PDA

Zobacz pełną wersję : przyłacze a dostarczenie energii enea



lukbud1
30-11-2011, 13:03
Witam wszystkich mam pytanie złożyłem wniosek do Enea o przyłącze elektryczne do zakupionej działki podpisałem umowę i zapłaciłem cały koszt. Po upływie 12 miesięcy postawiona została skrzynka. Dostałem pismo w którym została zawarta informacja o tym ze w ciągu 30 dni od postawienia skrzynki powinienem podpisać umowę na dostarczenie energii. Taka sama informacja była zawarta w umowie o przyłącze. Co się z tym wiąże miesięczne stałe koszty taryfy budowlanej. Z uwagi na to że aktualnie jestem za granicą i w ciągu najbliższego roku nie planuje nic budować nie chce ponosić zbędnych kosztów co mi grozi za nie podpisanie umowy na dostarczenie energii. Stoi sama skrzynka bez licznika muszę wybrać taryfę i podpisać umowę czy mogę to odłożyć na przyszły rok. Z góry dziękuję i proszę o radę.

lesz
02-12-2011, 17:57
To umowa o przylacze tymczasowe jak rozumiem?
Niestety, chyba podpisujac pierwsza umowe zgodziles sie na odbior pradu w 30dni od przygotowania przylacza...
Pozostaje chyba albo maksymalnie zmniejszyc dostepne kw, by niski abo placic.
Albo wogole rozwiazac umowe, jak przez dlugi czas nie bedziesz potrzebowac pradu. Ale potem znowu zaplacisz za przylaczenie (choc chyba skrzynka zostanie)

Byl gdzies tu starszy watek o pradzie budowlanym na dzialce gdzie nic sie nie dzieje, rzuc na niego okiem.