PDA

Zobacz pełną wersję : DRZWI WEWNĘTRZNE - pomoc w wyborze, producenci, materiały



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 [20] 21

wally666
12-03-2020, 10:10
No to niemile mnie zaskoczyłeś ceną z Porty. Szok! Dalej będę ich bronił - w miejscu gdzie widziałem to rozwiązanie zastosowane było ich wiele, więc zakładam hurt i kwestię jakiegoś konkretnego modelu (prostego w produkcji). Porta ma bardzo rozwinięty dział kontraktów i mogą sobie pozwolić na danie zaporowej ceny dla pojedynczych przypadków.
Na osłodę dwie fotki dla niezorientowanych o czym mowa z tą odwrotną przylgą:
Polskone:
441459
DRE:
441458
Oba zdjęcie z tegorocznej Budmy.

Jak mozna dostac sie do tych zalacznikow? Potrzebuje dobre drzwi z odwrotna przylga na mur ok 14-15cm (4 szt.) plus jedne z normalna przylga (lazienkowe) na mur ok 21cm. Zdecydowana wiekszosc ofert to mniejsi producenci i ceny w okolicach 2,5-2,8kPLN za sztuke tych z odwrotna przylga. Cene przelknę ale jesli w tej samej polce cenowej sa lepsze i gorsze rozwiazania, to chetnie uslysze i zobacze na czym polegaja roznice aby ocenic, co jest faktycznie lepsze/gorsze

finlandia
12-03-2020, 22:03
Eclisse znam i cenię za zaawansowane rozwiązania dla systemów przesuwnych. To lider europejski.
Ich systemu drzwi ukrytych nie montowałem. Ze względu na cenę (najtańsze) najwięcej robię tego na ościeżnicach aluminiowych. MDF stosowany przez Asilo wypada chyba drożej...


A co do fotek: jest jakiś błąd - bo wcześniej się wyświetlały. Spróbuję jeszcze raz jak dotrę do pracy.

Analizowałem ostatbii cenę w Polskone i Erkado. Nie są wygórowane, ale dotyczą wyłącznie skrzydła płaskiego, bez tłoczeń. Pewnie jakbyśmy chcieli coś z katalogu to cena poszybuje w górę.

Kaizen
12-03-2020, 22:14
A co do fotek: jest jakiś błąd - bo wcześniej się wyświetlały. Spróbuję jeszcze raz jak dotrę do pracy.

Fotki dodane w ciągu trzech tygodni przed ostatnimi zabawami adminów, które miały miejsce około 5 marca wcięło.
Problemy zgłoszone przez Redakcję adminom 5 dni temu - i cisza od tego czasu.

Bernard123
15-03-2020, 14:49
No to niemile mnie zaskoczyłeś ceną z Porty. Szok! Dalej będę ich bronił - w miejscu gdzie widziałem to rozwiązanie zastosowane było ich wiele, więc zakładam hurt i kwestię jakiegoś konkretnego modelu (prostego w produkcji). Porta ma bardzo rozwinięty dział kontraktów i mogą sobie pozwolić na danie zaporowej ceny dla pojedynczych przypadków.
Na osłodę dwie fotki dla niezorientowanych o czym mowa z tą odwrotną przylgą:
Polskone i DRE

441745

441459



441458
Oba zdjęcie z tegorocznej Budmy.

Może i potrafią czasami rzucić cenę zaporową, ale jakościowo są to naprawdę drzwi trwałe przez wiele lat

kingvince
18-03-2020, 05:00
Eclisse znam i cenię za zaawansowane rozwiązania dla systemów przesuwnych. To lider europejski.
Ich systemu drzwi ukrytych nie montowałem. Ze względu na cenę (najtańsze) najwięcej robię tego na ościeżnicach aluminiowych. MDF stosowany przez Asilo wypada chyba drożej...


A co do fotek: jest jakiś błąd - bo wcześniej się wyświetlały. Spróbuję jeszcze raz jak dotrę do pracy.

Analizowałem ostatbii cenę w Polskone i Erkado. Nie są wygórowane, ale dotyczą wyłącznie skrzydła płaskiego, bez tłoczeń. Pewnie jakbyśmy chcieli coś z katalogu to cena poszybuje w górę.

Finlandia ja poszukuje drzwi ukrytych zupełnie gładkich. Czy znasz może producenta, który wykonuje taki rodzaj drzwi w wybranym przez zamawiającego kolorze RAL??? Ponieważ drzwi mają mieć kolor grafitowy.
Wielkie dzięki za pomoc.

finlandia
18-03-2020, 06:18
No to chyba wszyscy to mogą zrobić. . przynajmniej tak mi się wydaje, bo na wystawach drzwi ukryte pokazują w każdym wykończeniu. Kwestia zapytania do lokalnego wykonawcy.
Np.: DRE:
441931
Po lewej - wyższe malowane w kolorze ściany, po prawej "zwykłe" ale w wykończeniu połysk. Tych opcji w katalogu nie będzie, ale na zapytanie na pewno.
Voster:
441934

A tu ciekawostka: Profidoors (rosyjska firma ale nie wiem czy udało im się zbudować dystrybucję w Polsce) - drzwi ukryte i rewersyjne zarazem:
441932 441933

No i jeszcze jedno: drzwi ukryte po montażu przez firmę drzwiową wyglądają tak:
441935
i myślę że ich wykończenie pochłonie większą kwotę niż sam montaż :)

wally666
18-03-2020, 09:06
I jak tam - udalo Ci sie moze dokopac do tych fotek kolego finlandia?


A co do fotek: jest jakiś błąd - bo wcześniej się wyświetlały. Spróbuję jeszcze raz jak dotrę do pracy.

kingvince
19-03-2020, 04:39
No to chyba wszyscy to mogą zrobić. . przynajmniej tak mi się wydaje, bo na wystawach drzwi ukryte pokazują w każdym wykończeniu. Kwestia zapytania do lokalnego wykonawcy.
Np.: DRE:
441931
Po lewej - wyższe malowane w kolorze ściany, po prawej "zwykłe" ale w wykończeniu połysk. Tych opcji w katalogu nie będzie, ale na zapytanie na pewno.
Voster:
441934

A tu ciekawostka: Profidoors (rosyjska firma ale nie wiem czy udało im się zbudować dystrybucję w Polsce) - drzwi ukryte i rewersyjne zarazem:
441932 441933

No i jeszcze jedno: drzwi ukryte po montażu przez firmę drzwiową wyglądają tak:
441935
i myślę że ich wykończenie pochłonie większą kwotę niż sam montaż :)

Dzięki Finlandia. Czy masz może jakiegoś faworyta w tego rodzaju drzwi, którego mógłbyś polecić.
Ponadto, kiedy powinien nastąpić montaż drzwi ukrytych. Ponieważ, na ostatnim zdjęciu widzę stan deweloperski.
Wielkie dzięki za pomoc.

finlandia
19-03-2020, 06:09
Moim faworytem jest Asilo, bo oni mają wiele wariantów ościeżnic (pod mur, k/g, płytki) zawiera komplet, włącznie z dużymi narożnikami i siatką do wtapiania. Ale te masowe są tańsze (opierają się na aluminiowej ościeżnicy od jednego czy dwóch dostawców - tak jak systemy przesuwne) i jak widzę ich wykończenie to tylko gips /farba /tapeta a to może z czasem pękać na łączeniach.
Montuje się właśnie na etapie deweloperskim ( trzeba to gipsować) a to na ogół jest jakiś problem - bo firma musi przyjechać z tymi drzwiami wcześniej niż pozostałymi (ew. trzeba wstrzymać roboty wokół otworu)


I jak tam - udalo Ci sie moze dokopac do tych fotek kolego finlandia?
Udało, ale trzeba mi przypomnieć. Nie wiem co się stało, ale forum mi odrzuca te zdjęcia :( - może dlatego że one już "są" w bazie.. .?

libra100
21-03-2020, 10:34
Dzień Dobry

Jestem na etapie wyboru drzwi wewnętrznych, chciałam lakierowane białe, gładkie, bezprzylgowe. Mam wycenionych dwóch producentów : Portę Vector T ora DRE Uni.
Porta jest droższa od DRE o 278zł - czy jest to kwota, która już wskazuje na jakieś istotne różnice w użytkowaniu obu drzwi? Przyznam, że DRE mocno kusi ceną. Jeśli ktoś coś wie na temat bezprzylgowych drzwi DRE będę wdzięczna za pomoc - może warto ich unikać z jakiegoś powodu, a może przeciwnie, ma się dobrą jakość za przyzwoitą cenę. Z góry dziękuję.

finlandia
21-03-2020, 11:26
"Zaległe" fotki drzwi otwieranych przez ościeżnicę:
Polskone:
442039
i DRE:
442040

Libra, a jak już jesteśmy przy DRE, to w przypadku modelu UNI (malowanyUV) kontra Vector z Porty (też zakładam że porównujesz lakier UV) to chyba wybrałbym DRE... Nie wiem jakie konkretnie masz wycenione konfiguracje więc uwagi ogólne:
- mimo, iż bardziej cenię Portę, to jednak do drzwi malowanych DRE nie mam zastrzeżeń, a ten model dodatkowo ma (wg katalogu) - kawałek drewnianej ramy wewnątrz, racjonalną dopłatę do wypełnienia płytą otworową (90zł - polecam do drzwi częściej używanych) oraz trzeci zawias 90zł. Za to bezprzylgowe mają już w standardzie zamek magnetyczny (w Porcie trzeba dopłacić 45zł).

No i na czasie: widzę że w tym modelu DRE da skrzydło z odwróconą przylgą za 200zł (zeby nie było tak słodko + dodatkowe ok 300zł do ościeżnicy;).

libra100
22-03-2020, 19:30
Libra, a jak już jesteśmy przy DRE, to w przypadku modelu UNI (malowanyUV) kontra Vector z Porty (też zakładam że porównujesz lakier UV) to chyba wybrałbym DRE... Nie wiem jakie konkretnie masz wycenione konfiguracje więc uwagi ogólne:
- mimo, iż bardziej cenię Portę, to jednak do drzwi malowanych DRE nie mam zastrzeżeń, a ten model dodatkowo ma (wg katalogu) - kawałek drewnianej ramy wewnątrz, racjonalną dopłatę do wypełnienia płytą otworową (90zł - polecam do drzwi częściej używanych) oraz trzeci zawias 90zł. Za to bezprzylgowe mają już w standardzie zamek magnetyczny (w Porcie trzeba dopłacić 45zł).

No i na czasie: widzę że w tym modelu DRE da skrzydło z odwróconą przylgą za 200zł (zeby nie było tak słodko + dodatkowe ok 300zł do ościeżnicy;).

Finlandia, bardzo dziękuję. Cieszę się, że polecasz DRE, w stosunku do Porty, przy 9 drzwiach, cenowo wychodzi już spora różnica...

wojgoc
28-03-2020, 22:32
Finlandia - co sądzisz o drzwiach firmy Stolmat?

finlandia
29-03-2020, 08:14
Nie znam i pierwszy raz słyszę a nie mam teraz możliwości by ich chociaż przegooglować..

wojgoc
29-03-2020, 11:06
stolmat.com.pl - byś nie musiał długo szukac:yes:
a Witowa?

finlandia
30-03-2020, 12:15
No niestety - nie znam, nie spotkałem się z tymi firmami. Jest w kraju mnóstwo takich, działających niemal wyłącznie bezpośrednio, które zwykle bazują na poleceniu.
Strona Stolamtu jest ładna (by nie powiedzieć że zbyt ładna), ale nikt nikomu nie broni działać pro w każdym zakresie. Trochę mnie dziwi brak opinii w mapach google (sprawdziłem - nie da się ich wyłączyć), więc może to dobry znak..
Powodzenia.

wojgoc
30-03-2020, 14:21
Trafiłem na nich przypadkowo szukając drzwi do mieszkania - Pan z salonu z drzwiami rożnych producentów odradzał zakup Porta czy Polskone proponując np Korona czy Intenso. Wychodził z założenia, ze produkcja masowa ma swoje wady, głównie w lakierze. Nie posłuchałem Pana i zamówiłem gdzie indziej Porta - 2 szt. za prawie 4tys ( lustro, bezprzylgowe, odwrócone, itp, itd)
TOTALNA PORAŻKA - ponoć jestem jednym z nielicznych klientów, któremu Porta uwzględniła złożona reklamacje i to 2x! 3 podejście juz było takie jak powinno być za 1 razem - nie było sie do czego przyczepić. Ale 8 miesięcy palowania było...
Pomny tego doświadczenia posypałem głowę popiołem i wróciłem do Pana z przeprosinami i z zamówieniem na drzwi do domu tylko juz 18szt w tym 2 szt ukrytych. Po kilku wizytach i ilus tam godzin rozmów o typach i rodzajach drzwi w zależności od producenta stanęło na Stolmat..
Cześć drzwi juz zamontowane, kolejne w fazie produkcji - czekało sie 16 tyg ale warto było.
Jakość produktu z manufaktury drzwiowej w stosunku do molocha Porta to jak porównywać Premier League(ST) z Ekstraklasa (P).
Daje Ci do rozważenia ewentualna współpracę z Nimi - do mnie tez mieli 400km.
Na telefonie nie mogę dodać zdjeć to przy okazji wrzucę.

wojgoc
30-03-2020, 16:13
Jak dołączyć zdjęcie???
nie było mnie jakiś czas na forum i nie umiem sie odnaleźć :(:(:eek:

finlandia
30-03-2020, 18:29
Rozumiem. Pytałeś nie o opinię a chodziło o "pochwalenie się" ;)
Patrz - a parę postów wyżej była mowa że Porta chce za odwrócone po 2 tys dopłaty, a Ty za sztukę tyle zapłaciłeś.

Sprzedawca proponował Intenso? Przecież oni nie robią malowanych, więc chyba coś gość ściemniał przy tych porównaniach.
Wybacz sarkazm, czekam na fotki by uznać że jest to zasłużona reklama.

https://forum.muratordom.pl/showthread.php?51245-Jak-doda%C4%87-zdj%C4%99cia-%C5%BCeby-by%C5%82y-widoczne-na-forum

wojgoc
30-03-2020, 18:35
Fin,
za dlugo sie znamy abyś mnie podejrzewał o chwalenie sie...

finlandia
30-03-2020, 18:55
Ale tak to właśnie odebrałem.. A poza tym chwalenie się (jeśli zasadne) nie jest niczym złym.
Stolmat patrząc po stronie wygląda ok. Tyle że w dziale "realizacje" są niby zdjęcia będące jedynie konceptem projektantów, a tego nie lubię. Dlatego jak sprawdzam stronę to patrzę nie tylko na www, ale i opinie na różnych portalach, włącznie z gowork. U nich nic "ciekawego" nie znalazłem.

A co do cen - jak dziś patrzę na wartości z faktur sięgające 2 tys/ szt za drzwi z płyty ( w tym tak promowane Erkado) to mnie szlag trafia ze złości i sam wolałbym dołożyć jeszcze trochę i kupić prawdziwe drewniane..

wojgoc
30-03-2020, 19:04
Jak tak czytam swoje wpisy to faktycznie tak to można odebrać.
Nie są to drzwi tanie ale za jakość trzeba zapłacić

kingvince
04-05-2020, 10:00
Dzięki Finlandia. Czy masz może jakiegoś faworyta w tego rodzaju drzwi, którego mógłbyś polecić.
Ponadto, kiedy powinien nastąpić montaż drzwi ukrytych. Ponieważ, na ostatnim zdjęciu widzę stan deweloperski.
Wielkie dzięki za pomoc.

Finladnia dziękuję za poprzednie wpisy. W takim razie zdecydowałem się z oferty ASILO na drzwi ukryte LINATE ZERO oraz na piętro drzwi pełne z kolekcji LNATE 1. Poniżej załączam linki oraz opis drzwi.
Chciałbym aby drzwi nie były delikatne jak piórko(kartonowe), tylko miały swój ciężar oraz izolowały w przyzwoitym stopniu hałas zewnętrzny.
Czy poniższe drzwi spełniają moje wymagania??? Co sądzisz o wykonaniu??? Czy rama z MDF oraz wypełnienie w formie płyty porowatej jest dobrą konstrukcją???
Dziękuję za pomoc.

https://asilo.pl/produkty/drzwi-ukryte/#linate-zero

https://asilo.pl/produkty/linate/#linate-1

Wewnątrz skrzydła zastosowano opatentowany system SOLID w formie blach przeciwprężnych, zapewniających sztywność i trwałość. Drzwi w ramie z MDF wypełnione są płytą porowatą zapewniająca wysokie walory akustyczne. Konstrukcja skrzydła zamknięta jest w płaszczu z płyty MDF.

finlandia
04-05-2020, 10:58
Mam uznanie do tej marki drzwi. Swego czasu polecał je tu Robespierre i tak jakoś poznałem je bliżej.
O ile wagę skrzydła dużo firm robi podobną (nie wiem co tam pchają) to jednak tylko Asilo na tle popularnych firm ma też adekwatnie mocniejszą / grubszą/ ościeżnicę, przez co też wymaga ciut większych otworów. Razem to jakoś się komponuje..

Podobnie ich drzwi ukryte - są bardziej zaawansowane od tych z najbardziej znanych marek opierających się na cienkiej (acz mocnej) ościeżnicy aluminiowej. Systemy w Asilo są różne w zależności od budowy ścian ale w ramach ościeżnicy mają kątowniki i siatkę przez co łączenie nie powinno pękać. Jest to znacznie bardziej pracochłonne (i utrudniające sprawę w razie konieczności demontażu), ale wyręcza wykończeniowców, którzy powinni to zrobić (acz z tego co widzę to nie robią, bo to czasochłonne - czytaj koszty).

A wracając do ich budowy skrzydeł - przyznam się, że nie widziałem przekroju, dlatego muszę wierzyć w to co piszą i to co czuję w rękach. Jak wspomniałem - waga dzisiejszych skrzydeł jest mocno przesadzona (jakiś głupi trend kto cięższy ten lepszy). Obawiam się o trwałość zawiasów w perspektywie lat.
Kiedyś to drzwi drewniane były ciężkie, mocne i solidne. Dziś perspektywa odniesienia się zmieniła i są tylko dobre wagowo, mocne i solidne :)

Ps. Mankament Asilo: przy łączeniu opasek na 90stopni ich górna krawędź jest 'goły" mdf co może rzucać się w oczy jak patrzy z góry, np. schodząc z piętra. Może to poprawili, ja w każdym bądź razie malowałem to we własnym zakresie (co wcale nie jest łatwe bo mdf chłonie farbę jak gąbka). 443706

kingvince
04-05-2020, 13:58
Mam uznanie do tej marki drzwi. Swego czasu polecał je tu Robespierre i tak jakoś poznałem je bliżej.
O ile wagę skrzydła dużo firm robi podobną (nie wiem co tam pchają) to jednak tylko Asilo na tle popularnych firm ma też adekwatnie mocniejszą / grubszą/ ościeżnicę, przez co też wymaga ciut większych otworów. Razem to jakoś się komponuje..

Podobnie ich drzwi ukryte - są bardziej zaawansowane od tych z najbardziej znanych marek opierających się na cienkiej (acz mocnej) ościeżnicy aluminiowej. Systemy w Asilo są różne w zależności od budowy ścian ale w ramach ościeżnicy mają kątowniki i siatkę przez co łączenie nie powinno pękać. Jest to znacznie bardziej pracochłonne (i utrudniające sprawę w razie konieczności demontażu), ale wyręcza wykończeniowców, którzy powinni to zrobić (acz z tego co widzę to nie robią, bo to czasochłonne - czytaj koszty).

A wracając do ich budowy skrzydeł - przyznam się, że nie widziałem przekroju, dlatego muszę wierzyć w to co piszą i to co czuję w rękach. Jak wspomniałem - waga dzisiejszych skrzydeł jest mocno przesadzona (jakiś głupi trend kto cięższy ten lepszy). Obawiam się o trwałość zawiasów w perspektywie lat.
Kiedyś to drzwi drewniane były ciężkie, mocne i solidne. Dziś perspektywa odniesienia się zmieniła i są tylko dobre wagowo, mocne i solidne :)

Ps. Mankament Asilo: przy łączeniu opasek na 90stopni ich górna krawędź jest 'goły" mdf co może rzucać się w oczy jak patrzy z góry, np. schodząc z piętra. Może to poprawili, ja w każdym bądź razie malowałem to we własnym zakresie (co wcale nie jest łatwe bo mdf chłonie farbę jak gąbka). 443706

Wielkie dzięki za pomoc.

finlandia
04-05-2020, 14:08
Wielkie dzięki za pomoc.

Nie ma sprawy. Ps. Do tego służy odpowiedni przycisk pod postem ;) Sam go często używam :D

margaryt
11-05-2020, 09:35
Dzień dobry,
mam pytanie do fachowców, czy uda nam się zamontować drzwi ukryte w pomieszczeniu spiżarni, w przypadku gdy nie zrobiliśmy węgarka, a ściana ma grubość 8 cm?443936
na tym etapie, jeszcze mogę przesunąć minimalnie drzwi i ewentualnie coś dokleić...

finlandia
11-05-2020, 11:00
Brak węgarka nie przeszkadza w montażu najpopularniejszych drzwi ukrytych:
443937
Z tym, że musisz mieć odpowiedni otwór. W zależności od firmy to 90 do 93cm.

margaryt
11-05-2020, 11:36
Brak węgarka nie przeszkadza w montażu najpopularniejszych drzwi ukrytych:
443937
Z tym, że musisz mieć odpowiedni otwór. W zależności od firmy to 90 do 93cm.
Tu nie ma problemu, mam 92 cm, przestraszyłam się po obejrzeniu tego filmu https://asilo.pl/blog/montaz-oscieznicy-ukrytej-mur.html

finlandia
11-05-2020, 13:02
No tak, Asilo :D czyli pionier i (chyba) twórca systemów drzwi ukrytych. Ich konstrukcja jest inna, bardziej zaawansowana (te kątowniki z siatką to coś czego nigdzie indziej nie ma - w domyśle powinni dołożyć je wykończeniowcy (ale jeszcze nie spotkałem).
W takim przypadku pozostaje odciąć część kątownika która się nie mieści, np.:
443941
443942
443943
Ps. Asilo daje możliwość zamówienia drzwi na całą grubość ściany, ale tu wyszliśmy z założenia że po co dopłacać skoro i tak trzeba obrabiać karton-gipsem.

margaryt
11-05-2020, 13:18
No tak, Asilo :D czyli pionier i (chyba) twórca systemów drzwi ukrytych. Ich konstrukcja jest inna, bardziej zaawansowana (te kątowniki z siatką to coś czego nigdzie indziej nie ma - w domyśle powinni dołożyć je wykończeniowcy (ale jeszcze nie spotkałem).
W takim przypadku pozostaje odciąć część kątownika która się nie mieści....
Dziękuję za pomoc ;)

JaAlexa
13-05-2020, 13:21
Witam :) czy mógłby mi ktoś doradzić z jakiej firmy kupić drzwi laminowane które będą miały wzmocniony laminat? Malowane odpadają bo brzydko żółkną

finlandia
13-05-2020, 14:01
Witam :) czy mógłby mi ktoś doradzić z jakiej firmy kupić drzwi laminowane które będą miały wzmocniony laminat? Malowane odpadają bo brzydko żółkną

To ciekawe.. może jakiś przykład? Bo malowanie bywa różne. Np. Porta Minimax to lakier standardowy. Porta Vector - lakier premium. Porta Grande - farba UV. Każdy z nich odpowiednio drożej kosztuje a ich jakość przekłada się na parametry, m.in. trwałość.

Za to okleiny mocne, plastikowe, w nazwie mają zwykle CPL są z założenia "zżółknięte" :) Minus ich też jest taki, że nie mogą być zawijane na prostych krawędziach, przez co widać "brzydki" rant. Także zanim wybierzesz takie drzwi - poszukaj ich na ekspozycji.

klimek1974
22-06-2020, 08:17
Jestem na etapie kupna drzwi do domu
Ostatnio byłem w leroy Merlin i były drzwi Artens i Porta które są ok
Czy warto tam kupowac?
Pzdr

finlandia
22-06-2020, 11:03
Ostatnio miałem okazję montować na zlecenie jakieś marketówki. Były warte swojej ceny (w sensie że było widać taniość) ale nie tandetę.
Z tym, że klient kupił tylko skrzydła i ościeżnice na ścianę 15cm, droższe były chyba zbyt drogie, bo wybrał stałe, wpychając się tym samym w niespójność wyglądu, podkuwanie ścian i konieczność ich wykańczania po montażu (opasek też nie kupił). Dużo dobrej roboty zrobili wykończeniowcy przygotowując wcześniej otwory (poza wspomnianymi niedoskonałościami).

Ogólnie - sprawdziłbym realną cenę kompletu się nie okazało, że promocyjne skrzydło ma słoną dopłatę za ościeżnicę na grubość ściany. Parę dni temu też miałem "spór" na jakiejś grupie wykończeniowej odnośnie cen za montaż. Panowie od remontów mają bardzo wysokie stawki i argumentują, że nie będą przecież tańsi niż market, podczas gdy w mojej branży funkcjonują kwoty mniejsze niż wspomniany market (220zł).

klimek1974
23-06-2020, 05:31
Ostatnio miałem okazję montować na zlecenie jakieś marketówki. Były warte swojej ceny (w sensie że było widać taniość) ale nie tandetę.
Z tym, że klient kupił tylko skrzydła i ościeżnice na ścianę 15cm, droższe były chyba zbyt drogie, bo wybrał stałe, wpychając się tym samym w niespójność wyglądu, podkuwanie ścian i konieczność ich wykańczania po montażu (opasek też nie kupił). Dużo dobrej roboty zrobili wykończeniowcy przygotowując wcześniej otwory (poza wspomnianymi niedoskonałościami).

Ogólnie - sprawdziłbym realną cenę kompletu się nie okazało, że promocyjne skrzydło ma słoną dopłatę za ościeżnicę na grubość ściany. Parę dni temu też miałem "spór" na jakiejś grupie wykończeniowej odnośnie cen za montaż. Panowie od remontów mają bardzo wysokie stawki i argumentują, że nie będą przecież tańsi niż market, podczas gdy w mojej branży funkcjonują kwoty mniejsze niż wspomniany market (220zł).

Dzięki Finlandia za odp.
Mam 9 drzwi do zamontowania w nowo budowanym domu
Czy możesz doradzić gdzie najlepiej zakupić drzwi żeby latami służyły.
Mieszkam koło Rzeszowa
7 drzwi - 90/211/15cm. Szer/wys/gr. Scian
Wiatrolap 108/213//15cm
Garderoba 70/213/15cm

Z gory dziekuje
Pzdr.
Piotrek

finlandia
23-06-2020, 06:32
Nie da się tak.. drzwi na lata.. marzenie! Pójdziesz do pierwszego lepszego marketu i też Ci powiedzą że posłużą!.
WYbierz jakiś znany salon w okolicy który oferuje drzwi z montażem. Taki, który będzie miał pomiarowca znającego się na rzeczy, który powie Ci, że te wysokości 213cm są za wysokie i trzeba je zmniejszyć albo zaproponuje inne rozwiązanie (wyższe drzwi).

Dobry salon da też rabat. Uważam że ok 10% od popularnych katalogów jest dobrym interesem, bo więcej to juz walka cenowa a raczej wątpliwość o przetrwanie firmy na rynku. Sprzedawanie bez rabatu to przesada w drugą stronę (a często widzę takie oferty od firm mających w nazwie extra przymiotniki;)

klimek1974
26-06-2020, 22:59
Dzięki jeszcze raz finlandia
Dzisiaj dostałem katalog DRE i jest rysunek- najwyższy pkt ościeżnicy to 2134mm także przykryje otwór na drzwi tylko jeszcze jaki model wybrac
Dzisiaj pochodziłem po salonach w Rzeszowie i jest tego dużo że można oglupiec
Czas oczekiwania 4-6 tyg to trochę dlugo

finlandia
27-06-2020, 10:57
2134mm dotyczy drzwi bezprzylgowych, a to moim zdaniem kłóci się z założeniem "na lata". Mam duże wątpliwości, ile wytrzyma tak ciężkie skrzydła jakie się dziś robi (bardzo głupi trend) w połączeniu z tanimi zawiasami (kto by chciał dopłacać dwa razy więcej niż 200-300zł za bezprzylgowość).
Aż sprawdziłem - pierwsze takie DRE na 213,4, model Scala robiłem 6 lat temu. Inwestor nigdy nie zadzwonił (a w przypadku awarii okna się zdarzyło, więc zna mój telefon;).
Druga sprawa - to że przykryje, nie oznacza, że każda firma się podejmie. Spotkałem ostatnio podobną sytuację na pomiarze - mój konkurent z Wa-wy i tak zażądał zmniejszenia otworu do wielkości katalogowej (ok 5cm w dół). W sumie ma rację - bo taka dziura jest jakimś (małym) utrudnieniem montażowym.

Z modelem nie pomogę. Najpopularniejsze to płaskie, proste.
Termin - miesiąc to norma wszędzie. Deklarowane czasem szybkie terminy 14dniowe w praktyce oznaczają 3-4 tygodnie.
Zawsze możesz pytać o ofertę magazynową - dużo firm ma określone 2-3 modele i kolory na stanie.

klimek1974
29-06-2020, 07:33
Dzięki za powyższy post
Jeszcze porta ma ościeżnice level
Czy to też jest tylko na bez przylgowe?
Polaczenie nad drzwiami widoczne to zły pomysl-wcześniej czy później pęknie i będzie widoczne

finlandia
29-06-2020, 10:07
Level - faktycznie jest tylko do bezprzylgowych - wtedy to spójnie wygląda. Wydaje mi się, że kiedyś było można i do zwykłych, ale teraz nie widzę.

W tym temacie nie patrz na mnie - jestem konserwatywny i lubię rozwiązania proste i skuteczne.

Niedawno robiłem drzwi Polskone do otworów na 217cm. 10% dopłaty za 10cm wyższe. 5% za 5cm. Może coś w tym kierunku? Wszystko zależy od modelu. No i dla P-S trzeba mieć tolerancję co do jakości, bo nie są wzorem :(

klimek1974
30-06-2020, 09:03
Finlandia
A jak Ty byś był na etapie kupna 9 drzwi h=2.13cm do swojoge domu to co byś zamontowal.?
Z gory dziekuje
Klimek

finlandia
30-06-2020, 09:37
Trudne pytanie. Zacznijmy od tego, że dla mnie nie wchodzą w grę białe.
Bo chciałbym drewniane. Prywatnie mam Aldrew (firmy już nie produkuje , bo pod "życia" robili zbyt dużo niedoskonałości, ale firma była tańsza niż obecne drzwi z płyt). Ideałem jest dla mnie Ronkowski - dopracowane w każdym, nawet najmniejszym szczególe, tyle że ceny są wyższe niż płyty. Ale jak mam zapłacić ponad 2 tys. za kompletne drzwi fornirowane z popularnych katalogów, to wolę dołożyć jeszcze trochę i mieć 100% drewna.

Ostatnio też miałem styczność z drzwiami drewnianymi Barański - w szczegółach lepsze niż wspomniany Aldrew, ale dalej niedoskonałe, a obsługa ze strony fabryki pozostawia sporo do życzenia (włącznie z "dowcipnym technologiem" który raczył mi kiedyś opowiedzieć na moje uwagi do produktu).

Zaleta wymienionych drzwi: zrobią je na potrzebny wymiar.

A jakbym miał mieszkanie na wynajem do wykończenia niskim kosztem to brałbym w te otwory DRE bezprzygowe (jakaś płyta, z wypełnieniem papierowym, ew. z płytą wiórową otworowaną - o ile mają).

klimek1974
02-07-2020, 07:26
Finlandia dzięki za odpowiec
Ronkowski nie ma w Rzeszowie a baranski firma montazowa nie ma najlepszej opinii.
Mi drewniane nie odpowiadają-dom parterowy i pasowały by białe lub lekko szare
A z sieciowek które byś bral dla siebie?
Wiem że przylgowe
Z gory dzieki

wally666
02-07-2020, 13:22
Drodzy forumowicze,
dlugi korytarz 5 drzwi po obu jego stronach (w tym jedne lazienkowe) wymusily decyzje ze ide w drzwi z rewersem (odwrotna przylga) i najchetniej wyzsze niz standardowe (otwory ok 93 x 214cm od docelowej podlogi). Ktore firmy od razu skreslic, a ktore warto odwiedzic? Wielcy producenci rzadko chwala się takim rozwiazaniem, a malych przedsiebiorcow np. z Bartyckiej w Warszawie troche sie obawiam.

Pomozecie?

klimek1974
02-07-2020, 18:06
Wally666
Ja obecnie też szukam drzwi
Ja troche poczytałem to forum i tu odradzają odwrotna przylge-zle się otwierają
W ogóle odradzają bezprzylgowe bo są mniej trwalsze z tego co pamiętam
214cm to jest trochę problem bo większość sieciowek ościeżnice są poniżej tej wartosci ale coś tam znajdziesz np porta level
Wszystko zależy np czy jesteś pewny że będziesz mieszkał latami i warto wydać więcej kasy na drzwi
Powodzenia

finlandia
02-07-2020, 21:54
Klimek, to fakt że Barański "chodzi" po mniej prestiżowych - żeby nie powiedzieć - tanich firmach... Za mało mam styczności z tą firmą. Pierwszy i trzeci kontakt obiecujący (drugi żałosny w szczegółach, ale efekt końcowy zgodny z oczekiwaniami Inwestorki) by móc stawiać jednoznaczne wnioski.

Z drzwi popularnych dla mnie nr 1 jest praktycznie od zawsze Porta. Za kompleksowość. Zaspokaja 90% potrzeb rynkowych. Wczoraj zdarzyła mi się wada odkryta pod folią. Rozmowa z przedstawicielem - z wymianą skrzydła nie powinno być problemu. A takie rzeczy nie zdarzają się często, w większości przypadków reklamacja jest drogą przez mękę.

Wally, Klimek napisał swoje spostrzeżenia lektury ostatnich paru stron (super że chciało mu się czytać). Przy odwrotnej przyldze zawsze polecam sprawdzić jak działa na żywo, bo ja mam doświadczenia różne... Na szczęście niemal wszystkie firmy wprowadziły to rozwiązanie do swoich katalogów, także wybór nie jest już taki okrojony :D

mwsv
02-07-2020, 22:32
Witam, próbuję zaplanować i spiąć budżet wykończenia mieszkania, w kontekście drzwi po długiej analizie przede wszystkim tego wątku postanowiłem wybrać drzwi DRE (białe, najprostsze konstrukcyjnie, bez żadnych wstawek itd.). Waham się konkretnie czy warto dopłacić około 300 zł na skrzydle (jako że ościeżnica też wtedy malowana) do drzwi UNI, w porównaniu do modelu Standard 10 (biały mat)? Na jednej sztuce żaden koszt, ale na kilku sztuka robi się już konkretna kwota. Jaki jest praktyczny zysk z zakupu UNI? Czy te drzwi są rzeczywiście trwalsze / bardziej efektowne? Biorę standardowe ościeżnice przyglowe. Z góry dziękuję za wszelkie informacje w temacie.

finlandia
03-07-2020, 06:24
Lepszy efekt da wypełnienie skrzydła płytą wiórową za 90zł. Inaczej będzie wrażenie, że to są drzwi papierowe.

Jak ktoś zauważył nie jestem zwolennikiem drzwi bezprzylgowych, ale w przypadku tego modelu one się lepiej prezentują, mają w sobie coś, co sprawia, że nie postrzega się ich "tanio".

Osobiście mając Twój wybór postawiłbym na Uni. Malowane - trwalsze, łatwiej odnowić w razie czego. Okleina biały mat w DRE ma w sobie coś.. skutecznie przyciągającego zabrudzenia i trzeba się starać by je utrzymać w należytej czystości (najbardziej wymagające drzwi na mojej ekspozycji.

mwsv
03-07-2020, 07:58
Dziękuję za ekspresową pomoc. Oczywiście moją pierwszą opcją były drzwi UNI w wersji bezprzyglowej, widziałem taki zestaw w sklepie i prezentują się świetnie jak na mój budżet.

Ale niestety koszt się robi już znaczący - w cenach brutto z katalogu: 480 zł za skrzydło, 110 zł za płytę wiórową, 110 zł za trzeci zawias (jako że drzwi cięższe) a ościeżnica prosta bezprzyglowa, malowana to już 835 zł. Chyba że nic nie stoi na przeszkodzie dać do tych drzwi ościeżnice z tańszym dekorem, to wtedy 530 zł jakoś wychodzi. W sumie ta opcja waha się jak dobrze liczę w rejonach 1200 zł - 1500 zł, a to już niestety dużo. Chyba że źle liczę to prosiłbym o korektę. Stąd opcja przyglowa, z konieczności...jako że planowanie budżetu każdego elementu mieszkania składa się z tego typu wątpliwości :)

W kontekście porównania białego matu z lakierem zastanawiam się przede wszystkim jak z trwałością obu oraz ewentualnym żółknięciem drzwi? Czy ta okleina pod jednym z tych kątów wypada słabo?

finlandia
03-07-2020, 13:12
Całkiem dobrze liczysz, bo w wersji pesymistycznej (bez rabatu z Vat 23%)
Ja zawsze polecam sugerowanie się cenami netto, bo uzyskanie rabatu rzędu 8% nie powinno być żadnym problemem... Czyli o 20% taniej - powinno wystarczyć na montaż..

Z jednych rzeczy w DRE: polecam ościeżnicę prostą z "kątownikiem T80" bo często widzę jak firmy wrzucają wersję n63 (tańsza o 10zł, z fazką na krawędzi). Kwestia gustu.
Co do kolorów - nie pomogę. Nie widuję drzwi starych...

mwsv
03-07-2020, 21:57
Jako, że biorę na pewno wszystko z montażem, to liczę ceny brutto :) Bo z tego, co zauważyłem zakup z montażem jest niemal równy katalogowym cenom brutto. W każdym razie dziękuję za informacje, mam ogląd już jak podjąć decyzję - na pewno UNI, na pewno płyta wiórowa, zastanawiam się czy przyglowe, czy bezprzyglowe, w kontekście kosztu.

To co mnie natomiast martwi to ościeżnice. W tym temacie jestem totalnym laikiem, budynek mam od dewelopera, położone są tynki, a ściany 10-tki. I teraz pytanie, czy w związku z tym, że mam już tynki ościeżnice regulowane nie okażą się w moim przypadku koniecznością? Czy proste ościeżnice nieregulowane da się estetycznie w te tynki wpasować?

finlandia
03-07-2020, 22:20
Wg mnie oscieżnice stałe są pomyłką na niemal całej linii i tylko pozorną oszczędnością. Chyba że to sam zrobisz.
Raz: wymagane są szersze otwory (tak 91-92cm) a zwykle to jest ok 90 gdzie ościeżnica ma 89. Dwa: montujesz do krawędzi, do tego pasowałoby zamontować opaskę by zamakskować łączenie (+50-60zł) no i druga strona do wykończenia. Opaską? czy narożnik + tynk?

mwsv
03-07-2020, 22:31
Tak też czułem. No nic, teraz mam pełny ogląd sytuacji. Skoro i tak trudno będzie w przypadku drzwi przyoszczędzić, to pewnie pójdę w opcję dobrze wyglądających i dobrych jakościowo drzwi przyglowych. Jak mam płacić 1000 zł za UNI w wersji przyglowej, to chyba lepiej dopłacić nieco do skrzydła lepiej wyglądającego z zawiasami na zewnątrz. W tej sytuacji ciekawie wyglądają drzwi BINITO, konkretnie wersja 70 - miałeś może kontakt z tym skrzydłem? Lepiej prezentuje się w wersji przyglowej od UNI?

finlandia
04-07-2020, 06:53
Binto z DRE nie, ale odpowiadający im Vector z Porty, Baldur z Erkado czy Sipmle z Polskone tak . Po prostu tak się zdarzyło..
DRE w wersjach malowanych oceniam dobrze. Dla mnie osobiście Uni (płaskie skrzydło) jest niestrawne.. i każde przefrezowanie - choćby delikatne - daje to coś..

Jeszcze raz podkreślę: cenię sobie Portę, bo np. pozwala pomieszać ze sobą drzwi przylgowe i bezprzylgowe na jednym korytarzu. Często robimy zwykłe przylgowe otwierane do wewnątrz i bezprzylgowe na zewnątrz - po zamknięciu są nie do odróżnienia. Praktycznie wszystkie inne marki mają już inne wysokości i taki zabieg zaczyna być widoczny...
Przykładowy układ - drzwi DRE (jak dobrze pamiętam tu był chyba Standard ) - wszystkie są bezprzylgowe,
445876 445877

Dla zobrazowania jak wyglądają drzwi typowo przylgowe, Porta Vector T:
445873 445874

mwsv
04-07-2020, 19:39
Jednak im dłużej myślę, tym mniej wiem :) Wróciłem do punktu wyjścia i szukam innej opcji, wyglądającej dobrze w wersji bezprzyglowej, przyzwoitej jakościowo i w miarę mieszczącej się w budżecie. A jak się mają do siebie dekory w firmach Porta i DRE? Tzn. jak się mają się do siebie Lakier akrylowy UV z DRE do Lakieru Premium oraz Farby akrylowej UV w Porcie? W kontekście co lepsze, gorsze?

finlandia
05-07-2020, 16:01
Niestety - nie mam wiedzy pozwalającej odpowiedzieć na Twoje pytania. To wymagałoby przeprowadzania niezależnych testów.

rAs1
14-07-2020, 11:41
Czesc,
Poszukuje firmy, ktora dostarczylaby drzwi ukryte w dekorze Kronospan lub Egger. Najchetniej z centralnej Polski.


Czy jest szansa na kwote ponizej 3tys za szt?

finlandia
14-07-2020, 12:15
Czesc,
Poszukuje firmy, ktora dostarczylaby drzwi ukryte w dekorze Kronospan lub Egger. Najchetniej z centralnej Polski.


Czy jest szansa na kwote ponizej 3tys za szt?
Popularne firmy nie mają w ofercie takich dekorów. Nawet jeśli coś jest zbieżne, to posługują się nazwami własnymi.
Musisz szukać w małych, specjalistycznych firmach stolarskich a może nawet meblowych. Drzwi można przecież "ukryć" w zabudowie.

Ew. pytaj w działach kontraktowych np. Porty - oni robią wszystko, ale to już są indywidualne ustalenia w których specjalizują się główni odbiorcy.

rAs1
14-07-2020, 14:52
Rozmawialem z kilkoma producentami mebli na wymiar i producentami frontow kuchennych, ale tlumacza sie brakiem mozliwosci w parku maszynowym lub obawiaja o trwalosc nalozenia takiego dekoru na juz oblozone skrzydlo.

Pomysl z bezposrednim kontaktem do producentow jest ciekawy, na pewno sprobuje. Dilerzy mowili po prostu, ze sie nie da i koniec tematu.

Dzieki za podpowiedz.

finlandia
14-07-2020, 16:05
Mając na myśli producentów meblowych brałem pod uwagę wykonanie tego jako "drzwi od szafy" w zabudowie meblowej, a nie okleinowanie fabrycznego produktu.
W katalogu Porta masz na końcu telefony do regionalnych kierowników - oni już dużo powiedzą i na pewno polecą konkretnego sprzedawcę w okolicy, dla którego taki temat będzie zwykłym biznesem a nie zawracaniem głowy :)

wally666
20-07-2020, 22:10
Chłopaki potrzebuje pomocy, chłopaki od zabudowy kg montują mi właśnie kasetę laguna gustavson estima, bezoscieznicowa kaseta do drzwi wpuszczanych w ścianke z kg. Sęk w tym że producent przewidział obróbkę elementów wykończeniowych otworu na drzwi jaki szpachla kładziona bezpośrednio na profil aluminiowy, czy tak się robi i nie pęka? Mega słabe mi się to wydaje, tym bardziej że jeden otwor jest plastikowy a przeciwległy z aluminium

finlandia
20-07-2020, 22:54
By znaleźć odpowiedź na tak szczegółowe pytanie trzeba zapytać szerokie grono fachowców, a takie znajdziesz np tu:
https://www.facebook.com/groups/pacewykonczeniowe/

mwsv
09-08-2020, 12:40
Niestety - nie mam wiedzy pozwalającej odpowiedzieć na Twoje pytania. To wymagałoby przeprowadzania niezależnych testów.

Nadszedł u mnie czas decyzji i waham się dalej co do lakieru premium z Porty w porównaniu do lakieru akrylowego UV z DRE. Czy to są kolory "z tej samej półki"? Czy ten drugi trwalszy?

Edit: Albo inaczej sformułuję pytanie. Czy lakier premium z Porty jest godny polecenia? Jak z trwałością? Wady, zalety? Każda informacja mile widziana.

finlandia
11-08-2020, 10:31
Wydaje się że odpowiednikami w tych firmach są odpowiednio lakier Uv (DRE) i farba akrylowa (Porta), przy czym DRE powinno być wyraźnie tańsze i nie mam zastrzeżeń do jakości drzwi.

Lakier Premium w Porcie jest "spoko", ale to zbyt nowy produkt (tak ok 3 lata) by powiedzieć jak z trwałością. Póki co złego słowa powiedzieć nie mogę. Za to jedna uwaga: lakier premium nie występuje na ościeżnicach, tam bierze się okleinę białą premium. Teoretycznie pasuje idealnie (potwierdzam - na montażach nigdy nie widziałem różnicy) a jedynie na mojej ekspozycji widać wyraźnie dwa odmienne odcienie (stoi lekko niedoświetlona, także może wynika to z tego faktu?)

mwsv
11-08-2020, 20:10
Mega wartościowe informacje, bardzo dziękuję za odpowiedź :) Ostatecznie wezmę DRE Binito (wersja frezu w trakcie negocjacji z małżonką), z płytą wiórową, przyglowe, z ościeżnicą regulowaną (z ościeżnicą nie mam wyjścia już trochę).

Bez klamek wyjdzie taki komplet około 1200 zł. Przy moim ograniczonym budżecie to chyba dobry kompromis między ceną, a jakością i wzornictwem. Z Porty bardzo podobają mi się drzwi Royal Premium, właśnie z Lakierem Premium, ale wnętrze mamy bardziej nowoczesne niż klasyczne i słabiej z nim współgrają.

finlandia
11-08-2020, 21:40
Myslę ze Binto to dobry wybór. Cena 1200 zł też jest niska jak na drzwi malowane.

qwerty1986
17-08-2020, 19:40
Witam.
Szukamy drzwi do łazienki i wc w kolorze szarym (albo jasny, albo mocno ciemny). Przeszklenia mają być wąskie. Chcemy zamontować na starą ościeżnicę. Myślimy nad DRE REVA. Dobry producent, czy lepiej unikać. Na google komentarzach raczej nieprzychylne opinie. Może jakiś inny producent?

finlandia
18-08-2020, 06:46
Witam.
Szukamy drzwi do łazienki i wc w kolorze szarym (albo jasny, albo mocno ciemny). Przeszklenia mają być wąskie. Chcemy zamontować na starą ościeżnicę. Myślimy nad DRE REVA. Dobry producent, czy lepiej unikać. Na google komentarzach raczej nieprzychylne opinie. Może jakiś inny producent?
Producent jak każdy jeden w tym segmencie. Jeśli miałbym doradzać, to wybrałbym skrzydła lżejsze, z ramą drewnianą bo 2 zawiasy wkręcone w mdf mogą się z jakimś dłuższym czasem wyrobić, czyli np. celowałbym w Sempre z Pol-skone czy Koncept z Porty (ale te konkretnie też ciężkie i do tego droższe)
Fajnie że masz wybrany model i kolor. Teraz można skupić się na pomiarze starych ościeżnic i najlepszym dobraniu rozmiaru. Dre jest wyższe od innych firm. Czasem jest to zbawienie, ale jak się skraca skrzydło to nie ma aż takiego znaczenia.

qwerty1986
18-08-2020, 15:50
Zauważyłem, że w katalogu wspominają, że przy drzwiach przylgowych należy stosować drzwi z 3 zawiasami. Podobają się nam też Porta Koncept A.9 oraz Porta Verte Premium model E.5. Ościeżnica jest trochę nie równa (jakieś 1,5-2mm). Coś możesz powiedzieć o tych drzwiach z Porty? Światło 61cm, więc "nakładki" ościeżnicy nie wchodzą w rachubę. :(

finlandia
18-08-2020, 16:18
Porta jest u mnie katalogiem nr 1 w drzwiach popularnych za mnogość i kompatybilność możliwości.
Skrzydła z założenia dziś robi się na 3 zawiasach, bo to znak czasów a nie konieczność (myślę że w Porcie można zamówić i z dwoma zawiasami - musiałbyś pytać sprzedawcę który ma wgląd w program do zamówień). Ew. Dziurki po skrzydle się zatyka zaślepkami.

Co do pasowania na ościeżnice: zawsze mówię, że to nie takie oczywiste. W markecie mówią, że na pewno będzie pasować..

Luz w przyldze powinien wynosić 824 mm (dla 80tki). Skrzydło ma w założeniu 818mm w przyldze, więc teoretyczny luz masz po 3mm na stronę, a mimo tego czasem drzwi się nie mieszczą, bo np. zawiasy są przesunięte albo przylga niemiecka (za płytka). Ja nie podejmuję się takich prac..

qwerty1986
25-08-2020, 20:27
Dobrze. Na 95% będą drzwi porta. Jednak zastanawiam się nad wejściowymi do bloku.
Co będzie lepsze: Delta MAGNUM 56K, czy Gerda Premium 60 z pakietem RC4. Dodatkowo drzwi otwierane do środka, czy do zewnątrz (ostatnie piętro).

finlandia
25-08-2020, 20:56
Drzwi wejściowe do mieszkania to nie ten temat, a do tego nie znam żadnej z tych propozycji (nie znam - w sensie nie montowałem, a to co słyszałem nie pozwala na wydanie obiektywnej opinii).
Wybierz te, które będą lepiej pasowały do otworu. Poproś potencjalnego wykonawcę o referencje - zobacz jak wykańcza montaż, bo często widzę prace wykonane od bardzo estetycznych po żałośnie słabe. Nie ma tu reguły.
W Białymstoku kiedyś Gerdę sprzedawała firma Jankowski. Zrobił na mnie bardzo pozytywne wrażenie, no ale to było 18 lat temu..

andrzej328
26-08-2020, 21:56
Witam
Potrzebuję zakupić 4 pary drzwi wewnętrznych 80cm z montażem, mieszkam w Gdańsku. Chciałbym, aby każda para drzwi była pomalowana na inny kolor (np: niebieski, zielony, czerwony, żółty) - jeśli producent to zrobi to super, myślałem też o drzwiach sosnowych i samodzielnym malowaniu (umiejętności są), nie wiem co sprawdzi się lepiej. Jeśli chodzi o wygląd, to coś w klimacie Porta VECTOR Premium V lub U. Podobają mi się drzwi Ronkowski z serii retro - Simple lub Prima, ale z tego co wiem to byłyby raczej droższe. Budżet mam maksymalnie 1500zł za parę, choć jeśli uda się taniej to super.

finlandia
02-09-2020, 12:04
Fajnie opisałeś potrzeby. Ale konkretne ograniczenia budżetowe chyba sprawiły, że nie ma propozycji.
Wspomniane Porta mogą kosztować 1-1,5 tys zł (a nawet więcej w zależności od specyfikacji) a co tu mówić o extra malowaniu.
Wszystko jest do wykonania, ale nawet jeśli usłyszysz cenę to zaporową.

Chyba zostaje Ci malowanie we własnym zakresie..

margaryt
07-09-2020, 13:26
Przymierzam się do drzwi przesuwnych w kasecie, klamka zapadła, nawet została zburzona ściana murowana, żeby zrobić miejsce na kasetę :jawdrop:
Pierwotnie zakładałam kasetę ECLISSE SYNTESIS, ponieważ grubość ścianki pasuje do mojej ściany murowanej grubości 8 cm oraz szerokość gdzie stanie kaseta - 1600 mm.
Chcę też uzyskać efekt otworu bezościeżnicowego. Zastosujemy kasetę do ściany g-k, czyli na nowo muszę postawić ściankę. Zmieści się tam kasetę o szerokości i wysokości 1585 x 2108, uzyskam światło przejścia: 700 x 2048. Chcę też zastosować skrzydło drzwiowe do samodzielnego malowania, żeby uzyskać jednolity wygląd ze ścianą.
Podobno można mieszać systemy i np. kasetę zastosować z jednej firmy a skrzydło z innej.
Czy ktoś miał do czynienia z takimi drzwiami? jakiego producenta polecacie?
447887

finlandia
07-09-2020, 14:43
Jeśli dobrze kojarzę to kaseta Sytesis wymaga odpowiedniego nafrezowania gornej części skrzydła.
W ub.r. zamawiałem dla klienta (nie montowałem) wraz ze skrzydłem z Porty. Przeróbkę skrzydła zrobiła mi znajoma firma Kerno - Pracownia Stolarska, ale tylko dlatego, że znamy się i szanujemy od dawna i zamawiałem przez nich całość (inaczej szkoda byłoby zawracać im głowę..)

margaryt
07-09-2020, 16:46
Jeśli dobrze kojarzę to kaseta Sytesis wymaga odpowiedniego nafrezowania gornej części skrzydła.
W ub.r. zamawiałem dla klienta (nie montowałem) wraz ze skrzydłem z Porty. Przeróbkę skrzydła zrobiła mi znajoma firma Kerno - Pracownia Stolarska, ale tylko dlatego, że znamy się i szanujemy od dawna i zamawiałem przez nich całość (inaczej szkoda byłoby zawracać im głowę..)

Piszesz o takim frezie?

447889

Czyli jednak wybór kasety i innego skrzydła to sprawa upierdliwa :( Może polecasz szczególnie jakiegoś producenta tego typu rozwiązań? Na co zwracać uwagę?

finlandia
07-09-2020, 16:58
Nie znam innych. Ten też podpowiedział mi znajomy z Kerno, bo oni specjalizują się w wyższym segmencie.
W sumie ten frez nie wydaje się jakiś skomplikowany..

margaryt
07-09-2020, 17:09
Nie znam innych. Ten też podpowiedział mi znajomy z Kerno, bo oni specjalizują się w wyższym segmencie.
W sumie ten frez nie wydaje się jakiś skomplikowany..

Wiem że DRE też ma w ofercie takie drzwi przesuwne w kasecie...

finlandia
07-09-2020, 17:19
Wszyscy mają, ale to są kasety do zabudowy ościeżnicą (też w ofercie) a ta z Eclisse jest tylko pod tynk.

margaryt
07-09-2020, 18:06
Wszyscy mają, ale to są kasety do zabudowy ościeżnicą (też w ofercie) a ta z Eclisse jest tylko pod tynk.

Wydaje mi się, że DRE też ma coś takiego - Kaseta Estima Bezościeżnicowa. Czy jestem w błędzie?

Energy Partner
21-09-2020, 12:00
Z innej beczki.
Przede mną stała decyzja wyboru 6 szt. drzwi rozwierynch i 2 szt. przesuwnych. Nie szukałem najtańszego rozwiązania, jako że zależy mi na trwałości i estetyce również.

Wybór padł na stolarza. Drzwi dębowe z tańszego drzewa (z sękami, dla mnie plus) z montażem i obróbką (a ściany mamy grube). Koszt nie wiele większy od przyzwoitych drzwi wewnętrznych.

Oczywiście nie każdemu takie drzwi będą odpowiadać, ale jeśli tak to warto poszukać fachowca. Są jeszcze ludzie z pasją, wyobraźnią i zdrowym rozsądkiem jeśli chodzi o wycenę swojej pracy

finlandia
21-09-2020, 16:47
Liczę że się pochwalisz po montażu i uchylisz rąbka tajemnicy co znaczy : "nienajtańsze". Dla jednych to 500, dla innych 2 tys abstrahując już od tego, jak zostanie ta cena przedstawiona (za skrzydło, czy za komplet).

Infi
25-09-2020, 06:45
Witam

Szukam drzwi w kolorze czarny mat, plyta pelna albo otworowa. Budzet max.2200
Na razie znalazlem tylko Pol-Skone - Cambio (malowane) i Uni Mat (okleina). Od doradcy slyszlem ze malowane PS ida w bardzo niskiej jakosci, ale na ekspozycji wyglodaly bardzo ladnie =/
Bardzo prosze o opinie o tych wlasnie PS i moze o jakies inne drzwi w takim kolorze ktore sa warte uwagi
Dziekuje bardzo

grafiq
18-10-2020, 18:00
Cześć wszystkim,
Niedawno zamontowano nam 8 sztuk drzwi DRE wraz z ościeżnicami. Po czasie w momencie przejścia przez drzwi słychać jak ościeżnica pracuje tzn. trzeszczy/skrzypi. Spotkaliście się z czymś takim? Co może być tego powodem?

finlandia
18-10-2020, 18:20
Cześć wszystkim,
Niedawno zamontowano nam 8 sztuk drzwi DRE wraz z ościeżnicami. Po czasie w momencie przejścia przez drzwi słychać jak ościeżnica pracuje tzn. trzeszczy/skrzypi. Spotkaliście się z czymś takim? Co może być tego powodem?

????
jedyne co mi przychodzi do głowy to panele???

Realnie patrząc - coś się rusza. "Przejście" sugeruje ruch. Może otwieranie/zamykanie/ - wtedy można szukać przyczyny w ustawieniu zawiasów.

Jedna jest pewne: marka drzwi nie ma znaczenia. Szukaj przyczyny w montażu, a nawet wcześniej: w przygotowaniu otworu do montażu.

wally666
19-10-2020, 21:17
Prosze o porade, zglupialem juz - szukam nadal drzwi z rewersem, drewnianych, jakierowanych z pionowym "okienkiem" szerokosci ok 8cm, wszystkie z blendą od strony korytarza az do sufity (272cm). Trafilem na oferte malej firmy StolMax, drzwi wykoane z olchy, jedynie opaska jest z MDF, jakierowane w dowolny kolor. Wymiar ponad standard do 230cm w swietle nie wymaga doplaty, tak samo jak nieistotna jest szerokosc muru (u mnie 1x 21cm oraz 4x 15cm), na 3ch zawiasach, bez klamki z montazem ok 2400pln szt. Czy lepsza bylaby opcja full MDF? Polecicie cos w podobnej konfiguracji/cenie?

grafiq
19-10-2020, 21:25
????
jedyne co mi przychodzi do głowy to panele???

Realnie patrząc - coś się rusza. "Przejście" sugeruje ruch. Może otwieranie/zamykanie/ - wtedy można szukać przyczyny w ustawieniu zawiasów.

Jedna jest pewne: marka drzwi nie ma znaczenia. Szukaj przyczyny w montażu, a nawet wcześniej: w przygotowaniu otworu do montażu.

Te nieprzyjemne dźwięki słychać przy przechodzeniu przez drzwi, a nie przy ich otwieraniu/zamykaniu. Tak jakby trzeszczała ta część ościeżnicy, którą dokłada się do tej pierwszej zapianowanej. Czy ta druga część też powinna być jakoś na stałe chwycona? Przeszukując odmęty internetu znalazłem informację, że tą drugą (węższą) część po zamontowaniu powinno się skręcić wkrętami z główną. Jest to prawda?

finlandia
20-10-2020, 05:23
Prosze o porade, zglupialem juz - szukam nadal drzwi z rewersem, drewnianych, jakierowanych z pionowym "okienkiem" szerokosci ok 8cm, wszystkie z blendą od strony korytarza az do sufity (272cm). Trafilem na oferte malej firmy StolMax, drzwi wykoane z olchy, jedynie opaska jest z MDF, jakierowane w dowolny kolor. Wymiar ponad standard do 230cm w swietle nie wymaga doplaty, tak samo jak nieistotna jest szerokosc muru (u mnie 1x 21cm oraz 4x 15cm), na 3ch zawiasach, bez klamki z montazem ok 2400pln szt. Czy lepsza bylaby opcja full MDF? Polecicie cos w podobnej konfiguracji/cenie?
To bardzo dobra cena. Wręcz podejrzanie niska. Teraz byle masówka w lepszym wykonaniu i takiej konfiguracji przekracza 2 tys.



Te nieprzyjemne dźwięki słychać przy przechodzeniu przez drzwi, a nie przy ich otwieraniu/zamykaniu. Tak jakby trzeszczała ta część ościeżnicy, którą dokłada się do tej pierwszej zapianowanej. Czy ta druga część też powinna być jakoś na stałe chwycona? Przeszukując odmęty internetu znalazłem informację, że tą drugą (węższą) część po zamontowaniu powinno się skręcić wkrętami z główną. Jest to prawda?

Ale ta część nie ma prawa piszczeć od chodzenia. Są różne patenty na montaż.Na silikon, na piankę lub nawet tylko wciskane. Ale jeśli u Ciebie wsunęło się lekko, tak, że możesz to ręką wysunąć to można podkleić.

Nie jest prawdą ten wkręt. Znam drzwi których używaliśmy sztyftów (cieniutkie gwoździki), ale to dawno i nie prawda.

mazwoj
26-10-2020, 09:17
Porta jest u mnie katalogiem nr 1 w drzwiach popularnych za mnogość i kompatybilność możliwości.
Skrzydła z założenia dziś robi się na 3 zawiasach, bo to znak czasów a nie konieczność (myślę że w Porcie można zamówić i z dwoma zawiasami - musiałbyś pytać sprzedawcę który ma wgląd w program do zamówień). Ew. Dziurki po skrzydle się zatyka zaślepkami. ...


Tak natknąłem się na starą Twoją wypowiedź. Co do zawiasów czopowych zgodzę się z tym stwierdzeniem. 2 zawiasy w zupełności wystarczą, a trzeci jest tak na prawdę fanaberią czy raczej czym w rodzaju drugiego zamka w drzwiach zewnętrznych. Sprawa komplikuje się przy drzwiach bezprzylgowych z chowanym zawiasem. Z racji wielkości i konstrukcji zawiasu ja jednak śpię spokojniej jak są one 3 :). Porta o ile jest super kompatybilna i można sobie bardzo mocno kombinować przy zamówieniu o tyle z ukrytym zawiasem to ja wolę toporniejszą konstrukcję jak choćby w konkurencyjnym dla niej Erkado. To samo w DRE. 2 zawiasy, a za trzeci dopłata. Co do dopłaty to nie mam z tym problemu tylko chodzi o to aby ktoś to zaproponować przy sprzedaży drzwi.

edit:
zapomniałem o tym co miałem odp. Sprawdź sobie czy czasem jakiś panel nie obciera Ci o ościeżnice od spodu czy ktoś nie zostawić jakiegoś małego klina przy podłodze pływającej i on tam działa w jakiś niemiły sposób. Stań sobie w przejściu w drzwiach przy belce z zawiasami i niech ktoś przejdzie obok Ciebie i zobacz czy nadal skrzypi. To samo zrób stojąc przy belce od strony zamka w skrzydle.

krissirk
01-11-2020, 14:34
Cześć,
jestem na etapie wykańczania domu a co za tym idzie wyborze drzwi. Ogólnie szukam 13 sztuk drzwi, zależy mi na jakości. Drzwi przylgowe, klasyczne zawiasy jak i klamki. Szukam produktu, którego nie będę musiał wymieniać za 5 lat.
Polecano mi drzwi Interdoor jednak na forum opinie nie były przychylne - odklejająca się okleina nie brzmi zachęcająco. Cena też nie niska.
Użytkownik Finlandia polecał jakiś czas temu drzwi Ronkowski, czy nadal jakość jest dobra?
Czy firma Domaszewscy, jest wam znana?

Dziękuję!

finlandia
02-11-2020, 10:19
Nie zauważyłem by złe opinie o Interdoorach się jakoś szczególnie wyróżniały. Nawet ich nie pamiętam, musiały być dawno.
Dziś w tym segmencie cenowym bardziej popularne jest Asilo, z tym że ma skromny (wystarczający?) wybór modeli. Nie podoba mi się ich zawias. Tzn. sam w sobie jest niezły, ale nie ma regulacji, a na mojej ekspozycji drzwi już opadły (wkręty są mocowane w mdf).

Ronkowski to zupełnie inna półka - drzwi w 100% z drewna. Ciągle widzę u nich terminy realizacji 3 miesiące - nic się nie zmienia od lat, od kiedy bardzo je tu polecał użytkownik Robespierre który swego czasu mocno obracał się w segmencie drzwi wysokiej klasy i muszę przyznać, że to co widziałem zawsze było wykonane perfekcyjnie a modele i stylistyka i technologia są autorskie.

Domaszewscy - widywałem w marketach (na wyspach) jako firma produkująca drzwi drewniane. I tylko tyle. Odkąd nie ma handlu w niedzielę to nie byłem w dużych centrach handlowych i nie widziałem ich dawno.

krissirk
03-11-2020, 20:27
Dziękuję bardzo za opinię! Sprawdzę cenę Ronkowskiego w takim razie :)

KAROLINA2709
04-11-2020, 09:26
Dzień dobry,

prośba do Pana Finlandii o poradę :)
Musimy wybrać drzwi, 4 pary, w tym jedne do łazienki, a jedne do sypialni (te najlepiej o dodatkowych właściwościach akustycznych, tak, żeby do sypialni dochodziło mniej dźwięków z salonu).

Co udało się znaleźć do tej pory to:
1. Interdoor - mają opcję wygłuszenia w modelu płaskie pełne plus uszczelka na całe drzwi - to nas "kupiło". Znaleźliśmy jednak sporo negatywnych opinii o jakości i kiepskiej reakcji na reklamacje tej firmy. Z drugiej strony większość opinii dotyczyła odchodzącej okleiny, a my myślimy o malowanych.
2. Intenso - model Madryt - okleina. Te podobają nam się wizualnie, z tego co widzę w katalogu - akustyka standardowa, nie wiem jak z reakcją na reklamacje.

Przeczytałam ten wątek od roku 2018 i po Pana uwagach i tym, czego szukamy, udało mi się znaleźć jeszcze drzwi DRE modele Binito i Uni 10 i Asilo (modele malowane).

Pytanie do Pana czy umiałby Pan doradzić, co wybrać. Na czym nam zależy:
- cena do 8 tys. brutto (mamy wycenę z Interdoor i Intenso i tu się mieścimy)
- dobre wygłuszenie drzwi do sypialni
- kolor szary lub krem czyli muszą być malowane lub okleina
- obawiamy się ościeżnic z MDF w łazience, tak jak sam Pan pisał, napuchnięte od wilgoci to norma, a z tego co widzę w katalogu, Interdoor ma ościeżnice metalowe

Pytanie o porównanie drzwi malowanych i z okleiną, co łatwiej "załatać" przy drobnych uszczerbkach wynikających z normalnego użytkowania.
Jeszcze jedno pytanie, czy bardziej sugerować się opiniami o samych drzwiach czy szukać dobrze ocenianego dystrybutora/sprzedawcy, który pomoże w razie reklamacji. Bo wiadomo, że w każdej firmie i modelu mogą zdarzyć się wpadki.

Będę wdzięczna za pomoc :)

finlandia
05-11-2020, 20:29
Ech, znowu się zdarzyło, ze moja wiadomość się nie pojawiła... Spróbuję część odtworzyć.

Interdoor, zawsze słyszałem dobrze. Jak piszecie że były głosy na odchodzącą okleinę to pewnie nie uznałem ich za jakieś istotnie rzutujące na marce.
Zaskakująco dobre są te wyniki wersji akustycznych na poziomie 36-7 dB. Nie to bym nie wierzył - podają to na bank zbadali. Ale ciekaw jestem badań skrzydła z klasycznym wypełnieniem mdf. "Obawiam" się, że będą także wystarczająco dobre.
Ps. Jeśli cennik jest jak u wszystkich i ościeżnice kosztują osobno, to na pewno cena za sztukę przekroczy 2, 2,5 tys. zł. O ile nie będzie bliższa 3..

Intesno - także je kiedyś chwalił Robespierre. Mają tylko wyższy standard oklein. Myślę, że malowane będzie łatwiej kiedyś odrestaurować.

Ps. Do wyciszenia drzwi zawsze polecam uszczelkę opadającą - koszt od 200 do 300zł.

garry2012
08-11-2020, 10:59
Mam do zamówienia 14 sztuk drzwi wewnętrznych do budowanego domu jednorodzinnego. Prawie wszystkie to drzwi z ukrytą ościeżnicą z panelem nad nimi dzięki czemu sprawiają wrażenie wysokich od ziemi do sufitu. Jaki producent oprócz Asilo może mieć najlepszy stosunek ceny do jakości?

Mam na razie wycenę gdzieś 1 sztuka z montażem przekracza 3000 zł co przy 14 sztukach mocno przekracza mój budżet.

finlandia
08-11-2020, 14:47
Ukryte z panelem? Masz może jakieś foto (choćby z katalogu)?

A nie chodzi czasem o "zwykłe" bezprzylgowe?

Mówiąc o stosunku ceny do jakości Asilo jest ok, ale w tej średniowyższej półce.

barthuso
13-11-2020, 17:01
Witam,

trafiłem na to forum szukając porady odnośnie problemu z drzwiami. Miałem nieszczęście kupując drzwi Stolbud Koronea. O ile drzwi prezentują się znakomicie to niestety po 3 latach użytkowania zawiasy (Kubica 6200) zaczęły się wyginać i pękać (wymieniłem już w dwóch skrzydłach, więc raczej nie jest to wada ukryta zawiasów). Przeczytałem że zawiasy te mają określoną nośność i powinny być conajmniej 3 do drzwi cięższych niż 45kg, niestety u mnie fabrycznie wstawiono 2 sztuki. Reklamacja podobno się "nie należy bo po gwarancji, a tak wogóle to Stolbud Włoszczowa już zbankrutował". W końcu pytania:

1. Czy jest możliwość kupienia (czy istnieją) mocniejszych zawiasów do drzwi bezprzylgowych o rozmiarach Kubica 6200?
2. Czy jest możliwość dodania trzeciego zawiasu bez zdejmowania ościeżnic/ czy wogóle jest możliwość dołożenia trzeciego zawiasu?

Z góry dziękuję za podpowiedzi/odpowiedzi.

Pozdrawiam,
Barthuso

finlandia
13-11-2020, 21:42
Odpowiedź na Twoje pytania wymaga specjalistycznej wiedzy. Np.: ktoś produkujący drzwi, dobry stolarz.. Na pewno nie byle człowiek z salonu (np.;ja ;) )
Druga opcja: pytaj techników u dobrych dystrybutorów. Przeglądam wyniki wyszukiwania i moje typy na telefon to (subiektywna kolejność):
- https://sklep.torys.eu/zawias-kubica-6200-chrom-matowy,3,16378,8159
- https://leon.eu/akcesoria-sara-plus-sp/kubica-6200-2/
- https://okucia24.com/zawias-kubica-k6200-wpuszczany-3d,id3981.html
Poza tym może się okazać że pomoże każdy inny lub żaden..

barthuso
14-11-2020, 16:43
Dziękuję za odpowiedź, poszukam dalej. Na chwilę obecną drzwi się trzymają :)

KAROLINA2709
16-11-2020, 10:44
Ech, znowu się zdarzyło, ze moja wiadomość się nie pojawiła... Spróbuję część odtworzyć.

Interdoor, zawsze słyszałem dobrze. Jak piszecie że były głosy na odchodzącą okleinę to pewnie nie uznałem ich za jakieś istotnie rzutujące na marce.
Zaskakująco dobre są te wyniki wersji akustycznych na poziomie 36-7 dB. Nie to bym nie wierzył - podają to na bank zbadali. Ale ciekaw jestem badań skrzydła z klasycznym wypełnieniem mdf. "Obawiam" się, że będą także wystarczająco dobre.
Ps. Jeśli cennik jest jak u wszystkich i ościeżnice kosztują osobno, to na pewno cena za sztukę przekroczy 2, 2,5 tys. zł. O ile nie będzie bliższa 3..

Intesno - także je kiedyś chwalił Robespierre. Mają tylko wyższy standard oklein. Myślę, że malowane będzie łatwiej kiedyś odrestaurować.

Ps. Do wyciszenia drzwi zawsze polecam uszczelkę opadającą - koszt od 200 do 300zł.

Dziękuję za odpowiedź, mam jeszcze ostatnie pytanie:

czy uważa Pan, że różnice pomiędzy Interdoor, a DRE Binito z wypełnieniem z płyty wiórowo-otworowej są na tyle duże, że warto dopłacić do Interdoor?

finlandia
16-11-2020, 10:58
Nie znam Interdoor z własnej praktyki ani nie pozjadałem wszystkich rozumów by móc odpowiedzieć na takie pytanie. Także przepraszam, nie potrafię odpowiedzieć.

U siebie proponowałbym DRE, bo nie mam do nich zastrzeżeń, a do "nowego" to zawsze podchodzę niechętnie ;)

torzech
17-12-2020, 14:36
Witam drodzy forumowicze, ja też jestem na etapie wyszukiwania drzwi i właśnie też wolę polegać na sprawdzonych markach jak dre, ale nawet na markach nie warto przepłacać i ceneo mi rzuciło taki sklep: https://sienkowscy.iai-shop.com/product-pol-569-D-R-E-Auri-decor-3-D-montaz-Warszawa-i-okolice-dostepne-wszytskie-modele.html?utm_source=ceneo&utm_medium=referral
nie mają żadnych opinii i to mnie martwi, sam sklep też wygląda na szybko stawiony i na jakimś czymś, czy ktoś miał z tym styczność?

Lisuu
03-01-2021, 18:22
Cześć wszystkim :)

Piszę, ponieważ po roku użytkowania mam spore wątpliwości co do moich drzwi wewnętrznych Erkado:

2x drzwi ukryte w pom gosp. + spiżarni. Z nimi nie ma problemu poza piszczącym zawiasem w jednych.

2x Uno Premium Homalight 3xzawiasy bezprzylgowe w łazienkach . Te muszę co jakiś czas regulować ponieważ opadają na zawiasach, plus w jednych bardzo szybko dolna krawędź ramy spuchnęła powodując odkształcenie okleiny

3x Uno Premium Homalight 2x zawiasy odwrotna przylga w sypialniach. Z tymi są najwięszke "jaja". Oprócz opadania jak w łazienkach, zawias w jednych drzwiach "strzela" przy otwieraniu gdy drzwi chwilę odstoją, a przy każdym ruchu szumią/szurają. Jednak najgorsze jest to, że zainwestowałem w pełną płytę Homalight ponieważ jest to dom parterowy i zależało mi na wyciszeniu, tak by można było rozmawiać w salonie nie budząc dzieci. Od razu na co zwróciliśmy z żoną uwagę, praktycznie nie ma różnicy czy drzwi są otwarte czy zamknięte! Zgłaszałem problem do sprzedawcy, sugerując że chodzi o uszczelkę, która w wersji z odwrotną przylgą ma przekrój I - jest to płaska guma. W łazienkach uszczelki mają przekrój O - jest w środku miejsce na pracę uszczelki i lepsze doszczelnienie. Sprzedawca stwierdził, że "drzwi wewnątrz lokalowe nie są drzwiami akustycznymi", ale w ramach "gestu handlowego" dostałem niby pasujące uszczelki z innego modelu drzwi. Niestety nowe uszczelki wypadały z wnęki na listwę i dodatkowo drzwi bardzo ciężko się zamykały (nie łapał zamek).

Drzwi te dodatkowo jak ktoś wcześniej wspomniał ciężko się zamyka (nie da się trzasnąć ;) ) ze względu na opór powietrza, ale to jest zjawisko wynikające z fizyki więc do tego się nie mam zastrzeżeń, ale piszę dla osób zainteresowanych tym rozwiązaniem.

Chce się dowiedzieć czy ktoś miał podobne problemy, jak przebiegał kontakt ze sprzedawcą/producentem oraz najważniejsze; czy da się te drzwi wyciszyć? jakaś inna uszczelka, specjalny próg do drzwi wewnętrznych?

finlandia
04-01-2021, 10:01
.. czy da się te drzwi wyciszyć? jakaś inna uszczelka, specjalny próg do drzwi wewnętrznych?

Ps. Można zamontować uszczelkę opadającą. W zależności od "spojrzenia" koszt od 50 do 500zł (kupowana razem z drzwiami to średnio 200zł).

Nigdy nie rozumiałem zachwytów sprzedawców (i tym samym nabywców) nad drzwiami tej marki. Dla mnie są tej samej klasy jak inne. I ostatnio podobne poglądy wyrazili niezależni montażyści na ściśle branżowej grupie.

puzy
05-01-2021, 19:39
Cześć Panowie,
Muszę zakupić 10szt drzwi wewnętrznych i poszukuję półkę trochę wyżej jak średnia która jest godna uwagi czy możecie coś polecić?

finlandia
05-01-2021, 20:05
Cześć Panowie,
Muszę zakupić 10szt drzwi wewnętrznych i poszukuję półkę trochę wyżej jak średnia która jest godna uwagi czy możecie coś polecić?

Półka średnia to szerokie pojęcie, teraz się bardzo "rozjechała" i już nie zawiera się w okolicach 1 tys za komplet (+/-200zł) a teraz kosztuje od 1 do 2 tys zł.

Jaki budżet chcesz przeznaczyć na tą półkę wyżej?

puzy
05-01-2021, 20:13
Ehhh dziękuję za odpowiedź. Jestem człowiekiem który mówi sobie buduje dom nie będę żałował i za każdym razem dokładam i wychodze za swój budżet

puzy
05-01-2021, 20:18
Żona upatrzyła sobie drzwi w Castoramie tak Panowie dobrze słyszycie w Castoramie. Jakoś nie jestem przekonany do jakości takich produktów. Ile chce wydać nie wiem, jeżeli warto dolozyc to dołożę. Super byłoby zmieścić się w 1500zl za parę ale jeżeli 500zl zrobi naprawdę mega różnice to dołożę i tyle. Dokładam do wszystkiego dzisiaj kuchnia wyszła prawie 10tys więcej bo moja Pani taka chciałaby

finlandia
05-01-2021, 20:35
Średnia w markecie to raczej niska półka w katalogach. Jeśli w markecie upatrzyliście sobie jakieś skrzydło ramowe za 300zł, to licz się z tym, że w firmach podobne będzie kosztowało 400-700zł. Podobne, bo zwykle wersje marketowe nie idą do innej dystrybucji.

Widuję czasem w marketach lepsze w wykonaniu skrzydła, ale kosztują tyle co w firmach z max 10% rabatu.

Tyle że cena skrzydła to jedno. Potrzebna jest jeszcze futryna. W markecie stała za 100-200zł. Regulowana już jak na rynku i na zamówienie (od 250do 500zł w zależności od grubości ściany i okleiny. Do tego montaż, pianka , klamka itp.

Ja pisząc 1 tys. mam na myśli komplet zawierający wszystko. Foto /model/ bliższe wskazanie tych upatrzonych drzwi by pomogło w proponowaniu czegoś lepszego.
Ps. W markecie nie mówimy o drzwiach bezprzylgowych, czyli max średniej ceny spada z 2 tys. do ok 1700zł).

Realnie - za ok. 2 tys można już szukać ofert stolarskich i drzwi drewnianych.

puzy
05-01-2021, 20:45
Podaje link do drzwi które upatrzyła żona.
https://www.castorama.pl/skrz-toreno-d-srebrz-pok-90p-id-1092540.html?store=0&exactc=856a21a3f808ca829d032e882a9a1e95&keyword=pla_wszystkie_smart_pm&gclid=CjwKCAiAudD_BRBXEiwAudakX3FrCRpu97wMTrC8zlzx ajOqR43rEfT4xvL6UA738MMlHDNjV2WnPRoCbYMQAvD_BwE

finlandia
05-01-2021, 21:30
Bardzo popularny model skrzydła. Dostępny we wszystkich katalogach w cenie skrzydła od 400-500zł. Ościeżnice podobnie jak w markecie. Realnie patrząc - dokup piankę, klamkę, zapłać "tylko" 100 za robotę - wyjdzie min. 800zł sztuka.

Już wiem, dlaczego kiedyś na zleconym montażu u klienta na ściany o grubości pow 20cm mialem stałe ościeżnice. Bo oni oferują do 18cm (na pół pustaka).

Nie wiem co uznać za półkę wyżej. Porta Verte G4 za ok 1000-1100zł? Czy Porta Koncept za ok 1200-1300zł (mocniejsza konstrukcja). A może wersja malowana, za ok 500zł więcej. Albo faktycznie półka wyżej to Asilo. Masywniejsza ościeżnica za ok 2 tys +.

Magdalena N
06-01-2021, 07:36
Poszukuję drzwi podobnych do: 410559
Rozważam aktualnie:
- Centurion model Afro MT,
- Erkado model Frezja,
- Polskone model Fortimo.

Znalazłem też z Asilo model Colombo 1, ale najdroższy bo fornir.

Wszystkie są wykonane w technologii ramowej, ceny mniej więcej te same.
Czy jeszcze jakiś inny producent ma podobny model w swojej ofercie? Jeśli nie, czy któryś z wyżej wymienionych wyróżnia się na tle innych? Po przeczytaniu kilku różnych postów, każdy wydaje się mieć swoje wpadki. Tylko Centurion jest wykonany na ramiaku z drewna litego a nie MDFu ("ramiaki pionowe DREWNIANE obłogowane cienkimi płytami HDF ").
Myślę by wybrać tego którego okleina najbardziej się spodoba, ale może fakt że Centurion jest z ramiaka litego powinien zważyć? Ma to znaczenie po latach?

Witam serdecznie. Biorę pod uwagę te same modele, które Pan wymienił. Dodatkowo jeszcze Porta:Resist,Focus i Loft. Wszystkie z wąskim szkleniem pionowym.
Na które drzwi zdecydował się Pan i proszę o opinię użytkownika, czy był to dobry wybór?
Marki Centurion nie znałam do wczoraj. Parametry jakie podają wydają się być ok,ale cena w porównaniu do podobnych modeli z tymi parametrami jest zadziwiająco niska?!

Magdalena N
06-01-2021, 13:05
Bardzo popularny model skrzydła. Dostępny we wszystkich katalogach w cenie skrzydła od 400-500zł. Ościeżnice podobnie jak w markecie. Realnie patrząc - dokup piankę, klamkę, zapłać "tylko" 100 za robotę - wyjdzie min. 800zł sztuka.

Już wiem, dlaczego kiedyś na zleconym montażu u klienta na ściany o grubości pow 20cm mialem stałe ościeżnice. Bo oni oferują do 18cm (na pół pustaka).

Nie wiem co uznać za półkę wyżej. Porta Verte G4 za ok 1000-1100zł? Czy Porta Koncept za ok 1200-1300zł (mocniejsza konstrukcja). A może wersja malowana, za ok 500zł więcej. Albo faktycznie półka wyżej to Asilo. Masywniejsza ościeżnica za ok 2 tys +.

Witam
Przede mną zakup drzwi do nowego budynku. 12 sztuk typowo wewnętrzne. Dodatkowo 2 sztuki oddzielające dom od garażu,więc mam w zamyśle jakąś cieplejszą wersję (garaż będzie ogrzewany,ale temperatura bedzie niższa niż w części mieszkalnej). Oprócz tego 3 drzwi tzw.technicznych, łączące m.in garaż z kotłownią i innymi pomieszczeniami.
Jeśli chodzi o drzwi wewnętrzne to mam kilka typów-model podobny u różnych producentów.
Drzwi wewnętrzne z regulowanymi ościeżnicami, przylgowe, z podcięciem wentylacyjnym. Pod uwagę biorę Porta Resist,Focus i Loft; Classen Andromeda i Ferro; Pol-skone Fortimo Lux i Espina, Erkado Baldur, Uppsala; Intenso door Grand,Valencia i Marsylia; DRE-Vetro E

Z której firmy polecałby Pan system przesuwny naścienny(drzwi do garderoby)?

Zastanawiam się też nad drzwiami typowo szklanymi w jednym miejscu.

Z góry dziękuję za sugestie. Porównuję te drzwi i brakuje mi praktycznej oceny osoby,która ma z nimi styczność. Ja mogę się podeprzeć tylko informacjami z katalogu :(

finlandia
27-01-2021, 22:02
Przepraszam, uciekło mi to ostatnie pytanie, a może kompetentna odpowiedź wymaga godzinnego pisania... Pewnie już po fakcie, także odpowiadam dla potomnych.
Padło dużo konkretnych modeli, w większości podobne wizualnie. Mogą się drastycznie różnić ceną - od tysiąca do 2-3 tys za sztukę w zależności od ostatecznego wyboru wykończenia (tania okleina, fornir lub lakier w różnym standardzie). Także cena i kolor może być pierwszym wyznacznikiem, a drugim rozmiary otworów. To wbrew pozorom istotne, chyba że nie liczymy się z ceną i skrócenie drzwi, podwyższenie/pomniejszenie/ poszerzenie otworu nie jest problemem.
Jako przykład wizualny: drzwi Asilo (też dobry produkt, cenowo zaczyna się tu gdzie kończą wymienione marki):
452468

Kiedyś zdecydowanie polecałem Portę. I nadal zaczynam propozycje za ich kompletność i uniwersalność. Ale tu pojawia się parę szczegółów:
- cieplejsze drzwi do garażu - problem z progiem. Tzn. powinien być próg by nie ciągnęły przedmuchy. A że próg na podłodze jest taki sobie, to zawsze proponuję uszczelkę opadającą, tyle, że w tym modelu jest niemożliwa:
452465
Tym samym Porta tak jakby odpada, chyba że do tych pomieszczeń zastosować model płaski. Za to pewną opcją jest Erkado. Ma model przefrezowany w ten sposób:
452466

U nich dla odmiany nie podoba mi się wizualnie system przesuwny. Nie wiem jak się składa - nie miałem okazji montować. Tu zawsze polecałem Portę, ale bardziej z powodu spasowania zabudowy, bo same mechanizmy są praktycznie takie same.

Drzwi szklane - mają je niemal wszyscy. Do dedykowanych ościeżnic Porta pasują skrzydła Gipsy Kings. Najbardziej zaawansowane i odjechane wzory, robią efekt na żywo a nie tylko w katalogu jak np. Erkado. Ale jeśli to ma być np. skrzydło przeźroczyste lub matowe (najtańsze), to znowu możemy rozmawiać o wszystkich. Tyle że z powodu słabych okuć nie proponuję Erkado, bo to Metalbud - najbardziej chińskie z okuć jakie miałem okazję montować (i poprawiać po paru miesiącach bo nie trzymały).

Także.. gdzie by się nie obejrzeć, to zawsze coś nie tak. Zadała Pani dobre pytania, ale proszę wybaczyć - to wymaga dłuższej rozmowy (albo handlowca który narzuci swoją koncepcję).

kanson
28-01-2021, 22:05
Dzień dobry,

Przeczytałem kilkanaście podstron wstecz ale pojawiło się kilka pytań technicznych, proszę o pomoc.

Taki przypadek: Porta Vector T lakier Premium biały, zamki magnetyczne, 3 zawiasy, wszystkie podcięcia z racji wentylacji mechanicznej,
wypełnienie płyta wiórowa otworowa,

Jeśli nie Porta Vector to co innego ?

10 drzwi z ościeżnicami:
1. Wiatrołap do Przedpokój - 207/99/28.5, pasowałoby bezprzylgowe ale czy nie za szerokie? czy to się utrzyma?
2. Łazienka do Przedpokój - 208/89/29, sa obok wiatrołapu wiec też bezprzylgowe, w środku węgarek tylko 3cm - czy to się przycina?
3. Piwniczka do Przedpokoju - 208/89/15, sa obok Łazienki wiec też bezprzylgowe,
4. Gabinet do środka - 208.5/89/27.5, przylgowe
5. Garderoba do środka - 208.5/89.5/27.5, przylgowe
6. Sypialnia1 do środka - 208/89/27, przylgowe
7. Sypialnia2 do środka - 208/89/27, przylgowe
8. Sypialnia3 do środka - 208/89/27.5, przylgowe
9. Łazienka do Przedpokoju - 209/89/27.5, bezprzylgowe, obok Sypialnia3 ,
10. Pralnia do Przedpokoju - 209/89/15.5 bezprzylgowe, Obok Łazienka

Do wentylacji - Jeśli nie podcięcie to sa jeszcze otwory lub skrócenie całych drzwi - czy ten 3 sposób się stosuje ?
Praktycznie w każdych drzwiach mam albo od środka albo z jednej strony węgarki 3,4,5 cm - jak się do tego tematu podchodzi z opaskami ?
Czy na opaski ma wpływ bez przylgowość ?
nie upieram się do bez przylgowych ale finlandia mnie jednym zdjęciem przekonał jak sa 2 pomieszczenia obok siebie to fajnie wygląda w Porta

finlandia
29-01-2021, 17:20
Jak ja "nie lubię" na forum takich szczegółowych pytań. Od razu widać, że się dobrze przygotowałeś i nie da się Ciebie zbyć dwoma zdaniami :)

Zacznę od otworów:
- szerokości są w miarę ok pod drzwi popularne. One wymagają 88-90cm, w skrajnych wypadkach trzeba podkuć pod zawiasy. Wysokości są też uniwersalne, o ile z podłogami, a jeśli bez, to może być mało, np.: dla DRE
- 90tki - nie są problemem.
Grubości ścian: no cóż, same nośne, także ościeżnice droższe niż te do cienkich działówek.
Węgarki - 5cm na ogół wystarczy, te 3 może być mało. Chyba że są od strony zawiasowej, to jest szansa. To już wymaga bardzo dokładnych pomiarów na miejscu.
Wentylacja - praktycznie tylko podcięcia wentylacyjne. Nie spotkałem się w praktyce ze skracaniem drzwi. Kiedyś DRE miało luz 17mm - często były posty że to wygląda strasznie.
Drzwi bezprzylgowe na ogół mają w standardzie opaski 8cm. Przylgowe miały początkowo 6cm i nadal można takie zamówić, chociaż "moda" jest na 8. W Twoim przypadku opaski 6cm nie miałyby problemu z tymi małymi węgarkami, ale odpadają drzwi bezprzylgowe.

A teraz Vecotr T. Najprostsze, w niezłym wykonaniu.
Na szybko licząc - do ściany 26cm wychodzą mi ok 1700zł w lakierze Premium. W cenie szacuję: bezprzylgowość (ok 300zł), trzeci zawias (100), wypełnienie płytą (100), zamek magnetyczny + podcięcie (100), montaż za ok 200, niewielki rabat i Vat 8%. To całkiem pokaźna suma i nie ma jeszcze klamki (przy czym wersja najprostsza to ok 1100zł),
Vector z wzorem wygląda tak:
452519 452520

A gdyby tak zrobić lepszy lakier UV to cena poszybuje nam o kolejne 300zł..





.

kanson
30-01-2021, 22:38
Jak ja "nie lubię" na forum takich szczegółowych pytań. Od razu widać, że się dobrze przygotowałeś i nie da się Ciebie zbyć dwoma zdaniami :)
.

dziękuje Tobie i doświadczeniu którym się dzielisz, po dzisiejszym obejrzeniu drzwi pojawiło się kilka pytań:
W wymiarach uwzględniałem podłogi, chodź nie ma jej wszędzie

1. Podobno Przylgowe i zamek magnetyczny = wystający zamek "kawałek metalu" przy zamkniętych drzwiach i brzydko to wygląda?
2. Wrzuciłem jeszcze fotki otworów https://1drv.ms/u/s!ArbaOWAT9qCFgeYpH5gxC2cSTp4vww?e=OV9CwG
w szczególności pewnie standardowy problem plik 8i9 czyli na jednej ścianie drzwi otwierają się do środka i obok na zewnątrz - Jak to wzorcowo rozwiazać?
3. Drzwi wewnętrzne Stolpaw ?
Dwa pytania może offtopic, ale zapewne wile osób to zainteresuje:
4. Kiedyś przynajmniej do łazienek były drzwi z szybkami, a teraz jest tendencja drzwi pełnych do każdego pomieszczenia ?
5. Ponieważ trendy się zmieniają - co odchodzi a co idzie nowego jeśli chodzi o wygląd drzwi ?

finlandia
01-02-2021, 13:43
1 - Zamek magnetyczny nie jest problemem. Przy dobrym spasowaniu skrzydła i ościeżnicy to jest 3mm luzu i trzeba konkretnie się przypatrywać by zobaczyć ten język zamka. Może ktoś kojarzy drzwi bezprzylgowe z Porty - one mogą być ze zwykłym zamkiem, wtedy na krawędzi widać kawałeczek blachy w którą uderza klasyczny język zamka. Można domówić zamek magnetyczny (ok 50zł) i po sprawie. Nie jest to jednak problem - mam coś takiego na ekspozycji i jest zauważane dopiero gdy wskażę palcem.
2. Dla mnie klasycznie. Łazienka na korytarz, pokój do środka. Nie jestem zwolennikiem drzwi otwieranych "przez ościeżnicę", tzw. z odwrotną przylgą. Często mają różne wysokości całkowite, więc teoretyczna spójność w wyglądzie może razić w innym miejscu (tak, można skrócić drugie drzwi i będzie - w miarę - "ok" ;)

3. Stolpaw - nie znam ich z drzwi wewnętrznych (mało słyszałem czy widziałem), ale też nie skreślam w tym zakresie.

4 i 5 Nowoczesne trendy są takie, że robi się drzwi pełne, często w ogóle bez wzorów czy szyb, w łazience tym bardziej...Tylko to nie wszędzie dobrze wygląda. Ale równie dużo montuję drzwi klasycznych, z poziomymi szybkami.

W kolorach - poza białym - "idzie" w stronę naturalnych dębów. Tu połączenie płaskiego modelu z ciekawym rysunkiem na okleinie:
452609
Właściwie trudno to nazwać okleiną - to znany z mebli laminat halifax.

Wersja tańsza - ale już mniej odporna, za to może być obrabiana i wyginana:
452610
Tyle, że w zależności od firmy ten trend może być "przerysowany (Polskone):
452611
Na drugim zdjęciu widać wspomnianą różnicę wysokości (w Twoim przypadku byłoby to jednak wewnątrz pomieszczeń, także niezauważalne).
452612

kanson
07-02-2021, 19:27
1. Finlandia co myślisz o drzwiach Porta FOCUS Premium 4.a, chodzi mi o ta szybkę pionowa w drzwiach czy tego bać się w tym modelu lub wśród innych producentów? Chodzi mi o to czy coś się z tym może dziać ?
2. Czym się różni Porta Vector od Porta Desire - nas interesują tylko modele gładkie bez udziwnień, a wygląda że Desire w ramie ma drewno naturalne?
2. Na co innego jeszcze patrzeć poza Porta żeby w ramie skrzydła było naturalne drewno, białe, gładkie, ?

finlandia
08-02-2021, 10:42
Nie mam problemów z tym modelem. Jest od lat w ofercie, ma lepsze lub większe powodzenie. Jakbym podsumował dekadę, to na pewno będzie w top 10 najpopularniejszych modeli.

Kiedyś, nawet tu pisałem o dostępnej w Porcie wersji w najtańszej okleinie, gdzie było widać brzydkie łączenia krawędzi, które od razu poprawiałem korektorem w trakcie montażu. Wtedy też fabryka wycofała tą wersję z oferty. Poza tym nie mam uwag, a robiłem je chyba ze wszystkich możliwych firm.
Porta w lakierze Premium + osćeżnica okleina Premium:
452791
Tu teoretycznie możliwa jest różnica w kolorze.

W tej chwili chyba najtaniej wychodzi opcja z Polskone w okleinie Lamistone
452790 - tylko proszę nie odbierać tego w kategorii "polecam".

Alternatywa to Erkado. Wprowadziło wersję z czarny szkłem krawędziami. Nie mam fotki (dopiero zamontowałem na swojej oscieżnicy), ale w katalogu wygląda lepiej - na żywo rzuca się w oczy ta czarna krawędź i nie musi się to każdemu podobać

Poza tym robiłem to i w Asilo,
452793
i w Lagrusie:
452794
i drewniane Ronkowski:
452795
Także - bardzo szeroki przegląd rynku. Nigdzie nie miałem problemów, z powodu których musiałbym rezygnować z polecenia tego modelu.

Cenowo - najtańszy był w tej wycofanej Porcie - przekraczał 1 tys. w wersji przylgowej (komplet oznacza u mnie drzwi z montażem, średnią klamką i Vatem). Teraz ciężko będzie zebrać to poniżej 1,5 tys zł, zwłaszcza w wersji bezprzylgowej. To bardziej 2 tys zł (+/-) 10%), szczególnie jeśli to będzie lepsze malowanie farbą UV. A lepsze konstrukcyjnie Lagrusy i Asilo - dobrze powyżej 2 tys. zł, jeśli nie 2,5.
To ja już zdecydowanie wolę drewniane drzwi które będą nieznacznie droższe.


Odnośnie Porty Desire kontra Vector. Te drugie - hitowy model, bo może być tani i drogi. Desire jest tylko w wersji droższego malowania UV i od razu z wypełnieniem z płyty (chyba ma w sobie fragmenty ramy drewnianej). Kiedyś ta mocna konstrukcja była wyróżnikiem Porty. Teraz pozostała tylko w wybranych modelach.

Piotrek168
08-02-2021, 21:56
Wczoraj po południu przeczytałem ten wątek jakieś 10 stron do tyłu poszukując informacji o drzwiach wewnętrznych. Po pierwszym przejrzeniu katalogów róznych firm najbardziej nam się spodobał model Porta Focus Premium 4a. Dziś byłem w salonie po wycenę drzwi. I tu za ten model policzyli mi 2050 zł netto w wersji z farbą akrylową UV, płytą wiórowo-otworową i zamkiem magnetycznym. Wchodzę dziś na forum i własnie ktoś o ten konktetny model zapytał. A odpowiedź jak zawsze profesjonalna i wyczerpująca.
W tym względzie mam jeszcze parę pytań.
1) Jak Finlandia oceniasz jakość drzwi firmy Intenso? Mają bardzo podobny model Valencia, nad którym się zastanawiam.
2) Czy w Polskone mają drzwi z odwróconą przylgą? Mam blisko siebie 4 pary drzwi, z czego dwie do łazienek (otwierane na zewnątrz) i dwa do pokoju (do wewnątrz). Nie mogłem znaleźć na necie informacji czy w modelu Polskone jest to rozwiązanie stosowane. Czy inne firmy też w tych modelach mają odwróconą przylgę?
3) Czy warto brać lakier UV w Porcie?
4) Jak duża róznica w cenie drzwi będzie w porównaniu z drzwiami drewnianymi np. z firmy Ronkowski?
5) I pytanie z innej beczki - jakie drzwi zamontować pomiędzy garażem a klatką schodową prowadzącą do mieszkania oraz pomiędzy garażem i kotłownią (z kotłem gazowym)? Stalowe czy takie same wewnętrzne tylko pełne? Jakie najczęściej montujesz drzwi w takich miejscach?

Z góry dziękuję za pomoc

finlandia
09-02-2021, 13:21
Ech, znowu nie ma wyjścia i wypada odpowiedzieć:

1. Intenso - nie znam z własnej praktyki montażowej. Nie miałem okazji, mimo iż mam w ofercie dostawcy. Znajomi oferujący te drzwi stale chwalą je sobie. Tyle, że ja do końca konkurencji, nawet znajomej nie wierzę i chciałbym przez zamówieniem zobaczyć model Valencia na żywo, zwłaszcza że Intenso to tylko okleiny. Lepsze, ale okleiny i ciekaw jestem łączenia krawędzi ;) Zaleta - bo w wersji bezprzylgowej powinny się mieścić spokojnie poniżej 1500zł.

2. Nie mogę się doszukać w katalogu Polskone info o możliwej wersji Revers. Wygląda że nie dostępne. Nie wiem jak u innych producentów. Pewnie zauważyłeś, że nie jestem zwolennikiem tego rozwiązania, także nie bardzo ciągnie mnie do poszerzania wiedzy w tym temacie.

3. Nie mam zastrzeżeń do lakieru UV. Ale w kategorii "czy warto" mam wątpliwości, tzn. bardziej nie mam przekonania, czy nie wystarczy dobra okleina (taka, by z taśmą malarską nie odeszła). A jeśli już mam wydawać 2 tys. to może lepiej poszukać drzwi u dobrego stolarza.

4. Przeliczyłem ten model w Ronkowskim. No niestety, ale wychodzi ok 2700zł. Tyle że występuje tylko w wersji bezprzylgowej. Ale jakieś klasyczne modele, przylgowe to niewiele pow. 2 tys. także jak miałbym dać za fornirowaną płytę tyle kasy, to wolałbym już drewno. No i znowu - nie jestem zwolennikiem drzwi bezprzylgowych.

5. Pół na pół. Podstawowe stalowe (polskie, przeznaczone na zewnątrz to cena od 1,5tys zł). A druga opcja - jak już je wyraźnie widać i mają się kłócić wizualnie, to takie same jak pozostałe (a przynajmniej) ten sam kolor i ościeżnica, tyle że z uszczelką opadającą (za ok 200zł +/- 50%).

AleSzklo192837465
12-02-2021, 02:06
Jeżeli chodzi o drzwi wewnętrze to polecam spróbowanie szklanej wersji. Kupiłem kilka sztuk drzwi szklanych od krakowskiej firmy :spam: i zdecydowanie polecam takie rozwiązanie.

finlandia
12-02-2021, 06:47
Jeżeli chodzi o drzwi wewnętrze to polecam spróbowanie szklanej wersji. Kupiłem kilka sztuk drzwi szklanych od krakowskiej firmy :spam: zdecydowanie polecam takie rozwiązanie.
No jasne. Trzy posty w ciągu pół roku i ta sama reklama. Do tego dziwna zbieżność Twojego nicka i nazwy firmy. Czy ktoś jest w stanie w to uwierzyć? Zostawiam taki post - ku przestrodze.

wally666
12-02-2021, 08:22
Ech, znowu nie ma wyjścia i wypada odpowiedzieć:

2. Nie mogę się doszukać w katalogu Polskone info o możliwej wersji Revers. Wygląda że nie dostępne. Nie wiem jak u innych producentów. Pewnie zauważyłeś, że nie jestem zwolennikiem tego rozwiązania, także nie bardzo ciągnie mnie do poszerzania wiedzy w tym temacie.



Moze ja pomoge bo tez intensywnie szukam kogos rozsądnego kto zrobi porządne drzwi z odwrotną przylgą. Tak wiec w Pol-Skone maja takie rozwiazanie, i nazywa REVES i dostepne sa tylko dla niektorych modeli drzwi m.in. Cambio, Simple oraz Sublime. Cenowo wyglada to malo zachecajaco - tutaj podaje ceny z katalogu brutto:
wykonczenie oscieznicy w laminacie 1260 a malowane 1510 + skrzydlo w zaleznosci od modelu 700-850 (z podanych powyzej) czyli juz robi nam sie przedzial 2000 do 2350 bez montazu. Doliczasz wypelnienie z plyty 160, doplate do opcji rewers 246, obowiazkowy dodatkowy 3ci zawiac 203 i cena oscieznicy plus skrzydla szybuje do 2600-2950. Przy tej cenie masz juz szanse znalezc drzwi faktycznym drewnianym ramiakiem, dopasowane do konkretnych wymiatow otworow (szerokosc, grubosc i wysokosc, lakierowane na dowolny RAL/NCS. Ja tak wlasnie zrobie (potrzebuje tez 4szt. z rewersem)

kanson
12-02-2021, 11:01
A ja mam takie pytanie finlandia do Ciebie ale także do osób które maja na co dzień kontakt lub widzieli je na żywo.
Jaka jest różnica między farba Premium a UV - bo to jest różnica jednej gwiazdki -
czy ktoś może robił testy np. tłusty palec etc. bielsza biel, lepiej domalowane rogi etc ?

finlandia
12-02-2021, 12:13
Słowo jeszcze na temat Reversu -tak, Pol-skone jak większość firm ma tą opcję, ale pisząc że nie mogę się doszukać miałem na myśli konkretny model (z pionową szybą przez całą wysokość skrzydła).
I ten rewers kosztuje niby nie dużo (średnio +200zł z tym, że znacznie więcej jest ukryte w cenie dedykowanej ościeżnicy).
W wymienianym Ronkowskim dopłata za rewers była bardzo niska (pamiętam całkowitą dopłatę 150zł), także może się okazać, że przy tych wyszukanych rozwiązaniach wyjdzie taniej niż z fabryki masowej, a drzwi przy tym są wykonane perfekcyjnie.

Nie znam szczegółów technologii ani badań na lakiery w Porcie a tym bardziej innych firmach (np. kto jaką grubość powłoki stosuje). Najtańsze skrzydła w Porcie (Minimaxy też są lakierowane i mogłyby aspirować do tej wysokiej kategorii, ale tu producent nie ukrywa jakości i przyznaje im odpowiednią liczbę gwiazdek.

Lakier Premium ma jeden niuans: dotyczy skrzydła. Ościeżnica jest w okleinie z założenia dobranej idealnie. A jak to się będzie sprawdzać po latach - nie wiem. Dostępne są dopiero od paru lat.
452994 452996
W zależności od serii produkcyjnej i oświetlenia to widać mniej, lub wcale.
Nie ma opcji lakieru premium dla ościeżnic, wybierać wtedy trzeba wtedy lakier UV. Z założenia jest grubszy i mocniejszy, a przede wszystkim jednolity:
452998

Ps. Trochę mi się "rozjechał" post i nie mogę edytować fot, także tylko dodam: konkurencyjne firmy nie rozróżniają lakierów, mają jedno malowanie i myślę że mu bliżej do wersji UV niż Premium.

finlandia
15-02-2021, 12:46
Nie trzeba przeglądać zaraz całego wątku, ale ostatnie 10-20 stron wystarczy by zorientować się w niektórych trendach.
Na pewno widać tam, że nie przepadam za Erkado ze względu nach ich marketing. Zakładam, że cytujesz wiernie zdanie z ich katalogu, ale za groma nie mogę zrozumieć co autor miał na myśli poza dobrym wydźwiękiem.

Okleina Premium - gładka, satynowa. W niczym nie przypomina drewna..
Niewiele jest drzwi w sztucznym, białym pokryciu z rysunkiem czy strukturą słoi. Są to albo najtańsze tłoczone skrzydła typu Porta Wiedeń/Londyn które są "chropowate":
453115
albo okleina CPL (bardziej plastikowa- mocniejsza) ma taką strukturę drewna, ale o nie coraz ciężej w katalogach, bo nie były popularne. Moda się zmienia, a takie "drewniane" z wyglądu to dopiero trudno utrzymać w czystości..

Piotrek168
15-02-2021, 20:53
Finlandia, co powiesz o jakości drzwi z firmy Asilo? Dostaliśmy dziś wycenę modelu Pertini 6 oraz Colombo 1 i cenowo wychodzi podobnie jak Porta, trochę drożej niż DRE. Czy to lepszy wybór?
A drzwi z ukrytą ościeżnicą - lepsze z ościeżnicą metalową czy z mdf?

finlandia
15-02-2021, 21:59
Wielokrotnie wymieniałem Asilo jako wyższą opcję niż Porta i inne masowe firmy. W ASilo jest tylko jeden standard, w innych trzeba do niego dopłacać.
Z tym, że w Asilo w standardzie są zawiasy wahadełkowe - nieregulowane. Na mojej ekspozycji od samego widzenia się opuściły. Także chyba warto domówić ukryte.

Asilo ma niemal dwukrotnie masywniejszą ościeżnicę niż pozostałe. Wizualnie plus, wzbudza zaufanie, wymaga szerszych otworów.

Ich ościeżnica ukryta jest znacznie bardziej złożona niż powszechne aluminiowe, także wzbudza zaufanie, ale montaż jest bardziej złożony, bo zawiera część prac, które powinien zrobić wykończeniowiec (kątowniki alu z siatką naokoło), ale najpewniej ich nie robi, bo kto by za to płacił. Poza tym mają parę wariantów w zależności od wykończenia ściany.

WiosennaRosa
18-02-2021, 14:58
Mam pytanie do ekspertów :) Ponieważ w obecnym mieszkaniu mamy wew. drzwi DRE kolor Nestor DĄB - okleina, która wygląda pięknie, ale po 5 latach widać białe zadrapania/ścieranie się tej okleiny w newralgicznych miejscach to w nowym mieszkaniu chcemy już drzwi jednokolorowe lakierowane (najlepiej mat), ale ze względu na aranżacje różnych pomieszczeń chciałabym żeby wszystkie drzwi od strony korytarza były ciemne-grafit/antracyt a od sypialni były białe. Nie byłam jeszcze u producentów, wiedzie ile drożej będzie wychodziła taka opcja, czy wszystkie firmy mają taką opcję w ofercie i co z ościeżnicą, czy ona też może byc w 2ch kolorach?
Proszę Was również o potwierdzenie/zanegowanie, że lakier będzie sprawował się lepiej pod względem użytkowania niż okleina.

finlandia
18-02-2021, 17:08
O dwukolor na drzwiach trzeba pytać. W katalogach tego raczej nie ma, także wybierz sobie jakiś kierunek w temacie modelu i konkretnie pytaj...

mazwoj
26-02-2021, 09:18
Mam pytanie do ekspertów :) Ponieważ w obecnym mieszkaniu mamy wew. drzwi DRE kolor Nestor DĄB - okleina, która wygląda pięknie, ale po 5 latach widać białe zadrapania/ścieranie się tej okleiny w newralgicznych miejscach to w nowym mieszkaniu chcemy już drzwi jednokolorowe lakierowane (najlepiej mat), ale ze względu na aranżacje różnych pomieszczeń chciałabym żeby wszystkie drzwi od strony korytarza były ciemne-grafit/antracyt a od sypialni były białe. Nie byłam jeszcze u producentów, wiedzie ile drożej będzie wychodziła taka opcja, czy wszystkie firmy mają taką opcję w ofercie i co z ościeżnicą, czy ona też może byc w 2ch kolorach?
Proszę Was również o potwierdzenie/zanegowanie, że lakier będzie sprawował się lepiej pod względem użytkowania niż okleina.

W wewnętrznych jest to rzadka opcja i raczej w katalogach tego nie będziesz miała tak jak pisał finlandia. Porta chętnie wykonuje takie zlecenia przez dział kontraktowy ale czas i pieniądze oczywiście idą mocno w górę. Popytaj też w DRE, Erkado i Invado - tam też powinni pomóc w takim zleceniu. Oczywiście tak samo - rośnie czas oczekiwania i koszty związane z drzwiami.

WiosennaRosa
13-03-2021, 14:48
Jakby ktoś również interesował się dwukolorowymi malowanymi drzwiami to napiszę, że taka opcja jest na pewno u Interdooru. Jako ciekawostkę dodam, że koszt wynosi ok.+45%.
Ja osobiście zrezygnowałam, bo dla mnie wychodzi za drogo. Drzwi jednokolorowe wycenili na ponad 2 tys., a w dwukolorze wychodzi ponad 3 tys/szt. :(

finlandia
16-03-2021, 07:52
Jakby ktoś również interesował się dwukolorowymi malowanymi drzwiami to napiszę, że taka opcja jest na pewno u Interdooru. Jako ciekawostkę dodam, że koszt wynosi ok.+45%.
Ja osobiście zrezygnowałam, bo dla mnie wychodzi za drogo. Drzwi jednokolorowe wycenili na ponad 2 tys., a w dwukolorze wychodzi ponad 3 tys/szt. :(

Nie jestem zaskoczony. Dla firm lakierujących w automatach dwukolor jest zawsze problemem. Trzeba to zrobić ręcznie, dużo pracy i konieczność dokładnego oklejania + potencjalne reklamacje..
Może okazać się, że w dobrych drzwiach drewnianych dopłata będzie niska i teoretycznie wyższa cena wyjściowa i tak wyjdzie korzystniej nie mówiąc o samych drzwiach, np. Ronkowski - tu kiedyś kosztowało to 250zł
454081


Edit: jeszcze o jedno muszę uzupełnić: nieznaczne podwyżki wraz z katalogami na nowy rok to norma, ale w tej chwili dostaję informacje o kolejnej fali podwyżek (z powodu braków drożeją surowce do produkcji), a jedna z firm napisała: "kilkunastoprocentowa podwyżka".

pieq
13-04-2021, 13:42
Cześć wszystkim,

Potrzebuję informacji jak bardzo szerokość otworów dla drzwi wewnętrznych wpływa na dostępność producentów drzwi ?
Mam dom w stanie deweloperskim i potrzebuję zwęzić jeden otwór drzwiowy.
Aktualnie ma 90 cm.
Czy mogę go zwęzić na 80 i będę miał pewność że każdy producent się wpasuje z drzwiami i ościeżnicą ?

Nie mam niestety wybranych jeszcze drzwi.

Dzięki z góry.

Grzegorz

finlandia
13-04-2021, 14:40
Praktycznie każda firma ma w ofercie drzwi "70tki" pasujące do otworu 80cm (nie znam takiej, która nie ma).

Ale z tą szerokością może być różnie. Z założenia 80cm jest uniwersalne, ale ja zostawiłbym 81cm. Część monterów "portowców" (takie określenie sformułowałem po raz pierwszy i oznacza to tylko tych trzymających się sztywno zaleceń jednego producenta) będzie oczekiwała kolejnego zwężenia otworu do 78cm (najwygodniejszy).
Z tym, że np. Asilo chce już 81cm, podobnie bezprzylgowe Erkado (przylgowe już 78).

Otwór 81cm nie jest problemem w montażu żadnych drzwi. 78 już potrafi być.

frelka
14-04-2021, 19:17
Edit: jeszcze o jedno muszę uzupełnić: nieznaczne podwyżki wraz z katalogami na nowy rok to norma, ale w tej chwili dostaję informacje o kolejnej fali podwyżek (z powodu braków drożeją surowce do produkcji), a jedna z firm napisała: "kilkunastoprocentowa podwyżka".
Dziękuję za ten wpis! Udało się zamówić drzwi w cenie sprzed podwyżki.

Przy okazji, czy ten pik zamówień mocno wpłynął na czas realizacji?
Mamy umówiony montaż na 8 tygodni od zamówienia i zastanawiam się, czy nie będzie przypadkiem obsuwy...

finlandia
14-04-2021, 21:18
Dziękuję za ten wpis! Udało się zamówić drzwi w cenie sprzed podwyżki.

Przy okazji, czy ten pik zamówień mocno wpłynął na czas realizacji?
Mamy umówiony montaż na 8 tygodni od zamówienia i zastanawiam się, czy nie będzie przypadkiem obsuwy...

To nie koniec podwyżek. DRE podniosło się kilka %, ale zapowiadają kolejne, jeszcze większe.
Erkado - zakładali nie robić, bo nadrukowali katalogów. Będzie. Wkładka z cenami z istotną podwyżką...

Terminy nie są jakieś mocno wydłużone. Raczej standardowe, ale te maksymalne. 5-6 tygodni, a nie 3-4 jak to bywało. Chociaż są wyjątki, które mają z założenia dłuższe terminy (np. Barański).

giman
14-04-2021, 22:07
Drewniane u jakiegoś stolarza wziąć. Nie będzie drożej niż te DRE, Porty czy Erkada.

finlandia
15-04-2021, 09:31
Drewniane u jakiegoś stolarza wziąć. Nie będzie drożej niż te DRE, Porty czy Erkada.

W dużej części się zgodzę. Ale nie od "jakiegoś" a dobrego, sprawdzonego.
Jeden z moich klientów (robiłem stolarkę zewnętrzną) kupił drzwi od polecanego przez projektantkę okolicznego stolarza o imieniu pana z programu "Dorota Was urządzi". Drzwi nie były tanie. Ale od nowości takie sobie. Od pomyłek w w układzie słoi (poziome/poprzeczne na jednym skrzydle) zaczynając. Mało estetyczne wykonanie szczegółów. To dałoby się przeżyć. Ale przy którymś serwisie zostałem zapytany o regulacje, bo wykonawca przestał się odzywać. A tam - najtańsze zawiasy, które nie wytrzymały wagi. Drzwi białe, widoczne wkręty "gipsiaki". Dziś to czarne uznalibyśmy za taki zamysł estetyczny, ale 6 lat temu to była taniość. Ok.. pozostawmy drobną estetykę. Nie wpływa na użytkowanie (zamykanie). Za to przy którejś awarii zamka i wyrwaniu zaczepów wyszedł pod spodem MDF...

Teraz - po ok 5 latach użytkowania jakiś serwis skasował klienta na 2 tys za wymianę zawiasów i zaczepów . Drzwi wyglądają - lekko mówiąc - tak sobie, jak tania płytówka a kosztowały trzy razy więcej.

Także - jak mowa o stolarzu, to nie znaczy że dostaniecie drewno i to dobrze wykonane. Zawsze warto sprawdzić wcześniejsze prace, najlepiej u znajomych.

pandzik
15-04-2021, 10:24
Sąsiad kupił drzwi z montażem. Większość mu się nie zamyka, jakoś napuchły w wilgotnym domu czy co. Same skrzydła też słabe. Zawiasy zwykłe bez regulacji poziomej (śrubka z boku). Ja kupiłem 10 sztuk - Białe ramiaki z firmy na E. Montaż drzwi i regulowanych futryn z zestawem do montażu za 400zł (sprzedałem za 300 od ręki ) to była największa przyjemność w całej mojej wykończeniowce wliczając stropy, podłogówkę itd. Po roku nie ma żadnych problemów, doskonale sie zamykają, trzymają pion i poziom (nie lecą w żadną stronę)
Jak ktoś ma dom w zwykłym std to nie ma co szaleć z drzwiami. No chyba, że ma się 100% pewność co do fachowca.

giman
15-04-2021, 10:50
@finlandia, masz rację z tym, że to moje "jakiegoś" było pochopne.
Jak ze wszystkim w domu musi być sprawdzone i dobre.
Mój wpis był bardziej w celu rozjaśnienia pewnego utartego błędu myślowego w stylu "nie wezmę drewnianych, bo są dużo droższe od tych z MDFu/HDFu"
A to jest tylko prawda w przypadku drzwi z marketu budowlanego jak się kupuje porządne to drewniane będę +/- w tej samej cenie i trzeba mieć tego świadomość.

Ja mam drewniane, które dobrze się zamykają, pasują, nie wypaczają i (to już kwestia gustu) bardzo mi się podobają. Działają bez zarzutu nawet jako łazienkowe dziewiąty rok.

finlandia
15-04-2021, 11:05
Bez obaw, wiem co miałeś na myśli, ale musiałem rozwinąć by ktoś zbyt pochopnie nie odczytał zachęty.

Mam w swojej ofercie i drzwi drewniane, sam użytkuję od 16 lat sosnowe (firma już nie istnieje) i sobie chwalę. Wiele razy napisałem, że dać 2-3 tys. za drzwi w fornirze z dużej fabryki to już wolałbym dobry wyrób stolarski, często nie droższy i nie gorszy.

pieq
19-04-2021, 22:28
Bez obaw, wiem co miałeś na myśli, ale musiałem rozwinąć by ktoś zbyt pochopnie nie odczytał zachęty.

Mam w swojej ofercie i drzwi drewniane, sam użytkuję od 16 lat sosnowe (firma już nie istnieje) i sobie chwalę. Wiele razy napisałem, że dać 2-3 tys. za drzwi w fornirze z dużej fabryki to już wolałbym dobry wyrób stolarski, często nie droższy i nie gorszy.

Dzień dobry.
Widzę że jest Pan z Siedlec.
Czy można jakoś do Pana podjechać i porozmawiać na miejscu ? Zakładam że prowadzi Pan sklep w Siedlcach :)

pozdrawiam
Grzegorz

drabikol
21-04-2021, 06:51
Bardzo fajny producent mebli to na przykład :spam:, solidna robota i dobre materiały.

pieq
22-04-2021, 19:03
Cześć wszystkim
Przeszukałem forum pod kątem drzwi wiatrołap->garaż.
Jedni piszą że muszą być przeciwpożarowe, inni że wystarczą zwykłe pokojowe tylko pełne.
Jeszcze inni że ważna jest izolacja termiczna, inni że muszą być antywłamaniowe.
W garażu będę miał kaloryfer, natomiast na pewno będzie tam sporo chłodniej niż w domu.
Na pewno zależy mi na izolacji termicznej, odnośnie zabezpieczeń - tak sobie myślę że złodziej chyba łatwiej wejdzie przez drzwi balkonowe niż przez bramę garażu.
Miejsce na drzwi jest w wiatrołapie, szerokość muru to 25 cm.
Dostałem ofertę na drzwi, ale kosztują 3000 zł - nie spodziewałem się takiej kwoty.
Niektórzy na forum chwalą sobie drzwi Hormann, zastanawiam się tylko czy cena w okolicach 500 zł nie oznacza kiepskiego produktu.

Wiadomo, można kupić drzwi za 300 jak i za 5000 - jak ze wszystkim.
Staram się podchodzić do tematów zdrowo rozsądkowo i realistycznie.

Będę wdzięczny za wszelkie rozsądne propozycje takich drzwi.

Dzięki z góry.

pozdr
G

finlandia
22-04-2021, 20:17
Nie zauważyłem by takie Hormany za 500 były jakieś "lewe". Teraz to raczej bardziej tysiąc, bo chyba za 500 to najtańsze, z najcieńszej blachy.
Minus - w tym segmencie czuć taniość (lekkie, łatwo zrobić wgniota). Nie zawsze wygląda wystarczająco dobrze by były ozdobą niedużego przedsionka.

Moje typy to albo zwykłe stalówki wejściowe (jak do mieszkania) - powinny się zmieścić do 2 tys. zł z montażem. Będą szczelne, ciche, ciepłe, często antywłamaniowe. Minus jak wyżej - nie zawsze pasują do wystroju.

Druga opcja - zwykłe drzwi jak reszta + uszczelka opadająca za średnio 200zł. Załatwia temat podwyższonej szczelności.


I uwaga kolejna: został tydzień i wpada podwyżka Erkado. Dziś pokazali cennik - średnio ponad 10% do góry (ok 100-150zł /szt). W poniedziałek ceny podniósł Barański. Wcześniej nie ujawnili wysokości podwyżki (brzydka praktyka), a podwyżka wyniosła od 10 do 20%. Nawet po 300 zł /kpl

pieq
22-04-2021, 20:36
Dziękuję serdecznie.

agnatus
25-05-2021, 20:40
Witam, jesteśmy z żoną zainteresowani drzwiami firmy Intenso model Linea, ale też wpadł nam w oko model Magnat, ten udało nam się zobaczyć na żywo w okleinie, którą chcemy czyli orzech i zrobił na nas wrażenie pozytywne. Czytając trochę wstecz wątek, wniosek nasuwa się, że sama firma nie jest zła i nie odstaje od innych, jeśli jestem w błędzie poprawcie mnie, a co możecie powiedzieć o tych konkretnych modelach? Jak tutaj sprawa wygląda z jakością/solidnością patrząc na ich cenę? W modelu Magnat podoba mi się, że nie występują cienkie płyciny tylko wypełnienie wnętrza drzwi ma 35mm grubości sprawia to dobre wrażenie jeśli chodzi o solidność, przynajmniej wizualne. Czy ktoś użytkuje albo widział drzwi Linea i jest w stanie powiedzieć jakiej grubości są te poprzeczki poziome pomiędzy szybkami?
Jeszcze pytanie o jakość oklein, które stosuje firma Intenso. Czy tam jest jakieś rozróżnienie na lepsze, gorsze? Pytam ponieważ w katalogu w danym modelu jest jedna cena niezależnie od okleiny. Jak ogólnie wypadają one na tle innych firm?
Myśleliśmy na samym początku nad Erkado model Magnolia, ale po głębszych analizach wpadły nam te modele w oko i naciągamy budżet, czego się nie robi jak coś się spodoba i ciężko wrócić do czegoś tańszego, tylko chcemy rozwiać wątpliwości czy warto.

Karol-007
06-06-2021, 11:56
Stoję przed wyborem drzwi bez przylgowych w kolorze białym mam dwóch faworytów Dre Auri 0 i Pol Skone Arco W03 jak myślicie która opcja lepsza ? Obstawiam Pol-Skone na ten moment z ościeżnicami wychodzą od kompletu jakieś 120 zł taniej i jeszcze nie wiem czy do tego modelu ale pol-skone ma w ofercie podcięcie wentylacyjne do rekuperacji czyli takie mniejsze niż do łazienki. Co o tym myślicie ?

finlandia
08-06-2021, 15:46
To trochę podobne modele, ale mocno się różnią. Na początek zaznaczę - pomijam aktualne ceny, bo ciągle jesteśmy w trakcie festiwalu podwyżek i informacje zmieniają się co tydzień.

Oba modele są wykonane w całości z MDF, czyli podobnie, z tym że Auri będzie kilka kg cięższe niż Arco, bo ma grubsze poprzeczki. Także jest masywniejsze, a jak ktoś lubi delikatniejsze konstrukcje to Arco.

W tym modelu DRE biały jest wg mnie w lepszych gatunkach oklein (w P-S to najtańsze "eco-top").
DRE - jest wyższe o ok 2cm. Nie dla każdego ma to znaczenie, ale czasem bywa zbawieniem. Lub przeszkodą.

Zainteresowało mnie to podcięcie pod rekuperację. Poszukałem i ... wychodzi mi na to, że jest dostępne tylko w kolekcjach drzwi płytowych (konstrukcja płaska) a nie ramowych jak Arco. Ale bardziej zwróciłbym uwagę na samo podcięcie, a raczej skrócenie standardowego skrzydła o 2cm. Czyli biorąc pod uwagę zwykły prześwit pojawi nam się na dole dziura na prawie 3cm (zwykłe podcięcie ma 3cm+luz).
Zdjęcie z katalogu Pol-skone:
457008

nuxe
22-06-2021, 22:48
Czy mogę prosić o polecenie firmy, która byłaby odpowiednikiem wspominanego często na tym wątku RONKOWSKIEGO?

Mam ich ofertę na piękne skrzydła JAN, niestety opaski i korony/ gzymsy mają już takie sobie.
Oferta nie jest niska więc chciałabym kupić coś co w 100% mi się podoba.
Niestety RONKOWSKI nie zgadza się na żadne modyfikacje wzoru swoich ościeżnic.
457304

Lokalizacja: mazowieckie

finlandia
23-06-2021, 14:43
Bardzo popularne są w tej chwili drzwi Barański (dostępne w co drugim sklepie). Nieznacznie droższe niż forniry z masowych firm, ale też nie są jakieś niedostępne.
Nie do końca jest to konkurencja dla Ronkowskiego (101% drewna), bo wiele elementów może występować z mdf. Nie montowałem ich za dużo - ciągle nie mam zdania. Tzn. są na tyle dobre że śmiało proponuję, ale też mają pewne naleciałości ze starych czasów (w tym trafiła mi się arogancja w kontakcie), także ktoś bardzo wymagający może się "nadziać". W tym zestawieniu zdecydowanie stawiam na Ronkowskiego.

Bardzo rozwinięty jest w tej chwili katalog CAL`a, dużo opcji, można rozmawiać o modyfikacjach. Ale cenowo wyraźnie wyżej.

Polecam spacer po Bartyckiej. Tam jest mnóstwo mniej znanych firm stolarskich, na pewno trafi się coś odpowiedniego. Nic konkretnego nie wskażę.

nuxe
23-06-2021, 15:30
Dziekuję za pomoc. Zgadzam się co do RONKOWSKIEGO - albo bierzesz co jest albo mają cię gdzieś.
I nawet to, że mam 16 szt. drzwi ich nie rusza.

U mnie akurat na pierwszym miejscu jest wygląd drzwi, estetyka frezów, a dopiero później mogę się ekscytować tym czy jest to drewno czy mdf.

Wcześniej rozmawiałam m.in. z firmą MORIC oraz MIKOS Godów.
Drzwi mają ładne ale podejście do klienta słabe. Więc dałam sobie z nimi spokój.
Jeśli mam wydać na drzwi 60 tys. zł to chcę kupować na własnych zasadach.

Natomiast zastanawiam się czy teraz jest dobry czas na zakup drzwi. Ceny zupełnie zwariowały...

finlandia
24-06-2021, 06:59
Polecam zobaczyć Ronkowskiego na żywo w jakimś salonie. Mają lepszych stolarzy niż grafików (w odróżnieniu od wielu innych firm).
Nie wiem gdzie jest odpowiednia ekspozycja - można próbować dzwonić do fabryki - na pewno poradzą.

Nie spodziewam się by ceny spadły. Kiedy pierwszą podwyżkę zrobiła Porta o 15% byłem w szoku. Inni podnieśli się po nich "ledwie" o kilka. Ale nie minęło wiele tygodni jak ci racjonalni "poprawili" kolejnymi wzrostami cen. Także była taka konieczność materiałowa.
Warto jednak porównywać. Wczoraj miałem okazję wyceniać drzwi łamane- Porta - 1500zł, DRE 1300. Są różnice. Dla porównania - te same drzwi z Porty jesienią kosztowały 1300zł, a 3 lata temu - 1100zł.

nuxe
24-06-2021, 21:53
Na mojej top liście są 3 firmy:
1. Ronkowski Fabryka Okien i Drzwi (drewno, piękne skrzydło, brzydka ościeżnica, taka sobie korona),
2. Zakład Stolarski Jerzy Mikos (drewno olcha, piękne skrzydło, piękna ościeżnica, taka sobie korona),
3. Zakład Stolarski Roman Wielgosz (mdf, wszystko piękne, 7 lat gwarancji).
Ceny za 16 szt. są zbliżone: 60-70 tys. zł, czas realizacji podobny.

Modelu drzwi JAN, które wybrałam z Ronkowskiego na żywo nie widziałam i w Warszawie nie ma na to szans. Producen tłumaczy, że to nowość i jeszcze jakiś czas nie będzie dostepny na ekspozycji. Za to ościeżnice widziałam i nie wygladają dobrze. Jakby dali za mało warstw farby, a na łączeniach są szpary. Za taką cenę to powinny być bardziej dopracowane.

MIKOS:457325 Wielgosz: (model podstawowy przed modernizacją) 457326
Nie wiem co wybrać.
Czy za 5 lat drzwi z drewna nie będą wypaczone i popękane?

finlandia
25-06-2021, 14:09
Nie pomogę. Dla mnie taka kwota za drzwi jest abstrakcją, dlatego nie jestem w stanie postawić się na Twoim miejscu. Za takie pieniądze można mieć swoje wymagania.
Wczoraj oglądałem - podobne do wyżej pokazanych - drzwi Nostre z DRE. Dziś je wyceniałem - przekraczają 2 tys. zł co dla mnie jest i tak absurdem (za kawałek płyty mdf), a nie mają jeszcze ekstra dodatków w postaci ozdobnych ościeżnic.

Jednak jestem zwolennikiem klasyki.Zwykle zawiasy, zamki, przylga. Taki ze mnie konserwatysta, także nie czuję się właściwą osobą w tej kwestii.
Ubolewam, że fachowcom nie chce się tu zaglądać i poświęcać swojego czasu. Wymiana doświadczeń byłaby o niebo ciekawsza :D

nuxe
29-06-2021, 10:52
Tu chciałabym sprostować, że nie jest moim celem wydać majątek na drzwi. Szukam po prostu drzwi, które będą mi się podobały przy rozsądnej cenie. Na pewno 70 tys. znacznie przekracza mój budżet i jest to cena zaporowa.

Z wizyty na Bartyckiej wróciłam z wyceną dość ładnych drzwi, ale cena - 83 tys. brutto zamyka temat.
Nie wiem kto je produkuje, na Bartyckiej mają "salon producenta" ale jest to jakiś no-name.
Żeby jednak z tej przygody wyciągnąć wnioski proszę o opinię, czy deklaracje sprzedawcy mogą być uzasadnieniem wysokiej ceny?
Tekst z oferty:

"Drzwi uwzględnione w ofercie bardzo wysokiej jakości i trwałości, standardowo wyposażone m.in. w :
- uszczelki teflonowe (dużo bardziej estetyczne i dużo łatwiejsze w utrzymaniu czystości niż zwykłe gumowe uszczelki)
- pręty stabilizujące w konstrukcji skrzydeł (dzięki temu skrzydło nigdy się nie wypaczy, nie wykrzywi) nawet do samodzielnej regulacji pionu skrzydła.
- zawiasy ukryte - łożyskowane renomowanego niemieckiego producenta
- wysokiej jakości lakiery podkładowe i finalne nawierzchniowe renomowanego włoskiego producenta.
- drzwi na etapie produkcji zabezpieczone zupełnie dodatkowym bezbarwnym lakierem, który zabezpiecza drzwi przed wchłanianiem wilgoci i "wypaczaniem się"
- drzwi wykonane wg tzw. konstrukcji łączonej czyli częściowo z wyselekcjonowanego, bezsęcznego i sezonowanego drewna o wilgotności 9%-12% które następnie jest pokryte gęsto sprasowaną, wysokogatunkową płytą HDF o gr. 3mm co dodatkowo usztywnia i stabilizuje całą konstrukcję.
Drzwi PERFEKCYJNIE wykonane, bardzo estetyczne i bardzo, bardzo trwałe"

Dla przeciwwagi dostałam też drugą ofertę z drzwiami sosnowymi pokrytymi 4mm obłogiem - czy to dobry kierunek?

nuxe
02-07-2021, 18:46
To moze uproszczę pytanie:
Czy pręty stabilizujące w konstrukcji skrzydeł to zaleta czy wada?

finlandia
10-07-2021, 09:58
Liczyłem, że ktoś mnie wyręczy i odpowie na tak złożone kwestie. Chciałbym napisać trochę żartem jak w memie o potrzebie szczepień:
- skoro wszystko tak wyselekcjonowane - zaczynając od drewna to po co te ekstra lakiery, zawiasy, pręty...
Poważnie: praktycznie nigdy nie spotkałem wypaczonych skrzydeł dobrych drzwi. Paradoksalnie pamiętam pojedyncze przypadki tanich drzwi z płyty, ale z perspektywy czasu myślę, że dużo zależy od prawidłowego przechowywania (długie stanie w wilgotnym magazynie, do tego pochylone nie sprzyja).
Także - pręty nie wydają mi się niezbędne. Ale jak są - to może muszą..
Dodatkowa międzywarstwa lakieru w stolarce zewnętrznej, którą montowałem ma znaczenie. Powłoka wygląda dobrze nawet po kilkunastu latach, lepiej niż w niejednej firmie po kilku.
Niemieckie zawiasy brzmią obiecująco. Pytanie jakie. Od zawsze w mojej świadomości najlepszą marką jest Simonswerk. Serwisuję 20letnie, bardzo ciężkie drzwi robione na tych zawiasach. Są bardzo dobre. Jakiś czas temu w opakowaniu tej samej firmy pojawiły się zwykłej konstrukcji zawiasy w Porcie. Też nie narzekam.
Uszczelki teflonowe - szukałem, nie widzę nic specjalnego. Może chodzi o QLon. Nie mam do niej zastrzeżeń. Jest o 50% droższa od zwykłej. Czyli jakieś 5zł na sztuce drzwi....

Przepraszam, nie pomagam. Nie jestem typowym sprzedawcą, nie szukam prostego poklasku..

surrow
22-07-2021, 14:07
Przyszła pora i na mnie. W tamtym roku doradzaliście mi odnośnie drzwi wejściowych. Po nieocenionych radach Fina (jeszcze raz serdecznie dziękuję) zdecydowałem się na CAL'a i są naprawdę super- po roku mogę polecić. Niestety na wewnętrzne mnie już nie stać. Potrzebuję 10 kpl w tym 2 przesuwne z opaskami na ściany. Zastanawiam się nad 3 modelami: Porta Vector Premium E, DRE Binito 20 i Porta Desire 4.Otwory 207-208 szer.89-90 opaski między 14-16 jedna do 28. Drzwi przylgowe, wszystkie z podcięciami wentylacyjnymi i płytą otworową. Nurtują mnie następujące rzeczy. Vektor w lakierze Premium to mniej więcej cenowo Binito (w katalogu mają dopłatę za drzwi przylgowe - dziwne), co trwalsze w użytkowaniu czy te powłoki są jakoś porównywalne. Czy może warto dopłacić 300-400 do Desire i lakieru UV - jest to aż taki skok jakościowy. Kolejna rzecz to zamek magnetyczny sprawdza się to w drzwiach przylgowych? Wreszcie drzwi przesuwne czy tam jest jakiś element prowadzący mocowany do podłogi jeśli tak to jak to się mocuje do pływającej podłogi z paneli. Jeśli dobrzę widzę to w Porcie system przesuwny nie występuje w lakierze tylko w okleinie mocno się to różni?

finlandia
23-07-2021, 15:28
Ceny się w tej chwili szalenie przewartościowały. Za byle trochę bardziej wyszukany komplet trzeba szykować ok 2 tys. zł. Ostatnio okazało się, że jedne z droższych drzwi - Ronkowski - wyszły mi taniej niż Porta czy Barański w fornirze a przecież to przepaść jakościowa. A i termin (ok 10-12 tygodni) nie jest wcale najdłuższy.
Ronkowski - podwyżka od 1 sierpnia. Porta - także zapowiada kolejną.

Vector w standardzie ma ościeżnicę w okleinie. Może to być widoczne, chociaż nie jest jakieś rażące. Jak weźmiemy je w jednolitej opcji lakieru UV to cena będzie bliska Desire.
W tej sytuacji DRE Binito wydaje się optymalne (terminy też lekko wydłużone). To już jest lakier UV, czyli teoretycznie najmocniejszy rodzaj malowania. Nie widzę wad. W DRE jest ta dziwna dopłata za bezprzylgowość (63zł), jakby nie mogli tego uwzględnić w cenie ościeżnicy z ukrytymi zawiasami (jak wszyscy)

Zamek magnetyczny w przylgówkach robiłem raz, w Porcie (nawet nie wiem czy w innych są dostępne). Działał.

System przesuwny praktycznie zawsze ma element mocowany do podłogi. Jak panel to mały wkręt. Jak płytka to boję się wiercić( może wypaść na krawędzi - nie ma na to wielkiego wpływu) - wtedy można próbować na klej.

surrow
26-07-2021, 10:18
To jest jakiś horror, nie nadążają z drukowaniem katalogów do tych podwyżek, w salonach katalogi z przekreślonymi cenami. Zastanawiam się na ile to wzrost kosztów a na ile chęć zarobienia na "bumie" budowlanym. Skoro nie wyrabiają z zamówieniami to po co nabijają jeszcze kasę celebrytom !? Dzięki Fin za cenne informacje. Mam jeszcze jedno pytanie, bo nie znalazłem tego w katalogu, jeżeli skrzydło w standardzie ma dodatkowy 3 zawias (DRE na stronie podaje że Binito przylgowe ma 2 zawiasy, a w katalogu mają w opcjach bez dopłat 3 zawias) to jest też dopłata za 3 zawias do ceny ościeżnicy czy producent już dodaje w ościeżnicy tyle zawiasów ile jest w zamówionym skrzydle ? Ale się zamieszałem, nie wiem czy da się to zrozumieć o co mi chodzi :)

finlandia
27-07-2021, 14:04
Czytam i czytam i zastanawiam się czy nie mylisz bezprzlgowych z przylgowymi.
Ale wczytuję się w katalog i faktycznie można mieć wątpliwości.
Chyba chodzi o to, że można zamówić wariant z 2 zawiasami (np. na wymianę skrzydła) lub trzema. Przy zamówieniu (tym produkcyjnym) trzeba tylko odpowiednio zamówić ościeżnicę.

Nad cenami nie panuję. Nie wiem już która edycja cennika jest aktualna.
Pierwsza podniosła się Porta o średnio 20%. Reszta zrobiła mniejsze podwyżki, ale już pod dwie, trzy. Plotki mówią o kolejnych, terminy się wydłużają niesamowicie. Erkado - nawet ponad 3 miesiące, DRE właśnie przysłało pismo - 11 tygodni u nich + logistyka.
To już nie jest kwestia ceny, a dostępności komponentów do produkcji.

anetajgr
04-08-2021, 12:27
Dzień dobry,
Jestem całkowitym laikiem, potrzebuję pomocy w wyborze drzwi wewnętrznych: Jagras, Porta, Polskone, DRE; gładkie białe.
Nadmienie , że w domu będzie rekupercaja, bo chyba wymaga to jakiegoś podcięcia
Moje pytania:
- czy któraś z w.w. firm jest godna uwagi, a jeżeli nie to czego szukać
- drzwi w lakierze czy okleinie?
- czy jeżeli będzie podcięcie do rekuperacji czy jest sens brania drzwi wypełnionych płytą?
Czy drzwi tzw ukryte można zamontować w łazience i czy wymaga to jakiegoś wcześniejszego przygotowania otworu na nie/ ścian?
Z góry dziękuję za pomoc

finlandia
04-08-2021, 14:06
Wszystkie są godne uwagi. Każda ma "coś", co może sprawić, że będzie lepiej lub gorzej dopasowana do Twoich potrzeb.
Jagras - wydaje się być tu firmą z innej (bardziej indywidualnej ligi).

Lakier czy okleina ? Wiadomo, dobry lakier, ale czy jest taka potrzeba i czy budżet pozwoli? Bo z Twojego opisu to wśród zaproponowanych firm można zaproponować komplet za 700 jak i 2700zł.

Podcięcie - ludzie od reku powiedzą że musi być. Im był wierzył. Jak wygląda specjalne podcięcie "rekuperacyjne" pokazywałem kilka postów temu.

Płyta - daje ogólnie lepsze wrażenia użytkowe, także podcięcie jej nie wyklucza.

Tak, drzwi ukryte mogą być w łazience. Trzeba je zamontować przed płytkami na ścianach.
Ale po co w łazience ? często używane, będzie widać ślady dłoni na drzwiach, także warto pomyśleć o lepszym pokryciu.

anetajgr
04-08-2021, 21:44
Dziękuję bardzo za cenne uwagi.

andrzej.strzelba
17-08-2021, 11:09
Witam.

Stoję przed wyborem 3 modeli prostych, białych drzwi (bezprzylgowe, czarna ościeżnica): Pol-Skone Haptic (UniMat Plus Biały), DRE Standard 10 (DRE-Cell2 Biały Mat) lub Erkado Uno Premium. Czy mogę prosić Was o opinię o tych produktach? Który z producentów będzie najrozsądniejszym wyborem?

Ciekawi mnie też Wasza opinia o firmie Erkado. Mój znajomy zamontował ostatnio u siebie ich drzwi i prezentują się ciekawie, pytanie jak długo.

Jest jakiś inny producent, który w kwocie max do 15k robi tego typu dobrej jakości drzwi w okolicy Wrocławia?

Serdecznie pozdrawiam,
Andrzej.

nuxe
02-09-2021, 19:50
Mam pytanie handlowe, czy są widoki na obniżkę cen stolarki skoro cena surowca spadła?

"Pękła bańka na tarcicy, stal przestała drożeć
Pandemiczny popyt na surowce w II połowie 2020 roku oraz w I kwartale 2021 roku zadziwiał swoją siłą, windując wysoko ceny. Szaleńczo drożała nie tylko miedź czy kukurydza, ale też drewno czy stal. Jednakże dziś, po tym wielkim rajdzie cenowym na niektórych rynkach nie ma już śladu.
Cena tarcicy od początku listopada 2020 roku urosła z poziomu 507 USD za 1000 stóp deski do 1686 USD w dniu 7 maja 2021, czyli o 232%. Jednakże od szczytu do 20 lipca spadła do 552 USD, czyli o -67%. Można chyba nawet mówić o pęknięciu bańki cenowej na tarcicy..."

szczur4
08-09-2021, 11:25
dre nestor 10, możecie podzielić się opinią, czy znajdę coś lepszego w porównywalnej cenie i wzorze?

neko
15-09-2021, 12:56
Pewnie wiele osób zastanawiało się przy wyborze drzwi wewnętrznych, czy wybrać drzwi przylgowe, czy modne ostatnio drzwi bezprzylgowe (z ukrytymi zawiasami). Stoję właśnie przed tym dylematem. Zamierzam zamówić klasyczne białe drzwi ramiakowo-płycinowe. W wariancie bezprzylgowym z ukrytymi zawiasami, opaska ościeżnicy licuje się z ramą skrzydła (ponadto od strony zawiasów, ościeżnica i opaska stanowi monolit). W wariancie przylgowym, opaskę z obu stron wciska się w rowek w ościeżnicy. BTW, widziałem też u innego producenta rozwiązanie drzwi bezprzylgowych, gdzie zawiasy są widoczne, ale moje pytanie dotyczy zawiasów, których po zamknięciu skrzydła nie widać. Drzwi i ościeżnice wykonane są z sosny.

Czy to prawda, że skrzydła z zawiasami ukrytymi w ościeżnicy mają tendencję do opuszczania się i w związku z tym takie drzwi trzeba dość często regulować? Póki to kwestia wizualna to pół biedy, ale jeśli skrzydło będzie się ocierać o ościeżnicę i niszczyć lakier to już byłoby niefajnie. Konkretnie mam na myśli zawiasy chowane Simonswerk.

BTW, mieszkam w domu gdzie od prawie 40 lat są te same drzwi przylgowe z litej sosny i nigdy nie wymagały jakiejkolwiek regulacji, bo też nigdy się nie opuściły. Nie wyobrażam sobie co pół roku regulować kilkanaście drzwi, więc czy nie lepiej odpuścić sobie te bezprzylgowe, choć wyglądają lepiej? Może ktoś ma takie drzwi od wielu lat i mógłby się wypowiedzieć?

finlandia
15-09-2021, 13:28
Też jestem ciekaw odpowiedzi użytkowników.
Z punktu widzenia sprzedawcy/ montera/ serwisanta mogę powiedzieć:
- nie mam takich zgłoszeń od swoich klientów. Mógłbym je policzyć na palcach jednej ręki. Czy tzn że się nie opuszczają? Raczej myślę, że się przyzwyczajamy... ja jestem gdzieś przy okazji, to widzę nierówną szczelinę (owa estetyka). Widzę to też na swojej ekspozycji, ale one z założenia są u mnie zamontowane w sposób tymczasowy (bez pianki).
- nigdy nie miałem takich problemów z zawiasami Simonswerka. Nie są popularne (cena), więc tych doświadczeń nie mam aż tyle, co ze wszystkimi innymi zawiasami.

Edit: W ub.r. spotkałem drzwi popularnej firmy (marka nie ma znaczenia), które faktycznie się nie mieściły w ościeżnicy. Opadły o dobry centymetr (możliwa regulacja to ok 3mm). Podstawowy problem - montaż. Nie wyparte zawiasy (przy ciężkim skrzydle to wręcz obowiązek, chociaż instrukcje o tym nie wspominają). Ktoś próbował je ratować montując na śruby, ale były nieumiejętnie użyte (nic a nic nie trzymały, bo nawiercone zbyt dużym wiertłem).

marvson
17-09-2021, 14:59
Będę potrzebował drzwi przesuwnych wewnątrzściennych (100-110cm, przeszklone ze szprosami). Na same drzwi poczekam to wiem, ale muszę już przy stawianiu ścianki działowej zamontować w niej jakiś system.
Moje pytanie jaki system montażu wybrać? Czy zwykły marketowy gdzie drzwi są podczepione do suwnicy na górze czy może kasetowy lub coś innego? Zależy mi na tym by ścianka działowa była możliwie jak najcieńsza, powiedzmy 10cm

Dagunia’
18-09-2021, 20:12
Dzień dobry, proszę o pomoc w wyborze drzwi. Planuję zakup drzwi wewnętrznych prostych w kolorze dębu z czarną ościeżnicą.
Podobają mi się drzwi:
Porta Loft dąb halifax + czarna ościeżnica
Drzwi DRE DRE NOVA SYNCHRO 10 (prawie identyczne jak Porta)
Drzwi Voster Duo (tu dostałam dobrą cenę)
ewentualnie fajne są też
Voster Mediolan

I jeszcze jedno, zastanawiam się czy wybrać drzwi bezprzylgowe (bardziej mi się podobają) czy przylgowe ( bardziej funkcjonalne, łatwiejsza regulacja w razie opadania) . Przylgowe są też tańsze, co nie ukrywam jest dla mnie ważne bo oprócz drzwi muszę urządzić jeszcze resztę domu ....
Będę wdzięczna za uwagi dotyczące ww. drzwi i tego na co zwrócić uwagę przy wyborze.

finlandia
24-09-2021, 13:39
Mogę coś pokręcić, ale wydaje mi się, że:
- Porta Loft to tylko układy pionowe, a dąb halifax wygląda super, ale w układzie poziomym, czyli takim jak ma kolejny kandydat::
- DRE Nova Synchro
Vostera nie znam. Wrażenia z targów i odwaga w prezentacji modeli koncepcyjnych to plus. Brakuje mi na nich miejsca w ofercie, z wcześniejszymi firmami współpracuje mi się dobrze, więc nie widzę powodu do zmiany dostawcy.

Właściwie to napisałaś wszystko:
- wybierz te, które się podobają. Realnie to jakieś 300-400zł więcej na sztuce. Fakt, że drzwi przylgowe praktycznie nie wymagają regulacji w przeciwieństwie do bezprzylgowych. Wyżej pisałem że nie miałem okazji regulować Simonswerka? Otóż miałem, w tym tygodniu. Minuta i po sprawie, ale trzeba się znać, inaczej może to potrać godzinę..

Ja bym wybór zaczął od otworów. Jakie są wysokości i szerokości. Dre wymaga więcej niż Porta (czasem to zaleta, czasem wada).

Zaleta Porty - drzwi widoczne, otwierane na korytarz można zrobić bezprzylgowe. Otwierane do pokoi - zwykłe i nikt się nie pozna dopóki nie stanie w pomieszczeniu, a w przypadku większości drzwi będzie to już widoczne na starcie ze względu na różne rozmiary zewnętrzne.

Dagunia’
27-09-2021, 19:43
Bardzo dziękuję za cenne informacje. A czy znasz może drzwi Erkado? Dołączyły do mojej listy. Mają model Uno który również wygląda podobnie z czarnymi ościeżnicami. Polecił mi go sprzedawca drzwi, który ma dość szeroki asortyment. Mają fajną nową okleinę, która mi się podoba i są też sporo tańsze od Porty i Dre.

finlandia
28-09-2021, 10:23
Od zawsze mam do Erkado stosunek ambiwalentny. Chwalą go sprzedawcy mający na pieńku ze starymi producentami. W praktyce montuję je od 2 lat. Nie ma co narzekać, nie widzę powodów by uznawać je za lepsze od konkurencji. W tym sezonie mają chore terminy realizacji (ostatnio dostałem drzwi zamawiane w maju).

anna.c
28-09-2021, 21:57
dzień dobry, proszę o pomoc przy wyborze drzwi , bo zupełnie się już pogubiłam . Myślę o modelu LOGGIA z firmy Interdoor . Plusem dla mnie jest obecność pełnych jak i mocno przeszklonych drzwi w jednej serii oraz możliwość malowania na wybrany przeze mnie kolor. Czy to dobry wybór ? Jaka jest jakość malowania tzn odporność na codzienne użytkowanie?

Dagunia’
30-09-2021, 10:02
Jeszcze raz dziękuję za pomoc. Ostatecznie wybrałam Erkado (wygrała cena ale i same drzwi mi się podobały) no i Pan montażysta przekonał mnie jednak do przylgowych.
Termin realizacji dali mi w miarę. Ponoć teraz trochę się poprawiło. Zamawiam z ich salonu firmowego, więc mam nadzieję, że go dotrzymają ;) Choć budowa nauczyła mnie, że termin to kwestia bardzo umowna....

finlandia
30-09-2021, 13:18
dzień dobry, proszę o pomoc przy wyborze drzwi , bo zupełnie się już pogubiłam . Myślę o modelu LOGGIA z firmy Interdoor . Plusem dla mnie jest obecność pełnych jak i mocno przeszklonych drzwi w jednej serii oraz możliwość malowania na wybrany przeze mnie kolor. Czy to dobry wybór ? Jaka jest jakość malowania tzn odporność na codzienne użytkowanie?

To firma od zawsze mająca dobrą opinię. Model klasyczny do bólu, minimalistyczne detale nadają mu nowoczesnego charakteru...
a idąc dalej:
- praktycznie taki sam model i możliwości są w każdej firmie.
Pytanie na ile wyceniono te drzwi: na oko widzę że komplet będzie kosztował ok 3 tys, a w tej cenie można praktycznie kupić drzwi z drewna, a nie płyty.

endriu13
06-10-2021, 10:11
Witam, nie znalazłem tematu dotyczącego wypełnienia drzwi wew. Porty.
Czy warto dopłacić do wypełnienia płytą wiórową otworowaną, zamiast plastra miodu?

finlandia
06-10-2021, 10:32
Witam, nie znalazłem tematu dotyczącego wypełnienia drzwi wew. Porty.
Czy warto dopłacić do wypełnienia płytą wiórową otworowaną, zamiast plastra miodu?

Temat dotyczy wszystkich producentów (podobna dopłata rzędu 100zł + )

Zależy co chcesz osiągnąć..
Jeśli pytasz czy się zwróci - to praktycznie nigdy, bo tego się nie da przeliczyć na ekonomię. Ba, nawet plaster miodu w przypadku zawiasów ukrytych może być lepszy, bo lekki i dłużej "pożyją".

Mówi się że drzwi z płytą będę cichsze. Nikt nie upublicznia badań (pewnie wynik byłby mało wyrazisty).
Ale też są wrażenia - świadomość, że drzwi są masywne, mocne a nie papierowe..

Reasumując: sobie brałbym płytę otworową (a nie pełną o ile jest wybór). Jedynie do pomieszczeń typu garderoba, schowek itp brałbym pod uwagę skrzydła na plastrze miodu.

endriu13
06-10-2021, 12:36
Zależy mi na względzie akustycznym, chociaż pewnie częściowo zniweluje ten efekt konieczność wykonania podcięcia wentylacyjnego.

Robinson74
06-10-2021, 13:15
A czy możecie w skrócie wyjaśnić różnicę między płytą otworową a plastrem miodu?
Co jest najczęściej wybierane przez inwestorów do drzwi wewnętrznych?

finlandia
06-10-2021, 14:46
A czy możecie w skrócie wyjaśnić różnicę między płytą otworową a plastrem miodu?
Co jest najczęściej wybierane przez inwestorów do drzwi wewnętrznych?


Skrzydło drzwi "płytowych" (te wzory oparte na płaskiej płycie) - to dwie cienkie płyty (3-4mm) z "pilśni" - mdf - lub innych a pomiędzy nimi jest coś na wzmocnienie. Najprostsze - cieniutki papier ułożony w strukturę plastra pszczelego. Jako całość sam w sobie jest lekki i mocny, ale wystarczy punktowo uderzyć (pięścią/ kopniakiem) by przebić się przez drzwi.
Płyta wiórowa - to już jest mocne i ciężkie wypełnienie. Większa nośność drzwi, mówi się że cichsze itp.
Płyta otworowa - to samo, tyle że lżejsza, Taki kompromis między mocnym a lekkim.

Dla odmiany drzwi ramowe robi się z elementów pełnych. Kiedyś było to drewno w całości lub części - teraz większość pcha w drzwi tylko mdf (bo taniej).

Tam gdzie widuję drzwi wstawiane przez moją konkurencję to zwykle wersje na plastrze miodu. Ja praktycznie w 100% zaczynam wycenę od skrzydeł wzmocnionych.

anna.c
06-10-2021, 21:27
To firma od zawsze mająca dobrą opinię. Model klasyczny do bólu, minimalistyczne detale nadają mu nowoczesnego charakteru...
a idąc dalej:
- praktycznie taki sam model i możliwości są w każdej firmie.
Pytanie na ile wyceniono te drzwi: na oko widzę że komplet będzie kosztował ok 3 tys, a w tej cenie można praktycznie kupić drzwi z drewna, a nie płyty.

Dziękuję za odpowiedź. Mam bardzo konkretny pomysł na drzwi , a remontuję właśnie dom jednorodzinny po 20 latach zamieszkania. Chcę doświetlić korytarz - marzyłam o tym całe te 20 lat. Dlatego potrzebuję serii drzwi : pełnych , z matowym dużym przeszkleniem oraz ze szprosami. Te ostatnie do małego pokoju , który prowadzi do ogrodu zimowego - chodzi o efekt quasi-loftowy . Dodatkowo marzą mi się malowane drzwi w ciekawym kolorze - nie białym . A więc te nowoczesne modele przyciągające wzrok muszę odrzucić. Okleinę też wolałabym odrzucić.
Opis producenta jest dla mnie dość niezrozumiały - trudno się zorientować , szczególnie jeśli szuka się czegoś nietypowego.
Chciałabym poprosić o opinie na temat drzwi Barański seria Baron B.1 i B.3/ B.9 - bo o takim typie teraz myślę. Z góry bardzo dziękuję.

GrubcioO
18-10-2021, 20:22
Witam. Stoję przed wyborem niedrogich drzwi wewnętrznych. Podobają mi się skrzydła z poziomymi szybkami dlatego wpadły mi w oko modele :
- Dre auri 8 okleina 3d
- Porta Verte home g4 portasynchro 3d
Który z tych modeli byłby lepszy ? Może ktoś poleci coś innego wartego zainteresowania w podobnej cenie ? Pozdrawiam

finlandia
19-10-2021, 10:31
Witam. Stoję przed wyborem niedrogich drzwi wewnętrznych. Podobają mi się skrzydła z poziomymi szybkami dlatego wpadły mi w oko modele :
- Dre auri 8 okleina 3d
- Porta Verte home g4 portasynchro 3d
Który z tych modeli byłby lepszy ? Może ktoś poleci coś innego wartego zainteresowania w podobnej cenie ? Pozdrawiam

Lepszy pod jakim względem?

Auri - bardzo ciężkie (wagowo) skrzydło. Strasznie dużo MDF w nim jest naładowane. Jeśli miałoby być w wersji bezprzylgowej, to sobie bym absolutnie nie kupił, bo to nie ma prawda funkcjonować przez lata. Z drugiej strony - mam ich sporo zamontowanych i jakoś nie wróciły w postaci reklamacji.
Porta Home G4 przy nich będzie wyglądało delikatnie, ale samo w sobie jest ok. Tych wstawiłem mnóstwo.
Minus - papierowe okleiny (dotyczy wszystkich drzwi w tej cenie), które przy intensywnym użytkowaniu będą podatne na uszkodzenia mechaniczne (zadprapania) oraz ścieranie się na rantach w przypadku zamykania ręką za krawędź, a nie za klamkę.

Porta - szybkie terminy, dobra jakość (jak na swoje standardy cenowe).
DRE - nieprzewidywalny termin oraz fatalne skuchy jakościowe. W tym roku coś się tam posypało, bo jeszcze w ubiegłym bym w to absolutnie uwierzył.

GrubcioO
19-10-2021, 21:13
Dzięki finlandia za informacje.
QUOTE=finlandia;8087010]Lepszy pod jakim względem? [/QUOTE
Lepsze pod względem konstrukcyjnym, wytrzymalsze.
Czy sądzisz o skrzydłach z marketów budowlanych w podobnym przedziale cenowym ?
QUOTE=finlandia;8087010]
Auri - bardzo ciężkie (wagowo) skrzydło. Strasznie dużo MDF w nim jest naładowane. Jeśli miałoby być w wersji bezprzylgowej, to sobie bym absolutnie nie kupił, bo to nie ma prawda funkcjonować przez lata. Z drugiej strony - mam ich sporo zamontowanych i jakoś nie wróciły w postaci reklamacji. [/QUOTE
Że względu na ograniczony budżet nie pcham się w bezprzylgowe.
QUOTE=finlandia;8087010]
Porta Home G4 przy nich będzie wyglądało delikatnie, ale samo w sobie jest ok. Tych wstawiłem mnóstwo. [/QUOTE
QUOTE=finlandia;8087010]
Minus - papierowe okleiny (dotyczy wszystkich drzwi w tej cenie), które przy intensywnym użytkowaniu będą podatne na uszkodzenia mechaniczne (zadprapania) oraz ścieranie się na rantach w przypadku zamykania ręką za krawędź, a nie za klamkę. [/QUOTE
Dlatego zamiast dopłacić do bezprzylgowych wolałbym mocniejszą okleinę. Czy papierowe okleiny w droższych drzwiach są mocniejsze ?
QUOTE=finlandia;8087010]
DRE - nieprzewidywalny termin oraz fatalne skuchy jakościowe. W tym roku coś się tam posypało, bo jeszcze w ubiegłym bym w to absolutnie uwierzył.[/QUOTE]
Mógłbyś podać przykłady ?

finlandia
20-10-2021, 14:58
Wytrzymalsze wydają się być Auri. To jednak masa. Zrzucisz je z pierwszego piętra to "zabiją" przechodnia. G4 pewnie pękną. Jedno i drugie to tylko "mdf", żadnego wzmocnienia drewnem.

Ja bardziej jestem za Portą (od zawsze), ale nigdy nie odmawiałem montażu DRE, a czasem (jak były wysokie otwory) to nawet namawiałem. Dziś odszukałbym na grupach branżowych fb odpowiednie posty. Wysypało "skuch" ewidentnie ludzkich, które kontrola jakości powinna cofnąć: złe nacięcia opasek, wręcz przecięte. Dużo paprochów pod okleiną. Takie banały, ale nadają się do jakości marketowej a nie katalogowej.

Tak, sobie brałbym lepszą okleinę (pewnie jakieś 200-300zł+). Chociaż z drugiej strony ja drzwi używam sporadycznie to i papier by przeżył :)

Marek102
18-11-2021, 15:28
Podobają mi się drzwi z tej firmy:
http://doorfactory.pl/

Macie, widzieliście, słyszeliście coś o...?
Poszukuję opinii.

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Ja się niestety dowiedziałem na własnej skórze. Wzięli zaliczkę 6600zł, trzy razy umawiali termin montażu, Pan Piotr Wysocki zawsze odwołuje termin w ostatniej chwili. Podejrzewam, że mnie oszukali.

damszw89
22-11-2021, 07:15
Jestem na etapie kupna drzwi wewnętrznych do wykańczanego nowego domu.
Wstępnie jestem zainteresowany drzwiami DRE REVA 1 w opcji bezprzylgowej. Ile ostatnio płaciliście za kompletne drzwi 80 wraz z ościeżnicą bezprzylgową 120-140?
Na obecną chwilę salon policzył mi w okolicach 2000zł/szt za kompletne drzwi z montażem.
Będę wdzięczny za informcję ile mniej więcej płaciliście za drzwi z montażem i za jaki model - chciałbym porównać czy cena jest OK czy szukać gdzieś indziej, ewentualnie innego modelu, który jakościowo będzie zbliżony a cenowo wychodzi lepiej.

finlandia
22-11-2021, 10:09
Przeliczyłem na szybko ten model :
- skrzydło 636zł (przyjąłem bazę oklein o 50zł zł droższą)
- bezprzylgowość 69zł
- trzeci zawias 112zł
- ościeżnica 759zł
- montaż -- ok 250zł ?
- klamka?
- podcięcie wentylacyjne?
Jakby nie patrzeć - po zsumowaniu wychodzi niemal 2000zł. To normalna cena. Tyle że też normą są rabaty i taki rzędu 10% nie jest ani krzywdzący dla klienta ani sprzedawcy.

Mniej więcej tyle kosztują teraz drzwi. I ciągle nie potrafię zrozumieć, dlaczego drzwi bezprzylgowe... poza estetyką nie mają zalet.

damszw89
22-11-2021, 11:03
Dziękuję za kalkulację i rozwianie wątpliwości. Obecnie czekam na pomiar i dokładną kalkulację. W każdym razie jest jakaś lepsza okleina, trzeci zawias w cenie.
Beprzylgowe jak sam zauważyłeś - estetyka. A jakie zauważasz wady?
Coś podobnego wizualnie i jakościowo ale lepszego cenowo jesteś w stanie wskazać? Czy te DRE są ok w tych pieniądzach?

finlandia
22-11-2021, 14:13
Ja zauważam wadę podstawową: praktycznie wszystkie zawiasy ukryte są "słabsze" mechanicznie niż "tradycyjnie". I co m po estetyce, jak szczelina wokół drzwi robi się nierówna, a z czasem i drzwi zaczynają trzeć o futrynę. Może ja przerysowuję, może to tylko moje złowrogie wrażenia..

Ciekaw jestem jak to u Was wygląda w praktyce po kilku latach użytkowania.

Jakościowo to te wszystkie drzwi niezależnie od marki oceniam bardzo podobnie. Trochę mdf + okleina. Tu na plus to, że nie najtańsza, schodząca razem z taśmą malarską.
Lepsze cenowo? Nie widzę. Te wszystkie firmy mocno się pilnują i żadna nie przesadza z ceną ani w dół, ani w górę. Sam bym nie dał 2 tys. zł za drzwi z płyty. Wolałbym już dołożyć kolejny tysiąc i kupić dobre drewno na długie lata.

Marta-M
30-12-2021, 22:17
[QUOTE=finlandia;7909100]Ad. - to mój typ w drzwiach tanich / średnich. Nie są tandetne, ale jak zauwazyłeś nr 3 - Koncept - to jednak masywniejsza konstrukcja.
Okleiny CPL w poz 2 i 4 powinny być mocniejszymi pokryciami. Także - to może być tylko słabe pierwsze wrażenie

Witam serdecznie,

Widzę, że można tutaj liczyć na fachową poradę.
Finladnia bardzo proszę o podpowiedz,

stoje przed wyborem drzwi wewnętrznych do nowego malego mieszkania. Po przeczytaniu kilku postów na forum wnioskuję, że wystarczy plaster miodu np. w drzwiach DRE, bo polecali mi w sklepie wypełnienie plytą dla wiekszego wyciszenia. Czy tak jest faktycznie- czy tylko powoduje to obciązenie drzwi a roznicy w wyciszeniu nie ma wielkiej?

Zastanawiam się tez nad malowaniem lakierem UV - jak faktycznie te drzwi zachowują sie w praktyce. (DRE model UNI 10 lub Berge 6)
Chce wybrac białe drzwi, mam córkę i obawiam się czy malowanie wytrzyma probe mycia i czyszczenia. Jest tez okleina CPL...
JAkie drzwi wybrać? Producent oferuje tez drzwi w extra macie z antifinger ale cena w tej okleinie juz duzo wyzsza...
Pozdrawiam

finlandia
31-12-2021, 10:20
Zacznę od tego, że DRE w mijającym roku bardzo popsuło się jakościowo. Jest taka grupa na fb - Drzwi Podłogi Montaż i koledzy zasypali ją w tym roku wpadkami fabryki. Mam nadzieję, że nie są to rzeczy wpływające na trwałość (tego nie widać na pierwszy rzut oka), ale jest sporo stresu i /nie do /śmiechu, jak wpadają produkty, które nie powinny przejść kontroli jakości. Niby o reklamację jestem spokojny, ale jak mi przyjdzie za 10 tygodni jechać 100km na budowę by wymienić opaskę (lub co gorsze - jakiś element wymagający przemontowania drzwi) to nie jest miło z punktu widzenia montera i sprzedawcy - przecież nie mogę żądać zapłaty za nieskończoną pracę.

Do samych wymienionych modeli nie mam zastrzeżeń.
Malowanie - daje radę. Póki co nie widziałem problemów z tym pokryciem, ale to jest popularne dopiero od kilku lat. Mam jeden przypadek, że odkleiła się krawędź (zwykle drzwi mają okleinę podkładową która jest malowana), ale producent (inny niż DRE) naprawił w ramach gwarancji.
CPL - będzie widać ciemne krawędzie na łączeniach oklein.

Płytę sobie bym brał. Jak się da, to otworową (nie widzę konieczności pełnej). Bardziej ze względów samopoczucia niż konieczności.
Wszyscy mają wrażenie, że drzwi wypełnione są cichsze. Kiedyś, jedna z firm na szkoleniu podała decybele - padły wartości niegodne uwagi, ale ... może właśnie te pojedyncze decybele będą na granicy naszego komfortu..
To "tylko" trochę ponad 100zł na drzwiach. Na lata.. ile kasy przepuszczamy co miesiąc na rzeczy nieistotne ...

Sativum
31-12-2021, 22:11
Dzięki za fajne uwagi Finlandia. Moje zamówienie jest z września/października. Montaż będę miał w styczniu. Mogę dać znać jak u mnie wyszło.

Marta-M
01-01-2022, 11:48
Bardzo dziękuje za odp Finlandia.
Jeśli z DRE ostatnio tyle kłopotów to jaką inna firmę byś polecił?

Pozdrawiam i życze Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku

Marta-M
01-01-2022, 12:00
Jeszzcze mam pytanie odnośnie okleiny super mat Z DRE antyfinger - czy faktycznie warto inwestować w tak drogie drzwi - czy ta okleina jest tak super i wizualnie i w praktyce, nigdzie nie mogłam zobaczyć na żywo tych drzwi. Krzysztof Miruć poleca je zywo, ale wiadomo wspołpracuje z DRE.

Z góry dziękuję za podpowiedz
Pozdrawiam

Marta-M
01-01-2022, 19:08
i jeszcze jedno male pytanie dotyczace DRE - Cell grupa 2 - jak ta okleina sie sprawdza w praktyce, czy ktos, cos...
Czy jest ładna? Czy drzwi dobrze wyglądają?

Kejti11
06-01-2022, 22:55
Witam,
w najbliższym czasie muszę zamówić 12 sztuk drzwi wewnętrznych (w tym 2 łazienkowe) wraz z ościeżnicami. Niestety przy takiej ilości drzwi i podwyżkach materiałów z ostatnich miesięcy liczy się już każda złotóweczka. Zdecydowaliśmy się na drzwi przylgowe i najlepiej w kolorze zbliżonym do "złoty dąb". Modele, które wpadły nam w oko to:
Porta Koncept model B.1
Pol-skone Sempre W04
Erkado Juka 3
Asilo Colombo 5 (niestety cena :( )

Czy mogłabym prosić o fachową opinie, które drzwi są godne polecenia jakościowo do ceny.

Pozdrawiam

sweter
10-01-2022, 12:04
Dzień dobry,

uprzejma prośba o doradztwo.

Potrzebuję 4 drzwi do nowego deweloperskiego mieszkania (1 do kuchni, 2 do pokojów, 1 do łazienki). Absolutnym priorytetem jest dla mnie wyciszenie, a pozostałe właściwości są bez znaczenia lub powinny być dostosowane do tego priorytetu. Drzwi powinny być przylgowe, bo wyczytałem, że bezprzylgowe są słabe akustycznie. Do tego zamki typu WC, żeby nie było dziurki.

Po przeszukaniu katalogów znalazłem następujące drzwi specjalistyczne dźwiękoszczelne wewnętrzne:

1) Porta Silence 37 dB - cena około 2600 brutto (opis: Wypełnienie skrzydła stanowi specjalna 5 warstwowa konstrukcja akustyczna PortaSilence® w ramie z klejonki drewna iglastego. Całość obłożona jest płytą HDF. Dostępne w wersji przylgowej i bezprzylgowej).Wyposażenie standardowe Dwa lub trzy zawiasy wzmocnione obiektowe Cztery zawiasy czopowe regulowane Uszczelka progowa, automatyczna Cena dotyczy skrzydła CPL HQ 0, 2 mm z ość. metalową

2) Pol-Skone akustyczne SR 37 dB - cena około 2000 brutto (opis: DRZWI TECHNICZNE DŹWIĘKOIZOLACYJNE Drzwi jednoskrzydłowe DŹWIĘKOIZOLACYJNE w systemie przylgowym. Konstrukcja skrzydła stanowi ramiak z drewna iglastego obłożonego obustronnie płytą HDF. Wypełnienie z płyty wiórowej pełnej (typ A) lub specjalna konstrukcja POL-SKONE (typ B). Skrzydło z uszczelką opadającą.Z ościeżnicą drewnianą: klasa Rw=27 dB (typ A); klasa Rw=32 dB (typ B); Z ościeżnicą metalową: klasa Rw=27 dB (typ A); klasa Rw=32 dB (typ B); Z ościeżnicą regulowaną DIN: klasa Rw=27 dB (typ A); klasa Rw=37 dB (typ B). Wyposażenie standardowe Uszczelka opadająca Zamek jednopunktowy wpuszczany: na klucz zwykły, blokadę łazienkową, dostosowany pod wkładkę patentową lub oszczędnościowy Zawiasy czopowe regulowane

Zauważyłem, że mniejsi producenci w ogóle nie mają w ofercie tzw. drzwi technicznych akustycznych. Wygląda na to, że jestem zdany na wyżej wymienionych?

W związku z powyższym nasuwają się pytania:
1) na które rozwiązania, firmę i produkt najlepiej się zdecydować? - wszelkie uwagi mile widziane.
2) trochę boję się firmy Pol-skone. Czy firma ta trzyma poziom jakościowy? Czy to nie dziwne, że przy tych samych parametrach dźwiękoszczelności Polskone jest 600 zł tańsze? Chętnie wybrałbym Portę, ale niestety niektóre otwory mam węższe niż 100 mm i system regulowany porta nie będzie pasował.
3) lepsza będzie ościeżnica metalowa, drewniana, hdf, mdf?
4) czy jest jakieś rozsądne rozwiązanie w zakresie drzwi do łazienki? Tutaj oczywiście muszą być drzwi z podcięciem.
5) na co zwracać uwagę przy montażu, jak przypilnować ekipę montażystów pod kątem ww. priorytetu? Chciałbym, żeby drzwi były maksymalnie dopasowane tj. dochodziły na maxa do podłogi (nie licząc oczywiście drzwi łazienkowych). W obu ww. produktach występuje w standardzie uszczelka samoopadająca. W przypadku dwóch otworów drzwiowych jest szczelina pomiędzy gresem i panelami - jak rozumiem tam powinienem zainstalować po prostu listwę, na którą będzie opadać uszczelka?

finlandia
10-01-2022, 14:37
Bardzo dziękuje za odp Finlandia.
Jeśli z DRE ostatnio tyle kłopotów to jaką inna firmę byś polecił?

Pozdrawiam i życze Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku
Takie kłopoty mogą zdarzyć się wszędzie. Jak napisałem - o reklamację w takich przypadkach jestem spokojny.
Ale moje sympatie nr1 w popularnych drzwiach to zawsze Porta. Za całość. Jak mam do wyboru dwa zbliżone produkty to zawsze stawiam na Portę, ale prawda jest taka, że pewnie więcej niż połowa drzwi które montuję to inne marki, bo w danym przypadku pasują lepiej.


Jeszzcze mam pytanie odnośnie okleiny super mat Z DRE antyfinger - czy faktycznie warto inwestować w tak drogie drzwi - czy ta okleina jest tak super i wizualnie i w praktyce, nigdzie nie mogłam zobaczyć na żywo tych drzwi. Krzysztof Miruć poleca je zywo, ale wiadomo wspołpracuje z DRE.
Nie znam, ani osoby ani produktu. Jeśli to człowiek z okładki, to w materiałach DRE traktuję go jako aktora, a dopiero dalej projektanta. Mi się wiele jego propozycji w drzwiach nie podoba (kwestia gustu) ale już zachwyt nad prostymi modelami jest... hmm... no nie podzielam go :)


i jeszcze jedno male pytanie dotyczace DRE - Cell grupa 2 - jak ta okleina sie sprawdza w praktyce, czy ktos, cos...
Czy jest ładna? Czy drzwi dobrze wyglądają?
Wydaje się być niezła, gruba. Nikt się szczególnie nie skarżył. Ale zdarzyło mi się jakieś dziwne zabrudzenie. Niestety - okleina nie była odporna na czyszczenie mechaniczne, a robię to z wyczuciem. Także - jak ktoś oczekuje, że są to rzeczy niezniszczalne to tak nie jest. Podobnie jak z większością oklein innych firm. A wygląda? Dobrze..

finlandia
10-01-2022, 15:22
Witam,
w najbliższym czasie muszę zamówić 12 sztuk drzwi wewnętrznych (w tym 2 łazienkowe) wraz z ościeżnicami. Niestety przy takiej ilości drzwi i podwyżkach materiałów z ostatnich miesięcy liczy się już każda złotóweczka. Zdecydowaliśmy się na drzwi przylgowe i najlepiej w kolorze zbliżonym do "złoty dąb". Modele, które wpadły nam w oko to:
Porta Koncept model B.1
Pol-skone Sempre W04
Erkado Juka 3
Asilo Colombo 5 (niestety cena :( )

Czy mogłabym prosić o fachową opinie, które drzwi są godne polecenia jakościowo do ceny.

Pozdrawiam
Pytanie jak z Milionerów. Na początek odrzucam połowę: Sempre i Koncept to dwa modele oparte na ramie z płyty stolarskiej (trochę drewna), więc dla mnie konstrukcyjnie są wyżej niż pozostałe dwa.
Koncept: klasyka, wzór gatunku. Ale bardzo ciężkie. Może aż za bardzo (masywne ramy poprzeczne).
Sempre - swego czasu mój typ nr 1. Przestał się sprzedawać na rzecz modelu Arco, tyle że w Arco wzór jest podobny, ale jakiś taki..nieproporcjonalny.

Asilo - no cena. Jest mocniejsza ościeżnica (wyraźnie w stosunku do innych produkcji). Samo skrzydło - MDF. Podejście fabryki do reklamacji jest ok, także polecam, ale jak liczą się pieniążki to nie widzę potrzeby inwestycji w tą firmę.

Pozostaje Erkado. Podobnie jak Asilo i Pol-skone model Arco - tylko mdf (w droższych okleinach też po części drewno). Stąd najniższa cena w zestawieniu. No i mają kolor najbliższy złotemu dębowi, także - brałbym je pod uwagę.

finlandia
10-01-2022, 16:04
Dzień dobry,

uprzejma prośba o doradztwo.

Potrzebuję 4 drzwi do nowego deweloperskiego mieszkania (1 do kuchni, 2 do pokojów, 1 do łazienki). Absolutnym priorytetem jest dla mnie wyciszenie, a pozostałe właściwości są bez znaczenia lub powinny być dostosowane do tego priorytetu. Drzwi powinny być przylgowe, bo wyczytałem, że bezprzylgowe są słabe akustycznie. Do tego zamki typu WC, żeby nie było dziurki.

Po przeszukaniu katalogów znalazłem następujące drzwi specjalistyczne dźwiękoszczelne wewnętrzne:

1) Porta Silence 37 dB - cena około 2600 brutto (opis: Wypełnienie skrzydła stanowi specjalna 5 warstwowa konstrukcja akustyczna PortaSilence® w ramie z klejonki drewna iglastego. Całość obłożona jest płytą HDF. Dostępne w wersji przylgowej i bezprzylgowej).Wyposażenie standardowe Dwa lub trzy zawiasy wzmocnione obiektowe Cztery zawiasy czopowe regulowane Uszczelka progowa, automatyczna Cena dotyczy skrzydła CPL HQ 0, 2 mm z ość. metalową

2) Pol-Skone akustyczne SR 37 dB - cena około 2000 brutto (opis: DRZWI TECHNICZNE DŹWIĘKOIZOLACYJNE Drzwi jednoskrzydłowe DŹWIĘKOIZOLACYJNE w systemie przylgowym. Konstrukcja skrzydła stanowi ramiak z drewna iglastego obłożonego obustronnie płytą HDF. Wypełnienie z płyty wiórowej pełnej (typ A) lub specjalna konstrukcja POL-SKONE (typ B). Skrzydło z uszczelką opadającą.Z ościeżnicą drewnianą: klasa Rw=27 dB (typ A); klasa Rw=32 dB (typ B); Z ościeżnicą metalową: klasa Rw=27 dB (typ A); klasa Rw=32 dB (typ B); Z ościeżnicą regulowaną DIN: klasa Rw=27 dB (typ A); klasa Rw=37 dB (typ B). Wyposażenie standardowe Uszczelka opadająca Zamek jednopunktowy wpuszczany: na klucz zwykły, blokadę łazienkową, dostosowany pod wkładkę patentową lub oszczędnościowy Zawiasy czopowe regulowane

Zauważyłem, że mniejsi producenci w ogóle nie mają w ofercie tzw. drzwi technicznych akustycznych. Wygląda na to, że jestem zdany na wyżej wymienionych?

W związku z powyższym nasuwają się pytania:
1) na które rozwiązania, firmę i produkt najlepiej się zdecydować? - wszelkie uwagi mile widziane.
2) trochę boję się firmy Pol-skone. Czy firma ta trzyma poziom jakościowy? Czy to nie dziwne, że przy tych samych parametrach dźwiękoszczelności Polskone jest 600 zł tańsze? Chętnie wybrałbym Portę, ale niestety niektóre otwory mam węższe niż 100 mm i system regulowany porta nie będzie pasował.
3) lepsza będzie ościeżnica metalowa, drewniana, hdf, mdf?
4) czy jest jakieś rozsądne rozwiązanie w zakresie drzwi do łazienki? Tutaj oczywiście muszą być drzwi z podcięciem.
5) na co zwracać uwagę przy montażu, jak przypilnować ekipę montażystów pod kątem ww. priorytetu? Chciałbym, żeby drzwi były maksymalnie dopasowane tj. dochodziły na maxa do podłogi (nie licząc oczywiście drzwi łazienkowych). W obu ww. produktach występuje w standardzie uszczelka samoopadająca. W przypadku dwóch otworów drzwiowych jest szczelina pomiędzy gresem i panelami - jak rozumiem tam powinienem zainstalować po prostu listwę, na którą będzie opadać uszczelka?

O rany, tyle tekstu i to jakże dyskusyjnego a w niektórych przypadkach wymagającego sprostowania ! :)
Raz: nie doczytałem się, by bezprzylgowość miała przełożenie na dźwiękoszczelność. Pewnie jest w tym jakiś sens, ale badań na to brak i dobrze że w dalszej części powołujesz się na konkretne wartości, bo można z nimi polemizować. Jak widać - w obu podanych przez Ciebie przypadkach nie ma znaczenia - bezprzylgowe i przylgowe mają tą samą wartość RW.

Dwa: zamki bez dziurki to zamki bez otworu kluczowego. Często jest tam zamek normalny, tyle że nie wierci się w fabryce otworu na dole. Przy zamawianiu się to określa, zwykle nic nie kosztuje.

Trzy: mniejsi producenci skupiają się na produktach popularnych. Drzwi techniczne wymagają badań i często osobnych działów produkcyjnych, dlatego mało kto na nie stawia, ale chyba większość będzie miała coś podobnego tyle że pod nazwą "drzwi wejściowe wewnętrzne".

A teraz Twoje wątpliwości:
- firmy nie wskażę, w każdym poście i tak ujawniam swoje sympatie.
- Pol-skone - bywa różnie. Nie na tyle źle, by ich zupełnie odrzucać. Mówiąc od otworach mniejszych niż 100mm masz na myśli grubość ścian? W Porcie trzeba by dokładnie poszukać opcji, bo chyba są (na pewno w drzwiach 32dB).
- lepsze ościeżnice? To zależy co dla kogo jest lepsze. Przy intensywnym użytkowaniu - stal (nie spuchnie od wilgoci). Ale kolor zostaje do wyboru tylko z malowanych. Nie wiem czy jest wybór między mdf a hdf. Porta pod lepsze drzwi daje ościeżnicę wzmocnioną (ona jest ze sklejki a nie płyty wiórowej czy mdf). W Pol-skone - nie wiem, nie ufam im w ślepo.. jak mówią o drewnianej, to pewnie o stałej 8cm + dokładka z cienkich pasków mdf. W ich przypadku warto drążyć by nie było później zaskoczenia.
Drzwi do łazienki i dźwiękoszczelne? to się kłóci... konstrukcja może i będzie taka sama, ale podcięcie wyklucza uszczelkę opadającą, która w znacznym stopniu wpływa na akustykę.
Montażysta nie ma wpływu na wysokość zwieszenia skrzydła nad podłogą. To wynika z konstrukcji drzwi. Można próbować podcinać ościeżnice, ale to nie leży w gestii zwykłego montażu. Jak masz uskoki podłogi między pomieszczeniami to także może komplikować montaż (a wręcz uniemożliwiać) i trzeba to dodatkowo uzgadniać.

sweter
10-01-2022, 17:50
O rany, tyle tekstu i to jakże dyskusyjnego a w niektórych przypadkach wymagającego sprostowania ! :)
Raz: nie doczytałem się, by bezprzylgowość miała przełożenie na dźwiękoszczelność. Pewnie jest w tym jakiś sens, ale badań na to brak i dobrze że w dalszej części powołujesz się na konkretne wartości, bo można z nimi polemizować. Jak widać - w obu podanych przez Ciebie przypadkach nie ma znaczenia - bezprzylgowe i przylgowe mają tą samą wartość RW.

Dwa: zamki bez dziurki to zamki bez otworu kluczowego. Często jest tam zamek normalny, tyle że nie wierci się w fabryce otworu na dole. Przy zamawianiu się to określa, zwykle nic nie kosztuje.

Trzy: mniejsi producenci skupiają się na produktach popularnych. Drzwi techniczne wymagają badań i często osobnych działów produkcyjnych, dlatego mało kto na nie stawia, ale chyba większość będzie miała coś podobnego tyle że pod nazwą "drzwi wejściowe wewnętrzne".

A teraz Twoje wątpliwości:
- firmy nie wskażę, w każdym poście i tak ujawniam swoje sympatie.
- Pol-skone - bywa różnie. Nie na tyle źle, by ich zupełnie odrzucać. Mówiąc od otworach mniejszych niż 100mm masz na myśli grubość ścian? W Porcie trzeba by dokładnie poszukać opcji, bo chyba są (na pewno w drzwiach 32dB).
- lepsze ościeżnice? To zależy co dla kogo jest lepsze. Przy intensywnym użytkowaniu - stal (nie spuchnie od wilgoci). Ale kolor zostaje do wyboru tylko z malowanych. Nie wiem czy jest wybór między mdf a hdf. Porta pod lepsze drzwi daje ościeżnicę wzmocnioną (ona jest ze sklejki a nie płyty wiórowej czy mdf). W Pol-skone - nie wiem, nie ufam im w ślepo.. jak mówią o drewnianej, to pewnie o stałej 8cm + dokładka z cienkich pasków mdf. W ich przypadku warto drążyć by nie było później zaskoczenia.
Drzwi do łazienki i dźwiękoszczelne? to się kłóci... konstrukcja może i będzie taka sama, ale podcięcie wyklucza uszczelkę opadającą, która w znacznym stopniu wpływa na akustykę.
Montażysta nie ma wpływu na wysokość zwieszenia skrzydła nad podłogą. To wynika z konstrukcji drzwi. Można próbować podcinać ościeżnice, ale to nie leży w gestii zwykłego montażu. Jak masz uskoki podłogi między pomieszczeniami to także może komplikować montaż (a wręcz uniemożliwiać) i trzeba to dodatkowo uzgadniać.


Dziękuję za odpowiedź.

1) Tak miałem na myśli grubość ścian. Niestety na etapie murowania nie brałem tego pod uwagę, ale też murarz nie podpowiedział. W efekcie w jednym miejscu mam np: 8,5 cm (bloczek silikatowy) a w innym 10, czy 11. Przy pobieraniu pomiarów Pan powiedział, że system regulowany Porta nie ma takiej skali i zostaje Polskone.
2) z tego co pamiętam, to ośnieżnica Polskone jest z MDF, a Porty być może z HDF. Zapewne drzwi będą ciężkie, czy MDF tutaj to dobry pomysł? Zaprojektowany mam montaż na 3 zawiasy.

finlandia
11-01-2022, 10:16
Porta - jak większość firm - zaczyna swój katalog ościeżnic od zakresu 75-95 mm. Są pewne wyjątki, bo to firma która nie robi za wszelką cenę. Jak coś jest za słabe to nie robi i już (np. tego zakresu dla bezprzylgowych a np. Erkado nie widzi w tym problemu).
Zapytałbym konkretnie, w salonie czy jest opcja dla wybranego modelu. Dla mnie jest to tak złożona sprawa, że bez uruchomienia programu fabrycznego nie ma opcji :)

Podobnie z materiałem ościeżnic. Nie słyszałem o HDF. Może i robią.. nie wiem, nikt nie wyszczególnia tego w specyfikacjach. To pytania do producenta.

Deredas
19-01-2022, 14:37
Finlandia jak mozna sie zToba skontaktowac prywatnie?

finlandia
19-01-2022, 20:39
Można, poprzez prywatną wiadomość na forum. Ale szybciej odpowiadam w tematach. Nie mam tajemnic. Jak czegoś / złego/ nie napiszę tu, to tym bardziej na priwie.

Deredas
28-01-2022, 20:04
Można, poprzez prywatną wiadomość na forum. Ale szybciej odpowiadam w tematach. Nie mam tajemnic. Jak czegoś / złego/ nie napiszę tu, to tym bardziej na priwie.

Co byś mógł powiedzieć na temat producenta Martom (Jędrzejów) ?
Czy te drzwi są wiatroszczelne, czy model arctic to dobry wybór ?

Chciałem je zamawiać, że zacząłem czytać opinie google na wizytówce firmy i dosłownie mnie zmroziło jeśli chodzi o rozpatrywanie reklamacji oraz o dokładność z jaką są one wykonane..

finlandia
28-01-2022, 20:40
Nie znam Martoma osobiście. Kolega, którego cenię za rozsądny głos w branży chwali je sobie jako tańszą alternatywę wszechobecnego Wikęda, tak popularnego, cenionego ale i mającego też negatywy...
Zbiorczy wątek o drzwiach zewnętrznych jest tu:
https://forum.muratordom.pl/showthread.php?37653-DRZWI-ZEWN%C4%98TRZNE-jakie-wybra%C4%87-W%C4%85tek-zbiorczy

Ps. dalsze posty o drzwiach zewnętrznych przenoszę do wskazanego tematu.

Rogger
03-02-2022, 08:46
Witam serdecznie. Jestem zupełnie nowy na forum, choć przez lata wielokrotnie przeglądałem różne tematy
Zarejestrowałem się dziś, bo od dłuższego czasu przeglądam forum i w zasadzie jak większość z Was mam problem z właściwym wyborem drzwi wewnętrznych. Z jednej strony budżet, z drugiej nadzieja na zakup na lata.
W moim przypadku to 9 kpl drzwi. W zasadzie zostałem już tylko z jednym wyborem i bardzo proszę FIN o pomoc, bo z tego co widzę jako jedyny pomaga doradztwem.
Ja zostałem już tylko na 2 modelach drzwi przylgowych Porta (kolor dąb naturalny, okleina portaperfect 3D):
- Koncept A.9
- Verte premium D.8

Oba modele bardzo podobne, tylko Koncept ma podobno konstrukcję wielowarstwową drewnianą (choć już doczytałem, że to i tak nie ta ilość drewna co kiedyś) + zawiasy 3D. Większych różnic nie widzę. różnica w cenie 10 zł więcej w stosunku do Koncept. Pytanie czy warto dopłacać, bo jak wnioskuję z wcześniejszych postów większa waga skrzydła nie zawsze jest na +, z powodu właśnie bardziej obciążonych zawiasów. Dodatkowo chcę zastosować zamki magnetyczne (nie wspominając o tym, że tylko w jednym salonie w Bielsku-Białej powiedzieli mi że jest taka możliwość przy drzwiach przylgowych.
Czy takie zamki się sprawdzają w drzwiach przylgowych i jak to się sprawuje po latach?

finlandia
03-02-2022, 12:05
Przyznam, że ze zdziwieniem przeczytałem o tych różnicach w cenie... ale faktycznie, masz rację. To tylko 10 zł na skrzydle.
Nie montowałem bardzo dawno Konceptów, także nie wiem jaki to zawias z regulacją 3D. Zapewne zwykły(jak w drzwiach zewnętrznych (aaaaa, już widzę - jest na foto w katalogu), także jak myślałem - wad nie widzę, ale i jakiś szczególnych zalet też nie. Zwykły zawias też bez problemu da się regulować, wystarczy tylko zdjąć skrzydło. Dobrze zamontowane drzwi przylgowe regulacji w zasadzie nie potrzebują.
Verte Premium będzie blisko wagowo Konceptom. W stosunku do serii Home ma masywniejsze elementy konstrukcyjne (stąd cena).Także wybrałbym to, co Ci bardziej podoba, jednak z przewagą konstrukcyjną na korzyść Konceptów.

Ostatnio oglądałem Sempre z Polskone. Odpowiednik Konceptów, kiedyś mój ulubiony model (dziś jak je przemontowywałem na ekspozycji też wydawały mi się ciężkie;) Ok 10 lat, dość intensywnie użytkowane (rodzina z dziećmi). Jako całość dają radę (w łazience wymieniałem futrynę po remoncie). Ale w szczegółach widać zużycie. Uszkodzenia pokrycia, drobne wgnioty. Te drzwi (Sempre i Koncept) to konstrukcja drewniana pokryta mdf i to ten materiał odpowiada za trwałość.. Także pod tym kątem większej różnicy nie widzę...
Żeby nie było - montowane przeze mnie zewnętrzne drzwi drewniane (z meranti) też nosiły ślady używania, aż miałem ochotę wyciągnąć walizkę z woskami do retuszu...

dorotadz
05-02-2022, 08:37
Witam! Proszę o pomoc w poniższym:
1. Czy odpowiednikiem okleiny CPL z Erkado jest DRE-Cell z DRE, a z Porty Portaperfect 3D?
2. Okleina/ drzwi malowane/ lakier? Jaka jest różnica w funkcjonalności i użytkowaniu? Czy to prawda, że jeśli lakier to Erkado albo Porta?
3. Na co zwrócić uwagę wybierając oscieżnice? (przylgowe)
Ciężko się połapać zwykłemu użytkownikowi w katalogach i tych wszystkich oznaczeniach, zwłaszcza, że każda firma ma swoje :)

Honza1
01-03-2022, 19:31
Witam,
Potrzebuje 4 pary pełnych białych gładkich drzwi bezprzylgowych, ze względu na dostępność i cenę rozważam ASILO LINATE 1 lub POL-SKONE CAMBIO z pełnego MDF za dopłatą.
Czy macie jakieś doświadczenie czy wiedze na temat tych modeli?
Będę wdzięczny za rady.

finlandia
07-03-2022, 13:05
Witam,
Potrzebuje 4 pary pełnych białych gładkich drzwi bezprzylgowych, ze względu na dostępność i cenę rozważam ASILO LINATE 1 lub POL-SKONE CAMBIO z pełnego MDF za dopłatą.
Czy macie jakieś doświadczenie czy wiedze na temat tych modeli?
Będę wdzięczny za rady.

Asilo - wyraźnie masywniejsza ościeżnica (na tle większości popularnych drzwi). Firma postrzegana jako wysokojakościowa.

Pol-skone - wyraźnie słabo z jakością, zwłaszcza produktów malowanych. Po prostu mają wpadki sugerujące, że kontrola jakości tam nie działa.

matgorny
16-03-2022, 22:16
A jak wypadają drzwi Vasco względem Porty?

finlandia
17-03-2022, 09:39
A jak wypadają drzwi Vasco względem Porty?

Nie wiem. Koledzy montażyści sobie chwalą za dobry montaż, co nie znaczy że to musi być wysoki standard, ale na pewno dobrze wykonany jak na swoją klasę.

Robinson74
15-04-2022, 14:04
Przeliczyłem na szybko ten model :
- skrzydło 636zł (przyjąłem bazę oklein o 50zł zł droższą)
- bezprzylgowość 69zł
- trzeci zawias 112zł
- ościeżnica 759zł
- montaż -- ok 250zł ?
- klamka?
- podcięcie wentylacyjne?
Jakby nie patrzeć - po zsumowaniu wychodzi niemal 2000zł. To normalna cena. Tyle że też normą są rabaty i taki rzędu 10% nie jest ani krzywdzący dla klienta ani sprzedawcy.

Mniej więcej tyle kosztują teraz drzwi. I ciągle nie potrafię zrozumieć, dlaczego drzwi bezprzylgowe... poza estetyką nie mają zalet.

finlandia, odpowiadałeś tu komuś, kto pół roku temu pytał o DRE REVA, więc się podepnę.
Otóż żonie spodobały się drzwi REVA dąb polski 3D (Dekor 3D). Byłaby to wersja ze skrzydłem przylgowym.
Licząc po powyższych cenach, skrzydło będzie ciut tańsze, nie trzeba doliczać trzeciego zawiasu (czy trzeba?) i odpada koszt "bezprzylgowości".
Zgadza się?

Czym się różni Dekor 3D od Dekoru DRE-Cell? Czyżby ten drugi był trwalszy? Akurat jak na złość wybrany kolor (dąb polski) jest tylko w wersji Dekor 3D.
Jakie jest wypełnienie tych drzwi? Czy to ten niesławny plaster miodu?
Czy masz jakieś doświadczenie z tą REVĄ? Chyba nie jesteś jej entuzjastą? ;)

finlandia
17-04-2022, 12:14
Reva jest /chyba/ w całości z MDF.
Dekor 3D - jak nazwa wskazuje - wygląda naturalnie, przestrzennie. Po prostu ładnie.
DRE-Cell to zdaje się lepsza wytrzymałość okleiny.
W tym temacie poruszam się w przypuszczeniach. DRE nie dociera do mnie w zakresie szkoleń produktowych. Trzeba zadzwonić i dopytać u źródła..

Drzwi przylgowe będą wyraźnie tańsze. Nie ma tej dziwnej dopłaty za bezprzylgowość (tylko DRE ją stosuje), ale przede wszystkim tańsza jest ościeżnica, bo w jej cenie są ukryte zawiasy niewidoczne (ponad 200zł). W przylgowych 3 zawias jest standardem.

Nie mam uwag do tego modelu. Koledzy montażyści narzekają od pewnego czasu na jakość DRE. Nie ma problemu z reklamacją, ale zawsze lepiej nie tracić na nią czasu. Do tego twarde uszczelki i okropnie twarda stal blachy zaczepowej którą trzeba szlifować pilnikiem nie są przyjazne w pracy, ale użytkowo nie ma to później znaczenia.

Robinson74
18-04-2022, 09:41
Dziękuję.


Reva jest /chyba/ w całości z MDF.

Rozumiem, że to dobrze?

Zasadniczo nawiązujesz do tego, że, jak czytam, "wypełnienie skrzydła wewnętrznego to najczęściej plaster miodu, płyta wiórowo-otworowa lub płyta pełna".
Czyli jest szansa, że w tym przypadku jest to płyta pełna z MDF? Dobrze Cię zrozumiałem?

PS. Widzę w katalogu DRE taki podział drzwi:
- drzwi ramowe (tutaj jest m.in. Reva)
- drzwi ramowe malowane
- drzwi płytowe
- drzwi płytowe malowane
itd.

Czyli jak należy rozumieć ten podział?

PS 2. Znalazłem coś na stronie DRE. Czy na tej podstawie powiesz coś więcej?

Drzwi ramowe
Jak sama nazwa wskazuje drzwi ramowe to takie, których konstrukcja tworzy charakterystyczną ramę z dwóch poziomowych i dwóch pionowych belek. Do obramowania wykorzystujemy drewno klejone lub płytę drewnopochodną. W jego wnętrzu z kolei znajduje się wypełnienie szklane z przeszklenia (wykonane z bezpiecznego szkła) lub z płyty HDF.

Drzwi płytowe
Wykonane z pojedynczej, gładkiej, drewnopochodnej płyty lub składające się z ramiaka i wypełnienia drzwi płytowe to kolejna z naszych propozycji idealnie nadająca się do mieszkań czy domów jednorodzinnych. Z obu tych rozwiązań, częściej stosuje się drugie. Skrzydło zbudowane jest z drewna iglastego lub płyty drewnopochodnej, a wkład może być typu plaster miodu, płyta wiórowa z otworami lub pełna płyta.

finlandia
19-04-2022, 16:17
Reva to drzwi ramowe, DRE mało kiedy używa drewna, a tylko mdf (pewnie są jakieś wyjątki że tak piszą).
Sprawdziłem ceny - te podane przeze mnie w listopadzie są aktualne. Powinny wyjść ok 1300zł -1400zł z montażem (i klamką).

barlinek86
22-05-2022, 21:31
Polecicie jakieś drzwi bezprzylgowe na grubość muru 8 cm? Najlepiej białe, proste bez zdobień i przeszkleń. W pewnym sklepie polecali DRE Uni. Znacie jakieś lepsze na tak chudy murek?

finlandia
22-05-2022, 22:23
Mało kto produkuje takie. Ościeżnica w bezprzylgowych jest tak osłabiona przez tą grubość, że niektóre firmy nie ryzykują z ich produkcją.
Robi DRE, Erkado. Więcej nie znam. Model? Taki, jaki się Tobie podoba.

bubblegum
24-05-2022, 15:21
Dzień dobry,

proszę o pomoc: czy z przeciętnej półki cenowej, jedyną opcją drzwi prostych, białych, bezprzylgowych z ukrytym zawiasem, rewersyjnych i z opaską łączoną pod kątem 90 stopni jest tylko Asilo? Porta podobno przy rewersie nie zrobi 90 stopni. Czy są jacyś inni producenci którzy mają takie drzwi w ofercie? DRE, Erkado, Pol-skone? Najchętniej do ok. 2,5 tys za parę.

Wojtek8888
26-05-2022, 06:24
Dzień dobry,

Czy ktoś z Państwa miał do czynienia z drzwiami firmy Intenso? Chcieliśmy kupić drzwi DRE Verso ale wpadły mi w oko Intenso Wersal. Wyglądają ładniej, na papierze wydają się być lepsze technicznie, jednak trudno mi znaleźć jakiekolwiek opinie na temat Intenso. Objechałem wszystkie salony z nimi w okolicy i rady sprzedawców 50/50. Część (dziwnym trafem sprzedawcy w Komfort) mówią że DRE jakościowo biją je na głowę, z DRE nie ma żadnych problemów itp, natomiast w innych, mniejszych sklepach opinie zupełnie przeciwne.

finlandia
26-05-2022, 11:11
Dzień dobry,

Czy ktoś z Państwa miał do czynienia z drzwiami firmy Intenso? Chcieliśmy kupić drzwi DRE Verso ale wpadły mi w oko Intenso Wersal. Wyglądają ładniej, na papierze wydają się być lepsze technicznie, jednak trudno mi znaleźć jakiekolwiek opinie na temat Intenso. Objechałem wszystkie salony z nimi w okolicy i rady sprzedawców 50/50. Część (dziwnym trafem sprzedawcy w Komfort) mówią że DRE jakościowo biją je na głowę, z DRE nie ma żadnych problemów itp, natomiast w innych, mniejszych sklepach opinie zupełnie przeciwne.

Na grupach montażystów DRE od ponad roku zbiera baty za totalne pogorszenie jakości. Mnóstwo drobnych wpadek, niedoróbek, paprochów pod okleiną oraz bardzo twarda uszczelka i jeszcze twardszy zaczep, który trzeba szlifować maszynowo by drzwi się zamykały. Szkoda, bo kiedyś były to bardzo fajne, bezproblemowe drzwi. Teraz to udręka montażystów.

Intenso ma dobre noty, na tym forum też, ale i u niezależnych sprzedawców. Nie mogę narzekać, ale opinia mojego montera: zwyczajne (ale u niego dobre są dopiero drzwi drewniane).

finlandia
26-05-2022, 12:16
Dzień dobry,

proszę o pomoc: czy z przeciętnej półki cenowej, jedyną opcją drzwi prostych, białych, bezprzylgowych z ukrytym zawiasem, rewersyjnych i z opaską łączoną pod kątem 90 stopni jest tylko Asilo? Porta podobno przy rewersie nie zrobi 90 stopni. Czy są jacyś inni producenci którzy mają takie drzwi w ofercie? DRE, Erkado, Pol-skone? Najchętniej do ok. 2,5 tys za parę.

Nie potrafię pomóc, bo jak słyszę drzwi rewersyjne to mnie od razu odpycha. A jak jeszcze mowa o przeciętnej półce cenowej..
Raz - drzwi odwrotnie otwierane - czy to takie niezbędne? Zwłaszcza za dopłatą rzędu tysiąca zł? Dwa - ukryte zawiasy.. nie widzę zalet technicznych.
Ale ok, otworzył mi się katalog Erkado - dopłata za kąt 90stopni - 200zł.

Zupełnie poważnie: to pytanie do dobrego salonu sprzedaży. To drobiazgowa informacja i nie musi być w katalogu, ale juz w programach do zamawiania powinna być możliwa do wybrania.

Mysław
03-06-2022, 19:49
Nie potrafię pomóc, bo jak słyszę drzwi rewersyjne to mnie od razu odpycha. A jak jeszcze mowa o przeciętnej półce cenowej..
Raz - drzwi odwrotnie otwierane - czy to takie niezbędne? Zwłaszcza za dopłatą rzędu tysiąca zł? Dwa - ukryte zawiasy.. nie widzę zalet technicznych.
Ale ok, otworzył mi się katalog Erkado - dopłata za kąt 90stopni - 200zł.

Zupełnie poważnie: to pytanie do dobrego salonu sprzedaży. To drobiazgowa informacja i nie musi być w katalogu, ale juz w programach do zamawiania powinna być możliwa do wybrania.

Zapytaj w linku poniżej, wprawdzie to drzwi ukryte, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby zrobić do nich opaskę. Mam tego typu drzwi i jestem happy jak na raie ;) Cena też nie zabija...

No chyba, że zagda cię człowiek/właściciel, który przyjeżdza czasem poagdać i pomóc w montażu ;)

https://habito.biz/

Firma nazywa się Atasi, a to jest marka - Habito.

Profile framugi ukrytej w kolorze praktycznie dowolnym i z róznymi fakturami, drzwi tańsze bez wygłuszenia, droższe ciezkie na 3 zawiasach z wygłuszeniem, z fornirem lub pod malowanie lub pomalowane (najdroższa realizacja jaka słyszłaem, (inne widziałem na dzjęciach) to drzwi malowane lakierem Bentleya a klamki bodaj Ferrari?
Więc zrobią czego sobie klient życzy... ale spokojnie, zwykłe drzwi na włąsnym opatentowanym profilu na prawde się sprawdzają.
Teraz wykonują dla nas na tym samym ramiaku aluminiowym w czarnym lekko fakturowym macie, drzwi lotowe 3 wiersze, 2 kolumny (6 pól).

Tylko dokładnie opisz czego chcesz, robiąsporo montaży i trzeba pilnować terminu dostawy (w miare na bieżąco), ale przede wszystkim - czy kolory np obrzeży, lub technika barwienia framugi - ci odpowiada (mogą być w oksydzie - teraz długi czas, w proszku, surowe, pomalowane podkładem, etc.).

Możesz w rozmowie powołać się na "forumowicza z Marek z czarnymi oksydowanymi framugami" ;)

Powodzenia

finlandia
06-06-2022, 15:46
Nie do końca rozumiem powyższy post, ale..
skoro mówimy o drzwiach "ukrytych" to dopłata do "odwrotnej przylgi" w tym przypadku jest niska (rzędu 100-200zł) i są dostępne w każdym popularnym katalogu...

wiktoria44
08-06-2022, 20:54
Witam,

Jesteśmy na etapie wyboru drzwi wewnętrznych otrzymaliśmy ofertę na drzwi DRE Uni 10 (zwykłe, proste. białe drzwi) w kwocie około 13.000 zł (6 szt. drzwi 80 bezprzylgowych, ościeżnice 120-140, płyta wiórowo otworowa, 3 zawias, wentylacja, montaż). Czy w podobnej kwocie jestem w stanie znaleźć jakościowo lepsze drzwi? Jeśli tak to jakie byłyby warte polecenia?

Barni9202
13-06-2022, 18:39
Witam, znacie może firmy ADMAR lub ARTUS ? Polecacie ich wyroby czy lepiej wybrać coś z DRE ?

Robinson74
16-06-2022, 17:16
Jakie dajecie drzwi prowadzące z garażu w kierunku domu?
Wg mojego projektu powinny być EI30, ale ... czy warto?
Pobliska firma może mi sprzedać i zamontować drzwi DRE Athos 10 z dostosowaną do nich ościeżnicą stałą (stalową lub drewnianą) i progiem.
Czy to będzie dobry wybór?
Czy jednak szkoda iść w koszty i wykonać podobne drzwi jak w reszcie domu?

finlandia
20-06-2022, 14:06
Jeśli w projekcie jest Ei30, to bym się tego trzymał.
Cena tego modelu nie jest jakaś wygórowana, wygląd (właściwie kolor) można dopasować jak do wszystkich innych.
Zaletą poza właściwościami ppoż jest też szczelność (na przewiewy).


Witam, znacie może firmy ADMAR lub ARTUS ? Polecacie ich wyroby czy lepiej wybrać coś z DRE ?
Nie znam produktów tych dwóch firm. Czy trzecia jest lepsza? Nie wiem...


Witam,

Jesteśmy na etapie wyboru drzwi wewnętrznych otrzymaliśmy ofertę na drzwi DRE Uni 10 (zwykłe, proste. białe drzwi) w kwocie około 13.000 zł (6 szt. drzwi 80 bezprzylgowych, ościeżnice 120-140, płyta wiórowo otworowa, 3 zawias, wentylacja, montaż). Czy w podobnej kwocie jestem w stanie znaleźć jakościowo lepsze drzwi? Jeśli tak to jakie byłyby warte polecenia?
Jeśli wszystkie drzwi mają tą samą konfigurację, to nie jest to ani wygórowana ani specjalnie okazyjna cena. Nie wiem czy inne będę atrakcyjniejsze. Z popularnych - może Erkado, ale chyba po ostatnich podwyżkach już nie.

Odnoście całego DRE - firma jest w ostatnim czasie przeklinane przez monterów. Odbierzcie jakościowo wszystkie produkty przy wyjmowaniu z pudełka (by nie było na ekipę).
Także nie zdziwcie się jak monter będzie psioczył przy wciskaniu uszczelki a do zaczepu użyje pilnika...

Barni9202
21-06-2022, 20:38
Odnoście całego DRE - firma jest w ostatnim czasie przeklinane przez monterów. Odbierzcie jakościowo wszystkie produkty przy wyjmowaniu z pudełka (by nie było na ekipę).
Także nie zdziwcie się jak monter będzie psioczył przy wciskaniu uszczelki a do zaczepu użyje pilnika...

Dziękuję za odpowiedź, a masz może jakiś swój typ co możesz polecić ? Zależy mi żeby drzwi miały wytrzymała okleinę (2 małych dzieci) I nie były jakoś mocno drogie.

finlandia
22-06-2022, 10:10
Witam, znacie może firmy ADMAR lub ARTUS ? Polecacie ich wyroby czy lepiej wybrać coś z DRE ?

Z ciekawości rzuciłem okien na strony tych firm.
Pierwsza - wygląda obiecująco. Dobra konstrukcja, okleiny i ceny. Tyle że to katalog i obietnice. Jak wspomniałem - pierwszy raz spotkałem tą nazwę i nie wiem jak to się ma do rzeczywistości.
Artus - to już spotkałem w dystrybucji, ale tak jak wyżej - nie znam z bliska.

Nie wiem co można polecić. Zawsze pytam klienta o potencjalny interesujący go wzór (to jak auto - muszę wiedzieć czy szukasz kombi czy kabrio) a potem budżet. I wtedy szukamy opcji.

annyonne
27-06-2022, 20:49
Panowie, Panie zwracam się do Was z prośbą o pomoc w wyborze drzwi wewnętrznych (tak wiem, nie jestem oryginalna ;) )
Przy budowie domu zdecydowaliśmy się przyoszczędzić i zamontowaliśmy bezprzylgowe Invado, efekt jest taki, że po 7 latach przy remoncie czeka nas również wymiana drzwi. Nie chcemy popełnić kolejny raz błędu i za bardzo na drzwiach oszczędzać, tak w 2,5 tyś myślę że dobrze by było się zmieścić (drzwi, futryny, ogólnie całość kosztów za sztukę) ale nie jest to granica nie do przeskoczenia. Szukamy drzwi przylgowych (regulacja Invado do dzisiaj mężowi śni się po nocach) o mocniejszej konstrukcji, wstępnie podobają nam się InterDoor Lukka ale aktualnych opinii na temat samej firmy nie za wiele znalazłam... Tutaj na forum też za wiele się o nich nie dowiedziałam. Może macie/mieliście doświadczenia z tą firmą? A jak nie InterDoor to co innego? Dużo firm spadło przez ostatnie 2 lata z jakością :(

Nowa123
29-06-2022, 21:57
Ja również nie będę orginalna .Wybieramy drzwi wewnętrzne .
Bierzemy pod uwagę Porta Royal premium były by to drzwi na górze .Na dole Porta Vector .Podyktowane to jest tym że na dole w holu mamy 3 drzwi obok siebie .W ścianie nośnej ,a więc 26 cm jedna drzwi są otwierane do wewnątrz ,drugie na zewnątrz ( mała łazienka ) .Po drugiej stronie ściana wewnętrzna 15cm drzwi otwierane są do wewnątrz.I żeby to jakoś wizualnie wyglądało chcielibyśmy aby drzwi otwierane do wewnątrz były z odwrotną przylgą.Wtedy wizualnie wyglądałoby to ok.
Ale Porta Vector nie budzi naszego zachwytu.
Rozważamy nawet Polskone Inverno ale cena 9000 tys za 3 drzwi bezprzlgowych w tym dwoje z odwrotną przylgą jest trudna do przełknięcia.
Więc myślimy teraz nad DRE Nestor 5 ale tu nie ma odwrotnej bezprzylgowej wersji .
I teraz pytanie do Finlandii i reszty użytkowników.Co zrobić z tym dołem .Jak to ugryźć te różne kierunki otwierania drzwi plus różne grubości ścian.Dojdą tam jeszcze drzwi z wiatrołapu szklane więc nie chcemy takiego mieszania.
Ogólnie potrzeb nam 8 drzwi wewnętrznych ,2 przesównych i jedne szklane.
Co wybrać Porte Royal premium ? Polskone I verno ? Czy Dre Nestor ? Jakieś inne w tym stylu ?
Co zrobić z tym dołem tymi różnymi kierunkami otwierania i grubości muru? Bawić się w drzwi bezprzylgowe z odwrotną przylgą na dole aby wizualnie wszystkie drzwi były takie same ?

Kam_Ber
03-07-2022, 20:37
Dzień dobry, szukamy drzwi do naszego nowego mieszkania (deweloperka) Ostatnio pochodziliśmy po kilku sklepach i mamy mały mętlik w głowie. Szukamy białych, klasycznych drzwi bez jakiś ozdób. Oczywiście żeby były trwałe i posłużyły. Drzwi co roku się nie wymienia także, żeby nie żałować zakupu.W jednym sklepie polecono Nam Porta Vector premium że farba akrylowa będzie trwalsza. W drugim sklepie odradzono Nam Poetę że dużo reklamacji , że ościeżnice w innym odcieniu i okleina. Polecał Nam Erkado Baldur tylko że tu jest Lakier. Ale ze super firma i drzwi, jakość w skrócie picobello. Przewijało się jeszcze DRE Bonito.Cenowo z montażem to wychodziło ok 2100 zł a potrzebujemy 5 sztuk. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

finlandia
04-07-2022, 15:41
Panowie, Panie zwracam się do Was z prośbą o pomoc w wyborze drzwi wewnętrznych (tak wiem, nie jestem oryginalna ;) )
Przy budowie domu zdecydowaliśmy się przyoszczędzić i zamontowaliśmy bezprzylgowe Invado, efekt jest taki, że po 7 latach przy remoncie czeka nas również wymiana drzwi. Nie chcemy popełnić kolejny raz błędu i za bardzo na drzwiach oszczędzać, tak w 2,5 tyś myślę że dobrze by było się zmieścić (drzwi, futryny, ogólnie całość kosztów za sztukę) ale nie jest to granica nie do przeskoczenia. Szukamy drzwi przylgowych (regulacja Invado do dzisiaj mężowi śni się po nocach) o mocniejszej konstrukcji, wstępnie podobają nam się InterDoor Lukka ale aktualnych opinii na temat samej firmy nie za wiele znalazłam... Tutaj na forum też za wiele się o nich nie dowiedziałam. Może macie/mieliście doświadczenia z tą firmą? A jak nie InterDoor to co innego? Dużo firm spadło przez ostatnie 2 lata z jakością :(
Taki post to miód na moje serce ;) Za każdym razem wyraźnie zaznaczam, że nie jestem zwolennikiem drzwi bezprzylgowych, bo nie widzę w nich żadnych zalet poza jakąś estetyką.
Nie miałem styczności z invado w takim wykonaniu, korzystałem z nich tylko przy tanich modelach. Mi nie pasował w nich "lichy" mdf, co w połączeniu z tanim zawiasem ukrytym może dać taki efekt... Zwyczajnie: ciężar mdf (większy niż drewna), miałkość materiału (śruba się w nim "miele"), słaby zawias (zrywają się gwinty) to recepta na kiepskie drzwi. Współczuję.
Interdoory miały zawsze dobrą opinię. Są po prostu droższe i mało popularne. Nigdy nie montowałem, także się nie wypowiem.

Kiedyś bym powiedział, że 2,5 tys to budżet w którym można poszaleć. Dziś w tej cenie montowałem drzwi Optimo z firmy Barański. Fakt, że to była opcja "full" jak na drzwi popularne (nie drewniane). Drogi / bogaty w wyglądzie model/ , opaska retro, droższa okleina, ościeżnica z mdf wilgocioodpornego do łazienki.
Na szczęście to był przykład skrajny, bo też w ub. tygodniu montowałem od nich model ładny, ale prostszy za 1,7tys.
Wykonanie bardzo dobre. Drzwi polecam, ale... ja chyba wolałbym dołożyć do drzwi drewnianych...
Przepraszam za chaotyczność tego postu...

finlandia
04-07-2022, 16:22
Ja również nie będę orginalna .Wybieramy drzwi wewnętrzne .
Bierzemy pod uwagę Porta Royal premium były by to drzwi na górze .Na dole Porta Vector .Podyktowane to jest tym że na dole w holu mamy 3 drzwi obok siebie .W ścianie nośnej ,a więc 26 cm jedna drzwi są otwierane do wewnątrz ,drugie na zewnątrz ( mała łazienka ) .Po drugiej stronie ściana wewnętrzna 15cm drzwi otwierane są do wewnątrz.I żeby to jakoś wizualnie wyglądało chcielibyśmy aby drzwi otwierane do wewnątrz były z odwrotną przylgą.Wtedy wizualnie wyglądałoby to ok.
Ale Porta Vector nie budzi naszego zachwytu.
Rozważamy nawet Polskone Inverno ale cena 9000 tys za 3 drzwi bezprzlgowych w tym dwoje z odwrotną przylgą jest trudna do przełknięcia.
Więc myślimy teraz nad DRE Nestor 5 ale tu nie ma odwrotnej bezprzylgowej wersji .
I teraz pytanie do Finlandii i reszty użytkowników.Co zrobić z tym dołem .Jak to ugryźć te różne kierunki otwierania drzwi plus różne grubości ścian.Dojdą tam jeszcze drzwi z wiatrołapu szklane więc nie chcemy takiego mieszania.
Ogólnie potrzeb nam 8 drzwi wewnętrznych ,2 przesównych i jedne szklane.
Co wybrać Porte Royal premium ? Polskone I verno ? Czy Dre Nestor ? Jakieś inne w tym stylu ?
Co zrobić z tym dołem tymi różnymi kierunkami otwierania i grubości muru? Bawić się w drzwi bezprzylgowe z odwrotną przylgą na dole aby wizualnie wszystkie drzwi były takie same ?
Znowu podkreślę: nie lubię bezrzylgowych. Chociaż jak klient płaci, to co mi do tego?
Nie rozumiem także rewersyjnych, zwłaszcza tej dopłaty sięgającej u większości niemal tysiąca zł.
Niedawno montowałem Erkado. Sam rewers - ok. Ale jak skwitował mój majster firmę: jak od pięciu lat się opaski nie schodziły, tak jest dalej.
Ja bym wybrał "zwykłe" przylgowe a ew. do łazienki bezprzylgę.
W Porcie - nie będzie widać różnicy między przylgą a bez, w innych firmach - będą różne wysokości. W przypadku rewersyjnych także bywają różne wysokości całkowite.
Dawno nie widziałem Royla Premium. Nie jest wyszukany (niby klasyka, ale tak biednie wykonana). Vector - mocno nowoczesny mimo klasycznego, niemal niewidocznego frezu.
Polskone Inverno jest przy nich aż przebogacone... DRE - podobnie jak PS- nie ufam jakości, chociaż sam Nestor to kawał solidnych drzwi, oby się z czasem nie okazało jak post wyżej - bo to sam mdf. Podobny model - wspomniany przeze mnie Barański. Tylko to też nie będą tanie rzeczy a mówimy o drzwiach w okleinie, a nie malowanych..

finlandia
04-07-2022, 16:30
Dzień dobry, szukamy drzwi do naszego nowego mieszkania (deweloperka) Ostatnio pochodziliśmy po kilku sklepach i mamy mały mętlik w głowie. Szukamy białych, klasycznych drzwi bez jakiś ozdób. Oczywiście żeby były trwałe i posłużyły. Drzwi co roku się nie wymienia także, żeby nie żałować zakupu.W jednym sklepie polecono Nam Porta Vector premium że farba akrylowa będzie trwalsza. W drugim sklepie odradzono Nam Poetę że dużo reklamacji , że ościeżnice w innym odcieniu i okleina. Polecał Nam Erkado Baldur tylko że tu jest Lakier. Ale ze super firma i drzwi, jakość w skrócie picobello. Przewijało się jeszcze DRE Bonito.Cenowo z montażem to wychodziło ok 2100 zł a potrzebujemy 5 sztuk. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

W przypadku Porty: Vector ma lakier premium + okleina premium i tu można się doszukiwać różnic, ale to na prawdę trzeba mocno się wpatrywać. Lakier UV to najdroższe pokrycie i wtedy jest malowane skrzydło i ościeżnica.
Nie mogę potwierdzić reklamacji. Jest tak samo jak w innych firmach.
Jakość Erkado też nie odbiega od standardów rynkowych. Zacytuję z poprzedniego postu: " jak się opaski pięć lat temu nie schodziły, tak się nie schodzą". Szczególnie będzie to widać w drzwiach malowanych Baldur, bo oni malują całość, więc na łączeniach jest rowek ze względu na niepozwalającą się zejść idealnie "farbę". Nie jest to wada. Taka cecha.
Bonito - nie mam uwag. Poza ogólnymi: twarda uszczelka (drzwi mogą "ciapać" i blach do piłowania). Odpowiedzi fabryki: jest ok a to my montażyści nie potrafimy. Dziwne że z innymi drzwiami nie mamy takich przebojów.

mprzybylski
19-08-2022, 12:11
Witam,
Czeka mnie zakup 9 drzwi wewnetrznych , dlatego szukam kontaktu do producenta oferujacego dobre i co najważniejsze niedrogie drzwi - najchetniej w okolicach W-wy. Pozdrawiam

Ze swojej strony polecam zapoznać się z firmami, które w swojej ofercie mają te same produkty (np. drzwi, okna, panele), ale od różnych producentów, bo można wtedy porównać różne parametry. My z narzeczoną tak zrobiliśmy sięgając porady w kwestii wyboru drzwi i okien u :spam: i mając cały wachlarz produktów wybraliśmy takie najkorzystniejsze cenowo i jednocześnie dobrej jakości.

Od moderatora:
Dzięki za post, ale na 4 posty trzy zawierały tą samą reklamę...

Piotr1408
08-10-2022, 14:36
Witam,

My również stanęliśmy przed tym trudnym teamtem wyboru drzwi wewnętrznych :-) mamy do zakupu 4 kpl. drzwi z ościeżnicami. Sporo oglądaliśmy, wstępnie byliśmy zdecydowani na drzwi bezprzylgowe, które pięknie wyglądają na tych wszystkich folderach reklamowych. Pięknie, pod warunkiem, że otwierają się "do pomieszczenia" - w naszym przypadku, do przedpokoju. U nas jednak wszystkie drzwi mają otwierać się "do pokoju" za wyjątkiem drzwi do łazienki, więc owej "bezprzylgowości" w 3 z 4 drzwi nie będzie wogóle widać od strony przedpokoju. Do tego dochodzą problemy z ewentualnym opadaniem, opinie bardziej doświadczonych na tym forum - i wyszło, że kupujemy drzwi przylgowe :-) Ze wszystkich drzwi, jakie oglądaliśmy, spodobały nam się drzwi Vasco, model "Primo 6". Jakościowo według mnie prezentowały się bardzo dobrze, okleina CPL, ładnie zaokrąglone krawędzie, brak łączeń okleiny w newralgicznych miejscach czyli powinny być ok. Jednak w dwóch salonach, uzyskaliśmy informację, że drzwiami Vasco nie handlują, gdyż miewali z nimi dość często problemy. Czy ktoś z szanownych forumowiczów może podzielić się opinią na temat naszego wyboru dot. drzwi bezprzylgowych / przylgowych? Oraz dot. wyboru producenta i modelu drzwi? A może ktoś poleci podobne drzwi do Vasco Primo 6, koniecznie w kolorze białym z trwałą okleiną?

Z góry dziękuję i pozdrawiam, Piotr

Piotr1408
10-10-2022, 12:17
Nikt nie ma pomysłu? :-(

Piotr1408
13-10-2022, 19:57
Hmm.. może kolega finlandia coś doradzi? :-)