PDA

Zobacz pełną wersję : ustawa o podatkach i opłatach lokalnych



kora91
02-12-2011, 20:35
Witam was serdecznie , pisze z prośbą ogromną , może mi pomóc w dwóch sprawach :
po pierwsze czy możecie rozwinąć i udowodnić to że ustawa o podatkach i opłatach lokalnych odsyła do definicji budynków i budowli w innych aktach prawnych.
A po drugie Czy można stosować definicje legalna budynkow i budowli zaczerpnieta z innych aktow prawnych dla celow ustawy o podatkach i opłatach lokalnych.
Proszę was o pomoc , uratujecie mi tym życie . Bo to jest dla mnie bardzo ważne.
Pozdrawiam i z góry dziękuje

sSiwy12
02-12-2011, 22:31
Po pierwsze ta, po drugie tak i wynika to z pierwszego


Art. 1a. 1. Użyte w ustawie określenia oznaczają:
1) budynek - obiekt budowlany w rozumieniu przepisów prawa budowlanego, który jest trwale związany z gruntem, wydzielony z przestrzeni za pomocą przegród budowlanych oraz posiada fundamenty i dach;
2) budowla - obiekt budowlany w rozumieniu przepisów prawa budowlanego niebędący budynkiem lub
obiektem małej architektury, a takŜe urządzenie budowlane w rozumieniu przepisów prawa
budowlanego związane z obiektem budowlanym, które zapewnia moŜliwość uŜytkowania obiektu
zgodnie z jego przeznaczeniem;


dopisałem
Wystarczyło przeczytać ustawę: http://www.mf.gov.pl/_files_/podatki/podatki_lokalne/lokalne.pdf

kora91
03-12-2011, 14:35
A mogę prosić o uzasadnienie, rozwinięcie myśli. Potrzebuje to do referatu i muszę to rozwinąć.