że otwierane do wewnątrz i na zewnątrz będą obok siebie (łazienka i pokój) i potrzebujemy odwrotną przylgę. W salonie powiedzieli, że Porta wycenia takie rzeczy na zapytanie, wysłali więc zapytanie i na drugi dzień była odpowiedż - ościeżnica z odwrotną przylgą, regulowana na mur 27cm - 4000tys!. Było to dwa tygodnie temu.
Wzięliśmy DRE Binito.

1x szerokosc 80cm, odwrotna przylga na mur 27cm
1x odwrotna przylga 70cm, odwrotna przylga na mur 14cm
1x bezprzylgowe 80cm na mur 27cm
wszystkie z podcieciem wentylacyjnym, pełnym wypełnieniem, a te bez odwrotnej przylgi z trzecim zawiasem, wyszły 6500 z montażem.

finlandia
05-03-2020, 18:56
No to niemile mnie zaskoczyłeś ceną z Porty. Szok! Dalej będę ich bronił - w miejscu gdzie widziałem to rozwiązanie zastosowane było ich wiele, więc zakładam hurt i kwestię jakiegoś konkretnego modelu (prostego w produkcji). Porta ma bardzo rozwinięty dział kontraktów i mogą sobie pozwolić na danie zaporowej ceny dla pojedynczych przypadków.
Na osłodę dwie fotki dla niezorientowanych o czym mowa z tą odwrotną przylgą:
Polskone i DRE

441745

441459



441458
Oba zdjęcie z tegorocznej Budmy.

kingvince
12-03-2020, 07:16
Witam,

Widzę, że można tutaj liczyć na fachową poradę więc mam pytanie odnoście poniższego producenta.
Finladnia czy posiadasz jakieś doświadczenie z poniższą firmą oraz jakie ościeżnice polecasz do drzwi ukrytych: metalową czy mdf albo innego rodzaju.

https://www.eclisse.pl/pl/produkty/kolekcje/drzwi-ukryte/

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.