PDA

Zobacz pełną wersję : Połączenie żelbetowego słupa z podciągiem



kno
02-12-2011, 12:09
Witam:)

mam pytania:
1) jak najprościej wykonać deskowanie podciągu opartego na słupach? Jak je podeprzeć?
Na podciągu ma być oparta płyta tarasu.

2) jak połączyć podciąg ze słupem? - pręty zbrojeniowe słupa odgiąć i połączyć je na zakładkę z prętami podciągu?

z góry dziękuję za porady

comin
22-12-2011, 22:54
Dokładnie, odegnij i połącz pamiętaj że górne zbrojenie podciągu powinno być zagięte ku dołowi.

pawel_bthd
30-12-2011, 12:16
Witam:)

mam pytania:
1) jak najprościej wykonać deskowanie podciągu opartego na słupach? Jak je podeprzeć?
Na podciągu ma być oparta płyta tarasu.

ogólną zasadę możesz przyjąć :
1 podpory/stemple podwójne co 1m
2. belki/krawędziaki(dźwigary stropowe) wzdłużne równolegle do siebie na całej długości podciągu pomiędzy słupami , jeśli potrzeba przedłużenia dźwigara zawsze trzeba zrobić zakładkę około 50cm
3. dźwigarki poprzeczne około 1,5m co 0,5m do wysokości belki 0,5m powyżej trzeba je zagęścić
4. wyścielenie podciągu -spodu i boków - deskami/ płyta osb /sklejką
5 zabezpieczenie /wyparcie/ boków deskowania o dźwigarki poprzeczne

jakby był potrzebny schemat mam kilka to wrzucę
powodzenia

MusiSieUdac
30-12-2011, 19:03
Mozna i samemu. Moze komus sie przyda, wiec ku potomnym:

poczatek konstrukcji
http://img600.imageshack.us/img600/9742/250920111344.jpg

podszalowany blat
http://img6.imageshack.us/img6/250/250920111373.jpg

i samo koryto , zaparte pod skosem zabitymi kantowkami do blatu
http://img692.imageshack.us/img692/6869/250920111363.jpg

i od razu szkoda mi tego co ma rozszalowywac :cool:
Generalnie podciag trzyma jakas tam wieksza lub mniejsza czesc stropu i zeby utrzymac ten ciezar +walenie z pompy, musi byc dosc konkretnie podparty.

jajmar
30-12-2011, 21:50
Dokładnie, odegnij i połącz pamiętaj że górne zbrojenie podciągu powinno być zagięte ku dołowi.

Dlaczego ?

Zbrojenie podciągu powinno byc zgodne z projektem a nie z wyssanymi z palca opiniami z forum.

Aedifico
31-12-2011, 08:36
Dlaczego ?

Zbrojenie podciągu powinno byc zgodne z projektem a nie z wyssanymi z palca opiniami z forum.

Dokłądnie choć w dużej ilości przypadków kupowane są projekty robione na minimum bez żadnych detali a w takim przypadku rada aby zakotwić górne zbrojenie podciągu w słupie jest lepsza niż żadna.

Pozdrawiam

jajmar
31-12-2011, 09:31
Dokłądnie choć w dużej ilości przypadków kupowane są projekty robione na minimum bez żadnych detali a w takim przypadku rada aby zakotwić górne zbrojenie podciągu w słupie jest lepsza niż żadna.

Pozdrawiam

Ale takie kotwienie przenosi moment i w przypadku domku jest w 99% zbędne. Czyli jest przesadą, utrudnia prace i daje dodtakowy koszt zbrojenia. Oczywiście dla jasności dopisze zbrojenie muisi byc wprowadzone w słup ale nie musi mieć "odgięć w dół"

SKUT13
31-12-2011, 12:06
Jeśli w projekcie nie ma rysunku słupów i podciągów, to taki projekt nadaje się do kosza. Wiem jak wyglądają typówki. Ale robiąc adaptację, biorę odpowiedzialność za całość i w razie konieczności doprojektowuję brakujące elementy. A rady typu odgiąć w dół czy nie bez obejrzenia projektu i zastanowienia się nad schematem statycznym są raczej nie na miejscu
Ale tak to już jest zaoszczędzone 1000zł na projekcie czy 500zł na adaptacji często oznacza problemy na budowie i znacznie większe wydatki w trakcie budowy

Barbossa
01-01-2012, 20:38
a jaki tu widzisz schemat statyczny?