PDA

Zobacz pełną wersję : obecna SUSZA



duduś
02-12-2011, 08:09
Co należałoby podlewać teraz , przy obecnej "suszy " Chodzi mi np. o róże , iglaki , rododendrony ? Aha a stare choinki też? w dużych ilościach ?

magnolia
02-12-2011, 10:08
przede wszystkim wszystkie zimozielone- iglaki, rododendrony, lawendę, irgii, byliny i trawy o zimotrwałych liściach. To w pierwszej kolejności.
Przy takiej suszy jak teraz warto tez przejść się z wężem po całym ogrodzie, podlać wszystko co jeszcze nie śpi, także miejsca gdzie sadziliśmy cebulki, żeby ziemia się dobrze z nimi skleiła.
Co do dużych choinek- to zależy jak są duże, ile maja lat- np-5-10 letnie bym podlewała. 30letnich już nie.
Czy dużo podlewać- te najważniejsze dużo, nawet codziennie czy co 2 dni, żeby dobrze się nawodniły ( sucholubne mniej- np lawendę), resztę lub cały ogród mniej- ale 1-2 razy przelecieć się porządnie. Pamiętać należy że z węża woda leci dość wolno, często napełnienie 1 wiadra trwa kilka minut, więc trzeba poświęcić trochę czasu na podlewanie. Albo latać z wiaderkami to tych ważnych, wtedy lepiej wiadomo, ile się podlało.

Mis Uszatek
08-12-2011, 20:15
Jeszcze jedna uwaga. Trzeba szczególnie dobrze nawadniać rośliny w sąsiedztwie dużych drzew. Niby oczywiste, a jednak co innego zobaczyć to na własne oczy, a to właśnie robię kopiąc teraz intensywnie w różnych miejscach ogrodu. Nawet po kilku dniach opadów gleba z wierzchu wilgotna a 30 cm wgłąb - sucho jak pieprz.

duduś
28-03-2012, 10:16
Czy myślicie że to co teraz mamy to susza ?- nie padało od dawna , nie było za dużo śniegu , jesień była bbbb. sucha . Czy w związku z tym podlewać co nieco???

_________________
duduś


Góra

jamles
28-03-2012, 10:54
już w grudniu magnolia napisała

duduś
28-03-2012, 14:47
no tak ale nie pytam co podlewać tylko czy to co mamy obecnie to susza?

magnolia
28-03-2012, 15:05
ja podlewam. Jest sucho i wiatr bardzo suszy.

duduś
28-03-2012, 19:33
no to dobrze Magnolio , bo ja też :)