PDA

Zobacz pełną wersję : DRZWI WEWNĘTRZNE - pomoc w wyborze, producenci, materiały



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 [21]

finlandia
13-10-2022, 20:49
Cóż, widziałem post, ale nie zawsze mam czas przed klawiaturą by się rozpisać.
1. Moje zdanie o bezprzylgowych jest niezmienne: nie widzę zalet poza jakąś tam estetyką, dlatego popieram opcję mixu *tak jak u Ciebie - wc bezprzylga, reszta klasyczne. Tylko często te rozwiązania mają inne wymiary i może być widać że zewnętrzne obrysy ościeznic są różne (głównie wysokość).
2. Z tego powodu lubię Portę - bezprzylgowe i przylgowe mają identyczne wymiary i na zewnątrz nikt nie odróżni.
3. Będzie podobny model zarówno pod względem budowy (ramiakowy z MDF) jak i wizualny (z serii Verte, ale tu raczej okleina będzie słabsza a jeśli jest możliwa lepsza to na pewno droższa.
4. Nie potrafię nic doradzić. Czuję obrzydzenie do katalogów z ostatniego roku. Musi minąć trochę czasu nim się oswoję z ceną 2 tys. za przeciętne drzwi bezprzylgowe ;(

Piotr1408
14-10-2022, 20:24
Dziękuję za odpowiedź :-) może niezbyt precyzyjnie się wyraziłem - w łazience również chcemy przylgowe, jak wszystkie to wszystkie :-) we wcześniejszym poście chodziło mi o to, że ową "bezprzylgowość" będzie widać tylko w przupadku drzwi do łazienki, więc zakup drzwi bezprzylgowych w naszym wypadku jest bez sensu :-) dokładnie, Porta Verte również nas zainteresowała, jednak jest dostępna tylko w tej słabszej okleinie, a szkoda bo drzwi bardzo ładne. Dlatego zainteresowaliśmy się Vasco Primo - jest okleina CPL. Tylko martwią nas trochę te informacje od sprzedawców o problemach z Vasco - nie wiem, czy rzeczywiście w kwestii jakościowej coś było nie tak, bo w salonie Vasco Primo zrobiło na nas pozytywne wrażenie.

r0rk
12-01-2023, 12:52
Hej,

jestem nowy na forum, ale z racji tego, że jestem na etapie wykańczania mieszkania i mam doświadczenie z drzwiami firmy Barański chciałbym się podzielić opinią na ich temat i jednocześnie prosi o pomoc w wyborze kolejnych drzwi, ponieważ finalnie Barański u mnie poszedł w niepamięć :mad:


Drzwi zamówiłem w styczniu.... tak w styczniu 2022 roku, 4 sztuki model Barcelona, biały gładki ral 9016 model z serii premium - drewniane, przylogowe). Drzwi przyszły w okolicy kwietnia niestety wstawiałem je dość późno z racji Covidu u majstra i jego pobytu w szpitalu. Niestety pierwsza partia drzwi różniła się kolorystycznie z ościeżnicami. Drzwi były powiedzmy białe, bo ral 9016 to nie śnieżna biel, natomiast ościeżnice był szare. Reklamacja. Oczywiście Panowie którzy przyjechali z serwisu, mówili że to nie widać i tak. Otóż było widać, a drzwi kupiłem za kwotę 10 tyś zł więc chciałem mieć poprostu najzwyczajniej ładnie i dobrze. Zabrali drzwi, żeby pod drzwi dorobić nowe ościeżnice. Pytam się dlaczego nie zabezpieczają skrzydeł, odpowiedzieli że zrobią to na dole. Po kilku tygodniach przyjechały drzwi oraz ościeżnice. Firma która montowała sprawdziła, kolor - nie jest idealnie, ale może być, zostawiamy. Po rozpakowaniu skrzydeł, okazało się, że 3 zostały uszkodzone, dodatkowo w jednej sztuce pęknięcie, nie równa powierzchnia. Kolejne drzwi na górze obite, pozostałe niedomalowane z góry. Reklamacja kolejna, domagam się nowego zestawu. Barański odmawia, twierdzi że można to z łatwością naprawić na miejscu. Przyjeżdża Pan z serwisu. Wyciągnął wosk oraz puszkę farby w której zamoczył papierowy ręcznik i próbuje maskować uszkodzenia. Kolor farby śnieżna biel. Powiedziałem stop i po dyskusji z działem reklamacji, odmówiłem kolejnych prób. Kasę dostałem od firmy która zamawiała drzwi i mi je montowała bo obowiązuje rękojmia. Sprawa między nimi znajdzie się w sądzie zapewne. 10 stycznia serwis Barańskiego zabrał wszystko i odjechał - przy demontażu ostatniego skrzydła okazało się że dół prawie całkowice nie był pomalowany i było widać napis. Nie wiem jak w innych firmach, ale w firmie Barański kontrola jakości nie istnieje, zresztą widać na google opinie i przypadki podobne do moich. Pozostał niesmak i 9 miesięcy mieszkania bez drzwi........

Wracam zatem do tematu wyboru kolejnych skrzydeł. Chciałem drewniane, ale nie wiem czy już chcę, czy wyrób typowo maszynowy nie będzie lepszy.

Jakie drzwi będą najlepsze. Budżet 10 000/11 000 PLN

Wybrałem wstępnie Asilo (tutaj przeraża mnie brak regulacji skrzydła, muszą być przylgowe) ? Może Ronkowski czy lepiej zwykłą Portę?

Co sądzicie, proszę o pomoc.

Pozdrawiam
r0rk

finlandia
12-01-2023, 13:41
Przy 4 szt. ciężko będzie o drzwi drewniane. Może rok temu jeszcze się dało,ale nie teraz. Poza tym Barański Premium nie jest w 100% z drewna, tylko sporo w nim płyt i mdf. Za dobry produkt trzeba liczyć ok 3 a nawet i 4 tys/ szt. Na szczęście w tym segmencie jest stagnacja i nawet byly drobne promocje (Ronkowski/ CAL)
Tańsze drzwi - ceny stabiilne, ale są podwyżki w tych, które nie podnosiły za bardzo wcześniej. Np. DRE, Intenso.
Asilo powinno zmieścić się *chyba w tym budżecie i to z zawiasami ukrytymi (regulowanymi) bo u nich są tylko drzwi bezprzylgowe.

Osobiście - nie wiem czy chcialbym wydać pow. 2 tys. za drzwi "niedrewniane".
Po raz kolejny powtórzę: nie widzę zalet drzwi bezprzylgowych. Ale z gustami doceniającymi estetykę nie wygram..

Ostatnio parę razy montowałem Barańskiego z serii Optimum (mdf) i pozytywnie je oceniam. Wyższa cena niż inna masówka ale i ciut lepsze materiały. Dobrze się wpasowali w niszę. Z tańszych - Erkado.

Ps. Barański jako firma nie jest moim faworytem ale ma serwis który działa.. większość firm odrzuciłaby tą reklamację bo towar został zamontowany. Oceny należy dokonać przed przystąpieniem do montażu. Poza tym - drzwi nie montowała ekipa ze sklepu? To jak tu legalnie zastosować stawkę 8% VAT?

r0rk
12-01-2023, 13:54
Dzięki za odpowiedź, niestety u mnie wchodzą w grę tylko drzwi przylgowe, z racji łączenia ścian w jednym miejscu - w takim razie Asilo odpada.

Nie wiem czy wejście jeszcze raz w drzwi Barańskiego to dobry pomysł skoro nie mogą sobie poradzić z serią premium.

Drzwi montowała ekipa ze sklepu, wadę kolorystyczną dostrzegła ekipa, uszkodzenia w kolejnej parti ja.

Dzeus86
13-01-2023, 14:55
A musi być masówka? Ja kupilem drzwi od firmy która operuje w kilku krajach, ale w Polsce ma jedynie 2 salony i jestem z nich mega zadowolony. Nie bede o nich sie rozpisywal, bo to Warszawa, a jesteś Siedlec ( chyba, ze chce Ci sie jechac ;) ), ale zanim sie na nich zdecydowalem namierzylem conajmniej kilka innych mniejszych firm z jakosciowo i stylistycnie swietnym produktem.

finlandia
14-01-2023, 11:08
A musi być masówka? Ja kupilem drzwi od firmy która operuje w kilku krajach, ale w Polsce ma jedynie 2 salony i jestem z nich mega zadowolony. Nie bede o nich sie rozpisywal, bo to Warszawa, a jesteś Siedlec ( chyba, ze chce Ci sie jechac ;) ), ale zanim sie na nich zdecydowalem namierzylem conajmniej kilka innych mniejszych firm z jakosciowo i stylistycnie swietnym produktem.
Dawniej Bartycka w Warszawie była pełna takich salonówi chociaż w ostatnich latach to miejsce mocno podupadło na jakości wystawienniczej, to chyba nadal bym tam wysłał niezdecydowanych do pooglądania ekspozycji.
Z tym, że takie mniejsze firmy stawiające na jakość to ciężko będzie dziś skompletować za 2,5 tys. / sztuka (gdybam na podstawie aktualnej wyceny Erkado, gdzie najprostszy model Uno Premium w wersji bezprzylgowej malowanej wyszedł 2250zł... a to jest ciągle masowa konstrukcja..
Asilo jest przy nich o dobry poziom wyżej. Z mniejszych firm w naszym regionie kojarzę Lagrusa, miałem kiedyś okazję montować koledze i nadal się przyjaźnimy ;)

r0rk
16-01-2023, 18:14
Czy Lagrus to drzwi drewniane?

guja
23-01-2023, 15:57
Witam , czy jakość oklein w najprostszych drzwiach które aktualnie bierzemy pod uwagę :

Dre Strandard CPL oraz erkado UNI - kolor biały

może skłaniać w kierunku którejś marki ?
Czy też warto dopłacić do lakieru, w dre wchodzi też opcja dopłaty do płyty otworowej , w erkado tylko pełna.

finlandia
23-01-2023, 16:21
Okleina wygląda na porównywalną.
Płyta - jeśli drzwi nie mają sprawiać wrażenia lekkich (by nie powiedzić tandetnych) to warto dopłacić. Przynajmniej po przypadkowym kopnięciu nie będzie w nich dziury.
Lakier - wg mnie jest nietanim dodatkiem, ale w razie odchodzenia poszycia na krawędzi (za parę/naście lat) łatwiej będzie naprawiać (pomalować).

Wg marek DRE w ub.roku dużo stracilo w oczach montazystów za twarde uszczelki i blachy zaczepowe oraz sporo wad jakościowych. Nadal proponuję DRE gdy potrzebne są ciut wyższe drzwi (w drugą stronę - nie zmieszczą się w otwór 205cm)

Karo.link
04-02-2023, 18:43
Myslę, że warto poświęcić więcej czasu na wybór odpowiednich niż ulegać reklamom. Ja u siebie mam drzwi od :spam:, solidne, trwałe i w dobrej cenie.

od moderatora: tak, wiemy. We wszystkich 4 postach reklamujesz tą samą firmę i jak widać ban okresowy nie pomógł, także będzie stały..

Piotr1408
18-02-2023, 13:22
Witam, czy tego typu uszkodzenie (delikatne wgniecenie, jak by krawędź drzwi została czymś uderzona, i okleina CPL w wyniku tego pękła) jest uszkodzeniem, które uprawnia mnie do złożenia zasadnej reklamacji? Takie uszkodzenie jest w dwóch miejscach, drzwi dopiero rozpakowane po zakupie, jeszcze nie montowane... obawiam się, że w miarę użytkowania laminat w tym miejscu będzie się odklejał...
463777

finlandia
19-02-2023, 08:50
Reklamację możesz składać, ale czy ktoś ją uzna to wątpię. Dostawca będzie się bronił, że odebrałeś towar bez uwag.

wxwc
06-03-2023, 17:56
Witam,

Obecnie jestem na etapie wybierania drzwi wewnetrznych do pokoi na wynajem, wiec wersje raczej budzetowe.

Obecnie rozwazam nastepujace opcje:
1.
Vivento Prestige (10szt) - lazienki i pokoje.
Intenso Tuluza (4szt ) - jako drzwi "wewnetrzno" wejsciowe. Powinny byc troche bardziej wytrzymalsze.
2.
Porta Verte Home G - oklenina jest niestety w slabeszej wersji

3.
Porta CPL (10szt)
+ wypelnienie plyta wiorowa-otworowa (4szt)

Co sadzicie o tych modelach? Powinienem rozawazyc tez jakies inne opcje?

Z gory dzieki za pomoc,
W.

finlandia
07-03-2023, 14:25
Zasadnicze pytanie, czy pokoje na wynajem mają mieć przeszklone modele? Są potencjalnie "słabsze", m.in: pod względem trwałości czy aktustyki.
Vivento - nie znam z praktyki. Nie wypowiem się, a opieranie się na pozytywnych opiniach z netu nie jest gwarancją.
Intenso - ok, ale czy brałbym je w miejsce narażone na użytkowane bez poszanowania? Nie wiem..
Porta - ma swoją cenę i sporo zalet, które mogą wyjść na bardziej szczegółowych etapach rozmów.

Mój typ - na dzień dzisiejszy - w wersji ekonomicznej - Erkado Altamura/ ew. Uno Premium. Zwykły, płaski model ze wzmocnioną okleiną i np. opadającą uszczelką na wejściach.

wxwc
07-03-2023, 18:14
Dzieki za odpowiedz.

Modele nie musza byc przeszklone, maja wlasnie byc standardowe.
Zaraz sprawdze Twoje propozycje dzieki.

W.

bluebird11
12-03-2023, 01:00
Dzień dobry,

chciałabym prosić o pomoc w doborze drzwi wewnętrznych. Potrzebuję 4 par drzwi, przylgowych, białych. 2 pary chciałabym z przeszkleniami, a 2 bez więc zależałoby mi na kolekcji w ramach której dostępne są obie opcje. Na ten moment rozważam:
- Erkado Nemezja 7 i 14,
- Porta Verte Premium C (niestety nie mają białej okleiny),
- Vasco Lisbona,
- Pol-Skone Egro W00 + W03.
- Admar Ikar
- Porta Balance D.0 i D.2
Budżet oscyluje w granicach 8-10 tys. na całość z montażem. Czy któreś z wyżej wymienionych drzwi są godne polecenia? A może w ogóle jakieś inne? Z góry dziękuję za pomoc!

Dodam jeszcze, że otwory drzwiowe mają wysokość ok 205cm więc drzwi DRE ponoć odpadają.

Piotr1408
19-03-2023, 20:11
Bluebird11 - w sprawie wyboru drzwi napisałem PW :-) nie chcę jeszcze robić producentowi antyreklamy, do czasu rozwiązania mojej sprawy ;-)

barman46
24-03-2023, 22:58
WITAM
Pytanie do Finlandi
Planuję zakup drzwi ukrytych do łazienki....będą to drzwi Erkado lub Porty i gdzieś wspomniałeś wczesniej iż montaż w łazience spoko lecz przed montażem płytek ściennych.Wiem że Erkado słabo na Ciebie działa ale chyba finanse zadecydują gdyż wydatków remontowych co nie miara:). Ale zastanawia mie ta twoja sugestia odnośnie płytek. Prosze o odpowiedz

finlandia
25-03-2023, 09:32
Tu /niemal/ nikt inny nie odpowiada, a szkoda.
Erkado ma drzwi ukryte? Nawet nie wiedziałem, bo w tym przypadku korzystam zwykle z DRE Sara (cena).
Erkado polubiłem - w średnim standardie mają konkurencyjną ofertę.

Co do zasady - drzwi ukryte to skrzydło do wykończenia tak jak ściany oraz ościeżnica z surowego aluminium, które trzeba pomalować podkładem (jest zwykle na wyposażeniu ościeżnicy). Od strony korytarza oczywiście obrabia sie to jak ściana:
464366
ale od łazienki też by wypadło, by nie psuć efektu jak tu:
464367
Oczywiscie to technicznie nie szkodzi, ale nie taki jest zamiar "drzwi ukrytych". Kwestia gustu.

finlandia
25-03-2023, 09:48
Dzień dobry,

chciałabym prosić o pomoc w doborze drzwi wewnętrznych. Potrzebuję 4 par drzwi, przylgowych, białych. 2 pary chciałabym z przeszkleniami, a 2 bez więc zależałoby mi na kolekcji w ramach której dostępne są obie opcje. Na ten moment rozważam:
- Erkado Nemezja 7 i 14,
- Porta Verte Premium C (niestety nie mają białej okleiny),
- Vasco Lisbona,
- Pol-Skone Egro W00 + W03.
- Admar Ikar
- Porta Balance D.0 i D.2
Budżet oscyluje w granicach 8-10 tys. na całość z montażem. Czy któreś z wyżej wymienionych drzwi są godne polecenia? A może w ogóle jakieś inne? Z góry dziękuję za pomoc!

Dodam jeszcze, że otwory drzwiowe mają wysokość ok 205cm więc drzwi DRE ponoć odpadają.

Byłem przekonany że odpowiedziałem na to zapytanie. Pewnie już po fakcie, ale dla zasady:
- tak, DRE jest wyższe i sie nie zmieści w otwór 205 bez podciania. A zamawianie czeskiej normy niższej o 5cm z powodu brakujacego 1cm..
Erkado ma wymiarówkę Porty (niecałe 204cm) także się mieści. Polskone - jest 5mm wyższe - powinno się zmieścić w 205cm.
Ale na pewno zacznę od minusów: DRE - w ostatnich dwóch latach pogorszyła się jakość (raz jest dobrze a innym razem źle i zwalają na monterów). Pol-skone - zawsze nie było idealne pod względem jakości. Potrafią mieć piękne drzwi jak i wypuszczać buble. Na szczęście uznają, ale stres z tym związany skutecznie mnie zniechęca.
Porta - nie jest tania...
Admara i Vasco nie znam z praktyki.
Rozważałbym jeszcze Barański seria Optimo - model Modern lub Clasic (lub jeszcze bardziej "wykwintne" - tylko one na starcie przekroczą dobrze 1500zł (będą bliżej 1800). Z grubsza są podobne do innych masowych, ale z założenia mają tylko lepszą wersję wykonania.

barman46
25-03-2023, 09:48
Dzięki za szybką odpowiedz.
Forum to dobra sprawa można sie dużo dowiedzieć :D choćby tego że Erkado też robi Ukryte. Mam jeszcze do Ciebie pytanie odnośnie drzwi firmy Asilo ....jak z jakością bo też mają ukryte ,widziałem w salonie i wyglądają OK ale w salonach to wszystko ładne jest:p. Znalazłem też drzwi w bardzo dobrej cenie firmy Stoldrew, np. z tego linku https://allegro.pl/oferta/drzwi-ukryte-80-lewe-otwierane-na-zewnatrz-od-reki-9754632587 ale o firmie mało info. Może masz jakieś sugestie odnośnie tych dwóch firm. Z góry dzięki.

finlandia
25-03-2023, 10:12
Faktycznie, widzę w katalogu ukryte Eradko. Ościeżnica - jak u innych (bo w sumie to jest chyba dwóch producentów dostarczających je do wszystkich firm) i - zdaje się DRE tłoczyło swoj profil (stąd cena).
Nie znam tej firmy Stoldrew (sprawdziłem, bo przed jedną taką z Płocka przestrzegam) - ta z allegro ze Sląska to typu handel internetowy a pod wskazanym przez nich adresem niewiele widać w google (na pewno nie firmę) i brak opinii. Także - na allegro brak opinii (sprzedaje je kolejny pośrednik). Ale kto lubi ryzyko...

Asilo - pierwowzór drzwi ukrytych. Wyraźnie droższe, zupełnie inne założenia ościeżnicy, mają wersje do glazury, do muru, do karton gipsu a w komplecie jest kątownik, siatka itd czyli coś, co należy dokupić i użyć przy wykańczaniu, a czego nikt nie robi bo kosztuje..

Podłogi Poznań
28-03-2023, 18:56
dla Dre (https://www.zip-floors.pl/drzwi/dre) ościeżnice do Sary robi Leon. Również na odwrót, dla Leona skrzydła dostarcza Dre ;)

finlandia
28-03-2023, 20:17
dla Dre ościeżnice do Sary robi Leon. Również na odwrót, dla Leona skrzydła dostarcza Dre ;)

Jakieś 2-3 lata temu z jakiegoś powodu drążyłem temat w fabryce i potwierdzono mi, że któraś z wersji ościeżnic alu jest ich produkcji. A czy to ma znaczenie ? nie wiem. Wszystko na jedno kopyto i laik różnicy nie zobaczy.

Piotr1408
06-04-2023, 06:03
Witam,



Ku przestrodze, dla wszystkich osób, które rozważają zakup drzwi firmy Vasco opisze moje doświadczenia z tą firmą. Zdecydowanie nie polecam zakupu drzwi firmy Vasco. Żałuję, że wcześniej nie przeczytałem opinii na googlach. Pod koniec listopada 2022 zamówiliśmy 4 pary drzwi z ościeżnicami. Przy odbiorze ze sklepu sprawdziliśmy opakowanie – było kompletnie nie naruszone. Widoczna przez folię część drzwi również była ok. Niestety w domu, po rozpakowaniu, okazało się, że pod styropianowymi nakładkami na krawędziach drzwi (przylga po stronie zamkowej) były uszkodzenia w postaci wgnieceń oraz pęknięć laminatu CPL – czego przed rozpakowaniem nie było widać. Na wszystkich 4 skrzydłach, na tej samej wysokości drzwi. Ewidentnie efekt „solidnego” odkładania drzwi podczas produkcji na jakiś stojak. Dodatkowo jedna ościeżnica zarysowana. Po sugestii sprzedawcy podczas odbioru, były robione dokładne zdjęcia drzwi i ościeżnic przed rozpakowaniem, na których doskonale widać, że opakowania są nienaruszone. Nie wspomnę już o odciskach brudnych łap osób, pakujących białe drzwi i ościeżnice na produkcji. Złożona reklamacja do sprzedawcy – oczywiście odrzucona przez producenta ze względu na mechaniczny charakter uszkodzeń. Odwołanie od decyzji producenta – podtrzymanie stanowiska. I tutaj szanowny producent zaproponował wspaniały gest dobrej woli – zakup nowych skrzydeł w kwocie 141zł za sztukę, gdzie koszt zakupu samego skrzydła wynosił ok 800zł. Nie pojęte, jak w dzisiejszych czasach, w dobie takiej konkurencji producent może mieć tak lekceważące podejście do klienta. Dziwię się, że taka firma w ogóle jeszcze istnieje na rynku. Sprzedają uszkodzony towar i żądają dopłaty za dobre drzwi! Gdybym mógł cofnąć czas, zdecydowanie wolał bym kupić papierowe drzwi w markecie budowlanym – na pewno w przypadku takiej sytuacji nie było by problemu z reklamacją – a tutaj, kilka tysięcy PLN w błoto – nie mam zamiaru montować uszkodzonych drzwi. Jeszcze raz, gorąco odradzam firmę Vasco wszystkim, którzy chcą mieć spokojną głowę po zakupie drzwi.

marimarek
28-05-2023, 07:09
Witam,

Szukamy 7 drzwi wewnętrznych + jedne między przedpokojem, a garażem. Drzwi do garażu chcielibyśmy, żeby miały parametry drzwi zewnętrznych (antywłamaniowość, izolacyjnosc itp.), ale od strony przedpokoju wyglądałyby jak te wewnętrznę.
Firma interdoor produkuje zarówno drzwi zewnętrzne jak i wewnętrzne. I jest u nich taka możliwość skonfigurowania drzwi zewnętrznych, że od strony przedpokoju będą miały taki sam frez i kolor jak reszta drzwi wewnętrznych.
Jednak jest trochę negatywnych opini o intrrdoor, a do tego nie są one najtańsze. Czy są inne firmy, które produkują zarówno drzwi wewnętrzne i zewnętrzne i da się zrobić konfigurację taką jak opisana wyżej w interdoor?

bluebird11
06-06-2023, 11:59
Dziękuję bardzo za odpowiedź i poradę. Faktycznie zdecydowaliśmy się na drzwi z serii Optimo Barańskiego :-).
Wczoraj były montowane (niestety nie byłam przy tym) i po przyjściu do mieszkania zastałam taki efekt:
465302465303465304465305
Czyli po kolei:
W kilku miejscach mieliśmy przycinane opaski - było to ustalone przy zamawianiu drzwi, bo firma odpowiedzialna za montaż przysłała osobę na obmiar. Przez docięcie opasek do ścian rozumieliśmy, że zostanie to wykonane w jakiś estetyczny sposób - a wygląda to tak jakby ktoś to przeciął brzeszczotem. Na pytanie, czy tak to ma być pan montażysta odparł, że ściany są krzywe i on nie może opaski docinać pod kątem i że mamy to sobie zasłonić ćwierćwałkiem albo czymś. Czy to jest standard podczas usługi montażu? Czy faktycznie nie można docinać opaski pod kątem? Czy po stronie kupującego jest estetyczne zamaskowanie takich drzwi? I dlaczego te krawędzie są takie poszarpane? Sytuacja wygląda tak na każdej opasce, która była docinana.
W łazience opaska nie została zasylikonowana - dopiero po prośbie i po tym, jak mąż dał panom nasz własny silikon panowie oblali opaskę z boku, ale od dołu kompletnie jej nie zabezpieczyli - w dodatku jest odbita - widać, że okleina odstaje i tylko czekać aż chwyci wodę. W dodatku jest to miejsce zaraz przy wannie - szansa na zalanie jest ogromna.
W jednym miejscu między ścianą a opaską jest szczelina wielkości takiej, że można wsadzić palec. Zapewniono mnie, że wystarczy to docisnąć i że to akurat nie problem. Pewnie tak, ale mimo wszystko.
Proszę o poradę ile z tych rzeczy to faktycznie normalna sprawa jeśli chodzi o profesjonalny montaż. Zgłosiliśmy reklamację ale nie jesteśmy ekspertami i nie chcemy, żeby ktoś nas zbył w sytuacji, kiedy zrobił coś źle chociaż twierdzi, że tak powinno być. Z góry serdecznie dziękuję.

bluebird11
06-06-2023, 12:04
Dorzucam jeszcze kilka zdjęć:
465299465300465301

finlandia
06-06-2023, 15:58
No cóż można napisać.
Montaż bez rewelacji. Pewnie taki, jakich się wykonuje w większości przypadków.
Cięcie opasek nie jest przewidziane w "normach montażowych" chociaż w moich przypadkach dotyczy 90% montaży i tylko od ekipy zależy jak to wykonają. Jedno robią to na pile stołowej, inni pilarką ręczną, spotkałem takich co szlifowali. Mało kto wozi do stolarza, bo to operacja wymagająca czasu który nie jest uwzględniony w montażu.
Jedne rozwiązania są dokładniejsze, inne mniej. O idealną estetykę tu ciężko, ale na pewno da się lepiej (choćby przetrzeć pilnikiem czy papierem ściernym po krawędzi.
Ja miejsce cięcia akryluję. Tuba za 20 zł zwykle wystarczy na cały montaż, trochę taśmy malarskiej, max godzina i spokój. Raz - maskuje niedoskonałości cięcia, dwa - krzywizny ścian.
Nie jest winą ekipy że ściana nie jest prosta, ale wspomniany akryl załatwiłby temat.
To miejsce gdzie opaska odstaje - albo wystarczy dopchnąć, albo ściana nad drzwiami jest półokrągła (jest taka szansa patrząc na pozostałe zdjęcia), albo ściana jest w tym miejscu cieńsza niż przyjęty zakres.
Tu jest więcej pisania niż "naprawy" tego problemu.

Reasumując - akryl kładzie się na końcu, nie jest przyjęte że muszą to zrobić montażyści - jest wręcz odwrotnie (mają to zrobić malarze) ale najważniejsze, że można to zrobić w każdej chwili.

A opaska w łazience - no cóż. Uszkodzona. Można ją wymienić jak przeszkadza.

Tu jest kwestia wyboru słabszego wykonawcy.

finlandia
06-06-2023, 16:08
Witam,

Szukamy 7 drzwi wewnętrznych + jedne między przedpokojem, a garażem. Drzwi do garażu chcielibyśmy, żeby miały parametry drzwi zewnętrznych (antywłamaniowość, izolacyjnosc itp.), ale od strony przedpokoju wyglądałyby jak te wewnętrznę.
Firma interdoor produkuje zarówno drzwi zewnętrzne jak i wewnętrzne. I jest u nich taka możliwość skonfigurowania drzwi zewnętrznych, że od strony przedpokoju będą miały taki sam frez i kolor jak reszta drzwi wewnętrznych.
Jednak jest trochę negatywnych opini o intrrdoor, a do tego nie są one najtańsze. Czy są inne firmy, które produkują zarówno drzwi wewnętrzne i zewnętrzne i da się zrobić konfigurację taką jak opisana wyżej w interdoor?

Interdoor nie jest popularny (stosunkowo drogi) i nie widzę by zyskiwał rynek. Znajomi nie narzekali na tą firmę i obawiam się, że opinie będą wynikały raczej z bardziej wygórowanych oczekiwań niż w stosunku do tańszych firm.
Nie jest mi też wiadomo, by robili typowe drzwi zewnętrzne - pewnie chodzi o drzwi wejściowe (na klatkę). Chyba głównym "problemem" jest taka konfiguracja drzwi zewnętrznych, by miały wizualnie podobny wygląd ościeżnicy i kolor zbliżony do pozostałych.
Niestety - nie znam takich firm (każda i żadna) - i to wymaga dłuższych rozmów w salonach. Najlepiej lepszych, z ekspozycją i fachowym doradztwem.

mkaczmarek
01-09-2023, 11:41
Dzień dobry,
Finlandia, kupujemy właśnie drzwi do starego domu który remontujemy, docelowo 8 sztuk na ten moment 4 (1 do lazienki i 3 do pokojow). Przychylam sie do Twojej opini odnosnie drzwi przylgowych/bezpyrzlgowych, ale mam problem z wyborem firmy, jest tego tyle że przyprawia od zawroty głowy :)


szukam drzwi białych raczej klasycznych i dość solidnych. Nie chciałbym "plastru miodu" w środku. Możesz coś polecić Myślałem o Porcie (Koncept? Design? Grande?) albo Asilo (Colombo?) jakie są według Ciebie najlepsze drzwi oferowane przez te firmy? Do 3 pokojów są dość grube mury - 30 cm, do łazienki ok. 12 cm).

Drzwi do łazienki są jakieś specjalne? trzeba je dodatkowo zabezpieczac?

Pozdrawiam,
Marcin

szymonmajster
01-09-2023, 12:17
Dzień dobry,
ja osobiście mam z Portą dosć "przeciętne" doświadczenia, wychodzi drogo, a jakością nie przewyższa DRE czy Erkado, szczególnie z tym drugim nigdy nie miałem żadnych komplikacji. Wszystko zależy też od wykończenia (oklein typu Greko, 3D czy Folia Finisz radzę unikać jak ognia).
Najważniejsze pytanie
W garażu masz ogrzewane? Duża różnica temperatury występuje?
Na płaskich płytówkach powinno się udać zrobić coś podobnego wewnętrznych i "zewnętrznych" (bardziej wewnątrzklatkowych)

Piotr1408
26-09-2023, 13:57
Witam,

My znów stoimy przed wyborem drzwi (sprawa drzwi Vasco w dalszym ciągu nie jest zakończona - czekamy na termin rozprawy :-)). Zastanawiamy się teraz nad drzwiami Porta (Verte Home grupa G w okleinie Portadecor białej - jedyna dostępna w kolorze białym oraz Verte Premium grupa E w okleinie lakierowanej premium, również białej). W grę wchodzi jeszcze DRE Auri 0 (dekor DRE-Cell gr. 1), DRE Even 0 (dekor malowany biały) oraz DRE Verso 0 (dekor DRE-Cell biały mat). Co to są za okleiny w przypadku DRE? Czy szanowny kol. Finlandia może coś doradzić? Oczywiście chodzi o drzwi przylgowe z ościeżnicą regulowaną. Kolor biały.

Pozdrawiam

Piotr1408
05-10-2023, 04:14
Doradzi ktoś? :-)

Piotr1408
20-10-2023, 16:23
Jest tu kto? :-)

DerarT
23-10-2023, 20:31
Witam,

Poszukuje 3x drzwi ukrytych ( budżet 8k ) i rozważam:
Eclisse : https://www.eclisse.pl/pl/produkty/kolekcje/drzwi-ukryte/
Leon: https://leon.eu/portfolio/drzwi-ukryte-complete-standard40
lub cos z Erkado
Ktoś coś z tych opcji poleca czy może polecacie cos innego ?

finlandia
27-10-2023, 17:10
Witam,

My znów stoimy przed wyborem drzwi (sprawa drzwi Vasco w dalszym ciągu nie jest zakończona - czekamy na termin rozprawy :-)). Zastanawiamy się teraz nad drzwiami Porta (Verte Home grupa G w okleinie Portadecor białej - jedyna dostępna w kolorze białym oraz Verte Premium grupa E w okleinie lakierowanej premium, również białej). W grę wchodzi jeszcze DRE Auri 0 (dekor DRE-Cell gr. 1), DRE Even 0 (dekor malowany biały) oraz DRE Verso 0 (dekor DRE-Cell biały mat). Co to są za okleiny w przypadku DRE? Czy szanowny kol. Finlandia może coś doradzić? Oczywiście chodzi o drzwi przylgowe z ościeżnicą regulowaną. Kolor biały.

Pozdrawiam

Cóż mi zostało napisać.. nie sprzedawałem Vasco, nie znam firmy. Że odrzuciła zgłoszenie? Takie jej prawo i zasady sprzedaży między firmami. Dla Ciebie stroną jest sprzedawca/ sklep i to on ponosi ryzyko jako niezależny podmiot gospodarczy. Moim zdaniem sklep już powinien dołożyć te 140zł i załatwić sprawę. Było by najlepiej. Ale skoro się stało...
to Porta Verte Home G4 mimo iż przez lata u mnie był jednym z najpopularniejszych wyborów, to jednak z założenia jest to słabsza konstrukcja i okleina (typowa do domów do normalnego, nieintensywnego użytku. Premium E w okleinie białej premium jest już o dobry poziom/ a nawet dwa lepsza. I wyższa cena.
DRE przez ostatnie dwa lata konsekwentnie zapracowało na negatyw: twarde uszczelki od których wciskania bolą palce, ale to luz, bo można je wyćwiczyć przy piłowaniu super twardych zaczepów na których zwykly pilnik aż skacze (inaczej się drzwi nie zamkną). I to by się dało jakoś znieść, ale producent na uwagi środowiska montażowego zareagował.... żenująco. Nie potrafimy montować i tyle. Dlatego nie polecam. Chyba że ktoś bardzo chce to mówię w czym rzecz by nie było zaskoczenia jak wyciągam pilnik.
W tej chwili najczęściej proponuje Erkado (np. podobny model Daglezja). Nie ma z nimi problemu a ceny lepsze niż Porta przy podobnej klasie oklein.

Witam,

Poszukuje 3x drzwi ukrytych ( budżet 8k ) i rozważam:
Eclisse : https://www.eclisse.pl/pl/produkty/kolekcje/drzwi-ukryte/
Leon: https://leon.eu/portfolio/drzwi-ukryte-complete-standard40
lub cos z Erkado
Ktoś coś z tych opcji poleca czy może polecacie cos innego ?
Nie potrafię pomóc. Nie widzę różnic.

pandzik
27-10-2023, 18:06
Znasz @finlandia jakieś tanie drzwi o wyższym skrzydle niż posiadane przeze mnie Erkado - gdzie ościeżnica wchodziła w otwór 207cm...?
Obecnie mam Erkado lawenda - 10 sztuk w regulowanych ościeżnicach (własny montaż) po 3 latach bez problemów. Jedyne słabsze miejsce to miejsca po docięciu drzwi pod wentylacje.
Widziałem jakieś Pol Skone Blanco Alto, razem z ościeżnicą 224cm, ale cenowo już dwa razy tyle co za niedrogie Erkado. Kiedyś chyba Porta miała taki model ale nie mogę znaleźć.

finlandia
27-10-2023, 20:29
Mam duże zaległości w katalogach i nie powiem na pewno ale coś mi się zdaje, że i Erkado wprowadziło podwyższane drzwi za rozsądną dopłatę, tak jak rozmiary "N" czyli o 5 cm węższe. Konkurencja na rynku wymusza coraz większą elastyczność.

Podcięcia należy zafazować i nie wystarczy to samo przetarcie krawędzi papierem ściernym. To powinna być faza min milimetrowa lub nawet większa.

Piotr1408
29-10-2023, 11:06
Witam,

Dziękuję za odpowiedź. Dokładnie tak, do sądu został złożony pozew przeciwko sprzedawcy. Były próby porozumienia się przy pomocy Miejskiego Rzecznika Praw Konsumenta oraz Wojewódzkiej Inspekcji Handlowej - sprzedawca w żadnym wypadku nie chciał się dogadać. Cóż, bywa i tak, zobaczymy jak ta cała sprawa się skończy. Oglądaliśmy na żywo DRE Auri oraz Portę Verte Premium E. Obydwa modele dość fajne jakościowo, jednak w Porcie troszkę zaskoczył mnie fakt, że ościeżnica jest wykonana ze zwykłej płyty wiórowej i okleina nie jest zawinięta pod uszczelkę. Jak delikatnie odchyliłem uszczelkę to jest goła płyta wiórowa i obawiam się, że w tym miejscu ościeżnica zacznie "puchnąć" np. od wilgoci w przypadku drzwi łazienkowych (na wystawce sklepowek właśnie się tak działo). W DRE okleina jest zawinięta pod uszczelkę i według mnie to trwalsze rozwiązanie. Dodatkowo jest ona wykonana z MDFu. Co do Erkado, też oglądaliśmy, ale w przypadku okleiny CPL przylga drzwi jest wykończona obrzeżem meblowym, ze względu na brak możliwości ukształtowania laminatu CPL na ostrej krawędzi. Sprzedawca powiedział, że w przypadku białego skrzydła wygląda to niezbyt estetycznie. Czy szanowny Finlandia ma jakieś sugestie odnośnie rozwiązania łączenia okleiny w okolicy uszczelki w Porcie? Jest jakaś różnica w trwałości ościeżnicy z płyty wiórowej i MDF? Bo przyznam szczerze, że byliśmy już praktycznie zdecydowani na Verte Premium, ale ta ościeżnica troszkę mnie zmartwiła...

Pozdrawiam serdecznie

finlandia
29-10-2023, 19:41
A jaka jest różnica między mdf a płytą wiórową poza przekonaniami sprzedawców? Ja mam wręcz przeciwne, ale lubię być na przekór. Więcej widziałem zdechłym ościeżnic z mdf niż z płyty (może dlatego, że więcej się robi z mdf). Kolejna sprawa - jaka gęstość mdf.. taka że się w palcach miele?
Nie mam uwag co do Porty i nie widziałem by był z nią problem nawet w przypadku oklein papierowych. I tak więcej zależy od użytkowania.
Nie pomogę. Nie patrzę aż tak na drzwi z taniego segmentu, a nawet jeśli one kosztują i 3 tys, to nadal są "z kurzu ulepione" - tak o mdf wyraża się mój znajomy.

ps. w ub.r. robiłem stolarkę dla ludzi mieszkających od pół wieku w Anglii. Jak dowiedzieli się, że listwy przypodłogowe są z mdf, to z przerażeniem stwierdzili, że trzeba to ukryć przed synem (ten już się tam urodził a ma pomieszkiwać w tym lokum), bo w ich kulturze mdf jest szkodliwy.

Piotr1408
31-10-2023, 20:08
Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź :-)

Grembi
11-11-2023, 11:18
Witam,

Stoję przed wyborem czterech drzwi wewnętrznych do mieszkania. Drzwi bezprzylgowe, dodatkowo dwoje z nich rewersyjnych, jedne z podcięciem wentylacyjnym do łazienki, dwa ze skrótem rekuperacyjnym do sypialni i jedne z opadającą opaską oddzielające przedpokój od klatki schodowej (przynależnej do mieszkania).

Dostałem ofertę na:
- DRE Binito 80 (lakier)
- Porta Vector U (ale w wersji z okleiną lakierowaną premium)
- Erkado Anubis 1 (lakier)

Czy któreś z tych drzwi są bardziej lub mniej godne polecenia? Cenowo nie ma wielkich rozbieżności. Porta w lakierze wychodziła zdecydowanie drożej, dlatego oferta w okleinie premium. Jednak mamy obawy co do estetyki wykończnia okleiny na frezach (przebijanie na kątach/zaokrągleniach) i skłaniamy się ku drzwiom lakierowanym. A może to błąd? Jak wypada porównanie jakości lakieru w DRE i Erkado? Proszę o poradę :D

finlandia
16-11-2023, 16:54
Widać że oferty są starannie dobrane, bo modele wykonywane w porównywalny sposób (płaskie skrzydło frezowane).
Vector z Porty to skrzydło malowane (od zawsze, tylko teraz nazwa lakier premium zmieniono na "lakier UV premium" Tu ościeżnica była w okleinie premium i widywałem różnice kolorystyczne, ale raczej akceptowalne. W aktualnym katalogu jest zapis, że ościeżnica to "okleina lakierowana" Wygląda więc, że robią teraz jak pozostali (tylko nikt się nie chwali że drzwi są w okleinie podkładowej i później lakierowane). Reasumując - nie powinno być problemów z użytkowaniem.

Z wyborem nie pomogę. Aktualnie najwięcej niechęci w branży ma DRE (po raz setny napiszę by się nie zdziwić jak monter będzie przeklinał przy wciskaniu uszczelki a po wszystkim wyciągnie pilnik by usprawnić zamykanie).
Najwięcej sympatii mam do Porty. Najczęściej montuję Erkado. Najwyższe "typowe" otwory kryje DRE.

IdziRzymianin
02-02-2024, 03:43
Cześć,

szukam drzwi wewnętrznych. Chcę poprosić o pomoc przy wyborze. Czy macie jakieś doświadczenia z tymi modelami i producentami? Opcje, które bierzemy pod uwagę:

1. https://dobredrzwi.pl/produkt/5832/

2. https://dobredrzwi.pl/produkt/6151/

3. na zamówienie w firmie: http://stolimpex.pl/okna-drewniane-9


Przy okazji też zapytam: czy wiecie może na ile rzeczywiście płyta HDF jest mniej szkodliwa dla zdrowia niż MDF ze względu na formaldehyd?

Z góry dzięki za pomoc!

finlandia
02-02-2024, 16:47
Propozycja 1 - Porta, flagowy model ze średniej półki
2. Erkado Baaic- nowa, obtaniona seria. Producent ok, ale drzwi z linku robione pod kątem ceny.
3. Nie wiedziałem że ta firma/marka nadal istnieje. Produkują drzwi wewnętrzne? W linku nie ma nic na ten temat.

0gr0dnik
22-02-2024, 22:02
Pomocy w wyborze
Szukam 8 szt drzwi wewnętrznych ( design prosty jak np.Erkado Uno Premium / Uno Premium Z ) . Budżet wraz z montażem do 32000,- . Jaki produkt / producenta wybrać biorąc pod uwagę kryteria : przyzwoita jakość i trwałość , przyjazny sposób traktowania klienta przez producenta i ekipy montażowe , dotrzymywanie deklarowanego terminu realizacji zamówienia ? A może lepiej zamiast popularnych masowych producentów zamawiać u lokalnego stolarza ? Ale przy takim wariancie trudnio „zobaczyć „ jak finalnie będzie wygląda nasz produkt ? Stolarze zwykle robią bardziej „fikuśne „ wzory i nie mogą pokazać jak by wyglądały wykonane przez nich takie „proste i nowoczesne „. Ale oferują wykonanie skrzydła i ościeżnicy z „prawdziwego „ drewna „ . Czy to aby na pewno jest zaleta ?
Dwoje drzwi w okleinie fornir , pionowy i prosty układ słoi (coś takiego jak :dąb prosty selekt ) , rewersyjne , ( zatem pewnie bezprzylgowe ) , lekko podwyższona ościeżnica ( łączenie 90st). Podcięcie rekuperacyjne.
Dwoje białych - rewersyjne + dwoje białych- standard .Lekko podwyższona ościeżnica ( łączenie 90st) .podcięcie reku. . Te cztery są w jednym długim wąskim korytarzu , rewersyjne po jednej stronie , standard naprzeciwko – zatem muszą wizualnie od strony korytarza wizualnie tak samo .

Dwoje drzwi rewersyjne ( kolor antracyt lub zbliżony) . Standardowa wysokość ościeżnic .Jedne z nich- między ogrzewanym wiatrołapem a nieogrzewanym garażem ( skrzydło 90) z opadającą uszczelką …i szerokości muru 45cm !

finlandia
27-02-2024, 06:18
O hoho! Tyle wymagań zebrać w jednej ofercie? To wyzwanie.

Nie będę próbował pomóc bo można dyskutować godzinami, ale podsumuję jednym: wszystkie te oczekiwania powinien spełnić Ronkowski. Mniejszy producent drzwi drewnianych (100% drewna a nie tylko z nazwy).
Budżet - może się uda w nim zmieścić.